PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN OP ZATERDAG 19 EN 26 JULI A.S. Ahrend Geef Uw haar een briljante schittering! vermiste oorr\v\q' VRIJDAG 20 JUNI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 15 ZOMERPROGRAMMA ZEEUWSE KJ1.Z.B. Sckldebekerwedstrijd op zaterdag 30 augustus Het zomerprogramma van de kring Zeeland van de Koninklijke Neder landse Zwembond begint op zaterdag 28 juni a.s. te Middelburg met de eerste kringzwemcompetitie. De orga nisatie is in handen van de hoofdste delijke vereniging „Luctor et Emer- go". De wedstrijd begint des mid dags om half vier, waarna veertien nummers afgewerkt zullen worden. Het programma ziet er verder als volgt uit: Op 6 juli heeft de Bruinvis uit Sas van Gent de organisatie van de Zuid- Nederlandse kampioenschappen. Daarna volgt op 12 juli de tweede kringcompetitie, te Sas van Gent on der leiding van de Bruinvis. De ju- Advertentie) Met Jfilm bent U „safe" nlorenkampioenschappen worden op 19 juli afgewerkt te Vlissingen, waar S.Z.V. uit Souburg de organisatie heeft. Op zaterdag 20 juli wordt in Sas van Gent het seniorenkampioen schap verzwommen. De organisatie berust bij de Bruinvis. Op 2 augustus volgt dan In Breskens de havenwedstrijd, die georganiseerd wordt door Scheldestroom. Zaterdag 10 augustus wordt de derde en te vens laatste kringcompetitie gehou den en wel in de Braakman, waar Bruinvis voor de organisatie zorg draagt. Op zaterdag 28 augustus volgt dan de 2-km-wedstriJd In het Goese Sas, waarvan de leiding in handen is van Ganze. Zaterdag 80 augus tus wordt de jaarlijkse wedstrijd om de Scheldebeker verzwommen, waarvan Zeehond uit Vlissingen de organisatie heeft en tot slot Is er dan zaterdag 6 september de Ronde van Sas, georganiseerd door de Bruinvis. Waterpolo Aan de waterpolocompetitie nemen zowel bij de dames als bij de heren 5 loegen deel. Bij de dames zijn het S. V. uit Souburg, Luctor uit Middel burg, Ganze I en Ganze II uit Goes en Zeehond uit Vlissingen. Bij de he ren nemen deel S.Z.V. C uit Souburg, Luctor II uit Middelburg. Ganze I en Ganze II uit Goes en Schelde uit Vlissingen. Het programma voor de junioren- Derde Scheldetoernooi op 31 augustus Voor de derde maal gaat de v.c. ..Vlissingen" dit jaar het Schelde toernooi organiseren. Dit toernooi geldt als revanche van de strijd om het amateurkampioenschap van Ne derland en ook nu zullen de drie amateurkampioenen: Velox, Quick en Alliance, samen met Vlissingen, de strijd aanbinden om de waarde volle wisselprijs: het zilveren schip. Aanvankelijk was het toernooi vast gesteld op zondag 7 september, zulks na overleg met ae v.v. „Middelburg", dat zijn Stadhuistoernooi op 31 au gustus zou houden. Doordat Quick op 7 september echter absoluut verhin derd was, ontstonden moeilijkheden. Dankzij de medewerking van „Mid delburg" konden deze echter worden opgelost. Het Scheldetoernooi zal nu doorgang vinden op 31 augustus en het Stadhuistoernooi op 7 septem ber. De vier deelnemende elftallen zullen weer een halve competitie spelen van wedstrijden, die 2 x 30 minuten zullen duren. Na afloop worden tij dens een gezamenlijk diner de prij zen uitgereikt. Het zilveren schip werd in 1958 ge wonnen door Hengelo en in 1957 door Maurits, beide keren dus door de toenmalige landskampioen van de amateurs. Ook Goddet voelt niets voor Biichly. Ook Jacques Goddet, de directeur van de Tour de France, heeft te kennen gegeven niet akkoord te gaan met Klaas Buchly als ploegleider van de Nederlands-Luxemburgse equipe. Goddet blijft aandringen op een compromis met Pcllenaars, doch hij wil ook Jean Goldschmid accepte» ren. Op deze mededeling, die de K. N. W. U. telefonisch namens Goddet werd gedaan, heeft de wielerunie geant woord Goldschmidt niet te zullen ac cepteren en Buchly te willen hand haven. kampioenschappen, die op 19 juli Vlissingen gehouden worden, in luidt: 50 meter rugslag jongens en meisjes, 100 meter schoolslag jon gens en meisjes, 50 meter vrije slag en 50 meter vlinderslag jon gens en meisjes, alsmede de 4 maal 50 meter wisselslag estafet te en de 5 maal 50 meter estafette vrije slag jongens en meisjes. Het programma voor de senioren- kampioenschappen, die dus op 20 ju li in Sas van Gent verzwommen wor den, luidt: 100 meter rugslag dames en heren, 200 meter schoolslag dames en heren, 100 meter vrije slag en 100 meter vlinderslag dames en heren, 4 maal 50 meter wisselslag estafette da mes, 4 maal 100 meter wisselslag es tafette heren, en de 5 maal 50 meter vrije slag estafette dames en heren. Nederlandse tennisser tegen Kurt Nielsen. Woensdag heeft te Londen de loting voor de tenniskampioenschappen van Wimbledon plaatsgevonden. Onze landgenoot J. van de Weg trof het niet. Hij moet in de eerste ronde uitkomen tegen de als zesde geplaat ste Kurt Nelsen, de Deen die in 1953 en 1955 de finale van het heren enkelspel bereikte. Reeds in da eerste rondfl lootten en kele sterke spelers tegen elkaar. Zo zal Jaroslov Drobny (Egypte) winnaar in 1954 uitkomen tegen de Franse Daviscup-speler Robert Halllet. Hoewel geen van beide spe lers geplaatst zijn, behoren ze elk toch tot de topklasse. Vooral Haillet. is uitermate moeilijk te verslaan. Dit ondervond de Amerikaan Patty tijdens de Franse kampioenschappen, toen hij in de laatste set met 50 en 40-love voorstond en toch nog van de Fransman verloor. Sven Davidson (Zweden), die als ze vende geplaatst is, speelt in de eer ste ronde tegen de Franse reus Jean-Noël Grinda. Na de teleurstel lende resultaten van de Zweed in de laatste tijd zou Grinda wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. De favoriet, de Australiër Ashley Cooper, ontmoet de Engelsman G. D. Owen. Owen is officier bij de lucht macht en speelt slechts in de weini ge vrije tijd die dit beroep hem laat. Hij is echter een verbeten vech ter en geeft zich niet gemakkelijk gewonnen. flitiiimiiiiiiiiiniiiiiiimtmiiiiiiiiii Van der Pluym gedagvaard Mogelijk zal in de toekomst een zekere juridische kennis voor wielrenners één der minlmum- 5isen worden voor het verkrij- i jen van een prof-licentie. Het is noodzakelijk, dét is in deze Ronde van Nederland duidelijk I aangetoond. i Er gaat n.l. geen dag voorbij i of er wordt een exploot of dag- I faarding bij een der renners be- i sorgd. j Woensdagmiddag kwam Leo van der Pluym als vijfde over ie eindstreep op de veemarkt :e Zwolle. Onmiddellijk stapte sen keurige heer met uitgesto ken hand op hem toe. „Gefelicl- teerd meneer Van der Pluym, i U heeft een prachtige prestatie verricht". De vermoeide cou reur knikte hem dankbaar toe, naar het gesprek werd voort gezet. „Ik neet Biering, kan ik tl even spreken, liefst niet in het openbaar?" Beiden verdwenen achter een der tribunes en daar moest Van der Pluym met een handteke ning onder een officieel stuk bevestigen dat hij van Menno Biering gerechtsdeurwaarder te Zwolle, een dagvaarding in ont- vangst had genomen, door wel- ke hij werd opgeroepen om, i nauwelijks 24 uur later om frecies te zijn: op donderdag 9 Juni 1958 om 16.00 uur ter i behandeling van een kort ge- I ding te verschijnen voor de I president van de arrondisse- I mentsrechtbank te Breda. Het- welk"*doende enz. enz. De dag- vaarding was getekend 18 juni i 1958 i Het kort geding betreft de ln deze ronde langzamerhand be rucht geworden kwestie der contracten tussen een rijwielfa- briek en enkele renners. De zaak zal, zo laat het zich aan- donderdag omstreeks 16.00 uur per fiets in de buurt van En schede zal rijden ter vervulling van bepaalde contractuele ver plichtingen iiillllllllllllillllllllllllliilllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllillllllllllll M.V.V., Volendam, Sparta en Feyenoord in halve finale. Strijd om K.N.V.B.-beker. Woensdagavond is te Maastricht de wedstrijd voor de kwartfinales van de K.N.V.B.-beker tussen M.V.V. en G.A.O.V.V., die zaterdag 14 juni j.l. in een gelijkspel 00 eindigde, over gespeeld. De Maastrichtenaren won nen met 21, na verlenging. M.V.V. speelt a.s. zaterdag 21 juni in het Goffertstadion te Nijmegen voor de halve finales tegen Volendam. De andere halve finale wordt en Sparta. De andere finale wordt een Rotterdamse derby tussen Feyenoord en Sparta. De eindstrijd volgt op 25 juni. Fornara won Ronde van Zwitserland. De Italiaan Pasquale Fornara heeft de Ronde van Zwitserland, een wedstrijd met acht etappen over totaal 1516 km gewonnen. Advertentie model City, vanaf 11440 opbergmeubels, vanaf 147.40 y/ W tafels, rond of rechthoekig model Revolt, ontwerp F. Kramer, vanaf f 39.75 Nieuwe Burg 11, teL 4051 Middelburg verkoop: 8.30 tot17.30 uur (ook lelerdeg») GEL geeft aan het haar van dames en heren een schitterende glans en houdt het kapsel correct en luchtig 903. „Ik hoop mij uw ver trouwen waardig te tonen!" sprak Arend. „En daarom zou ik niets liever willen, dan zo spoedig mogelijk met kapitein Mare vertrekken. Hoe langer ik hier in Shas- tar blijf, hoe meer risico ik loop, overvallen te worden door Zorin's agenten". Val Marian knikte somber. „Tja, je ziet, dat ze zelfs in dit ge bouw kunnen doordringen en zoiets bewijst wel, hoe gevaarlijk onze tegenstan ders zlln. Het is maar goed, dat Eldred de leiding van het leger en de vloot zo stevig in de hand heeft, an ders konden er wel eens rare dingen gebeuren!" Shor Nun en Arend wisselden een snelle blik van verstandhou ding. Zij hadden Val Marian nog niets verteld van hun vermoedens omtrent de oude Eldred. „Alleen begrijp ik nog niet", zo vervolgde de chef, „waarom hij je zo voorbarig achter de tralies zette. Een kind kon toch zien, dat het hele geval in scène gezet was, om jou van de baan te hebben". Op dat moment trad het onder- werp van gesprek met gefronste wenkbrauwen binnen. De aanwezigheid van de Aardeman vertoornde hem in niet geringe mate, maar Val Marian zette in enkele korte bewoordingen zijn eigen visie op het incident uiteen en sprak nogmaals zijn vertrouwen, in piloot Storm uit. Elared foeterde nog wat na, maar toen sprak hij fel: „We kunnen 't hierbij toch niet laten! Die kerels moeten gevonden worden, voordat zij de kans krijgen, te ontsnappen!" Wat drie van de vier aanwezigen niet wisten was, dat de onverlaten reeds enkele uren tevoren in een kleine, snelle jager de stad hadden verlaten'. FEUILLETON door PATRICIA WENTWORTH 57 stilte aan de andere kant van de ge sloten deur. Cecily nu behaaglijk warm in het van warme kruiken voorziene bed, had gevoeglijk kun nen inslapen, maar de slaap wilde niet komen. Ze hoorde de halklok respectievelijk één, twee en drie slaan Toen, schijnbaar zonder enige over gang, liep ze over een lange, rechte weg door een leeg moerasland. 't Was donker, maar in een droom hin dert dat niet! Er was geen licht, geen huis, zelfs geen ster. Er was slechts Cecily Hathaway, Cecily Evelyn Hathaway en ze was he lemaal alleen. Er woei iets tegen haar gezicht en ze wist dat het haar bruidsluier was, maar in de droom waren er verscheidene. Ze moest de huwelijksformule uitspreken: „Ik. Cecily Evelyn, neem U, Edward en ze kon niet ademhalen. Toen ze wakker werd, baadde ze in het zweet, met het, laken over haar gezicht. Een kille dageraad rees langzaam op achter loodkleurige wolken. Ze draalde zich ervan af en sliep weer in. HOOFDSTUK XXXV. Toen ze opnieuw ontwaakte, was het helder dag en Grant was alweer ver trokken. „Hij heeft zijn ontbijt haastig inge slikt en is weggegaan, zonder zich met iets anders te bemoeien", zei de huishoudster. Rechtop in bed zittend, zag Cecily de in een witgestippelde blauw peignoir gehulde mevrouw Barton Ietwat ver slagen aan. „Weet hij. dat ik hier ben?" Mevrouw Barton schudde het hoofd „Niet als U 't hem niet verteld hebt Ik had anders gedacht, dat Brambl. Grant, van nu af aan als echtge- i hem wel zou hebben gewaarschuwd' noot, in lief en leed", maar de sluier Cecily voelde zich klein, koud en verstikte haar. Ze kon niet spreken 1 verlaten. „Bramble is geen vroeg opstaander", mompelde deze, „maar hij moet nu toch worden uitgelaten. Wilt U hem even roepen?" Ze kleedde zich, gebruikte haar ont bijt en stortte zich toen in huiselijke bezigheden. De morgen geleek even eindeloos als de weg in haar droom. Monica Abbott belde op, blijkbaar hinkend op twee gedachten: haar verlangen om iets meer te weten en de altijd aanwezige kans, dat Maggie Bell het gesprek zou afluisteren. „Maar lieve kind, wat een plotseling besluit! Ik hoop, dat je niet in een vochtig bed hebt geslapen. Me dunkt, dat het kletsnat moet zijn geweest". Juist iets voor mama, om over bed den te zeuren, dacht Cecily, toen ze geruststellend antwoordde: „Laat mevrouw Barton het maar niet ho ren, moeder. Mijn bed had pas een hele dag voor het vuur gelegen" „Cis „Is er iets dringends te bespreken? Andersik heb een heleboel werk hier". „Neen neen ik wilde alleen maarHier deed Monica er ver der het zwijgen toe en legde de hoorn op de haak. Grant kwam om één uur thuis. Hij ontmoette Bramble op de drempel en Cecily .in de hal. Ze was juist klaar met de trappen en stond daar heel bleek, met stoffer en blik nog in de hand Toen Bramble's geest driftige begroeting eindelijk was be daard! vroeg Grant, de wenkbrauwen fronsend: „Wat heeft dit te beteke nen?" ..Ik ben hier binnenmeisje". „En wat bedoel je daarmee?" „Agnes is immers weggegaan? Dat hoorde ik gisteravond. Toen dacht lk, dat ik maar terug moest komen en mevrouw Barton helpen". „Wanneer ben je gekomen?" „O, gisteravond". Hij keek haar lang en koud aan en ze zou het liefst op de onderste trap treden zijn gaan zitten, om daar eens flink uit te huilen. Dat liet echter haar trots niet toe. In deze situatie kwam het geluid van de telefoonbel als een verlossende klank. Grant liep naar de studeerkamer met Bramble achter zich aan. Cecily legde stoffer en blik neer en begon stof af te ne men in de hal. Tweeminuten later kwam Grant bleek en ontstemd, terug. Ditmaal keek hij haar in 't geheel niet aan en zijn stem geleek op een kille noord wester. „Als ik jou was, zou ik maar naar „Abbottsleigh" teruggaan. Je had hier niet moeten komen". „Waarom niet?" „Omdat ik het zeg". „Maar waarom niet?" „Als je ook maar een greintje be grip had, zou je dat weten. Je bent maanden afwezig geweest en nu kies je juist dit ogenblik om terug te ko men!" „En waarom zou >k dat niei daan hebben?" Cecily begon wat waim te lopen. Als hij nijdig kon zijn, kon zij dat ook. Toen hij echter weer het woord nam, verdween haar boosheid als sneeuw voor de zon. „Omdat alles er op wijst, dat ik ge arresteerd zal worden. „Grant!" „Dat telefoontje kwam van het po litiebureau in Lenton. Ze willen, dat ik daar kom. Ik zei, dat ik tegen twee uur er heen zou gaan; eer kan ik niet weg. Je moet weten, dat ik de voornaamste verdachte ben. Joe Turnberry heeft me de hele morgen als een schaduw gevolgd; ik denk om te zorgen, dat ik er niet vandoor ging. Daarom geloof ik. dat ze me vanmiddag wel zullen vasthouden, zo niet formeel arresteren. Heus, je doet verstandig, weg te gaan en weg te blijven." Grant recht in de ogen ziende, ant woordde Cecily: „Juist omdat ik wist, dat je die kans liep, ben ik teruggekomen." Nu barstte hij in ietwat geforceerd lachen uit. „Ja, ik ben wel een fortuinzoeker, maar geen moordenaar, is 't niet zo? Een prachtig gebaar, Cis, maar ik kan het niet waarderen. Ga liever naar huishier is niets voor je te doen. Of ja, vraag mevrouw Bar ton even, of ze me wat eten kan be zorgeniets, dat kant en klaar is. Ik wil, voor ik vertrek, met Johnson spreken, want misschien moet hij voorlopig op eigen houtje de boel redderen." Dat was eigenlijk alles Er volgde nog een ellendige maaltijd, met en kel een paar woorden over een ge wond, maar weer bijna hersteld kalf, doch niets dat hen nader tot elkaar bracht. Heengaande, wendde hij zich bij de deur om met de woorden: „Ga terug naar „Abbottsleigh" Cis. „Wanneer ze me vasthouden, kan mevrouw Barton wel iemand uit het hap en hulp nemen." haar achteruit ge schoven stoel en de tafel, antwoord de ze kortaf: „Ik blijf liever hier." „Maar ik wil het liever niet. Ga te rug voor het donker wordt!" Meteen liep hij de kamer uit en sloot de deur. Ze hoorde de voordeur dichtslaan. Toen ze met mevrouw Barton het eetservies had afgewassen, trok de huishoudster haar mantel aan en vertrok met de bus naar Deeping. Cecily keek haar na en keerde in 't nu lege huis terug. Ze was absoluut niet van plan, weer naar Abbbtts- leigh te gaan. Zodra Grant thuis kwam, zouden ze er wel nader over praten. En mocht hij wegblijven ze kon het zich bijna niet voorstel len dan was het haar plicht, hier toezicht te houden tot ze daarginds hun vergissing hadden ingezien. Bij een inspectie van het huis, een van die „rammelende" bouwsels uit vorige eeuwen, bleek dat Agnes, ze mocht dan een serpent zijn, als dienstbode goed werk had verricht. Cecily vroeg zich af, waarom het meisje naar de politie in Lenton was gegaan om tegen Grant te getuigen. t Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15