„VISITEKAARTJE" BIJ ZAK MET ZEVEN DODE KIPPEN VOORTBOUWEND ZEELAND" TE MIDDELBURG GEOPEND schrijven BOOMKANKER IN GELDERLAND GEEN REDEN TOT BEZORGDHEID KLMM ETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 20 JUNI 1958 POLITIERECHTER MIDDELBURG Half jaar onvoorwaardelijk geëist. In de vroege morgen van do 11e mei j.l. deed de landbouwer K. J. aan do Oude Kleverskerksevveg le Middelburg bij de politie aangifte, dut zeven van zijn kippen gestolen waren. Bij het onderzoek vond men een zak met zeven dode kippen in de berm naast de Kleverskerkseweg. Naast de zak lag een fiets, terwijl er voorts een zakmes met de punt in de grond naast stond. De politie kende de fiets wel eh zo kwam zij terecht bij de bouw vakarbeider J. A. uit Middelburg. Donderdagmiddag stond A. voor de Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda. A. werd er van verdacht de kippen te hebben gestolen en gedood. „Hoe zit dat", vroeg de politierechter1 aan A. „Ja, de kippen zijn dood", vertelde verdachte. „En U bent er schuldig aan?". „Ik vermoed van wel, maar het kan ook van niet" hield A. zich op de vlakte. Uit de verklaringen van de politie mannen, die het onderzoek gedaan hadden, nam de politierechter echter aan, dat A. de kippen gedood had. Een rijksspeurhondgeleider uit Goes was met zijn hond" naar Middelburg geroepen. Bij sorteerproeven met liet zakmes, die tot zes maal toe ge daan werden, en met één der dode kippen, waarvan de hond lucht ge geven werd. wees het dier A. aan. Hij had de avond van de 11e mei wat gedronken, maar toen de politie de volgende morgen bij hem kwam, wist hij van de hele zaak niets meer af. Verder vertelde hij helemaal niet be kend te zijn op de boerderij. De politierechter vond liet maar vreemd, dat A. zich niets meer herinnerde, daar hij toch niet stomdronken geweest was. De of ficier van justitie, mr. G. J. B. A an der Dussen, achtte naar aan leiding van de getuigenverklarin gen het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen. In het requisitoir memoreerde de officier verder, dat A. reeds zeventien maal voor misdrijven veroordeeld is. Mr. Van der Dussen vorderde een onvoorwaardelijke gevange nisstraf van zes maanden. De raadsman van A., mr. W. F. P. Kurtz, was er van overtuigd, dat dit misdrijf gepleegd was onder invloed van volkomen dronkenschap. Want anders legt men bij de kippen toch zijn visitekaartje niet neer in de vorm van een fiets en een zakmes. „A. is een prima arbeider", aldus de raads man, „maar van tijd tot tijd springt hij uit de band". Verder stipte mr. Kurtz nog aan, dat de laatste ver oordeling voor diefstal reeds meer dan 20 jaar geleden is. De raadsman vroeg de politierechter dan ook een mildere straf. Mr. Sieperda veroor deelde A. tot een gevangenisstraf van 6 maanden, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en 3 onvoorwaardelijk met af trek. De landbouwer F. A. S. uit Westrlor- pe moest voor de groene tafel vcr- schijneu, omdat hij op 5 mei j.l. twee duiven van de 79-jarige Th. G. uit Westdorpe met zwaar vergif gedood had. De duiven beschadigden zijn erwten, die hij pas tevoren gezaaid had. Uit de verklaringen bleek, dat de landbouwers er in deze omgeving meer last vau hebben. Ongetwijfeld strooit niet alleen S. het vergif, want in de laatste weken vonden niet min der dan 70 duiven de dood. De 79-jarige G. kwam de politierech ter vertellen, dat hij zijn duiven, na dat het „uitgaansverbod" na zes uur voor de dieren was opgeheven, had losgelaten en naar het land van S. had zien vliegen. Toen ze terug kwamen, vielen ze dood neer. Vergif tigd. De officier stipte aan, dat de duivensport een dure en uitstekende sport is, maar dat de landbouwers er geen last van moeten ondervinden. De officier eiste een boete van 60, omdat hier een overtreding gemaakt is. De politierechter veroordeelde S. tot een boete van 40, omdat mr. Sieperda vond, dat ook de belangen van verdachte ernstig geschaad wa ren. IJzerdiefstal De los-werkman K. van B., de han delaar E. F. L. en de schipper C. K. uit Terneuzen hadden tezamen ijzer weggenomen, dat K. met zijn schip naar Frankrijk vervoeren moest. Mr. Schenkenberg van Mie- rop, de officier, eiste tegen Van B. en L. een boete van 40, en tegen K. die niet aanwezig was - een boete van 50. Mr. Sieper da veroordeelde niet alleen con form, maar legde alle drie de ver dachten bovendien een voorwaar- deijke gevangenisstraf van een week met een proeftijd van 3 jaar op.* De fabrieksarbeider P C. V. uit Hoek reed op 15 mei j.l. 's nachts onder in vloed van sterke drank over de pro vinciale weg te Terneuzen. Tegen de politie had hij gezegd ongeveer een glaasje of tien bier gedronken te RAAD 's-HEER ABTSKERKE Het lot besliste over lot van wethouder. De raad van 's Heer Abtskerke heeft tijdens de Jongste vergadering onder voorzitterschap van burgemeester J. D. Jansen de huur van de woning wetwoningen in verband met de ver richte verbouwing met ingang van 1 mei 1958 vastgesteld op 6.95 pér week. De verordening op de heffing van straatbelasting op bebouwde eigendommen (4.6 procent voor d,e gebouwen die liggen in de Brede Wa tering bewesten Yerseke en 6 pro cent voor de overige), werd opnieuw vastgesteld. De begroting 1957 werd gewijzigd. De raad onderzocht de ge loofsbrieven van de nieuwe raadsle den. Tussen de heren J. Proos en G. Braam bestaat verwantschap in de tweede graad, zodat tussen deze hei de heren moest worden geloot. Toe gelaten werd de heer G. Braam. Ver der werden toegelaten de heren M. H. van Liere. M. S. Tolhoek, M. Re- mei jnse, Q. A. van de Vrie en J. C. van 't Westeinde. De burgemeester memoreerde dat na iedere verkiezing tijdens zijn zittingsperiode het lot had beslist. De gemeente is op die manier nu reeds tweemaal een zi-tten-- de wethouder kwijtgeraakt. De heer Janse dankte de heer Proos voor de prettige samenwerking. f Advertentie i Van Nelle bestellen hebben. Conform de eis werd hij ver oordeeld tot 60. De landarbeider L. K. uit Biervliet had mevrouw C. M. P. mishandeld. Het kwam hem op 20 te staan. De waker N. D. uit Goes was in 's Heer Arendskerke met zijn flets doorgereden, toen' een wachtmeester hem sommeerde te stoppen, omdat zijn licht niet brand de. D. had geen agent gezien, vertel de hij. De eis van de officier van 25 reduceerde de politierechter tot 10. De schaapherder J. R. uit Lewedorp had op 15 april te Wolfaartsdljk een afsluiting van prikkeldraad, die was aangebracht op een dijk, waar'zijn schapen liepen, in de sloot gegooid. De schapen waren in de draad ver ward geraakt. Eerst was de draad door een der schapen van de dijk ge trokken en vervolgens had de 66-ja- rige schaapherder de zaak in de sloot gegooid, aldus vertelde hij. De land bouwer J. R. uit Wolfaartsdijk, van wie de draad was, vertelde echter, dat er geen schaap in de draad ver ward had gezeten. De officier achtte liet wettig en overtuigend bewijs ech ter niet geleverd en vroeg vrijspraak, waartoe de politierechter dan ook be sloot. IN PROVINCIALE BIBLIOTHEEK: *0^°6t(,o w V A *9.- Zesde 5-jaarlijkse congres van het Wit-Gele Kruis. Voor de zesde maal wordt het vijf jaarlijkse congres van de nationale federatie „Het Wit-Gele Kruis" ge houden. De voorzitter dr. Chr. Mol, stelde in zijn openingswoord vast, dat de organisatie zich in een perio de bevindt waarvan gerust gezegd kan worden, dat die bewogenheid en onrust op alle levensgebieden en zeer zeker op het gebied van de so ciale gezondheidszorg heftiger aan de dag treedt dan ooit tevoren. De gemeenschap zal geld en krach ten moeten blijven wijden aan de gezondheidszorg. Want het gaat er tenslotte niet om. zo zei dr. Mol. dat de gemiddelde leeftijd van onze be volking wordt opgevoerd tot 70 jaar maar het gaat er pm, dat die mens in dat langere leven gezond zal zijn en zijn gezondheid zal kunnen bewa ren als voorwaarden voor zijn le vensgeluk. En daar zijn we, volgens dr. Mol, nog lang niet aan toe. Daar voor moet nog heel wat gebeuren, vooral in geestelijk hygiënisch op zicht. Minister Suurhoff, die zich bij de gasten van het congres bevond be toogde, dat de opvatting.dat rijks overheid in laatste instantie de ver antwoordelijkheid draagt voor de volksgezondheid, juist is. Zij onttrekt zich hieraan dan ook niet, maar het grootste deel wordt gedaan.door een veelheid van particuliere organisa tie», De minister zeide geen voorstan der te zijn van totalitaire staatszorg op dit gebied. Interessante grepen uit opbouw van provincie. Gedeputeerde A. Schout heeft don derdagavond in de provinciale bi bliotheek te Middelburg de tentoon stelling „Voortbouwend Zeeland" ge opend. Nadat de heer Schout er op gewezen had, dat de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, door ziekte verhin derd was ook deze opening bij te wonen, heette hij de talrijke genodig den welkom. „In een gebouw", aldus de heer Schout, „dat eigenlijk ook al Iets te zien geeft van voortbouwend Zeclnnd". Vervolgens betoogde de Gedeputeerde, dat deze tentoonstel ling gehouden wordt met het oog op hetgeen Middelburg vandaag (vrij dag) en zaterdag wacht, namelijk het congres van het Nationaal Overleg voor Gewestelijke Cultuur over cul tureel werk, platteland en industriali satie. De heer Schout verklaarde, dat de opbouw van Zeeland van dien aard is. dat er vanaf de bevrijding in 1944 tot nu toe aan gewerkt is. Daar tussen is de ramp van februari 1953 gekomen. De samenstellers van de tentoonstelling hebben echter ge meend deze ramp niet te moeten la ten domineren. De heer Schout ver klaarde verder, dat het niet mogelijk geweest is om alles wat met de op bouw van Zeeland verband houdt, in chronologische volgorde te laten zien. Men heeft een keus moeten maken. „De heer Pieters en de staf zijn hier in wonderwel geslaagd", zei de heer Schout, waarna hij de bibliotheca ris hartelijk dank bracht voor de in richting van deze tentoonstelling. Op alle mogelijke gebieden wordt de bezoeker in de^ bibliotheekzaal geconfronteerd mét hetgeen men in Zeeland na 1944 heeft weten te bereiken. Aan de hand van lucht en grondfoto's wordt een beeld ge geven van de vorderingen op het gebied van de bouw van woningen, raadhuizen, kerken, ziekenhuizen en moderne boerderijen. Luchtfo- to'c geven een beeld van de ont wikkeling van de nieuwe stads kernen in Middelburg en Vlissin- gen. Verder zijn er grote kaarten van het structuurplan van Vlis- slngen, het uitbreidingsplan van Goes, alsmede van Oostburg. een schadekaart Drastische bezuiniging bij Amerikaanse luchtvaartmij. Warren Lee Pierson, voorzitter van de raad van beheer van de Ameri kaanse luchtvaartmaatschappij T. W. A. (Trans World Airlines) heeft aangekondigd dat de maatschappij van plan is aan duizend van haar werknemers, of 5 procent van haar mankracht, ontslag aan te zeggen „als economische maatregel." De sa larissen van de directieleden zouden met tien procent worden verlaagd. Indien daartoe wordt besloten, ver wacht men dat de bezuinigings maatregelen per 1 juli ingang vin den. De T.W.A. leed over de eer ste vijf maanden van het lopende jaar een verlies van 14.094.000 dol- Kaart van 1797.... Interessante grepen zijn gedaan uit de herverkavelingswerken op Wal cheren en Zuid-Beveland, uit de werkzaamheden tijdens en na de ramp van februari 1953 en uit de dichting van de Pluimpot. In de hal hangen grote kaarten van de studie objecten van de Werkgroep Delta zaken 'Zeeland, van het schema voor recreatie en natuurbescherming in de Zandkreek en het Veersegat en... een Engelse kaart van de „River Scheldt". Deze kaart werd op 1 juni 1797 te Londen gepubliceerd en feeft een beeld van het gehele ,ge- ied, waardoor de Schelde strdomt. Juist in verband met de titel van de ze expositie („Voortbouwend Zee land") een belangrijke kaart. Im mers, de moderne inzichten gaan steeds meer en meer in de richting van het bezien van het „Scheldebek- ken" als een economische eenheid. Tot slot vragen twee grote luchtfo- tografische kaarten de aandacht. Met deze kaarten wordt namelijk een voortreffelijk beeld gegeven van de Braakman vóór en na de inpoldering. Rest tenslotte nog te vermelden, dat de tentoonstelling geopend is tot en met 5 juli a.s. (Advertentie) Van Nelle bestellen Paard viel tijdens lossen bovenop handelaar. Tijdens de paai'denmarkt, die donder dag te Middelburg aan het Molenwa ter gehouen werd, is de Axelse paar denhandelaar J. D. J. onder een paard terechtgekomen en vrij ernstig ge wond in het ziekenhuis in de Zeeuw se hoofdstad opgenomen. Het onge luk gebeurde 's morgens vroeg tij dens het lóssen van bet paard uit een veeauto. Het paard was enigszins on willig en toen het dier uit de auto getrokken werd viel het bovenop de heer J., die bovendien verscheidene trappen van het dier kreeg. Met de ziekenauto werd het slachtoffer, die lange tijd bewusteloos bleef, naar het Gasthuis overgebracht. Ged. Staten vragen f 7000 voor documentatiecentrum. In een memorie van toelichting op de eerste wijziging van de provinciale begroting voor 1958 wijzen Ged. Sta ten van Zeeland er op, dat een docu mentatie van het verleden, de ontwik keling en de toekomst der provincie, waarin zich door rampen, wederop bouw, herverkavelingen en niet het minst het Deltaplan, veranderingen voltrekken, hoogst gewenst is. In aansluiting op hetgeen zich over de historié reeds in de provinciale bi bliotheek bevindt, is het aangewezen daar het documentatiecentrum te vestigen. Voor de eerste inrichting van dit centrum Is voor 1958 vol gens een zeer globale schatting een bedrag van 7000 nodig. Ged. Staten stellen dan ook voor deze nieuwe post op de gewone dienst der begroting te plaatsen. Leveringsseizoen voor mosselen begint 23 juni. In de te Bruinisse gehouden ver gadering van de Mosselkwekersver- enlglng Algemeen Vissersbelang deelde de voorzitter, de heer D. de Koning, mede, dat zowel de voorzit ter als de secretaris van Zevibel, de heren A. L. C. Lockef eer en drs. R. Cambier, hun functie zullen neer leggen. Na enige discussie werd, onder protest van de kwekers, besloten aan het bedrijfschap voor te stellen de prijs van de mosselen in het seizoen 1958-1959 met j 1 per ton te verla gen. Maar het bedrijfschap heeft dit voorstel niet aanvaard. De kwali teitseisen voor het nieuwe seizoen zijn onveranderd gebleven, het tarra- percentage zal maximaal 20% mo gen bedragen. Op maandag 23 juni zullen de kwekers met de aflevering beginnen, mits men verzekerd is van een aanvoer in de eerste weken van 3000 ton per week. Voor deze datum kunnen de kwekers reeds mosselen ter levering aanbieden door het in leveren van een monster bij plaatselijke agenten. De heer A. Verspoor, lid van de Deltacommissie1', deed vervolgens en kele mededelingen over de schade loosstelling voor als gevolg van de Deltawerken waardeloos geworden mosselpercelen in de Zandkreek en voor de wal van Bruinisse. Zierik- zee en Tholen bleken weinig te voe len voor het houden van een vlagge tjesdag, daar zoveel mosselkwekers gedupeerd zijn door de verlaging van de sttmdaardcapaciteitscijfers. Ook een aantal leden te Bruinisse deelde deze mening, maar uit propagandis tisch oogpunt wil men hier toch meedoen. De feestelijkheden moeten dit jaar soberder van opzet zijn, om dat de sector oesterkwekerij haar bijdrage heeft gehalveerd. In navol ging hiervan besloot ook de mossel- advTescommissie haar bijdrage halveren, zodat nu de gezamenlijke bijdrage hoogstens 15.000 zal be dragen. RADIOEN T.V.-RUBRIEK ^V\WAVVVW\WVW\MM oren, 31 en en.... Jazz-concours Van 6 juli tot en met 13 augustus wordt in Loosdrecht een groot natio naal jazzroncours gehouden, waar voor deelname openstaat voor araa- teursorkcslen uit. het land. Iedere woensdag- en zondagavond wordt ge musiceerd. De Wereldomroep zal de finale uit zenden. de V.A.R.A. geeft reeds eer der acte de présence. Onderhandelin gen met de televisie zijn gaande en men mag aannemen, dat ook die een van de avonden aanwezig zal zijn. Het is de bedoeling, dat de winnaars van het concours worden uitgenodigd om voor de plaat op te treden. Tour de France Zoals ook vorige jaren het geval was, (Advertentie) Van Nelle bestellen PLANTEN ZIEKTEKUNDIGE DIENST Advertentie Van Nelle bestellen Sasse Kunstkring op Bezige Handen II Aan de Prov. Huisvlijt-tentoonstelling Bezige Handen n te Middelburg heb ben deelgenomen de leden van de Sas se Kunstkring. De volgende prijzen werden door de jury aan de leden der Kunstkring toegekend. Boetsercif en heeldhouwen: le prijs: H. J. de Bliek, Sas van Gent; Borduurwerk le prijs: Mej. L. Peters. Sas van Gent-; Schilderen: 6e prijs: F. Slock, West dorpe. Verscheidene oorzaken speelden een rol Met betrekking tot het optreden van zogenaamde kanker in vruchtbo men deelt do plantenziektenkundige dienst thans officieel mede, dat van een verontrustend afsterven van vruchtbomen geen sprake is en evenmin van een geheimzinnige ziek te, die de Nederlandse fruitteelt als geheel of in bepaalde streken van liet land, zou bedreigen. Berichten hierover, aldus de planten ziektenkundige dienst, waren ge- S;rond op verschijnselen op enkele tedrijven in de Gelderse vallei, waar in betrekkelijk korte tijd een rela tief groot aantal vruchtbomen of takken daarvan verwelkten en ten dele afstierven. In totaal betreft dit een oppervlakte van ongeveer 5 ha. Het afsterven van vruchtbomen komt jaarlijks voor en hiervoor is een reeks van oorzaken aan te wij zen. In dit geval speelden verschei dene. niet parasitaire oorzaken een rol. waarbij de bomen tenslotte door secundair ontreden.de schimmelaan tasting afstierven of nog zullen af sterven. Als primaire oorzaken, aldus de plantenziektenkundige dienst, kunnen in dit geval aangewezen worden de gevolgen van de stren ge wintervorst in begin 1956 en gebreken in de waterhuishouding óp de betrokken bedrijven. Door deze oorzaken waren en zijn de bomen verzwakt, waardoor be paalde schimmels kans kregen een aantal bomen, op een enkel bedrijfs zelfs vele bomen, te gron de te richten. Naar de aard van deze sdhimmelaantastlng Is een nader onderzoek ingesteld, waar uit is gebleken dat het hier een snel verlopende aantasting be- - treft door nectria galligena, een bekende verwokker van boom- kanker. Hoewel een en ander voor de betrok ken fruittelers ernstig is, is dit ver schijnsel zo deelt de plantenziek tenkundige dienst mede niet ver ontrustend voor de Nederlandse fruitteelt als geheel. Vrijwilligersraedaille voor tien jaar dienst. Om bij voortduren blijk te geven van waardering voor tienjarige vrij willige dienst bij bepaalde korpsen, organen of verbanden, die in het be lang van de Nederlandse gemeen schap werkzaam zijn,is bij Koninklijk Besluit onder de naam „vrijwilligers- medaille" een medaille met bijbeho rend lint ingesteld. Dit ereteken zal worden toegekend aan hem, die zonder wezenlijke on derbreking gedurende tien jaren heeft voldaan aan de voor hem uit zijn verbintenis of verbintenissen voortvloeiende verplichtingen als vrijwilliger bij de Nationale Reserve, de reserve-grensbewaking, de mare chaussee-reserve, het korps lucht wachtdienst, het korps rijkspolitie, de gemeentepolitie, noodwacht of een noodwachtstaf. De medaille zal door 's rijks munt uit licht brons worden vervaardigd. Zij is cirkelvormig en heeft een mid dellijn van 35 mifimeter. De voorzij de vertoont een van kantelen voorzie ne muur met een stralenbundel als achtergrond. Op de muur staan de woorden: Patriae servire libertas (het vaderland dienen is vrijheid). Dit motto is ontworpen door dr. J. van IJzeren, oud-voorzitter van het Nederlands klassiek verbond. De heer F. Smits, ontwerper bij het ministerie van oorlog, maakte het ontwerp. Het gezag, waaraan de betrokkene als vrijwilliger ondergeschikt is, kent de medaille toe. Bij de uitreiking ontvangt men tevens een oorkonde. Het eremetaal kan In verkleinde vorm worden gedragen. Er is nu reeds een aantal personen, dat in aanmerking komt voor uitreiking, maar de medaille komt pas 1 sep tember ter beschikking. Naar men ons mededeelde, is het de bedoeling der regering hiermede de binding aan de organen en de geregelde deel neming aan de oefeningen te stimule ren. (Advertentie) Van Nelle bestellen Eindexamen B aan r.h.b.s. Middelburg. Voor het eindexamen B. aan de r.h.b. s. en m.s.v.m. te Middelburg slaag den Wim Almeklnders, Louis Hukom Jacques Jacobsen, Henk Scherphuis, Chris Vreeke, Stefan Anthony en Rien Kamphuis, allen te Middelburg, Kees v. d. Broeke te Arnemuiden, Maatje Dekker te Westkapelle, Kees Klap te Koudekerke en Bas en Maar ten Vaandrager, beiden te Domburg. Er werden vier kandidaten afgewe zen. Eindexamen B aan chr. h.b.s. Middelburg. Voor het eindexamen B aan de chr. h.b.s. te Middelburg slaagden Lies- beth Coumon, Daan den Engelsen, Leo Geldof; Jan Janse, Kees Jonk heer en Arie Rietdijk, allen te Mid delburg, Lein Gilde te Sint Laurens, Jorrit Jorritsma te Vlissingen, Jan Lievense te Westkapelle en Piet Vis ser te Aagtekerke. Geen der kandi daten werd afgewezen. Brug te Vancouver ingestort: 18 doden In Vancouver in Brits Columbia is een brug over de mond van de Bur- rard, die in aanbouw was en dit Jaar voor het verkeer zou worden geo pend, in de rivier gestort. Er zijn 18 lijken van verongelukte bouwvakarbeiders gevonden. Twee mensen worden vermist en 22 moes ten naar een ziekenhuis worden ge bracht. De bouw begon in februari 1956 en bij eerdere gelegenheden zijn reeds vier arbeiders bij ongelukken om het leven gekomen. De kosten van de bouw zouden zestien miljoen dollar bedragen. zal Jan Cottaar voor de Nederlandse omroep weer de Tour de France op dc voet volgen. Hij geeft iedere dag tussen vier en zes een direct verslag van de finish van een etappe en komt in de loop van de avond nog eens te rug met een nabeschouwing. Cottaar is thans op stap met de karavaan van de Ronde van Nederland. Helaas krijgt hij daarbij niet de gelegenheid in rechtstreekse reportages verslag te geven van zijn bevindingen. Het gevolg is, dat men via de nieuws dienst soms de uitslag al lang heeft gehoord, als de reportage komt. Deze verliest uiteraard dan veel van zijn aantrekkelijkheid. De aandacht, die de radio aan dit wielerevenement schenkt is trouwens toch niet erg groot. Festivalmuziek De Duitse radio maakt een dankbaar gebruik van de omstandigheid, dat in de zomermaanden verschillende festi vals worden georganiseerd. Zij zet in het „derde programma" haar luiste raars vrijwel dagelijks voortreffelij ke muziekuitzendingen voor, overge nomen van deze festivalprogramma's. Maandag bijvoorbeeld wordt uit We nen in het kader van de Wiener Fest- wochen" gerelayeerd een uitvoering van de EPTBoll Messe van Johann Se bastian Bach door de Wiener Phil- harmoniker met koor en solisten o.l.v. Herbert von Ka va jan.Onder Wolfgang Sawallisch worden dinsdag in Wënen de oratoria „Koning David" en „Do dendans" van Arthur Honegger uit gevoerd. Ook dit programma neemt de Duitse omroep oyer. Woensdag is er wederom een aansluiting met We nen, nu om een concert fe laten ho ren door de Wiener Sinfoniker, de Wiener Sangerknabcn en het Hud- dersfiold koor. onder leiding van sir Malcolm Sargent Uitgevoerd worden „Requiem" van Gabriel Fauré en het oratorium „Bclsnzar" van William Walton. Donderdag komt het Holland Festival aan de beurt en wel met het concert, dat het Concertgebouwor kest geeft o.l.v. Hans Rosoaud, met als solist Arthur Grumiaux. UIT DE ZATERDAG 21 JUNI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/». 7.00—14.06 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram 7.15 Ge wijde muziek. 7.45 Morgengebed en li turg. kalender. 8.00 Nieuws. 8 15 Gram. 8,50 Voor de vrouw. (9.50—9.40 Waterst.) 10.00 Voor cle kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zestig? ll.oo Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tulnbouwme- ded. 12.33 Amus. muziek. 12.55 Zonnewij zer. 13 00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Gram. Dansmuziek. 14.00 Voor de jeugd 14.20 Gram. 14.40 Kron. v. letteren en kunsten. 13.15 Amateursprogramma. 15.50 Boekbespreking. 16.00 Voor de Jeugd. 16.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.20 Sportmaatje. 17.30 Ballioomorkest. 17.50 Ronde van Nederland 18 00 Jour nalistiek weekoverzicht 1810 Gram. 18.15 Pari. overzicht. 16.25 Lichte muziek, 18.45 Een en ander over de 15 landen aange sloten bij het Atlantisch Pact 19 00 Nws. 19.10 Commentaar op het nieuws 19.15 Philh.orkest. 20.10 Lichtbaken caus. 20.23 Act. 20.40 De gewone man -'O.s' De Ita liaanse zingende mijnwerker 21.45 Eind strijd: Weet je veel? 2? 35 Wil luiden de zondag in. Aansluitend ceoed en liturg, kalender. 23.00 Nieuw* 23.15 Nws. In Esperanto. 23.22—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—21.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym, 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9 05 Gym. 9.15 Gram, VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgescha keld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA; 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Lichte muziek. 11.15 Buitcnl. overzicht. 11.30 Alt en piano. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nieuws. 11.15 VARA-Vaiia 13.20 Lichte muziek. 13.45 Sportprnatie. 14.00 Lichte muziek. 14.25 Twents programma. 14.50 Harmonie-orkest. '5.15 Boekenwijs heid. 15.35 Kamerorkest. 16 15 van de wieg tot net graf. 16 30 Nieuwe gram 17.00 Vakamletips. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nieuws en commentaar 18.20 Filmpro gramma. 18.00 Gram. 18.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Gesproken portret 19.53 De ze week. caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 50,35 Metropoleorkest en soliste. 21.13 De straat in de mist, hoorspel. 21.50 Soc. comm. 22,05 Trombonc-ens. 22.30 Waar bluft de tijd? 23.00 Nieuws 23.15— 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NCRV: 17.0017.30 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Mensen, dingen, nu....! 20.39 Totebel. 21.00 Cabaret. 21.25 Weet wel Advertentie Van Nelle bestellen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 10