ft VEILING KRABBENDIJKE HAD OMZET VAN 3V2 MILJOEN 9 Sla met Livorno Sla met Livorno Sla met Livorno WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZEEUWSE PROVINCIALE GEREF. DIACONALE CONFERENTIE DONDERDAG 19 JUNI 1958 PROVINCIALE ZEEUW BE COURANT. 7 BIJZONDER GUNSTIG JAAR 1957 In de toekomst meer investeringen. Do veilingvereniging „Krabbendij- ke en Omstreken" te Krabbendijke heeft over het afgelopen boekjaar van 1 april 1957 tot 31 maart 1958 een recordomzet gehaald van 3.447.264.terwijl de brutowinst èen bedrag beliep van 101.572. Dit deelde de voorzitter van de vereni ging, de heer W. C. v. d. Werff te Ril- land-Bath, mede tijdens de woensdag avond gehouden ledenvergadering. ïn verband met de in de toekomst te ver wachten verhoogde produktie in het werkgebied van de veiling, zullen nieuwe investeringen onvermijdelijk zijn. Thans is een nieuwe fusthangar opgetrokken, terwijl de luchtgekoelde bewaarplaats aanzienlijk is uitge breid. Nadat de voorzitter in zijn openings woord de onlangs overleden pionier van het fruitteeltcentrum Krabben dijke, de heer L. Th. Vogelaar, had herdacht, evenals ljet overleden oud bestuurslid en erelid, de heer A. Dees, belichtte hij de resultaten van het afgelopen laar. Elders in Neder land waren ae uitkomsten van de fruitoogst teleurstellend, doch in het zuid-westen had men een goede oogst. Met name voor de veilingvereniging K.E.O. was het een bijzonder gunstig jaar: de oogst was redelijk en de prij zen per 100 kg waren hoog tot zeer hoog. aldus de voorzitter. Hoewel er minder fruit werd gekoeld en er ge brek aan rendabel werk was, beliep het batig saldo het hoogste bedrag dat ooit is bereikt. Tenslotte bracht de voorzitter hulde aan de bestuursleden en het veiling- personeel, die hij dankte voor het ve le werk, dat in het afgelopen jaar werd verricht. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer I. Ph. v. d. Plassche te Goes, weerklonk eveneens een onder toon van optimisme ten aanzien van de resultaten der fruitoogst 1957. Hij deelde o.m. mede, dat het ledental thans 299 bedraagt. Ook de directeur, de heer S. G. Nooteboom, kwam met een uitgebreid verslag ter tafel, waar in hij vooral de technische zijde van de werkzaamheden op de veiling be lichtte. Collecte e opbrengs Axel gehouden huis-aan-huis-collecte ten bate van het Nederlandse Rode Kruis, bedraagt 1800, De collecte voor dg landelijke vereni ging „Het Hoogeland" bracht te Re- trahchement 21.58 op. Examens Aan de r.-lt. meisjesschool te Don gen slaagde voor hot examen onder wijzeres niej. Chr. Hermie te Sint Kruis.N Onderwijzeres benoemd. Tot onderwijzeres aan de chr. natio nale lagere school in de Nieuwstraat te Axel werd benoemd mej. C. C. Wie- les te Axel. Prins Bernhard reikte Koning Willem 1-prijs uit Prins Bornhnrd heeft gisteren in de statenzaal van het provinciehuis te Groningen do koning Willem I-prijs van de Vereniging Nederlands Fa brikaat uitgereikt aan de Winscho- ter industrieel Jan Albert Koning. De heer Koning heeft een belangrij ke bijdrage geleverd tot de Indus triële ontwikkeling on de bevorde ring van de welvaart in de provin cie Groningen en door de vestiging van bedrijven in Amsterdam, ook van een ander deel van Nederland. In 1915 stichtte hij de N.V. Chemi sche fabriek Gembo voor fabricage van waterglas en voerde 32 jaar lang (tot 1947) alleen de leiding van du bedrijf in Winschoten en Amsterdam. Ook de heer C. A. Boogerd (v.vxi.) Prins Bernhard reikte vervolgens de prijs uit, een bronzen beeldje, dat ontworpen en vorvaardigd is door de Amsterdamse beeldhouwer Cephas Stauthamer, en oen perkamenten oorkonde, gecalligrafeerd door de in Hilversum wonende mevrouw Mar- garete Paulsen. Vliegtuig greep kabel en viel in bos. Een Tiger Moth les vliegtuig is gis teren in de bossen aan de rand van het vliegveld Woensdrecht bij Ber gen op Zoom terecht gekomen. Het toestol word bestuurd door sergeant Van Hoogendoorn uit Hoogerheide en werd vrij ernstig beschadigd. De be stuurder werd niet noemenswaaardig fewond. ergeant Van Hoogendoorn zou een zweefvliegtuig optrekken voor een hoogtevlucht Alvorens het toestel op te slepen wilde hij eerst nog even een paai- rondjes vliegen. Andere leden van de zweefvliegclub waren op dat moment nog bezig met de lierstarts waarvoor een stalen ka bel over het gehele terrein was uit gelegd. Toen sergeant Van Hoogen doorn zijn toestel startte heeft hij de over het veld uitgerolde kabel niet gezien met het gevolg dat de slof van het toestel (deze typen hebben geen klein wleltjo aan de staart doch een soort slof) de staalkabel greep er achter bleef haken en deze mee trok. Het vliegtuig word hierdoor in het starten belemmerd en kon niet vol doende vaart en hoogte krijgen om dat de kabel eraan bleef hangen. Toen het vliegtuig op een hoogte van ongeveer 20 meter vloog, kreeg het een ruk waardoor het met de neus naar de bomen aan de grens van het veld dook. Het toestel werd hierbij vrij ernstig beschadigd. Het zal na het in te stellen onderzoek worden geborgen. De balans en exploitatierekening wer den z.h.s. goedgekeurd en de veiling percentages voor 1958-1959 werden onveranderd vastgesteld. De aftreden de bestuursleden, de heren I. Ph. F. v. d. Plassche, Jac. Vogelaar, D. Duindam en J. L. J. v. d. Berge wer den herkozen. In de plaats van de heer A. D. J. Dees werd tot lid van de commissie van toezicht benoemd de heer H. Nagelkerke. Tijdens deze bijeenkomst hield de hoofdassistent A van het rijbstuin- bouwconsnlentschap, de heer M. J. Noordhoek te Goes, een interessante causerie over de export van het Zeeuwse fruit. Aan de hand van en kele grafieken bewees hij, dat Zee land procentueel meer van zijn fruit exporteert dan de gezamenlijke an dere Nederlandse frultcentra. Vandaag; 1.- per Overmorgen 'IIVOBNO' (les ..elke dag opnieuw een lekkernij Muziekschool in Axel? Van de Stichting Zeeuwse Muziek school ontving het Axelse gemeente bestuur dezer dagen een schrijven dat geen bezwaar bestond tegen het ves tigen van een „dépendance" van deze school in Axel, met ingang van 1 sep tember aanstaande. Een en ander naar aanleiding van een onlangs ge nomen raadsbesluit. Ongetwijfeld be langrijk nieuws voor allen in Axel, die hiermee sympathiseren. MIDDELBURG Vergadering Bond van Plattelandsvrouwen De bond van plattelandsvrouwen afd. Middelburg hield zijn maandelijkse vergadering in „De Eendracht" onder leiding van de nieuwe presidente me vrouw Van NieuwennuyzenVoge laar. De spreker van die middag was de heer A. de Jonge, oud-directeur aan de rijkskweekschool, die de op voedingsproblemen van iedere dag be handelde. Deze interessante lezing werd bijgewoond door een gToot aan tal leden. De jaarlijkse reis van de afdeling gaat deze keer met een groot gezelschap naar een fabriek te Delft en naar Schiphol. Molenwaterconcert door Middelburgs Muziekkorps Het Middelburgs Muziekkorps geeft a.s. vrijdag 's avonds om 8 uur onder leiding van Piet de Rooij op het Molenwater een concert, waar voor het programma als volgt is sa mengesteld: 1. IJzer en Staal, mars, D. Muller; 2. Souvenir, ouverture, A. Dreissen; 3. Selectie uit de operette Die lustige Witwe, F. Léhar, arr. F. Rogister; 4. Suite Romantique, 5 de len: a. La lecon d'amour, b. Le rêve de Desdémone, c. Serenade a Roxane, d. Quand le temps a passé, e. En fa- randolant, F. Popy; 5. Fantasie Duo, 2 klarinetten. Solisten dhr. Baren- drecht en dhr. Cramer, A. Delbecq. Pauze. 6. Monte Carlo, mars, P. de Rooij; 7. Mondnacht auf den Alster, wals, O. Fétras; 8. Luctor et Emer- go, mars, Joh. Caro; 9. De Postkoets, J. Cleber, arr. P. Herthom; 10. The Thin Red Line, mars, K. Alford. M.L.T.C. gedegradeerd naar 3e klas zuid De uitslag van de zondag te Breda ge speelde promotie-degradatie-wed strijd voor de 2de klas zuid van de K.N.L.T.B. tussen: K.L.I. H en M.L. T.C. I was 53. GEDETAILLEERDE UITSLAG J. PijnenburgA. Drost 62, 64; R. BackxW. Sandberg 26, 75, 62, mej. M. van Bilsenmevr. J. Wolthers 75, 6—2; mej. M. Romson mej. H. Sandberg 60, 62; mej. M. Romson en J. Pijnenburgmevr. J. Wolthers en A. Drost 57, 46; mej. M. van Bilsen en E. Cosijnmej. H. Sandberg en W. Sandberg 3—6, 26; J. Pijnenburg' en E. CosijnA, Drost en W. Sandberg 16, 36: mej. M. Romson en mej. M. van Bil senmevr. J. Wolthers en mej. H. Sandberg 75, 7—5. Door bovenstaande uitslag is K.L.I. II gepromoveerd van de 3e klas zuid naar de 2e klas zuid, terwijl M.L.T.C. I naar de 3e klas zuid gedegradeerd la. Geen hoofdklas voor de E.V.V.C.-dames Het is de dames van de Vlissingse volleybalclub E.V.V.C., evenals de he ren van Marathon, zaterdagavond in Tilburg niet gelukt in de zuidelijke hoofdklasse te komen. Er moesten twee wedstrijden gesoeeld worden te gen C.C.M. uit Eindhoven en tegen T.S.V. uit Breda, die heiden werden verloren, respectievelijk met 1-2 en met 0-2. Tegen V.C.M. werd eerst ge snoeid. De eerste set wisten de Vlis singse dames nog te winnen (15-13), echter niet door uitstekend spel, maar door enige verwarring bij de tegenpartij. De tweede set werd een ruime overwinning voor V.C.M. (5- 15), daar E.V.V.C. geen raad wist met de harde services van de Eind- hovense dames. Geen enkele mooie aanval werd opgebouwd, hoewel er af en toe wel eens een smash van Suzy Mets kwam en Anneke Knoop nog wel eens een bal uit het net wist op te vangen en door te spelen. De rest van de ploeg was zeer lusteloos en had last van een minderwaardig heidscomplex. terwijl Ineke Willemse niets wou lukken, zodat zij maar he lemaal de moed opgaf. De derde, be slissende set. waarin Juul Rinses be hoorlijk vervangen werd door Ina Hendrikse, werd ook een overwin ning voor V.C.M., daar E.V.V.C. blijkbaar geen zin had om tc winnen (7-15). Na vijf minuten rust werd de strijd aangebonden mot T.S.V. Deze loog was ongeveer even sterk als 3.V.V.C. en een winst voor de Vlis singse dames had er dan ook zeker in gezeten. Ook nu echter speelde E. V.V.C. slap en ongeïnteresseerd. Ma rian van Geel plaatste nog wel enke le goede en listige balletjes en Jule Glerum speelde verdedigend ook nog wel bevredigend, maar het geheel was niet meer dan middelmatig, on danks de verwoede pogingen van Su zy Mets. De eindstanden (8-15 en 7-15) waren dan ook geenszins ge flatteerd. Hierdoor liet E.V.V.C. net een plaats in de hoofdklasse glippen en moet dus weer een jaar wachten, voor ze het weer eens kan proberen. Getracht zal achter worden samen met de heren van Marathon in de overgangsklasse tc «*aan snelcn. Openbare leeszaal Vlissingen Het boekenbezit van de openbare lees zaal te Vlissingen werd in mei uitge breid met de volgende werken: Baard man, Waterpolitie; Burén, Vreemdeling tussen twee vrouwen; Farre, Goeiemor- gen Lora; Friedericy, Vorsten, vissers en boeren; Mons, Het leven eindigt na vijftig; Wendt. Notopfer Berlin; vaq Egeraat, Venetië, de glimlach der we reld; Gottschalk, Historische geografie van Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen: Hemmes, Tennis op en om de baan; Seagrave, Ziekenhuis in de bergen; SB- derman, Hier politie! In de maand mei werden uitgeleend 3372 Ned. romans. 227 romans in vreem de talen, 102S studieboeken en 2013 jeugd boekent totaal 6037). De tijdschriften- en krantenzaal werd bezocht door 550 man nen en lint' vrouwen, de' Jeugdleeszaal door GD meisjes en 31 jongens ftotaal 817). Zeeland Sport won van Amstel met 3—2 De dames van Zeeland speelden ji, zondag haar eerste wedstrijd in de promotiecompetitie voor een plaats in de landelijke hoofdklas tegen Amstel uit Amsterdam. Tegen de verwachting in won Zee land Sport deze wedstrijd verdiend met. 32. Reeds na vijf minuten wist Rie v. Zweeden met een hard schot de score te openen. Even later was de stand weer gelijk door een mooi doelpunt van de middenvoor dor gasten. Na 15 minuten wist Lenie Minderhoud bij een goede aanval door te breken- en vanaf de zijkant onhoudbaar te scoren. Paal en lat verhinderden nog voor de pauze wijziging in de stand te brengen ondanks een voortdurend overwient van Zeeland Sport. Na de thee waren de rollen omge draaid en was Amstel in de meer derheid en wist dit na enkele minu ten in een doelpunt van de rechtsbui ten tot uitdrukking te brengen. Nu toonde echter de verdediging van Zeeland Sport haar kracht en zij kon alle aanvallen weerstaan, terwijl kee per Mattie v. Schaik in laatste in stantie haar doel op rustige wijze schoon kon houden. Intussen waren de uitvallen van Zeeland Sport toch gevaarlijk, enkele schoten van Rie v. Zweeden, Rie Florusse, Willy en Adrie v. Wezel gingen vlak naast of over hot doel. Ongeveer 5 minuten voor het eindsignaal wist Rie v. Zweeden met een keihard schot in de uiterste bovenhoek het derde doel punt in de touwen te jagen. Wat Am stel ook probeerde er was geen door komen meer aan en de dolgelukkige Zeeland Sport-dames hadden de eer ste twee punten binnen. Overigens een. gezien de hitte, aantrekkelijke wedstrijd met een behoorlijke publie ke belangstelling, die uitstekend door de vrouwelijke hoofdklas-scheids rechter mej. De Gorter uit Schiedam werd geleid. Vier nieuwe woningen voor 's-H. Hendrikskinderen. In een weinig bewogen zitting werk te de raad der gemeente 's-Heer Arendskerke een agenda af, waarbij alle voorstellen van burgemeester en wethouders de Instemming van de raadsleden verwierven. Aan het begin van de vergadering werd de heer K. Fraanje (a.r.) als nieuw lid beëdigd. De voorzitter, burgemeester D. M. Vermet sprak hierbij een woord van welkom en hoopte op een goede samenwerking. Bij de ingekomen stukken bevond zich het bericht dat de gemeentebe groting 1958 werd goedgekeurd. De raad besloot de vier woningwet woningen, die uit het subsidie-con tingent 1958 gebouwd kunnen worden te 's Heer Hendrikskinderen te bou wen. Gewacht wordt op een bouw- voorsehot. Dit kan. aldus de voor zitter, nog wel enkele maanden du ren. Met de n.v. Bank voor Nederland- sche gemeenten werd een geldlening gesloten van f 11.000.tegen een rente van 5 per jaar. De begroting van de Instelling voor Maatschappelijke Zorg te 's Heer Arendskerke werd gewijzigd evenals de gemeentebegroting voor 't dienst jaar 1057. Vastgesteld werden aanvullingen en wijzigingen van de rechtspositiere gelingen voor het gemeenteperso- neel. Als gevolg daarvan zullen de gemeentewerklieden een loontoeslag ontvangen en worden de salarisscha len voor het secretariepersoneel ver lengd. De zes !n aanbouw zijnde woning wetwoningen te Lewedorp werden verhuurd. Bij de rondvraag infor meerde de heer Goedegebure (c.h.) naar de toestand van het sportveld te Lewedorp-Nieuwdorp. De voorzit ter kon mededelen, dat deskundigen de schade aan de grasmat niet ver ontrustend achten. De heer Linden- bergh (v.v.d.) vroeg bij de toe komstige uitvoering van teerwerken aandacht te schenken aan de Einde- weegsew eg. Hulst-junioren sloegen goed figuur tegen VES Zondagmiddag werd in het -ge meentelijk sportpark te Hulst een onderling voetbaltoernooi gehouden tussen de junioren van de v.v. Hulst en die van het bezoekende VES uit Oudenbosch. Beide verenigingen kwa men met zeven elftallen in het veld. Uit elke wedstrijd kwamen de gast heren met een soms zelfs klinkende overwinning uit de bus. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: Hulst A—VES A 3—1, Hulst B—VES B 3—2. Hulst C—VES C 42, Hulst D—VES D 40, Hulst pupillen IVES-pupillen I 61, Hulst H—VES II 7—1, Hulst HI VES HI 9—0. De belangstelling voor deze wed strijden was maar matig, hetgeen hoogstwaarschijnlijk te wijten was aan het warme weer. Zomeravondvoetbal 1958 Op het gemeentelijk sportterrein aan de Elderschans te Aardenburg werd de eerste voetbalwedstrijd van de zomeravondvoetbal 1958 gespeeld. Als eersten kwamen tegen elkaar uit „G.E.R.A." (gemeente- en rijks- ahbtenaren) en de Metaal (arbeiders van de metaalfabrlek M.I.D.) GERA versloeg de Metaal met 40. De overige deelnemende ploegen zijn: Oude Glorie; Red Star. Eede; Boerenstand en PROFS VEILING GOES. 18 juni. Export en industrieveillng. Kruisbessen 56.90—58. Mach. Frühernte exp. industrie 138. Mad. Moutot 91—96. Regina 188. .Tucunda 138. Sengana 138 Climax 138. Aardbeien II 72, afw. 59. Gewone veiling. Aardbeien per doos I 35—44, II 23—38. Aardbeien per kg I 97— 115, II 90—101, afw. 48—91. Kersen: Ear- iey Rivers per doos 52. Groenten. Kropsla A I 3. Bloemkool A I 30—40, A II 19—31, B I 26, B II 16—18, afw 20—30. Komkommers A I 45, B I 38—46, C I 41. Wortelen per bos 45—51. Kroten per bos 10—13. Spinazie 36. Rabarber 15— 24. Doperwten 81—83. Groene savooiekool 10. Peulen 150—160. Tuinbonen 46-48. Dubb. pr. bonen 266—280. Zeekraal 41— 43. Oude aardappelen 4—12. Nieuwe aard appelen grole 2528, drielingen 2124 kriel 15—U. VEILING KR A Bill: N U l.l K K EN i EKEN". is jum. Kru ling! Much, l cunda I 1.27. Gewone veiling: Mach, l'T, I 32—34 per doos, 1 1,24 per kg, II £1—39 per doos, 11 70—110 oer kg. Regina I 87—11 per doos, I 1.17—1.27 per kg, II 27—39 per doos, II 87—1,08 per kg. Senga Sengana I 37 per doos. Climax I 41—42 per doos. M. Moutot II 57—81 per kg. D. Even» II 1.16—1.18 per kg. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. Ifl juni. Aanvoer IS.ooo kg. AA extra 2.40. AA I 2-35. A extra 2.35. A I 2.10. B extra 2.05. B I 1.80. C extra 1.10. C I 1.60. D I 1.30. E I 1.25. E II 1,25. F I 1.68. Stek 75. Ondereind 12. EIERMIJN. Elernoteringen van de Coöp Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaan de donderdag 19 juni 1958. Prijsklasse 0 en 18 cent; prijsklasse II: 17 cent; prijs klasse IJl; 16 cent. VISMIJN VEERE. 18 Juni. Aangevoerd: 703 kg exportgarna len 2.84—3.17- 1004 kg schar 16—20; 361 kg bot 16; 61 kg wijting 16—17; 116 kg tong 1.85—2.55; 53 kg rog 21—31; 1 kg griet 1.12: 1 kg paling 2.05; 1 kg visiever 6.00. 492 kg doorgedraaide vis. !8 juni. Aardappels: Aanvoer 23 ton. Grote 3410. Drieling 29—38. Kriel I 24— 30. Kriel II 25—32. Fruit: Aardbeien: Mar- chenauehs Frühernte 971.34. Deutsch Ever» l.03—1.42. Regina 1.09—1.38. Laxtou i.n—l.22. Madame Moutot 1.07—1.33. Sen gana 1.30—1.31. Bow® l ol1.36. Aardbei- afwijkend 8—1.00, alles per kg. Aard- Lezing over bejaardenzorg. Tijdens de woensdag' In do Wester- kerk te Goes gehouden Zeeuwse pro vinciale diaconale conferentie der geref. kerken heeft d». C. van Nes uit Rotterdam het probleem: „Be jaardenzorg en bejaardenhuisvesting" belicht. Hier ligt een bijzondere taak voor de kerk en niet in het minst voor de diaconieën. Ds. Van Nes verklaarde, dat de ver zorging van de bejaarden in hun eigen omgeving verreweg de voorkeur verdient. Daarna komen in volgorde van belangrijkheid de bejaardente huizen en de verpleeg- en rusthuizen. Voor het stichten van laatstgenoemde tehuizen heeft men echter deskundige leiding nodig. Ook voor wat de ver zorging betreft is het nodig, dat spe- Kabellegging over de Westerschelde. Noordelijke lengte wordt op 1 juli a.s. gelegd. Zoals bekend is bij de N.V. P.Z.E.M. in uitvoering een 50 kV-verbinding tussen Goes en Westdorpe, omvat tende onder meer een kabelkruising van de Westerschelde tussen Baken dorp (nabij Hoedekenskerke) en de Hellegatpolder (c.a. 10 km oostelijk van Terneuzen). De waterkabel (een 3-fasen oliedrukkabel) wordt in ge deelten gelegd. Het zuidelijke stuk tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en de zogenaamde Rug van Baarland (een zandbank) is reeds aangebracht, ter wijl bet plan is de noordelijke lengte door het grote vaarwater tussen de Zuidbevelandse oever en de Rug van Baarland op 1 juli a.s. te leggen. Bij deze legging wordt gebruik ge maakt van een motorisch aangedre ven haspel, die 2300 meter kabel (we gende 60 ton) bevat, opgesteld op een dekschuit, die door de lier van een op de zandplaat ongestelde bok via een staaldraad in circa'twee uur wordt overgetrokken. Bij ongunstig weer bestaat de kans. dat de kabel legging tot de volgende dag moet worden uitgesteld. Collecten. Een collecte voor de instelling „Het Hoogeland" bracht te Oud-Vossemeer 150.45 op. Schrauwen won de sprint in ronde van Zuiddorpe Aan de zaterdag verreden wielerkoers voor nieuwelingen in het grensplaats- je Zuiddorpe, die door de Ossendrecht- se renner Schrauwen werd gewonnen werd deelgenomen door een dertigtal renners. De totale afstand van de ronde bedroeg 70 km, verdeeld over twee grote ronden en twaalf kleinere. Het was juist op het moment, dat de kleine ronden ingingen, toen een drie tal deelnemers een ontsnappingspo ging ondernam, die beslissend was voor het verder verloop van de koers. De Middelburger Decgens. Schrauwen en Jochums, een sterke formatie dus, gingen er van door. Vóór het peleton serieus reageerde op deze ontsnap ping was de voorsprong van deze drie reeds gegroeid tot ongeveer 1 minuut en de uitlopers waren vastbesloten die niet meer af te staan. Zij voerden het tempo zelfs nog wat op. Tot aan de fi nish bleven de drie vluchtelingen bij elkaar en een sprint bracht tenslotte Schrauwen de overwinning. De uit slag was: 1 F. Schrauwen, Ossen- dreqht, 70 km. In 1 uur, 56 minuten; 2 G. Deegens, Middelburg, 3 J. Jo chums, z.t. Op vijf minuten volgden 4 L. van Dongen, Made; 5 Van de Kloot, Zundort; 6 P. van dè Vijver, Axel; 7 W, Ferket, Hulst; 8 F. Telens, Kattendijke; 9 B. Wioles, Terneuzen; 10 F. Boonman, 's Heerenhoek. De wedstrijd die bij schitterend weer werd verréden, trok groteb elangstel- ling. VEILING KAPELLE. 18 Juni. Expoit en industrieveiling. Groe ne kruisbessen, aanvoer 15 ton 58.30— 60.20; aardbeien zonder dop: aanvoer 25 Ion; Regma 1 142—153 3 146; Mach. Frü hernte 1 156; 2 147. Deutsch Evern X 148; 3 98; Madame Moutot 1 en 2 99—107; Cli max 1 150; Jucunda 1 150; 2 88; Sengana 1 129; 2 88; Juspa I en 2 142. Diverse rassgn afw. 62. Aarbeien in kratten por doos van ons: Regina I .40—65; 2 31—35; Mach. Frühernte 1 35—47; 2 27—34; Madame Le- febre l so—37; 2 26-28; Deutsch Evern 1 37—47; 2 20-32; Sengana 1 37—48; Madame Moutot 1 29—33; 2 28; Climax 1 38—48; 2 28—35; Bowa l 43—47; Talisman 1 38—45; Ydu 1 39—40. Aardbeien in chips per kg I 1J8—135; 2 85—120; afw. 45—84. Kersen per doos van 250 gram: Earlys Rivers l 35—41; 2 28. Aardappelen oud 1 12—16; 2 6—6.5; afw. 5; Idem nieuw 1 32—39; 2 23—23; drie lingen 20—25; kriel 15—18 Groenten: kropsla 3—5; boskroten 15—Z5; bloemkool 19—36; rabarber 19; spitskool 8.5. VEILING KRABBENDIJKE. 17 iuni. Industrieveillng: kruisbessen 65.20—80.io per 100 kg. Mach. Frühernte 1.23 per kg. Regina 1.23 per kg. Gewone veiling: Climax I 32 per doos. II 13 per doos; II 91 per kg.; Mach. Frü hernte I 2D—33 per doos II 17—31 per doos; ..11 ,|ivcn„ A.UU, nura 1\J5. rtmu- heien per doos export 3341, I 29—38, li j •>1—104 per kg. D. Evern I 20—33 per 1833. Aanvoer 16,000 doosjes. Perziken 7—33 per stuk. Kasbessen 51—59 per doos Kersen. Early Rivers 65 Groenten Asperges A 8.5—2.63, B 2.39— 2.42, C 5.14—1.77. Sla A 3—5. Boskroten 10—10. Bospeen 32—61. Postelein 46—60. Andijvie 18—32. Spinazie 44—51. Rabarber 11—26, Waspeen 53—68. Spitskool 6te—7, Tuinbonen 26—52. Bloemkool 4 st. p. kir. 28—34, 6 14—27, 8 11—18, 10 10—13, 12 10— II, 15 10. Komkommers A 40—52. B 4245 C 27—41. Peulen 2.03—2.21. Doperwten fis Dubbele prinsessen 2.11—2.35. Woensdag werden de eerste'kersen aan gevoerd door de heer W. Roelse, Molen weg 11, Koudekerke. De aanvoer van aardbeien is nu alleen op zaterdagmorgen tot 10 uur v.m„ opi dinsdag en donderdag tot t uur v.m. dtjpsII 6880 per doos; afw, 74 per kg. Senga Sengana I 21—29 per doos; Mad. Moutot II 75 per kg. Jucunda II 87 per kg. Regina I 28—34 per doos; II 22—29 per doos; 1 105—116 per kg. II 67—91 per kg. afw. 56 per kg. GROENTE- EN FRUITVEILING BFRGLN OP ZOOM. ;8 juni. Andijvie 26—29. Bloemkool 12— 35- Spitskool 61b14. Peulen 1.16—1.42. Sla 3—5. Spinazie 3640. Rabarber 8—12. Bospeen 19—51. Erwten 70—1.02. Stam boom dubbele prinsessen 2.60—2.80. Tuin bonen '<7—35 Savooiekool 4—8. Postelein 17—22. Radijs 9—10. Boskroten 14—17. To maten i.si—1.41. Snijbonen 1.60—2.10. Aardappelen is—31. Aardbeien 45—1.48. Kersen 49—1.151. Kaspruim 5—8. Ka=per zik 18—29. ciaal daartoe opgeleide krachten wor den aangetrokken. Het is voorts een bijzondere taak om de bejaarden te wijzen op de openstaande hemel poort, daar dit toch het einddoel van hun leven ls. Als christenen hebben wij hierin een grote taak te vervul len, zo stelde ds. Van Nes vast. Ook vestigde spreker de aandacht op het stichten van tehuizen, waarvoor het ministerie van maatschappelijk werk frote belangstelling aan do dag legt. enslotte werden verschillende vra gen over dit onderwerp behandeld. In de morgenbijeenkomst was het huishoudelijke gedeelte afgewerkt. Tot lid van het comité werden ge kozen de heren C. J. Gilhuis te Ber gen op Zoom en Jac. Dieleman te Zoutespui. Vervolgens vertelde ds. A. G. v. d. Stoel te' Bergen op Zoom het een en ander over de behandeling van diaconale besluiten in de Gene rale Synode te Assen. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer A. de Poorte te Middelburg. Buitenlandse ingenieurs bezoeken Zeeland. Ontvangst in Zierikzee. Men lioorde gisteravond in Zierikzees eeuwenoude stadhuis minstens twin tig talen spreken. Twintig talen uit de mondén van rond veertig ingeni eurs uit alle delen van de wereld. Onder leiding van ir. L. J. Mostert- man hebben deze mannen sedert het najaar deelgenomen aan een inter nationale waterstaatscursus en tot deze cursus behoorde dit „werkbe zoek" aan die streken van Neder land waar de strijd tegen het water door de menselijke techniek zal wor den beslecht: de gebieden van de Deltawerken. Voordat zij een rondwandeling maakten door het verlichte Zierikzee sprak tijdens de bijeenkomst in het stadhuis loco-burgemeester A. M.. den Boer een hartelijk welkom tot de buitenlandse waterbouwkundigen. Verder gaf de gemeentesecretaris, de heer Van Ommeren, in het En gels een vlotte uiteenzetting van hetgeen Zierikzee rijk is dus ook van haar historie. De heer Mostert- man dankte beide sprekers, waarna de Amerikaanse kolonel R. E. Hei berg leider van de genie-opleidipg in westpoint zich in geestige, sympathieke bewoordingen tot Zie rikzees gemeentebestuur wendde. Hierna dwaalden de bezoekers ge ruime tijd door het stadhuis, door de plechtige raadszaal en het museum boven. Archivaris P. van Beveren gaf daar een toelichting. In de Schouwse Schelphoek en in Bruinisse waar zij de nacht door brachten in het arbeiderskamp de „Stoofpolder", lieten zij zich over de Deltawerken inlichten. Vandaag zul len zij via» Katseveer naar Walche ren reizen en daar een rondrit ma ken Voorts zal Breskens worden bezocht en in Vlissingen worden de Bouievardwerken in ogenchouw ge nomen. In Middelburg zal men over nachten en morgen zullen de ingeni eurs tenslotte naar Den Haag terug keren. Ds. en mevrouw Jörg bezochten Middelburg. Ds A. J. Jörg, Ned. Herv. predikant te Delden (Ov.J. die toezegging van beroep ontving van de centrale ker- keraad van de Hervormde gemeente van Middelburg, bracht met zijn echtgenote een bezoek aan Middel burg. Dominee en mevrouw Jörg werden ontvangen door ds W. Dijck- meester, assessor van de centrale kerkcraad en de heer A. P. Stuf kens scriba van wijkgemeente IV. Nadat zij de omgeving van Middelburg hadden „verkend" ontnfoetten zij de leden van het ministerie van predi kanten. Des avonds werd een bezoek gebracht aan wijkgemeente IV, Ten slotte was er een begroetingssameu- komst van ds. en mevrouw Jörg met de leden van de wijkkerkeraad en met die van het Moderamen van de centrale kerkeraad. Examen rijkskweekschool te Middelburg. Aan de Rijkskweekschool te Middel burg slaagden woensdag voor het examen voor onderwijzer (es) de da mes L. H. de Bert en A. Sanders uit Vlissingen, J. C. Vijverberg uit Zie rikzee en de heer L. J. Gaakeer uit Ovezande. Een kandidaat werd af gewezen met een herexamen voor praktijk. R. van Breen kampioen van Vlissingen P. v. d. Kuijl en mej. N. v. d. Hoeven kampioen van resp. 2e en 3e klas De Vlissingse tafeltenniskampioen- schappen georganiseerd door de ver enigingen Wilno, Sorry en Spirit zijn wederom een geslaagd toernooi ge worden. In de eerste klas was het de Sorry-speler R. van Breen die, in een Uitstekende vorm verkerend, nl zijn tegenstanders de baas bleef. Door de ze prestatie kwam Van Breen voor een jaar in het bezit van de wissel beker, geschonken door de beer Gra- hik. In do tweede klas was het I'. v. ri. Kuijl van Wilno die in de beslissende partij tegen Gyorgy de eerste game met 28—26 in zijn voordeel besliste, de tweede game was met 21—13 voor de Wilno-speler. Mej. N. van de Hoe ven eveneens van Wilno was in de ge combineerde 3e en 4 Idas ongenaak baar voor haar tgenstanders. Zij won de beslissende partij tegen Revnders van Sorry in twee games. Na "afloop reikte de heer De Vries, voorzitter van de afdeling Zeeland, de prijzen uit. De uitslagen zijn: le klas 1. R. van Breen. P. de Waal 3. De Poorter. 4. P. Martljn. 2e klas: l. P v. d Kuijl 3 Georgy 3. A. de Jong. 4. Bakker, 3e en 4e klas: 1. N. v. d. Hoeven, 2. Reyndevs. 3 J. Streks. 4. .jjl, J Mevr, Engelse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15