HOUTHANDEL N.V. ALBERTS OPENDE NIEUW BEDRIJF TOCH DIFFERENTIATIE IN DE SUIKERBIETENPRIJS AUTOMOBILIST „SNEED" NIET EN WERD VRIJGESPROKEN orenyen en scl\ vijven ut de ETHER DONDERDAG 19 JUNI 3958 PROVINCIAL3 ZEEUWSE COURANT. BEDRIJF IN 1871 GESTICHT Onder gTote belangstelling is woensdagmiddag het nieuwe bedrijf van de N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn. Co. aan het Industrieterrein te Middelburg officieel geopend. Middelburgs burgemeester, rar. Joh. de Widt, verrichtte dqge opening door een zaagmachine ln werking te stellen, nadat hij eerst in een der bedrijfsgebouwen een openingstoespraak gehouden had. Aan het begin der bijeenkomst werden de genodigden welkom geheten door een der directeuren van de N.V. Alberts, Ir. A. A. Brevet, die zich speciaal richtte tot de heer W. Berdenis van Berlekom, een der oud-direc teuren van het bedrijf, de echtgenote van de vroegere directeur ir. W. Gheijsen en de oudste commissaris, de heer H. C. Gheijsen. ondernemmgsgebied Medan. No de officiële opening van het nieu we bedrijf van de Houthandel Alberts N.V. te Middelburg, werden voor de vele genodigden demonstraties met de verschillende werktuigen en ma chines gegeven. (Foto P.Z.C.). Burgemeester mr. De Widt verrichtte symbolische handeling. In een toelichting op de inrichting van het bedrijf verklaarde ir. Brevet, dat er bij het opstellen van de plan nen uitgegaan is van twee uit te voe ren werkzaamheden, namelijk het horizontaal transport van het hout en het sorteren. Achter een loswal, waar schepen met een diepte van 5 meter kunnen meren, is een opslagruimte gecreëerd van 50 meter breed, waar het hout opgeslagen kan worden. Het sorteren op lengte geschiedt hier per rolbaan. Achter deze strook van 50 meter liggen een terrein voor spoor wegaansluiting. voor opslag van den- nehout en de vier grote loodsen voor opslag van hout. Oostelijk van deze loodsen ligt de schaverij, gekoppeld aan de zage rij, waarnaast weer een opslag ruimte voor zware balken gevon den is. Vóór de loodsen is de cen trale expeditiehal gebouwd, met aansluitend daarop het expeditie- kantoor, een magazijnruimte voor hardboard en triplex met tot slot een kantine. Er is veel met mo derne kleurschakeringen gewerkt,' die volgens de heer Brevet de ar beidsvreugde en de werklust ten goede zullen komen. Tot slot wees de heer Brevet er op, dat de ar chitect er in geslaagd is een ruim te met een prettige sfeer te schep pen. Toespraak burgemeester Burgemeester De Widt zei het een bijzonder genoegen te vinden het be drijf te mogen openen, omdat het één der oudste bedrijven in de Zeeuw- ze hoofdstad is. Vervolgens deed de burgemeester een enkele greep uit de geschiedenis van de N.V. Alberts. Het bedrijf werd in 1871 in Veere gesticht, waarna het in 1874 overge plaatst werd naar Middelburg. In 1899 werd het bedrijf een N.V., de eerste N.V., die zich in Nederland met de houthandel bezighield. „Het nieuwe bedrijf is goed gelegen, goed gebouwd, goed geoutilleerd en goed „bemand", aldus mr. De Widt. Verder memoreerde hij, dat er een verschuiving is opgetreden in de aard van het werk, dat thans grotendeels gemechaniseerd is. Wat de burge meester bijzonder gefrappeerd had, was dat in Nederland per jaar en £er hoofd een halve kubieke meter out „geconsumeerd" wordt. „We leven thans ln een nieuwe fase in de ontwikkeling van ons gewest, aldus de burgemeester. „Wanneer Middelburg en ln ruimere zin Zeeland van de ontwikkeling volledig profijt willen trekken, moet men niet rustig afwachten tot de welvaart op een presenteerblaadje wordt aangeboden. Er zal ln de particuliere sector ca door de overheid door gezamenlijke inspanning en goede harmonie vcsJ gepresteerd moeten worden", aldus oe burgemeester, die tot slot aanstipte, dat hij deze opening wilde zien als een symptoom om de zonodige ver nieuwing en verjonging in de Zeeuw se hoofdstad te helpen bevorderen. Na de opening maakten de genodig den een rondgang door de gebouwen en over de terreinen, waarbij demon straties werden gegeven met mo derne mechanische transport- en hef werktuigen. In een der bedrijfsge bouwen hield de directie hierna een receptie, waarop zij vele felicitaties in ontvangst had te nemen. Heeds eerder in de middag bood de heer O. Abrahams© namens het per soneel de directie een vlaggemast plus vlag aan. Nadat de heer P. v. d. Weel de vlag had ontplooid, verzocht de heer Abrahamse de directie dit geschenk te willen zien als een sym bool van de verbondenheid vanhet personeel met het bedrijf. Ir. O. M. Gheijsen, een der directeuren, sprak een dankwoord. Nederlandse Kamer van Koophandel in Indonesië staakt werkzaamheden Pe Nederlandse Kamer van Koop handel in Indonesië zal de volgende week haar werkzaamheden voorlopig staken. De laatste leden van het per soneel, secretaris W. J. Minzinga Zijlstra en de plaatsvervangend se cretaris W. H. N. van Leeuwen, zul len naar Nederland terugkeren. De Kamer werd gesticht in 1956 en omvatte vrijwel het gehele Neder landse zakenleven in'de archipel. Het besluit de werkzaamheden te staken wordt gezien als „wederom een dui delijke aanwijzing, dat de omstandig heden ongunstig blijven voor Neder landse zakenbelangen in Indonesië," aldus werd in zakenkringen gezegd. Het vertrek van de secretarissen van de Kamer valt samen met het af scheid van een aanzienlijk aantal Nederlandse zakenleiders, dat aan vankelijk had besloten in Indonesië te blijven in afwachting van betere tijden, doch dat thans de hoop heeft opgegeven, dat de omstandigheden in de nabije toekomst zich in gunstige zin zullen wijzigen. Groepen opstandelingen zijn overge gaan tot het infiltreren in onderne mingsterreinen en dorpen rondom fan, aldus meldt het blad „Indone sia Baroe". Het blad citeert een verklaring van een officier van de militaire voor lichtingsdienst in Medan, dat beschie tingen door opstandelingen zijn ge meld van de ondernemingen Goe- noeng Baroe, Doesoen oeloe, Tlndja- oean, Soengei en Majang. Medegedeeld werd dat de daden van sabotage van de opstandelingen, zo als het vernielen van palmolie- en rubberfabrieken het economische le ven ln dit gebied ernstig hebben aan- fetast. ndere in Djakarta ontvangen be richten maken melding van een over val door een gewapende groep op standelingen in de afgelopen week op de onderneming Taroem in het district Asafian. Op deze onderne ming, die ten noorden van Medan ligt, werd een deel van de werktui gen vernield, waaronder vier vracht auto's. De onderneming is eigendom van de Britse firma Harrisons and Crossfield. Hogere garantieprijs voor aardappelen? (Van een onzer verslaggevers) Het Landbouwschap zal de minister van landbouw voorstellen voor het komend seizoen de minimum-garan tieprijs voor aardappelen vast te stellen op 75 procent van de kost prijs van gesorteerde aardappelen bij herfstlovenng. Vorig seizoen was die garantieprijs twee derde van de ze kostprijs. Men wil dit seizoen geen verschil maken tussen de on derscheiden rassengroepen. De ga rantieprijs zou dan volgens net Landbouwschap moeten woyden on geveer f 8.25 por 100 kilo, gesor teerd, bij hersftafleverlng. De hoofdafdeling akkerbouwproduk- ten van het Landbouwschap heeft uit gerekend, dat de kostprijs van klei- aardappelen oogt 1958 (inclusief de werkclassificatie) ongeveer 85 cent per honderd kilo hoger .zal zijn dan die van vorig jaar. Voor de zand- aardappelen bedraagt de ntlj-rng on geveer 25 cent per kilo. ln de Seisvest hield de hengelsport- vereniging jJHiddélburg" woensdag avond onderlinge wedstrijden. Om de vijf meter zat een visser aan de wa terkant in gespannen aandacht naar zijn dobber te turen. Aan deze vis wedstrijd namen ongeveer tachtig Middelburgse vissers deel. De wed strijd werd gadegeslagen door een talrijk publiek. (Foto P.Z.C.). Amerikaan bezoekt stad van voorvaderen. De heer en mevrouw James T. Ber- fen, zullen vrijdag met drie van un vier zoons John (17), Robert (14) en James (11), met een lijn- vliegtuig van de K.L.M. van New York naar Schiphol vliegen voor 'n bezoek aan Bergen op Zoom. Zij on dernemen deze reis ter viering van het feit dat een van hun voorvade ren, Hans Hansen van Bergen 325 jaar geleden (in 1633) van Bergen op Zoom de moeilijke reis naar Man hattan» in Amerika begon. Deze Ne derlandse pionier vestigde zich al daar. MEERDERHEID LANDBOUWSCHAP kent, dat de goedkoper producerende boeren profiteren ten koste van de Ondanks het advies van de voorzit ter van het Landbouwschap om de betrokken regeling niet te verlengen, heeft een geringe meerderheid van het bestuur (elf tege men) zich in zijn (elf tegen tien stern- woensdag verzoeken differentiatie bij de uitbe taling van de garantieprijs voor sui kerbieten. Zoals bekend heeft de regering een garantieprijs voor alle bieten vastge steld, resulterende uit kostprijsbere keningen van bedrijven op verschil lende grondsoorten. Deze gemiddelde prijs betekent, dat bedrijven op gron den met goede vruchtbaarheid meer kunnen winnen, dan bedrijven op minder goede gronden. De vorig jaar van kracht zijnde differentiatie betekende, dat telers op goede gronden de garantieprijs niet volledig kregen uitbetaald en de telers op mindere gronden met hoge- j8 iets meer, dan deze »g :ie .troduktieprijs garantieprijs. Naar de mening van de voorzitter past differentiatie niet ln het algemene prijsbeleid. Voor melk is deze dan ook afgeschaft. Op grond van de Pachtwet moeten ver schillen in pachtprijs in overeenstem ming komen met vruchtbaarheid van de grond en dus met kostprijzen van produkten. Het is een waar gevecht geworden in het landbouwschapsbestuur. Om te beginnen bleek er in de hoofdafdeling akkerbouwprodukten, die het bestuur over deze soort zaken moet adviseren, geen eenstemmigheid te bestaan. De stemmen hadden er zelfs gestaakt, zodat de hoofdafdeling geen enkel voorstel had kunnen doen. Het be stuur van het Landbouwschap modst nu zelf de beslissing nemen, maar dat bleek verre van gemakkelijk. Een aantal leden (voornamelijk ver tegenwoordigers, afkomstig uit de kring van KK3.T.B. en K.N.L.C.) voelden niet voor twee prijzen. Er werden ook andere geluiden ge hoord, die warme bijval «regen van de Christelijke Boeren- en Tuinders- bond, vooral uit de kring der katho lieke en protestantse werknemers. De heer Van der Ploeg van de N.K. L.B. formuleerde het aldus: een kost prijs, en dus een garantieprijs bete- Het weer in Europa. Volgens de rapporten van gisteravond 7 uur. Helsinki, half bewolkt Stockholm, regen Oslo, onweer Kopenhagen, licht bewolkt Aberdeen, zwaar bewolkt Londen, zwaar bewolkt Amsterdam, half bewolkt Brussel, zwaar bewolkt Luxemburg, geheel bewolki Parijs, rwaar bewolkt Bordeaux, zwaar bewolkt Grenoble, zwaar bewolkt NICe, licht bewolkt Berlijn, regenbui Frankfort, geheel bewolkt Mtlnchen, onweer Garmisch P., regenbui Zürich, zwaar bewolkt Genève, licht bewolkt Locarno, onbewolkt Wenen, half bewolkt innsbrucK, zwaar bewolkt Rome, zwaar bewolkt AJaccto, licht bewolkt Madrid, regen Mallorca, geheel bewolkt Algiers, halt bewolkt duurder producerende bedrijven. De stemming werd met enige span ning afgewacht, temeer, omdat slechts 21 van de 24 bestuursleden aanwezig waren. Voor de twee prijzen stemden alle vier vertegenwoordigers van de C.B. T.B., de drie aanwezige vertegen woordigers van de katholieke landar- beidersbond, de drie aanwezige verte genwoordigers van de protestants- christelijke landarbeidersbond, en, als eenling van zijn organisatie (het Ko ninklijk Nederlands Landbouwcomj- té) de heer J. H. Lanting. Die ene „boerenstem" van de heer Lanting gaf dus de doorslag. Heel merkwaardig was dat, omdat de heer Lanting In het bestuur plaatsvervan ger is van de afwezige heer Ter Hee- ge, die zich ln het verleden een ver klaard tegenstander van het nieor- prijzenstelsel heeft betoond. Het bestuur heeft het dagelijks be stuur gemachtigd besprekingen te voeren over stikstofaangelegenheden. Per 1 juli zal de stikstofhandel in de Benelux vrij zijn. Onze boeren ge bruiken jaarlijks 900.000 ton stikstof, waarvan de helft, .dank zij gestaffel de produktie, steeds per 1 februari bij de tussenhandel ligt opgeslagen. Hierdoor is een regelmatige aanvoer gewaarborgd. De Belgische stikstof - prijzen, thans hoger, zullen zich wel aan de Nederlandse aanpassen. Men loopt echter de kans, dat de stikstof- aanvoer onregelmatigheden kan gaan vertonen, hetgeen schadelijk voor de landbouw zou zijn. Overleg tussen de Beneluxfabrlkanten en de georgani seerde landbouw zal nodig zijn om regelmatige aanvoer en aflevering blijvend te waarborgen. Frankrijk beperkt invoer uit O.E.LS.landen niet. Frankrijk heeft zijn voornemen om zijn Invoer van fabrleksprodukten en niet-essentiële goederen uit de landen van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking te beper ken, laten varen en zal deze Invoer handhaven op het huidige peil. Oorspronkelijk was de Franse rege ring van plan in de tweede helft van dit jaar de bilaterale en globale con- 1 tingenten mot in totaal 100 miljard i frank te verminderen, maar de minis ter van financiën Antoine Pinay. heeft thans bij de O.E.E.S. een nieuw invoerplan ingediend, dat voorziet in handhaving van de contingenten op I het oude peil. Hij heeft hiertoe beslo- ten om tegenmaatregelen van de OJE. E.S.-Ianden te vermijden. De invoer uit de landen die niet tot de O.E.E.S. behoren en in het hijzon der uit de landen van het dollarge- bicd, zal echter zoveel mogelijk wor- den beperkt. Naar verwachting zal j dit een deviezenbesparing tot het equivalent van ongeveer 150 a 200 1 miljoen dollar opleveren. KANTONGERECHT MIDDELBURG Schipper liep schade aan zijn scooter op. Een Nederlandse schipper uit .Ant werpen vertelde woensdagmiddag voor de Middelburgse kantonrechter, mr. J. Moolenbnrgh, over zijn minder prettige ervaringen op de rijksweg bij Kruiningen op 17 januari van dit jaar. Schipper K. V. had aan het eind van vorig jaar een scooter gekocht en was op de bewuste zeventiende januari met zijn vrouw op weg naar VlisKingen. De scooter moest nog worden ingereden, zodat V. slechts eeif snelheid had van ongeveer veer tig kilometer. Alles ging goed tot het punt bij Kruiningen, waar de twee rijbanen van de rijksweg zich weer verenigen. Juist op die plaats werd de scooter ingehaald door een perso nenauto, die zo dicht langs kwam, dat mevrouw V. waarschuwend op de ruiten van de auto kon kloppen. Deze waarschuwing kwam echter te laat, want reeds had de auto de scoo ter geraakt. De bestuurder van de auto scheen niets van de aanrijding gemerkt te hebben, want hij reed door. De heer V. kon zich met zijn voertuig overeind houden en had de tegenwoordigheid van geest om het nummer van de auto te noteren. Hij kraste het nummer in een koffer. La ter schreef zijn vrouw het in een no titieboekje. De eigenaar van de auto met het bewuste nummer bleek P. K. uit Middelburg te zijn. Hij ontkende echter iets te hebben gemerkt van een aanrijding en verklaarde zelfs zich niet te herinneren op dat punt epn scooter tejzijn gepasseerd. K. had wel ongeveer.'op dat tijdstip op bewuste plaats gereden. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenken- berg van Mierop achtte bewezen dat K. de schade aan de scooter had ver oorzaakt, maar niet dat K. zou heb ben „gesneden", zoals in de dagvaar ding stond, daar hiervan uit de ge tuigenverklaringen niets was geble ken. Niettemin eiste hij een boete van 40 subsidiair acht dagen hechtenis en toewijzing van de civiele vorde ring tot een bedrag van 84.88. De kantonrechter sprak K. echter vrij. daar hetgeen - verdachte in de dag vaarding ten laste was gelegd, name lijk „snijden", niet was geschied. De oud-landbouwer M. J. uit Wol- fnnrtsdijk kwam er minder goed van af. Hoewel een verkeersb in de Scheldestraat te Vlissingen waarschuwt, dat men bij het be reiken van de kruising met de ''aul Krugerstraat moet wachten, iiad J. dit niet gedaan. De 69-ja- rige landbouwer was met zijn auto rustig doorgereden. De officier noemde het een zeer gevaarlijke manoeuvre en vorderde een boete van 30 subs, zes dagen. De kan tonrechter deed er 5 af en legde J. een boete op van 25 subs, vijf dagen. De schilder P. H. van T. uit Vlissin gen reed op 4 mei met zijn bromfiets onder de duinen op weg van Melis- kerke naar Vlissingen. Een bord aan het begin van het fietspad vermeldt, dat dit pad Verboden is voor brom- RADIO- EN T.V.-RUBRIEK *AAAAAA^VVVVVWyW\^\AiVS 20 gr. 21 gr. 18 gr. 17 gr. 16 gr. 22 gr. 17 gr. 18 gr. 15 gr. i. 18 gr. 22 gr. i 27 gr I 23 gr. 22 gr. 19 gr. 27 gr. 25 gr 2G gr. 26 gr 26 gr. 27 gr. 29 gr 27 gr. 27 gr 20 gr. 27 gr. I 27 gr. I Vorig jaar heeft de N.C.R.V.-tele vi sie met succes een volledig t.v.-spel uitgezonden, waarvoor de stadswallen van Naarden het decor vormden. Aangemoedigd door zijn succes, heeft de schrijver Jan de Koek, nu een tweede detectiveverhaal geschreven, dat eveneens bnlten de studio's zal {worden opgevoerd. Dat gebeurt op 1 9 juli. Plaats van handeling Is Artis. Het betreft hier een nieuw avontuur van inspecter Fedder, getiteld „Van de Kunst is geen heer". Het is een spannend verhaal over de handel in verdovende middelen. De speelruim te bevindt zich onder meer op het e Engelse trawler St. Clair ligt p de foto rustig in de haven van 'ornwall, nadat het schip een enor- ne „vis" in zijn netten had. Een on- 'erzeeboot van de Engelse marine, lms. Toredo, was namelijk in de tietten van het vissersschip geraakt. Het sal de schipper van de St. Clair nu zeker niet aan visserslatijn ont- emplacement buiten Artis; in de gale rij achter de nachthokken en de hok jes van de oppassers. De schrijver heeft voordat hij aan het werk ging ter plaatse poolshoogte genomen en later zijn stuk aangepast aan de mo gelijkheden, die de hoofdstedelijke dierentuin voor zijn spel bood. NAAR ENGELAND. De televisie-regisseur van de V.P. R.O., Jack Dickson, vertrekt de volgende week naar Londen, om daar een t.v.-spel te regisseren. Het betreft hier een thriller, na melijk „The woman question" «Int door een der grootste commerciële t.v.-maatschappijen wordt uitge zonden. Dixon ontmoette het hoofd van de dramatische afdeling van deze maat schappij onlangs in Bussum. De En gelsman was bijzonder te spreken over Dixon's werk en nodigde hem uit om in Engeland als gastregisseur op te treden. Dixon krijgt een maand de tijd om het spel voor te bereiden en te repeteren. Hij zal in die maand veel kunnen '.eren, en ook wel eens de verzuchting slaken, „beschikten we bij ons maar over zulke middelen en zoveel geld" i fietsen met ingeschakelde motor. Van T. was nog niet zo goed bekend in de omgeving van Vlissingen; hij woonde er nog maar twee jaar. Een boete van 10 eiste de officier. Het vonnis luidde 7.50 subs, ^.wee dagen. Stropen L. J. M. te Kattendijke werd door de jachtopziener betrapt, toen hij met zijn hondje aan hot stropen was. „M. staat in KatterHijke niet gunstig be kend", verklaarde de jachtopziener. De kantonrechter veroordeelde M. tot een boete van 40, conform de eis. De garagehouder M. P. K. uit Sou burg verleende, nadat hij aldaar van de Kanaalbrug was gekomen, geen voorrang aan een motorrijder op de Nieuwe Vlissïngseweg. „Ik meende dat hij links af wilde slaan naar het Marnixplein", aldus K. De motorrij der liep bij het ontwijken van K's aan zijn r~*"~ viifel zijn toedoen en niet eerder was ge- auto schade op aan zijn motor. K. echter trok in twijfel of dit wel door beurd. Hij had ter plaatse metingen verricht en was tot de conclusie ge komen, dat beschadiging van het carter van de motor technisch niet mogelijk zou zijn geweest. De officier was een andere mening toegedaan en eiste 50 en toekenning van de civie le vordering A 25.05. De motorrijder, de heer G. v. d. L. uit Zierikzee had zijn motor voor het kantongerecht staan en hij stelde voor er even naar te gaan kijken. Dat was echter niet nodig. K. werd ver oordeeld tot een boete van 35 en betaling van de schade. De chauffeur J. O. VV. uit Rilland Bath had niet goed genoeg uitgeke ken toen hij geruime tijd geleden met zijn A-rachtauto op de 's Heer Hen- drikskinderendijk te Goes reed en links af wilde slnan. Een hem achter opkomende niotor zag hij niet nade ren en een botsing was het gevolg. De eis luidde 40 subs. 8 dagen. De uitspraak was 35 subs, acht dagen. VRIJDAG 20 JUNI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muziek; 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gr. 8.30 Am. muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. de vr 9.35 Waterst. 940 Gram. 1030 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Metropo- le orkest. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land en tuincouwmeded. 12.33 Lichte muziek. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.40 Gram. 14.05 School radio. 14.25 Omroeporkest 15.15 Voordv. 15.35 Instr. trio. 1G.00 Tuinbouwpraatje. 16.15 Fluit, viool en-clavecimbei 16.40 Lichte muziek, 17.00 Voordracht 17.20 Fluitkwint. 17.40 Beursberichten 17.45 Gram. 17.55 Gewijde muziek. 18.20 Stem men van overzee. 18.35 Voor de Jeugd. 19.00 Nieuws- en weerberichten, ty 10 Gr 19.15 Regeringsuitzending: De statistics antwoordt: prof. dr. Ph. J. Idenburg, directeur-generaal van de statistiek, be antwoordt vragen over het zondigen te gen de verlteersvoorschriften. 19.25 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Holland Festival: Concertgebouworkest en soliste. (Plm. 21.25 Kunstrubriek). 22.10 „Het levens werk van Johannes Gossner', caus. 22.2S Voordracht en muziek. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws- en SOS.ber. 23.15 Langs wegen van kunst en schoonheid. 23.40—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.06 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 15.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.0(1 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7,10 Gym 7.20 Ga am. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram 9.05 Gym. 9.15 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: ïo.uo Avonturen met kinderen, caus 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Vooi de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Weense mu ziek. AVRO: 12.00 Orgelspel. i2.20 Rege- rJngsuitzending: LandbouwruDi L>e hoer van Nooitgedacht. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded 12.33 Sport en prognose. I2.su Pianospel. 13.00 Nieuws. 13 15 Mened. en gram. 13.25 Lichte muziek. 13..-> Beursbe richten. 14.00 Mezzosopraan en piano. 14.21 Finse volksdichtkunst. 1« 41 Ronde van Nederland. 14.51 Harpspel. 15.10 Gr. 15.20 Licht programma. VARA: 16.00 Muz. caus. 16.40 Voor de jeugd. 17.10 Lichte muziek. 1TI5 Vakantletlps. 17.55 Act. is.oo Nieuws. 18.15 P.v.d.A.. pol. caus. 18.25 Hammo ndorgelspel 18.45 De puntjes op de i, raus. 18.55 Voor de Jeugd. 19 05 Mu- sette-orkest. 19.25 Ronde van Nederland VPRO: 19.30 Het platteland nu. 19.45 Daadwerkelijke gerechtigheid, caus. 19.50 VPRO-nieuws 20.00 Nieuws. 20.05 Boek bespreking. 20.10 Sopraan en piano. 20.30 Europa één. 20.40 Planorecital. 20 45 Het atoom, caus. VARA: 21.00 Gram 21.55 Buitenl. overzicht. 22.10 Nieuwe gram. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 13