Vondeling vraagt S.E.R.-advies over voorontwerp vestigingseisen BEZWAREN TEGEN EGALISATIE VAN SOCIALE SYSTEMEN DE GROTE VERLEIDING" IS BETERE TITEL WAARD Chefarine ,,4|' uit de ETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. WOENSDAG 13 JUNI 1958 mm NIEUWE MAATREGELEN VOOR DE LANDBOUW Uitvoering in handen van het Landbouwschap gedacht Nadat de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening zijn voor nemen daartoe reeds had aangekondigd, heeft dr. A. Vondeling thans aan de Sociaal Economische Raad advies gevraagd over een voor dit doel aan de S.EJt. voorgelegd voorontwerp van wet van een Landbouwvestigingswet. Het voorontwerp opent de mogelijkheid vestigingseisen te stellen voor on dernemers in de landbouw en sluit aan op de regeling, die voor ondernemin gen op het terrein van handel en nijverheid is neergelegd in de Vestigings wet bedrijven 1954. In feite zullen deze vestigingseisen alleen gelden voor hen, die in de toe komst het landbouwbedrijf willen gaan uitoefenen. Het voorontwerp gaat er namelijk van uit, dat allen, die het landbouwbedrijf thans regelmatig uitoefenen, zonder nader onderzoek de vereiste vergunning verkrijgen, in dien deze tijdig wordt aangevraagd. De kern van de voorgestelde rege ling houdt namelijk in, dat voor het uitoefenen van een bepaald soort landbouwbedrijf vergunning van het Landbouwschap kan wor den vereist. Een dergelijke ver gunning wordt alleen verleend, in dien wordt voldaan aan bepaalde eisen, die betrekking kunnen heb ben op vakbekwaamheid, handels kennis en kredietwaardigheid. De eisen kunnen niet hoger worden gesteld dan strikt noodzakelijk is. Ten aanzien van de eisen betreffende vakbekwaamheid laat de wet de mo gelijkheid open, dat deze ook kunnen inhouden, dat gedurende zekere tijd, niet langer dan drie laren, praktische ervaring in de betrokken bedrijfstak is opgedaan. WERKINGSSFEER. Het voorontwerp heeft betrekking op Prins Bernhard opent nieuw rekencentrum Prins Bernhard zal donderdag ochtend op het industrieterrein achter het Nationaal Luchtvaart laboratorium te .Amsterdam het nieuwe elektronische rekencentrum van de N.V. administratie- en statis tiekmachine maatschappij Buil Ne derland in werking stellen. Deze gebeurtenis valt samen met het 10- jarig bestaan dezer onderneming. Het nieuwe rekencentrum zal ter beschikking staan van bedrijfsleven en wetenschap. Het is een afgerond geheel van reken-, tabel-, leer- en ponsapparatuur, dat een groot aan tal gegevens in zijn geheugens kan opbergen en bewaren, berekeningen van de meest uiteenlopende aard kan uitvoeren en de resultaten lees baar kan afdrukken of weer in ponskaarten kan vastleggen voor verder gebruik. De rekensnelheid van de installatie, die tot de „middelgroten" behoort in de wereld der elektronische machi nes, wordt gemeten in duizendsten van een seconde. Zij vertegenwoor digt een waarde van bijna een mil joen gulden. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe rekencentrum heeft het bedrijf thans het Ko ningin Wilhelmina fonds aange boden ieder jaar een bepaald aantal werkuren gratis van het rekencentrum gebruik te maken. ..Ongetwijfeld legt deze gift een last op de schouders van hen, die leiding willen geven aan het kanker onderzoek", zo luidt het commentaar van dr. M. G. Neurdenburg. genees kundig inspecteur van de volksge zondheid en vertegenwoordiger van de geneeskundige hoofdinspectie in het bestuur van de landelijke organi satie voor de kankerbestrijding, die samen met het Koningin Wilhelmi- nafonds profijt van deze geste zal kunnen trekken. Dr Neurdenburg uitte zijn hoge waardering voor de gift, die niet be doeld is om een reeds lopend routine- onderzoek, de centrale kankerregi stratie, te dienen, maar bestenul is voor extra werk. waardoor plannen voor bepaalde studieprojecten van wetenschappelijk en van praktisch kankeronderzoek een betere kans op verwerkelijking krijgen dan tevoren. de landbouw in ruime zin. Daaronder vallen met name de akkerbouw, de weidebouw, de veehouderij, de pluim veehouderij, de fruitteelt en de tuin bouw, waaronder begrepen het kwe ken van bomen, bloemen en bollen. Voor de tuinbouw- en voor de sier teeltsector bestaan er than^ reeds vestigingsregelingen Bij het vraagstuk van de vesti gingseisen in de landbouw heeft de minister met name het oog op de scholing. Aan het stellen van eisen van kredietwaardigheid be staat in de landbouwsector in en gere zin zijns inziens vooralsnog minder behoefte. Wat de scholing betreft meent hij, dat zowel het programma als het aantal der la gere landbouwscholen in den lande het gewenst en verantwoord ma ken de eis te stellen, dat de toe komstige ondernemer in het bezit is van het diploma van een zoda nige school. Hij wil echter niet di mogelijkheid uitsluiten, dat de no dige Aakbekwaamheid ook in de praktijk wordt verworven, indien de nodige algemene ontwikkeling oj» andere wijze is verkregen. De minister is van oordeel, dat de uit voering van de wet in handen van het bedrijfsleven zelf dient te worden ge legd. Het ligt voor de hand het Land- bon wschap, dat immers is ingesteld voor alle ondernemingen in de zin van de wet, met de uitvoering te belasten. Bijgevolg draagt de wet aan het Landbouwschap op de vereiste ver gunningen te verlenen. fill??: Vergadering Antilliaanse Staten aangevraagd over statuut. De regeringsgezinde Statenleden op de Nederlandse Antillen hebben een zo spoedig mogelijk te houden ver gadering van de Staten aangevraagd met als enig agendapunt: Bespreking van de wenselijkheid het statuut en de andere rijkswetten te herzien. Volgens kringen op de Antillen be staat al verschillende jaren het- pro bleem, dat telkens de gouverneur wil ingrijpen in landszaken. „De taak van de gouverneur is" zoals de Engelsen het zeggen „to watch, to warn and the right to be consul ted". Dus: toezien, waarschuwen en zich laten voorlichten. In plaats van zich als een consistutioneel „vorst" hij is immers de vertegenwoordi ger van de koningin te onthouden van directe inmenging, gaat hij zich bemoeien met landszaken, zo wordt hem verweten. Als voorbeeld wordt genoemd dat in 1955 een vorige gou verneur zich inliet met de benoeming van een waarnemend notaris. Een tweede kwestie is bijvoorbeeld die geweest van de advocatuur van de minister van justitie. Daar is bijge komen de kwestie van de uitzetting van de journalist De Wit, aldus deze kringen. Leids echtpaar door .gas gestikt. Vermoedelijk tengevolge van een lek in de gasleiding is in de nacht van maandag op dinsdag een Leids echt- Saar, de heer en mevrouw P. van Po- inen, wonende in de Gortestraat, om het leven gekomen.' Man en vrouw waren .beiden 82 jaar oud. In de loop van de ochtend kreeg een buurvrouw, die er op bezoek kwam geen gehoor, waarna zij de omwonenden waar schuwde, die zich door het breken van een ruit toegang tot de woning verschaften. Zij ontdekten daar hei echtpaar, dood op de grond liggend. DRS. BOGAERS (K.A.B.) OVER EUROMARKT Vrije ontplooiing van nationaliteiten gewenst Op de verbondsvergadering van de Nederlandse Katholieke Vakbewe ging, sprak gisteren de directeur van het wetenschappelijk adviesbureau van de K.A.B. over het onderwerp „De Euromarkt en haar consequen ties". Hij sprak zich uit tegen de prea Iabele sociale harmonisatie, omdat naar zijn mening, een dergelijke po litiek onvoldoende recht zou laten we dervaren aan de betekenis van enige fundamentele economische vraag stukken waarvoor wij ons als Neder landers gesteld zien (betalingsbalans bevolkingsprobleem) maar tegen een volledige egalisatie van de socia le systemen zijn volgens hem nog veel* krachtiger bezwaren in te bren- gen. Naar zijn mening, is geen enkel in ternationaal belang gemoeid met het ontnemen aan de nationale autono mie van de keuze aanwending van de beschikbaar komende middelen over de diverse sociale doeleinden. Waar het op aankomt is, aldus drs. Bogaers, dat de werknemers een rechtvaardig deel krijgen van de stij gende welvaart. Het grote sociale doel is, dat de welvaartspositie van de werknemers als gevolg van de in tegratie gaat verbeteren. En dat so ciale doel kan volgens hem niet zijn: alle Europese werknemers in hetzelf de Europese sociale pakje te steken, dat ver boven hun hoofden uit zou worden geconfectioneerd. Het geïntegreerde Europa is naar zijn mening alleen dan een succes indien men in de praktijk durft te erkennen, dat het bestaat uit zijn nationaliteiten, en dat men deze nationaliteiten in een zekere ont plooiing de kans moet geven een bevruchtende invloed uit te oefe nen op ons aller „good old Euro- Pa". Wat misschien wel zou moeten veranderen, en goed zou zijn na der te bestuderen, betreft de hui dige bedrijfstaksgewijze benade ring van het complex lonen en an dere arbeidsvoorwaarden. Spreker kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat, willen wij de werk nemers op billijke wijze laten delen in de resultaten van de integratie, wij niet zullen kunnen blijven vasthou den aan ons huidige systeem om lo nen en andere arbeidsvoorwaarden op uniforme wijze te regelen voor een gehele bedrijfstak. De voordelen van de Euromarkt zijn met name produktiviteitsvoordelen. Deze produktiviteitsvoordelen worden in eerste instantie evenwei niet ge realiseerd door de bedrijfstakken maar door individuele ondernemingen in die bedrijfstakken. Een en hetzelfde „set" arbeidsvoor waarden, afgestemd op de zwakkere bedrijven zou volgens hem, onder de ze omstandigheden tot gevolg heb ben, dat de voordelen van de Euro markt niet voldoende aan de werk nemer ten goede zouden komen. Esso gas flessen bevatten gegarandeerd 13 kg veilig butaangas. Heus... met Esso bent u beter uit. 7L/eCyaJ"*- Vakkundige voorlichting en volledige service door ervaren depothouders. /fee? Dulles: Wellicht breken Russen vooroverleg over topconferentie af. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Foster Dulles, heeft dinsdag op zijn wekelijkse perscon ferentie verklaard dat men tot de slotsom zou kunnen komen dat de Sowjet-Unie de diplomatieke bespre kingen, om tot een topconferentie te komen, mogelijk zal afbreken. Indien de inleidende besprekingen te Moskou tussen de Sovvjet-minister van buitenlandse zaken Gromyko en de ambassadeurs van Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten in derdaad zouden worden afgebroken, zou dit een nieuwe beschouwing van de mogelijkheden voor een topconfe rentie door de westelijke mogendhe den noodzakelijk maken, aldus Dul les. De minister weigerde te zeggen of er zijns inzien dit jaar al dan niet een topconferentie zal worden gehouden. Hij achtte het echter niet zeer waar schijnlijk, dat een dergelijke confe rentie binnen de komende twee maan den georganiseerd zou kunnen wor den. Vliegtuigramp in Brazilië: 19 doden Bij het vliegveld van Curitiba, In Brazilië, is maandagavond een Con- vair 440 van de luchtvaartmaatschap pij „Cruzeiro do Sul" (Zuiderkruis) neergestort. Van de 27 inzittenden, van wie rijf leden van de beman ning, kwamen negentien om het le ven. Het toestel was op weg van Porto AJegre naar Rio de Janeiro. Tot de slachtoffers behoren de voor malige vice-president Nereu Ramos, die bij diverse gelegenheden in 1946 en 1947 en van 11 november 1955 tot 1 januari 1956 toen Kubitschek werd gekozen als predikant op traden de gouverneur van de staat Santa Catavina Jorge Lacerda. Bij de spaarbanken: aangesloten bi] de Nederlandse Spaarbankbond, Is ln met Ingelegd f 103.694.073 en terugbetaald f 83.721.561, zodat een bedrag van t X9.972.bl2 werd gespaard. Griffier Amsterdams Hof stond terecht in Arnhem. De griffier Van het Gerechtshof te Amsterdam, mr. J. G. R., heeft giste ren terechtgestaan voor de rechtbank te Arnhem, omdat hij zich in publika- ties in het dagblad „De Telegraaf" beledigend zou hebben uitgelaten over de Haagse politie en over de procu reur-generaal bij liet Gerechtshof in Den Haag, mr. Van Gilse. De inmiddels als griffier geschorste mr. R. had in zijn kritiek op de behan deling van de zaak -Fabius en de zaak van majoor Koopman gesproken van Gestapomethoden en over mr. Van Gilse opgemerkt, dat diens „normbe sef en verantwoordelijkheidsgevoel waren gestoord door vijf jaar bezet ting" en dat hij zou hebben toege staan, dat „de hand werd gelicht met de naleving van het moderne Wetboek van strafvordering". De officier van justitie te Arnhem, mr. Hustinx, heeft tegen mr. R. hon derd gulden boete of dertig dagen hechtenis gevraagd. Mr. R. zei tijdens het verhoor tot de president van de rechtbank, jhr. mr. F. O. M. van Nis pen tot Pannerden, dat hij met de term „Gestapomethoden" had bedoeld niet deze methoden in hun ergste vorm van folteringen enz., doch het systeem, waarbij iemand als majoor K. werd geprest tot bekentenis (blij kens diens woorden) volgens de rege len der kunst van de Gestapo. Mr. M. W. van Dijk uit Amsterdam, de raadsman van mr. R., stelde voor op, dat zijn cliënt hoogst bedenkelij ke methoden aan de kaak heeft willen stellen. Hij vroeg vrijspraak. Een nieuw Amerikaans vliegdck- schip, Independence genaamd, is te water gelaten. Het meet 60.000 ton, krijgt een bemanning van 3.500 kop pen en zal plaats bieden aan 100 straalvliegtuigen, die zijn uitgerust om atoombommen af te werpen. FILMS IN ZEELAND In Oerebro Zwedenkan men nu een maaltijd nuttigen in een „atoomwolk". Het is het meest moderne restaurant wat in Zweden te vinden is. Bovenop de zuil het platformis plaats g voor 150 mensen, die op een hoogte van 80 meter hun hapje kunnen nuttigen. U hoeft s eich verder nergens ongerust over Ie maken, want het eten n is zeker niet radio-actief he- lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllilllllllllHilllUIIIIIIII Sergeant-majoor kreeg 1500,—voor goed idee Naar de Centrale Ideeënbusconimis- *ie voor de Rijksdienst mededeelt heeft de secr.-generaal van het mini sterie van oorlog, de heer L. C. Riet veld, een beloning van 1500 uitge reikt aan de sergeant-majoor J. F. Noor van de centrale werkplaats te Utrecht voor een door hem ingezon den idee. Het idee had betrekking op het ge schikt maken van autobanden voor velgen van legervoertuigen van Ame rikaans fabrikaat, welke banden oor spronkelijk bestemd waren voor vel gen van voertuigen van Eneelsc ori gine. In het kaaer van de rcotgar.' Batle, waarbij in internationaal v band van Engels op Amerikaans m teriaal werd overgeschakeld, kon a; deze nog nieuwe banden met gering kosten een nieuwe bestemming wor den gegeven. Leven van Vincent van Gogh uitstekend verfilmd. William Wyler is de vervaardiger van de bekroonde film „De grote verlei ding", ALHAMBRA (Vlissingen). „Friendly Persuasion" zo luidue de oorspronkelijke Amerikaanse titel, hetgeen men vrij vertaaide in „De grote verleiding", een titel die mis schien verwarrend zou kunnen wer ken en doen denken aan een geheel ander genre film, waarin behalve het acteertalent ook andere kwaliteiten \an de sterretjes een belangrijke rol spelen. Dit laatste is niet net geval erlelding" van YV11- met „De grote Ham Wyler. Het verhaal speelt zich af in de staat Indiana in de Verenigde Staten fen tijde van de burgeroorlog. We zien de lotgevallen van een Quaker-gezin zich spelen en zijn getuige van de crisis, die dit gezin door de burgeroorlog doormaakt. De Quakers zijn tegen iedere vorm van geweld, wat aanlei ding geeft tot. ernstige geestelijke conflicten, wanneer de familie Bird- well met de strijd tussen Noordelijken en Zuidelijken wordt geconfronteerd De rol van vader Jess Birdwell wordt vervuld door Gary Cooper, die in deze uitbeeldingen te zien geeft. In de rol •;in de vrouw, Eliza Birdweli, zien we romantische decor van een Zuid- zee-eiland. Een marinier (Robert Mitchuni) en een non (Deborah Kerr) zijn de enige mensen op dat eiland, tot de Japanners de vrede komen verstoren. John Huston voerde de regie van deze rolprent die in ELECTRO (Middelburg) te zien is. Beklemmend is de sfeer in „De ge brandmerkte vluchteling", Luxor (Vlissingen), waar wè op het witte doek o.a. Burt Lancaster en Joan Fontaine kunnen zien. Grand (Goes) vervolgt de vertoning van King Vidors „Oorlog en vrede met Audry Hepburn en Henri Fonda in de belangrijkste rollen. DONDERDAGCYCLUS. „Het leven van Vincent van Gogh" schildert lief en leed van deze grote Nederlandse kunstenaar, dat door Vincente Minnelli verfilmd werd. Als de schilder zelf zien we Kirk Douglas en Anthony Quinn als de schilder Gauguin. James Donald speelt de rol van Theo van Gogh. Deze film wordt vertoond in Alhambra (Vlissingen). GRAND (Goes) vertoont „The rose tattoo", met Anna Magnani in eep van liaar grootste rollen. \Ve schreven reeds herhaalde malen over dit uitste kende produkt, waarin ook Burt Lan caster een belangrijk aandeel heeft Mét Fernandel zien we in „Fernandt othy McGuire, terwijl de jeugdige als modekoning" Suzy Delair en ony Perkins, die van de zoon Prancoise Fabrian optreden in een >peelt. komedie zoals we die van Fernamh- „Met zachtheid en geweld" i* een gewoon zijn: van begin tot eind stol verhaal uit de tweede wereldoor- i tot lachen. De klucht wordt vertoond log. Het speelt zich af tegen bet 1 in ELECTRO (Middelburg). RADIO- EN T.V.-RUBRIEK ^\ovew, yew ew sc/mjvext Een nieuwe weg Het zo succesvolle radioteam Gahri de VVagtBob Uschi heeft een nieu we serie klankbeelden gemaakt, die het werk van de politie ais onderwerp heeft. De belde heren hebben dank baar gebruik gemaakt van de dos siers, die hen door Interpol (de Inter nationale politie) ter beschikking wa ren gesteld en waarin tal van zaken uit de doeken worden gedaan, die de Interpol in de loop der tijd heeft op gehelderd. Het streven van de samen stellers is er op gericht, de sensatie te vermijden en een reëel beeld te ge ven van het politiewerk. Het eerste van de zes klankbeelden, waaruit deze serie zal bestaan, wordt zaterdagavond uitgezonden. Gabri de Wagt en Bob Uschi hebben in het verleden veel succes gehad met hun werk. De series over de waarzegge rij en over de vooruitgang van de me dische wetenschap liggen nog vers in het geheugen. Vooral de laatste onder de titel „De lange weg" maakte diepe indruk door de repor tage, die er ln werd gegeven van een hartoperatie. Francois Villon De première van Francois Villon, ter gelegenheid van de opening van het Holland Festival, heeft niet overal evenveel Instemming ontmoet. Het oordeel van de recensenten varieerde van „een sieraad van het festival" tot aan „een deprimerend begin". Al gemeen was men evenwel vol lof over de prestaties van de uitvoeren den. Degenen, die gisteravond Francois Villon prefereerden boven de witte bal in Zweden, hadden bij de con frontatie met dit nagelaten werk van Sem Dresden dus voldoende aankno pingspunten om hun oordeel op te baseren. Waarbij evenwel moet worden opge merkt, dat de luisteraar een totaal ander beeld krijgt van zo'n uitvoe ring dan het publiek in de zaal, dat niet alleen met het tekstboek gewa pend Is, maai- daarbij het voor de opera toch bijkans onmisbare visuele element als sfeerbrengend onderdeel van het werk beleeft. Voor de luid spreker ondergaat men de uitvoering puur auditief, meestal in een nuch tere omgeving. Enerzijds negeert men daardoor enkele der meest typerende kenmerken van de opera ander zijds wordt de aandacht niet afgeleid van de muzikologische creatie van de componist. De zwakke kant van dit kaleidosco- pische werk en dat is ongetwijfeld een facet waaraan men niet voorbij mag gaan Is, dat de merkwaardige karakteristiek van Villon (de dich- ter-schelm) er niet volledig in tot zijn reoht komt. Daarvoor mist men de dynamische brutaliteit in het muzi kale beeld, die de echte Villon gestal te had moeten geven. Overigens moet men inderdaad de grootste lof hebben voor de uitvoerenden, die zonder on derscheid tot uitnemende prestaties kw.amen, de solisten, zowel als het orkest. Voetbal De voetbalwedstrijd EngelandRus land zal voor velen een teleurstelling zijn geworden en wel om drie rede nen: er was vrij veel storing in de lijnverbinding, het commentaar van ir. Van Emmenes bleef onder de maat en de uitslag was anders dan het spelverloop rechtvaardigde. Niet temin dus donderdag om 18.45 uur een kwart-finale tussen Zweden en Rusland. -iaetwonderen! Tegen pi|"tn «n griep GtAfcld «»«f it feettlMltt «Mg. -..t ln im he WthnJM CM*e» DONDERDAG 19 JUNI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. T.00 KRO. 16.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7 45 Mor- geengebed en liturg, kalender, 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9 35 Wa- terst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gr. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.46 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor het platteland. 12.35 Land- en tuinboüwme- ded. 12.38 Bollroomorkest. 12.55 Zonnewl]- zer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 11.20 Pianorecital. 13.40 Lichte muziek NCRV: 14.00 Kamerorkest en solist. 14 45 Voor de vrouw, 15.15 Oram. 15.45 Vocaa: ens. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Klarinet-kwint 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Gram 17 40 Beurs berichten. 17.45 Gram. 17.55 Lichte mu ziek. 18.15 Fries programma. 18 30 Gram. 19.00 Nieuws, en weerberichten 19.10 Gr. 19.20 Sociaal perspectief, caus. 19.30 Lich te muziek. 19.50 A.R., poi. caus 20.00 Ra diokrant. 20,20 Spoorzoeken door Euro pa. 21.30 Oram. 22,00 Tljdschrlftenkron. 22.10 Orgelconcert. 22.40 Gram 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws- en SOS-ber. 25.15 Sportuitslagen. 23.20—24.00 Gram., AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8 00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding 10 00 Gr. 10.50 Voor de kleuters 11.00 Eten over de grenzen, taus. 11.15 Sopraan en piano. 11.45 Dialoog. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- cn tuinbouwmeded. 12.33 Dansmu ziek. 12.60 Uit het bedrijfsleven 13.00 Nieuws. 13 15 Meded. of gram. 13.20 Dans muziek. 13.55 Beursberichten 14,00 3 violen en claveclmbel 14.30 Voor da vrouw. 15.uo Lichte muziek. 15 45 Piano recital is,J5 Voordracht. 16.35 Gram. 17.00 Voor de Jeugd, 17.45 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Metropoleorkest. 18.45 Sport- praatje. 18.55 Gesproken brief uit Lon den. 19 00 Gevar. programma. 19.55 Ron de van Nederland. 20.00 Nieuws. 20 05 Lichte muziek. 20.30 Wereldkamp. voet bal. 20.45 Gram. 21.00 Operaconc 22.00 Act. 22.10 Viool en claveclmbel. 22.25 Sport- act. 22.38 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Koer sen van New York. 23.16 Act. of gram. 23.25—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: t8.4S- 20.50 Eurovisie: Wereldkamp. -■oetbal 20 50 Journ. en weeroverzlcht. KRO: «i 10 Gastenboek. 21.30 Telavitrine. 21.50 Filmintermezzo. 22.20 StrlJkwartet. I 22.50 Epiloog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 8