KAPPIE Vraag om de Zomer-Show-zegels en win de 7-daagse reis naar Zwitserland, Italië en Oostenrijk. STANDWERKER KOLDEWIJN WON DE WISSELBEKER WALCHEREN Ahrend VERZOEK OM OPENSTELLING VAN WINKELS OP ZONDAG nare dagen en hei geheim van Kaitekopl WOENSDAG 18 JUNI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 5 (Advertentie) Koop in Missingen RECLAMEMARKT IN GOES Burgemeester reikte de fraaie prijzen uit. De Goese markt was dinsdag buiten gewoon levendig. Een levendigheid, die overigens niet in de eerste plaats door de bezoekers aan deze feestelij ke markt werd verleend, maar door de negen standwerkers, die ijverig hun best deden elkaar in spreekvaar digheid te overtroeven. Het stand- werkérsconcours was namelijk het hoogtepunt van deze reclameweek, georganiseerd door de Centrale Ver eniging voor Markt-, Straat- en Ri- vierhandel. Doel van dit alles was het opvoeren van het moreel der kooplieden. Dat de markt niet veel drukker was dan op andere dinsda gen kan niet aan net weer worden geweten. Een vrolijk zonnetje heeft vrijwel de gehele dag deze Goese reclamemarkt opgeluisterd. Evènmln kan men de standwerkers de schuld geven van een niet geheel aan de verwachtingen beantwoorden de belangstelling. Zij deden hun uiter ste best voor de prijsjes van het ge meentebestuur, V.V.V., middenstand en de Commissie tot Bevordering van het Marktwezen. Goes is echter het centrum van een landbouwgebied en juist voor de land bouwers is het thans een drukke tijd. Over de resultaten overigens waren de kooplieden in het algemeen niet ontevreden. Dat was ook de jury niet, die de deelnemers aan het concours had beoordeeld. De cijfers, die zij in de loop van de middag voor bespraaktheid, beschaving, origi naliteit en verkoopkwaliteit had toegekend, bleken later niet ver uiteen te lopen. Onopvallend hadden de drie juryleden zich tus sen de kraampjes bewogen, gretig luisterend naar de praatjes van de standwerkers, onder wie zich ook een dame bevond, namelijk mevrouw De Zwaan uit Amster dam. Na afloop van de mart maakte de voorzitter van de jury, de heer I. Groenewege uit Hoedekenskerke be kend, dat de eerste prijs was toege kend aan de heer C. Koldewljn uit Amsterdam. Onder applaus overhan digde burgemeester mr. W. C. ten Kate aan de heer Koldewijn, die op de Goese markt geen onbekende is, de wisselbeker, verdiend door de wij ze waarop deze standwerker zijn scheermesjes, zakmessen en dergelij ke aan de man had „gepraat". De tweede prijs was voor mevrouw De Zwaan, die 31 punten behaalde, één puntje minder dan de eerste prijs winnaar. De heer J. Gobets viel de derde prijs ten deel. Hij behaalde eveneens 31 punten met verkopen en zeker niet In de laatste plaats met het, constru eren van figuurballons. De heer Go bets had dat niet alleen gedaan, maar samen met de heer M. van Gelderen, zijn „leermeester". Met een sportief Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer ln totaal 3458. Weektotaal 5503. Vette koelen en ossen 380; gebrul ksvee 609; vette kalveren 260; graskalveren 90; nuchtere kalveren 675; varkens 84; big gen 34; paarden 99; veulens 4; schapen Of lammeren 203; welde/zutglammeren 1115; bokken of geiten 25. Prijs in cents per kg. Ie lew. 2e kw. 3e kw. 300—330 274—290 250—270 290—305 235—285 210—255 Vette koelen Vette kalveren Slachtpaarclcn 210 190 Grsakalveren Nuchtere kalveren Biggen Schapen Lammeren Welde/zuiglammeren Kaltkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koelen 72 62 52 100 85 75 85 50 40 1200 1)75 850 1200 975 850 900 780 680 925 800 600 850 500 400 als vorige week handel ïlauw, prijzen vooral niet hoger; handel vlot, goed prijshoudend; graskal- veren aanvoer matig, handel kalm, prij zen ongewijzigd; nuchtere kalveren aan voer korter handel williger, stijgende prijzen: biggen aanvoer matig, handel stroef prijzen als vorige week; siacht- paarden aanvoer als vorige week. han del lui, teruggaande prijzen: schapen en lammeren aanvoer groter, handel kalm, prijzen onveranderd; wclde/zulglamme ren aanvoer ruim, handel kalm, niet ho ger ln prijs; kalfkoelen en melkkoeien aanvoer redelijk, handel stil, niet geheel prijshoudend; vare koelen aanvoer ge woon, handel slepend, gedrukte prijzen: vaarzen en pinken aanvoer gering, han del traag, iets teruglopende prijzen. El ER NOTERING GOES. Bericht van handelaars. KlppePlren ll*j r7nt. poeljeëieren 8 et., oe'ndeticren cent, ganseCleren 20 ct. VEILING GOES. 17 Juni. Industrie- en exportvelllng. Mach. Frühernte 130. lteglna 130. Jucun- da 121. Mad Moutot 88—91. Sengana 82. Krulsbessc-- ,1-58.40 Aardbeien per doos I 27 - :i 1,9—3?. afw. 15. per kg. I 96—112, tl afw. 40—71. BEURSEER TUT MARKT GOES. 17 juni. Vlas Er bestaat veel belang stelling voor liet groene vlas te velde, waarvoor prijzen van 1200 tot 1500 per ha worden betaald, met alle werk zaamheden voor rekening van de koper. Voor levering uit de schelf wordt 16—17 cent per kg betaald, ln belde gevallen betrett net aankoop van beste partijen. Mooi. Lucernhool wordt verkocht voor f 70 per ton op do ruiter, met pers- kosten voor rekening van verkoper. Eieren. De eieren noteerden f 2.04 per kg. gebaar verzocht de heer Gobets de burgemeester om de lauwertak aan de neer Van Gelderen uit te reiken. De vierde prijs tenslotte ging naar de heer H. J. Te Pas uit Bergen op Zoom. De heer Te Pas, eveneens een „crack" onder de standwerkers, ver diende 31 punten met het verkopen van vlekkenzeep. Alvorens de burgemeester de prijzen uitreikte, sprak de heer Donker, hoofdbestuurslid van de Centrale Ver eniging, een dankwoord tot degenen, die deze reclamemarkt hadden doen slagen. De lieer Donker bood de jury leden sigaren en sigaretten aan. Ook de heer J. M. Meijler, chef van het Marktwezen te Goes en de markt meester, de heer A. J. Klooté werden daarbij niet vergeten. Tenslotte werd nog een extra staaltje van welspre kendheid geleverd door de secretaris van de sectie standwerkers, de heer Gobets, die als laatste het woord voerde om nog eens iedereen te be danken en zijn volle tevredenheid uit te spreken over het welslagen van de Goese reclamemarkt. Aanrijding te Vlissingen. Op het kruispunt President Roose- veltlaanKoudekerkseweg te Vlis singen werd dinsdagmiddag de 12- jarige J. K. aangereden door de au tomobilist F. uit Vlissingen, die bij het naar links afslaan geen voorrang verleende aan het rechtdoorgaande verkeer op de Koudekerkse weg. De knaap werd op het rijwielpad aange reden, kwam te vallen en werd aan een arm verwond. Nadat dokter Sluy- ter de eerste hulp had verleend, is de jongen ter observatie in het zie kenhuis „Bethesda" opgenomen. Sloop van 8 woningen te Zoutelande In verband met de uitvoering van het zeeweringsplan zullen eerstdaags de laat ste acht van de woningen, die te Zoute lande gesloopt moeten worden, onder slopers handen komen, be sloop van de ze 8 woningen werd gegund aan de firma C. Westdorp te Goes voor een bedrag van i 460D— Examen. Voor het te Tilburg gehouden exa men voor het diploma detailhandel in kruidenierswaren slaagde de heer I. A. Tellier te Oostburg. MIDDELBURG Subsidiëring nazorg van oud-leerlingen chr. ulo In hun voorstel over de wijziging der subsidiering van de nazorg van oud leerlingen van de christelijke school voor buitengewoon lager onderwijs te Middelburg geeft het hoofdstede lijk college van B. en W. de raad ln overweging het maximumbedrag aan jaarlijkse subsidie te wijzigen van 60 in 75 pfer leerling, die een cur sus van 4 avonden per week bezoekt, dit met ingang van de cursus 1957- 1958. Voor cursisten, die een cursus volgen van minder dan 4 avonden per week. wordt het subsidie gesteld op een door B. en W., naar evenredii held te bepalen bedrag. De uit voorstel voortvloeiende kosten zullen ongeveer 450 bedragen. De midde len tot dekking kunnen worden ge vonden door verlaging van de post onvoorziene uitgaven. DOMBURG Raad vergadert. De gemeenteraad van Domburg ver gadert a.s. donderdag des avonds om acht uur in het gemeentehuis onder meer ter behandeling van het voor stel tot aanstelling van een gemeen tewerkman in vaste dienst. Voorts komt een voorstel tot wijziging van de straatnaam- en huisnummering aan de orde, alsmede een voorstel tot het aangaan van een geldlening. O.- EN W.-SOUBURG Sportweek voortgezet met gymnastiekdemonstraties. De Souburgse sportweek bood dins dagavond gymnastiekdemonstraties, die op keurige wiize Werden ver zorgd door de verenigingen „Astrow" en „Zuidwesters". Vervat in een aan trekkelijke muzikale omlijsting voer den op de grasmat de dames, heren en juniores van de beide gymnastiek verenigingen tal van aantrekkelijke oefeningen uit, waarmee men bij het talrijke publiek veel succes oogstte. Hoewel voor de vrije oefeningen, waarvoor een „openluchtuitvoering" zich immers uitstekend leent, een ruime plaats was Ingeruimd, hadden de organisatoren er ook voor ge zorgd, dat een groot aantal turntoe- stellen, zoals brug, paard en ringen, op de grasmat aanwezig was, zodat de Souburgse turnsters en turners ook op dit gebied hun capaciteiten „in brede kring" konden vertonen. Aan deze demonstraties namen in to taal circa 250 leden en „pupillen" van „Astrow" en „Zuidwesters" deel. Mag dit „gymnastische" onderdeel van de Souburgse sportweek een suc ces worden genoemd, de evenementen die voor dit jaarlijkse festijn nog op het programma staan zijn eveneens veelbelovend. Zo hebben voor de wie lerwedstrijd, die zaterdagmiddag in het dorp wordt verreden de start vette kalveren aanvoer als vorige week, 'ja 0,h twee UUr - l'eeds 35 nieuwe lingen en 15 adepiranten ingeschre ven. VISMIJN VEERE. 17 juni. Aangevoerd: 828 kg exportgarna- len 2.68-3.20; 1012 kg schar 16—23; 4 kg paling 1.84—2.98; 3 kg tarbot 73; 21 kg wijting 18—19; 4 kg visiever 2.01—3.01; 176 kg tong 1.79-2.28: 86 kg rog 21—38; 1 kg griet 97; 943 kg doorgedraaide vis. WESTKAPELLE Concert O.K.K. Zaterdagavond 8 uur geeft „O.K.K." te Westkapelle een zomeravondcon cert op de Markt onder leiding van Piet de Rooij. Het volgende program ma zal worden uitgevoerd: 1. De Gladiator, mars, J. P. Sousa; 2. Les Saltimbanque8, ouverture, L. Ganne, arr. Strauwen; 3. Céphale et Prpgis, Ballet uit de opera, 4 delen, Grety arr. Moerenhout; 4. Lotusbloe men, wals, E. Ohlsen; 5 Monte Carlo, mars, P. de Rooij; Pauze. 6. Imperial Echoes, mars, A: Saphronle; 7. Pot pourri Populaire, P. Herthom; 8. De Postkoets, J. Clcber, arr. P, Herthom 9. Finale. KOUDEKERKE Vergadering N.C.V;B. De afdeling Koudekerke van dé Ned. Chr. Vrouwfen Bond hield onder leiding van de presidente, mevrouw Hoekstra-Kok, haar maandelijkse vergadering. Spreker voor deze avond was drs. A. Elshout te Koude kerke die het onderwerp „Jehova-ge- tuigen", behandelde. Op de volgende vergadering op 25 september, zal me vrouw Van Bennekom spreken over het onderwerp „Het communisme". Canadees jeugdorkest zal in EXAMEN Aan het IMeVo te Amsterdam slaag de mej. M. J. Poortvliet te Middel burg voor dokterassistente. Officiële puM'katies MIDDELBURG. WINKELSLUITINGSWET. B. en W. van Middelburg maken bekend, dat de lijst van straten in de verordening betreffende ontheffing winkelsluiting op zondag bij besluit van de raad dier ge meente d.d 24 maart 1958 is aangevuld met de Segeersstraat. Dit besluit ls goedgekeurd bij Kon. Be sluit van 23 mei 1958 nr. 17.. Daardoor mogen op zondag tussen 12 eh 16 uur ln het tijdvak van l mei t.m. 30 september winkels ln de Segeersstraat geopend zijn, die uitsluitend of in hoofd zaak prentbriefkaarten, souvenirs en der gelijke waren verkopen. (Advertentie) Hexagon constructiestijlcn Stalen kleerkasten Magazijorekken en duizenden andere zaken die u regelmatig nodig heeft Nieuwe Burg 31 Middelburg Het is thans zeker, dat het Cana dese jeugdorkest de „Barrie Col legiate Band" uit Barrie id Ontario naar Vlissingen zal komen. Op 18 en 19 augustus zal het orkest optre den in het programma van de Zo- mershow. Het neemt eerder deel aan het internationale muziekfestival in Kerkrade. De „Barrie Collegiate Band" staat onder leiding van de heer W. A. Fisher en won de laatste drie Jaren in Canada alle muziekconcoursen voor amateurs. Het orkest bestaat Uit 45 meisjes en jongens, die gemid deld 17 jaar oud zïjn. In totaal zullen er zestig personen naar Vlissingen komen en op het ogenblik zoekt men Ijverig naar huis vesting voor de jeugdige Canadezen, die twee nachten onderdak gebracht moeten worden. Met name hoopt men op medewerking van gezinnen, waar van de kinderen middelbare scholen bezoeken. Aspirant-gastvrouwen en gastheren kunnen zich opgeven bij het Vlissingse V.V.V.-kantoor. --- Na het optreden in Vlissingen zal het Canadese orkest naar Texel ver- trekken^» waar eveneens concerten worden gegeven en daarna wordt de thuisreis aanvaard. Breskense auto veroorzaakte aanrijding in Bergen op Zoom. Dinsdagmiddag ontstond op de Maria Hoek te Bergen op Zoom een aanrij ding tussen een auto, bestuurd door J. B. uit Breskens en de wielrijder W. K. uit Bergen op Zoom. De wielrijder werd op de kruising door de auto in gehaald, waarbij de automobilist pas seerde en rechts voor K. langs de Lie vevrouwestraat indraaide. De politie heeft tegen B. proces verbaal opge maakt. Auto by Schoondijke over de kop geslagen. Op de weg SchoondijkeOostburg raakte dinsdagmiddag omstreeks half vier de Belgische automobilist T. uit Heijst door onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijt. Zijn per sonenwagen sloeg over de kop en kwam in een langs de wég lopende sloot terecht. T„ die alleen in de auto zat, is met inwendige kneuzin gen en vermoedelijk eeh hersenschud ding naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. De auto werd zwaar beschadigd. KANTONRECHTER TERNEUZEN Behandeling van twee aanvaringen aangehouden Het Terneuzense kantongerecht be handelde dinsdag de zaak tegen L. S. uit Sint Amandsberg (België), schipper op het moterschip „Flóro". Aan schipper S. werd tenlaste ge legd, dat hij in de avond van maan dag 28 april j.1. in de Westelijke Bui tenhaven te Terneuzen bij het over steken vart het vaarwater met zijn schip de koerslijn van de Nederland se kustvaarder „Sparta" zou hebben gesneden en niet voldoende zou zijn uitgeweken, waardoor een ernstige aanvaring ontstond. Schipper S. voerde onder iheer aan, dat hij ln de Westelijke Buitenha ven onder verlichte kranen vanuit een zeeschip had geladen. Bij het wegvaren was hij door de Werking van het water dwars komen te lig gen en hij had de „Sparta" eerst laat opgemerkt. Naar zijn mening zou de aanvaring te voorkomen zijn °;eweest, indien de „Sparta" haar :oers enigszins zou hebben gewij- igd. Nadat een Belgische deskundige was verhoord, die onder meer verklaarde dat het hier een schade betreft van circa 12.000 en dat deze behande ling in feite de aanvang van een rechtsgeding betekent, besloot de kantonrechter, mr. H. v. d. Belt, ln overleg met de officier van justitie, mr. J. L. Andrea, de zaak aan te houden tot 1 juli a.s. voor het horen van een getuige. Op verzoek van de verdediging werd eveneens aangehouden, maar dan voor onbepaalde tijd, de zaak tegen de Amsterdamse schipper H. E. van het motorschip „Ferrari", die op zaterdag 15 maart j.l. met zijn schip, komende uit de Midden- kanaalarm te Terneuzen de koerslijn vah het motorschip „Clement" zou hebben gesneden, waardoor eveneens een aanvaring was ontstaan. Vol gens E. zou er niets in de weg zijtl "eweest indien de „Clement" stuur- oord zou hebben gehouden. In deze zaak zal nog een aantal getuigen, zowel a charge als k dé charge worden gehoord. V.V.V. TERNEUZEN BESLUIT: Geen eensgezindheid op dat punt. De Vereniging voor Vreemdelingen verkeer te Terneuzen zal. zo mogelijk in samenwerking met de midden standvereniging, bij de nieuwe ge meenteraad opnieuw een poging doen, om de, vooral door een aantal zakenlieden In de voornaamste win kelstraten, gewenste openstelling der winkels on zondag te verkrijgen. Dit werd besloten tijdens de in restau rant „Monopole" gehouden jaarver gadering der V.V.V., onder voorzit terschap van de heer F. F. Standaert. Bij de voorafgaande bespreking was onder meer gebleken, dat er bij de plaatselijke winkeliers over deze openstelling allerminst eensgezind heid bestaat en dat een eerder door de winkeliers ondernomen actie voor het instellen van een z.g. koopavond, schipbreuk leed. Het antwoord van B. en W. op het verzoek was name lijk dusdanig gesteld, dat van de ac tie verder maar werd afgezien en men er weinig voor gevoelde om als ook nog te trachten de openstelling op zondag te verkrijgen. Bij de aanvang der matig bezochte vergadering sprak de heer Standaert een kort openingswoord. De jaarverslagen maakten er onder meer melding van, dat de watertoren, die in 1957 van 3 augustus tot en met 22 september als uitzichttoren werd geëxploiteerd, in totaal door 9.565 personen werd bezocht. Verder werd er op gewezen, dat 1957 voor Terneu zen, een goed en geslaagd toeristisch jaar ls geweest. Tijdens het verslagjaar werden door het secretariaat 158 telefonische en 256 schriftelijke inlichtingen ver strekt. Verder werden 1.750 folders verzonden, evenals 1500 circulaires aan reisbureaux e.d. Het aantal le den bedroeg per 31 december jl. 156. Het batig saldo bedroeg in totaal 2338,90, waaronder 1.772,43 van de watertoren. De periodiek aftredende bestuursle den, de heren P. F. Standaert, J. A. van de Ree en W. Bliek werden bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het zich niet meer herkiesbaar stellen van de heer vervelendheid "AKKERTJES' Helpen direct Subsidie voor Vogelwacht Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Ged. Staten van Zeeland stellen de Provinciale Staten voor om te reke nen van 1 januari IJ. af tot wederop zegging aan de vogeljacht Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen te Zaamslag een subsidie te verlenen van ten hoog ste 100 per jaar. Oefening op spoorwegemplacement Maandagavond werd een grote oefe ning gehouden op het Vlissingse 8poorempiacement. Een 15-tal „pa tiënten" lag met ernstige en minder ernstige verwondingen boven, in en onder de wagons. Brandweer en red dingsploegen van de spoorwegen ver leenden hulp, daarbij geassisteerd, door de afdeling Vlissingen van de Kon. Ned. Veren. E.H.B.O. Na afloop werd het goede, maar ook de tekort komingen besproken. Toch kwam duidelijk naar voren, dat de oefe ning als geslaagd mag worden be schouwd. In de toekomst kunnen meerdere oefeningen verwacht wor den. Rietdekker uit Halsteren viel van boerderijdak Tijdens werkzaamheden op een in aanbouw zijnde boerderij in de Wei- hoek bij Poortvliet is de 57-jarige rietdekker P. L. nit Halsteren, van het dak gevallen. Het slachtoffer bleef bewusteloos liggen. Dokter II. R. M. J. van Es liet de rietdekker overbrengen naar het Algemeen Bur ger Gasthuis in Bergen op Zoom, waar inwendige kneuzingen en een schedelbasisfractuur werden gccon- Officiële opening raadhuis Oostburg. De officiële opening van het nieuwe raadhuis ls thans definitief vastge steld op Vrijdag 18 juli a.s. A. Vermeulen, werd voorzien door de verkiezing van de heer L. Smits. Mededeling werd verder gedaan, dat voor de uitgeschreven prijsvraag voor borden, welke bij de invalswe gen der gemeente zullen worden ge plaatst, 22 inzendingen binnenkwa men. Een drietal van deze borden zal worden geplaatst en verder zal in de bebouwde kom der gemeente de weg naar de watertoren door middel van pijlen worden aangegeven. Het plan bestaat om de „Harmonie Terneuzen" op 31 augustus a.s. op het terrein bij de watertoren, die dit jaar reeds door bijna 3000 personen werd bezocht, een concert te doen ge ven. Een verzoek hiertoe zal worden gedaan. Bij de rondvraag werd verder nog gesproken over de entreegelden voor de watertoren, die men vooral voor kinderen lager gesteld zou willen zien. Dit bleek echter onder de hui dige omstandigheden niet mogelijk. Eveneens werd nog gediscussieerd over de levering van de Inventaris voor het café-terras van de waterto ren. waarbij het bestuur als zijn me ning te kennen gaf, dat hier de juis te weg werd bewandeld en dat ook andere gegadigden de kans hebben gekregen. Tenslotte werd nog gespro ken over mogelijke plaatsing van verrekijkers op het café-terras. De exploitant verzocht hem hiertoe in dee gelegenheid te stelleö. Dit verzoek zal door het bestuur ten spoedigste worden behandeld. 46, Een blik op het bordje was voldoende om de Maat ervan te overtuigen, dat hij zich in Kwetsalkwartl nooit thuis zou voelen. Mompe lend wilde hij zich uit de voeten maken, maar Kappie gróep hem in zijn kraag. „Bange zeeslak", zei hij be straffend. „Ben jij nou een ruige zeeman? Je wilt 'm toch zeker niet drossen om zo'n deksels bordje? In die Verboden Stad woont toch nliang niemand meer... het zijn niks als ruïnes!" „Ja- ja. maar ik heb wel eens gelezen, dat er in ruïnes juist spoken zitten..." sta melde de Maat. „Onzin, stuurmanl" sprak doctor Priegl. „Aan Bpoken Selooft de wetenschap niet. !et enige wat de weten schap gelooft, is dat in Kwetsalkwartl het beeld van Kattekopi te vin den is en dat dat beeld schatten waard is!" „Inderdaad", viel doctor Prak bij. „Laten we het maar vlug gaan zoeken!" Zo begaven zij zien weer'op weg Die weg voerde langs het riviertje tot aan de rand van een hoge water val, waarin het water zich met donderend geweld naar beneden atortte. „Kijk daar!!" »XeirdleÖI'eir'>''1ïnlle;80raa"u'lul'ï"l:lic" 'dl! OUd-padvifldêr* waren J !n ?en vruchtbare bloemstukken. Ds. A. Postma. Ned rUlDeS Van de Vcrboden Stadlherv. predikant te Kamperland. Teraardebestelling adjudant rijkspolitie Ch. Schipper. Onder zeer grote belangstelling werd dinsdagmiddag op de protestantse begraafplaats te Halsteren met korpseer het stoffelijk overschot van de neer Ch. Schipper ter aarde be steld, in leven adjudant en groeps commandant der Rijkspolitie te Hal steren, Lepelstraat en Nieuw Vos meer. Vooraf werd In het vereni gingsgebouw een rouwdienst gehou den, waapin voorging ds. J. C. Wisse uit Bergen op Zoom. Alle groepscom mandanten uit het district Breda en velen uit Zeeuwse gemeenten waren tegenwoordig. Aan de groeve sprak de burgemeester van Halsteren, mr. A. J. M. Eikhuizen woorden van grote dank voor de wijze waarop de heer Schipper zijn taak heeft vervuld. Overste Gerhards, districtscomman dant der Rijkspolitie, noemde de overledene een plichtsgetrouwe me dewerker. Namens de Rijks Politie Bond sprak het hoofdbestuurslid de heef Nottet, terwijl tot slot werd ge sproken door de oud brigadecom mandant van Steenbergen, de heer Verhagen uit Breda, onder wie de heer Schipper zijn loopbaan begon. De oudste zoon dankte namens de fa milie voor de belangstelling. Patiënten „Vrederust" maakten uitstapjes. De uitstapjes voor de patiënten van de Inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom zijn weer achter de rug. De laatste tocht was een rondrit door Walcheren. De andere reisjes gingen vla Kruiningen-Perkpolder over Bres kens naar Groede, naar Vlissingen en rondrit over Walcheren. De onge veer 500 patiënten hebben veel geno ten. Alles is in de beste orde verlo pen. Jammer genoeg is er volgend jaar geen geld "voor. Een comité zal echter alsnog de gelden bij elkaar trachten te krijgen. f. Examens Rijkskweekschool te Middelburg. Aan de Rijkskweekschool te Middel burg slaagden dinsdag voor het exa men voor onderwijzer (es) de dames J. B. en N. N. van Bruegen uit Mid delburg. en de heren M H. J. Koch en J. J. Korsten je te Goes en J. K. Radder te Oostkapelle. Teraardebestelling J% A. Bosdijk. Op de begraafplaats te Kamperland is dinsdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer J. A. Bosdijk, die zaterdag op 85- jarigp leeftijd tc Middelburg over leed. De heer Bo«dijk is één der op richters geweest van de Padvinders- beweging in Middelburg, waar hij de „Berdenis van Berlekomgroep" stichtte. Van de ingang van de begraafplaats af tot de groeve werd de baar ge dragen door Middelburgse oud-pad vinders. Aan de groeve sprak de heer P. Vreke, voorzitter van de kring Middelburg van de broeder schap Van oud-padvinders. Behalve namens deze broederschap sprak de heer Vreke tevens namens het hoofd bestuur van de vereniging „De Ne derlandse Padvinders" en de Berde nis van Berlekomgroep De lieer Vc- ke wees er onder meer op, dat men de heer Bosdijk als een der oprich ters van de padvinderij in Nederland veel dank verschuldigd is. In het bij zonder de Berdenis van Berlekom groep en de broederschap van oud- padvinders In Middelburg, die hij beide oprichtte „De oud-padvindershebben hem ge kend als een hopman, op wie mén nooit tevergeefs een beroep deed. Die •ud-padvinders Weten ook, dat de 'aeobsstaf, waarmee hij onderschei en werd. en zijn benoeming tot cre- 'orzittcr van de Berdenis van Ber- "komgroep en de oud-padvinders, olkomen verdiend waren", aldus de eer Vreke. De heer C Hordijk uit liddelburg, de voorzitter van het i'oepscomité van de Berdenis van lerlekomgroep, sprak namens deze •roep de dank uit voor hetgeen de heer Bosdijk voor de Middelburgse •advinders gedaan heeft Van het district Zeeland van de N. P.V., de Berdenis van Efcrlekomgroep i» -aren Kwetsalkwartl.. sprak een slotwoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3