PILOOT STOM" ontvoerd in de stratosfeer MIDDELBURGS DRAAIORGEL IS FRAAI GERESTAUREERD D RINGRIJDERIJ OM HET ZEEUWS KAMPIOENSCHAP DINSDAG 17 JUNI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 5 DONDERDAG AE. WEER ,JN FUNCTIE" Tien orgelvrienden lieten benzinemotor verdwijnen. Het draaiorgel dat immer luis ter heeft verleend aan het straatbeeld van de Zeeuwse hoofdstad en dat vorig jaar jam merlijk uit dit stadsbeeld ver dween, zal zeer spoedig, reeds a.s. donderdag, veel mooier dan voor heen, weer „in functie" treden. Tien Middelburgse orgelliefheb bers hebben zich het lot van het zestig jaar oude instrument aan getrokken. Zij stelden daarbij voorop, dat het orgel, een schep ping van de orgelbouwer Bursels uit Antwerpen, evenzeer bij het Middelburgse straatbeeld hoorde als de dominerende Lange Jan... Hun streven had dan ook de volle instemming van het gemeentebe stuur en de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. Het „college van tien" had vo rig jaar met lede ogen aange zien, hoe het fraaie draaiorgel was omgewerkt tot een door benzine aangedreven karika tuur. Een benzinemotor en een draaiorgel zijn nu eenmaal on verenigbaar. De mechanische kracht was trou wens niet bevorderlijk voor het fijne mechanisme van het instru ment, dat onder het geweld van de paardekrachtjes losrammelde Het orgel werd zijn welluidend heid ontnomen; ten leste werd de muziek geheel verdreven door een borreling van kreunen en steu nen aarbij kwam uiteraard nog, dat een orgel, waarbij de tra ditionele „mankracht" door M kleuren geel, wit en rood van stad Middelburg schilderde. Twee zijstukken, die vroeger ont braken, werden gemonteerd, waar door de totale lengte van het or- gellront op acht meter is geko men. En waar het orgel een kop met wilde manen in dit front voerde werd het de naam er is in Nederland al een orgel, dat „De Wildeman" heet „De Sater" gegeven. et de exploitatie van het or gel de bediening blijft aeels bij de „oude ploeg" berusten beogen de orgelvrien den uiteraard geen winst te ma ken. Alleen moeten uiteraard mensen, die het instrument bedie nen „aan hun trekken komen' Maar waar hier sprake is vkn een behouden attractie, die zeker door de vreemdelingen op prijs zal wor den gesteld, behoeft niemand zich afzijdig te houden als het busje wordt voorgehouden De orgelvrienden zullen ook pro beren een „pot" te vormen voor de uitbreiding van het repertoire. Momenteel beschikt men over vijf tien boeken, welk aantal nog gro ter kan worden. Voorlopig hoopt men het orgel donderdags en zaterdags op straat te brengen. Ook zal het weer kun nen worden gebruikt bij de onder steuning van bepaalde acties, zo als reeds Is gedacht aan de komen de oliebollenactie van het Rode Kruis. Welke rollen het gerevi seerde en weer authentieke orgel ook zal vervullen, de orgelvrienden hebben iets specifiek Middel burgs weten te behouden! een twintigste-eeuws mechaniekje opzij was gezet, veel van zijn folkloristische bekoring had verlo- Dit alles verdroot de Middelburgse orgelvrienden zeer. Toen het orgel vorig jaar plotseling van dc stra ten verdween het werd min of meer „opgelegd" wees een schouwing de destrueuze werking van 't mechaniekje uit. Mr. Romke de Waard, de befaamde Neder landse „draaiorgelpedagoog" derwierp het instrument aan een nauwgezet onderzoek en adviseer de toen: „Restaureren, het is een goed orgel". Toen sloegen de heren, die nu „het college van tien" vormen, de han den en ook de portemonnaies ineen. Het orgel wérd gerestau reerd, en hoe! Niet alleen dat elk van de 64 toetsen, die met elkaar de omvang van het instrument be palen, werd nagelopen: ook de be diening werd weer in klassieke ba nen geleid mankracht, waar geen aardolie kan worden ge- De romantiek was weergekeerd.. Bijzonder verdienstelijk maakte zich ook één van de orgelvrienden, de heer J. J. Worrell, die als man van het vak het orgel in frisse V.V.Z.B. te Goes haalde omzet van ruim elf miljoen. De veillngsvereniging „Zuid-Beve land" te Goes heeft over het boekjaar I april 1957 tot en met 31 maart 1958 een omzet gehad van 11.296.425,60, zo blijkt uit de juist verschenen jaar cijfers. Tengevolge van een lagere goederenproduktie door de vrij lage aanvoer was het fustpark slechts gedeeltelijk in roulatie en stond het koelhuis slechts voor de helft vol bedroeg de bruto winst circa f 240.000,-, hetgeen ruim 120.000,- minder is dan in 1956. Op 1696,21 werd dit bedrag aangewend voor af schrijvingen. Uit de verlies- en winstrekening over het boekjaar blijkt voorts, dat 557.005,23 uitbetaald zal worden aan provisie. De sorteer- en paksta- tions te Goes, Oudelande, 's-Heeren- hoek en Colijnsplaat hebben ook dit boekjaar met een nadelig saldo ge werkt. De koelhuizen stonden slechts voor de helft vol, hetgeen een nadelig saldo van 108.164,93 tot gevolg had. Deze jaarcijfers zullen op de algeme ne vergadering van dinsdag 15 juli in „Het Schuttershof" aan een nadere beschouwing worden onderworpen Tevens zullen dan mededelingen wor den gedaan over dc nieuwbouwplan- nen. Voorts stelt het bestuur voor de tarieven als volgt vast te stellen: veiling provisie: voor ter velling aan- fevoera produkt, leden 5 gasten Voor buiten het veilingterrein verhandeld produkt, leden 3 gas ten 5 Voor het verpachten van boomgaarden 2 RAAD VEERE Raad besloot tot bouw van verenigingsgebouw. De raad van Veere besloot maandag middag over te gaan tot de bouw van een verenigingsgebouw, met dien ver stande dat B. en W. nog nader in overleg zullen treden met de architect over het juiste terrein. Het voorstel tot herziening van het besluit tot het verstrekken van een geldlening aan de vereniging het Groene Kruis afde ling VeereGapinge voor de finan ciering van de bouw van een badhuis, werd goedgekeurd. De raad besloot vervolgens tot het verlenen van een krediet om een plan te laten opmaken ten behoeve van de recreatie in en om Veere, nodig in verband met de afsluiting van de Zandkreek en het Veeree Gat. Op verzoek van de ver eniging voor kleuteronderwijs besloot de raad gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van nieuw meubi lair, ontwikkelingsmateriaal, hulp- en leermiddelen en schoolbehoeften. De geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden van de gemeenteraad, werden in orde bevonden. Tenslotte werd de raming van de kosten van de restau ratie van het huis van het school hoofd goedgekeurd. Jeugd-rally sluitstuk van Youth-for-Christ campagne.' Als sluitstuk van de Youth for Chrlst- campagne, die de afgelopen vier da- gen in Middelburg met medewerking van het onlangs in gebruik genomen openluchtpodium gehouden is, was zaterdagavond in de Nieuwe Kerk een grote jeugd-rally belegd, waarvoor een aantrekkelijk programma was sa- I mengesteld. De grote kerk was vrij goed bezet toen de voorzitter van de Youth for Christ-afdeling Middelburg Gerard J. Swiers, deze rally opende. Dit werd gevolgd door samenzang on der leiding van Jan van Capelleveen, de hoofdredacteur van het Youth for Christ-blad „Jeugd in actie", die deze avond tevens een korte toespraak hield. Als tekst hiervoor had de heer Van Capelleveen gekozen een gedeel te uit het 5e hoofdstuk van het Jo- hannesevangelie, waarin Jezus een zieke geneest na hem gevraagd te hebben: „Wilt gij gezond worden?" Jan van Capelleveen stipte aan, dat deze vraag ook thans door God aan de mensen gesteld wordt. „Wanneer wij die vraag bevestigend kunnen be antwoorden, dan hebben wij weer vreugde en rust in ons leven", aldus de heer Van Capelleveen. De voorzitter van de Nederlandse Youth for Christ, Leo J. Pasman, had de leiding van de avond. Voorts ver leenden medewerking „The Gospel Singers" uit Eindhoven, die reeds her haalde malen optraden voor de radio, het Ambonezenkoor uit Vlissingen, de Youth for Christ gitaar- en zangclub uit Vlissingen onder leiding van Rens de Keijzer en de trompetist Bram Wielemaker. De heer Jan Rijn be speelde het orgel. Nadat Jan van Capelleveen voorge gaan was In gebecf, besloot de heer Pasman deze jeugdrally met een dankwoord tot alle medewerkenden. "Rest nog te vermelden, dat deze week nog in Souburg en Westkapelle met het openlucht-podium samenkomsten worden gehouden. B. en W. willen lening van 352.000 B. en W. van Middelburg doen de raad een voorstel tot het sluiten van een geldlening van 352.000 bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten tegen een koers van 100%, looptijd 30 jaar en rente 5%. De aan geboden lening is bestemd voor de de finitieve financiering van onderhan den of reeds voltooide kapitaalswer- ken. Hier vlogt de volledige uitslag ln het In lividuele klassement van de zaterdag te Aagtekerke verreden Zeeuwse ring- rljderskampioenschappen, waarover \v(J gisteren reeds schreven. 1 M. Koole, St. Laurens, 26 ringen; 2 J. Koppejan, Zoutelande, 25 r.; 3 P Pop- pe, Grljpskerke, 25 r.; 4 L. de Pagter, Koudekerke, 25 r.; S G. Sinke, Koudeker- ke, 24 r.; 6 P. Rooze, St. Laurens, 24 r.; 7 Jo Maljers, Veere, 24 r.; 8 Js. Mesu, Veere, 22 r.; 9 L. Mlnderhoud Sz., West kapelle, 22 r.; 10 M. Janse, Souburg, 22 r.; 11 w. de Visser, Zoutelande, 22 r.; 12 W. Koole. Koudekerke, 22 r.; 13 L. P. Brasser, Veere, 21 r.; 14 J. Provoost. Domburg, 21 r.; 15 J. de Pagter, Rit them, 21 r.; 16 W. Brasser, Koudekerke, 21 r.; 17 J. Maljaars, Aagtekerke. 21 r.; 18 C. Langebeeke, Gapinge, 20 r.; 19 Jac. de Klerk, Nieuwland, 20 r.; 20 D. Kluijf- hout, Koudekerke, 20 r.; 21 J. C. Lauer, Middelburg. 20 r.; 22 Joh. Kodde, Bigge- kerke, 19 r.; 23 L. Vos, Zoutelande, 19 r.; 24 St. Brouwer, Oostkapeüe, 18 r.; 25 Jan Maas, Domburg, 18 r.; 26 Joh. Mal jaars, Oostkapelle, 18 r.; 27 P. Lampert, Biggekerke, 18 r.; 28 Joh. v. Wallenburg, Middelburg, 18 r.; 29 I. Wisse, St. Lau rens, 17 r.; 30 Jac. v. Wallenburg, Mid delburg, 17 r.; 31 Jan Brouwer, Aagteker ke, 17 r.; 32 Jac. Paauwe, Gapinge. 16 r.; 33 w. de Bruljn, Vrouwenpolder, 16 r.; 34 Jan Koole, Vlissingen, 16 r.; 35 A. W. Bak teer, Souburg, 16 r,; 36 P. Geerse. Grljpskerke, 16 r,; 37 J. A. Lous, Oost kapelle. 16 r.; 38 L. P. Roelse, Domburg. 15 r.; 39 C. Crucq, Arnemuiden, 15 r.; 40 D. Coppoolse, Serooskerke, 15 r.; 41 W. Provoost, Domburg, 15 r 42 C- de Bruljn. Vrouwenpolder, 15 r.; 43 B. Arendse, Ga pinge, 14 r 44 P J. Cevaal, Ritthem, 14 r.; 45 A. Wisse, Domburg; 46 A. de Vis ser, Vrouwenpolder, 14 r.; 47 J. Maljaars, Arnemutden, 14 r.; 48 M. Flllus, Souburg, 13 r.; 40 W. J. Cevaal, Ritthem, 13 r.; 50 R. Collecte De Simavi-collecte heeft te Oostburg f 123.15 opgebracht. De collecte voor de Vereniging „Het Hoogeland" leverde in deze gemeen te een bedrag op van f 80.75. Examen. De heer W. dc Looze uit IJzendijke slaagde te Tilburg voor het examen kruiaeniersbedrijf. Geljon, Vlissingen, 13 r.; 51 A. Peper, Aagtekerke, 12 r.; 52 P. Meijer, Nieuw land, 12 r.: 53 W. C. Allaart, Nieuwland, 11 r.; 54 K. Coppoolse, Serooskerke, 11 r55 A. Poppe, Grijpskerke, 10 r.; 56 J. P. Reljnlerse Koudekerke, 10 r.; 57 C. Coppoolse, Serooskerke, 10 ra.; 58 A. Lampert, Biggekerke, 9 r.; 59 L. Dour- leijn. Domburg, 8 r.; 60 R. de Nooijer, Arnemuiden, 1 r. Jaarlijkse premiekeuringen „Het Nederlandse Trekpaard" De koninklijke vereniging „Het Ne derlandse Trekpaard", afdeling Zee land, houdt in juni en juli weer haar jaarlijkse premiekeuringen voor mer ries van 2 jaar en ouder. De merriekeuringen beginnen te Scherpenisse, waar zij worden gehou den op vrijdag 20 juni a.s. om half negen; daarna volgen Goes op woens dag 25 juni om 9 uur; Kortgene op vrijdag 27 juni om 10 uur; Middel burg op woensdag 2 juli om 9 uur; IJzendijke op donderdag 3 juli om 9 uur; Oostburg op donderdag 3 juli half twee; St. Philipsland (Henriëtte- hoeve) op vrijdag 4 juli om 10 uur; Zierikzee op vrijdag 4 juli om 2 uur en als laatste gemeente Axel op dinsdag 10 juli om 9 uur. Behalve de keuring te St. Philipsland worden alle keuringen gehouden in samenwerking met de betreffende bonden van paardenfokkers, die er hun jaarlijkse veulenkeuringen aan verbinden. De bond van paardenfok kers op het eiland Tholen verbindt op 20 juli de fokdag te Scherpenisse aan de tentoonstelling van de kring Tho len en St. Philipsland der Zeeuwse Landbouw Maatschappij. De samenstelling van de jury voor de provinciale merriekeuringen is als volgt: A. J. E. Temmerman te Hoofd plaat, voorzitter, J. J Cappon te Goes, secretaris, R. J. Scheele te Wis- senkerke, lid, en A. J. Termote te IJzendijke, A. Serrarens te Ossenisse, A. L. C. Brooijmané te Tholen en Iz. de Buck te Grljpskerke, plaatsver vangend leden. Meer Amerikaanse mariniers naar Middellandse Zee. In Washington is maandag verno men, dat op 25 juni een bataljon van 1700 man mariniers naar het Middel- landse-Zeegebied zal gaan om een bataljon mariniers daar af te lossen. Deze bevinden zich aan boord van schepen van de Amerikaanse zesde vloot, samen met het bataljon dat zij in mei zouden aflossen. Toen was echter de crisis In Libanon begonnen en besloten de Amerikaanse autori teiten ook het af te lossen bataljon te laten blijven. Er komen nu nieuwe aflossers voor dit bataljon, zodat de zesde vloot du» over twee bataljon» mariniers zal blijven beschikken, in plaats van één zoals voor de crisis in Libanon. Het bezoek dat zes Amerikaanse oorlogsschepen van 18 tot 24 juni aan Istanboel zouden brengen, is met het oog op oefeningen van de Ame rikaanse zesde vloot tot een later tijdstip uitgesteld. Dit is maandag door de Amerikaanse voorlichtings dienst te Istanboel bekendgemaaakt. Transportvliegtuigen van de Brit se luchtmacht zijn maandag be- fonnen met het overbrengen van 500 parachutisten naar Cyprus, waar in het weekeinde reeds 900 „rode duivels" zijn aangekomen ter versterking van het Britse gar nizoen, na een week van gevech ten tussen Grieke en Turkse Cy prioten, waarbij in totaal 16 men sen om het leven zijn gekomen. Op Cyprus Is het nu rustig. Het uitgaansverbod is opgeheven. Sir John Cockcroft eredoctor te Delft ln zijn gisteren gehouden vergade ring heeft de senaat der technische hogeschool te Delft besloten, het doc toraal honoris causa toe te kennen aan si»- John Cockcroft, directeur van het Atomic Research and Develop ment Establishment in Harwell (Gr.- Brittannië). Deze klok, gemaakt van S5.000 M eierschalen, hangt op het ogen- blik in Bendorf bij Koblenz ter s opluistering van de kerk wij- H ding. De eierschalen zijn inge- zameld door kermisjongens als dragers van de „wereldlijke" H kerkwijding. Deze kermisjon- gens moeten volgens een oude j= traditie jongemannen 'zijn die de leeftijd van achttien jaar in s het desbetreffende kermisjaar H bereiken. fllll!llllll!lllllllll!llllll!llllllllllllllll!lllllllllll!!llllllllllllllllll|||||inillli Zeeuwse welpen hielden Rimhoejacht 1958 Ruim 250 welpen waren zaterdag middag naar het Oranjebos in Vrou wenpolder getrokken om deel te ne men aan de Rimboejacht 1958. Ge woonlijk speelt iedere horde weke lijks zijn eigen spel, maar een rim boejacht betekent dat er zoveel mo gelijk groepen uit de omgeving deel nemen aan een groot buitenspel. Dit maal kwam de verste horde uit Hein- kenszand. Voor deze welpen was een spel uitgezet in de vorm van het be klimmen van de Mount Scout, de pad- vindersberg. Er waren op deze be verschillende hindernissen die de welpen zo goed mogelijk moes ten nemen. Zo moesten ze onder meer met be hulp van een touw een steile rots wand beklimmen, ze hadden een ont moeting (op foto's) met een serie wilde dieren, verderop stelde een flinke sloot een diep ravijn voor en daarover slingerden de deelnemers zich met behulp van een touw. Ver volgens moesten de welpen jacht ma ken op de „vreeselijke sneeuwman". Dat ze ervaring hadden in het toe passen van eenvoudige eerste hulp bij ongelukken moesten ze laten zien toen verondersteld werd, dat een der expeditieleden door een steenver schuiving gevallen was. Op de berg kwamen ze ook nog langs een neder zetting inboorlingen. De bewoners van de berg werden verrast doordat de welpen met zelfgemaakte muziek instrumenten voor vrolijke liedjes zorgden. Het slot was een wedstrijd naar de top. Acht beste lopers van iedere horde liepen hiervoor een es tafette. Het spel werd door alle deelnemers enthousiast gespeeld. Tijdens het kampvuur, dat door akela Pierhagen werd geleid, werden de winnaars be kendgemaakt. De uitslag was: 1 De Vikings, Vlissingen, zodat deze horde het vvisselschild in bezit kreeg. 2 De Scheldezwervers, Vlissingen; 3 Berdenis van Berlekom, horde H, Middelburg. Van het kampvuur zal het prachtige verhaal van Chil Piet Leupe uit Goes de welpen nog lang heugen. Vrolijke kampvuurliedjes klonken door het bos, zelfs de Middelburgse Padvin dersband was naar het Oranjebos ge trokken om de feestvreugde te ver hogen. Bijna half negen werd de vlag gestreken en daarna gingen de diver se groepen voldaan naar hun woon- nlaatsen terug. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK Engeland-Ruslandkomt vanavond voor tv. De Nederlandse Televisie Stichting zal vanavond een extra voetbalwed strijd uitzenden in het kader van de wereldkampioenschappen voetbal '58. Het is de wedstrijd EngelandRus land, die te Göteborg van 18.45 tot ongeveer 20.45 uur zal worden ge speeld. Het gepubliceerde programma voor deze avond zal als volgt worden ge wijzigd: 18.4520.45 uur Eurovisie Wereld kampioenschap voetbal 1958. Recht streekse-reportage uit Göteborg van de wedstrijd EngelandRusland. Commentaar: ir. A. van Emmenes. 20.45—21.05 uur: N.T.S.-journaal; 21.0521.35 uur: Internationaal agra risch nieuws; 21.3522.20 uur: „Vlie gen onder dc Melkweg", 4e afleve ring van de filmserie „Streven naar vrede door veiligheid". De voor deze dinsdagavond aangekon digde hoofdfilm zal over veertien da gen worden uitgezonden. Hoorspelen Zoals gebruikelijk, geven de verschil lende omroepverenigingen ln de zo mermaanden veel herhalingen van programma's, die in de drukke win termaanden in de smaak vielen. Men heeft in deze tijd niet over voldoende krachten de beschikking in verband met vakanties en geeft er bovendien de voorkeur aan, niet te diep in de buidel te tasten. De A V.R.O. heeft voor de samenstel ling van haar hoorspelrepertoire de medewerking ingeroepen van haar trouwe luisteraars, die uit een lijst mochten kiezen, welke spelen zij het liefst nog eens herhaald zouden zien. Een soort verzoekprogramma in de hoorspelsector dus Deze werkwijze verdient geloven we, navolging. Het resultaat van de enquête «js, dat de volgende hoorspelen zullen worden herhaald: „De man met de duizend gezichten" (vanavond), „,De herberg bij Versailles" (24 juni), „Dooltocht door de nacht" (op 22 en 29 juli, dus in twee delen), „Het reisje naar Biar ritz" (5 augustus), „Een partijtje schaak" (14 augustus), „Monsieur Beaucaire" (19 augustus), „Tussen landing in Manilla" (26 augustus), „De juiste man" (2 september), „Anastasia" (II september), „14 april 191223.40" (16 september), De oude man en de zee" (23 september) en tenslotte „De ramplacant" (30 oyvvi, Tpcvi en.... scArijven september). Daarna neemt de leut op de dinsdag weer haar plaats in. Wereldpremière. Hoogtepunt van de radioprogramma's is vanavond de „wereldpremière" van Sem Dresdens nagelaten opera „Fran- gois Villon" uit de koninklijke schouwburg in Den Haag. Van een echte première is geen sprake, om dat het werk zondagavond al in Am sterdam werd uitgevoerd, ter gelegen heid van de opening van het Holland Festival. De uitvoering door koor, orkest en solisten van de Nederlandse opera o.l.v. Alfred Eichmann kreeg algemeen zeer gunstige kri tieken. Voorts op deze zender om tien uur het Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. Georg Ludwig Jo- chum, met als solist Jean Ducroos. die het befaamde celloconcert van Antonin Dworsjak uitvoert. Voorafgaande aan het nieuws van elf uur kunnen de liefhebbers van Ame rikaanse show Dinah Shore en Perry Como horen. Ze krijgen een voor proefje van de grote shows, die de A.V.R.O. binnenkort voor de T.V. zal uitzenden met deze twee beroemde figuren als gastheer en gastvrouw. 900. Piloot Storm voelde een hevige woede ln zich opkomen. „Wilt U soms be weren, dat ik hier sta te liegen?" brieste hij. „Dat i: te gek om los te lopen. Wa voor zin zou het voor mi hebben, om Val Marian t overvallen en neer t slaan?" Eldred, de eens z vriendelijke grijze wijsgee was plotseling veranderd i een koud-zakelijke speurde Hij bukte zich en raapt lets op van de grond H> was een wapen, zoals de waarmee de goheimzinnn nachtelijke bezoekers Aren nog maar kort geleden bu ten gevecht gesteld hadde daar beneden in het sul station. Eldred hield hen het kleine wapen veelbete kenend voor. „U weet na tuurlijk ook nog niet hoe deze kleine paral hier op de d is» lerecni gekomen, veronderstel ik! Het spijt me zeei Aardman, maar ik zal m'n maatregelen moe ten treffen!" Hij trok enkele malen aan een koord dat naast het rustbed hing en even later betraden vijf soldaten van Marian s lijfwacht het vertrek. „Sluit deze man tot nader order veilig op en wees voorzichtig. Hij is zeer ge slepen en krachtig!" Arend meende een ogen blik zich opnieuw te weer stellen, doch hij zag het nutteloze m en liet zich gewillig mee voeren. Toen de traiiedeur achter hem dicht viel, mompelde hij spottend: „De hartelijke gastvrijheid van deze Valeronezen is ontroe rend!" iiTDE ETHER WOENSDAG 18 JUNI. HILVERSUM I. 482 ra 746 kc/s. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muziek. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.30 Amus. muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Wa- terst. 9.40 Radio Filh.ork. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Planorecital. 11.30 Gram. 11.55 Orgelconcert. 1230 Land- en tulnbouw- meded. 12.33 Amus. muziek. 12.53 Gram. en act. 13 00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Metropoleorkest en solist. 14.00 Gram. 15.30 Vocaal Dubbel kwart. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 In terschol air jeugd- tournooi, 17.40 Beursberichten. 17.45 Gr. 18.00 Gram. 18.15 Spectrum van het chr. organisatie- en verenigingsleven, 18.30 Mannenkoor. 18.55 Gram. 19.00 Nleuws- en weerberichten. 19.10 Gram. 1930 Bul- tenl. overzicht. 19.50 Gram. 20.00 Radio krant. 20 20 Omroeporkest en solist. 21.05 Muzikale luisterwedstrljd. 21.25 Vocaal kwart, en sol. 21.55 Naar eén rechtsorde van de arbeid: Intern, organisatie van de arbeid, caus. 22.15 Lichte muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws- en SOS-bertchlen 23.15 Sportulslagen,23.20— 24.00 Gram. HILVERSUM n. 288 m 1007 ke/s. 7.60 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: f.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.oo Nieuws. 8.18 Gram 9.05 Gym. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Schoolrad.o. VARA: 10.20 Voor de vrouw 11.00 Gram. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en tulnbouw- meded. 12.33 Voor hel platteland. 12.38 Pianoduo. 12 00 Nieuws 1315 Orgel en zang. 13.50 Gram. 14.30 Vöor de Jeugd. 16.00 Volksmuziek. I6-.15 Voor de zieken. 17.00 Vakantietlps. 17.50 Regeringsuitzen- ding: Emigratierubriek. Het emigratie praatje var. H. A. van Luyk. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Lichte muziek. 18.40 Act. 1839 Gram. 19.00 Voor de ieugd 19.ie Joodse liederen. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Lichte muziek. 20.30 De klucht van de trom, hoorspeL 21.45 Gram. 21.55 M8rimba. 22.35 Gitaar- duo. 22.50 Medische kron. 23.00 Nieuws. 23.1$ Gram. en Interv. 23.50—21.00 Soc. Nieuws in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA. KRO: 17.00-17.45 Voor de Jeugd. NTS: 20.00 Weekjourn AVRO: 20.30 Luipaard op schoot, doe. film. 21.00—23.30 Misdaad ln Londen, TV- spel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 5