Koningin en prins bij bezoek aan Expo hartelijk toegejuicht Voor zes- zevenhonderd gulden van Amsterdam naar Moskou EX-POLITIEKE GEVANGENEN CONGRESSEREN IN BREDA HARINGHANDELAREN WIJZEN OP OVERBEVISSING KLANKBORD "j MILITAIRE STRAFWETGEVING ZAL WORDEN HERZIEN DINSDAG 17 JUNI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. BLOEMENOVATIES, CARILLON KLANKEN Belgen versteld van uitvoerig programma (20 paviljoens) Getooid niet vlaggetjes en oranje sjerpen stonden gisteren de kinderen van de Nederlandse school te Brussel opgesteld voor het Nederlandse paviljoen op de wereldtentoonstelling. Het paviljoen, waarin hard gewerkt nas om alles piekfijn in orde te hebben, was versierd met talrijke vlaggen. Het carillon liet vrolijke liedjes horen en in de ontvangsthal stond een schat van bloemen opgesteld. Talrijke mensen hadden zich rond het paviljoen geschaard om koningin Juliana en prins Bernhard ter gelegenheid van hun bezoek aan de Expo hartelijk toe te juichen. De koningin en de prins waren vergezeld van prins Albert van België en een klein gevolg waarin zich mej. O. E. B. Röell, privé-secretaresse van de koningin, baron H. A. A. Collot d'Escury, bijzonder kamerheer en lui tenant ter zee eerste klasse W. W. Cuyk bevonden. Voorafgegaan door de Nederlandse hostesses Beatrijs Liebergen en Agnes Vos bezocht het hoge gezelschap de verschillende afdelingen van het Ne derlandse paviljoen. Dat was het begin van de twee dagen, waarop de koningin en de prins een bliksembezoek aan twintig paviljoens brengen. Het programma dat het Ne derlandse koninklijk paar zal afwer ken heeft de Belgen versteld doen staan. Het is nog niet vertoond, dat een hoge bezoeker zulk een uitvoerig programma had af te werken. Om precies tien minuten over tien landde op het vliegveld Meisbroek de door prins Bernhard zelf gevlogen regeringsdakota. De koningin en de prins werden verwelkomd door ko ning Boudewijn, die het koninklijk paar heeft uitgenodigd. De koningin en de prins zouden als gast van ko ning Leopold en prinses Liliane de Rethy logeren 'op het kasteel Laeken. Om half elf arriveerde de koninklijke stoet op Laeken. Nog geen half uur later ging het ho ge gezelschap naar het expositieter rein. Het eerste bezoek gold het Ne derlandse paviljoen. Aangekomen bij een werkelijk dekhuis van een Nederlands schip zag prins Bernhard bootsman Kos ter staan, een man met een rijke staat van dienst, die in de oorlog- een heldhaftige rol heeft gespeeld en zich daarvoor verschillende ma len zag onderscheiden. 1 Bootsman Koster stond in henuls- mouwen op het zonovergoten dek huis. „Jij kunt tenminste in je shirt staan", riep prins Bernhard hem toe in een gezellig babbeltje aan bakboord. Maar er was meer dat koningin en prins zich deed wanen in Nederland te zijn in- plaats van op de Heizelvlakte in Brussel. Er was haring, nieuwe haring, zo uit Scheveningen aangevoerd, waarvan niet alleen ons konink lijk paar maar ook de Nederlandse kolonie smulde. De aankomst in het Franse paviljoen dat na Belgisch Congo en Luxemburg aan de beurt kwam, was een feestelij ke intocht gelijk. Aan de uitgestrekte voorzijde van het uit stalen bogen geconstrueerde gebouw hadden zich reeds lang tevoren Expobezoekers van alle nationaliteiten, geattendeerd door de vroegtijdig aanwezige politiever- sterking, de wacht betrokken. Ook op de enorme luchtbrug, die juist voor het paviljoen is opgetrokken, stonden velen nieuwsgierig naar beneden te blikken. Het Nederlandse konings paar werd verwelkomd door heer Pierre de Gaulle, commissaris-gene raal voor Frankrijk op de Wereld tentoonstelling en broer van premier Charles de Gaulle. Toen H. M. en ge volg zich via de reuzenroltrap naar boven begaven klonk er een ware ovatie op van de op de trappen ver zamelde Expo-bezoekers. Vooral de kunstafdeling had de belangstelling van de hoge gasten. De koningin be luisterde in de zogenaamde „archives sonores" een bandopname van Clau- del's „De Kruisweg", door de dichter zelf voorgedragen. In het Canadese paviljoen liet men het protocol, dat thee beloofde, voor wat het was en genoot een koele dronk. Het laatste paviljoen dat gisteren door koningin en prins werd bezocht was dat van Israël. Koningin Juliana en prins Bernhard werden overal zeer hartelijk ontvan gen, zowel door de verschillende lei dinggevende colleges der onderschei dene tentoonstellingen als door de duizenden die zich voor de paviljoens verdrongen om een glimp van hen op te vangen. „Voor verzetsslachtoffers goede verzorging" In de openingszitting van het drie daagse congres, dat de Nederlandse vereniging van ex-politieke gevange nen (uit de bezettingstijd) te Breda houdt, heeft de voorzitter, mr. G. Ch. Aalders uit Dordrecht gisteren een rede uitgesproken. De voorzitter herinnerde er aan, dat het vandaag vijf jaar geleden is, dat in Oost-Berlijn en in andere delen van Oost-Duit sland het volk door massa demonstraties en stakingen trachtte zijn onafhankelijkheid te herkrijgen. Mr. Aalders memoreerde vervolgens de medewerking der vereniging van ex-politieke gevangenen bij de her denking in november 1957 van de Hongaarse opstand in 1956. Het in Oost-Duitsland, Polen, Hongarije en de Russische concentratiekampen ge vloeide bloed zal steeds het bewijs blijven, dat geen macht ter wereld, toegerust met de meest effectieve machtsmiddelen, ooit in staat zal zijn de drang naar ware vrijheid en ge- //V 1957 SLECHTS 756.000 KANTJES Koeler, maar zomers weer. s (Van onze weerkundige Ij medewerker). Gistermiddag steeg de tempe- H ratuur twee graden hoger dan s zondug. In Vlissingen werd 26 M H graden Celsius gemeten, terwijl II in een groot deel van ons land het kwik tot 27 graden steeg. 71 M Het hogedri/kgebied, dat ons 17 dit fraaie zomerweer bracht, trekt langzaam verder naar het H H oosten weg. Gelukkig, dat er geen actieve depressies op H komst zijn, zodat het weer ook 7= in de komende dagen een zo- H mers karakter houdt. Toch H komt er tijdelijk enige vex*ande- If ring in de temperatuur, want als gevolg van een nieuw hoge- 7j H drukgebied, dat via de Britse n 7: eilanden naar onze omgeving komt, draait de wind naar II noordwest tot noord. Hierdoor m wordt er koelere lucht aange- voerd van de Noordzee, waar- van het water voor onze kust een temperatuur van ongeveer If 14 graden Celsius heeft. De s middagtemperaturen zullen daarom vandaag en morgen een H paar graden lager blijven, maar H daarna zal dit nieuwe hoge- ff drukgebied opnieuw voor droog H zonnig en geleidelijk warmer H weer zorgen. Daling der vangsten geeft zorgen In het jaarverslag 1957-1958 van de Nederlandse bond van haringhande laren wordt medegedeeld, dat de af gelopen teelt (tot 31 december 1957) een na-oorlogs dieptepunt te zien gaf. Er werden slechts rond 756.000 kantjes aangevoerd, hetgeen onge veer 40.000 kantjes minder is dan in de overeenkomstige periode van de teelt 1956. Evenwel werden er in de eerste maanden van'1958 niet onbe langrijke hoeveelheden gezouten ha ring van de Ierse zee, de westkust van Schotland en de noordelijke Noordzee aangevoerd en ingevoerd, die tezamen getaxeerd kunnen wor den op ongeveer 30.000 kantjes. Hierdoor komt het totaalcijfer van de teelt 1957 er wat gunstiger uit te zien. Niettemin baart de daling der vangsten het bedrijf zorgen. De me ningen van de biologen over de oor zaken van de verminderde haring vangsten lopen nogal uiteen. Een deel hunner stelt dat de verminde ring een gevolg is van de overbevis- sing. Anderen wijzen daarentegen op het verloop in de aanvoer gedurende de laatste decennia, waarbij zich ooir diepte- en hoogtepunten aftekenen. De bond helt over naar de mening- van die biologen, welke de overbe- vlssing als oorzaak aannemen. DICHT. De ideale vrouw in het ide ale huis in Dortmund was niet ide aal. De 38-jarige mevrouw Roth was aangenomen om op een tentoonstel ling in een ideaal huis (met glazen wanden) de ideale vrouw te spelen met allerlei iedeale en zeer dure huishoudelijke zaken. Na een paar dagen eiste zij salaris verhoging. Zij vond het zo vermoei end dat de tentoonstellingsbezoekers al haar doen en laten door de glazen wanden konden volgen. De opslag werd geweigerd en me vrouw Roth kreeg een hevige drift bui waarin zij al het ideale aarde werk verbrijzelde, met meubels be gon te gooien en ongeveer alle ide ale zaken kapot maakte die zij in haar handen kon krijgen. Dit alles onder de ogen van de ongetwijfeld geïnteresseerde tentoonstellingsbe zoekers. Zij werd tenslotte op een draagbaar weggebracht. Het ideale huis ging dicht. In 't Noordzeebekken wordt in ver houding tot vroeger door veel meer schepen, die voor het merendeel over een grotere vangstcapaciteit beschik ken, aan de haringvisserij deelgeno men, zoals bijvoorbeeld door de vis sersvloten van Rusland, Polen en Oost-Duitsland Ook dc jacht op jon- ~e haring voor industrie-doeleinden leeft volgens de bond invloed op de vangstresultaten. Het overbevis- singsvraagstuk dient daarom in het centrum van de aandacht te staan. De export in 1957 bedroeg 490.800 vaten tegen een doorsneeprijs van f 63.— per 100 kg (v.j. resp. 455.000 en 62.De aanvoer in 1957 (tot 31 december) bedroeg rond 756.000 kantjes tegen een doorsneeprijs van f 36,78 per kantje (v.j. resp. 799.900 en 33,64). In 1957 namen de landen van Eu ropa 92,25 pet, de landen van Noord-Amerika 2,48 pet, de lan den van Midden- en Zuid-Ame- rika 0.09 pet, de landen van Afri ka 0.54 pot, Australië 0.58 pet, de landen in 't Midden-Oosten 4.01 pet en de landen in het Verre Oos ten 0.05 pet van onze totale ex port af. Koningin bij jubileum- herdenking rijksmuseum De koningin zal op 28 juni de her denking van het 150-jarig bestaan van het Rijksmuseum, tevens de offi ciële opening van de jubileumten toonstelling „Middeleeuwse kunst der noordelijke Nederlanden" bijwonen. Deze bijeenkomst wordt geopent door de directeur van het Rijksmu seum, jhr. D. C. Röell, waarna het woord zal worden gevoerd door de staatssecretaris van het ministerie van onderwijs, kunsten en weten schappen, mr. R. G. A. Höppener en de burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall. Aantal huwelijken in ons land daalde Volgens opgave van het Centraal Bu reau voor Statistiek is het aantal hu welijken in ons land gedaald vai 24.620 in de eerste 4 maanden van 1957 tot 24.180 in de eerste 4 maan den van dit jaar. Het aantal levend geborenen gaf een stijging te zien van 77.437 in de eerste 4 maanden van 1957 tot 78.553 in de overeen komstige periode van dit jaar, ter wijl het aantal overledenen steeg van 27.689 in de eerste 4 maanden van 1957 tot 31.567 in de eerste 4 maan den van dit jaar. Voorts nam vooral onder invloed van de repatriëring van Nederlan ders uit Indonesië het aantal im migranten in ons land in de eerste 4 maanden van dit jaar zeer aanzien lijk toe in vergelijking met de over eenkomstige periode van 1957. n.l. tot 33.395 tegen slechts 14.056 1957. Anderzijds daalde het aantal emigranten van 14.595 in de eerste 4 maanden van 1957 tot 18.625 in de overeenkomstige periode van 1958. Het aantal inwoners van Nederland bedroeg op 1 mei jj. 11.157.351. rechtigheid te onderdrukken, omdat deze tot het wezen van de mens be hoort, die toch naar het beeld Gods is geschapen, zo zeide hij. Spreker herinnerde onder meer eraan, dat op het congres 1957 te Utrecht de basis kon worden gelegd voor samen werking tussen de bonafide verzets organisaties. Nadien is de oprichting van de „commissie uit de samenwer kende verzetsorganisaties", de C.S.V., een feit geworden. In dit verband re leveerde hij de besprekingen met de minister-president over de viering van de vijfde mei. Na opgemerkt te hebben, dat de ver standhouding met de Stichting 1940- 1945 en met de buitengewone pensi oenraad uitstekend is, zeide mr. Aal ders. dat onlangs op het „wetenschap pelijk internationaal congres 1958 ter bestudering van de problemen der we deraanpassing van politieke gevange nen en oorlogsslachtoffers", door de Belgische zusterorganisatie te Brus sel georganiseerd, wel duidelijk is ge bleken hoe voortreffelijk de verzor ging van de verzetsslachtoffers en de nabestaanden in Nederland is gere geld door het rijk en de particuliere instellingen. Duidelijk kwam daar aan het licht, dat Nederland ver aan de kop ligt in de verzorging van ver zetsslachtoffers en nabestaanden. In MOnchen is een fontein gebouwd, in de vorm van een ketel uit het bier- brouwersbedrijf, versierd met taferelen uit het brouwersbedrijf. Op feestdagen zullen meisjes de drie bierkranen bedienen, die in de ketel zijn aangebracht. Het Bier zal dan door bui zen naar de fontein worden geleid. Om precies 9.50 uur landde op het vliegveld Meisbroek te Brussel de regeringsdakota met het Nederlandse koninklijke paar. Koning Boudewijn der Belgen was persoonlijk op het vliegveld aanwezig om H. M. de Koningin en Z.K.H. de Prins te verwelkomen. Foto: Koning Boudewijn heette H. M. de Koningin een hartelijk welkom. Zevenjarig jongetje door vrachtauto gedood. In het voormalige Zuilen is gistermid dag een jongetje door een vrachtauto overreden en gedood. Drie jongetjes staken de weg over achter een riool- zuigerwagen van de Utrechtse reini gingsdienst. Ifet laatste knaapje, de 7-jarige H. G. K., uit de Otterspoor- laan te Utrecht, werd gegrepen door een met grint beladen vrachtauto, be stuurd door G. H. S. uit Utrecht. Het knaapje was op slag dood. Nederlander won prijs voor mooiste roos De jaarlijkse „bagatelle-prijs" van de stad Parijs voor de mooiste roos ter wereld Is gewonnen door de heer G. Verbeek te Aalsmeer. Hij krijgt een goudeu medaille. Anderhalf jaar lang heeft een inter nationale jury 89 inzendingen van rozenkwekers over de gehele wereld uitvoerig bestudeerd, omdat zowel plant als bloem in de beoordeling meetellen. De „miracle", een zalm-oranjekleu rige Aalsmeerse tuinroos van de heer Verbeek, kreeg tenslotte met volle lof van de jury het eregoud, dat tij dens de tentoonstelling in 1959 aan de kweker zal worden overhandigd. (Slot van pag. 1) Ook voorziet het ontwerp de moge lijkheid de verscherping die o.m. de strafmaxima in tijd van oorlog on dergaan, geheel of ten dele te ver zachten. Krijgstucht De wijzigingen welke met betrek king tot de Wet op de Krijgstucht worden gesteld beogen deze wet ener zijds aan de huidige organisatie van de krijgsmacht en anderzijds aan de thans bestaande rechtsopvattingen aan te passen. Daarbij is tevens van de gelegenheid gebruik gemaakt een aantal technische onvolkomenheden, die in de pfaktijk tot moeilijkheden aanleiding geven, uit de wet te ver wijderen. De voornaamste wijzigin gen zijn de volgende: verruiming van de mogelijkheid strafbare feiten krijgstuchtelijk af te doen; verruiming van de mogelijkheid tot inhouding van soldij over te gaan; beperking van de maximale duur van de straf van plaatsing in de tuchtklasse van een jaar tot een half jaar; een verhoging van de rechtswaar borgen waarmede de procedure tot het opleggen van een krijgstuchte- lijke straf is omkleed; verhoging van de rechtswaarbor gen in de procedure van beklag tegen een krijgstuchtelijke straf. Het Wereldgebeuren Waarnemers De Verenigde Naties zijn als een gietvorm, die het vloeibare metaal belet naar alle kanten weg te lopen". Dat zei onlangs de secretaris-generaal der volkerenorga nisatie de Zweed Dag Hammars- kjöld. Hoewel onemotioneel, zet hij alles op haren en snaren wanneer soms het werk van de Verenigde Na ties door partijen in een geschil dreigt te worden doorkruist. Juist door dit persoonlijke ingrijpen op kritieke ogenblikken heeft Dag Hammarskjold, van wie men eerst verwachtte dat hij alleen maar een net administrateur zou zijn, een. groot gezag gekregen in de wereld politiek. Daarbij stelt hij zich boven de partijen. Zijn „partij" is die der Verenigde Naties. Met de nauwgezet heid en de ernstige plichtsbetrachting die hem eigen zijn, waakt hij er over dat niemand de gietvorm (die nog geenszins ideaal is) op een of andere manier aantast. Thans is het de Libanon, waar „het vloeibare metaal naar alle kanten dreigt weg te lopen". De beschuldigingen, die vorige week in de Veiligheidsraad aanhangig wer den gemaakt tegen de Verenigde Arabische Republiek (van Egypte cn Syrië) hadden overigens in feite be trekking op gegoten staal en wel op het zenden van wapens van Syrië uit naar de Libanese opstandelingen. Op voorstel van Zweden, het land in welks dienst Hammarskjold een groot deel van zijn loopbaan heeft gewerkt, werd toen besloten om waarnemers naar de Libanon te stu ren. Die waarnemers moeten ervoor zorgen dat er geen onwettige infil tratie van mensen of wapens over de Libanese grens plaatsheeft. In de nacht van zondag op maan dag heeft Hammarskjold op het hoofdkwartier van de Verenigde - Naties in New York bekendgemaakt, dat hij heeft besloten om de eerste bijeenkomst van de waarnemers- groep te Beiroet bij te wonen. Van daag zou hij naar de Libanon ver trekken; het was zijn bedoeling om het ingewikkelde werk van de waar nemers op gang te helpen. Men kan zich afvragen, of hiervoor de per soonlijke aanwezigheid van de secre taris-generaal vereist is, en dan kan het antwoord luiden, dat er in dienst van de Verenigde Naties organisato ren te over zijn aan wie dit werkje kan worden toevertrouwd. Maar ken nelijk wil de secretaris-generaal door zelf ter plaatse te verschijnen voor de betrokken landen duidelijk maken, dat ook hier het volle gezag van de volkerenorganisatie weer in het ge ding is en dat met het werk van de waarnemers evenmin valt te spotten als met de Verenigde Naties zélf. F en dergelijke morele ondersteun- ning van het „waarnemerswerk" is niet overbodig, nu het al eni ge keren is gebeurd dat bij inciden ten aan de Israëlische grenzen waar nemers van dé Vere/iigde Naties het slachtoffer werden van vuurgevech ten. Bovendien is de taak die de Ver enigde Naties in de Libanon te ver vullen krijgen haast nog moeilijker dan die in Palestina. Nu immers moet toezicht worden geoefend op de grens van twee mogendheden, die niet zo maar elkaar vijandig gezind zijn, maar waarvan één ervan wordt verdacht, steun te verlenen aan een groep Libanezen die met een andere groep praktisch in een staat van burgeroorlog verkeert. Meer nog dan in andere gevallen van V.N.-activi teit zullen de waarnemers zich er voor moeten behoeden, dat zij ver dacht worden van inmenging in bin nenlandse aangelegenheden. AI met al een delicate taak, die zo belangrijk is dat de reis van secretaris-generaal Dag Hammarskjold naar Beiroet ze ker niet overbodig kan worden ge noemd. REEDS DEZE ZOMER: Luchtvaartovereenkomst Sow jet-\J nie- Nederland geparafeerd (Van een onzer verslaggevers) Maandagochtend is in de Treveszaal van het ministerie van ver keer en waterstaat in Den Haag het luchtvaartverdrag gepara feerd tussen de Sowjet-Unie en Nederland. De Russische maat schappij Aeroi'lot zal op grond van deze overeenkomst een com merciële dienst kunnen exploiteren tussen Moskou en Amster dam. Bovendien zal Aeroflot technische landingen in Amster dam mogen maken op de route naar Brussel en later ook naar Parijs. Ook zonder tussenlanding in Amsterdam zullen de Russi sche machines over Nederlands grondgebied mogen vliegen. Voor Nederland opent de overeenkomst de mogelijkheid, een commerciële dienst te exploiteren tussen Amsterdam en Moskou hetzij rechtstreeks, hetzij via Warschau, de Duitse Bondsrepu bliek, Berlijn of Kopenhagen. Bovendien zal de K.L.M. te zijner tijd gebruik kunnen maken van de mogelijkheid om via War schau over Russisch grondgbied naar Boekarest of verder gele gen punten te vliegen. Voorlopig echter betekent deze over komst, dat de K.L.M. naar Moskou en Aeroflot naar Amsterdam gaat vliegen. Met ingang van 21 juli a.s. zullen beide maatschappijen eenmaal per week een vlucht maken. Met in gang van de zomerdienstregeling 1959 hoopt men van beide zijden tweemaal per week te gaan vliegen. Het tarief op de nieuwe route staat nog niet geheel vast. De K.L.M. is lid van de I.A.T.A., Ae roflot niet. Op basis van de tarie ven Amsterdam-Praag en Praag- Moskou komt men echter op een :lasse en f 795.in de toeristen klasse. Het ligt in het voornemen, op dit tarief een reductie van 10 tot 20 procent te geven. Vermoe delijk zullen de prijzen worden 720 en 620 tot 630 gulden. De K.L.M. gaat de route vliegen met DC-6B machines, Aeroflot met de Tupolev 104 A (turboprop-motoren). Op 1 juli wordt door de K.L.M. met een DC-6B een proefvlucht gemaakt op de nieuwe route. Hierbij zullen experts op commercieel en technisch gebied aanwezig zijn. De heer F. W. Telders is door de K.L.M. tijdelijk benoemd als vertegenwoordiger in Moskou. Er-zal daar een kantoor worden ingericht. De K.L.M. wordt in Rusland door Aeroflot vertegen woordigd, In Nederland vertegen woordigt de K.LJVI. de Russische maatschappij. Vriendelijke woorden De beide voorzitters van de delega ties voor Rusland maarschalk P. F. Sjigarew, de man die zo veel op Kroestsjew lijkt, voor Nederland de heer J. W. F. Backer, directeur-gene raal van de rijksluchtvaartdienst die een kleine overeenkomst met dr. W. Drees vertoont, spraken voor het pa raferen van het verdrag elkaar in uitermate vriendelijke bewoordingen toe, Beiden legden zij hierbij de na druk op de bijzonder vlotte en zake lijke wijze, waarop het verdrag tot stand kwam. „Naar mijn mening is een mijlpaal bereikt", aldus de heer Backer. „Het wil mij voorkomen, dat wij alle reden hebben, ons daarover te verheugen". De vliegtuigen van Aeroflot zullen op de route naar Amsterdam niet over Westduits grondgebied vliegen, naar maarschalk Sjigarew echter mededeelde, ligt het wel in de bedoe ling ook met de Bondsrepubliek on derhandelingen te openen, onder an dere over een luchtverbinding Mos- kou-Frankfurt. Op de vraag, of later eventueel nog andere plaatsen in Rusland kunnen worden opgenomen, antwoordde de maarschalk: „Het was onze taak niet hierover te spreken". En een soortgelijk antwoord gaf hij op de vraag, of het in de toekomst mogelijk zou zijn voor de K.LJVI. en andere Westeuropese maatschappij-1 DAG HAMMARSKJOLD ...beraad in Beiroet... Overleden tijdens werk met wasmachine. In het dorp Onstwedde is gisteren tijdens het wassen met een elektri sche wasmachine de 24-jarige mejuf frouw K. de Haas door onbekende oorzaak, doch vermoedelijk door stroom, gedood. en via Moskou naar het Verre Oosten te vliegen. De Sowjet-Unie rekent erop, dat veel toeristen van de nieuwe lijn gebruik zullen maken. „Denkt U, dat nu dau ook sneller visa voor Rusland zullen worden afgegeven"? „Ik geloof, dat onze ambassade hier, deze reeds met spoed behandelt. Maar als er redenen aanwezig zijn, om het proces te ver snellen, zal dit zeker gebeuren", al dus de heer Sjigarew op onze vraag. De delegatie, die tussen de bespre kingen door nog een en ander van ons land heeft gezien, vertrekt naar men verzekerde met de aller plezierigste indrukken van Nederland woensdag naar Parijs. Daar wor den onderhandelingen gevoerd over een nonstop luchtlijn Parijs-Moskou.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3