KOOLE WON KAMPIOENSCHAP RINGRIJDEN VOOR ZEELAND EVEN NADENKEN JUBILERENDE A.N.W.B. REIKTE TALRIJKE PRIJZEN UIT oren310M en.... Kim ut de ETHER vermiste oorr\i\q MAANDAG 10 JUNI 19B8 PROVINCIALE ZEEUW 8E COURANT. 6 STRIJD TE PAARD IN AAGTEKERKE Veere bleek het beste drietal te bezitten. Ringrijder BI. Koole nit 8int Laurens heeft voor een verrassing gezorgd. HIJ werd zaterdag, na een dag vol teken en mis-steken en na spannende Jje vechten te paard In Aagtekerke ndividueel kampioen ringrijden van Zeeland. Geduchte gegadigden voor dit begeerde kampioenschap liet hij op de ranglijst vér achter ziel» en hij had dus wel redenen tot glim lachen toen hij, na die afmattende dag, tot Zeeuws ringrijder no. 1 werd „gebombardeerd". Maar ook het Sevecht om het kampioenschap van e drietallen eiste aller aandacht op Veere en Sint Laurens gaven elkaaar reen krimp en beide drietallen ein digden met 67 punten. Er was een krachtige kamp voor nodig, om Veere tot kampioen uif te kunnen roepen. De hele aag van 'a ochtends negen tot 's avonds zes waren er vele toeschouwers onder wie vele toeris ten, die de folkloristische gevechten geboeid volgden en de burgemeester van Aagtekerke, de heer J. Geuze die de prijzen uitreikte, kon tenslotte met recht zeggen, dat de dag weer zeer geslaagd ~was geweest. Er werd gestreden door zestig ring- v rijders met ieder dertig beurten en verdeeld over twee banen. Dat wa ren de „prominenten" van deze pro vincie, want het ging hier om het Individuele kampioenschap en het drietallen-kampioenschap in de éér ste klas van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. In de ochtenduren werd er reeds ver woed strijd geleverd, maar de uit eindelijke beslissing was toen nog té ver weg voor die intense spanning, die er tegen de avond heerste op het zonovergoten weiland van de heer P. de Visser. Wel was men aan het einde van de ochtend van een felle kamp verzekerd, want toen die och tend „om" was had elk van de zeven tien drietallen vijftien beurten verre den en Veere «tond, samen met Kou- dekerke en met evenveel punten, aan de kop. Het wérd inderdaad „hard te gen hard", dat bleek 's middags. Veere maakte zich tenslotte meester van de medaille van Prins Bernhard; Sint Laurens (tweede) won die van de commissaris der koningin in Zee land. Ook in de Individuele afdeling ont brak het bepaald niet aan spanning, want met slechts één punt voor sprong wist M. Koole hier te zege vieren. Op tafels langs de banen ston den fraaie bekers, mooie medailles en andere prachtige prijzen. Welnu, er is stevig voor'gestreden... Uitslagen- drietallen: 1. Veere met 67 ringen (bronzen medaille van prins Bern hard, wisselbeker en 3 draagmedailles van Het Vrije Volk), 2. St. Laurens met 67 ringen (zilveren medaille van de commissaris der koningin, wisselbeker Centrale Suikermij. en 3 medailles van de Z.R.V.). 3. Zoutelande met 66 ringen (wisselbeker J. Balkenende en 3 me- daiUes van de Z.R.V.). 4. Koudekerke met 66 ringen wisselbeker gemeente St. Laurens). 5. Middelburg met 55 ringen (wisselbeker fr. Mlnderhoud te West- kapelle). 6. Domburg met 54 ringen (wisselbeker L. L. Vermaire uit St. Lau rens). 7. Oostkapelle met 52 ringen (wis selbeker D. J. v. d. Have te Kapelle- Biezelinge). 8. Souburg met 51 ringen (standaard La Soe en Bierens). 9. Grijps- kerke met 51 ringen (standaard fa. Koo- man uit Dirksland). 10. Gapinge met 50 ringen (beker Coop, Eiland Walcheren). Individuele prijzen: 1. M. Koole, St. Laurens met 26 ringen (kampioen 1958: zilveren wisselbeker en zilveren medail le van de Zeeuwse Veevoeder- en Kunst mesthandel). 2. J. Koppejan, Zoutelande met 25 ringen (reserve-kampioen, me daille van Aagtekerke's burgemeester). Pollepel: L. Minderhoud Sz. uit West- kapelle; meeste volgrlngen: M. Koole (19), medaille van het Zeeuwsch Dag blad). De volledige uitslagen in het indi viduele klassement worden in de krant van morgen gepubliceerd. TWEE LEDEN VAN VERDIENSTE Horizontaal: 1 toneeltoerusting; naast, voorbij; 9 op de manier van; 10 bep. maand, afk.; 11 reeds; i3 naar mijn mening, afk.; 14 rund; 15 heden 16 lokmiddel; 18 sukkel; 19 bep. gees telijk hoofd; 21 noodkreet; 22 stuk serviesgoed; 23 kellner; 26 fijne veer tjes; 30 dof; 33 in gezelschap van; 34 zuster, afk.; 35 dokter, afk.; 36 ten bedrage van; 38 element, afk.; 39 Zweedse munt; 40 niet thuis; 42 langzaam; 43 vergelding. Verticaal: 1 wending; 2 ongeveer, afk.; 3 boom; 4 snelle aanval; 5 base, bijtende vloeistof; 6 soort bijl; 7 deel v. d. bijbel, afk.; 8 hutje; 12 verlamd; 15 niets; 17 element, afk.; 18 element, afk.; 20 houten kom; 23 verkoop; 24 erg; 25 electronisch, afk.; 27 rondom; 28 bek; 29 pijnlijke scheut; 31 licht werpanker; 32 halfwarm; 35 weldra; 37 directie, afk.; 39 onder andere, afk.; 41 element, afk. Vele plannen voor de toekomst. De jubileum-jaarvergadering van de A.N.W.B. werd in Schevenïngen ge houden. De heer P. F. Zimmerman noemde de 75-jarige ontwikkeling van de bond een kettingreactie, ont staan uit de activiteiten van een aan tal sportieve jongelui. Zal de toe komst opnieuw principiële wijzigin gen in het leven brengen of zal het beeld, behoudens vervolmaking en een schrikbarende verkeersverdich- ting, hetzelfde blijven? Ook in het laatste geval zal de ont wikkeling van het gemotoriseerde verkeer, dat in ons land zijn verzadi gingspunt nog lang niet bereikt heeft, problemen opleveren van we- ;enbouw, verkeersveiligheid en ver- _:eerswetgeving. Voorts zal het stre ven naar behoud van natuurmonu menten moeten worden aangevul met maatregelen tot behoud van en het scheppen van nieuwe natuurgebie den, aldus de heer Zimmerman. Ter vergadering werden voor het eerst onderscheidingstekenen voor de wegenwacht uitgereikt. Dit wegen wachtkruisje aan het blauw-wit-gele lint van de A.N.W.B.-kleuren zal voortaan ieder jaar aan hoogstens een inspecteur en twee wegenwach ten worden toegekend voor hulverle- ning, waaraan levensgevaar verbon den was. Wegenwacht G. Fokkema uit Mep- pel redde op de weg tussen Steen- wijk enWolvega 'n achtjarig kind, dat alleen op een kar achter een op hol geslagen paard zat. In het gehucht Voorstonden onder Brum- men redde wegenwacht F. Hamer uit Dieren uit een brandende boer derij enige bewoners, hun waarde- gapieren en vee. Wegenwacht G. tormbroek uit Lage Vuursche redde een ruim 2-jarig kind van de verdrinkingsdood uit de Oude Muidervaart. Door het toepassen van kunstmatige ademhaling wek te hij de levensgeesten van dit kind weer op. 0 In het Amerikaanse plaatsje-Albany, Georgia, zijn de 27-jarige mevrouw Chapman en haar vier kinderen ten ge volge van brand om het leven gekomen. Haar man verblijft bij de Amerikaanse troepen in West-Dultsland. Met enig ceremoniei I en hartelijke woorden van waar lering werden de onderscheidingen uitgereikt. Voorts werden de winnaars van de A.NAV.B.-prijzen voor letterkunde, iournalistiek en film bekendgemaakt. >eze prijzen zullen voortaan jaar lijks door een jury, gepresideerd door prof. dr. A. J. Prakke uit Gro ningen, worden toegekend voor „op vallend goede publicistische presta ties van Nederlandse hand op toeris tisch gebied in letteren, de dagbla den, nieuwsbladen en tijdschriften, de radio en de televisie, waarvan bij voorkeur steeds een journalistieke prestatie. Voor het eerst zijn de prijzen toege kend aan Jan Engelman voor diens „Tweemaal Apollo", een introductie' tot het Oude Italië, aan Bert Haan stra voor diens film „En de zee was niet meer", waarin volgens de jury de kunstzinnige en toeristische kwa liteiten elkaar dekken en aan Aar van der Werfhorst voor diens tekst' in het fotoboek „Overijsel", een toe ristisch nog altijd te weinig gekend deel van ons land. In de met grote bloemstukken ver sierde vergaderzaal werden vervol gens twee leden van verdiensten van de A.N.W.B. benoemd. Het waren de heren G. Ritmeester, lid van de Twee de Kamer, die zich in een veertigja rig bestuurslidmaatschap zeer ver dienstelijk maakte, en mr. H. A. Can ter Cremers, die tot november 1957 vice-voorzitter van de bond was en eveneens een zeer belangrijke rol vervulde. %dachte van moord op ^twerpens meisje aangehouden. De gerechtelijke politie van Antwer pen heeft vrijdag de 37-jarige L. M. uit Essen, aangehouden. Hij wordt ervan verdacht mej. Maria van Steen- sel, wier lijk dinsdag door wandelaars in het natuurreservaat- van de Ivalmt- houtse heide werd aangetroffen, te hebben vermoord. M., die van Nederlandse afkomst is, werd de dag van de misdaad te Kalmthout gezien. Hij is gewond aan de rechterpink. Hij ontkent echter al le schuld en beweert zich met zijn zakmes te hebben gewond. Hij wordt thans op het justitiepaleis verhoord. De ringrijderij omhet Zeeuws kam pioenschap, die /saterdag op een zon overgoten weiland in Aagtekerke werd gehouden, was ook dit jaar niet van spanning ontbloot. Trouwens ook niet van jolijtl Hier ziet men wat er gebeurde toen één der rijders de JiSOste ring had gestoken. (Foto P.Z.C.). RADIO- EN T.V.-RUBRIEK sc/ifijvcH Holland Festival met Frangois Villon geopend. Als opening van het Holland Festi val 1958 heeft de Nederlandse Opera zaterdagavond in de Amsterdamse stadsschouwburg de wereldpremière f;cgeven van Sem Dresden's nagela- en opera „Francois Villon", ouder muzikale leiding van Alfred Eich- mann en geregiseerd door Wolf-Die- ter Ludwig. De in juli 1957 over leden componist heeft deze opera in één bedrijf en drie taferelen geschre ven in opdracht van de gemeente Am sterdam. De orkestratie is van Jan Mul en de decors en kostuums waren van Nicolaas Wijnberg. De feestelijke opening van dit 11e Holland Festival kreeg extra reliëf door de aanwezigheid van zeven mi nisters (Struycken, Luns, Hofstra, Suurhoff, Cals, Vondeling en de ge volmachtigde minister voor Suriname mr. dr. R. H. Pos en drie staats secretarissen Veldkamp, Van der Beugel en Höppener). De jonge bariton Hans Wilbrink ver tolkte de titelrol, de andere medewer kenden waren: "Chris Scheffer, Jos Burcksen, Siemen Jongsma, Jacques Sitter, Henk Angenent, Anny Delorie Guus Hoekman, Greet Koeman, Ge rard Holthaus, Rudolf Kat, Gé Gene- mans, Chris van Woerkom, Gee Smith, Maria van Dongen, Cora Can- ne Meyer, Frances de Bossy en Piet van Gent. Oude grafzerk te Steenbergen gevonden. Onder een schuur te Steenbergen is bij sloopwerkzaamheden een hardste nen grafzerk gevonden die eeuwen lang onder de lemen vloer van het bouwwerk heeft gelegen. Uit het opschrift bleek dat de dikke plaat het graf heeft afgedekt van Willem Claeszoon Code, lid van een riddergeslacht, die op 18 mei 1544 is overleden. Het wapen van zijn ge slacht stelde voor een klimmende leeuw bij een boom, waarboven een ridderhelm. Op de 4 hoeken van de zerk zijn de symbolische voorstellingen van de evangelisten aangebracht. Het ligt in de bedoeling de steen op het binnen plaatsje van het raadhuis in een muur te metselen. Ronde van Nederland Morgenochtend starten de „mannen van de weg" voor de eerste étappe van de Ronde van Nederland. Jan Cottaar zal deze week voor de KRO, VARA en AVRO weer de luisteraars van het verloop van de strijd op de hoogte honden. Iedere dag komt hij de aankomst van de renners verslaan. Hij krijgt daarvoor meestal vijf mi nuten de tijd. Onmogelijke opgave De KRO heeft, waar het de „lichte" zaterdagavond betreft zo vaak ge faald, dat het voor haar een haast onmogelijke opgave is, zich te re habiliteren. Dat bleek zaterdag j.l., toen na de gebruikelijke programma onderdelen het BBC-filmpje was in gelast. Het was zeker geen slecht produkt, maar de sfeer waar het in werd vertoond, deed de gebreken extra uitkomen, zodat we ook over deze poging om de avond wat aan trekkelijker te maken, niet kunnen juichen. „Op zoek naar een draak", behan delde uitermate interessante stof een expeditie door Indonesië maar was zonder enige vaart ge monteerd. Bovendien was het beeld slechts matig en kon de Neder landse tekst het storende effect van de akelig onvolledige na- syi*hronisatie niet opheffen. Het bleef dus bij een zesje. Dc quiz en de musical konden lang geen voldoende halen. Waf ons het meest verbaasde op deze avond was, dat de NTS weer verstek liet gaan bij een over het Eurovisïenet uitgezonden programma, dat in heel Europa werd gerelayeerd. Het betrof een reportage van een groots opgezet fee9t uit Napels, dat op een podium vol bloemen tal van zangers en zangeressen voor de lens liet komen. Begeleid door grote or kesten zongen zij een heie serie me lodieuze Italiaanse liedjes. Voor wie de Belgische of Duitse zenders kun nen ontvangen, maakte dit zang feest de zaterdagavond nog goed. Kijk en luister Vanavond voor de televisie een ge varieerd programma, met voor elk wat wils. Na het journaal en „men sen, dingen, nuwordt eerst de schijnwerper gericht op de wielren- Gedetineerde, die familie bezocht, ontsnapt De 20-jarige H. van der H. uit Eder- veen, die in Avereest zijn straf moet uitzitten voor een aantal inbraken en diefstallen, is er vorige week in ge slaagd te ontvluchten toen hij onder geleide van een bewaker wegens fa milieomstandigheden een bezoek aan Ederveen mocht brengen. Vorig jaar, toen de politie hem voor een misdrijf zocht, duurde het enkele maanden voor men hem kon arreste- ren, daar hij zich al die tijd in de bossen rond zijn woonplaats wist te verbergen. Hij pleegde toen verschil lende nieuwe inbraken. Besprekingen begonnen over Amerikaans vliegtuig. Het hoofd van de Amerikaanse mili taire missie bij de Russische gene rale staf in Oost-Duitsland heeft za terdag een onderhoud gehad met de Oostduitse onderminister van buiten landse zaken. Het gesprek ging over de negen inzittenden van een Ame rikaans hefschroefvliegtuig dat in Oost-Duitsland een noodlanding heeft moeten maken. In een officieel Oostduits communi qué, dat na afloop van het onderhoud werd uitgegeven, wordt gezegd dat de Amerikaanse onderhandelaars niet alleen door het Amerikaanse op perbevel in Europa maar ook door net Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken moeten zijn gevol machtigd. In West-Berlijn vreest men dat de regering-Grotewohl op deze wijze tracht een erkenning „de facto" af te dwingen alvorens zij de negen Amerikanen vrijlaat. Het onderhoud werd bijgewoond door een Russische officier, die de Ameri kaanse vertegenwoordiger naar het ministerie had vergezeld. Vandaag wordt het gesprek voortgezet. nerij. Evert Garretsen zal enkele Nederlandse deelnemers aan de Tour de France voor de camera halen. Patti Page zingt een kwartiertje bij wijze van intermezzo. Onlangs kregen we, toen een reportage van het Britse koninklijke bezoek op zich liet wachten al enkele page filmpjes te zien, die toen best leuk bleken. Max Dendermonde interviewt de be kende Bilthovense Voga-arW, dr. Polderman, die zal proberen een in druk te geven van de Yoga-thera- pie. Jan Nelissen vertoont zijn po litieke poppenkast met teksten van Evert Werkman, waarna Tom Kei ling, Eddy Doorenbos en Kees Bey- aaixi de avond besluiten. Zij gaan met z'n drieën binnenkort op reis naar Zuid-Afrika en laten de kijkers nu zien en horen wat ze daar zullen doen. Voor de radio laat de NCRV het kin derkoor van Radio Boekarest aan het woord, waarna Jaap Geraedts een gesproken portret tekent van Rach- maninow. De VARA brengt een aantal uitste kende muzikale programma's: een deel van het concert, dat het jubi lerende Rotterdams Philharmonisch orkest onlangs in Parijs gaf, een re cital van Elisabeth Schwarzkopf (lie deren van Hugo Wolf) een Ravel- proera—-»a van het Albenerie trio en een kod concert van het strijkorkest Bene5- 0 Marcello. DINSDAG 17 JUNI. HILVERSUM I. 102 m 746 kc/ü. 7.09—24.6# KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en liturg, kalender. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Wa ters. 9.40 Gram. 9.40 Lichtbaken, caus 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 10.3a Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als d_e zie le luistert, caus. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Dansmuziek. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath.nws. 13.20 Ronde van Nederland. 13.30 Amus. muziek. 14.30 Schoolradio. 14.30 Voor de vrouwen van het platteland. 14.40 Metro poleorkest, 15.10 Promenade orkest en sol 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.40 Beursberichten. 17.45 Regeringsuitzending: Rijksdelen over zee: Geologische samenwerking' Ifi het Caralblsch gebied, door ir. J. E. Heester man. 18.00 Lichte muziek. 18.20 Gram. 18.30 R.V.U.: De wisselwerking tussen sterrenkunde en wereldbeeld, door dr. H. Groot. Tweede lezing: Het Griekse we reldbeeld. (Pythagoras. Plato, Hippar- chus en Ptolemeus). 19.00 Nieuws. 19.10 Commentaar op het nieuws. 19.15 Lichte muziek. 19.35 Gram. 20.15 Holland Festi val: Francois Villon, opera. Plm. 21.30 Gram. 21.45 Act. 22.00 Radio Philh.orkesi en solist. 22.45 Avondgebed en liturg, ka lender. 23.00 Nieuws, 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.08 AVRO. 7.30 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gr. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Voor de zieken. 12.20 Regeringsuitzending: Landbouwrubr. De paardenkeuring in St. Michielsgestel. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.33 Orgel en zang. 12.55 Rep. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muziek. 13.55 Beursberichten. 14.00 Paul Vlaanderen en het Spencer Myste rie, hoorspel. 14.40 Schoolradio. 15.00 So praan en piano. 15.30 Parapsychologische beschouwingen. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel 18.30 Aniateursprogramma. 18.55 Pans vous parle. 19.00 Ronde van Nederland. 19.04 Licht programma. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.40 De man met de duizend gezichten, hoorspel. 21.45 Mannenkoor. 22.15 Journ. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen van Nev. York. 23.16 New York calling. 23.21—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 19.30—20.00 Internat, agrarisch nws. 20.00 Journ. en weeroverzlcht. 20.20 Vlie gen onder de Melkweg, film. AVRO: 21.05—23.00 Quartet, film. FEUILLETON door PATRICIA WENTWORTH 53 „Precies. Nu. Grant heeft geen alibi voor de tijdstippen, waar het op aan komt. Hij kan Louise in de studeer kamer hebben gedood, ofschoon dat heel wat risico - meebracht. Agnes heeft slechts een deel van het ge sprek kunnen afluisteren, maar wel hoorde ze later de voordeur opengaan en de auto wegrijden. Nu is het mo gelijk, dat Grant ermee is weggereden met het lijk van Louise erin ofwel... met de levende Louise. Maar hij kan ook de waarheid hebben verteld. Vol gens hem is Louise zelf met ed auto weggeaan en heeft hij pas enige mi nuten daarna het huis, te voet, verla ten. Langs „Tomlin's Hoeve" zou hij naar de kerk zijn gewandeld, waar hij circa anderhalf uur naar 't orgel spel van Cecily had zitten luisteren. Toen was hij naar huis teruggekeerd." Nu duwde Cecily de deur open en kwam de kamer binnen, met bleek ge zicht en wijd-geopende ogen. Na de koffie bij Frank neergezet en de ka merdeur gesloten te nebben, sprak zei: „Ik heb staan luisteren. Als het om Grant gaat, gaat het om mij. Ik wil de bizoniderheden, die ik mis schien heb gemist, ook weten." „Maar lieve kindbegon Frank, zijn blonde wenkbrauwen optrek kend. „Ik ben niet je lieve kind", viel ze hem met nadruk in de rede. „Ik ben Grants vrouw. Als je 't aan juffrouw Silver kunt vertellen, kun je 't mij ook doen. Ik kan mijn mond houden, maar weten wil ik." Frank keek onwillekeurig naar juf frouw Silver, die even knikte. „Als je me 't niet vertelt", riep Ce cily, met de voet stampend, „ga ik naar Lenton en vraag de hoofdinspec teur te spreken." Kalmerend vatte Frank haar hand. die ijskoud aanvoelde. „Goed dan. Cisga zitten. Ik weet niet, hoeveel je precies gehoord hebt, maar zo staat de zaak ervoor." Ze luisterde, niet alleen met haar oren, maar met haar gehele wezen naar het door Frank duidelijk en vol ledig gedivie relaas. Toen hij tot het punt, waarbij zij de kamer was bin nengetreden, kwam, maakte hij de opmerking: „We hebben dus Caddie, met drie ali bi's, die al of niet vals kunnen zijn, Grant absoluut zonder alibi's en Mark Harlow in dezelfde positie." „Mark!" riep Cecily uit. „Ja, hij was een van de drie mannen in de „Stier". Nadat we bij Grant geweest waren, hebben we hem. Mark, opgezocht. Volgens zijn zeggen is hij vrijdag 'n wandeling gaan maken en heeft hij niemand ontmoet. Natuurlijk kan hij dit liegen en juist toen Louise hebben vermoord, maar hij beweert, naar Lenton te zijn gegaan en een film te hebben gezien. Zaterdag daar op. de dag, dat de moordenaar het lijk vervoerde, had Harlow, naar hij zei. weer gewandeld en ook toen geen sterveling ontmoet. Zaterdag de zes tiende had hij met anderen in Lenton geluncht on daarna een borrel met hen gedronken. Per auto, door hem zelf bestuurd, was hij naar huis ge reden, De bedienden waren uit, dus had hij een koud avondmaal gebruikt. Hij zegt. dat hij tegen half acht is thuisgekomen, wat hem m.i. tijd ge noeg gaf om naar Tomlin's Hoeve te fietsen en Mary Stokes te vermoor den, gesteld, dat hij het gebruik van de auto te riskant vond. Alles bij elk aar genomen, hadden zowel Grant als Harlow volop gelegenheid om de twee moorden te plegen en wat Caddie be treft is er alleen de verklaring var. Maisie Traill te zijnen gunste. Van de drie mannen is Grant mis schien een tikje meer verdacht, om dat we weten, dat hij Louise heeft ge sproken, wat ons van de anderen niet bekend is. Maar als je 't mij vraagt, geloof ik, dat Caddie de man is. Im mers, Louise Rogers had Fernand ver teld, dat ze de nand van de man die haar beroofd had overal zou herken nen. Welnu, Caddie heeft het boven ste kootje van zijn ltnker-wijsvinger verlorenen dat is volgens mij nogal een belangrijk feit. Grant heeft een wit doorschemerend litteken en Harlow's handen vertoonden niets bi- zonders. Wel zat er een kleefpleister op de rug van zijn rechterhand, maar toen hij 't er afdeed zagen we alleen maar een vrij diepe schram. Hij zegt, die aan een prikkeldraad te hebben opgelopen en niets wijst er op, dat ae schram moest dienen om een oud lit teken te verbergen. Wel heeft hij nog al vreemd gevormde handen. De wijs vinger ia langer dan de vorige en wat de duimen betreft Hier viel Cecily hem in de rede: „Die maken het hem mogelijk, zo ver de piano toetsen te bespelenze heb ben extra-lange kotjes." „De vraag is nu, of zoiets Louise Ro gers bij de lichtflits van een ogen blik zou zijn opgevallen. Neen, Ik voor mij geloof, dat tegen Albert in dit opzicht de sterkste aanwijzing bestaat. Me dunkt, het geheel ontbre ken van een vingerkootje moet wel erg duidelijk zijn geweest." „Dank je, Frank", zei Cecily, die op stond en de kamer verliet. 't Was even stil in het vertrek. Toen merkte Frank op, dat ze tenslotte dc puzzel nog moesten oplossen. „De moordenaar moet wel iemand uit de streek zijn, want niemand anders kan hebben afgeweten van het Houtves tershuis, laat staan van de kelder er onder en ook kan geen ander een mo tief hebben gehad om Mary Stokes te vermoorden. En de kans is heel groot, dat het een van de drie mannen is, die zich op de avond van de vier de in de „Stier" bevonden. D.w.z. Al- bert Caddie, Grant Hathaway en Mark Harlow." „Wat denk je van meneer Harlow?" vroeg juffrouw Silver met haar tradi tionele kuchje. „O, wat hem betreft, kan Rome af branden zolang als niemand hem stoort in zijn gefiedel, zijn muziek cn niets anders. Hij schrijft liedjes voor revue's en door die lelijke moorden is hij er bij een de kluts kwijt geraakt! We stoorden hem terwijl hij bezig was, allerlei vreselijke geluiden uit een piano te halen. Hij had blijkbaar een hoogst artistieke bevlieging, maar was wel zo vriendelijk, 0113 zijn welwillende medewerking toe te zeggen. Daar hij een van die lui schijnt te zijn, die nooit op de klok letten, was het resultaat met bijster groot. U had op dat ogenblik de chef eens moeten zien. Hij werd vuurrood jn 't gezicht en toen Harlow achte loos zei, dat hij niet precies wist naar welke bioscoop hij vrijdag de achtste was gegaan en welke film hij gezien had, vreesde ik, -dat de ogen van mijn geachte superieur uit hun kassen zou den sprinen. Achteraf vroeg hij mij -in ernst, of ik dacht, dat Harlow daar inderdaad geweest was, maar ik zei, dat er een heleboel van dit soort knapen waren en d&t het grotendeels aanstellerij was, speciaal in dit geval. En dat bleek ook zo te zijn. want toen meneer het vuur wat neder aan de schenen werd gelegd, was hij wel zo goed zich te herinneren, dat hij ae „Empire" had bezocht en kon hij zelfs vrij wat over de film vertellen, o.a. het feit, dat hij een nieuwe ster mit erg mooie benen had geulen U hebt er allicht wel van gehoord Klopt het?" „Perdia Payhe?" vroeg juffrouw Sil ver glimlachend. „U weet ook alles!" lachte Frank. „Welnu, hij was zo goed zich die De nen te herinneren.en ze zijn de moeite waard." Juffrouw Silver was, blijkens een licht wenkbrauwfronsen, van oordeel, dat dit onderwerp nu genoeg was behandeld. „Ik hoorde", zei ze. „even na 't nieuws van zes uur het politie bericht." (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7