IJzendijke nam na twintig jaar afscheid van zijn burgemeester in de stratosfeer Vraag om de Zomer-Show-zegels en win de 7-daagse reis naar Zwitserland, Italië en Oostenrijk. WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Agenda MAANDAG 16 JUNI 1958 PROVINCIALE ZBBUW8B COURANT. 7 Koop In Vlissingen IN OVERVOLLE RAADSZAAL Vele verbeteringen kwamen in die periode in gemeente tot stand IJzendijke heeft zaterdagmiddag tijdens en na een bijzondere zitting van de gemeenteraad afscheid genomen van zijn burgemeester, jhr. L. E. D. 8. van Bonninghausen tot Herinckhave, die benoemd is tot burgemeester van de Brabantse gemeente Terheijden. Een groot aantal belangstellenden, voor wie ternauwernood plaats was in de raadzaal, was gekomen om de burge meester, die ongeveer twintig jaar laug aan het hoofd van de gemeente heeft gestaan, geluk te wensen en de hand te drukken. Wethouder A. J. Termote voerde als eerste namens de wethouders het woord en hij memo reerde hetgeen tijdens de ambtsperiode van burgemeester Van Bonning hausen in IJzendijke tot stand werd gebracht. Hij noemde in dat verband de aanleg van een riolering en een waterleiding, de bouw van een badhuis, van de huis houdschool, de inrichting van het nieuwe raadhuis en andere zaken. Wethouder Termote dankte de burge meester voor de samenwerking, die hij uitstekend noemde en namens de gemeente overhandigde hij de schei dende burgemeester een zilveren si garettendoos. Het raadslid F. Tazelaar, voerde het woord namens de raad. Ook hij ver klaarde altijd op prettige wijze met de burgemeester te hebben samenge werkt. „Er waren wel eens menings verschillen en U was wel eens vlug met de hamer bil sommige zaken, maar toch was de verstandhouding tussen U en de raad altijd even goed. U handelde immer in het belang van de gemeente IJzendijke". De heer Tazelaar merkte op te hebben vernomen, dat de gemeen te Terheijden er financieel beter voorstaat dan IJzendijke. Doelend op 's burgemeesters belangstelling voor zaken van oudheidkundige waarde voegde de heer Tazelaar er aan toe: „Mocht U in uw nieuwe gemeente een oudheidkundige ka mer willen inrichten, dan kunt U misschien va"n ons nog wel eens iets krijgen". Vervolgens sprak de gemeentesecre taris, de heer J. L. C. V. I. A. Dierikx, die de vertrekkende eerste burger van IJzendijke namens de gemeenteamb tenaren een zilveren lucifersdoos aanbood. Veranderingen De heer Van Bonninghausen schetste in zijn woorden van dank tot de ge meenteraad eveneens de verandering gen, die IJzendijke ónder'gihg gedu rende de tijd, dat hij burgemeester van deze gemeente was. „Ik herinner me nog duidelijk mijn vreugdevolle intrede aldus de burgemeester. De vochtige opkamer boven de kelder, die beide inmiddels verdwenen zijn, diende als raadszaal. Boven woonde de chef-veldwachter die intussen ook verhuisd is. Er was geen licht en de secretarie was gestoffeerd met zware gordijnen, die er uitstekend in slaag den het daglicht zoveel mogelijk bui ten te houden. Ingebonden staatsbla den, daterende van het begin van de vorige eeuw, vormden een imposante en stoffige boekenrij, die bezoekers moesten imponeren". Burgemeester Van Bonninghausen verdiepte zich .verder in zijn herinne ringen en noemde voorts de verbete ringen, die werden uitgevoerd. Voor wat de toekomst betreft wees de heer Van Bonninghausen er op, dat er nog vele wensen zijn, doch maar weinig geld. De zuiveringsinstallatie zal er echter komen, was zijn stellige me- De heer J. A. Bosdijk te Middelburg overleden. Te Middelburg is zaterdag op 85-ja- rige leeftijd overleden de heer J. A. Bosdijk, bij de Middelburgse oud padvinders en huidige padvinders beter bekend als „Hopman Bosdijk". De heer Bosdijk was een van dc mede oprichters van de padvindersbewe ging in Middelburg. Zodoende was hij de eerste leider van de Middelburgse ;,Berdems van Berlekomgroep". Tot op hoge leeftijd heeft de heer Bos dijk altijd een grote belangstelling voor het wel en wee van de padvïn- dersbeweging in Middelburg en ook daarbuiten aan de dag gelegd. Alleen de laatste jaren liet zijn gezondheid een actieve deelneming niet meer toe. Ook richtte de heer Bosdijk de broe derschap van oud-padvinders in Mid delburg op. Behalve de laatste jaren bezocht hij vanaf de oprichting trouw elke vergadering, die de oud-padvin ders hielden. De heer Bosdijk was ere-voorzitter van de Berdenis van Berlekomgroep, alsmede ere-voorzit- ter van de broederschap van oud- padvinders, waarvan hij eerst voor zitter was. Zijn verdiensten werden beloond met de zilveren Jacobsstaf, een hoge padvmdersonderscheiding. Aanbesteding bouw van 30 middenstandswoningen. De onlangs in Goes opgerichte „Goe- se Woningstichting" is reeds met de eerste concrete plannen ter tafel gekomen. In hotel „Centraal" werd zaterdagmorgen aanbesteed de bouw van dertig middenstandswoningen aan de Bergweg, inclusief berging en zes garages, van deze stichting. Ingeschreven werd als volgt: firma P. Hoppenbrouwers, Bergen op Zoom 518.980; J. M. J. Schrijver, Goes 520.500; De Muynck en Petri, Vlissingen 530.000; D. v. d. Poel, Oudelande 532.366; J. v. d. LIndè, Kloetinge 533.260; C. Priem, Lo- wedorp 536.440; gebr. Mollet, Hansweert 553 000; N V. Heykamp, Amsterdam 559.500; N.V. VVaning en Co., Rotterdam 560.000. De ra ming bedroeg 512.000. De gunning werd aangehouden. ning. Voor de meubilering van het raadhuis bestaat een fonds. Zich tot de raad richtend zeide de burgemees ter: ,jU zult nu verder zelf uw boon tjes moeten doppen en ik ben er van overtuigd dat U dat uitstekend zal lukken". De heer Van Bonninghausen richtte zich hierna persoonlijk tot alle ge meenteambtenaren en wenste tenslot te het gemeentebestuur succes toe in deze moeilijke tijd. Andere sprekers Achtereenvolgens werd de heer Van Bonninghausen daarna toegesproken door de oudste ambtenaar, de heer A. Hendriksen, de voorzitter van de win- keliersvereneniging, de heer A. de Rijke „Ik hoop dat U de. midden stand van uw nieuwe gemeente een goed hart zult toedragen, zoals U het. ook ons deed" de voorzitter van de V.V.V., de heer P. Retel, de heer P. van Staveren namens het muziekge zelschap, opperwachtmeester G. Ven- nix namens de vereniging voor E.H. B.O., de heer A. Lievens, namens de vlassersvereniging, de heer J. Ch. Cornells namens de charitatieve in stellingen, ir. H. de Lussane de la Sa- bloniere, de heer H. P. Everwijn, na mens de studiekring van gemeentebe stuurders en namens de afdeling West Zeeuwsch-Vlaanderen van het Rode Kruis, dokter H. C. Rozemeiier na mens de Zeeuwsch-Vlaamse Automo-! bielclub (Zevac) en de heer C.,Mar tel jn voorzitter van accordeonclub Flandria. Alle aanwezigen boden de burgemeester daarna hun persoonlijr, ke gelukwensen aan tijdens een druk bezochte receptie. Ledenvergadering P.v.d.A. De afdeling Middelburg van de P. v. d. A., kwam in vergadering bij een in „De Gouden Poorte". Na de opening wijdde de voorzitter enige gevoelvolle woorden aan de nage dachtenis van het overleden lid, de heer L. Onderdijk, terwijl hij wees op Ie betekenis welke de heer Onderdijk heeft gehad voor het politieke- en maatschappelijk leven. Hij herdacht ook het overlijden van de heer Jan van Zutphen, „de laatste voortrek ker" der beweging. Vervolgens liet de voorzitter de be-' langrijkste politieke gebeurtenissen van de laatste tijd de ontwikke ling in Frankrijk, de Belgische- en de Zweedse verkiezingen, de aan vaarding van de Delta-wet en het vraagstuk van de vrije veren de revue passeren. De financiële acties in verband met de verkiezingen (de busjes-actie en de actie-Revanche) bleken een behoor lijk financieel resultaat te hebben ge had. In verband met een verzoek van de Middelburgse Bestuurdersbond werd besloten een bijdrage te verlenen in de kosten van restauratie van de grote zaal van „De Gouden Poorte". Een uitvoerige bespreking werd ver volgens gehouden over de raadsver kiezing. Ook werd de viering van het Mei-feest besproken, waarbij verschil lende suggesties werden gedaan. Een geanimeerde rondvraag vormde het slot. Chauffeur reed na botsing door Dezer dagen nam een vrachtauto, die vanuit de Koepoortstraat de Verwe- rijstraat te Middelburg inreed, de bocht te ruim, waardoor de chauffeur tegen twee meisjes op een fiets bot ste, die juist dit kruispunt naderden. De meisjes werden met hun fiets op het trottoir geslingerd, waarbij het rijwiel beschadigd werd. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. Zonder zich om de beide jongedames te bekommeren, reed de chauffeur echter door. Dank zij de opmerkzaam heid van een voorbijganger kon zijn identiteit vastgesteld worden. Enige tijd later kan de man dan ook aange houden worden. Het bleek de Sou- burgse chauffeur M. te zijn, tegen wie uiteraard proces.verbaal is opge maakt. r ZOUTELANDE Uitstapje vrouwenvereniging De hervormde vrouwenvereniging te Zoutelande heeft met haar begunsti gers een busreis gemaakt door leeuwsch-Vlaanderen. Na bezoek aan het hertenkamp in Groede werd de koffie in Cadzand gebruikt. Ver volgens werden verschillende plaat sen bezocht o.m. Clinge, waar een klompenmakerij bezichtigd werd. Na nog een bezoek aan de basiliek te Hulst ging de reis via Perkpolder huiswaarts. Speeltuin „Het Fort" zal tuinfeest organiseren. Het bestuur van de speeltuinvereni ging „Het Fort" in Vlissingen zit niet stik De opening van de speeltuin is nog maar net achter de rug of men bereidt alweer plannen voor een groots tuinfeest voor dat twee dagen zal moeten duren en waarvoor men weer de hulp van de middenstand wil inroepen. Op een zaterdag en een zondag omstreeks eind augustus zal het feest worden gehouden. Een juis te datum werd nog niet vastgesteld want het weer moet gunstig zijn. Wanneer de weregoden niet mee werken zullen de festiviteiten op een ander weekeind worden gehouden. Evenals voor de opening van de tuin zal weer een advertentie-optocht worden gehouden, waaraan, naar het bestuur hoont, ditmaal héél Vlissin gen zal deelnemen. Ook wordt wéér een advertentieblad uitgegeven niét een daaraan verbonden advertentfe- wedstrljd. waarbij de scholen van Vlissingen zullen worden ingescha keld. De jeugd wordt uitgenodigd de advertenties over te tekenen, er iets bij te fantaseren, waarna de resulta ten zullen worden tentoongesteld in de speeltuin. Het publiek zal de mooiste tekening aanwijzen en zal worden verzocht zijn beslissing te deponeren in stembussen op het ten toonstellingsterrein. 's Avonds zal de speeltuin voor vol wassenen worden opengesteld. De voornaamste attractie zal dan een openluchtbal zijn, terwijl diverse stands gelegenheid zullen bieden tot allerhande vermaak. KOUDEKERKS Geen jeugddiensten tijdens de zomermaanden De jeugddiensten in de hervormde kerk te Koudekerke. die door de Jon ge Kerk worden belegd, zullen in de zomermaanden niet meer worden ge houden. In september zullen deze jeugddiensten weer worden belegd. De kerkeraad heeft besloten iedere derde zondag van de maand, inplaats van een middagdienst, om 7 uur een avonddienst te houden. De eerste avonddienst wordt gehouden op zon dag 15 juni, hierin zal d3. Y. v. d. Schoot uit Vlissingen voorgaan. Op 't Zand zal ds. A. van Haarlem uit Nieuw- en Sint-Joosland op zon dagavond een jeugddienst houden. Het onderwerp van dezn dienst is „Beschouwen of beslissen" RITTHEM O.N.D.A. concerieerde De muziekvereniging „O.N.D.A." te Ritthem gaf donderdagavond j.l. van 8 tot 9 uur een concert voor de pa tiënten in de verpleeginrichting „Der Boede" te Koudekerke. Jaarverslag over 1957 van „Ziekenhuisverpleging." Vereniging staat er thans beter voor dan ooit Gedurende de 30 Jaar van haar be staan 23 juni a.s. is het namelijk 80 jaar geleden dat de vereniging werd ongericht heeft de vereni ging „Ziekenhuisverpleging op Wal cheren" te Middelburg haar zegen rijk werk onder meestal gunstige omstandigheden kunnen verrichten. Thans staat ze er beter voor dan ooit, aldus blijkt uit het verslag over 1957, waarin het eigen verzekerdental weer tot boven de 8000 gebracht is, vooral dankzij de later tot stand ge komen samenwerking met het Nezifo. Als men aanneemt, dat op Walcheren ongeveer V. van de ingezetenen tot een ziekenfonds behoort, dan stemt dit cijfer zeker tot tevredenheid, al dus de verslagschrijver. Door het feit dat de vereniging de verzekerden via het Nezifo alles kon aanbieden wat anders het ziekenfonds biedt, is naast de eigen verzekering, die ten allen tijde op de voorgrond staat, een portefeuille tot stand ge komen, die belangrijk is en er tot heeft medegewerkt, de eigenverze keringen A, AA en BIC zodanig sterk te maken, dat ze in staat zijn even tuele niet-voorziene risico's op te van gen. Wanneer nu de draagkracht van het betrokken gezin het toelaat is de verzekering in staat zo niet alle, dan toch zeker de grootste financiële risico's op te vangen, zelfs ook in de gewone 2e klas van het ziekenhuis. Wat de sanatoriumverzekering be treft, is het nodig de verzekerden er op te wijzen, dat de verpleegprijzen in een sanatorium evengoed snel om hoog gaan als in een ziekenhuis. Ve le verzekerden zijn of waren dan ook veel te laag verzekerd. De vooruitgang in ledental betrof voor de eigen verzekering maar een klein deel van de A-verzekering, ech ter nog voldoende om boven de 8000 uit te komen. De vooruitgang van de AA-verzekering was iets groter, maar de belangrijkste stijging kregen de B- en C-verzekering. Voorts wordt er op gewezen, dat uit alles blijkt, dat de stijging van de verpleegprij zen nog niet tot stilstand is gekomen. Wil de vereniging de laagste klas blijven vergoeden, dan zal vermoede lijk in 1958 meer moeten worden be taald dan is gegarandeerd, namelijk 14,50 per verpleegdag. Dit zal moeten worden opgevangen door de reserve. De uitkomsten in de B- en C-verzekeringen waren zodanig dat deze verzekering nog effectiever kan worden gemaakt. Ook is in over weging de uitkeringen per geval en per jaar in gunstige zin te wijzigen. Het .aantal opnamen in de ziekenhui zen bedroeg in 1957 totaal 469 tegen 475 in 1956. Het aantal verpleegda- gen bedroeg in die jaren respectie velijk 7626 en 7891. De activa en pas siva van de de balans bedroegen 347.267,22. 6 O.- EN W.-SOUBURG Programma sportweek. De jaarlijkse sportweek te Souburg begint maandagavond om 7 uur met een optocht van deelnemende vere nigingen van het Oranjeplein naar het sportveld. Aan deze optocht ver lenen" de muziekverenigingen „Vlijt en Volharding" uit Souburg en „O. N.D.A." uit Ritthem hun medewer king. Op het sportterrein zullen hierna handbalwedstrijden gespeeld worden. Dinsdagavond vermeldt het programma gymnastiekdemonstra- ties, die om half acht beginnen. Woensdagavond beginnen om 7.15 uur waterpolowedslrijden. Donder dagavond om 7 uur worden volley balwedstrijden gehouden, om 8 uur voetbalt de jeugd van RCS tegen de Middelburg-jeugd en om 9 uur begint een hindernis-estafette. Van 7 tot 8 uur kan men vrijdagavond hondendressuur zien, waarna de korfbalwedstrijden Animo I—Swift II en Zuidwesters I—Swift-combina- tie worden gespeeld. Zaterdagmiddag start om 2 uur een wielerwedstrijd door het dorp van de toer- en renclub Theo Middel kamp te Goes. Zaterdagavond ont moet het elftal van RCS een elftal van Vlissingen. Burgemeester A. H. S. Stemerding sluit om 9.15 uur de sportweek officieel, waarna een tap toe wordt gehouden. VEERE Toneelavond In „Het Lammetje' 'te Veere heeft de culturele commissie voor de dijk werkers een avond gehouden. Tijdens deze avond voerde de toneelgroep „Het Masker" uit Zwolle het toneel stuk „Peter mijn zoon" op. Woens dagavond 18 juni zal de culturele commissie een filmavond in „Het Lammetje" houden. AXEL B.B.-oefening De Axelse B.B. heeft in de Oude Wijk een oefening gehouden, waar aan een geluidswagen van de Ter- neuzense gemeentepolitie mede werkte. Onder leiding van curus- instructeur Launspach werd geoefend in de behandeling van door brand bommen gewonde personen, het on schadelijk maken van brandbommen, het transport van gewonden, enz. De oefening, die werd bijgewoond door bui'gemeester P. L. D. J. van Oeve- ren secretaris P. G. v. d. Bosse en velé belangstellenden, is bijzonder goed verlopen en is ten volle ge slaagd. Avondvierdaagse De avond-vierdaagse, welke te Axel wordt gehouden, mag zich in een be hoorlijke belangstelling verheugen. Voor diegenen, die op zaterdagmid dag de laatste etappe niet konden lo pen, bestond gelegenheid dit elfder te doen. Van de 34 deelnemers werden geen uitvallers gemeld. Benoeming Tot directeur vaii de Lagere Tech nische School te Axel \v«rd benoemd de heer M. 't Gilde, momenteel werk zaam als onderwijzer aan de Lagere Technische School te Terneuzên. Pianofonds De leden van het Nederlands her vormd kerkkoor te Axel hebben een collecte gehouden ten bate van het „Pianofonds". Deze collecte leverde het prachtige bedrag van 824,50 op. Met een reeds gevormd potje steeg dit fonds tot 1130,20, zodat binnen kort de hoognodige piano kan worden aangeschaft. Voor de oudjes Voor het rusthuis „Zorgvliet" van de Nederlands Herv. Kerk te Axel wer den gedurende de maand mei weer talrijke giften in natura ontvangen. Hieronder bevonden zich onder meer een 40-tal eieren, circa 50 stuks ge bak en koek, diverse tulbanden, kren tenbrood enz. Examen. Voor de onderwijzers-akte L.O» slaag de dezer dagen mejuffrouw C. C. Wieles te Axel. Rijkskweekschool hield geslaagde sportdag. De Middelburgse rijkskweekschool hield vorige week een geslaagde schoolsportdag op de Nadorstterrei- nen. Dat met de nieuwe kweekschool- wet het onderwijs op de scholen nog al veranderd is, bleek tijdens deze sportdag, want de kweekschoolclub „Concordia" had de leidiing ervan, terwijl de leraren „fungeerden" als toeschouwers. Evenals bij deze en andere activiteiten verzorgt „Concor dia" min of meer zelfstandig de or ganisatie, terwijl het bestuur ook de verantwoordelijkheid draagt. De leiding berustte bij Lex Lagen dijk, die samen met de leerlingen van de vijfde klas voor een prima orga nisatie zorgdroeg. De verschillende nummers werden zo snel afgewerkt, dat in de voormiddag zelfs nog en kele extra-nummers konden worden ingelast, namelijk de 800 meter hard lopen en een estafette. Het was in de voormiddag nog vrij goed atletiekweer, maar in de namid dag was het in het zwembad wel wat koud. Daardoor verschenen bij de zwemwedstrijden minder deelnemers aan de start dan verwacht werd. Maar toch werden ook hier door ver schillende kwekelingen goede presta ties geleverd. Tot besluit van de dag speelden de leerlingen van de hoogste klas een voetbalwedstrijd tegen het onderwij zend personeel van de leer- en oefen scholen. Het werd een aardig partij tje, niet zozeer om de voetbalkwali teiten van de onderwijzers-voetballers dan wel om de prettige sfeer binnen en buiten de lijnen. Het publiek ge noot dan ook bijzonder, vooral dat gedeelte van de lagere schooljeugd, dat gekomen*was om meester te zien voetballen. De eerste klas had 's avonds een pro gramma in elkaar gezet voor een contactavond, waaróp de directeur, de heer M. A. Hage, de prijzen uit reikte. De uitslagen luiden: heren: le prijs Kees de Groot, 2e prijs Jan Zweedijk; 3e prijs Wim de Vries. Dames: le prijs Hannie Joosse; 2e prijs Julia Mijnsbergen en 3e prijs Corfie Huisson. De 2e klas won de klasseprijs. Estafette: kleuterleid sters klas I. Voetbal: 5e klasOn derwijzers 3-2. Kees de Groot ver beterde drie schoolrecords. Jeugdmiddag van Walcherse zondagsschoolkinderen. De speelweide van het openlucht stadspark „Toorenvliedt" te Middel burg was zaterdagmiddag het domein van 530 kinderen van de Walcherse zondagsscholen, die er deze middag hun jeugddag hielden. Dank zij het prachtige weer en het bijzonder aan trekkelijke programma, dat het be stuur had opgesteld, hebben de jon gens en meisjes een prachtige middag gehad. De heer Chr. Schipper uit Koudeker ke, voorzitter van de districtsraad der Nederlandse Zondagsschoolvereni ging, heette het jonge volkje welkom op de speelweide. De heer Velthuis uit Vlissingen hléld vervolgens een Bij belse vertelling over de „Verloren zoon". Het hoogtepunt van de middag vormde ongetwijfeld de bijdrage van de Amsterdamse voordrachtskunste naar J. B. Oosterwelder. Op voor de jeugd begrijpelijke en aantrekkelijke wijze vertelde de heer Oosterwelder een verhaal over een Londense jon gen, Tom Spier, die van de grond af was opgeklommen tot grote tex tielfabrikant. Tot besluit zongen de kinderen nog enkele kanons, waarbij een aantal kinderen met blokfluiten en triangels voor de begeleiding zorgdroeg. Collecten De pinkstercollecte ten bate van de Zending, die te Zaamslag in de Ned. hervormde kerk werd gehouden, le verde 814.54 op. De collecten ten bate van diaconie en kerkvoogdij in de Nederlands her vormde kerk te Zaamslag gedurende de maand mei gehouden, brachten een totaalbedrag op van 463,07. Een extra-collecte ten bate van het „Hulp predikers-fonds" bracht 163,91 op. De collecten ten bate van kerkvoordij en diaconie van de Nederlands her vormde kerk te Sas van Gent lever den gedurende de eerste maanden van dit jaar de volgende bedragen op: januari 75,53; februari 63,5.61 maart 83,05; april 84,88; mei 100,43. Burgerlijke stand gróede. Bevallen: G E. van der Hooft—Aalbregt- se. z: C. Happee—Wlersma. d.; e. M. Bijl—Faas, d.: L. A. De;j— Manhave. zoon. Getrouwd: r J. van de Luijster, 24 Jaar en M. F. van Kerkvoort, 24 Jaar. Overleden: ,T. M. de Wlspelaere, VANDAAG. Terneuzen: Luxor: „Monpti", uur, 14 J. Oostburg Ledeltheater: „Jenny", 8 uur, 14 Jaar. Een ogenblik stond Piloot Storm met gefronste wenkbrauwen neer te zien op de twee roerloze wacht posten. Degeen die achter al dit geheimzinnige gedoe stak, hield blijkbaar niet van halve, maatregelen! Op hetzelfde moment zag hij aan het eind van de gang dc grijze Éldred en enige vlootroffieieren uit een lift stappen en met grote pas sen op hem afstevenen. „Vlug!" wenkte Arend. „Ik geloof, dat U juist op tijd komt. Val Marfan schijnt 't slachtoffer geweest te zijn van een overval!" Eldred besteedde g<jen aandacht aan de twee wachtposten en liep' langs Storm naar .binnen. Toen hij naast het bed stond en de toestand zag, waarin zijn vriend en meester verkeerde, uitte hij enige verwensin gen. Een der officieren, kennelijk een genees heer, wendde onmiddellijk pogingen aan om Val Harlan bij kennis te brengén. Eldred keer de zich bruusk tot de piloot: „Mag ik soms vragen, wat U hier op dit ongewone uur uit voert? Ik meende, dat U zich ter ruste had begeven?!" Arend deed, alsof hij,de onaange name toon, waarop de vraag werd gesteld, hem ontging, en vertelde wat er gebeurd was. Toen hij klaar was snoof Eldred minachtend en keek hem met een gevaarlijke flikkering in zijn ogen aan. „Voorwaar, een pover ver haal, aardman. We zullen deze zaak grondig moeten onderzoeken, dat begrijpt UI" Eindexamen H.B.S.-B. aan Goese Lyceum. Voor het eindexamen h.b.s.-b zijn aan het Goese lyceum geslaagd: W. J. Eiff, Kortgene; F. Flip Goes; L. L. J. Gaakeer. OvezandeC. A. Janse, Wilhelminadorp; W. H.E. Jonkers, Goes; H. Jonkers, Goes; M. P. C. Karelse, SchoreH. P. J. Keukelaar, Wilhelminadorp; A. J. Moerman, Kloetinge; J. Stevense, Schore; H. Willemsen, Goes; J. D. van Willegen. Kapelle. Wereldveteranendag te Colijnsplaat. Op zaterdag 21 juni a.s. om 13.00 uur zal te Colijnsplaat ter gelegenheid van Wereldveteranendag nabij de her vormde kerk een korte plechtigheid gehouden worden. Deze plechtigheid staat onder auspicjën van de verte genwoordigende lichamen van de World Veterans Federation. Het pro gramma luidt: sein „Geeft Acht"; het hijsen van de vlag; een toespraak door de voorzitter van de afdeling Zeeland van de bond van Nederlandse militaire oorlogsslachtoffers; het voorlezen van de „Boodschap"; krans- legging; salvo en het Wilhelmus. Voorts zal tijdens deze plechtigheid aan de commissaris der koningin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot het „Cre do" worden overhandigd, waarna de heer De Casembroot een toespraak zal houden. Ernstige botsing op de Paul Krugerstraat. Op het kruispunt Paul Krugerstraat- Scheldestraat te Vlissingen ontstond zondagavond rond half acht een vrij hevige botsing tussen een Belgische gersonenauto en een motorrijwiel. De elg, een zekere v. d. B. verleende, komende uit de Scheldestraat, geen voorrang aan de motorrijder L. uit Middelburg. L. kreeg een kaakfractuur en een shock; zijn verloofde, mej. R. uit Middelburg, die op de duo zat, be kwam een gebroken been. Beiden moesten per ambulance naar het zie kenhuis in Middelburg worden over gebracht. De bestuurder van de Bel gische auto kwam met de schrik vrij; zijn echtgenote kreeg een shock. Beide voertuigen werden zwaar be schadigd. „Olivia Winther" wordt in Terneuzen hersteld. Het motorschip de „Olivia Winther", dat enige tijd geleden in de Golf van Mexico tengevolge van brand aan boord zware schade opliep, wordt dezer dagen in Terneuzen verwacht, waar het schip bij de Terneuzense Scheepsbouw Maatschappij, waar het ook werd gebouwd, zal worden ge repareerd. Met de reparatie- en vernieuwings werkzaamheden, die de gehele accom modatie betreffen, zullen naar ver wacht wordt een vijftal maanden ge moeid zijn. Aanleg van rijwielpad Door Gedeputeerde Staten zal op vrij dag 20 juni a s. door dc hoofdingeni eur-directeur van de Provinciale Wa terstaat openbaar worden aanbe steed, de aanleg van een rijwielpad langs een gedeelte van de provin ciale weg van Schoondijke naar IJzendijke, welke weg korte tijd te rug verbeterd is. De aanleg van dit rijwielpad bete kent een aanzienlijke verbetering van deze belangrijke verkeersweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3