Te veel circulaires voor lagere besturen Zeeuwse Almanak 1fêek/e<*f BISAMRATTEN ONSCHADELIJK GEMAAKT OP ZUID-BEVELAND van tot P.Z.E.M. BEHAALDE WINST VAN RUIM EEN MILJOEN GULDEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. ZATERDAG 14 JUNI 1958 INSTITUUT VOOR BESTUURSWETENSCHAPPEN Administratieve dagen worden thans in Middelburg gehouden Het Instituut voor Bestuurswetenschappen houdt haar jaarlijkse admini stratieve dagen in Middelburg. Dit gebeurt In samenwerking met de Ver eniging voor Administratief Recht en het Belgisch Instituut voor Bestuurs wetenschappen. Vrijdagmiddag is in de bovenzaal van de sociëteit „De Ver genoeging" de eerste bijeenkomst gehouden. De voorzitter van het Insti tuut, prof. dr. G. A. van Poelje, heette tijdens deze vergadering een vrij groot aantal deelnemers welkom, onder wie ambtenaren van verschillende ministeries, uit gemeentelijke en universitaire kringen. Namens het ge meentebestuur van Middelburg was aanwezig de wethouder L. J. van 't Westende. Voor deze ^administratieve dagen is als onderwerp gekozen „Bestuur per circulaire", daar men over het algemeen van oordeel is, dat er teveel overheldscirculaires uitgaan naar de diverse bestuurders. Deze laatsten weten daardoor niet meer, welke richting ze hebben te kiezen in het terrein, dat bewerkt moet worden. met Zon vakeriCJ- Dan geniet U dub bel. want U prèefl de zon, in iedere drup pel vanJer.de zon nigste sinaasappel limonade Ier wereld. Als rapporteurs treden op de heren dr». H. A. Brasz. administrateur bij de vereniging van Nederlandse Ge meenten te Den Haag, en V. de Tol- lenaere, stadssecretaris van Brussel. Prof. Van Poelje stipte in zijn ope ningswoord verder aan, dat bijvoor beeld bij de financiële regeling be treffende de woningbouw 95 circulai res voorkomen, bij de uitvoering van de voorschriften op de NO-wet 135, bij de LO-wet 14 en bij MO-wet 17. Prof. Van Poelje vroeg zich hierbij af op welke manier men in deze zaak tot een eenheid komen kan. Immers, de circulaire speelt evenals het subsi die een belangrijke rol in de verhou ding tussen de centrale regering en de provinciale en gemeentebesturen. Verwaarloosd In zijn pre-advies was drs. Brasz tot de conclusie gekomen, dat de om vang van het bestuur per circulaire in de praktijk zodanig is. dat het wegvallen daarvan niet denkbaar is en tot desorganisatie zou voeren, zon der dat de taak door andere commu nicatiemiddelen wordt overgenomen. Tot nu toe is in Nederland de studie van de communicatie tussen het ap paraat van de centrale regering en de lagere publiekrechtelijke lichamen verwaarloosd. Voorts kwam drs. Brasz tot de con clusie, dat aan de inhoud van de cir culaires op zichzelf behoudens uit zonderingen een rechtskarakter moet worden ontzegd. Uit de gege vens blijkt, dat waarschijnlijk een groot deel van de circulaires uitgaan van een afdeling van het departement zonder ooit door de verantwoordelijke minister tevoren te worden goedge keurd. Tot deze conclusie was ook de heer De Tollenaere in zijn pre-advies ge- 1 (Advertentie) 0» """lllliMfl BINNENVER1NGBED Vhei beste bed ooit gemaakt V.. komen. Verder had de Brusselse stads secretaris geconstateerd, dat in 1957 door de Belgische ministeriele depar tementen 145 circulaires verzonden waren, waarvan 51 door het ministe rie van Binnenlandse Zaken en 62 door het ministerie van Openbare Werken. Aan het slot van zijn pre-ad vies wees de heer De Tollenaere er op, dat er ondanks de circulaires ge constateerd wordt, dat talrijke ge meenteraden niet aarzelen om be sluiten te nemen, die er niet in over eenstemming mee zijn. Nadat beide rapporteurs gelegenheid gekregen hadden om hun pre-advies op enkele punten te verduidelijken, waarbij zowel drs. Brasz als de heer De Tollenaere nader ingingen op het rechtskarakter van de inhoud der circulaire, hielden verschillende deel nemers debatten naar aanleiding van de adviezen. Een der woordvoerders betoogde hierbij, dat hoewel het be stuur per circulaire een veelvuldig voorkomende bestuursprocédé is, er toch ook een gevaarlijke zijde aan verbonden is. Het geeft namelijk de macht aan de minister om onder het mom van verstrekken van richtlijnen aan de wet een interpretatie te geven, die ingrijpt in de draagwijdte van een of andere bepaling. Vandaag (zaterdag) zal na de mor genvergadering een excursie over Walcheren gehouden worden. Heeft u reeds 'nJEL'-gulden .'Het ontvingen ward! Middelburgse stuurman twee weken bevoegdheid ontnomen. De raad voor de scheepvaart te Am sterdam heeft de aanvaring tussen het m.8. „Prins Casimir" uit Rotter dam en het Finse m.s. „Borgholm" behandeld. Geen der beide schepen behoefde na deze aanvaring voor de ingang van de St. Lawrencerivier op 29 juni 1957 hulp. De raad is van oordeel, dat zowel de kapitein van de „Prins Casimir" P. J. A. H. uit Overschie als de eerste stuurman A. K. uit Middelburg in hun naviga tie hebben gefaald. Beiden worden gestraft met het ontnemen van hun bevoegdheid in hun functies te varen voor de tijd van twee weken. Deze straf is overeenkomstig het advies van de hoofdinspecteur voor de scheepvaart. De stuurman treft vol gens de raad het verwijt, dat hij de snelheid van zijn schip niet tot een matige vaart heeft verminderd, zodra het zicht door mist aanmerke lijk was verslechterd tot minder dan drie mijl. Voorts heeft de stuurman uit de radarwaarnemingen, waarbij niet werd geplot, een onvoldoende conclusie getrokken. Hij heeft daar door lelijk gegeven de betrekkelijke waarde van radarwaarnemingen on voldoende te beseffen. GEVREESDE DIJKVERNIELER Drie dieren binnen twee weken gevangen In de afgelopen 14 dagen zlln op Zuid- Beveland niet minder dan drie Disam- ratten onschadelijk gemaakt. Deze met name in de kustprovincies zeer gevreesde „dljkvernielers" werden aangetroffen in de Zimmermanpol- der, onder Kapelle, en in de Wilnel- minapolder. Van de zijde van de Plan- tenziektckundige Dienst te Goes ver namen wij, dat het nog nimmer is voorgekomen, dat in zo'n kort tijdsbe stek drie van deze ratten werden ge vangen. De bisamrat, die oorspronkelijk uit Amerika afkomstig is, later naar de Balkan werd overgebracht en kort voor de oorlog reeds in ons land werd aangetroffen, ondergraaft dijken en wegen. Het komt niet zelden voor, dat een gang aan de zeezijde onder het water begint en twintig meters verder door de dijk op een vrij laag punt uitkomt. Het hoeft geen betoog, dat dit ernstige, zo niet rampzalige, gevolgen met zich mede kan bren gen. Meermalen was een dijkval of D AM-ACTIVITEIT. Wat veertien dagen geleden in Brou wershaven nog de Spuikom was, is nu een opgespoten terrein, waarop vrachtauto's met materiaal voor de Grevelingcndam af- en aanrijden. Moesten deze auto's eerst een omweg maken om dit terrein te bereiken, thans kunnen zij rechtstreeks de voormalige Spuikom „betreden": er werd namelijk een coupure in de ha- vendam gemaakt. ER NAAST Soms kan een mens er zo nddst zijn. Verschrikkelijk. Dat ondervonden de zer dat/en drie verslaggevers van uw en onze P.Z.C. Verslaggever nummer één toog op zaterdagmiddag naar Yerseke, om brandweerwedstrijden te verslaan. Het hoefde niet. „Die zijn pas volgen de week", verklaarde men hem. Ver slaggever weer terug. Verslaggever nummer twee toog op zaterdagavond naar een openluchtuit voering in Middelburg, om die te ver slaan. Het hoefde niet. ,J)ie voorstel ling i.s een maand geleden al afge last", zei men hem. Leerling-verslaggever nummer drie kreeg het verzoek om aan het station in Vlissingen een brief af te halen. Een belangrijke brief, die met de laatste trein zou meekomen. Het was geen brief. Het was een kist met een gewicht van twintig kilo. Devyelke hij heeft laten staan en hij hoefde dus ook niet Wel ontstond er in Brouwershaven enige ongerustheid, dat bij een. hoge vloed het water door de coupure zou kunnen stromen. Intussen trekken de werkzaamheden veel bekijks. Voor de Brouwershavense wal arriveerden reeds vier draglines, zandzuigers en baggermolens. De middenstand profi teert mee van deze Grevelingen- damadtiviteit: de Brouwershavense winkeliers hebben een niet onwelko me nieuwe klantenkring gerekruteerd uit de vele werklieden, die mét het materieel naar Brouwershaven zijn gekomen. SALDO. De Brouwershavense jeugd, althans dat deel, dat zich in de „Vrije Vogels" heeft verenigd, gaat intussen rustig door met liet wegwerken van het na delige saldo, dat een reisje naar Om men heeft opgeleverd. Vandaag, zaterdag, rukken de Vrije Vogels voor de laatste keer aan de Brouwershavense bellen: zij zullen lompen, metalen en oud papier inza melen. Immers, het Ommense nadeli ge saldo móet worden weggewerkt... REISJE. De jeugd van Burgh de C.J.V.F. „Vlijtige Handjes" en de C. J, C. „Da vid" maakte ook een reisje, ,'t Werd een uitstapje na»>' Tilburg en de Efteling, waarvoor de veertjes al vroeg werden verlaten Er werd een dierenpark bezocht, een speeltuin niet een bezoek ver eerd en hier en daar een „verfris sing" gebruikt. Liefst zes uur toef de men in de Efteling. Van de ver schillende attracties werd een bij zonder intensief gebruik gemaakt! een wegverzakking te wijten aan deze 3 h 4 pond wegende ratten, die van kop tot staart een lengte hebben van circa 60 cm en die in tegenstelling tot andere ratten een afgeplatte „pa lingstaart" hebben. De in Zeeland aangetroffen dieren in de Zimmermanpolder door de heer A. Weststrate te Rilland, onder Ka pelle (op de rijksweg doodgereden!), door de neer A. Slabbekoorn te Bieze- linge en in de Wilhelminapolder door de heer J. van Leeuwen te Goes zijn vermoedelijk uit het Brabantse land afkomstig, waar de vele poelen en riviertjes een waar paradijs vor men. Het waren alle drie manlijke: exemplaren, die, nu liet de pa- ringslijd is, vermoedelijk aan net zwerven zijn geraakt. In ons land wordt de bestrijding van deze schadelijke dieren geleid door liet departement van landbouw, visse rij en voedselvoorziening. De over heid heeft een premie van 5. voor ieder gevangen of gedood exemplaar beschikbaar gesteld. Bij aantreffen van bisamratten doet men er goed aan de plaatse lijke autoriteiten op de hoogte te stellen of anders de Plantenziekte- kundige Dienst te Goes te waar schuwen. Feesten te Biervliet duren twee dagen Het comité Willem Beukelsz te Bier vliet, dat dezer dagen met enkele ver tegenwoordigers van de middenstand en leden van het gemeentebestuur vergaderde heeft nog geen definitieve datum kunnen vaststellen voor de onthulling van het monument ter ere van de uitvinder van het haringka ken. Wel werd een voorlopig pro gramma opgesteld van de feestelijk heden, die op die dag, omstreeks eind augustus of begin september, zullen worden gehouden. Het feest zal twee dagen duren en bestaan uit kinder feesten, historische optocht, vertoning van een film over de visserij in de openlucht en een bal masqué op de eerste dag, wanneer ook het monu ment zal worden onthuld. Het programma van de tweede dag wordt gevuld met gymnastiekdemon- straties, tennisdemonstraties, trekker- behendigheidswedstrijden, rallys voor fietsen en bromfietsen, zeilwedstrij den in de Braakman, een schutters feest, een optocht en concerten. Bo vendien zal deze dag op daverende wijze worden besloten. De bijzonder heden hiervan zijn echter nog niet bekend. Nota „Zeelands toekomst en de middenstand" De Christelijke Middenstandsbond in Zeeland en de R.-K. Middenstands centrale op de Zeeuwse Eilanden be leggen dinsdag 17 juni a.s. in hotel „De Korenbeurs" te Goes een federa tievergadering. Tijdens deze verga dering zal de nota „Zeelands toe komst en de Middenstand", welke in opdracht van deze verenigingen is s mengesteld, worden behandeld. Brand in vlasfabriek te Koewacht Gisteravond omstreeks 6 uur, is door nog onbekende oorzaak, brand uitge broken in een der opslagplaatsen der coöperatieve vlasfabriek St. Andries te Koewacht in Zeeuwsch-Vlaander en. De plaatselijke brandweer was snel op het terrein van de brand, maar kon niet verhinderen dat een grote voorraad strovlas en vlaslint en een aantal machines verloren gingen. De brand was om acht uur 's avonds nog niet geblust. De schade werd toen geschat op circa tweehonderduizend gulden. Het bedrijf was verzekerd. Ged. Staten vragen kasgeldleningen Om in de komende jaren in staat te zijn kasgeldleningen ten laste van de provincie aan te gaan ter financiering van eventueel uit te voeren kapitaals- werken en van de overige uitgaven der provincie stellen Ged. Staten van Zeeland de Provinciale Staten voor hen machtiging te verlenen om gedu rende de jaren 1959 tot en met 1962 kasgeldleningen aan te gaan tot ten hoogste 10.000.000 per jaar. Examens christelijk lyceum voor Zeeland Bij het op 11, 12 en 13 juni gehouden eindexamen der afdeling middelbare school voor meisjes van het Christe lijk Lyceum voor Zeeland zijn ge slaagd de dames: S. Duvekot, C. L. Germing, M: J. van der Hell, K. W. Schóuls, M. M. Vermeer en N. Ver- sehüure te Goes; L. M. Traas te Hoe- dekenskerke; P. M. Aarnoutse te Kloetinge; A. J. Dieleman te Zaam- slag. Eén kandidate die op genoemde dagen verhinderd was aanwezig te zijn, zal op een later tijdstip een exa men afleggen. VERSLAG OVER 19S7 Echter nog groot verlies over jaren 1954 en 1955 Uit de verlies- en winstrekening van de N.V. Provinciale Zeeuwse Elektri citeitsmaatschappij blijkt, dat over 1957 een winst is behaald van f 1.140.334,29, terwijl voor dit jaar een verlies was geraamd van f 293.000. Er moet echter nog een aanzienlijk verlies over de jaren 1954 en 1955 afgeschreven worden. De g-unstige resultaten in 1957 zijn te danken aan het stijgende energiever bruik. De levering in het eigen ver zorgingsgebied steeg met 8 al dus blijkt uit het rapport van de raad van bestuur terwijl daarnaast een aanzienlijke hoeveelheid stroom aan de Samenwerkende Elektriciteits Pro- duktiebedrijven, in hoofdzaak be stemd voor export naar het buiten land, geleverd werd. De stijging be droeg hierdoor niet minder dan 151%. De totale opbrengst van de stroom- verkoop steeg tot ruim 18% miljoen gulden, hetgeen een toeneming van bijna 20 in vergelijking met 1956 betekent. Waar bij de begroting voor 1957 uitgegaan was van 'n ontvangst uit stroomverkoop van nog geen 15% miljoen gulden, is het dus begrijpelijk dat het resultaat aanzienlijk gunsti ger is dan het voor 1957 geraamde verlies. In totaal overtroffen de ontvangsten die van 1956 met f 2.930.116,76, of met rond 19.2 (vorig jaar rond 24.3 daarentegen namen de las ten toe met f 1.889.639.94 of met rond 12.5 (vorig jaar 21.9 Deze re sultaten stemmen tot tevredenheid, aldus de raad van bestuur, maar in- plaats van het opbouwen van een re serve, waarmee althans een deel van de nieuwe investeringen in centrale en netten te dekken zou zijn, moet nog een bedrag van f 1.117.134,88 aan in 1954 en 1955 geleden verlies wor den ingehaald. De raad van bestuur stelt tenslot te voor om uit de winst een zoda nig bedrag te bestemmen voor do tatie van het fonds voor onrenda bele lijnen, dat dit tot f 200.000. zal worden opgevoerd, waarvoor een bedrag van f 111.570,62 nodig is en het aan winst resterende be drag van f 1.028.763.67 af te schrij ven op het nog op de halanA voor komende verlies over 1954 en 1955, waarvan dan nog f 88.371,21 te dekken blijft. Industrie en N.S. Uit 't verslag van de directeur blijkt dat voor het eigen verzorgingsgebied ruim 171 miljoen kWh werden opge wekt en higekocht, hetgeen ten op zichte van 1956 een accrès betekent van 6.6 De netto verkoopcijfers namen toe met 8 Bij analysering van deze toename blijkt echter, dat het grote industrieel bedrijf in Zeeuwsch-Vlaanderen een teruggang in verbruik vertoonde van 17 het geen voor een weinig geïndustriali seerd gebied als Zeeland zwaar weegt. Daartegenover staat een verbruik van de Nederlandse Spoorwegen, die sinds 18 april de „Zeeuwse lijn" met elek trisch materiaal berijdt van 5.7 miljoen kWh, waardoor het aécrès van het restant dan 7.3 bedraagt. Met deuitbreiding van de Centrale Zeeland werden in het afgelopen ver slagjaar goede vorderingen gemaakt. Hoewel de mogelijkheid, dat de ener gie-opwekking uit atoomsplijting voor een relatief kleine centrale als de Zeeuwse economische voordelen biedt in de naaste toekomst niet groot lijkt, is het volgens de directeur toch wenselijk de ontwikkeling hiervan nauwkeurig te volgen. De brandstof voorziening baarde in 1957 weer vele zorgen. Vooral in het eerste halfjaar bleek het buitengewoon moeilijk de geschikte kolen te verkrijgen. De aansluiting in herverkavelingsver- band van onrendabele percelen vond gestadig voortgang. Wat het transport betreft werd ter versterking van de voeding van het gebied Hulst cu». de aanleg van een 50 kV-bovengrondse lijn van het hoofdverdeelstation Westdorpe naar het 10 kV-station „Tivoli" te Hulst voorbereid. Het tracé van deze lijn werd uitgezet en goedgekeurd. Voor de fundaties werd in het verslagjaar begonnen met grondboringen en mid delzware sonderingen. Voor een te bouwen bovengrondse hoogspannings lijn VlissingenGoes werd, in over leg met de georganiseerde landbouw en de P.P.D., een tracé vastgesteld. Mosselprijs niet verlaagd De wens van de mosselhandelaren om de aankoopprijs van de mosselen te verlagen is niet In vervulling gegaan. Oorspronkelijk wensten zij een ver laging van 3 per honderd kilo. Na sterke tegenkanting van kwekerszij de deden de handelaren water bij de wijn en werd in het voorstel dat het Bedrijfsschap voor Vis en Visproduk- ten tenslotte bereikte, verzocht om een prijsverlaging van 1 per hon derd kilo. Ook hiertegen waren de mosselkwekers gekant, daar de prijs van de mosselen bestemd voor het buitenland niet zou worden verlaagd en er van een grotere afzet geen sprake zou zijn. Bovendien waren zij van mening dat prijsverlaging ook voor de handelaar niet het gewenste resultaat zou hebben, omdat de on derlinge concurrentie, die de oorzaak er van is dat de mosselhandel de laat ste tijd met verlies 'werkte, er niet door zou verminderen. Het bedrijfs schap, deze bezwaren inziend, heeft de^ prijsverlaging tenslotte afgewim- Schip liep vast buiten schuld van kapitein De. raad van scheepvaart te Amster dam heeft uitspraak gedaan over de stranding van het Rotterdamse kust vaartuig „Beekbergen", dat op 8 fe bruari van dit jaar bij Zoutelande op een paalhoofd liep tijdens een dichte mist. Volgens de raad was het een juiste beslissing van kapitein M. W. de S. te Bergen op Zoom om te trach ten voor anker te gaan. De „Beek bergen" zocht een ankerplaats in de bocht van Zoutelande bij de wal. De raad was echter van oordeel, dat het beter was geweest daarvoor de zuid westkant van het Oostgat op te zoe ken. Aan de walkant steken de paal hoofden namelilk gevaarlijk ver in zee. De raad wijt dit ongeval echter aan de mist die plotseling opgeko men is. De uitspraak was dan ook, dat de kapitein geen schuld heeft aan het vastlopen van het schip. Provinciale diaconale conferentie te Goes De Zeeuwse provinciale diaconale conferentie der Gereformeerde Ker ken wordt woensdag aanstaande ge houden in de gereformeerde kerk aan dé Westwal te Goes. In de ochtend- bijeenkomst zullen de huishoudelijke zaken worden afgewerkt en zal ds. A. G. van der Stoel te Bergen op Zoom een en ander vertellen over de behandeling van diaconale besluiten in de Generale Synode te Assen. In de middagvergadering zal ds. C. van Nes uit Rotterdam spreken over „Be jaardenzorg en bejaardenhuisves ting". Een verkeerde manoeuvre ont staan door een misverstand tussen brug en machinekamer teas er de oorzaak van, dat de nieuwe provin ciale veerboot Prinses Beatrix op de rede van Vlissingen tegen de Noorse tanker Freddybotste. De schade is op de foto te zien: een deuk in de stuurboord-zijwand, gesprongen rui ten en afgebladderde verf. (Foto P.Z.C.) Verhogen van Reedijk te Sirjansland aanbesteed Door het waterschap „Ooster- en Sirjansland" is in café „Even Buiten" te Oosterland aanbesteed het verho gen van een gedeelte van de buiten berm en de dijkskruin van de zeedijk aan de zuidzijde van het waterschei over een lengte van ongeveer LP, -'40 strekkende meters. De uitslag was als volgt: J. M. Dekker, Brouwershaven, 34.500; fa. v. Dongen fen De Voogd, Haamstede, 33.600; fa. gebr. Van den Heuvel, Zierikzee, ƒ33.400; M. van der Velde Zoon, Bruinisse, 33.400; H. Stouten, Brouwershaven, ƒ32.000; N.V. A. J. van Haaften, 's-Gravenhage, 31.500; D. Rentier, Noordgouwe, 29.666; A. W. Wandel, Nieuwerkerk (Z.) ƒ29.500; M. de Oude en K. T. de Jonge, Zierikzee, 27.610. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver. Onttrekking weggedeelte aan openbaar verkeer Ged. Staten stellen aan de Provinciale Staten voor om het gedeelte van de St. Janstraat te Sint-Jansteen, voor zover gelegen tussen de niet open bare toegangsweg naar het pomp station van de N.V. Waterleidingmfj. „Zeöuwsch-Vlaanderen" te Terncu- zen en de Nederlands-Belgische grens, aan het openbaar verkeer te onttrek ken. Dit weggedeelte is onverhard en voor het algemeen verkeer van geen betekenis. Het dient vrijwel uitslui tend als toegangsweg naar de terrei nen van de waterleidingmij. Onttrek king aan het openbaar verkeer is aan gevraagd in verband met de bescher ming van het waterwingebied en van de werken, die langs deze weg zijn gelegen. Intrede ds. Nijsse De nieuwe derde predikant van de hervormde gemeente in Goes, ds. F. Nijsse uit Mijdrecht, zal zondag 31 augustus a.s. in de dienst van f in de Grote Kerk, zijn intrede doen. Zoals bekend zal ds. Nijsse de plaats Provinciale subsidie voor Schouwse vogelwacht Ged. Staten van Zeeland stellen aan de Provinciale Staten voor om van 1 januari 1958 af tot wederopzegging aan de vogelwacht „Schouwen en Dui- veland" te Burgh een subsidie te ver lenen van ten hoogste 100.— per jaar. Evenals de vogelbeschermings- wacht West Zeeuwsch-Vlaanderen, die door de provincie gesubsidieerd wordt met eenzelfde bedrag, verdient de vereniging op Schouwen-Dulve- land, die gedurende de jaren 1950 to£ en met 1956 voortreffelijk en sympa thiek werk ter bescherming van de uitgebreide vogelstand in haar gebied deed, de steun van de overheid. Fruit iu Kapelle op televisie-scherm Het televisie journaal heeft gisteren een» reportage gemaakt van de aan voer van kruisbessen en aardbeien op de veiling in Kapelle-Biezelinge. Ver der werden verschillende beelden op genomen in een boomgaard waar kruisbessen werden gepiukt. terwijl ook de verkoop over de klok de aan dacht had. Het is de bedoeling dat deze reporta ge (drie.minuten) hedenavond in het t.v. journaal zal worden uitgezonden. Alleen wanneer er heden zeer belang rijk nieuws mocht komen zal de uit zending op maandagavond zijn. Rimboejacht 1958 De Rimboejacht 1958, die de welpen van de bij de N.P.V. aangesloten pad vindersverenigingen vandaag (zater dag) zullen afwerken, wordt gehou den op het trainingsterroin van de N. P.V. nabij Oranjezon. Er zijn onge veer 250 deelnemers. VANDAAG. Middelburg Electro: ,,'s Nachts in de Groene Kakatoc", 7 en 9.15 uur, Schouwburg: „China Gate", 8 uur, 18 Jaar; Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 9—22 uur. Vlissingen Alhambra: „Tarzan en de verloren safari", 7 en 9 uur, 14 Jaar; Luxor; „The kid from Texas", 7 en 9 uur, 14 jaar. Goes Grand: .Oorlog en vrede", 7 uur, 14 jaar. MORGEN. Middelburg Electro: als zaterdag, 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: als zater dag, zaterdag Vllsisugen 7 en 9 uu: en 0 uur. Molenwater: als Alhambra: als zaterdag, 3, Luxor: als zaterdag, 3, 7 Goes Grand: als zaterdag, 7 uur. „Vo gelvrij verklaard", 3 uur, 14 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2