Hfcu»* In Middelburg kan Zeeuws elftal zich rehabiliteren tegen D.F.C. Zweden plaatste zich voor kwartfinales VOORSPELLING IN CIJFERS VOOR HET SPORTWEEKEINDE ECHT WAT VOOR VADER Ahrend VRIJDAG 13 JUNI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NA TELEURSTELLING TEGEN BRITTEN Albert Vogel uit elftal gelaten Robie Moens beleeft come-back HET ZEEUWSE VOETBALELFTAL kan zaterdagavond (7 uur) de teleur- stellende vertoning tegen Middlesex Wanderers, enkele weken geleden in Vlissingen, goed maken en zichzelf daarmee rehabiliteren. Op het Nadorst terrein in Middelburg treedt de Zeeuwse topselectie dan aan tegen de be faamde eerste divisieclub D.F.C. uit Dordrecht. Na die teleurstelling tegen Middlesex Wanderers zijn in het team van Zeeland enkele wijzigingen aan gebracht. Verrassend daarbij was, dat de Middelburger Albert Vogel die Inderdaad tegen de Britten faalde uit de middenlinie verdween. Beter ware het wellicht geweest Vogel tegen D.F.C. weer een kans te geven, want het is bepaald een hoge uitzondering als deze Middelburgse speler faalt. Zo was hij in het jeugdtoernooi van Vlissingen zonder twijfel de top-speler. feld één van de grootste problemen geweest. Tenslotte is de keus ge vallen op Adrie Stroo van Vlissin gen en zonder twijfel is dit een ex periment. De jeugdige Vlissinger Is namelijk nogal wispelturig: de ene keer is hij ZEELAND De altijd betrouwbare Van Wezel (Vlissingen) is nu uit de voorhoede naar de middenlinie gekomen en het is verheugend, dat Robie Moens (nu uit Hulst) zijn come-back in het Zeeuwse elftal beleeft. Dat Henk de Nooijer zijn plaats heeft moeten af staan, zal weinigen verbaasd hebben. De jeugdige Vlissinger is bepaald niet meer in vorm en is met name te traag. Op de vrijgekomen linksbinnen plaats staat nu Neefs eerder mldvoor en men mag van deze ing i verwachten als binnenspeler. Voor de samenstellers van dit Zeeuwse team is de midvoorplaats ongetwij- (Advertentle) Ballerina ,42' Een vlot xomer- 1 schoentje uit wit eeztiel in. een I grappig, modern dessin. Echt leuk. m. 35-42. 4.»» „Dolphijnrit 1958" wordt op 21 juni a.s. verreden. De Zeeuwse Automobiel- en Motor- sportvereniging „De Dolphijn" heeft voor zaterdag 21 juni a.s. de „Dol- phijn-rit 1958" uitgestippeld over een traject, dat leidt via goed berijdbare wegen door Zuid-Beveland en Wal cheren. Deze „Dolphijn-rit 1958" is een betrouwbaarheidsrit voor auto's te rijden met een gemiddelde snel heid van ten hoogste 4.0 km per uur. De rijders en kaartlezers zullen op hun veelzijdigheid getest worden mid dels een rit, die ditmaal is samenge steld uit een a.r volgens opdrachten te rijden route naar verschillende Eunten op de kaart; b.t volgens een linde kaart en c.: volgens een kaart- beschrijving, op enkele plaatsen ge combineerd met plaatselijk to bepa len oriëntatiepunten. De deelnemers kunnen starten in twee klassen. De klas A is voor geroutl- neerden, die moeten rijden met een gemiddelde snelheid van circa 40 km per uur, terwijl in de klas B de min der geroutineerden zijn onderge bracht. De gemiddelde snelheid voor de B-rijders kan iets lager dan 40 km gesteld zijn. De totale afstand voor de A-rijders bedraagt ongeveer 140 km, voor de B-rijders ongeveer 125 km. In Kruiningen is de start voor deze kaartleesrit. De eerste deelnemer vertrekt om precies een minuut over half een des middags, waarna om de minuut in volgorde van de startnum mers de rijders vertrekken. De finish is te Vlisingen, waarna de prijzen in het j.Strandhotel" uit- f ereikt worden. Het ligt in de be- oeling om bij voldoende deelname de deelnemers voorafgaande aan de prijsuitreiking een boottocht op de Westerschelde aan te bieden. Het Dolphijn-wisselboek, waarin de belevenissen van de vorige winnaars staan beschreven, komt weer in han den van de best-geklasseerde equipe in klas A. Het Dolphijn-borrelglas wordt uitgereikt aan een-derde van de geklasseerde deelnemers in beide klassen. Nachtwandelmars „Medio" op 12 juli De Middelburgse gymnastiek- en schermvereniging „Modioburgum" is weer druk bezig met het maken van voorbereidingen voor de 50 km nacht- wandelmars over Walcheren Deze mars wordt gehouden op zaterdag 12 juli daaropvolgend. De organisatoren hopen nu maar, dat er bij de wande laars in Zeeland en liefst ook daar buiten genoeg liefhebberij zal zijn voor deze nachtmars. goalgetter bij uitnemendheid, een an- USA1 W zoal« in enkele wedstrijden van het Vlissings jeugd toernooi geen voet aan de grond. Bij een effectieve dekking kan D.F.C. hem bedwingen. Het elftal van D.F.C. bestaat vrijwel geheel uit spelers, waarmee In het af gelopen seizoen zulke uitstekende Ërestaties geboekt zijn. Men weet het: >.F.C. eindigde in de eerste divisie tenslotte gelijk met Willem H, maar miste de boot naar de eredivisie door de beslissingswedstrijd te verliezen. Het elftal van de Dordrechtse Foot ball Club telt vele bekende spelers. De rechtsback Van Bruggen speelde vele malen in het Nederlands amateurelf tal. Behalve Klein, Van de Linden en Van de Bos waren alle spelers die naar Zeeland komen voor het gehele sei zoen gecontracteerd, maar ook dit nieuwe drietal heeft al heel wat wed strijden voor het eerste team gespeeld. Ongetwijfeld staat er dan ook een spannende wedstrijd te wachten, waarin Zeeland zeker niet kansloos is. De Waal (Vlissingen) Llndenberg (Middelburg) Van der Schraaf (Vlissingen) Piet Baart (Vlissingen) Van der Poel (Hulst) Groenewegen Stroo (Middelburg) (Vlissingen) Wijgman (Vlissingen) Van Wezel (Vlissingen) Neefs Moens (Hulst) (Hulst) SCHEIDSRECHTER: J. F. F. Hoogenboom. Hijbeek Punt Van de Bos Schoon Van de Linden Van de Bergh Meeuwen De Jager Bellaart Van Bruggen D.F.C. Betaald voetbal EREDIVISIE. Om het kampioenschap' van Neder land: DOSSportclub Enschede. De ze wedstrijd wordt gespeeld in het Goffert Stadion te Nijmegen. Beslissingswedstrijd voor de tweede degradatieplaatsElinkwijkGVAV Deze wedstrijd wordt gespeeld in het Veldwijk Stadion te Hengelo. EERSTE DIVISIE A. AGOWRBC. TWEEDE DIVISIE A. USV—'t Gooi; DOSKO—De Valk; WilhelminaZFC. TWEEDE DIVISIE B. Oosterparkers—Rheden; Be Quick PEC. Amateur-voetbal EERSTE KLAS. Om het kampioenschap van Neder land: Quick N.Velox. Deze wed strijd wordt zaterdagmiddag in het Goffert Stadion te Nijmegen ge speeld. PROMOTIE Ze/le KLAS. TSCHoensbroek; Sportclub Irene Schijndel. PROMOTIE 8e/2e KLAS. BSV '29Dongen; WSCTerneuzen. PROMOTIE 4e/8e KLAS. RKTW—Steenbergen; RKWU— Yerseke. Veldhandbal De laatste veldhandbalwedstrijden voor de competitie zullen zondag a.s. teeld worden. Slechts nog enkele .strijden welke van belang zijn voor de bezetting van de onder ste of bovenste plaats op de ranglijst zullen dan plaatsvinden. In de districtsklasse zijn er (nog) geen wedstrijden voor zondag a.s. vastgesteld, wat hiervan de oorzaak is, weten we niet. Wel zullen er nog wedstrijden gespeeld moeten worden nu het zeker is, dat er niet minder dan 4 teams uit de districts le klas zullen moeten verdwijnen bij de da mes. Hiervan zijn 3 kandidaten uit de afd. Zeeland bij n.l. Tonido, Hon- tenisse en Walcheren. Hoe dit uit gemaakt zal worden is nog een dui ster geheim. De afd. klasse voor zondag a.s. om helst het volgende programma: Heren afd. le klas: WalcherenE.M.M. EL (2); Volhar dingFor tuna II (1). Dames afd- le klas: .Marathon IILuctor (1). Dames junioren afd. B: Olympus—Volharding (1); Walche renDe Meeuwen (1). Jongen» mlspiranten: E.M.M. IIHellas (2); Walcheren—» Marathon (1); Tonido—Olympus (2). (Advertentie) Da tarra drakkan D minder das dia Rheamatlsehe Pijnen Drijf toch tOQnhute die pijocnnlt Iedere morgen de kleine dosis Kru- schen en ge voelt U een heel ander mens. 't Is of mèt de pijn ook de laren van U afvallen, naarmate Kruschen'e heilzame werking zich aan Uw orga nen mededeelt. Begin morgen met Kruschen en gij zult al gauw ervaren, hoe goed 't U doet. Pellenaars in Tour de France geen ploegleider De Nederlands-Luxemburgse ploeg in de Tour de France 1958 zal niet onder leiding staan van Kees Pelle naars. Dit besluit is donderdagavond door de K.N.W.U. genomen naar aanlei ding van het feit, dat Pellenaars niet heeft geantwoord op het ultimatief gestelde telegram van de wielerunie. 'e sporteommissie van do K,N.W.1I. zal thans contact opnemen met de Luxemburgse wielerbond teneinde overleg te plegen omtrent een nieuw a^n te wijzen ploegleider. De Amerikaanse senaat heeft zich met 51 tegen 17 stemmen er voor uitgesproken, dat president Eis enhower 3.712.900.000 dollar ter be schikking wordt gesteld voor militai re en economische hulp aan verbon den landen. Het bedrag is 229.000.0000 dollar minder dan president Eisenhower had gevraagd, maar 110.000.000 dollar meer dan het Huis van Afgevaardig den beschikbaar wilden stellen. Wereldkampioenschap; programma voor zondag. Het nrogramma voor zondag 15 juni Groep" I: West-Duitsland—Noord- Ierland (Malmö); Argentinië—Tsje- cho-Slowakije (Helsingborg). Groep II: Paraguy—Zuidslavië Es- kilstuna); Frankrijk Schotland (Orebro). Groep Hl: ZwedenWales (Stock holm); Mexico—Hongarije (Sandvi- ken). Groep IV: BraziliëRusland (Go thenburg); Oostenrijk Engeland (Boras). Brazilianen Didi en Mazzola naar Italië? STOCKHOLM. De scouts dwalen rond over de Zweedse voetbalvelden. Dat is algemeen bekend, maar toch was iedereen verbaasd, toen donder dagmorgen bekend werd dat José Joao Altafini, beter bekend als Maz zola, de briljante, middenvoor van het Braziliaanse elftal, en zijn landge noot Didi voetbalgoocnelaar nr. één in dit toernooi waarschijnlijk in Europa zullen blijven. Zij hebben beiden aanbiedingen ontvangen van Italiaanse verenigingen. Voor Mazzola heeft de eerste divisie club Roma maar liefst 800.000 gul den geboden. En in Gothenburg is men het, na de wedstrijd Engeland Brazilië, er wel over eens, dat de voortreffelijke aanvalsleider, van de Zuid-Amerikaan se ploeg zelfs dat ho ge bedrag ten volle waard is. Belgische ploeg voor de Ronde van Frankrijk Voor de Ronde van Frankrijk zal de Belgische ploeg uit de volgende ren ners bestaan: Adriaenssens, Bran- kart, Cermai, Armand Desmet, Gil bert Desmet, Foré, Hoevenaars, Jans- sens, Plankaert, Luyten, Van Geneug- den en Vlayen. Reserve: Theuns. Als directeur treedt Jean Aerts op. Recordworp (52.92) met speer door L Masolijn. Tijdens atletiekwedstrijd van Marathon in Vlissingen Weer heeft de Vlissingse sportvereni ging „Marathon" op de sintelbaan in VHsslngen atlotiekwedtrijden gehou den. Ditmaal werden alleen techni sche nummers afgewerkt. De Goese atleet L. Masolijn leverde hierbij een indrukwekkende prestatie: hij wierp de speer 52,92 meter. Dit betekende een nieuw Zeeuws record. Voor uitstekende prestaties zorgde ook de B-junior Van Zuilekom van Marathon Zowel bij speerwerpen (36,15), als bij kogelstoten (11,70) en discuswerpen (32,32) vielen zijn resultaten op. Bij de meisjes A stak F. Schot van Delta Sport uit Zierik- zee met hoofd en schouders boven de concurrentie uit en wierp de dis cus 27,40 meter. De uitslagen lulden: Dames: kogel stoten: 1. Van Eldik, Delta Sport, 9.84 meter; 2. Schot, Delta Sport, 9,64; 3. Willy BakkerCijsouw, Ma rathon, 9,64; Discus: 1. Willy Bak- ker-Cijsouw, 28,75; Meisjes A: kogel stoten: 1. Van Eldik, 12,18; 2. Schot, 11,54; 3. Elve, Marathon, 9,61; Dis cus: 1. Schot, 27,40 2. Van Eldik, 21,73; 3. Elve, 20,89; Speer: 1. Koster Marathon, 26,84; Meisjes B: Kogel stoten: 1. E. Ochtman, Delta Sport, 8,36; 2. L. van Royen, Dynamo, 7,76; Discus: 1. Van Rooyen, 20,52; 2. Ochtman 18,03; Heren: kogel: 1. L. Masolijn, 10,96; 2. I. de Bruyne, Zee land Sport, 10,92; 3. J. Vis, AV '56, 7,42; Speer: 1. L. Masolijn. 52,92; 2. De Bruyne, 34.41; 3. Vis, 26,13; Dis cus: 1. L. Masolijn, 31,71; 2. I. de Bruyne, 31,21; Junioren A: Discus: I. P. Versluis, Dynamo, 35,45; 2. Van Iren Zeeland Sport, 32,10; 3. P. de Bruyne, 24,05; Kogel: 1. Versluis, II,94; 2. Volwerk, Dynamo, 9,99; 3. De Bruijne, 9,85; Speer: 1. Versluis, 43,05; 2. Volwerk, 35,40; 3. De Bruy ne, 31,26; 4. Van Iren 30,78; Junio ren B. Kogel: 1. F. van Zuilekom, 11,70; 2. A. Joziasse, Dynamo, 10,52; 3. A. Luitwloler, Marathon, 8,54; Dis cus: 1. Van Zuilekom, 32,32; 2. Luit- wieler, 27,34; 3. J. Bongers, Zeeland Sport 25,66; Speer: 1. Van Zuilekom, 36,15; 2. Luitwieler, 35,14; 3. Joziasse 32,14. Atletiekwedstrijd van A.V. '56 in Goes Zondag a.s. organiseert de atletiek vereniging AV '56 uit Goes regionale baanwedstrijden op het gemeentelijk sportterrein te Goes. Voor deze wedstrijden, die om 2 uur aanvangen, bestaat van de zijde dei- atleten grote belangstelling, getuige de ruim 100 inschrijvingen uit Zee land en West-Brabant. Het programma omvat heren: 100 m, 800 m, 1500 m, verspringen, ko gelstoten en speerwerpen. Dames: 100 m, verspringen en kogelstoten, terwijl de juniores aan de start ko men voor de 60 m. 80 m, 1500 m, verspringen en kogelstoten. Door middel van een geluidsinstalla tie zullen de uitslagen op de verschil lende nummers bekend worden ge maakt. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Hongaren verrassend met 2-1 verslagen STOCKHOLM Het Zweedse voetbalelftal is het eerste dat zich voor de kwartfinales om de wereldbeker 1958 heeft gekwalificeerd, toen het donder dagavond Hongarije met 21 versloeg. De stand voor de rust was 10 voor de Zweden. Met deze wedstrijd, die gespeeld werd voor een juichende menigte van 40.000 personen in het Rasunda-stadion in Stockholm, is de tweede ronde van de achtste finales beëindigd. Lennar Skoglund, in de Ita liaanse voetbalwereld geen onbekende, was de ster van de avond. Hij door brak telkenmale de trage Hongaarse defensie met snelle sprongen langs de zijlijn en uitstekend voetwerk. Hoewel deze wedstrijd niet de beste is van het toernooi, kan zij, wat betreft de spannende en enerverende momenten, moeilijk overtroffen worden. Er waren drie goede seores, twee doelpunten werden niet toegekend en er was een gemiste penalty. Scheidsrechter Mo- watt, Schotland, nam enkele zeer vreemde besluiten en scheen soms de „voordeelregel" te hebben vergeten. Voor Zweden scoorde Hamrin (34ste en 54ste minuut) en voor Hongarije Tichy in de 77ste minuut, Het aanvalsspel van de Hongaren was onsamenhangend en weinig over tuigend. De vleugels werden volko men verwaarloosd en de vervanging van Hidegkuti ais middenvoor door Bozsik bleek een misgreep te zijn. Zweden, dat veel effectiever en direc ter speelde, nam na 34 minuten de leiding. Een op maat gesneden voor zet van linksbuiten Skoglund, de beste man in het elftal van de blauw gelen, werd door de toestormende rechtsbuiten Hamrin ineens „op dc slof" genomen en Grosixs heeft de bal alleen maar gehoord... Het doelpunt ontstond terwijl een ge weldig tumult van de tribunes over 't veld klonk. Voor de voorzet van Skog lund had de Hongaarse rechtsback Matrai hands gemaakt en onmiddel lijk begon het publiek om een straf schop te loeien, maar Mowatt liet rus tig doorspelen en enkele seconden la ter waren de Zweden de Schot uiterst dankbaar voor dit toepassen van de voordeelregel Pas na de rust werd de opbouw van de Hongaarse aanvallen logischer en daardoor gevaarlijker. De vleugels werden meer in het spel betrokken en al met al had de voorhoede aan stoot kracht gewonnen. Maar er bleef één onderdeel, het belangrijkste onder deel, slecht verzorgd: het.schieten. In de negende minuut van de 2e helft kreeg Bozsik een prachtige kans, maar doelman Svensson zweefde op hetzelfde moment, Bozsik schoot, naar de bedreigde hoek. Hij stompte de bal weg en via de kruising van lat en paal stuitte het leder het veld weer in. De Hongaren hervonden langzamer hand hun zelfvertrouwen en het zag er naar uit dat Zweden een heel moei lijk laatste half uur tegemoet ging. In het middenveld begonnen Szojka en Berendi de lakens uit te delen, maar juist toen iedereen ervan over- Advertentie i Van het kastje naar de muureen klein eindje. Vergroot uw woning door er nieuwe meubelen in te zetten, door er meubelen van Ahrtnd in te zetten, de sterke, slanke, stalen meubelen In de kleur van uw keuze. Nieuwe Burg 31. tel. 435t Middelburg verkoop van 8.3047.30 uur (ook zaterdags) tuigd was, dat de gelijkmaker elk ogenblik kon komen, brachten de Scandinaviërs de stand op 20. Halverwege de tweede helft leek een derde Zweedse treffer zeker toen spil Sipos de Zweedse middenvoor Si- monsson torpedeerde en aanvoerder Liedholm zich voor de strafschop ge reed maakte. Maar de bal belandde tussen de fotografen en het kleine beetje moed, dat de Hongaren uit de ze meevaller konden putten, werd zeven minuten later in een tegendoel punt omgezet. Het was een doelpunt, dat men eens in de tien jaar ziet en dat eigenlijk voor twee zou moeten tellen. Rechtsbinnen Tichy kreeg op 25 me ter van het doel een bal toegespeeld en schoot toen ineens strak en hard langs de verbouwereerde Svensson. Het spel werd hard en het publiek rolde hij gemiste kansen voor beide doelen en een afgekeurd doelpunt van Parling van de ene adembenemende sensatie in de andere. Met de Hongaren in de aanval ver streken de laatste minuten. Na de wedstrijd ZwedenHongarije 21 (10), luidt de stand in groep 0 0 0 111 5—1 2—2 2—3 2 0 111 14 Zeeland Sport speelt vijf wedstrijden voor promotie Voor kans op hoofdklas keepster uit Duitsland laten komen Het dameselftal van Zeeland Sport, dat kampioen van het district Zuid B werd, zal promotiewedstrijden spelen •laats in de hoofdklas van voor een plaats in de hoofdklas va het Nederlands Handbal Verbond. Samen met Amstel (Amsterdam), Turnlust (Den Haag). Vlugheid en Kracht (Groningen), Olympia (Hen gelo) en Vlugheid en I.enig (Geleen) snelen de Vlissingse dames om één plaats in de hoofakla». in deze zeer sterk bezette promotiecoinpetitie is de kans om inderdaad de hoofdklas te bereiken, uiteraard niet groot. Maar Zeeland Sport zal ongetwijfeld alles doen om deze kleine kans met beide banden te grijpen. Zo heeft men zelfs keeper Mattie van Schaik. die al enkele maanden in Duitsland woonachtig is, naar Vlissingen terug gehaald voor de duur van deze pro- motie-competitie. De Vlissingse da mes moeten een halve competitie af werken en spelen dus vijf wedstrij den, waarvan er drie thuiswedstrij den zijn. Voor Zeeland Sport luidt het programma: 15 Juni Zeeland "port:Amstel; 22 juni Vlugheid en .rachtZeeland Sport; 29 juni Zee land SportTurnlust; 6 juli Olympia Zeeland Sport; 13 juli Zeeland Sp. Vlug en Lenig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 9