CALVÉ s® OVERHEMDEN Vol en zacht van smaak FABLD SLASAUS OPENBARE LEESZAAL IN GOES ZOEKT NIEUWE HUISVESTING WALCHEREN GOES KOCHT GROND VOOR DE UITBREIDING SPORTTERREIN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 13 JUNI 1958 PR0V1NG1 ALE ZEEUWSE COURANT. 1 40.000 BOEKEN UITGELEEND Leeszaalbezoek steeg met 45 procent De openbare leeszaal en bibliotheek te Goes, die is ondergebracht in een pand aan de Singelstraat heeft grote behoefte aan nieuwe huisvesting. Dit 1» nog eens onderstreept tijdens de donderdagavond gehouden algemene ledenvergadering onder leiding van dr. Ir. W. H. Ubbink. Voorts heeft ook de Inspecteur van de Centrale vereniging ernstige bezwaren geuit tegen de huidige huisvesting, die on voldoende is. Pogingen zullen in het werk worden gesteld zo mogelijk met medewerking van de gemeente Goes om de beschikking over een ander gebouw te verkrijgen. Voorts zal getracht worden om deze openbare uitleenbibliotheek o.u.b. om te zetten in een openbare lees zaal en bibliotheek, hetgeen de finan cieel ten goede zal komen. De o.u.b.'s ontvangen namelijk slechts zestig procent subsidie van het bedrag, dat aan de o.l.b.'s wordt verstrekt. Bij zonder Interessant waren ook de jaar verslagen van de secretaresse, me vrouw J. Wentzel-Louwerse, de waar nemend directrice, mejuffrouw F. C. Hoekman en de penningmeester, de heer L. Anderson. In 1957 werden 400.29 boeken uitgeleend, hetgeen Collegium lllustre brengt bezoek aan Zeeland Het Collegium lllustre „Non Sordent in Undis" te Leiden brengt zaterdag en zondag a.s. een bezoeK aan Zee land. Het hoogtepunt van de tocht zal zijn een kranslegging bij een der mu ren van de Statenzaal van de Abdij te Middelburg ter viering en herdenking van het 2995-jarig bestaan van Zee land. Deze plechtigheid is vastgesteld op zaterdagmiddag na vijf uur. Verder staat een rondrit over het ei land op het programma, waarbij Oost- kapelle, Vlisslngen en Veere bezocht zullen worden. Vanuit Vcere zal het gezelschap een korte boottocht over de Zeeuwse wateren maken. (Advertentie) 10,8 procent méér ls dan het jaar daarvoor. 'Het leeszaalbezoek de mensen dus die kranten of tijdschrif ten komen lezen of naslagwerken inzien steeg met niet minder dan 45 procent tot welgeteld 4.172 perso nen. Aangekocht werden vorig Jaar 818 jeugdboeken en 848 boeken voor volwassenen. Het totale boekenbe zit bedroeg per 1 januari 1958: 7.059 banden, waaronder 848 voor de jeugd. Tijdens de vergadering werd f 250.aan obligaties uit geloot, namelijk 8 van f 12.50 en 6 van f 25.Degenen, die deze obli gaties zijn toegevallen, zullen hier van persoonlijk in kennis worden gesteld. De exploitatierekening over 1957 sloot met een batig sal do van f 102,86. De inkomsten be droegen f 14.663.92 en de uitgaven f 14.561,06. „Bezige Handen II" telde tot nu toe 2000 kijkers Het bezoek aan de Zeeuwse huisvlijt- tentoonstelling „Bezige Handen II" in het Schuttershof te Middelburg, is niet zo groot als tot nu wel verwacht werd. En dat is deze demonstratie van Zeeuwse huisvlijt toch zeker waard, daar een groot aantal deelne mers verschillende fraaie inzendin gen naar de Zeeuwse hoofdstad ge stuurd hebben. Tot en met donderdag brachten ongeveer 2000 Zeeuwen een bezoek aan de tentoonstelling. Tot en met zaterdag elke dag is de ex positie geopend tot en met 11 uur 's avonds is er nog gelegenheid om een bezoek aan „Bezige Handen H" te brengen. Goedkoper gas Naar het ministerie voor Economi sche Zaken in haar gasnota mededeel de aan de Tweede Kamer, wordt mo menteel gedacht aan prijsverlaging van het gas, dat door de cokesfabriek te Sluiskil (A.C.Z.) aan verschillende Zeeuwse gemeenten wordt geleverd. Deze verlaging zal wellicht variëren van een halve tot een cent per kubie ke meter. Slechts één uitvaller in 12e avondvierdaagse Donderdag is de tweede tocht van de avondvierdaagse op Walcheren „af gewerkt". Voor de Junioren liep de route in de omgeving van het open luchtstadspark „Toorenvliedt" te Middelburg via Souburg weer terug naar de Zeeuwse hoofdstad, terwijl de senioren via Koudekerke en Vlls- singen weer Middelburg bereikten. Bij de junioren waren er geen uitval lers, terwijl bij de senioren een deel nemer niet opgekomen was. Zodoen de gaan dus vandaag (vrijdag) voor de derde tocht 307 deelnemers van start. Voorts is er nog een deelneemster, die de avondvierdaagse voor de 11e maal meetippelt. Dat is mej. N. Bou- wense van „Wilhelmina" uit Middel burg. VLISSINGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS Hout- en huisvlytwinkel „De Houthal" geopend Op de hoek van de Kerkstraat te Vlissingen is donderdag het filiaal van de Rotterdamse Triplexcentrale „De Houthal" geopend. In deze spe ciaalzaak op het gebied van huisvlijt kunnen de knutselaars alles kopen; van een enkele op maat gezaagde plank tot complete bouwpakket ten voor meubels. Ook voor hen, die geen hout bewerken heeft de filiaal houder, de heer B. Stroo, materialen voorradig, bijvoorbeeld een uitgebrei de collectie bouwdozen voor plastic- scheeps- en vliegtuigmodellen of mo derne sierlijsten voor schilderijen. In een werkplaats naast de winkel wor den materialen terwijl de koper er op wacht op maat bewerkt. Verder bevindt zich in deze werk plaats een grote sortering plastic- boardplaten, die water en vuurbe- stendig zijn. Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: diverse dames- en herenrijwielen, autopeds, di verse sleutels; wit kinderschoentje, zak agenda: losse kraag van damesmantel; portemonnee met inhoud: paar bruine meisjesschoenen: gespikkelde hand schoen; hark; houten stoel; leefnet voor vis; enveloppe met foto's; zwart kinder schoentje: beige regenjas; nylon dames handschoen; halsketting; zijden sjaal: marinekraag; wit kindersokje: blauwe zwembroek; dasspeld; portemonnee met Inhoud; metalen duimstok; trouwring' grijze jekker; muntbiljet; zakdoek; siga- rettenroller: ledige kinderportemonnee; ballpoint; plastic regenjas: badhanddoek; sleutels; oorbel; klndervest met ritsslui ting; fietspompje en barometer. Bouw eerste woningen in plan Oost begonnen Met de bouw van de eerste 80 wonin gen in het plan „Oost" aan weers zijden van de President Roosevelt- laan te Vlissingen is thans begonnen. Deze één-etagewoningen met vier- woonlagen zijn het begin van een complex van 160 woningen, die voor de vereniging voor volkshuisvesting worden gebouwd. Van de overige 168 woningen in dit plan zijn in overleg met de gemeente en de drie woning bouwverenigingen 136 aan de vereni- fing „Gemeenschappelijk Belang" en 2 aan de vereniging „Sint Wille- brord" aangewezen. Bloemstuk bij monument aan de Marinedam Dames uit Drente hebben donderdag ochtend een bloemstuk gelegd aan voet van het bevrijdingsmonument aan de Marinedam te Vlissingen. De dames maakten deel uit van de derde groep nagelaten betrekkingen van oorlogsslachtoffers, die deze zomer een week vakantie doorbrengen in Vlissingen als gasten van do Stich ting 19401945. Zaterdag vertrekken zij weer naar Drente. Na afloop van de sobere plechtigheid donderdagoch tend vertelde de heer J. Blanken- burgh van de Stichting de dames iets over de bevrijding van Vlissingen. JOMBURG Afloop verkoping Mr. P. W. Meylink, notaris te Mid delburg heeft in café „Tramzicht" te Domburg publiek verkocht: het huis met timmermanswerkplaats en tuin Badstraat 1 en 3 te Domburg groot 2.99 are. Koper werd de heer L. Maas te Domburg voor 11.200. t huis Weverijs*' burg werd opgeh< RAAD SINT-LAURENS Herbenoemde burgemeester werd dank gebracht Tijdens de vergadering van de ge meenteraad van Sint-Laurens heeft het oudste raadslid, de heer Joh. Ma- rinissen (a.r.) namens de raadsleden burgemeester W. Baas hartelijk ge lukgewenst met zijn herbenoeming tot burgemeester van de gemeente. Dank werd de voorzitter gebracht voor zijn bezielende leiding, voor de initiatieven, die hij nam in de voor gaande ambtsperiode en voor de be langstelling voor al hetgeen in de ge meente geschiedt. De heer Marinissen hoopte van harte, dat in de komende 6 jaar op even prettige wijze zal mogen worden sa mengewerkt. terwijl de zelfstandig heid van Sint-Laurens onaangetast mag blijven. De voorzitter dankte de spreker voor zijn vriendelijke en wel gemeende woorden en gar de verze kering, dat hij immer gaarne de be langen van de gemeente heeft ge diend en nog wil dienen. De heer Baas hoopte ook in de toekomst de kracht te mogen ontvangen voor de gemeen te te mogen werken. „Wat betreft het verzorgingspeil in algemene zin en de gebeurtenissen op cultureel gebied en anderszins mag ik veronderstellen, dat ook ditmaal het zwaard van Da mocles, dat boven het hoofd der ge meente hangt, het koord niet zal ver breken, waardoor onze zelfstandig heid behouden zal blijven", aldus ae burgemeester. Als lid van het burgerlijk armbestuur werd met algemene stemmen herbe noemd de heer W. Rooze. Een aan vraag om een premie voor woning verbetering werd aangehouden. De raad verleende zijn medewerking voor de vervanging van een tonnenprivaat. Voorts werden vastgesteld een nieuw ambtenarenreglement en een arbeids- overeenkomstenbesluit, terwijl de voorstellen tot wijziging van de be grotingen voor 1957 en 1958 werden aangenomen. Na vaderdag geen krullende boorden meer.... onbreekbare, ingenaaide TRUSTAY boordbalein, kan niet wegraken, wordt gewoon meegewassen en gestreken. U vindt trustay natuurlijk in shirts „Schouwse bank" wordt op 9 juli in A'dam onthuld De door de beeldhouwer Nico Onken- hout vervaardigde «tadabank, die de gezamenlijke gemeenten op Schou- wen-Duiveland aan Amsterdam schenken uit dank voor de adoptie van dit eiland door de hoofdstad na de watersnoodramp, zal woensdag 9 Juli a.s. worden onthuld In tegen woordigheid van leden van het Arn- setrdamse stadsbestuur, alsmede van 18 burgemeesters en 12 gemeentese cretarissen van het eiland. De bank krijgt een plaats op de Wetering schans nabij de Vijzelgracht. Veekeuring Veere lste kalfskoeien: Marijke 4, L. P. Bras ser. med. Kring Walcheren Z.L.M.; Tan- nie, J. de Nood I b; Beatrix, L. P. Bras ser, ie; Starre II, J. de Buck en z. ld, Frida 5, F. de Bree 2a; Poelster. A. Gl- dlonse 2b; Ernie en Tinie, D. de Bree, 2e en 2d; Leentje n, J. de Buck z. 3a; Marijke. J. Wagenaar, 3b. 2e kalfskoeien: Mienke en Dora 77, L. P. Brasser la en lb. 3e'kalfskoeien: Marijke II, L. P. Bras ser, 4e kalfskoeien, Dora 7b, L. P. Bras ser, lste, Eiland Walcheren; Mina J. de Buck en z. lb; Margriet II, F. de Bree, le Oudere koeien: Marijke en Mlentje, L. P. Brasser, la en lb med. zuivelfabriek. Kalfvaars L. P. Brasser 1. Jonge Vaarzen: Mienke in, Mienke II, Marijke 5, Marijke 8, Marijke 7, Marijke 3 allen van L. P. Brasser en Ida H van J. Wagonacr. Veekeuring Serooskerke Stier, Dirk van Zeeduin, elg. A. Maljaars lste prijs. lste kalfskoeien: Emma, K. Besuijen, med. Kring W. Z.L.M., ea; Catrien 5. W. J. Sanderse. lb; Koos in, K. Cop- poolse, lc, Tjerk v. Baron 6, K. Besuijen id; Teukje 5. K. Besuijen, le; Jaantje 12. L. v. de Broecke, 4f; Berthe, K. Cop- poolse, 2a; Roosje, J. Allaart, 2b; Bloem hof 9. A. Maljaars en Jantje D, idem, 2e en 2a; Flora II, J. Allaart Sa, Bloem hof 3b. 2e kalfskoeien: Juffrouw, K. Coppoolse, la; Bleske 12, W. J. Sanderse, lb; Cora. J. Allaart, le: Lena, J. Allaart, 2a, Mlen tje, P. Besuijen, 2b. Bertha en Irma en Emma, 2b, 2e, 2d.; Bertha en Irma m, A. Maljaars, 2f, 2g; Suzanna, P, Olree, 2h 3e kalfskoeien: Susse, P. Olree. med. melkfabriek, la; Koos, P. Besuijen, lb, Dora, Jac. Meijer, le; Jaantje, S. v. de Broeke, ld.; Moor, A Maljaars, 2a: Boe- rinne, P. Besuijen, 2b. '4e kalfskoeien: Nellie I, P. Olree, la; Ada, S, c. de Broeke, lb; Jantje, A. Mal jaars, lb; Koos II, K. Coppoolse, ld; Bloemhof, A. Maljaars, 2d. Oudere koeien: Jaantje: s. v. de Broeke med. Eiland Walcheren 1 a,; Mina, P. Ol ree, lb: Fiaukje, K. Besuijen, le; Pietje 33, J. Allaart, ld; Irma 2, A. Maljaars, le; Bloemhof 1, A. Maljaars, 2a; Juf frouw, K. Coppoolse. 2b. Vaarzen: Irma en Bloemhof 10. E. Dingemanse Burgerlijke stand ZOUTELANDE. gevallen: P. Wisse—Gtschiere, drlaanse-Faa.se, Hamelink, Ondertrouwd: P. de Visser, 22 jaar en M. Minderhcud, 20 Jaar. Overleden: T. Maas. 70 jaar, wed. van G. Zachariasse; J. Koppenjan, 70 jaar. wed. van T. Verhage. RAAD VERGADERDE Spoed betracht bij plannen bouw b.l.o.-school De gemeenteraad van Goes heeft tij dens de woensdagavond gehouden raadsvergadering haar goedkeuring gehecht aan een voorstel van B. en W. tot de aankoop van bijna 4'/2 ha grond voor uitbreiding van het be staande sportveldencomplex. De koopsom bedraagt 45.647,terwijl aan inkonistenschade een bedrag van 11.000.40 bij de ingebruikneming 'van de gronden door de gemeente zal worden betaald. Zonder enige discussie besloot de raad tot aankoop van bet pand Adolf van Wester wijk buurt 7 van de wed. M. de GrootSiervogel voor 100,-. De door het bestuur van het Gast huis te Goes voorgestelde wijziging van de verpleegtarieven ontmoette geen bezwaar, evenals een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldlening van 406.000,met de n.v. Bank voor Nederlandse Ge meenten, welke lening zal worden be stemd voor de bouw van de 72 en 52 woningen in plan-west. Aan de heer G. M. de Herder, administrateur van het Gasthuis te Goes, werd met in gang van 1 juni j.l. eervol ontslag verleend in deze functie. Eveneens ging de raad akkoord met voorstel len om eervol ontslag te verlenen aan de heer T. W. Schram, onderwijzer aan de Burgemeester van Dussel- dorpschool, mej. P. A. v. d. Berg, on derwijzeres aan de prof. dr, Kohn- stammschool en de heer E. J. Polak, leraar can de gymnasiale afdeling van het Goese Lyceum. Tot onder wijzer aan de Burgemeester van Dusseldorpschool voor openbaar IJ.L. O. werd benoemd de heer P. A. v. d. Weele te Zaandijk. Enkele voorstei len met betrekking tot aanvragen ingevolge artikel 72 van de l,o-wet 1920 ten bate van de r'.-k. u.l.o.- school en de r.-k. meisjesschool voor de aanschaffing van leermiddelen, werden goedgekeurd. Besloten werd aan enkele straten in bouwplan zuid oost de namen van bekende Neder landse schilders te verbinden. B. en W. zulen nagaan of het aanbeveling verdiend daarbij de voornamen van de schilders te vermelden. Ln de rondvraag zeide de heer J. S. Visscher vernomen te hebben, dat de vrijgekomen gronden aan de Wilhel- minatraat benut zouden worden voor vestiging van een garagebedrijf. Er is altijd gezegd, dat deze grond be stemd zou worden voor woningbouw, aldus dit raadslid, dat opheldering H. B. Bouwman deelde mede, dat de vroeg aan B. en W. Wethouder mr. grond nog geen definitieve bestem ming heeft. Enkele mogelijkheden worden overwogen. Overigens deelde hij mede, dat de grond niet van de gemeente is. doch eigendom van de bouwvereniging. Op een vraag van de heer H. G. Heij- boer (c.h.u.) deelde de voorzitter, burgemeester mr. W. C. ten Kate, mede, dat spoed wordt betracht om op korte termijn te komen tot de bouw van de nieuwe b.l.o. school. Verschillende kwesties moeten even wel nog worden opgelost alvorens met de bouw kan worden begonnen. VEILING KAPELLE. 12 juni. Kruisbessen 52.70—53.20; kleine kruisbessen 49.10; aardbeien per doos van 250 gram: Regina I 33—43; 2 24—34; Mach. FrUhernte X 34—45: 2 29—37; D. Evern 1 37—46; 2 30—34; Mad. Lefebre 1 28—33; 2 £5—28; Sengana 1 33—47; Mada me Moutot 1 33; 2 27; aardbeien in chips 1 137—139, 2 105—138; afw. 78—104. VEILING BARNEVELD Coöperaiieve Veluwse Eierveiiing Barne- veld-Ede. Weekaanvoer circa 900.000 st., handel kleine eieren vlug, grotere kalm. Eieren van 39 tot 43 gram 6.51 tot 7.55, 43 tot 48 gram 8.00 tot 10.12, 48 tot 50 gr. 10.35 tot 10.96, tot 60 gram 11-21 tot 13.31. 60 tot 63 gram 13.54 tot 14.34, 63 tot 68 gram 14 44 tot 15.31, eendeëteren 67 tot 73 gram 10.00 tot 10.24. alles per 100 stuks. Eierveiiing S.B.E. Aanvoer 907.553 stuks, handel kleine eieren vlug, grotere kalm. Prijzen van 46 tot 48 9.50 tot 9.82, 50 tot 60 gram 11.14 tot 13.21, 60 tot 63 gram 13.50 tot 14.22, 63 tot 68 gram 14.13 tot 14.91, eendeëleren van 56 tot 67 gram 7.70 tot 9.80, 67 tot 74 gram 9.91 tot 10.40, alles per 100 stuk?. Eiermarkt, aanvoer 1.400.000 st„ handel vlug. Prijzen kippeëleren van 60 tot 64 gram 14.00 tot 14.50, algemene prijs 14.20 p. 100 stuks, kiloprijs 2.30, basis 61.8 gram. Henneëieren 40 to^ 54 gram 8.00 tot 12.50. Prijsnotering Gelderse-Overijselse vereni ging van elerhandeiaren. Grote eieren van 62 tot 68 gram 14.00 tot 14.50, kleine eieren 56 tot 61 gram 13.00 tot 13.75, hen neëieren 38 tot 48 gram 7.50 tot 11.00. VEILING V.V.Z.B. GOES 12 juni. Exportveiling. Kruisbessen, exp. 54.5055.70, fabriek 49.30. Aardbeien per doos I 30—43, II 22—31. Aardbeieft per kg I 120, II 65—85. Examens chr. kweekschool te Middelburg Voor het onderwijzersexamen (2e leerkring) aan de Chr. Kweekschool voor Zeeland te Middelburg slaagden de dames: T. Caljouw en M. de Smidt te Bergen op Zoom, A. S. J. Laport en C. E. J. Zachariasse te Goes, T. W. Louisse te Kloetinge, L. de Mei1. L. H. E. van Ooijen en J. M. van Wijk te Middelburg, E. de Vos te Vlissingen en C. C. Wieles te Axel, en de heren: W. Antheunissc te Souburg, P. Boone te Koudekerke, J. Deij te Oud-Vosse- meer, J Donker en H. J. D. de Graaf f te Middelburg, J. de Keijzer te Ber gen op Zoom, M. P. de Lange te Kort- gene en O. P. C. van der Maas te Wol- faartsdijk. Twee kandidaten werden afgewezen. LEZERS SCHRIJVEN Akkoord over veertarieven Volgens de mededeling in de Provin ciale Zeeuwse Courant van 11 juni j.l. is de kwestie over de veertarieven al voor elkaar, zoals de minister van verkeer en waterstaat heeft meege deeld in een brief aan de voorzitters van de Eei'ste Kamer en Tweede Ka mer. Alleen het Nederlandse volk mag nog niet weten, wat de minister nü weer heeft klaargemaakt met Gedeputeer de Staten van Zeeland. Nu is mijn vraag, waarom die ge heimzinnigheid Hebben de kiezers alleen maar plich ten en geen rechten? Hoe denken de fracties der verschil lende partijen over dergelijke onder onsjes A. BALJÊ, Ribesstraat 56, Vlissingen. (Advertentie) DE VOLLEDIGE COLLECTIE VAN „FABLO" VINDT U BIJ HEREN- EN KINDERKLEDING LANGE VORSTSTRAAT 56-58 - GOES - TELEFOON 011U0-2795 Voor de Bevelanden natuurlijk de gehele FABLO- collectie weer bij de sportkleding-specialist LANGE KERKSTRAAT 85 - GOES - TELEFOON 01100-2588 De volledige collectie Winkelgalerij Middelburg Telefoon 3073 natuurlijk verkrijgbaar bij Herenmodehuis VEILING „KRABBENDIJKE EN OMSTREKEN" 12 Juni. Kruisbessen 51.69—52.10, Aardbei en: Mach. Frühernte I 37—42 per doos, II 20—33 per doos, II 151 per kg. Deuts Evern I 39—40 per doos, II 29—38 p. doos, II 104—110 per kg. Regina I 3242 p. doos, I 161 per kg, II 23—35 per doos, II 83— 112 për kg, afwijkend 59—80 per "kg. Sen gana I :-0 per doos. Officiële pubhkaties GEMEENTE MIDDELBURG. JUNI PAARDENMARKT. B. en W van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat: i. op donderdag 19 Juni 1958, op het Molenwater de jaarlijkse paardenmarkt zal worden gehouden; II. de paarden alleen tussen 8 enf '10 uur kunnen worden toegelaten; -III. de paarden langs de Zuldsingel van de zijde van ae Bree en de Korte Noord straat ter markt mogen worden aange voerd en niet anders dan onder geleide en ten getale van hoogstens 2 per ge leider; IV. dat geen paarden ter markt mogen worden gebracht of gehouden, dan na voorafgaand veeartsenij kundig onderzoek ter plaatse; V dat het verboden ls reeds gebruikt stroo op de markt te brengen of anders dan van gemeentewege daarvan weg te voeren. Middelburg 11 juni 1958. KERKNIEUWS Ds. A. J. Jörg uit Delden beroepen te Middelburg De uit 95 leden bestaande vergade ring van ambtsdragers der hervorm de gemeente te Middelburg kwam in het kerkcentrum aan het Koorkerk hof bijeen in verband met een uit te brengen beroep in de vakature ont staan door het overlijden van ds. F. Don sr. wi jkgemeente IV). Namens de hoor-commissie bestaande uit de leden van de wijkkerkeraad, de heren J. P. le Clercq. L. Koole, L. M. Naaktgeboren en A. P. Stufkens, bracht laatstgenoemde verslag uit van het beroepingswerk. Na afloop van deze vergadering werd door de centrale kerkëraad, in een gecombineerde vergadering met de wijkkerkeraad van wijk IV, toe zegging van beroep gedaan aan ds. A. J. Jörg te Delden. Ds. Jörg, geboren in 1912, werd ln 1940 kandidaat in Drente. In 1940 werd hij predikant te Ressen (bij Nijmegen), waarna hij in 1944 naar Heino (Ov.) vertrok. Op 26 oktober 1947 verwisselde ds. Jörg deze ge meente met de gemeente Almelo. Sedert 1954 staat ds. Jörg in zijn tegenwoordige standplaats. O.- EN W.-SOUBURG „Vli|t en Volharding" concerteert De muziekvereniging „Vlijt en Vol harding" te Souburg, zal zaterdag avond a.s. om 8 uur een concert ge ven in de verplaatsbare muziektent, ditmaal op het Marnixplein te West- Souburg. Uitgevoerd zal worden: Marche Lorraine (Louis Ganne); Dichter und Bauer (Fr. von Suppé); Loves old sweet song (J. L. Molly); Beelden uit de Vogezen (M. Boekei); Am Parito Roca (Jaime Texidor): Showboat (Kern-Mellema)In 't witte paard (R. Bosmans); Arro- manches (A. E. Kelly). In verband met het 50-jarig huwe lijksfeest van de heer en mevrouw Huson aan de Beciusstraat, zal de muziekvereniging om 7 uur daar een serenade brengen. VEERE Carillonconcert te Veere Het tweede carillonconcert van dit seizoen te Veere zal zaterdagavond worden gegeven door de heer Piet Broerse, stadsbeiaardier van Veere en Vlissingen. Het concert wordt ge opend met een improvisatie op het Oudnederlandse lied „Als de-grote klokke luidtgevolgd door nog enkele oude volksliederen. Verder worden uitgevoerd „Bijendans" van de Middelburgse toondichter en mu ziekpedagoog Ab Lightendahl, een menuet van Bach en een bourree van Gluck. Besloten wordt met „Ver troosting" van Mendelssohn. ZUID 81-VELAND Schuur in Kapelle tot de grond toe afgebrand Een schuur, behorende bij het woon huis achter de Christelijke Nationale school te Kapelle, is donderdagmorgen tot de grond toe afgebrand. Het er naast staande huis liep geen schade op. Over de oorzaak van de brand tast men in het duister. Het huis met de schuur werden enige tijd geleden door de Christelijke Nationale School aangekocht met de bedoeling beide te slopen in verband met noodzakelij ke uitbreiding van het schoolplein. Het huis werd niet meer bewoond, 's-HEER ARENDSKERKE Benoeming kleuterleidster Tot leidster aan de christelijke kleu terschool te 's-Heer Arendskerke is benoemd mej. A. Kosten te Wemel- dinge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15