O LUX Wonderbaarlijke keeper voorkwam Britse nederlaag tegen Brazilië 20 PCI KORTING P.Z.C. 2010 TABLETTEN DONDERDAG 12 JUNI 1958 PROVINCIALE ZEEÜW8B ÓOÜRANT. a WERELDKAMPIOENSCHAPPEN VOETBAL Oostenrijk door fortuinlijke Russen uitgeschakeld De eerBte beslissing is gevallen in 't eindtoernooi om het wereldkampioen schap voetbal. Oostenrijk verloor in groep 4 met 2—0 van Rusland en werd daardoor uitgeschakeld voor een plaats in de kwart-finales. De Oostenrij kers zijn tot dusverre bijzonder onproduktief geweest: in twee wedstrijden scoorden zij geen enkel punt, in het duel met Rusland bleef zelfs een straf schop onbenut. De Britse ploegen traden woensdagavond aan tegen Zuidamerikaanse teams. Het resultaat was negatief. De Zuidamerikanen wonnen twee wed strijden en de beide overige duels eindigden in een gelijk spel. Engeland, dat een OO score bereikte tegen Brazilië, was daarmee nog het meest ge baat. De opmerkelijkste prestaties verricht ten ongetwijfeld titelhouder West- Duitsland en Zuid-Slavië. West-Duits- land zag kans om met een verbeten wilskracht een 2O achterstand te- Een Tsjecho-Slowakije weg te wer en de „mannschaft" bleef daar door op de eerste plaats in groep 1 en Zuid-Slavië versloeg Frankrijk (S—2). De uitslagen van de wedstrijden, die woensdagavond voor groep 1 ge speeld werden, waren: HelslngborgWest-Duitsl andTsje cho-Slowakije 22 (rust O2). HalmstadArgentiniëNoord Ier land 3—1 (1—1). De stand is: West-Duitsland 2 1 1 0 3 5—3 Argentinië 2 1 0 1.2 44 N. Ierland 2 10 12 2—3 Tsj.-Slowakije 2 0 111 2—3 De resultaten in groep 2 waren: Norr- köping: ParaguaySchotland 32 (rust 21). Vasteras: Frankrijk Zuid-Slavië 2—3 (1—1). De stand is: Zuid-Slavië 2 1 1 0 3 4—3 Frankrijk 2 10 12 96 Paraguay 2 10 12 69 Schotland 2 0 111 34 De resultaten in groep 3 waren: Stockholm: Mexico-Wales 11 (rust 0—1). De stand is: Zweden 1 1 0 0 2 30 Wales 2 0 2 0 2 2—2 Hongarije 10 10 1 11 Mexico 2 0 1111-4 Vandaag (donderdag) wordt te Stockholm gespeeld de wedstrijd ZwedenHongarije. Deze wedstrijd wordt voor de televisie uitgezonden. De uitslagen in groep 4 waren: Gothenburg: BraziliëEngeland 0 0 (rust 00). Boras: Oostenrijk Rusland 0—2 (0—1). De stand is: Brazilië 2 1 1 0 3 3—0 Rusland 2 1 1 0 3 42 Engeland 2 0 2 0 2 22 Oostenrijk 2 0 0 2 0 05 GOETEBORG Wat doelman Colin Mcdonald in het doel van Engeland in de wedstrijd tegen Brazilië gedaan heeft, grenst aan het wonderbaarlij keZeker tot vijf keer toe neeft hij door onbegrijpelijke reacties doel punten voorkomen. Het was voor de meestal superieure Brazilianen om er wanhopig van te worden. Wat deze Zuidamerikaanse baltovenaars lieten zien, was fantastisch. Elke speler be schikte over een dosis techniek, die ruim voldoende was om met de bal te doen wat hij wilde. Bijna niet te stui ten in hun dribbels, haar-zuiver in hun samenspel, sneller sprintend dan de directe tegenstander en meestal ook beter koppend, waren zij beslist de sterkste ploeg. Grootmeester In dit speltype was de 29-jarige Didi, de gTote architect op het middenveld. Eén fout begingen zij en dat was be^ slissend: in de aanval combineerden zij juist iets te ver door. Zelden men een open aanval, maar tik-takten zij de bal door het midden en daar als in het nauwste deel van een trech ter stond Billy Wright, de weer fantastisch spelende stopper, geflan keerd door voortreffelijke backs en met achter zich ge weet het 'n onwaarschijnlijk goed spelende doel man Mcdonald. Die uiterst betrouw bare defensie is Engelands redding geweest in deze wedstrijd, want de Engelse voorhoede kon slechts zelden werkelijk gevaarlijk worden, al ont snapte ook het Braziliaanse doel en kele malen aan een doorboring. Het Engelse speltype was volkomen an ders: nuchter en zakelijk. Door deze „koele eigenschappen" was ook de Engelse aanval vaak gevaarlijk, maar men miste Tom Finney en daardoor de kracht om door te stoten. De eerste helft van deze wedstrijd was wel het meest fascinerend, 't Was in deze periode, dat midden voor Mazzola met een felle, hard geplaatste kopstoot had gescoord, als niet de Engelse doelman als 'n afgeschoten kogel naar het gevaar flitste en met één hand de bal klemvast greep. Het was één van die momenten, die ook de televisie kijkers niet licht zullen vergeten. Even na de rust leek het er op, dat de Britten een beslissing zouden force ren. maar toen ook werd duidelijk, welk een kracht de Braziliaanse de fensie bezat. Spoedig daarna werden de Braziliaanse aanvallen weer talrij ker, maar het bleef 00. FRANKRIJK VERLIEST van ZUID-SLAVDE. VAESTERAAS De Franse ploeg, die in de openingswedstrijd tegen Pa raguay zo n overweldigende indruk maakte, moest capituleren voor de geharde en technisch uitstekende on derlegde Zuid-Slaviërs. Na de rust gingen zij door de knieën. De Franse kanonnier Fontaine opende de score, maar de verwoede Zuidslavische of fensieven bleven niet zonder resul taat: Petacovlc scoorde (11). Na een Frans openingsoffensief in de 2e helft, zette Zuia-Slavië weer alle remmen los en Veselinovic scoorde. Vijf minuten voor het einde zorgde Fontaine voor de gelijkmaker, maar 2 minuten later viel de beslissing, toen Veselinovic weer scoorde (23). Furieus waren de laatste Franse aan vallen... DUITSLAND WEER EEN ECHTE CUP-FIGTHER HELSINGBORG De Westduitse f loeg heeft zich weer een echte „cup- ighfer" getoond. Evenals zondag in do wedstrijd tegen Argentinië kreeg de „mannschaft" in de strijd tegen Tsjecho-Slowakije een achterstand, die beslissend leek. Twee-nul was de stand bij de rust zelfs in het voordeel van de superieure Tsjechen. Maar in de tweede helft geschiedde het won der: de Duitse ploeg, gestimuleerd door het voortreffelijke spel van ere- aanvoerder Fritz Walter, vocht grim mig en verbeten terug, verhoogde 't tempo en bereikte tenslotte zowaar een 22-score. De 28.000 toeschouwers, onder wie de Zweedse koning Gustaaf Adolf, za gen in de eerste fase een sterkere Duitse ploeg. Rahn en Walter bouw den prachtige combinaties op, maar de beweeglijke midvoor Uwe Seeler, werd uitstekend gedekt. Langzamer hand echter werden de Tsjechen ster ker en in de 23e minuut maakte links binnen Feureisl gebruik van een ver keerd door spil Erhardt teruggespeel de bal. Doelman Herkenrath drukte de Tsjech echter tegen de grond. Dvorak benutte de strafschop: 0 I. Volkomen verdiend kwam In de 42e minuut de tweede, treffer, ge scoord door linksbuiten Zikan (0 2). Na een kwartier in de tweede helft maakte Schafer een „Engels doelpunt". Uit een voorzet van Walter duwde hij de keeper met bal en al in de goal (I2). De Tsjechen werden teruggedrongen en Rahn scoorde van 20 meter ten slotte de gelijkmaker (22). OVERTUIGENDE ZEGE VOOR ARGENTINIË: 3—1. HALMSTAD Noord-Ierland begon overrompelend tegen Argentinië. Al na drie minuten kopte de beruchte MacParland die tijdens de cupfi- nal van 1957 de vijandelijke doelman torpedeerde uit een corner raak (01). Argentinië was een tijdlang uit het lood geslagen. Maar na een half uur kwamen zij resoluut opzet ten en de snelle Zuid-Amerikanen gingen toen naar een volkomen ver diende zege toe. Uit een strafschop maakte Corbatta in de 38e minuut ge lijk. Na rust speelde Ierland een tem po langzamer. Menendez zorgde voor 21, en Avio kopte een voorzet van Corbatta langs Gregg. FORTUINLIJKE ZEGE VAN RUSLAND OP OOSTENRIJK BORAS Voor 22.000 kijkers heb ben de Russen met een fortuinlijke 2- 0-zege Oostenrijk uitgeschakeld. Doelpunten van Iljin (in de 15e mi nuut) en Valentin Ivanov (61e min.) betekende de knock-out voor de Oos tenrijkers, die zelfs door een zege op Engeland niet meer gered kunnen worden. Oostenrijk speelde frappant goed. Ongeveer driekwart van de wedstrijd beheersten de Oostenrijkers het mid denveld, maar voor doel mislukten de acties steeds Bovendien hield keeper Jashin zijn doel op grootse wijze schoon. Hij stopte zelfs een straf schop van Buzek. Senekowitch kwam tweemaal alleen voor de Russische tijger, maar ook hij miste Schrauwen snelste in Ronde van Aardenburg Maandagmiddag werd ter gelegenheid van de kermis te Aardenburg de ne gende roi>de voor nieuwelingen ver reden over 70 km in 28 ronden. Aan de start verschenen twaalf renners. Reeds vanaf de achtste ronde begon er tekening in de strijd te komen, toen de renners C. F. Deegens, F. Schrau wen en T. Burman de leiding namen. In de veertiende ronde lagen deze drie renners reeds 80 seconden op het peloton voor, deze voorsprong groeide geleidelijk aan tot ruim 2 minuten In de negentiende ronde. Tot het einde toe wisten zij deze voorsprong te behouden. Tenslotte won F. Schrau wen uit Ossendrecht de sprint voor C. F. Deegens uit Middelburg en T. Burman uit Roosendaal. Na onge veer twee en een halve minuut bracht een sprint als nummer vier P. Hille- brand uit Sint Laurens. De uitslag van deze ronde luidt: 1 F. Schrauwen, Ossendrecht (1.35); 2 C. F. Deegens, Middelburg: 3 T. Bur man, Roosendaal: 4 P. Hillebrand, Sint Laurens; 5 B. Wieles, Terneu- zen; 6 C. Aarts, Roosendaal; 7 P. L. Tolhoek, Wemeldinge; 8 H. Gevaert, Breda; 9 J. van Geel, Roosendaal; lö F. P. Feleus, Kattendijlce. Puikje lange afstandlopers op 28 juni in Middelburg Dankzij samenwerking v.v. Middelburg en E.M.M. Op zaterdag 28 Juni 1958 staat de Zeeuwse sportmensen en meer speci aal de atietiekliefhebbers een bijzon der programma te wachten. Door lof waardige medewerking van de voet balvereniging „Middelburg" zal op die dag in de Zeeuwse hoofdstad een voetbalwedstrijd worden gespeeld te gen Zeeland Sport uit VUssingen, waarvan de opbrengst geheel ten goe de zal komen aan de hoofdstedelijke atletiek- en handbalvereniging E.M. M., die op haar beurt tijdens de rust van deze voetbalwedstrijd een atle- tieknummer van groot formaat zal brengen. Men is er namelijk in geslaagd het sterkste veld van lange afstandlopers, dat Nederland op de baan kan bren gen, naar Middelburg te krijgen en dit is de eerste maal, dat deze cracks alle in één wedstrijd op de 5000 me ter tegen elkaar uitkomen. De Zeeuw se troef, Hein Cujé, krijgt het dan ook erg moeilijk maar kan op Zeeuw se grond zijn krachten meten met o.m. Künen (Sprint-Breda), Roovers (Thor-Roosendaal), Jonkers (Sprint- Breda), Viset (Cialfo-Arnhem), Del- noye (Kimbria-Maastricht), De Ruy- ter (A.V. 34-Apeldoorn), Vergeer (A. V. 47-Bo8koop) en Velthuizen (Gen. Michaelis-Best). Bovendien zal nog een Zeeuw, namelijk de Westdorpe- naar Eurène Allonsius, die uitkomt in de S.C. Rieme, worden uitgenodigd aan deze wedstrijd deel te nemen. De voetbalwedstrijd zal worden ge speeld op het terrein aan de Sport- laan, waar uiteraard ook het atletiek- nummer zal worden afgewerkt. De wedstrijd begint om 7 uur. E.M.M. hoopt de kosten, die uiteraard aan het uitkomen van dit selecte gezelschap zijn verbonden, uit de opbrengst van de wedstrijd te kunnen dekken. Het is te hopen, dat het publiek door gro te opkomst de sportieve samenwer king tussen „Middelburg" en E.M.M. zal belonen. Regenboogkoers in 's-Heerenhoek In de traditionele Regenboogkoers te 's-Heerenhoek op zondag a.s. rijden ditmaal amateurs en onarhankelij- ken. Er komt een veld renners aan start, waarvan velen reeds naam hebben gemaakt en in Olympia's Toer hun vorm hebben laten zien. De deelnemende Zeeuwen zijn o.a. Piet Rentmeester en niet te vergeten de plaatselijke crack Kees Raas. De afstand, die zal gereden worden bedraagt 110 kilometer over vijftig ronden van 2.2 kilometer. Op t nippertje verloor DOS promotiestnjd. Het 1ste team van de Vlissingse ten nisclub D.O.S. is er j.l. zondag niet in geslaagd de promotiewedstrijd voor een plaats in de 2de klas zuid tegen K.L.I. 2 te Breda te winnen. Bij de eindstand 44 gaven de gewonnen sets de beslissing en daar K.L.I. 2 in totaal 10 sets tegen 9 voor D.O.S. 1 wist te winnen, gaat de tweede pro motiewedstrijd a.s. zondag tussen K.L.I. 2 en M.L.T.C. 1. Het 2de team van D.O.S. won de pro motiewedstrijd tegen S.B.O.Z. 2 uit Bergen op Zoom reglementair met 80 en bereikte daardoor de 4de klas zuid. K.L.I. 2D.O.S. 1 4—4. Heren enkelspel: C. BrasK. W. Af- fourtit 6-2, 9-7; J. PijnenburgF. v. d. Velde 1-6, 6-4, 4-6. Dames enkel spel: mej. M. v. Bilsenmevr. I. Tim merman 6-2, 2-6, 3-6; mej. M. Rom- sommevr. C. Braak 3-6, 5-7. Heren dubbelspel: Bras/PijnenburgAffour- tit/v. d. Velde 12-10, 6-2. Dames dub belspel: dames v. Bilsen/Romsom-da- mes Timmerman/Braak 6-2, 5-7, 6-1. Gemengd dubbelspel: mej. v. Bilsen/ Brasmevr. Timmerman/Affourtit 6- 2, 7-5; mej. Romsom/Pijnenburg mevr. Braak/v. d. Velde 2-6, 2-6. Arnemuiden kampioen Tijdens de finale van de schoolvoet- balwedstrijden te Goes op tweede pinksterdag heeft het elftal van de openbare lagere school te Arnemui den het kampioenschap van Zeeland behaald. Dit elftal behaalde acht winstpunten uit vier wedstrijden. Met een 10 overwinning verwees Arne muiden zijn grote rivaal Hulst naar de tweede plaats. J uniorentoernooi Zoals bekend zullen aan het op zon dag 15 juni door de verenigingen Vlissingen, Goes en Middelburg in de Zeeuwse hoofdstad te houden junio ren- en pupillentoemoói vier vereni gingen van buiten de provincie deel nemen. Drie hiervan, elk met 2 elf tallen, zullen reeds zaterdag arrive ren. Tussen 5 en 6 uur zal het uit 110 personen bestaande gezelschap in het clubgebouw van Middelburg, in de Schouwburg op het Molenwater, worden ontvangen. Daar zal men dan tevens kennis kunnen maken met de „pleegouders", alle leden en donateurs van de voetbalclub „Middelburg. Doordat men tijdig in Middelburg aankomt zullen veleji nog een bezoek kunnen brengen aan de wedstrijd tus sen het Zeeuws elfetaai en de semi- profclub DFC. De avond zal verder worden doorgebracht op Miniatuur Walcheren, waarvoor alle gasten een gratis uitenodiging hebben ontvan gen van de drie organiserende vere nigingen. Drive versloeg tennisclub uit Middelburg Uitslag van de op zondag 8 juni 1958 gespeelde tenniswedstrijd tussen: Drive (Sas van Gent), kampioen van de Vijfde Klas afd. I zuid, en M.L.T. C. IV, kampioen van de Vijfde klas afd. Hl, zuid: DRIVEMI.T.C. IV 6-2. A. VerhageL.C. Parent 6-8. 3-6; J. GovaertJ. J. Verburg 3-6, 3-6; mej. Wautersmej. M. Fukken 6-1. 6-1; mej. V. E. M. van Waesmej. M. Kornet 6-3, 6-2; mej. Wauters 4- A. Verhagemej. FukkenL. C. Pa- rent 8-6. 6-1; mej. V. E. M. van Waes -f-A. Govaertmej. J. Dekker -fW. Schel tens 8-6, 6-3; A. Verhage-{-A. GovaertJ. J. Verburg+W. Schel- tens 7-5, 6-3; mej. Wauters mej. V. E. M. van Waes—mej. J. Dekker-r mej. M. Kornet 6-4, 6-3. Middelburg verloor le promotiewedstrijd De schaakvereniging Middelburg is de promotiecompetitie om 'n plaatsje in de landelijke tweede klas teleur stellend begonnen. De hoofdstedelin gen begonnen namelijk met een ste- vige 37-nederlaag in eigen huis te- Êen het tweede tiental van Eindhoven, 'e gedetailleerde uitslagen waren: H. Stroobanddr. A. Hoekstra 10. J. de BaareH. Jonkers V2, A. Nie* marktC. Korver 01, S. Sanders dr. C. Haas 0—1, P. H. de Kleyn— J. Siebelung y2yit drs. J. Scheltens ir. L. Korver 01, C. JansenH. Koets 10, dr. W. W. StevensO. v. Buytenen 01, J. LouwsE. Bavert 01, L. J. WoudstraB. Korver O—l. Sla Raak won promotie wedstrijd van SJEF (53) Na een uitermate spannende strijd heeft het Goese Sla Kaak de eersle wedstrijd voor promotie naar de 3e klasse K.N.L.T.B. met 53 gewon nen van SJEF I (Aardenburg) de uitslagen waren: Herenenkelspel: J. BarthJ. M. Pa- ridaen 62, 62; W. Smallegange R. Wijlleman 6—2, 6—1. DamesenkeispelMevr. L. Molmej. I. Trapman 36. 46; mej. H. Hen- derikxmej. J. Trapman 16, 63, 26. Gemengd dubbelspel: J. Barth en mej. M. v. BurgJ. M. Paridaen en mej. I. Trapman 63, 16, 62; W. Smallegange en mevr. L. MolJ. Trapman en mej. J. Trapman 68. 6—2, 6 2. Herendubbelspel: J. Barth en-G. v. d. LooJ. M. Paridaen en R. Wijlle man 16. 61, 61. Damesdubbelspel: mej. M. v. Burg en mej. H. Henderikxmej. I. Trapman en mej. J. Trapman 36, 06. De wedstrijd Goese Sla RaakAni mo II, welke a.s. zondag gespeeld wofdt zal nu de beslissing brengen welke van deze twee ploegen het volgend seizoen in de aerde klasse zal spelen. De GROOTSTE SENSATIE van de Zomershow! Alle zuiver wollen en halfwollen dekens worden verkocht voor speciale zomerprijzen Extra attractie! Op dezelfde 2e deken bovendien Profiteer hiervan tot en met zaterdag 21 juni. Ziet de speciale etalage WALSTRAAT 15—17 Deze 3 letters vormen een bekende klank in Zeeland. o— Zij betekenen betrouwbaarheid, grote lezerskring, actualiteit en vlotte berichtgeving, ruim verspreidings gebied. Houthandel Alberts, Vlissingen, woensdag 18 juni a.s. we gens opening nieuw bedrijf, des namiddags GESLOTEN. Dierenbescherming Afd. Zuid, VUsulngon Van heden af is het asiel te Vlissingen telefonisch aangesloten onder nummer In plaats van kaarten. Getrouwd: L. H. LINDENBERG en E. A. G. VAN DER RIJST Toekomstig adres: Chezeeweg 35, Wemeldinge H.H. Landbouwers Wij hebben aangeschaft een Pick-up balenpers om uw hooi en stro te persen, in de wei of op het land; voor Wemeldinge en omgeving. FIRMA F. J. MEIJAARD ZONEN Oranjeboomstraat 24 Wemeldinge Telefoon 326, b.g.g. 247 Doe Uw voordeel en oordeel: Geen andere toiletzeep is zo zuiver wit en romig schuimend, zo fris geurend. En nu zo voordelig! Neem wat LUX in moderne goud wikkel in voorraad June AUyson in de MGM-film: „The opposite sex" is daarin charmanter dan ooit. Ook zij zegt: „Ik gebruik Lux Toiletzeep Profiteer- van deze aanbieding! ITZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 13