PHILIPS PHILISHAVE 120 BEDRIJF IN NIEÜWERKERK BOUWT PLASTIC HUIZEN LANDELIJKE WEDSTRIJD IN „OPMAKEN" VAN VLAS TE EEDE P. V. d. A. HIELD FORUMAVOND IN SINT-MAARTENSDIJK „TESTPILOOT IN NOOD" IS ACTIERIJKE ROLPRENT WON ENGELSE SCHOLIERE SJUDIEBEURS OCTROOI OP NIEUW SYSTEEM ZEBÜW8E COURANT. WOENSDAG 11 JUNI 1958. (Advertentie) GEGOLpQg sCHEERS(.CuvCH In de volledige serie Philips droogscheerap- paraten vindi u ook de bekende "Philishave" van f 39.75 (in Nederland al meer dan een miljoen ^verkocht!) en het apparaat van f41.75, de "Philishave" voor batterij cn accu. vergroten het scheeroppervlalt met 4O°/0 Maak kennis met modern gemak, maak kennis met de Philips "Philishave 120" Gegolfde scheersleuven (nieuw!) vergroten het scheeroppervlak met 40V*. Resultaat: beter scheren, sneller scheren, gemakkelijker scheren! Compleet ia etui f 50 OM DE EER VAN HET VAKMANSCHAP De heer d'Hooghe uit Sint Jansteen kampioen In de grensplaats Eede, het centrum van 't West Zeeuws-Vlaamse vlasge- bied werd dinsdagmiddag de lande lijke wedstrijd in het opmaken van vlaslint gehouden, een jaarlijks terug kerend evenement, waarvoor ditmaal tientallen van de beste vlassers uit het gehele land naar Eede waren ge komen. Het waren de winnaars van soortgelijke gewestelijke wedstrijden die hier met elkaar de strijd aanbon den om te bepalen wie van hen over het beste vakmanschap beschikt. De wedstrijd werd gehouden in het jeugdgebouw, waar vele belangstel lenden, voor het merendeel zelf vlas sers of familieleden van degenen die aan de wedstrijd deelnamen, kritisch Oe «ne Bespreking na de andereeen telefoon die niet sttlsfaat. Wees zeker! Neem bij begin van hoofdpijn of kou Nonmiddellijk 'A5PRO'! Dan behoudt U onder alle omstandig- ''heden Uw opgewektheid. Hoofdpijn... opkomende kou.. U bestrijdt het snel en zeker met 'ASPRO'. ■en U&ntuKei fit: .JtERHALINC OF VERZOEK" eter Redie Uiiemburf (108 m.) Mtrt norfsjmsffw 1841 we Echtpaar aangereden Zondagavond is het echtpaar v. d. H. dat met twee kinderen ae Paul Kru- gerstraat ter hooe-te van de Singel te Vlisslngen wilde oversteken, door een personenauto, bestuurd door S. uit Kortgene, aangereden. Mevrouw v. d. H. werd tegen de grond gewor pen en moest met een lichte hersen schudding overgebracht worden naar het St. Josephziekenhuis. De heer v. d. H. kwam er met enkele ontvel lingen af. De politie stelt een on derzoek in naar de schuldvraag van deze aanrijding. toekeken. De leiding berustte bij de ir. J. C. Friederich uit VWigeningen, de voorzitter van de jury, die verder bestond uit de heren A. van der Lin den, Axel; A. Vandeputte, Koewacht, H. A. van Gremberghe, Standaarbui- ten; G. van Nes, Steenbergen; Van Goeijen en A. Naaktgeboren; 's Gra vendeel, met de heer J. Roozen uit Eede als secretaris. Deze deskundigen, directeuren van vlassersscholen of leidinggevende functionarissen uit vlas bedrijven, sloegen met argusogen de verrichtin gen gade van de hardwerkende vlas sers. Over het algemeen waren het ta melijk jeugdige vlassers, die het tot de finale hadden gebracht. Bij na allen waren zij ook oud-leerlin gen van vlasserscholen. Een half uur tijd kregen zij ieder voor het bewerken van het geroot vlas. Terwijl zij hun best deden om een prijs te behalen, een wisselbeker voor de eerste en prijzen in linnen voor de eerste vijftien o.m. keurde de jury en draaide men vrolijke plaatjes. Vraagstuk van de werkloosheid De afdeling Sint-Maartensdijk van de Partij van de Arbeid heeft dins dag in hotel „De Gouden Leeuw" een drukbezochte forumavond gehouden, die min of meer een bekroning vorm de van de uitstekende verkiezings resultaten van deze partij in dit Thoolse dorp bij de jongste gemeen teraadsverkiezing. In het forum, dat werd gepresideerd door de heer H. Kuilenburg, directeur van de N.V. Arbeiderspers hadden zitting, de le den van de Tweede Kamer Fedde Schurer, D. Roemers, tevens tweede voorzitter van het N.V.V., J. W. Willems, voorzitter van de katholie ke werkgemeenschap In de P.v.d.A. en het Zeeuwse lid drs. Th. J. Wes terhout uit Middelburg alsmede mr. dr. J. in 't Veld van de Eerste Kamer en het Zeeuwse Statenlid L. P. van Oorschot. FILMS IN ZEELAND Volgende maand begint de produktie „Ratio-bonw", de nationale instel ling die controle uitoefent op alle nieuwe vindingen in de bouwvakken en die een beslissende stem heeft in het toekennen van Nederlandse oc trooien schreef in een rapport, dat met het systeem „Formiplex" tech nisch volmaakte woningen gebouwd kunnen worden. Dit rapport en het onlangs verkre gen octrooi is voor de heer H. H. Jan sen uit Oosterland aanleiding ge weest de zaak grootscheeps aan te pakken. In korte tijd heeft deze inwo ner van Oosterland op het industrie terrein van Nieuwerkerk een indus triehal doen bouwen en reeds de vol gende maand hoopt hij met de pro duktie van plastic deuren en plastic huizen to beginnen. De heer Jansen gaat spijkerloze, houtrijke huizen bouwen van een materiaal, dat naar hij zegt, duurza mer is dan hout, dat geen onderhoud vergt en dat lichter is dan het tradi tionele materiaal. Een woning van plastic geeft de aspirant-huizenbouwer een bespa ring van ongeveer 30 procent op de totale kosten voor de bouw van een nieuwe woning. Deze kostenbespa ring wordt verkregen doordat de wo ning kant en klaar wordt afgeleverd Loodswezen Oostende op bezoek in Vlissingen. Voor voelbal aan de Irislaan en een feest in de sociëteit. De sportvereniging van het Bel gisch Loodswezen in Vlissingen ont ving zaterdamiddag sportieve colle ga's uit Oostende, die per bus naar de Scheldestad waren getogen om daar tegen hun landgenoten een voetbalwedstrijd te spelen, die zij na een verbeten strijd wisten te winnen met 20. Met echtgenoten, verloof den en collega's als supporters ver scheen het gezelschap uit Oostende zaterdagmiddag om vier uur op het sportterrein aan de Irislaan waar tien minuten later een felle strijd ontbrandde. De eerste tien minuten speelde zich die strijd af op de Vllssingse helft. De Oostendenaren speelden of hun leven ervan afhing. Doelpunten ble ven echter uit. De uitstekende keeper van de Vlissingse Belgen had net overigens niet bijster druk. Zuivere schoten waren zeldzaam. Een euvel, dat aan beide zijden voorkwam. Toch was Oostende, dat met de wind in de rug speelde in de meerderheid. Na een kwartier spelen leek het even of Vlissingen het initiatief wilde over nemen, maar even later was het Oostende weer, dat felle aanvallen op het doel van de tegenstander uitvoer de. In de dertigste minuut kwamen de Vlissingers weer opzetten. Zij de den een krampachtige aanval over de linkervleugel op het vijandelijke doel, kregen enkele fraaie kansen, maar lieten dte voorbijgaan. Zo goed als de Vlissingers verdedigden, zo wei nig initiatief toonde hun voorhoede. Het bleef een onproduktieve wed strijd tot aan de rust. Na de rust verschilde het beeld niet veel van hetgeen we voor de rust zagen gebeuren. De Oostende naren bleven in de meerderheid en eindelijk wisten zé die in doelpunten uit te drukken. Linksbinnen Kyndt schoot een penalty in de touwen. Middenvoor D'hont maakte het twee de doelpunt voor Oostende. Het was toen 20 en daar bleef het verder bij. Hoe de Vlissingers ook hun best deden het was voor hen wel bekeken, 's Avonds boden de verliezers hun tegenstanders een feest aan in de so ciëteit van het Belgisch loodswezen op de boulevard waar de Vlissingers al spoedig hun nederlaag waren ver geten. Beide partijen lieten daarbij hun grote waardering blijken voor het kunnen van de Vlissingse keeper. Landdag gewest Zeeland van N.C.V.B. te Middelburg Het gewest Zeeland van de N.C.VJB. houdt op woensdag 18 juni a.s. in dé Nieuwe Kerk te Middelburg zijn land dag. Na de liturgische opening spreekt de presidente, mevrouw N. Homburg-Hoekveld, een begroetings woord. Prof. dr. P. A. van Stemp- voort houdt vervolgens een rede over het onderwerp: „Wat betekent de Bij bel voor de Christenvrouw vandaag" Samenzang wordt hierna afgewisseld met declamatie van mevrouw Miep Wielenga-Quelle. waarna tot slot me vrouw J. de Jong-Bikker een af scheidswoord zal spreken en tevens de sluiting van de landdag zal ver zorgen. VAK CM Oftflt Avonturen van een scheepshond bij de Kon. Marine. In de Forum Boekerij van AD. M. C. Stok, Den Haag, is van de hand van E. H. v. Rees verschenen 't boek „Lu cky Joseph", handelend over de avonturen van een scheepshond bij de Kon. Marine. Lucky Joseph loopt weg van zijn bazin en komt bij toe val aan boord van het oorlogsschip „Tromp",waar zijn avonturen een aanvang nemen. In een bonte opeen volging neemt men deel aan een nachtoefening en grote geallieerde vlootoefeningen en brengt een be zoek aan Curagao en Suriname. „Lucky Joseph" is een ""eestig boek en gee' uitstekende indruk van he' arineleven eQrdt *3es':ein^e P'aa^s in elkaar Het systeem van de heer Jansen ls ge heel nieuw en heeft reeds belangstel ling getrokken in binnen- en buiten land. Het eerste model heeft op de on langs gehouden jaarbeurs gestaan en het is niet uitgesloten, dat een van de plastic woningen van de heer Jansen een plaatsje zal krijgen op de in ok tober te houden damesbeurs. De vraag naar de plastic huizen ls reeds groot, maar tot nu toe kon niets afgeleverd worden omdat de produk tie nog niet ter hand genomen was. Thans zal een begin gemaakt worden met het maken van huizen in het be drijf te Nieuwerkerk, waar aan het terrein, begrensd door de Stolpweg en de Zuidstraat, een fabriekshal van 350 m2 vloeroppervlakte is verrezen. Het produktieproces ls vrij sim pel. De heer Jansen maakt elemen ten van hout, waar plastic opge perst wordt. Verder wordt een grote hoeveelheid isolerend mate riaal aangebracht, zodat de woning brandvrij wordt. De huizen kunnen in allerlei vormen gemaakt worden. Alleenstaande woningen, bunga lows. grote blokken, etagewoningen en alle mogelijke variëteiten. Bioscoopzaal Hoe groot de belangstelling voor het nieuwe systeem is, blijkt o.m. uit het aanbod uit het plaatsje Putte, even over de Belgische grens, om daar een bioscoopzaal van plastic te bouwen. Ook uit Duitsland zijn aan vragen van architecten binnengeko men en van Nederlandse zijde nee ft de heer Jansen aanbiedingen gekre gen uit Breda, Arnhem en Soester- berg. Het gehele systeem is een eigen vinding van de neer Jansen, die voorts een soort lijm samenstelde, waardoor hij plastic kan samenvoegen. Tot nu toe heeft geen enkel bedrijf een goede lijmsoort kunnen ontdekken, waar mee plastic afdoende verwerkt kan worden. Dat deze vinding het nodige opzien gebaard heeft blijkt uit de in teresse van de Bruynzeelfabrieken. die reeds herhaaldelijk geprobeerd hebben het octrooi van de heer Jan sen te kopen. In het bedrijf te Nieuwerkerk zal voorlopig met een zestal mensen ge werkt worden. Het is echter niet uit gesloten, dat binnenkort overgegaan zal worden tot de bouw van een twee de industriehal voor de produktie van woningen in serie. Het aantal werk krachten zal dan nitgebreid worden tot dertig. Naast de fabricage van huizen zal de heer Jansen zich toeleg gen op het maken van deuren. Voor de produktie van samenstel lende elementen heeft de enthousiaste initiatiefnemer een speciale machine geconstrueerd, die zelfs door leerjon gens bediend kan worden. De elemen ten komen kant en klaar, zonder spij kers uit dit apparaat. De 16-jarige Myrna Kornet uit Mid delburg, leerlinge uit de 4e klas van de middelbare school voor meisjes in de Zeeuwse hoofdstad, heeft een eer ste prijs gewonnen in een internatio nale opstellenwedstrijd, die was uit geschreven door de „English Scholas tic Service" in Guilford aan de zuid oostkust van Engeland. Myrna ver diende voor haar bekroonde opstel een studiebeurs van 25 Engelse pon den, waarvoor zij gedurende de zo mervakantie een maand van 8 au gustus tot 8 september in het in ternaat van deze „English Scholastic Service" een cursus in Engels mag volgen. Deze internationale cursus is speciaal ingesteld om buitenlandse studenten en scholieren gelegenheid te geven hun kennis van de Engelse taal te vergroten. Begin maart stapte mej. dra. H. M. Tavenier, de lerares Engels aan de Middelburgse r.h.b.s. en m.s.v.m. de 4M binnen met de „formulieren" voor deze opstelwedstrijd. De cursis ten waren verdeeld in drie leeftijds groepen, van 12 tot 16, van 16 tot 18 en van 18 tot 20. Daar Myrna er wel wat voor voelde om aan de wedstrijd deel te nemen, werd zij dus ingedeeld in de tweede groep, die van de 16- tot 18-Jarigen. Voor elke groep, sa mengesteld uit deelnemers woonach tig in verschillende landen, werden twee prijzen en tevens beurzen be schikbaar gesteld, een beurs van 25 en een van 15 pond. Het opstel moest een eigen stijl be zitten, er werd gelet op fouten en op „netheid van geschrifte" en het moest als titel hebben „Waarom zou ik graag Engeland bezoeken". Vele uur tjes na schooltijd heeft Myma er thuis op zitten „zwoegen". Dan „liep" een zin weer niet goed genoeg, een andere keer beviel 't „schoonschrift" weer niet, en zo verdwenen ettelijke foliovellen in de papiermand. Maar eindelijk ging dan toch het werkstuk, voorzien van de handtekening van mej. Tavenier, op de post naar Gull- ford. PROVINCIALS Kampioensfeest van junioren Zeelandia. De A-junlrona van Zeelandia, die vorig jaar als B-junioren hun kam pioensfeest vierden, zijn erin ge slaagd dit jaar deze fel begeerde ti tel te prolongeren door ongeslagen kampioen te worden in hun afdeling. Zaterdagavond werd hiervoor in de Gouden Poorte feest gevierd. Om 6 uur verzamelden de spelers, bestuurs- en commissieleden zich aan een kof fiemaaltijd, waarbij de voorzitter van Zeelandia aan iedere speler een foto van het succesvolle elftal overhandig de. Hierna zorgde het cabaretgezelschap o.l.v. de heer Van Baaren, met een goed verzorgd programma, dat men zich op zeer aangename wijze kon bezighouden, waarbij het cabaret werd afgewisseld met het optreden van het orkest „The Ricardo's". Hier bij bleek, dat deze heel wat in hun mars hadden en dat niet alleen Jeug dige virtuozen op een voetbalveld zijn te vinden, getuige het optreden van Adje Priester De heer H. Geers, die geheel belan geloos de kampioensploeg als trainer naar de titel heeft geleid, mocht een fraai Delfts Blauw bord in ontvangst nemen. De heer Buys bracht aan het slot van de avond allen die aan het welslagen van dit kampioensfeest hadden meegewerkt, hartelijk dank. Examens M.M.S. in Goes Aan het Goese Lyceum slaagden voor het eindexamen M. M. S. de dames: E. K. Dorst, Goes; V. E. Hulstbergen, Hoedekenskerke; J. A. Maat, 's Heer Hendrikskinderen; M. N. van Nieu- wenhuijze, Kloetinge; C. C. Rens, Goes; A. E. Scheffer, Goes; J. J. de Schipper, 's Gravenpolder. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Vlaardingen (West- wijk) (toezegging) C. H. van Rhijn te Den Hoorn op Texel; te Nieuw- Lekkerland (wijk Dorp) J. van Slle- drecht te Putten op de Veluwe; te Nieuw-Lekkerland (wijk Kinderdijk) L. Vroegindewey te Gameren. Beroepen als predikant voor bui tengewone werkzaamheden (jeugd- zorgwerk te Rotterdam) ds. A. P. van der Made, directeur Jeugdzorg te Rotterdam. Aangenomen naar Wanneperveen J. Folkertsma, kandidaat te Meppel. Bedankt voor Sint-Maartensdijk (toezegging) A. Klein Kranenburg te Hilversum. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Brantford (Ontario, Canada) (Christian Reformed Church) D. J. Scholten te Lethbridge (Alberta, Canada), voorheen te Bie- rum (Gron.) die het beroep ook aan nam; te Utrecht West (derde pre dikantsplaat) A. C. Kersten te Bode graven. CHR. GEREFORM. KERKEN Tweetal te Apeldoorn (tweede pre dikantsplaats) D. Henstra te Oud- Beierland en W. van 't Spijker te Drogeham. Bedankt voor Ede G. J. Buys te Papendrecht; voor Nieuwpoort F. Bakker te Huizen-N.-H. (Advertentie) MYRNA KORNET ....eerste prijs De Middelburgse m.m^.'ster had er eigenlijk niets meer van verwacht. Zij had reeds met een vriendin een va kantietrip uitgestippeld toen vorige week de post een keurig briefje be zorgde van de directeur van de Scholastic Service met de mededeling dat Myrna de eerste prijs in haar groep gewonnen had. Over twee maanden vertrekt Myrna Kornet dus voor een maandje naar Engeland om haar Engels wat „bij te schaven". En daar zij altijd al een beroep verkozen heeft, waar Engels aan te pas komt, komt haar deze beloning dus niet on gelegen. Het programma vermeldt be halve in de morgenuren les in de En gelse taal veel excursies, die de deel nemers dus in staat stellen iets meer dan alleen de taal van Engeland te le ren. Fern an del (zesmaal) in Franse komedie Het filmprogramma van deze week vermeldt voor het grootste deel re prises van overigens aantrekkelijke films. Nieuw voor ons Is echter „Test- Eiloot in nood", Luxor, (Vlissingen); et verhaal van een piloot, zoals de naam van de film reeds doet ver moeden, dat zicli vrijwel geheel in een vliegtuig afspeelt. Het is een kor te episode uit het leven van de vlie ger John Mitchell, welke voor hem waarschijnlijk de meest benauwde is geweest. Zijn machine is in brand geraakt bij een proefvlucht en we zien hem een verbeten strijd leveren bij de poging liet toestel veilig aan de grond te zetten. Jack Hawkins speelt de rol van de vlieger en Elizabeth Sellars, die van zijn vrouw. Want Mitchell heeft ook een gezin en we zien niet alleen de moeilijkheden van de vlieger in de lucht maar ook de problemen, die thuis op hem wachten, hoewel deze in de film ondergeschikt zijn aan de sensationele vliegtocht. De hervertoningen in de Zeeuwse bioscopen zijn „Eiland in de zon", Grand (Goes) en „Monpti" in Electro (Middelburg), de, ook in deze rubriek veel besproken rolprent van Romy Schneider. Alhambra .(Vlissingen). zet de verto ning voort van „Oorlog en vrede', het befaamde werk van King Vidor. DONDERDAGCYCLUS Hemingway's beroemde boek „The sun also rises" werd door Henry King verfilmd. Donderdag is deze rolprent in Electro (Middelburg) te zien. In „The sun also rises" vertelt Hemingway do lotgevallen van een aantal Amerikanen in Parijs en later in Spanje. De „losgeslagen generatie" noem de men de categorie mensen, waartoe deze Amerikanen beho ren. De hoofdrollen worden door bekende Hollywood-acteurs ver vuld, namelijk Tyrone Power, Ava Gardner, Errol Flynn en Mel Fer rer. Ook Juliette Greco verschijnt op het witte doek. In „Het schaap met zes poten", Al hambra (Vlissingen) zien we Fer- nandel in een zes-dubbele rol, name lijk als vader van een vijfling en als elk lid van dc vijfling. De charmante en uitstekende actrice Frangoise Ar- noul zorgt voor het vrouwelijk ele ment in deze kostelijke comedie van Franse makelij. „Dc bruid van de zee" Grand (Goes) is de, onlangs door ons besproken, film over een viertal schipbreukelin gen op een vlot. Een van hen is een vrouw. De rolprent werd vervaardigd naar het boek „Meermin, waar Heef Jö". Vier juryleden bepaalden hun aan dacht op de arbeid in de zaal, waar vier groepen van ongeveer tien vlas sers om de beurt een poging waag den. Het resultaat van de wedstrijd werd daarna door vier andere jury leden nog eens onder de loep geno men. Tenslotte, na vele ingewikkelde berekeningen van de Jury, maakte de heer Friederich de prijzen bekend. Het bleek, dat de heer L. d'Hooghe kampioen was geworden en de wis selbeker voor goed in zijn bezit mocht houden. De extraprijs van de P.Z.E. M., een elektrisch theelichtje, zal de burgemeester van Standaardbuiten aan de heer Van der Klundert over handigen, omdat deze vier zoons on der de prijswinnaars telt! De uitslag De uitslag van deze wedstrijd luidt: 1. L. d'Hooghe, Sint Jansteen; 2. M. Snouwaert, Sint Kruis, 3. P. v. d. Klundert, Standaardbuiten; 4. I. Cal- le, Sint Jansteen; 5. C. v. d. Klundert, Standaarbuiten; 6. Reedijk, 's Gra vendeel; 7. M. Rous,'Oud-Gastel; 8. A. de Pau, Koewacht; 9. J. v. d. Klundert, Standaarbuiten; 10. H. de Bruine, Koewacht; 11. J. Steenkiste, IJzendijke; 12. A. Inghels, Koewacht; 13. R. Martens, Koewacht; 14. w. Staelens, Eede; 15. A. v. d. Klundert, Standaarbuiten. De uitslag in het ploegenklassement luidt: 1. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en 2. Standaarbuiten. Hoewel slechts een zestal vragen werd gesteld geschiedde de beant woording op uitvoerige en gedegen wijze, hetgeen tot gevolg had, dat de laatste vraag de enige met een Zeeuws aspect zo beknopt moge lijk moestworden beantwoord in verband met de tijd. Deze vraag sneed het probleem nummer 1 van het eiland Tholen aan: de structurele werkloosheid, mede 'n gevolg van de voortschrijdende mechanisatie in de landbouw. Het kamerlid Roemers was van mening, dat in bepaalde gevallen Omschakeling op het tuinbouwbedrijf wellicht enige uitkomst zou bieden. „Het is nu eenmaal moeilijk om over al industrieën te vestigen en daar ik met de plaatselijke situatie niet vol doende op de hoogte ben, is het mij onmogelijk een juiste beoordeling over deze kwestie te geven", aldus de heer Roemers. Het Statenlid Van Oorschot verklaarde dat het vraag stuk van de werkloosheid op Tholen Provinciale Staten reeds lang bezig houdt. Elk jaar worden in de "Zeeuw se agrarische sector circa 600 arbei ders afgestoten, voor wie deze pro vincie geen werk te bieden heeft. Ve le trekken naar de randstad of ma ken gebruik van een pendeldienst. Als ae conjunctuur terugloopt zijn zij de eeersten, die wem buiten het arbeidsproces staan, zei spreker. Verheugend noemde hij het, dat de laatste tijd meer en meer aandacht wordt gevraagd voor de plannen om het Zuid-Sloe tot ontwikkeling te brengen en de Industrialisatieplannen in de kanaalzone van Zeeuwsch- Vlaanderen. Sprekende over de werk loosheid op Tnolen merkte de heer Van Oorschot nog op, dat wanneer er geen voldoende werkgelegenheid op het eiland zal zijn, de leerlingen van de nieuwe technische school te Sint- Maartensdijk straks ook weer ge dwongen zullen zijn naar elders ta vertrekken. Tevoren was er bijzonder prettig van Sedachten gewisseld over verachlllen- e nationale en zelfs internationale {iroblemen. waaraan de leden van het orum grote aandacht besteedden. De vijf dagen durende werkweek kwam ter sprake, terwijl de vraag: „Kan 'n christen op de Partij van de Arbeid stemmen voor alle forumleden aan leiding vormde in vaak uitvoerige be togen uiteen te zetten, dat het ant woord hierop „ja" luidt. De regcrings- politiek ten opzichte van Nieuw-Gui- nea werd voorts onder de loep geno men. Ook de bestedingsbeperking en de werkloosheid vormden onderwer pen voor een levendige discussie. De afdelingsvoorzitter van de P. v. d. A. te Sint-Maartensdijk, de heer P. A. Roels, leidde de bijeenkomst en nadat hij de forumleden aan het begin van de avond had voorgesteld, dankte hij hen aan het slot voor hun medewer-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 12