,,'t Trefpunt" in Middelburg had zeer goed eerste „winterseizoen" 2\orei\, y&w en THEEPOT-VELPON --THEEPOT Uw Kunstgebit Beef Uw haar een briljante schittering! Z.L.M. IN SCHERPENISSE MET UITGEBREID PROGRAMMA schrijven KLAM uit de ETHER '2)e vermiste oorring |MetG23jZ£3liim 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. DINSDAG 10 JUNI 1958 PLAATS IN JEUGDWERK VERZEKERD Jongeren van „Mennonite Voluntary Service" restaureren verdieping Het clubhuis ,,'t Trefpunt" in de Lange Giststraat te Middelburg van e „Stichting sociaal cultureel opbouwwerk Middelburg" heeft zijn eer ste „seizoen" nagenoeg achter de rug. Het is gebleken, dat het clubhuis inderdaad een „trefpunt" voor de „ongeorganiseerde" Middelburgse jeugd is geworden; bijna vierhonderd kinderen staan thans als „vaste bezoe kers" van het clubhuis ingeschreven in totaal werden in dit eerste win terseizoen 7000 „bezoekjes" genoteerd. Dit in de 35 weken, dat ,,'t Tref punt" zijn poorten voor de jeugd heeft geopend. Een gemiddelde dus van 200 per week. De curve van dit bezoek vertoont een alleszins gunstige ten dens: immers, op dit toch reeds fraaie gemiddelde drukt nog het „beschei den" bezoekerstal uit de aanloopperiode. De laatste weken waren in ,,'t Trefpunt" dikwijls vierhonderd kinderen „over de vloer". Naast deze verheugende ontwikke ling is het stichtingsbestuur verblijd met de toezegging van de Mennonite Voluntary Service, dat deze zomer twaalf jongeren van verschillende na tionaliteiten de middenverdieping van het pand Giststraat 7, waarin het clubhuis is gevestigd, zullen restau reren. Deze jongeren, studenten en scholleren van omstreeks 20 jaar heb ben ,,'t Trefpunt" gekozen als object voor een internationaal werkkamp. Vijf weken zullen zij in het clubhuis onderdak en vooral... veel werk vin den. Op 13 juli a.s. zullen de jongens eu meisjes, die afkomstig zijn uit Egypte, Joegoslavië, Scandinavië, Frankrijk, Duitsland en Engeland, in ,,'t Trefpunt" arriveren. De „Mennonite Voluntary Service" is een doopsgezinde organisatie, die de internationale verbroedering voor staat en waarin naast doopsgezinde jongeren ook studenten van andere gezindten, tot mohammedanen toe, „werkzaam" zijn. Eerst in het ,,'t Trefpunt" zullen de twaalf van de M.V.S. met elkaar ken nis maken. Hun belangeloze werk zaamheden hebben 'n tweeledig doel: het elkander leren begrijpen en... iets deren moeten de aandacht van de leiders en leidsters kunnen krijgen. De 7000 bezoekertjes, waarin ,,'t Tref punt" zich mocht verheugen, kwamen nagenoeg alle uit de „sector" van on der de 16 jaar. De zaterdagse instuif- avonden, voor de „ouderen", waren geen onverdeeld succes. Stichtingsbe stuur en leider, de heer M. Faassen zien zich dus voor de vraag gesteld: „Waar doet men deze jeugd nu het meest een plezier mee?" Het is gebleken, dat de dansavonden verreweg het beste „in trek" waren. Daarom is er gedacht deze avonden de gedaante van danslessen on der leiding van een bekwame leraar te geven. Nog deze maand zullen propaganda- acties voor ,,'t Trefpunt" worden ge voerd. Op de tentoonstelling „Bezige Handen II" zal iets over het werk van de stichting te zien zijn; op 21 juni zal, als afsluiting van het win terseizoen, het Goese kindercircus on der leiding van wika Hiensch een voorstelling geven in het Schuttershof te Middelburg. presteren voor een object, dat die prestatie verdient... Er was voor de heren bestuurderen van de M.V.S. slechts één blik op des Trefpunts mid denverdieping nodig... In de beide apartementen, die men hier treft, hangt nu nog een sfeer van verval en haveloosheid. Er zal door het internationale gezelschap menige spijker geslagen moeten wor den, heel wat opgeknapt en geboend.. Gehele gebouw Als in september a.s. het clubhuis werk zijn tweede winter ingaat, zal dat in een fraaier gebouw zijn, dat dan in zijn geheel voor het werk kan worden benut. Er zal getracht worden zoveel mo gelijk originaliteit in het werk te brengen. Zo wordt uitgezien naar een geschikt terrein voor de buitenspelen, 'aast handenarbeid, toneelspel, sport en modelbouw wil men ook voor de muziek een plaats inruimen in de „mogelijkheden tot verstrooiing" in ,,'t Trefpunt". Voor dit jeugdwerk zal men gezien de ontwikkeling en gezien het feit, dat er reeds nu van een tekort sprake is assisten ten en ideeënrijke medewerkers no dig hebben. De groepen mogen na melijk niet te groot worden; alle kin- Advertentie de gehele dag onwrikbaar op zijn plaats! Als U wilt, dat Uw kunstgebit de ge hele dag door gemakkelijk, stevig en zeker zit, neem dan DENTOFIX een nieuw, beproefd, antiseptisch poeder en strooi een weinig op de gebitsplaat. U zult meer dan tevreden zijn en alle ongemakken van Uw kunstgebit ver geten, want U kunt lachen, spreken en eten zoal* U wiltl DENTOrIX is daar bij verfrissend, voorkomt onaangename reuk uit de mond en is een weldaad ▼oor Uw gehemelte. WIJ garanderen, dat U tevreden zult zijn. Koopt nog heden in Uw apotheek of drogisterij een strooibus DENTOFIX. prijs slecht» f 2.35. Actie Voor deze avond zal ln de middag uren in de stad propaganda worden gemaakt, waarmee tevens een finan ciële actie voor ,,'t Trefpunt" zal wor den ingeluid. Het bestuur van de stichting begint namelijk de bodem van de bij het begin van het werk met subsidies en giften van gemeente en bedrijven ge vulde schatkist te zien.. De start van dit jeugdwerk viel samen met de in trede van de vaakgebezigde woorden „bestedingsbeperking"'... De stichting heeft echter, gezien het succes van dit jeugdwerk, alle reden om aan de geldelijke bel te rukken. Zij hoopt op een belangrijke finan ciële steun van de burgerlijke ge meente en andere bijdragen in de vorm van giften en donaties. Tot nu toe werd het werk prachtig gesteund; een beperking van de mid delen zou echter als een rem werken. Hard nodig is bijvoorbeeld de aan schaf van spelmateriaal zoals tafel tennistafels, biljart, en „bruine mon sters" voor diverse balspelen. En het „open jeugdwerk" heeft reeds bewezen, zijn plaats in Middelburg waard te zijn. Duidelijk komt dit naar voren in het percentage bezoe kertjes, dat reeds bij een jeugdvere niging of -organisatie was aangeslo ten. Dit was nog drie procent... De pinkstercollecten voor de zen ding heeft in de Nederands hervorm de kerk te Kapelle opgebracht 525,52 tegen het vorig jaar 685,70. In de maand mei wera in de Neder lands hervormde kerk gecollecteerd voor de diakonie 353/78 en voor de kerkvoogdij 344,84. GEL geeft aan het haar van dames en heren een schitterende glans en houdt het kapsel correct en luchtig (Slot van pag. 1) a.s. allereerst een vergadering van het dagelijks bestuur der Z.L.M. in het hervormd jeugdgebouw te St. Phi- lipsland, hierna volgt de vergadering van het hoofdbestuur. De morgen uren zullen worden afgesloten met een rondrit over het eiland St. Philips land. Om 2 uur 's middags zal de al gemeen voorzitter der Z.L.M., ir. M. A. Geuze uit Poortvliet, de officiële opening van de landbouwtentoonstel ling verrichten. Tegelijkertijd zullen landbouwjongeren paraderen met de acht vlaggen van de gemeenten op Tholen en St. Philipsland. Zij zullen geflankeerd worden door acht ruiters van de rijvereniging te Oud-Vosse- meer. Na de openingsplechtigheid volgt de algemene vergadering der Z.L.M„ waarin de inspecteur voor west- en zuid-Nederland van de Cul tuur Technische Dienst, ir. G. J. ter Brugge zal spreken over het onder werp: „De ontwikkeling van het kleine boerenbedrijf" in Nederland. Men heeft deze spreker speciaal uitgenodigd in verband met het feit. dat het grootste gedeelte van de Z.L.M.-leden op Tholen en St. Philipsland een bedrijf heeft van minder dan 10 ha. Met name zal de inleider de eventuele verzorgen de functie van agrarisch Tholen belichten met betrekking tot de ontwikkeling rond het Deltaplan en de industrialisatie in het Rot terdamse havengebied. roods moor dan 50 jaar dm b©vgio voor teder» motor I Imp. N.V. Willem van Rijn HMrkeetn*! 475 A'ém- Tel 86211 Telei 12282 RADIO- EN T.V.-RUBRIEK At\\\<\VVVVVWVV\\\VVVVVNA Operareportage geslaagd experiment Met drie camera's was de K.R.O. gis teravond in Carré om de opvoering van de ruim twee uur in beslagne- mende opera „Der Wildschütz" weer te geven. Dit geschiedde in het kader van de Amsterdamse kunstmaand. Hoewel niet nieuw voor de K.R.O.-tv- sector, komt het toch niet vaak voor, dat de televisie een integrale uitvoe ring als reportage doorgeeft. Meestal zijn het speciale t.v.-bewerbingen. Het experiment was zeer geslaagd. Misschien ook dat Lortzings levendi ge muziek en libretto ertoe bijdroeg: net werd een allerminst statisch ge heel. Bovendien waren beeld en ge luidskwaliteit werkelijk uitstekend en zorgde regisseur Ben Mettrop voor de nodige afwisseling. De t.v.-uitvoering van gisteravond was in de alleszins bekwame handen van dirigent Hans Lichtenstein, die het nieuwe seizoen de directie aan de Koninklijke Vlaamse Opera over neemt. Zijn kernachtige directie voert de solisten naar een niveau boven de middelmaat en sommigen tot uitste kend, ook qua voordracht. Het drietal, Hans Wilbrink (graaf), Guus Hoekman (schoolmeester) en De algemene vergadering wordt ge houden in het gebouw van de veiling vereniging te St. Maartensdijk. Ten slotte vermeldt de eerste dag een ont vangst ten gemeentehuize van Poort vliet. Minder officieel gaat het toe op de tweede tentoonstellingsdag, die o.m. de rondrit, een demonstratie met kunstmeststrooiers, de keuringen en een demonstratie landelijke ruiters te bieden heeft. Uiteraard zal een gezel lig muziekje geenszins ontbreken: het muziekgezelschap uit Stampers gat zal o.m. een concert verzorgen. Met de opvoering van het toneelspel Pinky" door spelers van toneelgroe pen uit Tholen en Oud-Vossemeer wordt de dag besloten. Slotdag Zaterdag 21 juni de slotdag zijn er wederom demonstraties met kunst meststrooiers. Voorts is 't wedstrijd element die dag goed vertegenwoor digd, want ploegen van de negen Z. L.M.-landbouwscholen in Zeeland zul len eikaars krachten meten tijdens de atletiekwedstrijden. Leden van de Z. P.M. en de L.J.G. zullen reidansen uitvoeren en voorts staat op het pro gramma een concert door alle mu- Youth for Christ-auto bezoekt Zeeland. De nieuwe Evangelisatie-auto van Youth for Christ zal deze en begin volgende maand in Zeeland zijn. Reeds a.s. dinsdag komt het „rijdend openluchtpodium" naar Middelburg; de nieuwe Evangelisatie-auto zal op de Markt standplaats kiezen. Het bezoek aan Middelburg duurt tot en met zaterdag 14 juni. In de morgenuren wordt de geluids auto rondgereden; 's middags en 's avonds worden verschillende bijeen komsten gehouden. Zo zijn er dins dag-, woensdag-, donderdag- en vrij dagavond samenkomsten op de Markt. Woensdagmiddag en vrijdagmiddag zijn er kinderbijeenkomsten op de Markt; donderdagmiddag een samen komst op het plein achter het stad huis en vrijdagavond te tien uur wordt op het parkeerterrein bij de Markt de film „Achter de Horizon" vertoond. Zaterdagmiddag is op de Markt de laatste bijeenkomst, die 's avonds wordt gevolgd door een slotrally in de Nieuwe Kerk, waaraan de Gospel Singers uit Eindhoven en een Am bonees mannenkoor uit Vlissingen zullen meewerken. Dinsdag 17 juni komt de auto naar Souburg, waar 's avonds een open luchtbijeenkomst op het Oranjeplein wordt gehouden. De volgende dag, woensdag 18 juni bezoekt het rij dend podium Westkapel Ie, waar in de avonduren een samenkomst op de Markt zal zijn. Hierna gaat de Evan gelisatie-auto naar Tholen. Op 19, 20 en 21 juni worden daor in de om geving van de Z.L.M.-tentoonstelling te Scherpenisse zowel overdag als 's avonds bijeenkomsten gehouden. Ook Sint Annaland en Tholen worden bezocht. Zaterdag 21 juni is er in het Holland-Huis te Scherpenisse een slotbijeenkomst. Van 24 tot en met 28 juni staat het rijdend podium in Breskens; van 1 tot en met 5 juli in Terneuzen. Daar na zal de nieuwe Youth for Christ- auto Zeeland verlaten. Examen. De heer A. Geertse te Oud-Vosse- meer slaagde voor het examen elek trotechnisch tekenaar, dat te Arnhem door de P.BKA. werd afgenomen. Oostburgse eerste in zeeh en gelconcours Zondag werd in Boulogne sur Mer (Frankrijk) een internationaal zee- hengelconcours gehouden, dat als eerste ontmoeting voor het kampioen schap van Europa gold. Van de ruim 500 deelnemers uit verschillende Westeui-opese landen en Amerika be haalde mevrouw J. EverseLam- bregts uit Oostburg bij de dames de eerste prijs met een vangst van 700 gram, waarmee zij in het algemeen klassement de eerste plaats bezette. Haar echtgenoot, de heer K. J. Ever- se, wist zich niet bij de prijswinnaars te plaatsen. De twee volgende wed strijden voor dit kampioenschap wor den in Oostende en Duinkerke gehou den; voor de volgende wedstrijden zullen twee Engelse havenplaatsen worden aangewezen. Voor het bediende-examen dames kapster slaagde te Breda mejuffrouw Maatje Hoogstrate te Yerseke. zlekverenigingen van het eiland Tho len. Als waardige afsluiting van deze jaarlijkse Z.L.M.-tentoonstelling bren gen de avonduren een aantrekkelijk turnprogramma, uit te voeren door leden van de Vlissingsc Turnvereni ging „V.T.V.", met de keurturner Jaap v. d. Sande en de keurturnster Nel Fritz. Waar zijn onze schepen? Aagtedijk 6 te Amsterdam. Aalsdijk 6 te Singapore. Alamak 5 te Blo de Janeiro. Alphacca 5 van New York n. Trinidad. Andijk 5 20 m. o. Jupiter Inlet. Arendskerk p. S Gibraltar. Astrid Naess 9 van Amuay n. New York. Boissevain 5 te Slngepore. Calisto 5 430 m. v. Ballnhead. Cartago 5 v. New Orleans n. Barrios. Cleodora verw. 10 te Sydney. Castor 3 v. prt. Ordaz n. Trinidad. Diemerdljk S te Los Angelos. Duivendljk 6 te Curagao. Groote Beer 5 300 m. z.w. Kp. Race. Heemskerk 5 te Port Elizabeth. Helicon 5 v. Amsterdam n. Kingston Hoogkerk p. 5 Ouessant. Kennemerland 5 v. Victoria n. Ilheus. Khaslella 5 v. Suez n. Aden. Harold 6 v. Brake n. Antwerpen. Kreeft verw. 10 te Monrovia. Kryptos verm. 13 gereed met dokken te Amsterdam. Kyllx verw. 13 te Le Havre. Bloemfontein 5 150 m. z. Las Palmas. Marletje Bohmer 9 te Lissabon, Marnelloyd 5 te Abadan. Molenkerk 6 te Mombasa. Muiderkerk 5 250 m. z.t.o. Beira. Naess Tlger p. 5 San Miguel. Noordzee 6 te Philadelphia. Plato p. 6 Dungeness. Schelpwijk 5 i40 m. Gayenne. Sarpendon 6 v. Cartagena n. Barranquilla Senegalkust 8 te Amsterdam. Sommelsdijk 5 650 m. w.n.w. Azoren. Straat Malakka 5 te Hongkong. Tibla p. 5 Perim. Van Heemskerk 5 200 m. o.z.o. Saigon. Vasum verw. 11 te Bandar Mashur. Zulderkerk 6 v. Capri n. Genua. (Advertentie) Annette de la Bije (Gretchen), mo- ;en in dit verband worden genoemd, 'wee grote namen stelden teleur Aafje Heynis en Erna Spoorenberg. Wellicht droegen hun helemaal niet realistische travesti-rollen hiertoe bij. Maar dat laatste was maar een detail. Over het geheel genomen was deze operareportage als televisie zeer aanvaardbaar. Kijk en luister In de N.T.S.-filmavond vandaag na het journaal eerst de derde afleve ring van de Duitse serie films over de verdediging van het westen. De ca mera's worden deze keer gericht op activiteiten aan de Poolcirkel. De hoofdfilm brengt Géne Tierney, Gly- nis Johns en Leo Genn in „De roman tische leeftijd" (Personal affair), over een jaloerse vrouw van een le raar aan een middelbare school, die één van de leerlingen van haar man verdenkt, dat zij deze het hof maakt. Het K.R.O.-radioprogramma wisselt muziek van licht en ernstig karakter af met reportages en een Klankbeeld over Frankrijk. Het hoogtepunt is het concert van het Concertgebouw orkest o.l.v. Eduard van Beinum. Met de Koninklijke Mannenzangvereni- ging „Apollo" uit Amsterdam (oJ.v. Piet van Egmond) wordt uitgevoerd het „Gesang der Geister über den Wassern" van Schubert en met mede werking van Aafje Heynis de AI- trhapsodie van Brahms. De pianist Bela Siki zet zijn Chopin-cyclus voort met „Twaalf etudes". Voor de AVRO een herhaling van het in 1956 uitge zonden hoorspel „Ik heb mijn vader niet zelf gekozen", gebaseerd op de tuchthuisrevolte van 1955 in Mas sachusetts. WOENSDAG 11 JUNL HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.09—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde mu ziek. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muziek. B.oo Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.10 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Metro- pole orkest en klein koor. 12.00 Plano recital. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muziek. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Lichte muziek. 13.50 Gram. 14.00 Bonds dag van de Bond van Gereformeerde Mannenverenigingen. 14.45 Gram. 15.00 Idem. 15.30 Fluit, cello en piano. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Interscholalr Jeugd- toernooi. 17.40 Beursberichten. 17.45 Gr. 18.00 Leger des Heilsmuziek. 18.15. Spec trum van het chr. organisatie- en ver enigingsleven. 18 30 Koorzang. 1B.5Q Gr. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Gr. 19.30 Buiten!, overzicht. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Evangelisatiesamen komst. 21.30 Geestelijke liederen. 22.00 Hervorming van de onderneming, caus. 22.20 Amus. muziek. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws en SOS-berlchten. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gr. 8 00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram, 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Voor het plat teland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 13.45 Gram. 14.00 Viool en cello. 14.30 Voor de Jeugd. 16.00 Volks muziek. 1615 Voor de zieken. 17.00 Vakan- tletips. 17.50 Regeringsuitzending: Rijks delen overzee: Henk Dennert: Cura- gaose muziekinstrumenten. 18.00 Nieuws, en comm. 18.20 Lichte muziek. 18 50 Act. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Herinnerin gen aan wereldkamp. voetbal. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Comm. 20.15 Wereldkamp. voetbal, rep. 21.05 Metropoleorkest en soliste. 21.35 Rook, hoorspel. 22.10 Wereldkamp. voetbal, nabeschouwing. 22.20 Koorzang. 22.50 Medische kron. 23.00 Nieuws 23.15 Gram. 23.50—24.00 Soc. nieuws, in Espe ranto. TELEVISIEPROGRAMMA. AVRO: 17.00—17 40 Voor de kleuters. NTS: 18.45—20.50 Eurovisie, wereldkamp. voetbal. VPRO: Rotterdams Phllharmonisch Or kest. 21.20—22.50 Het hemelbed, toneel stuk. I FEUILLETON door PATRICIA WENTWOBTB. Grant nam een stoel en alle drie za ten nu rondom de tafel. In gedachten overwoog hij, dat James Roney, met wie hij onderhandelde, nooit zijn zoon voor een flinke som bij de lan derijen van Deepside zou interesse ren, als de eigenaar wegens het ple- fen van twee brutale moorden in echtenis werd genomen. En hij, Grant, had dat geld nodig; het be hoorde tot zijn opzet, om „Cecily te overtuigen", zoals hij het uitdrukte. Uiterlijk kalm stelde hij de vraag: „Mag ik dan die verklaring eens zien?" Na het getypte stuk van Frank te hebben aangenomen, las hij het nauwkeurig, af en toe de wenkbrau wen fronsend. Tenslotte keek hij op. „Ik geloof", zei hij, „dat ze niet goed snik is. Vanmorgen heeft mijn huis houdster haar de dienst opgezegd. Na de thee kwam ze bij mij en maak te een hele scèneze wilde, dat ik haar zou laten blijven". „Waaróm heeft uw huishoudster haar de dienst opgezegd?" „Dat zou U mevrouw Barton moeten vragen, zulke dingen laat ik altijd aan haar over". „U weet het dus itiet?" „Neen, maar ik zag, dat mevrouw Barton 't liever niet zei". „Zie eens, meneer Hathaway de ver klaring van Agnes Ripley ligt vóór U. Is U van plan, daarover iets te .,Ja. Om te beginnen: Ik weet niet, of 't U bekend is, dat ik afwezig ben geweest". „Van zondagmorgen halfnegen tot maandagmorgen elf uurja". „Dat klopt. Nu zou ik willen opmer ken, dat ik van die twee moorden niets afwist tot Agnes mij er vanmid dag circa vijf uur van vertelde". „U kwam hier om elf uur 's mor gens terug en had toen een gesprek met inspecteur Smith. Hij ondervroeg U omtrent uw doen en laten op vrij dagavond 8 januari dat is verleden week vrijdag en hij wenste uw vingerafdrukken te hebben. Waarom wilde hij dat, dacht U toen?" „O, ik wist, d.w.z. ik hoorde, dat er een griezelverhaal de ronde deed. Op dat ogenblik dacht ik namelijk, dat het een griezel verhaal was iets over Mary Stokes, die een lijk ont dekt zou hebben. Toen er op de plek waar ze dat volgens haar zeggen had gezien geen lijk werd gevonden, nam ik aan, dat het geval aoor haar was verzonnen, dat het een sprookje was". „H'm. Had U dat z.g. sprookje ge hoord?" „Ja, mevrouw Barton zei er iets van en mijn vrouw ook terloops, weet U niet op de manier alsof ze er geloof aan hechtte". „U dacht dus, dat inspecteur Smith U ondervroeg naar aanleiding van dat verhaal. U wist niet, dat Mary Stokes vermoord was?" „Absoluut niet". „Of dat het lijk van Louise Rogers in 't Houtvestershuis was gevon den?" „Ik wist van die hele vondst niets af". „Wat hebt U gedaan nadat inspec teur Smith was vertrokken?" „Ik was op het landgoed, meesten tijds samen met de man, die zorgt voor mijn vee. Na de koffie ging ik uit en werkte aan een schuur, die we bouwen er ig heel wat te doen op een boerderij. Daarna ging ik weer naar binnen en begon mijn schrijfta fel op te ruimener is ook altijd veel schrijfwerk. Toen kwam Agnes binnen en maakte die scène". „En heeft niemand tevoren U over die twee moorden gesproken'" „Neen, noch de man van net vee, noch twee anderen, die ik aansprak. En mevrouw Barton evenmin. Als U wilt, kunt U het navragen". Lamb betrommelde zijn knie. „Laat ons nu tot de verklaring terugkeren", zei hij. „Geeft U toe, dat haar mede delingen juist zijn". „Sommige wel". „Wilt U zeggen welke?" „Het telefoongesprekdat klopt". (Advertentie) benl u „safe"! „Dus heeft die Louise Rogers U op gebeld en gezegd, dat ze U wilde be zoeken?" „Ja". „Is ze ook gekomen?" „Ja". „Hebt U commentaar op Agnes Rip ley's verklaring over 't geen ze heeft afgeluisterd?" „Ja, zeker. Ze heeft alles door elkaar gehaald. Maar ik kan U beter vertel len wat er precies is gebeurd. De vrouw, die me bezocht, was erg op gewonden. Ze sprak vloeiend Engels, maar met een buitenlands accent en nog driftig ook. 't Verwondert me dan ook niet, dat Agnes in de war raakte. Mijn bezoekster deed een lan^ verhaal over haar vlucht uit Parijs en een bombardement onder weg ik weet heus niet waar. Vol gens haar had ze een heleboel juwe len bij zich en werden die door een Engelsman gestolen. Toen ik einde lijk, even aan 't woord kon komen, zei ik, dat het me speet, maar dat ik niet wist wat ik met dit vrij oude verhaal te maken had. Ik zei het niet zo ruw, begrijpt U, maar dit was toch wat ik bedoelde. Toen kwam ze met een heleméél krankzinnig lijken de historie: Ze zou de hand van de dief hebben gezien op het ogenblik, dat hij in de juwelen graaide en ze beweerde, dat ze die hand altijd zou herkennen. Op mijn vraag, wat ze dan eigenlijk van mij verlangde, ver klaarde zij, dat ze mijn handen wilde zien. Ik legde die op de tafel, zodat ze ze allebei goed kon bekijken. Dat scheen haar te kalmeren en ze ging weg". Frank Abbott schreef alles nauwkeu rig op, zonder dat zijn gezicht ook maar in 't minst verried, wat hij er van dacht. Z.i. klonk Grant's relaas nogal dunnetjeszó dunnetjes, dat het best waar zou kunnen zijn! Lamb verschoof zich in zijn stoel, legde een hand op de schrijftafel en leunde voorover. „U zegt, dat die vrouw wegging. Wat deed daarnè.?" „Na vijf uur, bedoelt U?" vroeg Grant, even glimlachend. ,.U hebt het op schrift, nietwaar? Ik meen me al thans te herinneren, dat inspecteur Smith het vanmorgen heeft opge schreven en ik neem aan, dat U er rapport over hebt gekregen. Ik ben niet van plan, mij op inconsequenties te laten betrappen. Zo om en bij vijf uur ben ik uitgegaan en enige tijd uitgebleven". „Ging U tegelijk met Louise Rogers het huis uit?" „Neen, dat niet". „Hoe lang daarna dan?" „Enkele minuten", zei Grant, licht de schouders ophalend. „Hoe verklaart U het feit, dat Agnes Ripley U niet hoorde weggaan?" „Ik kan tot mijn spijt niet instaan voor wat Agnes zei of deed". „Ging U te voet, op de fiets of per auto?" „Te voet". „Waarheen?" (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 6