Ontwikkeling van Scheldebekken is Brabants-Zeeuwse zaak fris. AdresHandelsbelang' Middelburg aan Kamer drink TREK NAAR GEBOORTEGROND NA HALVE EEUW TE MACHTIG KAUWEN Agenda 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. DINSDAG 10 JUNI 1958 PROF. DE QUAY EN IR. Dl KOTTER Het Westen houdt niet op bij het Haringvliet (Van een onzer redacteuren) De commissaris der koningin in Noord-Brabant, prof. dr. J. E. de Quay en het lid van Zeelands Gedeputeerde Staten, ir. G. P. M. Dikötter, hebben maandagmiddag te Bergen op Zoom een uit eenzetting gegeven over de Brabants-Zeeuwse visie op de ont wikkeling van het Westersclieldebekken. Er zijn in dit gebied reeds thans belangrijke industriële centra, die in de naaste toe komst nog gunstiger komen te liggen, dank zij de verkeers-geo- grafische ontsluiting door de afsluiting der zeegaten en de uit voering van plannen tot verbetering van wegen en kanalen in West-Brabant. Professor De Quay ging met name in op de mo gelijkheden van d&t gedeelte van zijn provincie, dat aan de Wes terschelde ligt en aan Zeeland grenst (Woensdrecht, Ossen- drecht, Bergen op Zoom). „Hier heeft ons gewest de gelegenheid om in de toekomst schepen te ontvangen van 30.000 ton" zei Brabants' commissaris, „een unieke plaats aan de vermoedelijk reeds in 1968 gereed-komende Zoomse weg, vlak bij goede bin- nenvaartwegen en met goede bouwgrond op zand. Gezien de ont wikkeling van de komende 10-15 jaar geloof ik, dat we dit pro ject snel moeten aanpakken". Eu !r. Dikötter, die de kansen van Sloeplan en kanaalzone uiteenzette, voegde aan deze woorden toe: „Tus sen Zeeland en Noord-Brabant be staat thans een nauwe samenwer king. Dit Brabants plan voelen wij in Zeeland geenszins als een bedrei ging of als een concurrent van het Sloeplan of van de kanaalzone. Hier is integendeel sprake van een goed samenspel tussen twee provincies!" Prof. De Quay en ir. Dikötter spra ken voor de katholieke werkgevers vereniging in het diocese Breda, wel ke vereniging in Thalia te Bergen op Zoom haar jaarvergadering hield. Er was een talrijk en aandachtig ge hoor, zodat het geen wonder was, dat na de beide causerieën een belang wekkende gedachtenwisseling ont stond. Met name de verhouding met Bel gië werd daarbij aangeroerd, waarbij professor De Quay er op wees, dat de ontwikkeling van het Westerscheldebekken een zaak is, die ook België ten nauwste aan gaat. De plannen voor de Ant werpse haven hebben bijvoorbeeld betrekking op gebieden tot vlak bij de Nederlandse grens. Terwijl deze grens, gezien de ontwikke ling in Benelux en Euromarkt, be zig is te vervagen. „Wij zullen de vraagstukken, die zich rond deze ontwikkeling in Zeeland en Bra bant voordoen, dan ook gezamen lijk met België moeten oplossen", aidus Brabants commissaris. In dit verband stipte ir. Dikötter in antwoord op een vraag over de vaste oeververbinding door of over de Westerschelde nog aan, dat de door de provincie Zeeland zo zeer ge wenste centrale weg (Kotterdam- Sühouwen-Duiveland-Zuid-Beveland- Zeeuwsch-Vlaanderen) al evenzeer een zaak Is, die Internationaal moet worden gezien. Deze Weg Immers kan een groot Belgisch achterland bedie nen. Tevoren had ir. Dikötter in zijn cau serie over deze vaste oeververbinding opgemerkt, dat het vervoer over de Westerschelde op de duur niet meer met boten te bedienen zal zijn. Wan neer men nu in aanmerking neemt, dat de veerdiensten op de Wester schelde over tien jaar naar een ma tige schatting 18 miljoen per jaar zullen bedragen, dan betekent dit, dat in een vaste oververbinding 300 mil joen kan worden geïnvesteerd. „Een diepgaande studie van deze zaak Is nodig!" zo verklaarde ir. Dikötter met nadruk. „Alle mo gelijkheden van een vaste verbin ding moeten worden bekeken. En dit dient reeds nu te gebeuren, want te zijner tijd als het ogenblik van deze vaste verbin ding inderdaad is aangebroken dan dient men te weten wat men wil. Ir. Dikötter gaf vervolgens enkele cijfers over Sloeplan en de kanaal zone. daarbij wijzend op de mogelijk heden voor zware industrie. Het Zuid-Sloe bevat in eerste aanleg 800 ha. industrieterrein. Later komen daar nog 230 ha bij. In de kanaal zone van Zeeuwsch-Vloanderen kan worden gerekend op 800 ha., uit te breiden tot 1100 ha. De Gedeputeerde verwachtte dat men in I960 zou be ginnen met de Belgisch-Nederlandse werken aan het kanaal (zeesluis, bin- nenvaartsluls, verbreding), waarover onlangs tussen Nederland en België een akkoord is bereikt. Naar zijn me- zullen deze werken in 1965 gro tendeels gereed zijn. Reeds nu heb ben de vijf gemeenten in de kanaal- one een hechte samenwerking aan- ;egaan, teneinde gereed te zijn de lier te verwachten industrialisatie op te kunnen vangen. Voorts wees ir. Di kansen, die Zeeland ook biedt al creatie-terrein: de afgesloten Zand- kreek en te zijner tijd het Zeeuwse meer zullen daartoe bijzonder ge schikt zijn. Tenslotte ging hij nog in op de drie voornaamste plannen, die er thans bestaan voor afsluiting enz. van de Westerschelde, namelijk het plan-Bonnet, het plan-Cohen Stuart en het plan-Mesu, er daarbij op wij zend dat aan het regiem van de Wes terschelde niets mag worden gewij zigd zonder toestemming van België. WEST-BRABANT Het betoog van prof. De Quay was voornamelijk op West-Brabant ge richt en werd voorafgegaan door een korte schets van het na-oorlogse pro vinciaal beleid in Brabant. De ont wikkeling van West-Brabant werd tot nu toe geremd door dat jarenlang rote onzekerheid heerste over het loerdijkkanaal. Nu dit echter in de destijds voorgestelde vorm van de baan is, kan met de ontsluiting van het gebied worden begonnen. Uitvoe rig ging prof. De Quay de, maatrege len na, die hiertoe zullen worden ge nomen. Daarbij wees hij er op, dat er rond het Haringvliet thans nog niets bestaat, terwijl Brabant, en Zeeland wél industriële aanzet- VAN iwin TOT WIE DE SCHOEN PAST... „Wie de schoen past, trekfee hem aan", zo moet de politie iu Sluis geredeneerd hebben, toen een der manschappen een vrij nieuwe kinder schoen pp straat vond. Zodat men op zoek ging naar een bijpassend kind. Via informaties bij de tweeplaat selijke schoenhandelaren slaagde mener inderdaad In het adres op te sporen, waar de gevonden schoen thuis zou moeten horen. Ge merkt het, de eerlijkheid kent geen gren zen in Sluis en men spaart er geen moeite om die eerlijkheid te dienen. In dit geval echter werd de moeite slecht beloond. Want in het gezin waar de schoen thuishoorde, stel de men geen prijs meer op het ge vonden exemplaar. De andere, bij passende schoen was ver versle- FOLKLORE... Er zijn lieden, die een speciale stu die hebben gemaakt van de folklore in ons land en die U haarfijn kun nen uitleggen waarom er in, laten wij zeggen Schin-op-Geul op een bepaalde dag op een zeer bepaald uur op een nog uit de middeleeuwen stammende blokfluit wordt geblazen. Dat kan dan zijn om de boze gees ten uit de korenaren te verjagen, of om de algehele vernieting van de zwarte zwiebertjes In 1103 te geden ken. Zwarte zwiebertjes waren klei ne, kwaadaardige koboldjesdie het er op gezet hadden de Schin-op-Geu- lers iets aan te doen. Wat welen wij niet, daar moét ge nu voor bij de folkloristen wezenDie weten dat allemaal haarfijn. Aan dit alles m&esten wij denken toen men ons berichtte, dat er in een VUssingse straat, zo maar op een uur in de voormiddag, uan een ge degen burgerwoning een versierde hark is afgeleverd. Een huis-tuin- en keukenhark, fraai en smaakvol opge tuigd met bloemen. Van de top tot aan de getande voet omrankt met bloemen. Ldnge tijd hebben wij ge piekerd over de symbolische beteke nis, die er achter dit gebaar kan schuilen, maar wij brachten het niet tot een aannemelijke verklaring. Het Hat voor ons in het duister van dc folklore. Ook al hoort het daar mis schien helemaal niet thuis en was het zo maar een grapje ten. En of de politie het schoeisel maar weer in de vuilnisbak wilde deponeren... VREEMDE VOGEL In Nisse vonden enige knapen een vreemde vogel, zoals zij er ln hun jeugdig bestaan nog nooit een ge zien hadden. Het dier liet zich vrij gemakkelijk vangen en in triomi werd de gevleugelde vriend naar huis gevoerd. Achteraf bezien zou het best moge lijk zijn geweest, dat die vogel de knapen zijn adres had verteld, 't Was namelijk een papegaai, thuishorend "n Driewegen. De eigenaar heeft zijn ..vreemde vogel" intussen weer terug en daarmee was ook dit mysterie weer opgehelderd. KONING EN MINISTERS In Koewacht is een nieuwe koning aan de macht en ook zijn er nieuwe ministers. Dat kan daar allemaal om dat er een schuttersvereniging is „St. Scbastiaan" genaamd die jaarlijks koningsschietingcn houdt. Dit jaar werd de hoer R. v. d. Poecke onttroond en opgevolgd door de jeug dige R. van Gaever, jongste schutter van de vereniging. De horen D. Mis- fhers en R. do Waelo schoten zich respectievelijk eerste en tweede minister en dat alles werd na afloop gevierd met een majesteitelijke „Ko ningsmaaltijd". BAAS BOVEN BAAS Koewacht heeft echter niet alleen een koning nee ook daar geldt het aloude „baas boven baas". In dit ge val is het een oude baas en wel de 80-jarige heer Em. Poppe, die al 45 jaar „schutterskeizer" van zijn ver eniging is en die dezer dagen zijn 65- jarig sohuttersjubileum hoopt te vie ren. Op 21 juni wordt dit feest ge vierd met een jublleumschietlng. /drink fris „fris" is geen nieuw merk! alle goede koolzuurhoudende, alcoholvrije dranken zijn fris-dranken! punten hebben. „Het zal duidelijk moeten worden, dat het westen niet ophoudt bij het Haringvliet, maar dat ook Zeeland en Westbra bant bij het westen beho%sn". Spreker zag in deze streken mo gelijkheden voor die bedrijven, die niet strikt aan Rotterdam en zijn accommodatie zijn gebonden, als mede voor aanvullende bedrijven. „Nu reeds is er een tendens tot decentralisatie. En dat terwijl de verbindingen nog niet verbeterd zijn!" aldus spreker. Prof.' De Quay wees er nadrukkelijk op, dat het provinciaal beleid er op gericht zal moeten zijn de industrie provinciaal te concentreren. „Het zwaartepunt moet liggen op de thans reeds bestaande centra en niet op de kleinste gemeenschappen". Spreker wees er op, dat minister Zijlstra in zijn industrialisatienota heeft toege zegd over zijn nieuwe spreidingspoli- tiek contact op te nemen met de pro vinciale besturen. Aan deze besturen wordt dus een belangrijke taak op gedragen. De vergadering werd gepresideerd door mr. P. van Boven, directeur van de Machinefabriek Breda. OVER DE VEERTARIEVEN (Advertentie) FOTOGRAFEREN! Riskeer niets Middenstand in het geweer De vereniging „Handelsbelang" te Middelburg heeft zich in ver band met de voorgenomen ver hoging van de veertarieven* op de Westerschelde in een adres tot de Tweede Kamer gericht. Hierin wordt gezegd, dat het bestuur van „Handelsbelang" met verbijstering heeft moeten constateren, „hoe zonder enig. overleg met directe belangheb benden of hun organisaties de levensader van de Zeeuwse mid denstand voor een belangrijk deel wordt afgeknepen". In liet adres wordt er op gewezen, dat gedurende de jaren, dat de veren over de Westerschelde vrii waren, de Middelburgse middenstand zich door een intensieve propaganda een klan tenkring heeft verworven in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Bij de we deropbouw en uitbreiding van tallo- Middelburgse speciaalzaken heeft men zich op de daardoor vergrote omzet gebaseerd", zo wordt opge merkt. Voorts wordt betoogd, dat vele'Mid- delburgse^zaken, die zich voor hon derd procent hebben ingesteld op de zogenaamde „vreemdelingen-indus trie" met ondergang worden be dreigd. „Een kleine berekening toch toont aan, dat de Belgische- en Fran se vervoersondernemingen te zwaar belast worden door de nieuwe tarie ven om het organiseren van dagtoch ten naar Walcheren nog aantrekke lijk te doen zijn". „Reeds gaan stemmen op oni te komen tot daadwerkelijk verzet tegen een maatregel, welke een groot deel van de Zeeuwen in hun bestaan aantast en voor een groot deel van hen ruïneuze gevolgen dreigt te krijgen. Er Is gezegd, dat men schijnbaar veronderstelt, dat in Zeelatid nog Papoea's wo nen. Laat men dan echter ook be seffen, dut zelfs Papoea's met primitieve middelen en gedreven tot het uiterste, moeilijke tegen standers kunnen zijn". Ook wordt in dit adres het Deltaplan aangeroerd, dat vele toekömstvragen voor bepaalde takken van de mid denstand openlaat. Zo wordt de vrees uitgesproken, dat langs de in het Deltaplan geprojecteerde wegen do klanten van de Zeeuwse middenstan ders naar de randstad Holland zullen worden „weggezogen". De Zeeuw wordt wantrouwend, aldus het adres en gaat mot argwaan deze ontwikke ling, waaraan hij deel moest hebben en waar hij veelal buiten staat, aan schouwen. Er wordt voorts gesteld, dat de Zeeuw, als iedere andere Nederlan der, het recht heeft vrije wegen en vrije, goed geoutilleerde verbindin gen te eisen. In dit verband wordt gewezen op de brede wegen en mil joenen vergende tunnels, die elders worden gebouwd. Aan de bruggen, die elders veerdiensten vervangen, draagt de Zeeuw zijn deel bij. nationale importantie van de verbin ding over de Westerschelde". Ook wordt aangestipt, dat de Zeeu wen voor de volle nonderd procent bijdragen in de wegenbelasting, maar voor het merendeel slechts van een zeer beperkt wegennet profiteren. „Oók aan het geduld en het incasse ringsvermogen van een Zeeuw is een grens gesteld. Het ziet er naar uit, dat die grens niet alleen bereikt is. maar overschreden dreigt te worden. Tenslotte wordt een dringend beroep gedaan op de autoriteiten om ook de belangen van de Zeeuwse bevolking te willen beschouwen en behandelen gelijk aan die van overig Nederland. „Zeeland vraagt tunnels noch brug gen en maakt geen aanspraak op grote verkeerswegen, hoewel tunnels, bruggen en verkeerswegen overal elders in Nederland de trots der be volking zijn. Zeeland en met name de middenstand vraagt slechts een vrije overtocht over de Westerschelde, des noods met een, zoals tot heden, on voldoend functionerend veer. En dit behoeft geen bede te zijn, maar kan als eis geformuleerd worden, omdat alle verkeersverbindingen ook met Zeeuwse belastinggelden zijn aange legd eu worden onderhouden", aldus het adres. Eerste zeeviswedstrijd België—Nederland Ook Zeeuwen in het team Zoals gemeld wordt zondag 22 juni op het strand van Heist de eerste officiële BelgiëNederland-wedstrijd in zeevissen gehouden. Uitdager is België middels de Belgische Federa tie van de Zeewerphengelsport. Orga nisator is de zeehengelaarsclub „D« Oostkustvissers" in Heist. Er zijn speciale ere-prijzen voor deze landen- wedstrijd beschikbaar gesteld door het Expo-comité in Brussel. Er wordt van 10 tot 13 uur gevist met opko mend tij. Leider van de Nederlandse ploeg is Sjaak Jurgers, voorzitter van de Strijen-vissers uit Bergen op Zoom. Het is een sterke ploeg van zeevissers die ervaring op de stranden hebben. De meesten gooien 80 meter en ver der, noodzakelijk om bij zwakke wind achter de branding van Helst te komen. De volgende Zeeuwen maken deel uit van de ploeg: J. Flipse, Middelburg; F. Hamerlinck, Terneuzen; J. Hoo- Ssrland, Sluis; W. de Meyer, Sas van ent; G. Polderman, Sint Maartens dijk; H. van Seyen, IJzendijke; K. van Tatehove, Vlissingen en I. Ver- straete, Hoofdplaat. De technisch adviseur van de „Club van 100", Rein Mijdema, zal fur_ ren als technisch adviseur. Kort voor de wedstrijd zal aan de hand van wind, waterstand en temperatuur de tactiek van het vissen worden be paald. De Eindhovense hengelspe- cialist Van Rooy heeft het afgelopen jaar een reukolie ontwikkeld, die de vis lokt. Besloten is, dezo reukstof in Heist niet te gebruiken. De ploeg wil niet de naam hebben door een tech nisch foefje een voordcel te hebben. Met deze reukolie zouden de laatste maanden prachtige vangsten zijn ge maakt. Zij is echter niet in de han del. Geen E.V.O.-deputatie naar minister Algera In tegenstelling tot eerder versprei de berichten zal de Algemene Verla ders- en Eigen Vervoerders Organi satie (E.V.O.) in verband met de veergeldenkwestie géén deputatie naar minister Algera afvaardigen. Er werd, naar de E.V.O. meedeelde, geen onderhoud met de minister van verkeer en waterstaat aangevraagd. In een door de E.V.O. in samenwer king met de Organisatie van Beroeps vervoerders-Wegtransport aan het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland gericht adres, is nogmaals met nadruk het principe van de vrije veren aan de orde gesteld. Daar het thans gaat om een tariefsverhoging van ingrijpende aard, wordt in het adres de klemtoon gelegd op het be houd van de huidige tarieven. De aanval, die door een lid van het actiecomité voor de Vrije Veren op de E.V.O. is gelanceerd, is dus van elke grond ontbloot. KUNST Geslaagd jubileumconcert „Instrumentale" DIRIGENT HENK STAM, SOLIST THOMAS MAGYAR. BIJ een jubileum worden meeatal uit sluitend vriendelijke dingen gezegd en alle minder prettige woorden wor den op beminnelijke wijze ingeslikt. Daarom willen wij in de aanhef van deze bespreking ter voorkoming van misverstanden meedelen, dat alle vriendelijkheden in deze kolom over de Middelburgse Instrumentale en over het jubileumconcert, dat deze vereniging gisteravond in de Concert en Gehoorzaal gaf, oprecht gemeend zijn. Want het was een goed concert gisteravond, een uitvoering een jubi leum waardig! Het hoogtepunt was - het vioolconcert van Bruch. vertolkt door Thomas Magyar, die door Henk Stam en de zijnen op knappe wijze werd bijgestaan. Dit lyrische, roman tische werk is ontsproten aan een ge voelswereld die Henk Stam goed ligt, ook al maakt deze musicus wel eens de indruk, dat de toonkunst pas bij Schönberg begint. Mede dank zij de ze dispositie onstond een vertolking; die uitblonk door grote muzikale ge-, voeligheid, een vertolking ook waarin de strijkers'tot moer dan gewone (al thans voor een niet-beroeps-orkest resultaten kwamen. Daarbij nog in aanmerking genomen het knappe'en muzikale spel van de voortreffelijke Magyar, kan worden gezegd, dat het geheel een zéér bezielde indruk maakte! Terecht Was er veel en lang- durig applaus van het vrij talrijke publiek. Het concert was feestelijk begonnen met Handels Suite uit de opera „Al- cina". Hierbij was opvallend, dat het orkest direct al een prettig- ingespeel de indruk maakte: ei- waren niet van die bekende beginfout'jes, maar er werd vanaf het begin licht en plezie rig gemusiceerd. Een klein bezwaar was wellicht, dat sommige inzetten' (bij de aanvang van de diverse on derdelen) soms heel even aarzelden. Mogelijk te voorkomen door een nog exacter aangeven door de dirigent. Mozart's befaamde symfonie in A vormde het laatste werk vóór de pau ze. Wij willen wel bekennen dit werk als de „test-case" van het concert te hebben beschouwd. Want het is een magnifiek stuk muziek, dat evenwoL zo moeilijk is, dat elk amateur-en semble zich wel drie keer dient te be denken voor het aan dit werk begint. De moeilijkheid zit niet zo zeer-in het. „nootjes-maken", dan wel in do uiter ste verfijning vragende afwerking. Welnu, het moet worden gezegd, dat bij het luisteren naar de beide hoek-, delen de luisteraar de indruk kroeg: jawel, de „Instrumentale" is voor de» ze opgave geslaagd, vooral wat het eerste deel betreft. Maar het midden- .1Noen, ondanks alle verdien sten, die deze vertolking had, kan niet worden verklaard, dat zowel het An dante als het Menuet zodanig werden gespeeld dat mon cr slechts lof voor kon hebben. Hier «peelde.het orkest nog niet licht, nog niet verfijnd ge noeg, waardoor de vertolking.als ge heel niet dat niveau behaalde, .waar op het overige deel van het program ma stond. Overigens sluit dit alles do waardering voor wat bereikt werd niet uit, want nogmaals: men moet over deze symfonie bepaaldelijk niet te eenvoudig denken. En.zoais ge zegd: met name in het eerste en laatste deel werd inderdaad Mozarti- aans gemusiceerd. Wanneer men tenslotte een concert feestelijk wil eindigen, dan is er bij de heer Beethoven altijd wel wat te vinden, dat zoals het heet, een „waar dige afsluiting" vormt en daarom be-, sloot men deze uitvoering met een ouverture van deze componist, dé „Egmont". Voortreffelijk en met élah gespeeld, zodat men met de beste in drukken huiswaarts toog, indrukken van een goed-spelend orkest, waarvan de leeftijd omgekeerd evenredig bleek aan de vitaliteit. We kunnen da. „Instrumentale" in deze tijd van lang speelplaten heus niet missen! de K. Klok terug In Zeeland zet men de klok terug en belemmert men het vrij verkeer door lioge tarieven, daarbij aan dc andero zijde wegen ontwerpend, welke de af voer van de eigen klanten bevorde ren. Wegen, welke in het kader van Do „trek" naar hun geboortegrond is twee bejaarde Amerikaanse heren te machtig geworden! Na meer dan een halve eeuw in de Verenigde Staten te hebben gewoond, zijn do thans 81- jarige Jacob Mlchielsen en de 79-ja- rige Adriaan van Iwaarden voor en kele weken naar het rustige Zuid-Be- velandse dorpje Krabbendijke terug gekeerd. Twee krasse grijsaarden, vol humor en kwinkslagen, die het sappige dialect van hun geboorte streek niet zijn verleerd. Michielsen, in Krabbendijke geboren en Van Iwaarden uit Waarde geboortig, maar als negenjarige naar Krabbendijke verhuisd, emigreerden reep. 56 en 52 jaar geleden naar het land van Un cle Sam. De enthousiaste brieven van de oudste van hot tweetal, werkten zo aanstekelijk op Adriaan van Iwaarden, dat hij vier jaar later m< t zijn vrouw een zuster van Ml- chielsen's echtgenote en vier kinde ren de grote stap waagde. Nimmer hobbcn de beide bejaarde heren, die momenteel bij familie „We hebben ze nooit tevoren ontmoet, omdat ze nog niet geboren waren, toen wij ruim een halve eeuw geleden Krab bendijke voorgoed verlieten!" in Krabbendijke logeren. Beide oude he ren, die op de leeftijd van de sterken gekomen de drang om nog eenmaal hun geboortegrond te bezoeken niet konden weerstaan, zijn het al aardig gewend in Zeeland. Dagelijks maken zo grote tochten, naar tal van fami lieleden; tot zelfs in Den Haag toe. (Foto P.Z.C.) Advertentie geeft uw zenuwen rust ontspant en is zo lekker zo fris zo gezond VANDAAG Middelburg Electro: „Monptl", 8 uur, 18 Jaar. Molenwater: Mtniatuur Wal cheren, 9—22 uur. Schuttershof: Ten toonstelling „Bezige Handen". Vlissingen Alhambra; „Oorlog en vre de", 7 uur, 11 Jaar. Luxor: „Testpi loot in nood", 8 uur, ai. Goes Grand: „Eiland ln de zon", S 'uur. 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2