dus bierweer! Het weer van a.s. zondag LEZERS SCHRIJVEN DE K.N.V.B. ZAL LEGALE VERENACTIE STEUNEN kerko SPORT EN WEDSTRIJDEN WIN f1000.- s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. VRIJDAG 6 JUNI 1958 PROTEST ZEEUWS*V LA AM SE VOETBALWERELD Open oog voor moeilük- heden van betrokken clubs De Koninklijke Nederlandse Voet halbond is bereid de actie die door de Oost-Zeeuws-Vlaatuse voetbalveren i- gingen tegen de verhoging van de veertarieven op de Westerschelde wordt gevoerd, indien dit op legale wijze geschiedt, volkomen te steunen. Indien deze verhoging toch door gang mocht vinden, dan zal de voet balbond een open oog hebben voor de moeilijkheden, die daardoor zoudeu kunnen ontstaan voor de Zeeuws- Vlaamse voetbalclubs. Dit werd bij monde van de heer D. Nijs, hoofdbe stuurslid van de K.N.V.B. medege deeld tijdens een donderdagavond in het clublokaal van de voetbalvereni ging „Steen" te Sint-Jansteen gehou den bijeenkomst. Deze vergadering ging uit van de afdeling Zuid I van de K.N.V.B. en werd bijgewoond door vertegenwoor digers van een groot aantal voetbal clubs uit Oost-Zgeuwsch-Vlaanderen en van het actiecomité voor de vrije veren. Aan het slot werd met algemene stemmen besloten om de heer Nijs te doen informeren tot wie men zich in deze het beste kan wenden, om dan namens de K.N.V.B. een telegram tot de bevoegde instan ties te zenden, waarin met klem wordt geprotesteerd tegen de ver- veertarieven en de waarde van de sportorganisaties Opar voren zal wordex\ gebracht. De heer L. G. Hermans sprak een kort openingswoord, waarin hij erop wees dat de vergadering op verzoek van enige verenigingen was belegd, in verband met te verwachten stijging der reiskosten. De heer D. Nijs zeide hierna, dat de bond van de vereniging ..Hontenisse" een schrijven had ont vangen waarin een overzicht werd gegeven van de consequenties van de tariefsverhoging. Men is daarvan ge schrokken en daarom is tijdens een zaterdag gehouden vergadering van het sectiebestuur tc Amsterdam be sloten namens de K.N.V.B. een schrij ven te richten aan Gedeputeerde Sta ten of aan de regering. De K.N.VJ3. zal zich ook achter verdere stappen stellen, indien men hierover tot een eenstemmig besluit kan komen. De voorzitter van de af deling Zeeland, de heer Bakker, her innerde eraan, dat bij het verschijnen van het bericht over de voorgenomen tariefsverhoging, döor de afdeling reeds een schrijven tot Gedeputeerde Staten werd gericht. Hierbij werd er op gewezen, dat door deze tariefsver- boging een intensief sportcontact, dat door de vrije veren tussen Wal- F13 50 Ui Aneeuww+t e*i pwUqrifr Nachtcactus bloeide bij kweker te Soest (Van een correspondent) Deze week heeft de nachtcactus van de kweker H. van Oest te Soest in bloei gestaan. De fraaie plant waar van de knoppen slechts eenmaal per jaar gedurende de nachtelijke uren bloeien, opende haar eerste knop 's avonds om 7 uur. Daardoor werd de bijzonder fraaie, crème-kleurige bloem zichtbaar met de lange meel draden in dezeifde kleur en de bijzon der dikke stamper. Omstreeks half tien was de bloein geheel geopend. De nachtcactus zelf is eigenlijk een onogelijke plant, bestaande uit een lange, vrij dunnen stengel met harde stekelige prikkels. Het zijn de bloe men, die deze plant haar schoonheid geven en deze zijn dan ook werkelijk de moeite van het bekijken waard. De nachtcactus vraagt weinig ver zorging. doch kan slechts in een broeikas leven. Bij koud weer kan het weken dur#n, eer zij de knoppen opent. Bij warm weer is het slechts een kwestie van een paar uur. De plant hevat nog drie knoppen, die zich waarschijnlijk als het mooi weer blijft binnenkort zullen ope nen. cheren, Zuid-Beveland en Zeeuwsch- Vlaanderen ontstond, weer verloren dreigt te gaan. Verzocht werd toen om bij eventuele invoering der ver hoging daarmede rekening te houden, door groepskaarten voor sportbeoefe naren in te voeren. De heer Bakker wees erop, dat in Zeeland ook nog an dere veren zijn, hetgeen consequen ties inhoudt. Comitélid sprak De heer P. Stevens sprak namens het actiecomité en hij noemde het noodzakelijk, dat men hier één lijn trekt. Eerst dacht men dat Middel burg, aldus spreker, met de rug tegen de muur stond, maar thans is anders gebleken. Men moet zich daar voTgeris hem niet langer ver schuilen. „Luxueuze boten wil men hier niet, voor de prijs van één boot had men er drie kunnen heb ben." De heer Stevens zei voorts, dat de minister wel gezegd heeft hoeveel aan Zeeuwsch-Vlaanderen werd besteed, maar niet hoeveel er uit is gehaald. Indien er niet direct resultaat wordt bereikt, zal men nier toch blijven doorvechten. Wat Schouwen-Duiveland en Nrd.- Beveland betreft, daar ligt de zaak geheel anders. Daar zal de uitvoering van het Drie-eilandenplan en Delta plan een oplossing brengen. Niemand, aldus de heer Stevens, zelfs de konin gin niet, zal ons deze actie kwalijk kunnen nemen. hierna volgende discussie de suggestie gedaan om een beroep te doen op de K.N.V.B. en het actiecomité om alsnog een tele gram aan de koningin te zenden, ten einde te verkrijgen dat de minister van zijn besluit wordt afgebracht. Verder werd gevraagd hoe de K.N.V.B. zou staan tegenover een aansluiting van de Zeeuws-Vlaamse verenigingen bij de Belgische voet balbond. De heer Nijs .zei het idee te hebben, dat men daar in Zeeuwsch- Vlaanderen niet naar verlangt. Nadat de heer Nijs er o.m. nog op had gewezen, dat sport in de moder ne samenleving een dringende eis is. dat hier een taak voor de overheid ligt en nadat hij nogmaals de steun van de K.N.V.B. had toegezegd en de mededeling had gedaan, dat de voet balpool volgend jaar vermoedelijk wel tot het verleden zal b'ehoren, werd ge pauzeerd. Na de pauze werd het eer der genoemde besluit genomen. Bij de verd o.n U.V.V. besprak problemen rond bejaarden (Van onze correspondent) Do sectie bejaardenzorg van de stich ting Landelijke Unie van Vrouwelij ke Vrijwilligers heeft donderdag tij dens een te Amersföort gehouden studiedag veel aandacht liesteed aan de problemen van gezinsverzorging aan zelfstandig gehuisveste bejaar den. Ruim 100 afgevaardigden van afde lingen uit het gehele land hebben met belangstelling geluisterd naar mej. A. van Keulen, chef onderafde ling gezinszorg van het ministerie van maatschappelijk werk, die een causerie hield. Zij wees erop, dat niets moet worden nagelaten om de bejaarden hun zelfstandigheid te laten behouden en zij noemde het een groot kwaad, wanneer de bejaarden de in druk krijgen uit liefdadigheid te wor den geholpen. Kwakzalfster kreeg voor vijfde maal proces-verbaal Voor de vijfde maal heeft de politie van Rotterdam proces-verbaal opge maakt tegen de 62-jarige mevrouw A. A.Van W., wegens onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst. Da gelijks behandelde zij volgens de po litie tientallen patiënten aan haar woning en er waren dagen, dat haar dit wel honderd gulden opbracht. Zij hield de handen van de patiënten vast en ging in trance. Als zij weer was ontwaakt, stelde zij haar diag nose. Zij rekende twee gulden of een rijksdaalder per consult. Zij schreef dan geneesmiddelen voor. die geleverd werden door een bepaalde apotheek. De patiënten moesten dan naar een bepaald nummer vragen uit de catalogus van een naar de politie mededeelt, kwakzalversbedrijf In het oosten van het land. Volgens de poli tie gebeurde het wpl. dat een patiënt, die naar het zeggen van mevrouw aan galstenen leed. een geneesmiddel kreeg, dat eigenlijk voor lijders aan aderverkalking was bestemd. Van deze geneesmiddelen kreeg ze provisie en het gebeurde wel, dat dit opliep tot een bedrag van 50 per maand. Japan zal op de komende zitting van de intern, commissie voor de walvisvaart, die in Den Haag gehou den zal worden, voorstellen de vangstlimiet voor het komende wal- visvangstselzoen van deze winter vast te stellen op 15-000 blauwe-wal- viseenheden. Naar het Japanse mini sterie van buitenlandse zaken mede deelde betekent dit een toeneming ten opzichte van het vorige seizoen van 500 eenheden. De Waal (Sorry) won taf eltennis-tienkamp Zeeuws B-elftal tegen Schouwen-Duiveland Op zondag 15 juni a.s. zal op het ge meentelijk sportpark „Bannink" te Zierikzee een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen een Zeeuws B-elftal en een vertegenwoordigend elftal van Schouwen-Duiveland. Deze wedstrijd begint om 3 uur. De Zeeuwse B-ploeg is voor deze ge legenheid alsvolgt samengesteld: Doel: C. de Smit (Sluiskil); achter: F. Rieteco (Zeeland Sporten E. Schauwaert (Hulst); midden: E. Steyns (Hontenisse), L. A. Verhulst (Vlissingen) en J. J. van Eenennaam (RCS); voor: W. Beukert (Middel burg), J. Jonkman (Axel), J. H. v. Iren (Zeelandia), H. Dunnes (Zeeland Sport) en F. v. Hercules (Middel burg). Reserves zijn: J. Becks (Middelburg) D. Wisse (Middelburg) en P. H. Hoek (Goes). Juniorentoernooi in Middelburg Voor het in samenwerking tussen „Goes", „Vlissingen" en „Middel burg" door laatstgenoemde verenig ing georganiseerde juniorentoernooi op 15 juni a.s. op het Nadorstter rein te Middelburg, zijn de deelne mende ploegen in 2 poules verdeeld. In poule I van de A-junioren zijn opgenomen de elftallen van Vlis singen. Laakkwartier (Den Haag), Goes en Sarto (Tilburg). In poule II van de A-junioren komen uit ASV Arsenal (Amsterdam). Middelburg, NFC (Amstelveen) en Zeeland Sport. Bij de B-juntoren zijn de poules als volgt samengesteld: Poule I: Vlissingen, Middelburg, NFC en Sarto; poule H: Goes, Zeeland Sp., Laakkwartier en ASV Arsenal. In beide groepen spelen de poule- winnaars tegen elkaar de finalewed strijd. Op dezelfde dag zal. eveneens op de Nadorst, het pupillentoernooi worden gehouden. Vlissingen, Goes, Zeeland Sport en Middelburg zullen elk met twee pjoegjes deelnemen. De Middelburgse tafeltennisvereni ging Will van Zoelen hield het afge lopen weekeinde een 10-kamp voor ac tien beste spelers uit Zeeland. De Waal van het Vlissingse Sorry be haalde ongeslagen de eerste prijs en stelde zich daarmee in het bezit van de wisselbeker, die tweemaal achter een dóór' Hofman van Will van Zoe len gewonnen is. De prestaties van de Wilno-speler Groeh vielen tegen. Hij won slechts één wedstrijd, zodat hij ontegenzeg gelijk het geluk niet op de hand had. Vele wedstrijden verloor hij op het nippertje, onder meer tegen Van Breen, die in de derde game eerst na een langdurige slagwissehng met 35 33 won. Een verrassing was de neder laag van Martijn van Sorry tegen zijn clubgenoot De Poorter. Ook de ne derlaag van Hofman tegen Poppe kwam als een verrassing. Bos van Luctor heeft zich gedurende* de laatste dag teruggetrokken. Om de derde plaats moest een be slissingswedstrijd. gespeeld worden tussen Poppe en Martijn, die beiden met 5 gewonnen wedstrijden gelijk geëindigd waren. Martijn won deze wedstrijd in 3 games, waarmee hij te vens beslag legde op de 3e plaats. De eindstand luidt: 1. De Waal (Sor-; ry), 8 punten uit 8 wedstrijden, ga- me-gemiddelde i612. Hofman (W. van Zoelen), 6 uit 8 (127); 3. Mar tijn (Sorry), 5 uit 8 (126); 4. Poppe (Will van Zoelen), 5 uit 8 ((11—8); 5. Van Breen (Sorry), 4 uit 8 (910); 6. Wondergem (Sla Raak), 3 uit 8 (7— 11); 7. De Poorter (Sorry), 3 uit 8 (8—13); 8. Groch (Wilno), 1 uit 8 (7— 15); 9. Sinke (Will van Zoelen), 1 uit 8 (4—15). De elftallen voor de Olympische dag Het elftal van „Oud-Nederland", dat zondag tijdens de Olympische Dag in Amsterdam tegen het door de Neder landse sportpers samengestelde elftal van spelers tot 25 jaar uitkomt, is thans definitief samengesteld: doel: Kraak (Elinkwijk); achter: Mesman (Amsterdam) en Odenthal (S. C. Enschede); midden: Schaap (S. C. Enschede), Ter louw (Sparta), en T. Timmermans (ADO); voor: Van Ede (Sparta), Wilkes (V.V.V.), Dillen (P. S.V.), Lenstra (S. C. Enschede) en Clavao (A.D.O.) Het elftal van spe lers tot 25 jaar, dat op de Olympische Dag speelt, /.iet er als volgt uit: doe): Van Dijk (Sparla); achter» Wiersroa (P.S.V.) en Van der Lee (Sparta); midden: Kreyermaat (Elinkwijk), De Koning (Sparla) en Franssen (G.V.A. V,): Voor: Van der Kuil (Ajax), Vonhoff (Amsterdam), Schuurman (A.D.O.), Van der Linden (D.O.S.) en Bosselaar (Sparta). De verenigingen Enschede, Elinkwijk. D.O.S en G.V.A.V., die nog betrok ken zijn bij beslissingswedstrijden, hebben geen bezwaar gemaakt tegen het opstellen van hun spelers in beide ploegen voor de Olympische Dag. Wilkes op transferlijst Het V.V.V.-beBtuur heeft woensdag avond besloten de navolgende con ti actspelers op de transferlijst te plaatsen: Faas Wilkes, Ton van den 1 Hurk, Leo Snijders. Jan Seelen, Jos I Theeuw», en Piet Janse. Weerdientt IMCOS London Mint Gedurende de komende dagen nu en dan veel bewolking, aan vankelijk met enige kans op onweersbuien. Eon oorvlco von do gezamenlijke Srouwor* von hot besta Nederlands» een reis van Win binnen 8 dagen I Schrijf op briofkoart hoeveel mm neerslag en hoeveel uur zonneschijn u voor a.s. zondag vervracht. Stuur aan 'Het bier ia weer best'. Postbus 2200, Amsterdam. Briefkaarten moeten uiterlijk vrijdag gepost zijn Wie het dichtst komt bij meting Do Bilt (gemeten te De Bilt) wint 1000 gulden vakantiereis. (Bij meer goede voorspellingen wordt deze prijs gedeald). Bovendien zijn er 100 troostprijzen (doosjes bierglazen). Vorige zondag: 13 uur zon. geen neerslag De prijs werd verdeeld onder de 23 goede voorspellers. WAT IS IMCOS? Deze International Meteorological Consultant Services worden geleid door de RAF-weerkundigen, die destijds het weer voor de gealliéerde operaties voorspelden. 10 EE VOOR JAZZ-FANS: houd een all-styles-night' Vraag vrienden met platen van Jelly Roll Morton tot Brubeck. Draai en vergelijk. Drink koel bier bij 'hot' in 'cool'. BIER IS BEST VOOR BEIDEN Hij: 'Ik zti één slokje I" Zij: Hij: 'Ober. twéé bier aistubiieftl' Geld van Duitse jeugd voorAnne-Frankhuis De secretaresse van de Anne Frank stichting, mevrouw G. Wijsmuller Meyer uit Amsterdam, zal donderdag 12 juni in de Duitse stad Frankfort uit handen van de-Oberbürgemeister een cheque ontvangen voor een be drag van 20.000 Duitse marken, dat het stadsbestuur ter beschikking stelt van de Anne Frankstichting voor de restauratie van „Het Achter huis" aan de Prinsengracht te Am sterdam, het huis waar Anne Frank tijdens haar onderduikperiode haar beroemd geworden dagboek schreef. Bovendien zal mevrouw Wijsmuller, die dag tijdens een plechtige herden king van Annes geboortedag in-de Pauluskerk te Frankfort de op brengst ontvangen van een inzame ling die ten behoeve van de restau ratie is gehouden onder de Duitse jeugd van die stad. Zoals bekend heeft de Anne Frank stichting ten doel de restauratie van „Het Achterhuis" tot een soort ge denkplaats en van het voorhuis tot een internationaal jeugdcentrum. Bovendien streeft de stichting naar aankoop van de vervallen panden in de nabijheid, opdat de sfeer in deze omgeving behouden blijft. Voor dit doel moet de stichting voor 1 juli de beschikking hebben over een bedrag van 350.000,—. Wethouder te Bussum neemt ontslag De wethouder van openbare werken van Bussum, de heer L. Bonnis, heeft ziju ontslag ingediend als raadslid en als wethouder. De oorzaak van dit besluit ligt in een reparatie, welke de heer Botima heeft doen uitvoeren aan zijn eigen auto in de garage van de gemeente. Dit zou in strijd zijn niet een reeds in 1951 door het colle ge van burgemeester en wethouders genomen besluit. Er bestaat echter geen enkele reden om te veronderstellen, dat het niet in le bedoeling van de heer Bouma zou hebben gelegen de reparatie zelf te betalen. Het gaat echter om een be leidsfout en deze is voor de fractie voorzitters uit de gemeenteraad aan leiding geweest eenstemmig aan te dringen op ontslagneming door de heer Bouma. De heer Bouma zat reeds sinds 1919 met enkele korte onderbrekingen in de raad van Bussum. Hij werd in 1939 wethouder, toen nog voor de SJJ.A.P., na de Tweede We reldoorlog voor de P. v. d. A. De befaamde jaarlijkse derby van Epsom, welke woensdagmiddag voor de 179ste maal werd gehouden, is dit jaar gewonnen door flard Ridden" van sir Victor Sassoon, gereden door Charlie Smirke. De foto laat zien hoe Smirke trioinfantelijk wuifde, toen hij na zijn zege op flard Ridden" van de baan werd geleid. U.E.F.A. wil kampioenschap voor nationale teams. Zeventien landen voor, Engeland tegen plan De Europese Voetbalunie (U.E.F.A.) heeft woensdag besloten een kam pioenschap voor de nationale elftallen van Europese landen In te stellen. Dit besluit van het congres van de U.E.F.A. werd genomen ondank., de waarschuwing van de Engelsen en van anderen dat het internationale voetbalprogram zonder zulk een kam pioenschap al vol genoeg is. Op late re zittingen zal bepaald worden hoe en wanneer het kampioenschap ge houden zal worden. Het wordt als twijfelachtig be schouwd dat de voorstanders van het plan in hoofdzaak Frankrijk en Oost-Eupopese landen zullen kun nen bereiken, dat het eerste kam pioenschap reeds volgend jaar ge houden wordt. Zeventien van de een endertig leden van de U.E.F.A. wensten het nieuwe kampioenschap en verscheidene andere zeiden dat zij misschien ook zullen deelnemen. De twijfelaars kregen twee dagen om zich al dan niet voor deelneming te melden. De loting voor de eerste ron de zal vrijdag geschieden, nadat be slist zal zijn welk systeem zal wor den toegepast in dit kampioenschap Vermoedelijk wordt het zo dat, even tueel na het houden van voorwedstrij den, 16 ploegen volgens afval- systeem zullen spelen, met een uit en een thuiswedstrijd. De 17 landen, die onmiddellijk in schreven zijn: Oostenrijk, Bulgarije, Tsjeeholowakije, Denemarken, Oost- Duitsland, Frankrijk, Griekenland, Hongarije, Ierland, Noorwegen, Po len. Portugal, Roemenië, Rusland, Spanje, Turkije en Joegoslavië. Dierenasiel Ten behpeve van noodzakelijke uit breidingswerkzaamheden aan 't asiel van de Stichting Zeeuws Dierenasiel aan de Industrieweg te Middelburg zal op 2, 3 en 4 oktober a.s. in de vleeshal van het stadhuis te Middel burg een grote bazaar worden gehou den. Voor deze bazaar, die onder de toepasselijke naam M.I.A.U.W. ten doop is gehouden, is een comité ge vormd uit het bestuur dei stichting versterkt met enige andere dierenlief hebbers. Een groepje hulpvaardige danies heeft zicht bereid verklaard bij de burgerij van Middelburg aan te kloppen voor het inzamelen van de prijzen, die ter beschikking gesteld worden. Mildelburg Het 'Comité De Vrije Veren Er is herrie om de veren, vrije veren nog wel grote herrie. Er wordt flink „op de bres gestaan". Alle fer me „slaen op de trommele". Doet mij met enige ironie denken aan een paar regels uit het schone gedicht van Jan Greshoff: Wij vrezen niets, [de Duivel noch de dood, Wordt wakker, [want de nood Is groot. Edeler motieven hebben de dichter gedreven dan die welke de ijveraars voor vrije veren noopten tot hun actie. Onder deze pruttelaars mogen dan lieden zijn. die hun eerlijke over tuiging uitspreken, hoevelen nochtans zullen er zijn, wien het slechts te doen is, om, naar zij veronderstellen, in het gevlei te komen bij den volke, anderen weer, die menen niet te mo gen achterblijven bij een actie welke soms terugwijst naar de beruchte actie van een Pierre Nothomb, huns ondanks wellicht. Het ontbreekt nog maar aan een spreekkoor voor het ministerie van waterstaat te Den Haag. Vrije veren dus geen cent voor de overtocht verschuldigd. Heeft men vergeten, dat alsdan onze fraaie veerboten weer gedeeltelijk zouden overgeleverd worden aan lie den, wien het slechts te doen is om een pleziervaart Herinnert men zich de kwajongens niet, die in troepjes van het ene dek naar het andere stormden, lambrizeringen bekrasten, gordijntjes afrukten en kussens be schadigden Is het wonder, dat een Amerikaan, getuige van zulk een toneeltje, mij vroeg: „Is dit de wijze waarop Ne derland de Marshall-gelden benut?" Och, de kans zou er weer zijn, dat men van zeker soort pleziervaarders de bewijzen aan het dek kon aantref fen van het nuttigen van frites, ba nanen, ja, van garnalen. Deze lieden zou men hun genoegen willen gunnen, doch bepaald bewijzen van hoogcon junctuur kan men dergelijke dingen bezwaarlijk noemen. Door de voorgestelde vrachtprijzen voor voertuigen vreest men schade voor de handel. Ik kan deze mening niet delen en denk daarbij aan de somstijds zeer dikke winsten, behaald bij de garnalen- en vishandel met ge bruik van eigen vrachtauto's. En Nog slechts 3 Nederlanders in Dauphiné Libéré Do verrichtingen van de Nederland se ploeg ln de Dauphiné Libéré doen sterk denken aan het verhaal van de tien nikkertjes. Gisteren viel Van Putten uit... en nu zijn er nog maar drie... En die drie, zonder voldoende steun en zonder uitzichten op een goede eindrangschikking, hebben ooit in deze vierde rit weer in de achterhoede gestreden. Bergmans eindigde als hoogst geklasseerde -op de 33ste plaats, met een achterstand van ruim 14 minuten, Piet van Est verspeelde een half uur en werd 61ste en Jo de .Roo arriveerde zelfs met een achter- stand van bijna 45 minuten in Uriage, waar de finish van de uiterst zware rit over 157 km \flas. Baldinï bleef leider in Ronde van Italië De Italiaanse kampioen Ercolo Bal- dini heeft donderdag op voortreffe lijke wijze zijn rose leiderstrui in de Ronde van Italië verdedigd. Hij won namelijk de zware bergetappe van Levico Terme naar Bolzano (198 km) vóór Loulson Bobet, Nino Defl- lippis en Gastone Nencini. Charly Gaul eindigde als negende, in dezelf de tijd als Baldinl. De Luxemburger staat nu op de derde plaats in de al gemene rangschikking. waar men zich het vrij onaangename gezelschap getroost van wagens mest, kwalijkriekende huiden, of vis, waar van het slijm aan dek loopt, mag zeker wel een behoorlijke vrachtprijs berekend worden. En zouden door tariefverlaging niet duizenden vreemde plezierreizigers bevoordeeld worden Het door Tien niet of minder betaalde bedrag wordt dan bijgepast door... de Nederlandse belastingbetaler! Een veelvuldig naar voren gehaald argument is ook het isolement. Na mijn vraag aan verschillende lieden bleek, dat van een werkelijk isole ment nauwelijks iets wordt aange voeld in Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan hen. die een bezadigd woord de den horen, ingaande tegen bovenge noemde kunstmatig opgewekte storm HULDE! Een Inwoner van West Zeeuwsch-Vlaanderen Internationaal wegvervoer De Nederlandse Internationale We£- vervoerorganisatie hield gisteren in Utrecht haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer E. van Donkelaar, stelde in zijn openingsrede niet vol doening vast, dat het Nederlandse internationale wegvervoer in 1957 een procentuele groei beeft gekend In de omzet in tonnen. De mogelijkheden voor een verdere ontwikkeling voor ons wegvervoer ook in de komende Euromarkt, zijn nog talrijk, aldus spreker, maar de voorwaarden hiervoor zijn dat deze ontwikkeling zich voltrekt op rede lijke financiële basis en dat geen overmatige en discriminerende regle menteringen haar belemmeren. In dit licht gezien vertoont het verloop van zaken volgens de heer Van Donke laar een zorgelijk beeld. Wat de reglementeringen betreft merkte hij op, dat in Duitsland naar het zich laat aanzien de verordening van 1956 inzake maten en gewichten van kracht blijft, zodat Nederlandse vervoerders er rekening mee zullen moeten houden, dat ongeveer 76 pro cent van de thans gebruikte laaaca- paclteit verloren zal gaan. Tot dankbaarheid stemt het, dat het contingent Belgische machtigingen een, zij het zeer kleine, uitbreiding heeft ondergaan en de verwachting leeft dat binnen enkele jaren veel verdergaande afschaffing van kwan titatieve restricties verwacht mag worden. De directeur van de N.I.W.O., de heer K. C. A. Colette, hield hierna een re de, waarin hij onder meer de volgen de cijfers noemde: De vrachtopbrengst in guldens be droeg in 1957 12 procent meer dan in 1956, het vervoerd gewicht in ton nen was 17.4 procent hoger. Er wer den in 1957 190.084 beladen ritten uitgevoerd. De gemiddelde vracht prijs per vervoerde ton daalde van 23.10 tot 22.09. Van het Nederlandse wegvervoer op het buitenland betrof in 1957 30 pro cent België en Luxemburg (ln 1956 34 pet.), 56 pet. Duitsland (In 1956 52 pet.). llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Slager gooide raak met biefstuk p Het was een warme dag toen mevrouw Fozcsi bij haar sla- H ger in Rome, Ciani, de winkel n binnenliep en om een biefstuk- H je vroeg. De slager maakte de =f bestelling klaar. H „Hebt U wat soepben,en voor me?" vroeg ze toen. „Helemaal geen soepbenen meer", zei de slager. Mevrouw Forzesi legde het biefstukje weer op de toonbank en liep de winkel uit. De slager, hierdoor zeer ge- griefd, explodeerde. Briesend smeet hij naar het biefstukje M achterna. Het was raak. De beledigde mevrouw Forzesi heeft er een rechtszaak van ge- maakt. Het is de slager Ciani op twee maanden gevangenis j§ komen te staan, lïlllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!l!lll!l!l!!ll!llllllll!!||j|lltllllllll^ Zeven Noren zijn ln een Vikingschip van IB ton uit Bergen naar Amerika ver trokken „om de wereld to bewijzen dat de Vikinggeest nog levend Is". Het vaar tuig ls voor geval van nood uitgerust, met een dieselmotor en een krachtige .ra dio-Installatie,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 8