Bij genie misbruik ontstaan bij overboeking van kredieten mmuRD"j Kon. Nederlandse Soda-industrie in vlaggend Delfzijl geopend STIJGING VAN WERKLOOSHEID NIET UITGESLOTEN GEACHT VRUDAG 6 JUNI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE C OU RANT. S ALGEMENE REKENKAMER CONSTATEERDE: A Inzicht in kosten wordt vertroebeld en fraude in de hand gewerkt De Algejnene Rekenkamer zegt in het verslag over 1957 dat bij de dienst der genie het herhaaldelijk voorkwam, dat wanneer een door de minister geopend krediet ontoereikend bleek om de daaruit te bestrijden kosten van werkzaamheden te voldoen, het tekort werd aangevuld door boeking ten laste van een kre diet, waarop gelden over waren. Dit geschiedde dan door het vermelden van gefingeerde materialen en arbeidsuren in de gel delijke verantwoording van dit laatste krediet. De kamer acht het gesignaleerde misbruik van ernstige aard. Zij kan slechts behalve bij uitzondering door eigen controlemidde len vaststellen, of de gedeclareerde hoeveelheden materialen en aantallen arbeidsuren juist zijn. Wat dit aangaat moet zij dus vrijwel steeds afgaan op de verklaring van akkoordbevinding, door de betrokken genie-ambtenaar op de declaratie gesteld. Is deze verklaring vals, dan wordt de grondslag van de controle der kamer op dit punt aangetast. Bovendien wordt het inzicht in de kosten van de uitgevoerde werk zaamheden vertroebeld en fraude in de hand gewerkt. De kamer bracht dit onder de aandacht van de minis ter. Uit het antwoord van de minis ter bleek, dat de directeur gebouwen, werken en terreinen reeds bij brief de eerstaanwezend-ingenieurs en de arrondissementshoofden had gewezen op het ontoelaatbare van de gesigna leerde handelingen. De kamer stelde een onderzoek naar het voorraadbeheer bij een der dienst- kringen van de genie. Zij trof daarbij vele onvolkomenheden aan, de admi nistratie voldeed niet aan redelijk te stellen eisen en de interne controle was onvoldoende. Dit alles leidde tot de conclusie, dat de administratieve organisatie bij deze dienstkring geen voldoende waarborgen schiep voor een juist beheer. Op verzoek der kamer had ook de accountantsdienst van het departe ment de controle op de magazijnen der genie ter hand gekomen. Uit de rapporten van deze dienst bleek, dat ook bij een aantal andere dienstkrin- gen de administratie van het materi eel en do controle daarop ernstige gebreken vertoonden. Het ontwerp-voorsclirift is intussen gewijzigd naar de inzichten van i ingestelde commissie, die het daarna ter beoordeling heeft doorgezonden aan de accountantsdienst van het de partement. Inmiddels zijn verschil lende der in het voorraadbeheer ge signaleerde onvolkomenheden opge heven. De kamer houdt de verdere afdoening in het oog. lllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH Groeizame meimaand na koud voorjaar. (Van onze weerkundige medewerker 7 Het voorjaar van 1958 (maart, april, mei) is op de lente van 1955 na het koudste van deze eeuw geweest, al heeft de mei maand hieraan geen schuld. Hoewel de gemiddelde tempe ratuur van mei vrijwel normaal bleef, had het weer een bijzon der groeizaam karakter, zodat de achterstand die in het begin van de maand nog een kleine veertien dagen bedroeg, aan het einde van de maand geheel was weggewerkt. Het aantal uren zonneschijn viel tegen. In De Bilt 169 uren tegen nor maal 211 uren. Bijzonder war me dagen bracht mei niet. Ner gens in ons land kwam het tot een officiële zomerse dag (warmer dan 25 C). In het noorden en oosten van ons land viel op enkele plaatsen ruim 100 mm neerslag. In Zeeland bleef het op de meeste plaatsen in mei droger dan de 50 mm die er normaal valt. Sint- Maartensdijk 52, Goes 51, Sas van Gent 50, Cadzand 42, Bie- zelinge, Kats en Westkapelle 36, Middelburg 34, Borssele 32, Bruinisse 30, Aardenburg 28, Aagtekerke en Renesse 27, Vlissingen 25 mm. Sas van Gent was dit voorjaar met 136 mm de natste plaats in Zeeland en Borssele met 90 mm de droogste Een meimaand waarover men vooral in land- en tuinbouw- kringen veel goede woorden heeft. Illlllllllllllllllllllülllllllllllll Hond. De Engelse vereniging voor dierenbescherming heeft besloten de boete, waartoe mevrouw Barbara Taylor uit Huddersfield werd veroor deeld, voor haar rekening te nemen. Mevrouw Taylor stuurde haar hond af op de deelnemers aan een vosse- jacht. VOETEN. In het Engelse plaatsje Durham is de 38-jarige Henry Lathan tot anderhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens mbraaK in een winkel. Zijn veroordeling was mede geba- seerd op de verklaringen van vinger afdruk-deskundigen. Lathan gebruik te weliswaar handschoenen, maar liep op blote voeten. Uit een rapport van de Koninklijke Marechaussee was aan de kamer ge bleken, dat het rijk door malversa ties van marinepersoneel ernstige schade had geleden. Uit een der ma rinekampen waren belangrijke hoe veelheden goederen gestolen, terwijl een der betrokkenen zich ook had schuldig gemaakt aan het indienen van valse reisdeclaraties. Het rap port vermeldde tevens, dat door het ontbreken van een nauwkeurige ad ministratie niet was te constateren of meer goederen waren ontvreemd dan tijdens het onderzoek was vast gesteld, terwijl de diefstallen in de hand waren gewerkt door het gemis van de nodige controle door hogerge- plaatsten. Inmiddels zijn de bezwa ren zo veel mogelijk opgeheven. Bij de controle der kamer op het vee- en vleesaankoopbureau bleek, dat het Landbouw-egalisatiefonds voorschotten waren verstrekt het z.g. vleesfonds. Het totaal dier voorschotten was per 14 augustus 1957 opgelopen tot een bedrag van 17 miljoen, zonder dat tot dusver verrekening had plaatsgevonden. Aan het einde van het verslagjaar was, voor zover de kamer kon na gaan, nog geen wijziging in deze ook door de minister ongewenst geachte situatie gekomen. Het uit 's rijks kas verstrekte voor schot aan het vleesfonds had op dat ogenblik een hoogte van 34 miljoen bereikt. Blijkens de tussen het rijk en de Ne derlandse maatschappij voor de wal visvaart in 1951 gesloten overeen komst behoefde die maatschappij voor de financiering van de vernieu wing en uitbreiding harer vloot zeke re garanties, welke het rijk bereid was te verstrekken, om haar in staat te stellen aan haar verplichtingen, voortvloeiende uit vorenbedoelde ver nieuwing en uitbreiding te voldoen. Het rijk heeft tot en met het boekjaar 1956/1957, dus over zes van de tien jaren waarover de ga rantieperiode zich uitstrekt, in to taal rond 28.8 miljoen uit hoof de van zijn garantieverplichtin gen bijgedragen. Geconcludeerd moet worden, dat dit langjarige steunproject, hetwelk in hoofdzaak ten doel had Nederland de beschikking over eigen vetbronnen te verzekeren, door de gewijzigde om standigheden geheel van karakter is veranderd en thans dient om een commerciële onderneming in stand te houden, die voor ons land niet meer de betekenis heeft, welke daaraan vroeger werd toegekend. MINISTERIE VAN SOCIALE ZAKEN: Ondanks daling in afgelopen maand De daling van de werkloosheid in mei is, zo deelt het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid mee, voor namelijk het gevolg van het seizoen. Daarnaast viel met name in de bouw nijverheid een zekere opleving te be speuren, waardoor het werkloosheids niveau gecorrigeerd voor normale seizoenfluctuaties, een daling te zien gaf van 99.000 tot 96.000. Van een verbetering in do algemene werkge legenheidssituatie kan niet worden gesproken, zodat in de komende maanden een stijging van het werk loosheidsniveau geenszins uitgesloten moet worden geacht. De bouwnijverheid gaf in de verslag periode een opleving te zien, welke voor het grootste deel voortkwam in de sector burgerlijke- en utiliteits bouw. De geregistreerde arbeidsre serve daalde in deze sector van 10.500 tot 7500. In de water-, spoor- en we genbouw trad een daling op van 8500 tot 6500, mede als gevolg van het feit, dat rond 600 mannen werk von- de op objecten, welke worden uitge voerd in het kader van het extra pro gramma ter bestrijding van de werk loosheid. De opleving in de bouwnijverheid vond naar weerslag op .de werkge legenheid in de transportbedrijven en in de toeleveringsbedrijven uit de hout- en metaalnijverheid. Door de grote voorraden werkte de opleving in de bouwnijverheid slechts op zeer beperkte schaal door in de werkge legenheid in de steenindustrie. De situatie waarin de metaalnij verheid in het algemeen verkeert is nog steeds minder gunstig als gevolg van de conjuncturele ont wikkeling, de verminderde over heidsopdrachten binnen het raam der bestedingsbeperking en de ver slechterde economische betrekkin gen met Indonesië, aldus het mini sterie. De daling van de werkloosheid in de textiel is, volgens het ministerie, toe te schrijven aan enige seizoenople- ving in de wolindustrie en het af vloeien van vlassers naar de land bouw. Van een wezenlijke verbete ring in de textielindustrie kan echter niet worden gesproken. Door de verplegingswerkzaamheden en de aanvang van de hooitijd was er een aanzienlijke daling van de sei zoenwerkloosheid onder de landarbei ders. Het gunstige weer had tot ge volg, dat er in zeer ruime mate wied- werk viel te verrichten, terwijl ook door uitbreiding van het bietenare aal de omvang van de verplegings werkzaamheden belangrijk groter was dan het vorig jaar. Voorts daalde de seizoenwerkloos heid belangrijk onder het horecaper- soncel, terwijl voornamelijk door het uitvaren van de haringvloot de werk loosheid van vissers met rond 650 verminderde. Op een bijeenkomst van het in ternationale natuurkundige congres in het groot-auditorium van de Rijks universiteit te Leiden, zal de gouden Kamerlingh Onnes-medaille van de Nederlandse vereniging voor koel techniek uitgereikt worden aan pro fessor Samuel C. Collins uit Cam bridge, Massachusetts (V.S.) De werkloosheid onder het kantoor personeel nam nog toe, voornamelijk als gevolg van de inschrijving van gerepatriëerden. Wat de geografische spreiding van de geregistreerde arbeidsreserve be treft, wordt opgemerkt dat in de,; overwegend agrarisch georiënteerdé' provincies, waar uiteraard de invloed van de seizoenwerkgelegenheid in de landbouw het meest tot uiting komt, de daling evenals in de voorafgaande maanden relatief het grootst is. Ondanks de toegenomen vraag naar arbeidskrachten daalde de wrijvings werkloosheid. De daling van de conjunctuurwerk loosheid is deels toe te schrijven aan een verbetering in de bouwnijverheid, deels aan de ruimere werkge legenheid in de landbouw, welke eveneens de structuurwerkloosheid verminderde. Raketvliegtuig stortte neer: piloot gedood Een „Saunders Roe 53" jachtvlieg tuig het eerste in Engeland gepro duceerde type bemand raketvliegtuig is bij de start op een vliegveld voor proefvluchten bij Bournemouth verongelukt. De 37-jarige John Booth, eerste proefpiloot van Saun ders Roe, kwam hierbij om het le ven. Het vliegtuig ontplofte voordat het neerstortte en brandde uit. Wonin- fen in de omgeving liepen ook scha- e op. De S.R. 53 heeft straalmotoren met steun van raketten. Het toestel zou in een minuut tijds bijna zestien kilo meter kunnen stijgen en een snel heid van 2500 km per uur kunnen be reiken. Met inschakeling van de ra ketten zou het theoretisch een snel heid van ongeveer 3200 km per uur kunnen bereiken maar de wrijving met de lucht zou het voordien doen verbranden. Vertegenwoordigers Geref. Kerk op bezoek bij bisschop Het feit, dat de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk van Roermond bij de jongste bisschopswisseling in het 'bisdom Roermond de gaande en de komende man een schrijven, resp. van afscheid en gelukwens heeft ge zonden, leidde er toe, dat er een uit nodiging kwam voor een gesprek in het Bisschoppelijk paleis. De nieuwe bisschop, mgr. dr. J. M. J. A. Hans- sen, wilde de wederzijdse zorgen en verwachtingen eerlijk en open in een vriendschappelijke ontmoeting uit spreken en de kerkeraad meende zich aan deze uitnodiging niet te mogen onttrekken. Daarom vaardig de hij zijn predikant, ds. M. D. Ge- leijnse en twee ouderlingen af. Het gebruik van de bijbel in net persoon lijk en kerkelijk leven en de mario- logie hebben onderwerp van discussie gevormd. De kerkeraad heeft de ge meente officieel van een en ander in kennis gesteld. Staande op de Vlissingse boulevard van „Miniatuur Walcheren" in Mid delburg heeft men een prachtig ge zicht op de Scheldestadzoals deze op het kleine eiland is neergezet. Niet in het minst gedurende de avonduren, nu honderden kleine lichtjes de mini atuursteden en -dorpjes in een tover achtig licht doen baden. Aan de voe ten van de bezoeker ligt in datzélfde kleine Vlissingen het fraaie modél van de ,(Kungsholm" zich te spiegelen in het water, terwijl een aantal gro te karpers rond de boeg dartelt. Vooral nu de Miniatuur 's avonds weer is geopend tot ongeveer 10 uur is er op het kleine eiland veel te genieten. (Foto P.Z.C.) Jongetje (3) gedood door stroom Het zoontje Koos je, 3 jaar), van het gezin van de veehouder Jelle Reitsma te Exmorra, Friesland werd gedood, toen het een vijl stak in een elektrisch stopcontact voor de aan sluiting van een Jakobsladder. Het ongeluk gebeurde achter de boer derij van de vader. De moeder, die om de boerderij heenliep, vond haar zoontje levenloos op de grond liggen met een door de stroom verbrand handje. Het jongetje was de jongste uit het gezin van zes kinderen. Gouden Mahlermedaille voor Eduard van Beinum De dirigent van het Concertgebouw orkest,, dr. Eduard van Beinum, heeft donderdagavond uit handen van de voorzitter van de Internationale pus- tav Mahler Vereniging, prof. dr. Er- win Ratz, de gouden Mahlermedaille ontvangen, vanwege zijn verdienste voor de uitvoeringen van de werken van Mahler. De heer M. Haitjema, president van de Vereniging „Het Concertgebouw orkest" nam namens de orkestleden eveneens een gouden Mahlermedaille in ontvangst. De uitreiking geschied- dein de Julianafoyer van het Con certgebouw na afloop van de uitvoe ring van Mahlers zevende symfonie door het Concertgebouworkest. ECONOMISCH LEVEN BEREIKT MIJLPAAL: Terwijl sirenes loeiden haalde koningin Juliana hefboom over Koningin Juliana heeft gistermiddag om twaalf uur de Koninklijke Neder landse Soda-industrie te Delfzijl offi cieel geopend. De vorstin bewoog een hendel, waardoor de hefboom over de spoorweg naar het industrieterrein omhoog ging en een trein met tien wagons vol met soda naar het station Delfzijl kon rijden. Deze gebeurtenis ging gepaard met sirenegeloei. De opening van de fabriek wordt ge zien als de ontsluiting van een be langrijk industriegebied in de provin cie Groningen en tevens als een mijl paal in het economische leven van ons land. Zowel de president-commissaris, de heer H. H. Wammers, als de presi dent-directeur van de soda-industrie, ir, M. H. van Mounk Broekman, we zen in hun toespraken op het grote belang van de vestiging van deze fa briek m Delfzijl. De minister van eco nomische zaken, prof dr. J. Zijlstra, deelde in zijn toespraak onder meer mee, dat het H.M. had behaagd 't pre dikaat „Koninklijke" aan deze in dustrie te verlenen. In het vervolg heet het bedrijf „K.N.S." (Koninklijke Nederlandse Soda-industrie), inplaats van N.S.I. In de feestelijke versierde kantine van de fabriek hadden de genodigden, die met een extra-trein uit 's-Graven- hage waren aangekomen, zich reeds verzameld. Zich richtend tot minister Zijlstra, de „peetvader" van deze onderneming, deleveerde de heer Wemmers pre sident-commissaris de eerste be sprekingen, die hij en de minister van economische zaken in het begin van 1953 over de opzet van dit pro ject hadden, waarbij de minister een beroep deed op de directie van de Staatsmijnen af te zien van de plan nen tot vestiging van een sodafabriek in Geleen. Spreker sloot zich van harte aan bij de opmerkingen, die minister Zijlstra in zijn jongste industrienota had ge maakt over de noodzaak van investe ringen m de breedte en in de diepte, resp. om de aanwas van de beroeps bevolking op te vangen en om de in ternationale stootkracht van de Ne derlandse concurrentie op peil te hou den. Jegens minister Hofstra sprak de heer Wemmers zijn dank uit voor de hulp, die het rijk heeft willen verlenen bij de vestiging van een gezonde finan ciële structuur van het bedrijf. Geschiedenis De president-directeur ir. Van Mourik-Broekman, herinnerde er aan, dat reeds bij de oprichting van de Koninklijke Nederlandse Zoutindus- trie in 1918 in de Tweede Kamer werd opgemerkt, dat de zoutontginning p3s haar volledige betekenis zou krijgen als daaraan de bereiding van soda zou worden verbonden. Naast chloor en natron is soda namelijk de belang rijkste grondstof; die uit zout kan worden bereid. In Twente, waar zich de eerste ont ginningen van de K.N.Z. bevinden, was het echter niet mogelijk een soda-industrie te vestigen, omdat daar de mogelijkheid ontbrak de schadelijke afvalstoffen, die bij de sodabereiding worden gevormd (cal- ciumchloridete lozen. Pas de aan boring, door de Nederlandse Aard olie Maatschappij, van zoutlagen in Noordoost Groningen schiep de voorwaarde voor de stichting van een sodafabriek. Maar na de ontdek king van de zoutlagen bij Heilïger- lee hebben de werkzaamheden voor het sodaproject te Delfzijl zich ook in een zeer snel tempo voltrokken. Op 25 augustus 1954 werd de N.S.L opgericht. Tenslotte voerde de minister van eco nomische zaken, prof. dr. J. Zijlstaa het woord. Prof. Zijlstra wees erop, dat de realisatie van het sodaproject juist is samengevallen met de tweede naoorlogse industrialisatieperiode, na melijk die van 1953 tot 1957. Spreker trok een vergelijking met de totstand koming van breedband te Velzen. De minister bracht dank aan de verte genwoordiger van de Solvaytrust, ba ron Boel, die ook het zijne heeft bij gedragen bij de uitwerking van de plannen. Hij vond alle aanleiding om het gebeurde van donderdag samen te vatten in het begrip feestdag: voor de K.N.Z., die nu een lang begeerde afronding van het produktieprogram- ma heeft gekregen, voor de Neder- lendse economie, die met een wezen lijke uitbreiding is verrijkt, voor het Noorden van iN'ederland, waar een es sentiële bijdrage is geleverd tot het inhalen van de economische achter stand op overig Nederland. Vlaggy jen Nadat de koningin de openings plechtigheid had verricht, maakten zij en haar gevolg een rondwande ling over het terrein en door de fa brieksgebouwen. Bezichtigd werden o.a. het centrale gebouw, de destil latietoren, het calcineergebouw, de zoutelectrolys^fabriek en het pak- en verzendgebouw. Voor en na de openingsplechtigheid op het terrein van de sodafabriek musiceerde de J. W. Frisokapel uit Assen, onder leiding van kapelmees ter luitenant J. P. L3ro. Tenslotte maakte koningin Juliana een korte tocht door het vrolijk vlaggend Delf zijl. In het historische Borgshor stonden 3000 schoolkinderen, die de koningin luid toejuichten. Het Wereldgebeuren Een rebel Bij de aankomst van generaal De Gaulle in Algiers, stond naast de verbeten parachutisten-aanvoer der Massu, een burgerzo maar een burger. Men ziet hem op de fo to's. waarop ook De Gaulle zo goedmoedig en aartsvaderlijk rond blikkend staat afgebeeld. Die burger heet Léon Delbecque.. Terwijl Massu de kaken op elkAr geklemd houdt en zijn ogen verstard zijn, ligt er op het gelaat van deze burger een koele glimlach. Hij weet, wat hij tot stand gebracht heeft, want hij ontketende de rebellie in Al gerije, een rebellie, die zich voort plantte naar Corsica en die uitein delijk in Parijs maarschalk De Gaul le aan de macht bracht. Tenslotte zijn de Franse parlemen tariërs wel door De Gaulle naar huis gezonden, maar de man, die de zetels onder hen had weggeschopt, was Léon Delbecque. Een man van een voudige afkomst, geboren in een ar beiderswijk van een Noordfrans stad jeop zijn 36ste jaar leider van een textielbedrijf Toen werd hij diep gegrepen door 't verval van de glorieuze Franse natie en hij vertrok in 1956 naar Algerije, omdat naar zijn mening daar het Franse vaderland het hevigst in nood verkeerde. Van Delbecque kan men maar twee dingen zeggen: dat hij al tijd bereid is geweest alles op te offeren voor Frankrijk en daar naast, dat generaal De Gaulle voor hem het glorieuze Frankrijk repre senteert. In de achterliggende we reldoorlog behoorde Delbecque tot de moedigste verzetstrijders. Hij werd tweemaal gewond. De vierde (Franse) republiek be antwoordde echter na de bevrijding slechts schamel aan de verwachtin gen van De Gaulle en zijn aanhan gers. De generaal gaf daarom in 1946 het parool uit, dat de grondwet niet deugde en dat er 'n nieuwe constitu tie moest komen. Dus trok Delbecque er op uit om in politieke bijeenkom sten die grondwet te bestrijden. Zelf zegt hij dat hij die grondwet nooit gelezen heeft. Het was voor hem voldoende, dat hij de kritiek kende, die De Gaulle op deze grondwet had. In 1956 in Algiers aangekomen, maakte hij de patrouilles mee van de „Zwarte commando's" en daar bij deed hij de ontdekking, dat Alge rijnen wel respect hadden voor de Fransen, wanneer die Fransen grote militaire aanvoerders waren. Zo had den zij groot respect voor De Gaulle. Daarin zag Delbecque een mogelijk heid om de samenwerking tussen Fransen en Algerijnen te herstellen. Dat zou dan moeten geschieden on der leiding van De Gaulle. Hij vloog terug naar Frankrijk en hij wist J. Chaban Delmas, die toen minister van defensie was in het ka binet Gaillard, te bewegen hem een speciale opdracht te geven voor het verbeteren van de contacten tussen de Fransen en de Algerijnen. Die verbetering kwam er op neer, d^t Delbecque in Algerije cellen stichtte, welke propaganda maakten voor De Gaulle. De cellen vermenig vuldigden zich en vrij snel kreeg Del becque de gehele Franse bevolking op zijn hand plus een aantal figuren uit de Algerijnse bevolking. Er zijn namelijk ook heel wat Algerijnen, die de voordelen van de samenwer king met de Fransen beminnen bo ven de offers van de harde guerilla- krijg. Delbecque beloofde aan deze Algerij nen, dat ze in de toekomst volwaar dige Fransen zouden zijn met dezelf de rechten en dezelfde politieke macht als alle andere Fransen. Dat was wel een 'schot in de roos, want vele „achtergebleven" volke ren hunkeren naar dezelfde levens standaard als de Fransen en de an dere bewoners van West Europa. Maar toen De Gaulle zijn minis- terslijst bekendmaakte schrok Delbecque. Hij vreesde, dat er niets van zijn Algerijnse droom verwerkelijkt zou worden. Een dag voordat De Gaulle naar Algiers vertrok kwam Delbec que in Parijs bij hem en toen Del becque terugkeerde in Algiers moet hij gezegd hebben: „Dit is nog niet de regering van nationaal welzijn, waarop we hoopten." Toch heeft De Gaulle een deel van Delbecque's droom verwerkelijkt door namelijk de gelijkheid van de Fran sen en Algerijnen af te kondigen. Hij heeft er alleen niet bij gezegd hoe hij die gelijkheid wil verwerkelijken. Die gelijkheid zou meebrengen, dat alle bestuurscolleges in Algerije een overweldigende Algerijnse meerder heid kregen en dat er in de Franse nationale vergadering iqper dan 100 Algerijnen zitting zouden nemen. En de strijd van de Fransen in Al gerije ging juist tegen de overgave van het bestuur aan Algerijnse be- stuurscollege's! Afkondigen is gemakkelijk, maar re aliseren zal moeilijk blijken te zijn vooral in Algerije. LÉON DELBECQUE ..de rebel van Algerije.,,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 5