Chauffeurs wegens dronkenschap tot zware straffen veroordeeld WALCHEREN MET AANLEG VAN ZWEMBAD WORDT SPOEDIG BEGONNEN ZUID-BEVELAND VRIJDAG 6 JUNI 1958 PROVINCIALE ZEEUW BE COURANT. POLITIERECHTER MIDDELBURG Veehandelaar dronk een hele dag bier en kroop achter het stuur Politierechter- of rechtbankzittingen, waarop vier, vijf, zes of soms nog meer zaken tegen „onder invloed" rijdende weggebruiker» behandeld wor den, zijn ook in Zeeland geen uitzonderingen meer! Donderdagmiddag stonden voor de Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda, drie be roepschauffeur terecht, die onder invloed achter het stuur van hun vracht auto's hadden gezeten. Bijzonder strenge straffen heeft mr. Sieperda deze lieden opgelegd, waarbij voor alle drie voor geruime tijd een ontzegging van de bevoegd heid om hun voertuigen te besturen. De veehandelaar J. M. uit Sas van Gent werd zijn rijbewijs voor 6 maan den ontzegd, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Daarbij kreeg hij nog 4 maan den gevangenisstraf, waarvan 1 on voorwaardelijk en 3 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, alsmede een boete van 40. Op 28 april jl. raakte deze veehan delaar des avonds om tien uur als ge volg van drankmisbruik op de Zaam- •lagsedijk onder Zaamslag de macht over het stuur kwijt, reed de dijk af en kwam tot stilstand tegen een hek. In het arrestantenlokaal te Zaam slag, waarin hij opgesloten werd, vernielde hij vervolgens nog een ruit. Met zijn broer en een collega waa M. een hole dag op stap geweest voor za ken in Hulst. „We hadden eeu hele dag veel bier gedronken," gaf hij onomwon den toe, „maar ik heb op de terug weg niet achter het stuur gezeten. Dat was een ander, namelijk J. V." Uit de verklaringen voor de poli tie van deze V., die ontkende te hebben gechauffeerd, en van het landbouwersechtpaar H. A. de I'. uit Zaamslag, dat vlak bij de plaats van het ongeluk woont en het on geluk had zien gebeuren, bleek echter, dat M. wel achter het stuur van zijn vrachtauto gezeten had. M.'s broer kon hierover niets mee delen, want hij was zo dronken, dat hij helemaal niet meer wist wie er gereden had Gevaarlijk man De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, verklaar de, dat M. reeds voor de derde maal vervolgd werd wegens het rijden on der invloed. Mr. Schenkenberg schet ste deze veehandelaar als een zeer gevaarlijk man op de weg, zodat de officier een onvoorwaardelijke gevan genisstraf eiste van 3 weken met een ontzegging van 1 jaar. Voor de ruit- vernieling eiste de officier een boete van ƒ40. Mr. Sieperda, die alle om standigheden in aanmerking wilde nemen, vonniste daarop als hierboven opgesomd. De chauffeur D. H. V. uit Goes was op 17 maart met zijn vrachtauto naar Gent geweest. Even na de doorlaat post bij Capellebrug reed hij echter een lichtmast omver, maar was rustig doorgereden. In Hulst hield de politie hem aan en daar bleek, dat hij te veel gedronken had. Drie weken gevange nisstraf, waarvan 2 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, alsmede een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar vorderde de officier. Een eis, die de politierechter conform in zijn vonnis De chauffeur B. M. van B. uit Aar denburg was op 4 mei j.l. 's avonds Directeur gewestelijk arbeidsbureau Terneuzen. Met ingang van 16 juni is als direc teur van het gewestelijk arbeidsbu reau Terneuzen benoemd de heer J. van der Gijp. De heer Van der Gijp Is thans chef. van het neven bureau IJmuiden vari het gewestelijk ar beidsbureau Haarlem. Hij volgt in Terneuzen wijlen de heer C. Jansen op. Marktberichten MARKTEN BARNEVF.LD. Coöperatie Veluwse elervelling Barnc- vcld—Ede. Weekaanvoer ongeveer 900.000 stuks, Handel vlug. Prijzen eieren van 37—43 grain f 6.10—7.31, idem van 43—47 gram f 7.65—8.63, 47—50 gram f 8.92—9 85, r>o—55 gram f 10.25—10.35, 55—59 gram f 11.40—11.90. 60—63 gram f 12.03—12 75, 63- 69 gram f 12.88—13.72 alles per 100 stuks. Elerveiling S.B.E.: Aanvoer 928.872 stuks. Handel vlug. Prijzen eieren van 47—61 gram f 8.71—10.11, 57-59 gram. f 11.29- 11.65, 60—63 gram f 11.93—12.78, 63—07 gr. f 12.64—13.45. Eendeëleren 61—68 gram f 8.60—10.00. idem 60—76 gram f 10.12— 10.50, alles per lOo stuks. Eiermarkt Aanvoer 1.400.000 stuks schat ting, vlotte handel Prijzen klppeëleren 60—64 gram f 12.75—13.25, algemene prijs f 12.95 per 101 stuks. Kiloprijs f 2.10 basis 61.8 gram. Hcnncëieren 40—54 gram f 7.75 —11.75 Prijsnotering Gelders-Overljselse verent- ging van elerhandelaren: grote eieren 62 —68 gram f 12.75—13.25, kleine eieren 56— «l gram f 12.00—J2.50 hcnncëieren 38—48 gram t 6.30—10.00. VEILING BERGEN OP ZOOM 5 juni. Asperges, aanvoer 15.300 kg. AA extra 2,35, AAI 2,25, A extra 2,13, AI 1.83, B extra 1,85, BI 1,80, C extra 1.70, Cl 1,55, Dl 1,10, EI 1,10, EII 0,80, FI 1,50, Stek 0,60, ondereind 0,12. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE 5 juni. Kruisbessen, aanbod 3000 kg 93— 95, kleine kruisbessen Industrie 43. VISMIJN VEERE Exportgarnalen 616 kg 288—329; schar 1103 IS—20, bot 178 16—25, wijting 144 16- 17, tong 179 153—218, schol 33 29—31, rog 57 34—38, tarbot 3 82—125. griet 2 16—111, ongesorteerde vis 5 16—116. Doorgedraai de vis 1458 kg. om kwart over tien met zijn vracht auto met aanhanger van de boot in VÜ8singen gereden waarna hij zijn auto vlak bij de bushalte voor het station parkeerde. Een agent van po litie vertrouwde de zaak niet hele maal en bij controle bleek, dat de' chauffeur onder invloed van sterke drank verkeerde. De officier stipte aan, dat op de wijze van rijden van Van B. niet» was aan te merken, hoewel hij de indruk maakte, dat hij op de grote weg ernstige ongelukken had kun nen veroorzaken. Conform de eis van de officier werd Van B. ver oordeeld tot 2 weken gevangenis straf en 4 maanden ontzegging, nlles voorwaardelijk met 'n proef tijd van 2 Jaar, alsmede een geld boete van 100. M is hand elingen De koopman P. van H. en de com missionair A. J. D„ beiden uit Wis- senkerke, hadden op 21 februari ru zie gehad. Daar volgens de officier Van H. de eerste klap gegeven had, eiste mr. Schenkenberg 40 tegen deze verdachte. Het was de politie rechter echter niet helemaal duidelijk wie het eerst geslagen had, en daar om sprak hij de man vrij. De trans portarbeider P. v. d. B. uit Kruinln- gen werd veroordeeld tot een boete van 100, waarvan 70 onvoorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar, omdat hij een 12-jarig knaapje, dat hem tijdens zijn werk geplaagd had, geslagen had. De kok G. v. d. W. uit Naarden, die in Goes een politieagent beledigde en zich daarna tegen deze agent verzette, werd conform veroor deeld tot 60. De gebroeders De B. uit Hulst de 18-jarlge tuinman R. M. J. en de 20-jarige schilder K. E. had den het zondagochtend 3 novem ber heel vroeg nog al bont ge maakt. In een brievenbus hadden zij iets geworpen, dat er helemaal niet inhoorde en toen één der be woners hen achterhaalde, mishan delden zij de2e man. Voor K. eiste de officier 3 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, als mede een boete van 30 en voor R. 4 weken gevangenisstraf, waarvan 3 voorwaardelijk met 'n proeftijd van 2 jaar, en een boe te van 50. Mr. Sieperda schoor de beide jongelui over een kam en veroordeelde hen tot 3 weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 Jaar en een boete van 30. De kantoorbediende Chr. O. uit Sou burg had gedurende verschillende pe rioden in 1956 en 1957 geldsbedragen verduisterd bij een Middelburgs drijf tot een totaal van 2000. Hij had het geld nodig voor zijn trouw dag, maar daardoor stak hij zich steeds dieper in de schulden. Conform de eis van de officier veroordeelde de politierechter hem tot een voor waardelijke gevangenisstraf van 3 maanden met een proeftijd van 2 jaar en onder toezichtstelling van het Le gér des Heils, afdeling reclassering. MIDDELBURG Leden Rode Kruis slaagden voor diploma E.H.B.O. Tien leden van de afdeling Middel burg van het Rode Kruis zijn dezer dagen geslaagd voor het E.H.B.O.- diploma. Het examen werd afgeno men door dokter D. N. van Gelderen, terwijl dokter H. Reljerse de kandida ten gedoceerd had. Een kandidaat moest worden afgewezen. De namen der geslaagden zijn: de dames C. Adriaanse-Joziasse, M. T. Allewijnse, A. J. Broodman-Leerdam, J. Filius- Minnaard, E. van Hercules-Krijger, M. de Hond-Deurloo, S. Kwekkeboom- Vader, H. J. de Nood-de Konink, M. Streefkerk en de heer E. Bakker. Bin nenkort Volgt voor de dames het exa men elementair en voor de heren het examen transpórt- en vervoerkunde. „Achilles"-band en „Excelsior" maakten mars door de stad Donderdagavond maakten de signaal afdeling van de Middelburgse gym nastiekvereniging „Achilles" en het muziekkorps „Excelsior" gezamenlijk een mars door de stad. Onder grote belangstelling werd tijdens deze rond gang op het Karei Doormanplein een g/mnastiekdemonstratie gegeven, nder meer werden de knots- en lintoefening uitgevoerd, waarmee dc gymnasten van de hoofdstedelijke vereniging tijdens het K.N.G.V.- bondsfeest te Arnhem een eerste prijs behaalden. Na afloop van deze oefening werden de muzikanten en gymnasten door de kantinebaas van de speeltuin op 't Zand namens het bestuur van de buurtverenging onthaald op een con sumptie. Het spreekt vanzelf, dat deze geste door de ruim 60 uitvoerenden, alsmede door de twee begeleidende politieagenten, bijzonder gewaardeerd werd. Want van al dat blazen en ook trommelen krijgt men vooral op deze zomerse dagen dorstige kelen. Uitslag rundveekeuring te Meliskerke. De uitslag van te Meliskerke gehouden rundveekeuring luidt: stieren: le prijs Willem Adema, St, Ver. Meliskerke; le prijs Hendriks Roland Max, idem: Nellies Willem Adema, J. Francke. le kalfskoelen: la prijs Starre, A. Krij ger, lb pr. Bontje, J. Francke; 2a pr. Wil lie, J. Maljaars; 2b prijs Emma 3, A. de Korte: 2c prijs Lorra, W. de Visser; 2d prijs Miep, A. de Korte; 2a prijs Leida 2, A. Maljaars; 3b prijs Janke 48, J. S. Matthijsse; 3c prijs Nel 2, A. de Korte. 2e kalfskoelen: la prijs Janna, A. de Korte, kampioene: lb prijs, Tinle, W. de Visser; 2 prijs Irene 2, J. S. Mat thijsse. 3e kalfskoelen: la prijs Juffrouw 2, W. de Visser: 2b prijs Janke 47, J. s. Mat thijsse; le pr. Mina, A. C~ Korte. 4e kalfskoelen: la prijs Afke 3, J. S. Mat thijsse, res. kamp.; lb prijs Agatha 9, Idem; le prijs Jette, J. Francke; 2e prijs Thea. J. s. Matthijsse. Oudere koeien: la prijs Afke 2, J. S. Matthijsse; lb pr. Trientje v. Bontje, ld.; le pr. Juliana, W. d. Visser; ld. prijs Ire ne. J. S. Matthijsse; Ie pr. Nellie, J. Mal jaars: 2a pr. Agatha 8, J. S. Matthijsse; 2 b pr. Truus, J. Maljaars; 2e pr. Jannie, A. Krijger. Kalfvaarzen: la prijs Ytsje 7, J. S. Mat thijsse: lb prijs Irene, idem; 2 prijs, J. Francke; Jonge Vaarzen: I Irene, J. S. Matthijsse; 2 Frida, A. Maljaars; 3 Lelda 3, A. Mal jaars. Bemanning „Norlanda" kreeg nog geen geld Nog steeds is niet bekend wanneer het Griekse vrachtschip „Norlanda", dat in de Vlissingse buitenhaven ligt, zal worden gelost. Zoals gemeld was over een aantal geschilpunten over eenstemming bereikt tussen de reder in Londen en de Nederlandse hypo theekhouders. In het begin van deze week zou de achterstallige gage aan de bemanning worden uitbetaald zo dra de hypotheekhouders de affaire nader zouden hebben geregeld. Tot nu toe is dat echter niet geschied. De be manning heeft nog geen geld gekre gen en geen reisbiljet voor de reis naar Griekenland. De beslissing zal echter nog deze week moeten vallen, omdat daarna de crediteuren ophouden met het ver lenen van faciliteiten, zo vernemen wij nader van bevoegde zijde. Mocht de beslissing en het geld voor de be manning uitblijven, dan zal de rechts kundige van de bemanning verzoeken het scnip te verkopen. Wanneer dit laatste evenwel niet hodig zal zijn, zal de „Norlanda", na te zijn gelost, bij de N V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" worden gerepareerd. Experts hebben enkele dagen geleden een onderzoek ingesteld naar de la ding cement teneinde de wijze te be palen, waarop deze lading zou kun nen worden gelost. Ook heeft een der verzekeraars in de loop van de week een bezoek aan het scnip gebracht. Twee gewonden bij verkeers ongeval te Nieuwerkerk Motor reed achter op trekkeraanhangwagen Op de rijksweg bij Nieuwerkerk ontstond donderdagmorgen een aan rijding tussen een motorrijwiel en 'n trekker met twee aanhangwagens, waarbij de motorrijder en de duo passagiere vrij ernstig werden ge wond. De heer L. M. uit Zierikzee reed met de trekker en aanhangwagens, ter wijl vlak achter deze combinatie de motorrijder F. D. H. uit Zierikzee kwam met zijn echtgenote op de duo. H. reed te dicht achter de aanhang wagens. Toen de chauffeur van de trekker linksaf de Burg. Van Veen- straat te Nieuwerkerk wilde inslaan, schoof de motor met beide berijders onder de achterste wagen. De heer en mevrouw H. die hierbij vrij ernstig gewond werden, zijn ter verpleging in het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee opgenomen. De motor werd ernstig beschadigd. Brand in auto met turfmolm te Dreischor In de Zorgesweg te Dreischor ont stond donderdagmiddag omstreeks vijf uur brand in een lading turf molm op een vrachtauto van de fa. Krebbe uit Steenbergen. De vrijwilli ge brandweer was spoedig ter plaatse en mocht erin slagen met drie stra len het vuur te bedwingen. De lading turfmolm, ter waarde van ongeveer 700, ging geheel verloren. Van de vrachtauto, die een waarde van naar schatting 40.000 vertegenwoordigde verbrandde alleen de laadbodem en de voor- en achterschotten gedeelte- I "Jk. RAAD ZIERIKZEE Protestschryven aan G.S. over uitsluiting Schouwse aannemers Ruim een uur heeft de raad van Zie rikzee donderdagavond nodig gehad voor het afwerken van een twintig punten tellende agenda, waarvan het grootste deel uit hamerstukken be stond. Bij de ingekomen stukken werd meegedeeld, dat van Ged. Sta ten goedkeuring was verkregen op de onderhandse aanbesteding van de bouw van het zwembad. Het werk wordt uitgevoerd door de Neder landse Heide Maatschappij. De heer De Moor (n.v.d.a.) informeerde wan neer niet de bouw wordt begonnen. Volgens de burgemeester Is enige vertraging ontstaan als gevolg van bet feit, dat van de zijde van de pro- viciale waterstaat enige bezwaren zijn gemaakt tegen de installatie, waarmee zout water in het bassin ge heveld zal worden. Thans is hiervoor een regeling getroffen; de werk zaamheden zullen dezer dagen be ginnen. Examen. Voor het examen Rode Kruishelpster derde klas slaagden de dames J. Sin- ke, J. Matthijsse. A. de Wolf en E. Dekker allen uit Meliskerke en de dames Koets en S. Adriaanse uit Zoutelande. De cursus stond onder leiding van zuster Meinders en dok ter H. Frima uit Zoutelande. De heer L. Kindt te Stoppeldijk (gein. Vogelwaarde) slaagde te 's-Graven- hage voor het examen Vakbekwaam heid in het automobiel- en garage bedrijf. Eerste kroten op de veiling Terneuzen Op de veiling te Terneuzen werden woensdag door de kweker Joz. de Rijke te Walsoorden de eerste kro ten aangevoerd. Zij brachten 44 cent per bos op. NOORD ZEELAND SINT-ANNALAND Baby viel van tafel Een inwoonster van Sint-Annaland liet haar baby even alleen op de tafel liggen om de melkboer te helpen. Toen zij terugkeerde bleek de kleine op de grond gevallen te zijn. Dokter H. R. M. J. van Es constateerde een hersenschudding, terwijl de baby ook enkele verwondingen had opgelopen. Nieuwe onderwijzeres Maandag 9 juni zal mejuffrouw S. J. de Jong uit Rotterdam haar werk zaamheden als tijdelijk onderwijzeres aan de school met den Bijhei te Sint- Annaland aanvangen. Met ingang vun deze datum zullen dus weer alle leerlingen van deze school regelma tig les krijgen. OUD-VOSSEMfcEP Schoolsportdag. Dinsdag 10 juni a s. wordt te Oud- Vossemeer de jaarlijkse schoolsport- dag gehouden. De meeste scholen van Tholen en Sint-Philipsland zullen hieraan met een estafette- en een slagbaltcam deelnemen. Voor de wed strijden zullen proeven voor het sport diploma worden afgelegd. Het programma duurt van half tien tot s middags half vier. Aanwinsten leeszaal Baker: De pastorie van Hinton; Co- lette: Schimmen op de wolken; Cor- sari: Het mysterie van de Mondschein sonate; Daisne: Lago Maggiore; Ed- quist: De poorten van het paradijs; Ekert-Rotholz: Waar tranen verboden zijn; Gimpel: De man die de oorlog zou winnen; Gulik, van: Klokken van Kao-yang; Hermans: Een landings poging op Newfoundland; Isaksson: Het gerient; Landell, de: Een vaartuig voor de herinnering; Lesort: De wind waait waar hij wil; Meesters: Hielko van Oaltje; Mortansson: Het „slech te" meisje; Remarque: Drie kamera den; Wohl, de: De speer; Gajary Ku- hinka: Zigeuners; Hooykaas-van Leeu wen Boomkamp; Sprookjes en verha len van Bali; Nederbragt: Jeruzalem, indien ik U ooit vergete.... Weet je nog wel; Gatti: De grote reis van Ka- manda; Visser: 'n Fles chianti; Hog- ben: Meten is weten; Daniel en Minot; De onuitputtelijke zee; Wendt: Ik volgde Noach; Elema-Bakkert: Hoe kleed lk mij?; Oscam: Schilderen; Meulen, v. d.; Buiswater; Kret; Jan Zwart; Cocteau: Les parents terri ble»; Chamson: La ncige et la fleur; Giono: Le chant du monde; Queffelec: Celui qui cherchait Ie soleil: White: Voss. Coöp. Boerenleenbank in de maand mei. Bij dc spaarbank van de coöperatieve boerenleenbank „Krabbendijke" werd ln de maand mei f 236.473.— Ingelegd en f 195.142.— terugbetaald, waardoor het saldo spaargelden aan het einde van deze maand f 5.778.759.— bedroeg. Er werden 15 nieuwe spaarrekeningen geopend. KAPELLE Jongensclubs voetbalden Op het gemeentelijk -sportterrein te Kapelle werd woensdagavond een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de christelijke jongensclubs van Schore en Kapelle. De jeugdige Schorenaren bleken het beste op schot te zijn en wonnen met 30. OUDELANDE Wedvlucht De postduivenhoudersverenlging „De Wltpen", Oudelande, hield een wed vlucht met oude duiven van Noyon op 1 juni '58. Afstand 240 km. Aantal dui ven 82. 1 J. de Jager, Oudelande; 2, 3. 5 011 6 D. v. d. Poel, Oudelande; 4 en 9 \V. .Tacobusse, Hoedekenskerkc; 7 en 10 A. Muijzen. Ellewoutsdijk; 8 c. de Beste. Oudelande. Wedvlucht met 42 oude dim en op 31 De kinderen van ,,'t Honk", afdeling j mei—1 juni van Angouiemc. 720 km. 1 Kindercircus van ,,'t Honk" Jeugdzorgwcrk van de Goese Her vormde Jeugdraad, zullen, evenals vorig jaar, wederom een kindercircus brengen. Zij komen met een geheel nieuw programma, waarin acrobaten, „wilde dieren", jongleurs, clowns enz. zullen optreden. Er wordt slechts één voorstelling gegeven en wel op vrijdagavond 13 juni a.s. in „De Prins van Oranje". 11 Jongepier, Hoedekenskerke; -3, 8 en 10 J. tie Jager, OudelaWbe: 3 A. Jonge pier. Baarland; 4 en 5 W. Jacobusse, Hoedekenskerke; 8 en 9 D. v. d. Poel, Oudelande. KLOETINGE Vriendschappelijke wedstrijd. Op het gemeentelijk sportterrein te Kloe- tinge werd een vriendschappelijke voet balwedstrijd gespeeld tussen een elftal samengesteld uit het personeel van de b.V.a.B., kantoor Goes en een elftal In de maand mei werden in het badhuis van het personeel van de Fa. Haring- van het Groene Kruis te Krabbendijke man. eveneens te Goes, B.v.a.b. verloor 1362 douchebaden genomen. met 2—6 KRABBENDIJKE Aantal baden. Nederlandse spoorwegmannen uit Engeland terug De leden van de vereniging „Weg en Werken" van de Nederlandse Spoorwegen, die maandag met het Engelse schip „Isle of Thanet" uit Vlissingen vertrokken om in Folke stone hun vijfde jaarvergadering U houden, zijn donderdag, op één deel neemster na, weer in Vlissingen te ruggekeerd. Hetzelfde schip bracht hen ook weer naar Vlissingen, waar zij om half vijf 's middags arriveer den. Met een extra trein zijn daarop de meer dan driehonderd congressis ten om tien minuten voor half zeven naar hun woonplaatsen vertrokken. Alleen mevrouw I. R. Hoorweg, echt genote van de voorzitter, is in Enge land achtergebleven. Zij moest in Folkestone in een ziekenhuis worden opgenomen, omdat zij tijdens een be zichtiging van de kathedraal van Canterbury van een trap was geval len en daarbij een heup had gebro ken. Aanrijding te Biezelinge Donderdagmorgen omstreeks acht uur heeft zich op het kruispunt RijkswegSmokkelhoek te Biezelin ge een aanrijding voorgedaan tussen een personenauto en een vrachtauto van de fa. B. uit Hansweert. Op het moment dat de bestuurder van de vrachtauto, de heer A. C. S. uit Waarde snelheid verminderde om links de rijksweg te verlaten, kwam een personenauto, bestuurd door de heer J. C. B. uit Dordrecht, achterop gereden. Dc personenauto reed bo ven op de vrachtwagen. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor, maar dokter Fagee Schaef- fer die de eerste hulp verleende, achtte het wenselijk dat de heer B. met een ziekenauto naar zijn woon plaats werd vervoerd. De personen auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. De politie stelt een on derzoek in. Nieuwe chr. kleuterschool in Heinkenszand Binnen enkele maanden zal aan de Van Cittersstraat te Heinkenszand een moderne kleuterschool verrijzen van de stichting tot instandhouding van het protestants-christelijk kleu teronderwijs. Hiermede zal dan een einde komen aan een verre van idea le toestand, want sedert 2 oktober 1948 is deze school ondergebracht in het Ned. hervormde verenigingsge bouw „Maranatha." Het schetsplan van de nieuwe kleu terschool ontworpen door architect ir. P. J. 't Hooft te Goes is ter goedkeuring voorgelegd aan de bouw kundig hoofdinspecteur van deze tak van onderwijs. De aanbesteding van het gebouw zal wellicht begin augus tus worden gehouden. Wanneer alle factoren meewerken, zal de school nog eind dit jaar kunnen worden betrokken. De nieuw te bouwen kleu terschool, die zal verrijzen naast de vorig jaar gebouwde rooms-katholie- kc kleuterschool, krijgt een speel- en werklokaal van 72 vierkante me ter. Voorts is er een kamer voor de leidster geprojecteerd, terwijl er eveneens een flinke opbergruimte komt. Een ruime speelplaats met 'n zandbak biedt goede gelegenheid om vele uren buiten door te brengen met do kleuters. Contactdag socialistische vrouwen te Vlissingen Ruim tweehonderd vrouwen uit ge heel Zeeland en uit België waren de zer dagen aanwezig op de te Vlis singen gehouden contactdag van de Vrouwenbond van de PartQ van de Arbeid, Spreekster was mevrouw U. Tellegen-Veldstra, die een inleiding hield over het onderwerp „Ons gezin in deze tijd", waarbij zij de nadruk legde op de plicht van de ouders zich geheel aan het gezin te geven ten einde een harmonische ontwikkeling van de kinderen mogelijk te maken. „Al te veel worden de kinderen be schouwd als een bezit en niet als een kostbaar pand, dat ons is toever trouwd". De voorzitster, mevrouw Geldof- Qoertse, die ook een openingswoord had gesproken, dankte na afloop me vrouw Tellegen voor haar interes sante causerie. De heer Danschutter sprak vervolgens namens de Belgi sche socialisten en bracht in het bij zonder groeten over van de vrouwen groep uit Selzate. Na de middag pauze werd het programma verzorgd door de Vlissingse vrouwengroep. Er werd gezongen en men voerde enkele schetsjes op. De heer L. P. van Oor schot, lid van Provinciale Staten en oud-wethouder van Vlissingen sprak een slotwoord. B. en W. deelden de raad naar aan leiding van de klacht dat in het bouwplan Buyze niet voldoende kin derspeelplaatsen zouden zijn, rnede, dat huns inziens drie speelplaatsen in deze nieuwe stadswijk voldoende zijn. Wel overweegt het college nog om op verschillende plaatsen voetbal- weidjes aan te leggen. Naar aanleiding van een schrijven van G. S. waarin werd medege deeld, dat voor de aanbesteding van de bouw van het restaurant aan de nieuwe aanlegplaats van de provinciale boot geen Schouwse aannemers uitgenodigd waren om dat deze aannemers volgens G.S. een dergelijk werk niet zouden kunnen uitvoeren, zal de raad van Zierikzee schriftelijk protesteren. De heer J. G. L. Simmers (k.v.p.) noemde het schrijven van Ged. Sta ten een belediging voor de aanne mers op het eiland. Door bemiddeling van F. Berger Co N.V. te Amsterdam kan de ge meente een kasgeldlening aangaan tot 500.000,— tegen een rente van 3% procent. Het voorstel van B. en W. om tot deze lening over te gaan werd zonder hoofdelijke stemming vangenomen. Bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd een vaste geldlening aangegaan van 248.000,tegen een rente van 5 procent met een looptijd van 30 jaar. Tegen de prijs van 2,per ca heeft de gemeente 40 ca grond ge kocht van de heer Th. Verkaart ln de Zevengetlj8traat. Aan de heer R. Or- mee is een perceeltje grond verkocht voor 3,50 per ca. In het bouwplan Malta is een kavel grond verkocht aan de heer M. J. van Mourik uit Ouwerkerk, die daar een woning wil bouwen. Het gebouw Wevershoek 2, dat reeds geruime tijd in gebruik is bij de Centrale Werkplaats Schou- wen-DuIveland, ls thans aan deze stichting verhuurd voor 60,— per maand. Het voormalige bureau van gemeen tepolitie ls met ingang van 1 -januari 1958 verhuurd aan de Staat der Ne derlanden, als bureau voor de rijks politie. De schenking van twee zilveren be kers door de burgemeester van Hat field aan Zierikzee werd door de raadsleden dankbaar aanvaard. Barak voor jeugdwerk Het Is niet onwaarschijnlijk, dat de plaatselijke jeugdverenigingen binnen afzienbare tijd de beschik king zullen krijgen over een eigen barak. De gemeente heeft namelijk een barakje aanvaard, dat naast de Prinses WHhelmina-barak in de Zelkepolder staat. Volgens mede delingen van de burgemeester wordt thans overwogen de barak een andere plaats te geven. B. en W. willen het gebouwtje beschik baar stellen voor jeugdwerk. Zonder hoofdelijke stemming is de organisatie- verordening voor de brandweer voor het jaar 1958 vast gesteld. De vergoedingsverordening voor de brandweer over 1957 werd eveneens goedgekeurd. Met negen tegen twee stemmen ls mejuffrouw M. J. A. Fermin benoemd to boekhoudster-secretaresse van het burgerweeshuis. Een ingediend be zwaarschrift van de heer Van Sluis tegen de aanslag in het vergunnings recht werd nietig verklaard. De raad heeft in principe besloten zijn medewerking te verlenen aan een herstel van de schoorstenen van de Nutskleuterschool. Voor de aan schaf van nieuwe schoolmeu beien voor de christelijke school voor ulo besloot de raad ook ln principe me dewerking te verlenen. nd ustrievestiging Aan de firma Halbertsma te Am sterdam is een krediet verleend voor industrievestiging. De firma Halbertsma zal een confectiebe drijf in Zierikzee vestigen, waarin zij na verloop van tijd dertig meis jes te werk zal kunnen stellen. Waarschijnlijk zal liet bedrijf in augustus geopend kunnen worden. Bij de rondvraag informeerde de heer Simmers naar de actie die ge voerd 'zal worden voor het behoud van de poorten van Zierikzee. De burgemeester deelde mede, dat deze actie goed voorbereid moet worden en dat hierover nog geen nadere in lichtingen verstrekt kunnen worden. De heer Simmers vroeg zich verder af of het niet mogelijk is. dat de R. T.M.-bussen door de" stad rijden in verband met de bejaarden, die met de boot moeten reizen. Deze mensen moeten nu helemaal naai het bus station buiten de stad lopen Volgens de voorzitter zijn hierovei reeds on derhandelingen gaande De heer S. J. bij de Vaate (ar.) vroeg wanneer de Wandeling geteerd zal worden. De voorzitter antwoordde hierop dat de gemeente zich een dergelijke „lu- xe"-uitgave niet kan permitteren. De heer De Moor (p.v.d.a.) Informeerde naar de zomeravondfeesten. Hier over kon echter niets meegedeeld worden Er wordt gevreesd dat deze dit jaar geen doorgang zullen vin den. Naar aanleiding van een vraag van de heer J. Rameijs (p v.d.a.) over de scholenbouw kon de burge meester een optimistisch geluid la ten horen, in verband met de bouw van een nieuwe ulo-school. Definitie ve plannen voor de nieuwbouw zijn er echter nog niet. Mevrouw J. p. van de Werve-Schouls (p.v.d.a.) informeerde tenslotte naai de toestand van de bestrating van de Zaagmolen en het Eerste Weegje. Volgens de voorzitter zal daarin zo spoedig mogelijk verbetering worden gebracht. Werken aan Bergen op Zoomse haven gegund Het uitvoeren van grondwerken en betonwerken en het aanbrengen van rioleringen aan de Zeelandhaven te Bergen op Zoom is door B. en W gegund aan de laagste inschrijver de fa. J. en K. T. den Ouden te Biei - vliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3