BOSCH IIFORDTeste5 ROLFILM PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer GESCHIEDENIS VAN DE WEG RITTHEM NAAR SOUBURG WALCHEREN Bur.geplijke*Stand VRIJDAG 6 JUNI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 27 VOL SLIJK EN MODDER Beheer door diaconie Niet alleen elk land, elke stad, elk dorp heeft een min of meer belangrijke geschiedenis, maar ook een weg kan zijn geschiede nis hebben. En dan behoeft het op Walcheren nog niet altijd een hoofdweg te zijn, zoals de Oude Vlissingseweg of de Noordweg, waarover wij vroeger reeds ge schreven hebben. Ons onderwerp is nu de weg van Ritthem naar Oost-Souburg. Al Is deze weg bij vele Walcherse lezers niet zo goed bekend, toch is op die weg een tamelijk druk ver keer, mede door de verbinding met Nieuwland. De kerktoren, een der prachtigste torens van de Walcherse dorpen en het oude fort Rammekens zijn een bezoek waard. Jammer, dat het reeds flink uitgegroeide recreatie- bos om de kreken nog niet voor het publiek open is. Hopelijk deze zomer. Na lezing van dit en de volgende artikelen kan een wandelaar zich overgeven aan mediteren en zich voor de geest roepen hoe vroeger de toe stand was. Dat kan alleen maar een wandelaar doen, omdat hij gebruik maakt van het oudste en gezondste verkeersmiddel, namelijk de voeten, en niet van fiets of auto. Doet iemand dit wel, dan is er geen tijd tot medi teren, want hij moet op net verkeer letten en bovendien is de weg dan te spoedig afgelegd. Volgens de ver- keerregels houdt hij overdag de rechterkant van de weg, in tegenstel ling tot de Engelsen en de Zweden, die bij 't verkeer links houden. Dit laatste deed ook de bekende Franse schrijver Victor Hugo (1802—1885), ofschoon er toen nog geen verkeers regels waren. Hij hield altijd de lin kerkant van de weg, want, zei hij, aan de rechterkant loopt ook de dui vel en op diens gezelschap is nie mand gesteld. Ploeteren Voor de wandelaar aan het mediteren slaat willen wij eerst de geschiedenis van de weg memoreren. Evenals alle oude wegen was hij voorheen een aarden weg, in een droge zomer wat Htoffig, in net najaar en in de winter vol slijk en modder. Voldoende afwa tering was er niet. Vaak zakten dan de wielen van de wagens bijna tot de as in- de modder. Er moesten dan ook 4 paarden voor een rijtuig staan. De bekende Zeeuwse dichter Jacob Cats, die van 16031623 te Middel burg heeft gewoond en in een ge dicht de reis naar Domburg be schrijft, (ook zo'n oude weg) zegt dan ook: Ieder comt daer aangereden Soolang als het wagenrat Niet te diep snijdt in het nat. Was het voor de boeren moeilijk met een wagen over de slijkweg te rijden, dan werd een slee gebruikt, vroeger een vrij algemeen vervoermiddel. Voor de paarden bleef het echter een ploeteren. De wandelaar kon droogvoets zijn weg vervolgen, daar opzij van de weg een wat hoger gelegen voetpad was. op bepaalde afstanden door paaltjes van de rijweg afgeschei den. Zandweg Eerst in het begin van de 18de eeuw kwam er enige verbetering in de rij weg, toen van de aarden weg een zandweg werd gemaakt. Opmerkelijk dat het do kerkeraad der hervormde gemeente te Ritthem was die daartoe overging. Destijds bestond er nog geen gemeentebestuur. Daar aankoop kreeg in 1708 de ker keraad, van de Polder Walcheren, het beheer over de weg. Dadelijk werd uit een aangrenzend stuk land zand geschoten om de weg te bezanden! Het perceel bouwland, tot voor de herverkaveling aan de diaconie be horende, heette lang de zandput. Thans is het in gebruik bij P. Florus- se. Het ligt op de hoek Ritthemse- straatDeijnsvlietweg. Betalen Daar het bezanden en het geregeld onderhoud veel geld kostte kreeg de kerkeraad het recht om tol te hef fen van elke kar, wagen of alee. Ook werd octrooi gegeven om Jaar lijks voor iedere iedere roede land, aan beide zijden van de weg liggen de, 4 groten of 10 cent te ontvangen. Dit heette strekkende ellegoed. Jaar lijks deed de kerkeraad aan het pol derbestuur rekening en verantwoor ding over het beheer van de weg. Dit was het werk van de z.g. beur zeman. Thans spreken wij van admi nistrerend diaken. Het batig saldo van iedere jaarrekening behoefde niet naar de volgende rekening te worden overgebracht, maar mocht telkens in de diaconiekas worden ge stort. Het saldo bedroeg soms meer dan 100. Volgens de kerkeraadsno- tulen stonden er op het eind der 18de eeuw bomen langs de weg. Omdat de weg destijds niet breed was, konden twee wagens, vooral als zij met hooi of graan geladen waren, elkaar niet passeren. Daarom was op sommige plaatsen de berm van de weg verbreed om voldoende ruimte voor passeren te hebben. Die plaat sen werden wissels genoemd. Volgens een provinciaal reglement moest een lege wagen op z&n wissel wachten voor een geladen wagen. Waren ze belden leeg of geladen dan moest de wagen, die het dichtst bij een wissel was, hier stilhouden. De gemeente Bij besluit van de kerkeraad van 14 april 1862 werd door genoemd college het recht en de actie van de weg overgedragen aan het gemeentebe stuur van Ritthem voor 500. De kosten hiervan bedroegen 9500. De polder Walcheren gaf gedurende 13 jaar een subsidie van 100 en da delijk 170. Vlissingen gaf 200, omdat de Ritthemse boeren geregeld elke dinsdag naar de markt te Vlis singen reden. De eerste steen aan de straatweg werd op 28 juli 1862 gelegd door mr. T. A. Lambrechtsen, burgemeester van Ritthem. Hij was een broeder van de toenmalige am bachtsheer, N. C. Lambrechtsen van Ritthem. De opening van de straat weg werd met enige festiviteiten ge vierd. Daar de weg liep van het dorp Rit them tot bij de ned. hervormde kerk te Oost-Souburg, bestond de eigen aardige toestand dat de gemeente Ritthem ook het onderhoud had van een straat, liggende in de kom der gemeente Souburg. Hieraan kwam eerst een eind toen het wegschap Walcheren was ingesteld en de over dracht van de Ritthemsestraat aan de gemeente O.-en W.-Souburg Êlaatshad voor 1. >e gemeente Ritthem had in 1934 en ook later de straatweg door ver breding en het wegnemen van enkele krommingen aanmerkelijk verbeterd. B. J. d. M. (Wordt vervolgd.) MIDDELBURG Scholieren brachten week op Volkshogeschool door De drie vierde klassen van de Mid delburgse rijks hogere burger school en de middelbare school voor meisjes hebben onder leiding van twee do centen, mei. A. M. Tavenier en mr. A. J. M. Visser, en mevrouw S. A VisserDemmink, de afgelopen week doorgebracht in de Volkshogeschool „Elaert8duijn" te Rockanje. Het is voor de Jongens en meisjes een bijzonder nuttige en tevens plezierige werkweek geworden, waarin wal in het bijzonder de nadruk werd gelegd op de discussies, die met de leiding van de Volkshogeschool gehouden werden. Hierbij kwamen allerlei on derwerpen aan de orde, waaraan men op school weinig aandacht besteden kan. Tijdens deze week hoorde het hoofdstedelijke gezelschap verder verscheidene lezingen aan, onder meer van de architect Bakema uit Rotterdam en van de beeldhouwer Visser. Ook werd een beschouwing gegeven over de film, toegelicht met enkele goede en verantwoorde films. Verder werd veel aandacht besteed aan het praktisch werken onder meer in huis en tuin en aan de vrije ex pressie, onder meer bij beelhouwen en toneelspel. Ook was voor sport een plaats op het programma inge ruimd. Op de terugweg werd een be zoek gebracht aan Rotterdam, welke stad onder leiding van een der ar chitecten van het bureau Bakema in ogenschouw werd genomen. „Barbus" hield filmavond voor bomenactie in Israël De aquariumvereniging „Barbus Con- chonius" te Middelburg gaf woens dagavond in de Schouwburg een film avond, waarvan de opbrengst ten goe de komt voor het „Nederlands woud" dat men in de omgeving van Jeruza lem wil planten. Tijdens deze avond werden enkele films vertoond, die een indruk gaven van de wijze, waarop de Israëliërs hun land opgebouwd hebben en het verder bouwen. Vooraf sprak de heer I. L. Palaehe, de directeur van de Collectieve Israël Actie, een openingswoord, waarin hij enkele aspecten naar voren bracht van het moderne Israël. De thans 10- jarige staat telt ruim 2 miljoen inwo ners, waarvan drie-kwart in het land geïmmigreerd is. Vervolgens werden enkele films ver toond. De eerste „Zo was het", was een documentaire over de gebeurte nissen in Israël gedurende ,de jaren 1948-1951. De rolprent „Het verhaal van de Lagisch" vertelde op bijzonder suggestieve wijze van de reis van jo den uit Noord-Afrlka, die vanuit het opvangcentrum In Marseille naar Is raël reizen en daar in aanraking ko men met de moderne beschaving. Ten slotte werd vertoond de film „Het land van belofte", vervaardigd door lord Russell, die hierin allerlei aspec ten van het moderne Israël had op genomen. Tijdens de pauzo werd Is raëlische muziek ten gehore gebracht. ruim te-koel kas ten 140 liter 850.- Alleenvtrt. voor Nederltnd N.V. Willem van Rijn Examen. Voor het examen ziekenverpleging A zijn geslaagd de zusters W. M. Beuk, A. Blanken, A. C. A. Dankaart, C. P. Spelier, C. L. M. Theune en mej. Th. M. Wolter8. De geslaagden zijn allen werkzaam aan het St. Joseph-zieken- huis te Vlissingen. VLISSINGEN Scheldepersoneel speelt biljartwedstrijd Zaterdagmiddag a.s. zal in het Sehel- dekwartier te Vlissingen een biljart wedstrijd worden gespeeld tussen het personeel van de koninklijke maat schappij „De Schelde" en personeel van de Cockerill-fabrieken te Hobo ken. Er zal op 3 biljarts worden ge speeld. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over de vol gende gevonden voorwerpen: enkele rij wielen en autopeds, enkele huissleutels en andere sleutels, enige vulpennen, kin dertasje, goud kinderringetje, dolk in schede, zwart jack, sierklompje, porte monnee, jongensschoen met sokje, ak- tentas met inhoud, badhanddoek, regen- cape, kinderjasje, broche, kinderringe tje, kindertasje-, dopsleutel, en paar he ren glacé handschoenen, kinderportemon nee, 3 muntbiljetten van f 2.30, lange huissleutel, motorhandschoen, zw. jack, kerkboekje, sportschoentjes, kinder pistooltje, enveloppe met inhoud, lips- sleutel, speelgoedauto, zwembroek met badhanddoek, collier, sigarettenaanste ker en een goudfazant. (Advertentie) Willem II Prince Sluit U aan bij zijn reeds talrijk gevolg. Rook 'm prince-heerlljk! de sigaar van 't jaar Waar zyn onze schepen? Aagtedijk 2 te Antwerpen. Aalsdljk 5 t« Port Swettenham. Alamak 3 163 mijl n.o.t.o. Alnolho*. Almdijk 3 v. New Orlean» n. Galveston. Alphacca 4 te New York. Amerskerk 3 te Beira. Andljk 3 v. New Orleans n. Le Havre. Arendskerk p. 3 Ouessant. Arnedijk 1 v. Houston n. Rotterdam. Astrld Naess 3 te Air.uaal. Bawean 4 te New Port. Bengalen verw. 6 te New York. Bolssevain 4 te Singapore. Callisto 3 v. Belfast n. St. Laurens. Carillo 4 te Puerto Barrios. Cleodora 3 40 mijl w. St. Torres. Dordrecht verw. 16 te Philadelphia. Castor 4 v. Porto Ordaz n. Emden. Duivendijk 3 110 mijl z. Nicaragua. Groote Beer 3 v. New York n. Rotter dam. Harold 4 v. Vlaardlngen n. Brake. Heemskerk 4 v. Kaapstad n. Prt. Elisa beth. Helicon 4 te Amsterdam. Hoogkerk 4 v. Rotterdam n. Bombay. Japara (K.R.L.) 2 te Kuweit. Kalydon 3 te Curacao. Kennemerland 3 v. Santos n. Angadros. Khassiella 4 te Port Said. Korenla 5 v. Rotterdam n. Oslo. Korovina 3 te Curacao. Kreeft 3 160 mijl n.w. Lissabon. Kylix 3 125 mijl n. Puerto Rico. Lijnbaan 3 te Gent. Marietje Bohmer 4 te Southampton. Mirzam-N 28 te Marseille. Molenkerk 3 949 mijl n.o. Mombassa. Mulderkerk 1 te Belra. Mijdrecht verw. 24 te Houston. Naess Llon 4 te Mena al AhmadL Noordzee 2 850 mijl o.n.o. v. Bermuda. Omsla 5 te Bahla. Ommenkerk 4 te Bangkok. Ouwerkerk 2 te Shanghai. Ridderkerk 1 te Colombo. Rode Zee 27 te Port Arthur. Rijnkerk 3 v. Kaapstad n. Amsterdam vla Las Palmas. Sarpedon 2 te Aruba. Schelpwljk 3 100 mijl n.n.w. Fortaleza. Senegalkust 4 te Hamburg. Slbajak 200 mijl n. Galapagos-ell. Straat Malakka 1 v. Prt. Swettenham n. Yokohama. Sumatra 1 v. Labuan n. Séndakan. Tara 4 te Buenos Aires. Tarla 4 te Mombasa. Telamon 3 v. Barbados n. Cludad Boll- Tibla 4 300 mijl n.w. Aden. Tjinegara 3 te Durban. Tjimentang l te Yokohama. Van Heemskerk 4 v. Singapore naar Hongkong. Vasum 3 200 mijl n. Port Sudan. Willem Ruys 4 v. New York naar Ponta Delgada. Zuiderkerk 8 v. Port Said n. Genua. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 3-5-'58: Lubox van Odda. Op 4-6-'58: Narwal van Bos ton. Tempa-D van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 3-6-'58: na de Jura: Lubox naar Nantes. Op 4-8-'B8: Narwal naar Breskens. Despatch naar Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 3-6-'58: na de Arnoudspolder: Amstel- dijk van Le Havre. Antilope van New port naar Gent. Usel van Le Havre. Op 4-6-'58: Leuvehaven van Rotterdam. Mus ketier van Londen. Be ja van Amster dam. Elda van Londen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op S-6-'.ï8 na de Blankenburg: Borneo naar Swansea. Erebus naar Rotterdam van Terneuzen. Eemdijk naar Rotterdam. Hink naar Dublin, Claes Compaen naar Londen. Avontuur naar Londen. Rose Marie naar Rotterdam. Vllst naar Rot terdam. Ida Jacoba naar Irvine. Op 4-6- "58: Vedette naar Huil. Kleine Beer naar Rouaan. Albatros naar Felixstone. Betty naar Hamburg. Arctic naar Breskens v. Hansweert. Dalerdijk naar Roterdam. As- tra naar Londen. KOUDEKERKE Jaarvergadering Groene Kruis Onder voorzitterschap van burge meester J. L. Dregmans hield de christelijke vereniging voor ziekenver pleging „Het Groene Kruis" voor Koudekerke en omstreken haar 56-ste ,r te van 'ging per 1 januari 1958, 1134 leden telde, dat met ingang van 1 januari 1958 de contributie van 6 op 9 per laar was gebracht en dat in 1958 met de bouw van het nieuwe wijkgebouw tb Koudekerke was begonnen. In de fi nanciële verantwoording van de pen- 7 juni. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER 5.43 6.13 6.47 6.58 7.23 1.95 2.12 2.24 1.41 1.65 18.00 18.33 19.01 19.13 19.45 1.84 2.01 2.15 1.16 1.38 11.48 0.16 0.50 0.25 0.40 1.74 2.29 2.43 1.82 2.07 12.19 12.52 12.46 12.52 1.91 2.04 1.45 1.66 (Advertentie) 'die goeie, ouwe P BLANKENHEYM sw/ (met de baard) heeft de sleutel van de gezelligheid die goeie jonge (7.40) niet te spreken DOMBURG. Bevallen: W. Passenler—Hulszoon, d.; J. RoelseBoone, z.; J. N. Ovaa—Janse, d. Ondertrouwd: A. de Visser, 28 jaar en L. de Visser, 21 jaar. Getrouwd: J. J. Sturm, 23 jaar en A. Louws, 22 Jaar. VEERE. Bevallen: E. Wondergem—Onderdijk, z.\ Ondertrouwd: I. van Sluljs, 21 jaar en P. Matthijsse, 22 jaar; J. M. Joosse, 29 jaar en J. C. Kasse, 25 Jaar; J. Geschiere, 25 Jaar en M. Wattcl, 21 jaar. Getrouwd: J. A. Wattel, 27 jaar en J. de Nood, 21 Jaar. Overleden: L. Kusee, 76 j.; J. Luteijn, 57 jaar, e. van D. A. Janse; D. Boone, 84 jaar, wed. van A. Janse. ARNEMUIDEN. Bevallen: G. Oostdijk—Marijs, z.; T. de Nood—Slereveld, z.; J. van Belzen—Van Belzen, z.; M. Proos—Bosman,"z.; C. P. van Hemert—Rijnberg, d.; W, E. de Klerk—Vader, z. Getrouwd: D. Caljouw, 27 jaar en J. van Belzen, 19 jaar; A. Wllleboords», 28 jaar en T. van de Ketterij, 21 jaar; A. de Bruijn, 26 jaar en J. C, de Nooljer, 22 jaar; K. van de Grulter, 21 jaar en D. de Nooijer, 21 jaar; R. Coppoolse, 19 jaar en J. J. de pagter, 19 jaar. ningmeester kwam Baar voren, dat de rekening over het jaar 1957 sloot met een nadelig saldo van 2986,96. De voorzitter deelde nog mede dat de kosten van de bouw van het wijkge bouw ongeveer 52.500 zullen bedra gen. Hierin zal de vereniging een subsidie krijgen van het Ministerie van Sociale zaken groot f 10.000 en van het rijk een premie van 2950 voor de woning van de zuster. Beslo ten werd tot het bezwaren van het wijkgebouw tot een bedrag van 25000 bij de gemeente Koudekerke. Vervolgens bleek dat zuster Van de Bent in 1957, 2430 verplegende be zoeken had gebracht aan 66 patiënten verder dat zij 96 bezoeken had afge legd voor de prenatale zorg. Op het consultatiebureau voor -"zuigelingen waren 25 zittingen gehouden met 558 consulten, en zij had 580 zuigelingen bezoeken afgelegd. Kleuterzorg 24 zitdagen met 210 consulten, kleuter- bezoeken 327, t.b.c. bezoeken 24, be zoeken bejaardenzorg 90. Zuster Mijnders had 2727 vefplegings- bezoeken afgelegd, 123 t.b.c.-bezoe- ken, 478 zuigelingenbezoeken en bracht 386 consulten voor kleuterzorg uit, terwijl zij op het consultatiebu reau 62 zittingen voor zuigelingen en 34 voor kleuterzorg hield. Succes van bakker Tijdens de te Tilburg gehouden bak kersdag van de Coöperaties behaalde de chef-bakker van de Coöperatie „Goes en omstreken", de heer A. Lie- vense, met zijn inzending twee eerste en één derde prijs. (Advertentie/ Vraag niet zó maar een film vraag AAGTEKERKE. Bevallen: M. Brouwer—Kodde, z.; J. Dekker—Moens, d.; A. C. CorréHu- gense, z. SINT-LAURENS. Bevallen: T. Karstanje—Van Damme, d.; P. W. de Bree—Van Keulen, z.; P. Pie- terseGoverse, d.; J. S. RiemensLense- iink, z. Getrouwd: A. Maljaars, 26 jaar en C. M. Kwekkeboom, 24 jaar. Overleden: J. Boogaard, 72 jaar, e. van N. Matthijsse: T. C. Goedhart, 79 Jaar, wed. van J. van Knapen. KOUDEKERKE Bevallen: M. A. van Sluijs—Ova, d,; L. van Oosten—Bastiaanse, d. Getrouwd: B. A. Mosselman, 24 J. en L. Schouten. 24 jaar Overleden: J. K. Meloen, 62 j.; P. Witte- vrongel, 66 j., e.v. E. Izeboud; P. J. Zim merman, 80 j.; K. J. van Htele, 76 j., e.v. A. de Puijt; C. Gorsse, 40 j., wed. v. J. Gelok; K. van der Veen, 78 j., wed. van J. A. van der Kamp; W. de Neef, 77 j., wed. van D. van-Bel. MELISKERKE Bevallen: N. Adelaar—Verhage, z.; N. de Visser—Wijkhuis, z. Ondertrouwd: L. J. Cevaal, 21 J. en S. Marinisse, 22 J.; W. Wisse, 22 j. en M. de Korte, 21 Jaar. OOST- EN WEST-SOUBURG Bevallen: J. J. Steljn—Jobse, d.; L. G. Dybala—Paauwe.z.; C. E. Dekker—van Soelen, d. Getrouwd: A. de Visser, 28 j. en J van Keulen, 22 jaar. ZUID-BEVELAND KRUININGEN Familie-avond De afdeling Kruiningen van de Ne derlandse bond van plattelandsvrou wen hield in samenwerking met de plaatselijke afdelingen van de Z.P.M. en de L.J.G. een familieavond in het dorpshuis te Kruiningen. Deze bijeenkomst werd geopend door de presidente van de Z.P.M., mej. Van Gorsel, die de hoop uitsprak, dat deze avond werkelijk een familieavond mocht worden. Er werden toneelstuk jes opgevoerd. Declamatie en hersen gymnastiek vulden het verdere pro gramma. Een verloting in de pauze dekte de onkosten van deze feestavond. De residente van de afdeling van de _ond van plattelandsvrouwen, mevr. J. J. J. Sonke-KIos, sprak een slot woord. Een bal besloot de bijeen komst. WOLPHAARTSDIJK Benoeming Bij Koninklijk Besluit werd benoemd tot dijkgraaf van het waterschap Oud-Wolraartsdijk, de heer A. Koert te Wolf aartsdijk. BORSSELE Met voet in wiedmachine Het dochtertje van de landbouwer G. ap m uajads iaq saapCji sj aiassjoe schuur met een voet in de scharen van een wiedmachine geraakt. Hevig bloedend werd zij voor verdere be handeling naar een dqkter gestuurd. 892. Piloot Storm keek de spreker een ogenblik schaapachtig aan, toen snoof hij ongelovig. „Dat lijkt me een onwaarschijn lijk verhaal. De mannetjes die op Aarde naar uranium en zo zoeken, zijn meestal niet zo vrijgevig met hun kostbare vangsten. En daar bij. hoe kleedt die Zorin dat in? Hij stapt toch vast niet zomaar een uranium-mijn binnen met de woorden: „Beste vrienden, ik ben me neer Zorin, toekomstig al leenheerser over de planeet Valeron en ik kom een por tie uranium weghalen!" Ik kan 't me moeilijk voor stellen". Val Marian knikte. „Inderdaad. Ook voor ons is het een raadsel hoe hij te werk gaat. Maar juist daarom hebben wij jouw hulp ingeroepen, Storm. Als man van de Aarde, en dus ver trouwd met de toestanden daar, zou je er ze ker eerder in slagen achter de waarheid te komen, dan een onzer agenten. Ik behoef je toch niet nog eens op het hart te drukken, dat ook het belang van je medemensen ermee ge moeid is. En daarom: kunnen we op je mede werking rekenen?" Arend aarzelde niet lang „Goed, ik doe mee. Zeg maar wat me te doen staat". „Prachtig", glunderde Val Marian, „dat is mannentaal. Ik zag direct al dat je een kerel bent, die het gevaar niet uit de weg gaat. De tijd dringt echter, en we zullen dan ook meteen maar spijkers met koppen slaan". Hij drukte op een knopje en enige seconden later trad een robuust heerschap het vertrek binnen. Officiële publikaties VLISSINGEN Medewerking ingevolge art. 72 L.o.-wet 1920 B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 30 mei 1958, aan het r.-k. kerk- en schoolbestuur alhier, medewerking is verleend voor de aanschaffing van meubilair, leermiddelen en schoolbehoeften ten behoeve van de eerste inrichting van het derde leerjaar der onder het bestuur staande St. Pau- lus u.l.o.-school. Vlissingen, 2 Juni 1958. MIDDELBURG Overschrijding achtergevelrooilUn B en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij hen ls Ingeko men een verzoek van de firma C. Jo- ziasse, c.q. A. le Due, om vergunning tot het overschrijden van de achterge velrooilijn van perceel Achtersingel 85, kadastraal bekend ln sectie D 2154/3113. De stukken liggen ter gemeentesecretarie (kamer 14) ter Inzage; tot 18 Juni 195R kunnen schriftelijke bezwaren worden in gediend. Middelburg, 3 juni 1958.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 27