MUZIEK - SPORT - FOLKLORE - KOOPACTIE Vierde Vlissingse Zomershow voor inwoner en vreemdeling PROGRAMMA ZOMERSHOW VOOR DE VIERDE achtereenvolgende maal vraagt Vlissingen in het zomerseizoen de aandacht van inwoners en vreemdelingen met een show, die een reeks evenementen omvat op het gebied van amusement, sport en folklore, waarvan men de details in het op deze pagina afgedrukte programma vindt. De organisato ren, middenstand, grootwinkelbedrijf en de plaatselijke V.V.V. vestigen op die manier telkens opnieuw de aandacht op het groeiende Vlissingen als werk- en woonstad- als koop- en toeris tenstad. Want Vlissingen groeit inderdaad nog steeds. Als „woonstad" wint het nog voortdurend aan bekoring door de royale aanleg van nieuwe wijken, waarin frisse, moderne huizen worden ge bouwd, die de ingezetenen van de „werkstad Vlissingen" een prettig onderkomen bieden. Een actieve middentand en een cou lant grootwinkelbedrijf zorgen er voor, dat de Scheldestad ook als „koopstad" aan de niet geringe hedendaagse eisen blijft vol doen, terwijl V.V.V. en hotellerie op hun beurt voortdurend ijveren voor een attractief Vlissingen als toeristenstad. Door middel van de „Zomershow" (met koopactie) wordt op dit alles nog eens extra de aandacht gevestigd en bovendien biedt deze actie in het toeristenselzoen gedurende vele weken verstrooiing', of populair gezegd: de„Zomershow" brengt meer leven in de brouwerij! Met name in de avonduren, wanneer de vreemdeling verzadigd is van zee en strand en wanneer de inwoner na een werkdag over vrije uren beschikt, zorgt de „Zomershow" voor ontspanning in de vorm van muziek en dans, sport en floklore. na een oefening ergens op de Noordzee en intussen tuft dan op een steenworp afstand een pedant kustvaardertje langs de boulevardEn eigen wijs, dwars door alles heen, va ren onverstoorbaar als levens wijze, stoere karrepaarden de brede boten van de provincial^ stoombootdiensten. Vaste beel den in het „straatbeeld", w$fiar ge net als vroeger oom Sta stok uit de Camera met de dili- Vanzelfsprekend werkt de „Zomer show" alleen maar „aanvullend"; in de eerate plaats is hot Vlissingen zelf, dat met zijn zuiderstrand, zijn unieke vaarweg-onder-de-kust van en naar Antwerpen en met boulevards, bezienswaardigheden en rijke historie de badgast boeit. En vaak blijft boeien. In vele gevallen immers kerèn vakantiegangers hier jaar op jaar te rug om telkens opnieuw te genieten van al hetgeen Vlissingen te bieden heeft. Men'kan ze ontmoeten, genoe- gelijk slenterend in het winkelcen trum, gekleed in luchtige, zomerse kledij, of genietend wandelend over de boulevards, in gesprek met rasech te Vlissingers rond ae pittoreske vis- vershaven, of amechtig uitblazend aan de voet van de oude Jacobstoren, na een beklimming. „Net als Michiel de Ruyter deed" Attractie apart Het beklimmen van de Jacobstoren blijft nog altijd een attractie apart. Het kost even moeite, om de moei zame tocht langs de vaak smalle wen teltrap te maken, maar het resultaat het meer dan prachtige uitzicht over Walcheren en Westerschelde loont de moeite dubbel en dwars. Tus sen twee haakjes; hoeveel ingezete nen van Vlissingen zouden zelf al van dat uitzicht genoten hebben En over typisch Vlissingse be zienswaardigheden gesproken hoe veel burgers van de goede oude stad zouden op een regenachtige dag al eens de moeite hebben genomen om even binnen te lopen in het museum aan het Bellamypark En daar kan men zijn kennis over de stad zijner inwoning toch aanmerkelijk vergroten Voor een permanente „attractie", zo typerend voor Vlissingen als werkstad, zorgt uiteraard dag-in- dag-uit de N.V. Kon. Mij. „De Schelde". Met name in de Aagje Dekenstraat kan men in het sei zoen regelmatig belangstellende vreemdelingen aantreffen, die ge boeid de bedrijvigheid op de werf in ogenschouw nemen. Vooral sinds de onooglijke blinde muur vervangen is door een fraai, open hekwerk, vormen de schepen op de helling blikvangers van belang Menigeen staart ook gefascineerd naar de enorme kranen, die zich als goedige kolossen door simpele mensenhanden laten dirigeren. Maar met toch altijd de latente dreiging van een gedresseerde oli fant die wel goedig is, maar waar van je toch nooit kunt weten of zijn oerwoudinstiiicten weer niet eens boven zullen komen Een boeiende stad Vlissingen, dank zij zijn bedrijvigheid op werf en water. Op het water, waar loodsbootjes af en aan va ren om de mannen af te leveren, die de zeekastelen uit alle hoe ken van de wereld veilig door de vaargeul voeren; waar men plotseling aan de einder een kwartet mijnenvegers van de Koninklijke Marine kan ontwa ren, als één grijze massa in strakke formatie huistoevarend, Brede boulevards en moderne hotels maken van Vlissingen een aantrekke lijke badplaats. (Foto P.Z.C.) gence deed uw horloge op ge lijk kunt zetten. Zodat ge op tijd bent om bij hoog water op het ultra-modern geoutil leerde badstrand te zijn voor het ne men van een verfrissend zeebad, waarna ge, mede aan de hand van de Zomershow-evenementen, op uw gemak, in de zon aan een zuider strand, een programma kunt opma ken voor de avonduren en voor de volgende dagen. Om méér te ontdek ken van het Vlissingen, dat hier in slechts enkele ruwe lijnen geschetst werd. Een voorontwerp voor het schilderstuk dat „werkelijkheid" heet en dat ge beter zélf kunt gaan zien „Droomreizen" in koopactie In het bijzonder ten gerieve van het „kopend publiek" is er ook dit seizoen in Vlissingen wéér een koopactie ge organiseerd, waar aantrekkelijke prij zen aan verbonden zijn en wel in de vorm van reizen voor één of twee personen. Het motto van deze actie, die duurt van 7 juni tot en met 5 juli, is dan ook „Win de reis van uw dro men" en zo zal deze eerste prijs be staan uit een „droomreis" van zeven dagen voor twee personen naar Zwit serland, met nog kijkjes in Italië en Oostenrijk. Een tweede prijs geeft recht op een zesdaagse reis (voor 2 personen) naar Zwitserland en voorts zijn er prijzen voor vijf dagen Zwarte Woud, vier dagen Duitsland (Ahrdal), drie dagen Luxemburg en enkele honderden prijzen voor een tocht naar de Expo in Brussel, inclusief entree bewijs. De data voor deze reizen zullen de winnaars zelf kunnen bepalen. De prijzen zullen van week tot week telkens op een donderdag via de P.Z.C. en bulletins bij het V.V.V.-kan- toor bekend worden gemaakt. Om te kunnen mededingen dient men zegels te plakken op bij de deelnemen de winkeliers verkrijgbare prijsvraag, formulieren. Er moet geplakt worden tot een bedrag van 50 bij elke aan koop tot een gulden krijgt men een zegel van f 1.vervolgens dient men de op de formulieren afgedrukte vragen (betrekking hebbend op rei zen) te beantwoorden en tot slot moet er een slagzin gemaakt worden op Vlissingen als woon-, koop-, industrie- of toeristenstad. Het hele werkstuk kan dan gedepo neerd worden in een brievenbus, die daartoe zal worden aangebracht bij het kantoor van de V.V.V. in de Coos- je Buskenstraat en men kan zoveel „werkstukken" inleveren als men wil, mits uiteraard telkenmale voor 50.aan zegels is geplakt. Vlissingen in de Wereldomroep Vlissingen heeft deze een collega bij de We- maakt wordt"), beklom week bezoek gehad van reldomroep kwam ik de Jacobstoren en had de in Jeruzalem gebo- ook in Hilversum te- een vraaggesprek met ren en nu S8-jarige recht". burgemeester mr. B. Musa Suudi, verslagge- Dank zij die voorliefde Kolff. Hij kwam overi- ver van de Wereldom- leert Musa Suudi de gens goed beslagen ten roep en docent in de Arabisch sprekende ijs, want tevoren had Arabische talen aan de volkeren nu dus Hol- hij zich zorgvuldig ge- Leidse universiteit. Het land kennen; hij was al documenteerd over resultaat is een repor- eerder in Den Haag, Vlissingen. En hoewel tage. voor de Arabisch Den Helder, Utrecht en het hier niet zozeer sprekende landen (Mid- Emmen en wij troffen ging om Vlissingen als den-Oosten en Noord- hem in Vlissingen, koop- en toeristenstad, Afrika met name) over waar hij met de YiV.V.- i3 't toch wel plezierig Vlissingen en Middel- directrice, mej. N. te weten, dat de heer burg, in de serie uit- Priester en de provin- Suudi vol lof was over zendingen, die getiteld ciale V.V.V.-directeur, boulevards en stran- werd tyLeer Holland de heer G. W. Oskamp, den, het scheepvaart- kennen" materiaal verzamelde verkeer op de Wester- Een rustig man, de voor zijn rond twintig schelde en over het heer Suudi, met tien minuten durende uit- gastvrij en hartelijk jaar B.B.C.-ervaring zending, die maandag onthaal, dat hem door en een voorliefde voor a.s. om 17.45 uur de gemeente en V.V.V. Nederland. „Ik kwam lucht in gaat. De heer was bereid. Zodat men er enkele jaren geleden Suudi nam een kijkje straks zelfs in Noord met vakantie, het be- bij de werkzaamheden Afrika en in het Mid- viél me hier onmiddel- aan de zeewering. („Ik den-Oosten zal weten, lijk uitstekend en via wilde nu wel eens we- dat het goed toeven is ten hoe een dijk ge- in Vlissingen! De „Vlissingse Zomershow 1958", waar de koopactie die morgen, 7 juni begint en waar men elders in dit nummer over kan lezen een onderdeel van uitmaakt, begint met een reeks concerten, te geven door de plaatselijke muziekver enigingen „Ons Genoegen" en „St. Caecilia". Het volledige programma, zoals dit voorlopig werd samengesteld en waar wijzigingen in mogelijk blijven, luidt als volgt: Zaterdag 7 juni: Mars door de stad van „St. Caecilia" van 14.30 tot 16.00 uur. Zaterdag 14 juni: Concert Door „Ons Genoegen" van 20 tot 22 uur in het Beliamypark. (Van 7 juni tot 5 juli koopactie Vlissingse Middenstand). Zaterdag 28 juni: Concert door „St. Caecllea" van 20 tot 22 uur in het Bellamypark. Zaterdag 5 juliConcert door „Ons Genoegen", van 20 tot 22 uur in het Bellamypark. Woensdag 9 juli: Voorwedstrijden „Zevenhandbaltoernooi" van 19 tot 21 uur op het plein van de Bonedijke- school. Woensdag 9 juli: Optreden van het orkest „Malando" van 20.30 tot 1 uur in „Britannia" (met bal). Donderdag 10 juli: Openluchtbal (met dansorkest) van 20 tot 22.30 uur op de Grote Markt. Zaterdag 12 iuli„Tour de l'école" voor leerlingen van middel bare scholen uit heel Zeeland van 19 tot 21 uur. Parcours: Glacisstraat, Van Dishoeck- straat, Verkuyl Quakkelaarsstraat, Hobein- straat. 0 Zaterdag 12 juli Begin muziekfestival ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van „St. Caecilea", met deel nemende korpsen van geheel Walcheren. Tot s en met 19 juli iedere avond concert, met op zaterdag 19 juli optreden van de kinderdrum band „Scotjes" uit Tilburg. 0 (Derde week in juli, kermisweek ln Vlissingen). Woensdag 16 juli: Zevenhandbaltoernooi van 19 tot 21 uur op het plein van de Bonedijkeschool. 1 Woensdag 23 juli: Annie de Reuver met orkest van 20 tot 23 uur, met het acrobatennummer van de „Korfino's", H in „Britannia". 1 Zaterdag 26 juliRingrijden op de Steenen Beer, met een groep H in boerenkostuum en een groep in wit sport- 1 kostuum van 9.30 tot 17 uur. 1 Woensdag 30 juli: Demi-finale „Zevenhandbaltoernooi" van 19 tot 21 uur op het plein van de Bonedijkeschool. 1 Woensdag 30 juli: Down Town Jazz Band van 20 tot 1 uur (met bal) in „Britannia". Woensdag 6aug.: Culturele Avond van 20 tot 23 uur, met o.a. Enny Mols de Leeuwe, in „Britannia". Zaterdag 9 aug.: Openluchtbal (met dansorkest) van 20 tot 22.30 uur op de Grote Markt. Woensdag 13 aug.: Fanfare-orkest van de Genietroepen, met optre den in „Britannia" van het dansorkest „,The Glosters" van 20 tot 2 uur (met bal). Zaterdag 16 aug.: Finale „Zevenhandbaltoernooi", zo mogelijk in het Bellamypark. Zaterdag 23 aug.: Mars van „Ons Genoegen" 14.30 uur. Zaterdag 23 aug.: Openluchtbal (met dansorkest) van 19.30 tot 22 uur op de Grote Markt. Zaterdag 23 aug.: Vuurwerk slot „Zomershow" van 22.30 tot 24 uur aan de Nolledijk. In de loop van augustus: optreden van de Canadese schooljongens hand „Barrie Collegate" uit Ontario óf van het F.D.F. Aarhus Krebs Orkester uit Denemarken, deelnemers aan het internationale muziekfestival in Kerkrade. Illilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllill'llllll De Vlissingse Zomershow zal weer worden besloten met een vuurwerk dat dit jaar alles belooft te overtref fen Er komen „vuurfronten" over breed ten van 40 en zelfs 50 meter, „Vlin- derbommen" zullen niet van de lucht zijn en voorts zal men een diaman ten wonderkroon kunnen aanschou wen, alsmede een magnesium glinstergordijn met een lichtsterkte van 10.000 kaars. Een deel van Vlissingen, gezien vanaf de Ja cobstoren. Op de voorgrond de schilderachtige huizen van de „oude stad", met hoog daar boven uitrijzend een der kranen van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" en op de achtergrond het wijde Walcherse land. Zo ziet men Vlissingen dus aan de „landkant", wanneer men de moeite neemt om langs de smalle wenteltrappen de tocht naar de trans van de Jacobstoren te ondernemen. Een tocht, die de moeite alleszins loont, want waarheen men boven aangekomen de blik ook wendt, overal wacht een bijzonder mooi pano rama. Walcheren en Westerschelde, water en land, ontrollen zich aan het oog. Eens, in een ver verleden, heeft de later zo beroemde vloot voogd Michiel Adriaanszoon de Ruyter die tocht naar het topje van de toren onk onder nomen. Zij het dan langs een minder gebrui kelijke weg, maar dat deed hij ln zijn jeugdige overmoed. Het zien van de zee, vanaf een zo verheven standpunt moet hem volgens de overlevering spontaan een krachtig „hoezee" hebben doen roepen en hoewel dat van de hedendaagse toerist echt niet verlangd wordt, zou het niemand verbazen wanneer iemand zich in zijn enthousiasme tot een dergelijke, spontane juichkreet zou laten verleiden bij het zien van zoveel ongerept natuurschoon (Foto P.Z.C.) Expositie over scheepsbouw en tankvaart Gëdurende de Vlissingse Zomer show zal in de Zeevaartschool een tentoonstelling worden inge richt van de Stichting Onder wijstentoonstellingen. Deze ex positie, die zal duren van half juli tot eind augustus, wordt in gericht in samenwerking met de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen en Phs. van Omme ren N.V. te Rotterdam. De on derwerpen zijn „Scheepsbouw" en „Tankvaart" en beide maat schappijen stelden o.m. een keur van scheepsmodellen ter be schikking. Over beide onderwerpen werden ook in samenwerking met de betreffende maatschappijen instructieve hoekjes samengesteld. In het boekwerkje „De Scheepsbouw" vindt men o.m. in het kort de geschiedenis van de scheeps bouw beschreven, evenals ontstaan en ontwikkeling van „De Schelde" en voorts hoofdstukken over de voorbe reidingen tot het bouwen van een schip, de bouw zelf en gegevens over de opleiding in de scheepsbouw. Met foto's en tekeningen werden al deze met name ook voor de leek bij zonder interessante artikelen uitste kend geïllusteerd. Ditzelfde geldt ook voor het boekje „Tankvaart op de internationale binnenwateren", dat begint met een overzicht over ont staan en groei van Phs. van Omme ren en dat voorts vele wetenswaar digheden bevat over o.m. de aai'dolie, het oliestransport, de Rijn als scheep vaartweg, het leven aan boord van een Rijntankschip en over een 1200- tons motortankschip. De expositie „Scheepsbouw en Tank vaart" belooft met name voor het zo nauw met scheepsbouw en scheep vaart verbonden Vlissingen een be langwekkend onderdeel van het Zo- mershow-programma te worden, dat ongetwijfeld velen een gang naar de De Ruyterschool aan de Boulevard Bankert zal doen maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 17