JULIETTE GRECO IN DE ROL VAN NACHTCLUBZANGERES WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND WOENSDAG 4 JUNI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 6 FILMS IN ZEELAND Drie journalen over vorstelijke bezoeken „Do avonturierster van Beiroet" Is, zoals de titel reeds vertelt, een avon turenfilm, gemuiikt door de Franse regisseur Richard Pottier. Het span nende verhaal speelt in de woestijnen Aan Libanon, waar twee ingenieur* op zoek zijn naar olie. Zij krijgen het bij die speurtocht aan de stok met een gravin, een geheimzinnige figuur met avontuurlijk bloed. De scènes in de woestijn worden zo nu en dan af gewisseld met opnamen uit cabarets en nachtclubs, die in geen enkele tropische stad van betekenis ontbre ken. In een van die nachtclubs zien we Juliette Gréco als zangeres. Behalve deze Franse chansonnière werkten aan deze rolprent de acteurs Jean Claude Pascal en Jean Servais mee in de rollen van naarstig naar bo demschatten speurende ingenieurs. De film wordt vertoond ln Alhumbra (Vlissingen). Electro (Middelburg) geeft een reprise van „The Rose Tattoo", de door Dunicl Mann vervaardig de film naar het gelijknamige to neelstuk van Tennessee Williams. Anna Magnani speelt de hoofd rol van het naaistertje, waarmee zli do Oscar 1956 won. Serafina, do SIcillaanse naaister leeft gelukkig in een Amerikaans stadje, samen met haar man, tot haar man bij een botsing met de politie wordt gedood. Dan komen dingen over haar man aan het licht, die haar de ogen openen. Een andere uitstekende vrouwelijke rol wordt door Marisa Pavan vervuld, terwijl Burt Lancas- Mosselzaadcampagne 1958 Er bestaat bij de Zeeuwse mossel kwekers maar weinig belangstelling voor de mosselzaadcampagne op het Groninger Wad. Men verwacht name lijk weinig goed mosselzaad van dit voor het grootste doel droge wad. Bovendien is de campagne op het Friese Wad buitengewoon goed ge slaagd en werd ook in Zeeland zelf mosselzaad gevist. Enkele vaartuigen liggen nog in Harlingen en Wieringen om nog een laatste vracht zaad naar Zeeland te vervoeren. Benoeming waterschappen Bij K.B. is met ingang van 16 juni 1958 tot dijkgraaf van het water schap Ellewoutsdljk in Zeeland be noemd D. J. Dees te Oudelande en is aan A. M. Boot te Wolfaartsdijk, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als lid van het bestuur der wa terkering van do calamitouze polders Oost-Beveland en Wilhelmina (Zuid- Beveland). Italiaans schip met schade in Vlissingen Dinsdagmorgen nasseerdu hot Ita liaanse schip „Canaiado" 1396 bruto registerton) Vlissingen op weg van Zeebrugge naar Antwerpen, waar het gerepareerd zou worden. Even voorbij Vlissingen op de Westerschelde kreeg de „Candiado" echter moeilijkheden met de ketels, waardoor het schip ge noodzaakt was, terug te koren en de haven van Vlissingen binnen te lopen. In Vlissingen zal liet schip hersteld worden. Pater Schut\jser tot generaal-definitor gekozen Pater Clementinus Schutijser o.f.m. cap., geboortig uit Vlissingen, is tij dens het maandag begonnen generaal- kapittel van de orde der Capucijnen te Rome gekozen tot generaal-definitor (adviseur van de generaal der orde). Pater Schutijser, oud-provinciaal van Nederland en rector van de rectorale kerk der paters capucijnen in IJmui- den-Oost, zal in het generalaat te Ro me zijn intrek nemen. Zijn ambtspe riode duurt zes jaar. Boerenleenbank Driewegen 40 jaar Voorzitter Timmerman treedt af De Coöperatieve Boerenleenbank „Driewegen" hield haar 40e algemene ledenvergadering onder voorzitter schap van de neer J. Timmerman. De rekening van de kassier gaf in ontvangsten en uitgaven een bedrag aan van 6.831.963,15, terwijl de balans aan activa en passiva een be drag aanwees van 2.636.859,29. Uit het jaaroverzicht bleek, dat de credleten van rekeninghouders en spaarders aanmorkelijk slonken, tor- wijl de opgenomen gelden aan voor schotten en leningen toenam. In het bestuur werd herkozen de heer Jac. de Dreu, terwijl in de plaats van de heer J. Timmerman werd ge kozen do heer M. W. Stoketco. In de raad van toezicht werd herkozen do heer J. de Dreu. Het 40-jarig jubileum van de bank zal op een nader te bepalen datum worden gevierd met een feestavond. Tevens zal op die dag de afgetreden voorzitter, de hoer J. Timmerman, die een hoge leeftijd bereikt heeft en vanaf de oprichting der bank be stuurslid was. zijn voorzittershamer officieel neerleggen. Hengelwedstrijd „Kapeise Kanaalvissers" In het- kanaal door Zuid-Beveland hield de hengelsportvereniging „De Kapeise Kanaalvissers" een beker wedstrijd, waaraan 35 hengelaars deelnamen. De uitslagen van deze wedstrijden zijn: le pr. 'P. Scllijf, 21. punten; 2 J. Bruggeman, 104; 3 A. J. Kramer, 90; 4 F. K. Rijnberg, 65; 5 C. Le- poeter, 53; 6 P. Remijnse, 50; 7 J. Remijnse, 38; 8 G. J. Lepoeter en 9 Chr. v. Oosten, heiden voor onder maatse vis. Bij do junioren ging de eerste prijs naar C. Bruggeman met. 277 punten. Tweede \yerd Joh. Schijf met 94 punten. ter die van Serafina's bewonderaar ten deel is gevallen. „De gevangene van de koning1', zo luidt de titel van de historische rol- irent in Lnxor (Vlissingen) met herre Cressoy en Andree Debar. Een mysterieuze geschiedenis over een revangenc wiens gezicht niemand ;ent en die zijn leven doorbrengt in een sombere burcht. Grant (Goes) vertoont drie vorstelij ke journaalfilms over de bezoeken van prinses Beeatrix aan de West; van prins Bernhard aan Liberia en van het Engelse vorstenpaar aan Nederland. Do kleuren zijn vooral prachtig in de films over West-Xndië en Liberia. DONDERDAGCYCLUS „Marie-Antoinette" in Electro (Mid delburg) is een Franse historische film over het bewogen leven van de koningin van Frankrijk, die haar be staan eindigde onder de guillotine. MiohMe Morgan speelt er een uitste kende hoofdrol in. Grand (Goes) vertoont donderdag de Zweedse film „Zo begint het leven", die als het ware een documentaire over do geboorte is. Stalen gereedschapshaslen Tekentafels in elke p'>|sklast>< Revolt stoel (ontwerp Friso Kramer] en duizenden andere zaken die u regelmatig nodig heeft Ahrend Nieuwe Burg 31 Middelburg Drs. R. Cambier benoemd te Groningen Tot secretaris-penningmeester van de Plattelands Jongeren Gemeenschap Nederland is benoemd drs. R. Cam bier te Goes, secretaris van de Vere niging Zeeuwse Visserijbelangcn (Ze- vibel). Drs. Cambier, die zijn functie per 1 aug. a.s. zal aanvaarden, krijgt als standplaats de stad Groningen. MIDDELBURG Ouderavond chr. lagere school Olmenlaan Do christelijke lagere school aan de Olmenlaan te Middelburg hield maan dag een ouderavond in de aula van de school. Echter niet om de ouders in de gelegenheid te stellen de boeken en schriften van de kinderen in te zien. Die avond konden zij echter wel de „artistieke prestaties" van de schoolkinderen bekijken en beluiste ren,. Onder leiding van het onderwij zend personeel hebben de leerlingen hun beste beentje voorgezet met een rijk gevarieerd programma, dat voor elk wat wils bood. En het veelvuldig applaus bewees wel, dat het gebo- deue bij de vaders en moeders en an dere belangstellenden bijzonder in de smaak viel. Het programam bestond uit zang, toneel, muziek en voordracht. Het bleek wel, dat de jongens en meis- Ja, van de eerste tot de hoogste las, maandenlang voor deze „uit voering" gerepeteerd hadden, want er werden maar weinig fouten gemaakt. Daar was onder meer een blokfluit- groep, die op keurige wijze enkele liedjes speelde, terwijl daar tussen door een der leerlingen op aardige wijze voordroeg. De eerste klassers kwamen „voor het voetlicht" met een kabouterspel, waarin ze bewezen to taal geen „plankenkoorts" te hebben. Bijzonder aardig was ook „De ver jaardag van de prinses" waarin vele deputaties van de „schoolbevolking" hun jarig vorstenkind kwamen ge lukwensen. Tussen de bedrijven door speelde een 12-jarige pianist werkjes van Mozart, Bach en Beethoven. Hij deed het uitstekend, zodat het applaus terecht verdiend was. De heer C. Kranendonk, het hoofd der school, sprak een openings- en een slotwoord. Jaarvergadering van Walcherse diabetici De afdeling Walcheren van de Neder landse Vereniging van Suikerzieken hield m het Nederlands Koffiehuis te Middelburg haar jaarvergadering on der leiding van de voorzitter, de heer L. Janse de Jonge. Na diens wel komstwoord werd onmiddellijk het woord verleend aan dr. H. P. Vee- ning, internast te Vlissingen, die een causerie hield over „Nieuwe inzich ten in de betekenis van vet in het dieet van de suikerpatiënt". „Het was in het algemeen zo", aldus de heer Veening, „dat wij, medici, hij de samenstelling van het dieet de diahetici de beste vetten voorschre ven, roomboter, hoogwaardige marga rine enz. Door onderzoekingen van de laatste jaren is komen vast te staan, dat het chlorpsterol in deze hoogwaardige vetten schadelijk is voor de oudere suikerpatiënt, met name ten opzichte van de aderverkalking In dergelijke gevallen zou het juist zijn het dieet te veranderen en er die vetten in op te nemen, die dit scha delijke bestanddeel niet bevatten". Aan het eind van zijn verhandeling beantwoordde de heer Veening nog enkele vragen van meer algemenè aard betreffende de suikerziekte. Na de pauze werd de huishoudelijke agenda afgehandeld. De aftredende bestuursleden, mevrouw M. Branden burgKnop en de heer C. H. van Her wijnen, werden bij acclamatie herko zen. Tenslotte werd gedeeltelijk bandopname afgedraaid van de ope ning van het N.V.S.-kindertehuis „Bos en Duin'1. De vergadering was vrij goed be zocht. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 1-6; Arypeter van Londen. Op 2-6: Isle de Thonet van Folkestone. Kevser van Antwerpen. Op 3-8: Jura van Hansweert. Despatch van Rochester. Monte Naranco van Dantcig, Vlissingen vertrokken op 2-8: Isle de Thonet naar Folkestone. Ary Peter naar Antwerpen. Op 3-6: Keyscr naar Skara- manga. Jura naar Hull. Monte Naranco naar Spanje. Gepasseerd naar Antwerpen op Avontuur vau lsleworth. Tempa D van zee. Vedette van Hull. Maasym N var Swansea. Helder van Caraibean n. Ter- neuzen, Hebe Nobel van Rotterdam Ere bus van Bristol naar Terneuzen. Op 3-ft: Hydra van Hamburg. Lijnbaan van Lon den naar Gent. Europa van Dublin naar Gent. Arnoudspolder vqn Lisbon, Gepasseerd van Antwerpen op 2-6: Oran- leborg naar Amsterdam van Gent. A dine naar Rotterdam. Kloosterdijk naar Rot terdam. Steenbergen naar Belfast. Reni- pang naar Amsterdam. Fem naar zee. Sonsbeek naar Rotterdam. Martje naar Lelth. Agbei't Wagenborg naar Amster dam. Op 3-6- Marne naar Stockholm. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat aan zijn bu reau inlichtingen zijn te bekomen over in het tijdvak van 28 mei tot en met 2 juoi 1958 als gevonden aange geven voorwerpen. Blauw jasje inh. een portemonneë* met inhoud, gevon den te Oostkapelle; portemonnee inh. buitenlands geldgroen bewerkte zij den sjaal; wit hemd van Kon. Marine; kinderjasje bruin-groen; grijze porte monnee met inhoud; huissleutel; groene plastic bal; foto van 2 dames en 1 kind; contributiekaart Alg. Zie kenfonds; grijze hoofddoek; geruit kinderjasje met inhoud en bonnen gebreide das, wit van kleur; kinder- bril; groengeverfd schot; kuisen zwart met geel; mondharmonica; bankbiljet en muntbiljetten; rechtse donkerblauwe kmderhandsehoenoor logsmedaille; bruine portemonnee z. inhoud; dameshoed (stro); wollen das, kleur blauw-wit; rode zijden sjaal; korte rubber laarzen en alpino- muts; bruin met wit gekleurde ball point; bruine jongenspet; paar brui ne motorhandschoenen; grijze cordu- roypet; stuk groene lap; wit kinder- sohoentje met nylon sokje; rode kin derportemonnee met inhoud; zwart wollen damesvest in plastic netje; speelgoedauto; kaartje elastiek; cein tuur; couponboekje waarin 17 cou pons van ziekenfonds; leren school tas met inhoud; badhanddoek en blauw zwembroekje; veelkleurige sjaal; rijwielsleuteltje. Wedvluchl De uitslag van de wedvlucht die de post- duivenhoudersvereniging ,.De Telegraaf" te Middelburg vanuit Crell '262 km.) hield, luidt: 1 Poortvliet; 2 Pynen, 3 Van Schaik; 4 M. Walraven; 5 Van Vlaande ren; 6 en 10 Brand, 7 en 9 Daane; 8 A. de Buc. VLISSINGEN Ouderavond Oranjeschool Het voornaamste programmapunt van de maandag gehouden ouder avond van de christelijke Oranje- school te Vlissingen was het impro visatie-spel van de leerlingen van de zesde klas. Een veertigtal kinderen uit deze klas hadden speciaal voor deze avond gezamenlijk een toneel stuk in vier bedrijven geschreven, waarin vooral de tekst een grote ruimte voor improvisatie liet. Op verrassende wijze lieten de kin deren een burgemeester compleet met hoge hoed en ambtsketen en een aantal „echte" politieagenten een tweetal diefstallen oplossen. Voor de aanvang van dit spel had het hoofd der school, de heer H. Bol, die ook deze avond opende, aan de hand van een paar voorbeelden aan de ouders uitgelegd, dat dit impro- visatiespel bij het moderne taalon derwijs een grote rol speelt. De leer lingen van de de,rde klas zongen op deze avond enkele liedjes en canons, terwijl Hanny Smit en Karei Keim uit de tweede klas ieder een gedichtje reciteerden. Een speciale vermelding verdient de solo-zang van Marijke Godeschalk. Na het spel hield de heer C. Dronkers, leraar aan deze school, een korte causerie over „Het Kinder gebed". Na de pauze was er voor de ouders gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen. Geslaagd Geslaagden „De Ruyterschool". scheeps- werktuigk. diploma A: A. P. Gilbert. L G. Pesstreron; J. A. Kentln; W Jume- let; L. Cysouw; M. BraveboeiK. Sey- bel: J. Dingemanse. Scheepswerkt.k. diploma B II: A. Strunk 1ste stuurman G.H.V.: J. c. van Boxei. 2e stuurman G.H.V.: H. Besanger, R. Verhoef. 3de stuurman G.H.V.: J. P. Glerum; M. Sentse; M J. van Doremalen. Stuurman K.H.V.: B. van Eenennaam. Radiotelegvafist 2de klas: J. P. Bastlaans: A. U. v. d. Berg; J. L. M, van de Kastee- le: H. M. van Keymersdal; C, v. d. Zou- wen; B. Th. Klansman: A P. van Robin: M. G. N. M. van Roo.v. RadiotelegrafiM Iste klas: v d Caay. B. v, d. Wcelc. Belgische loodsen voetballen Zaterdag 7 juni zal om vier uur op het terrein aan de Irislann te Vlis singen een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen de sportvereniging van het Belgisch Loodswezen te Vlis singen tegen het Zeewezen Ostende. MOLENWATERCONCERT Het Molenwaterconcert van het Middelburgs Muziekkorps, dat wegens het sleohte weer op vrijdag 16 mol werd uitgesteld, zal thans gegeven worden a.s. vrijdag om acht uur. Het korps staat onder leiding van Piet de Rooij. Vlissingse jeugdraad in 1957 Het Jeugdwerk kampt met grote moeilijkheden, aldus het jaarverslag van de Vlisnlngse Jeugraad over 1957. Overal wordt gestreden om de waardigheid van de mens. De jeugd beweging mag hierbij niet achter blijven, doch moet voorop gaan en trachten de Jonge niens te benaderen. In het afgelopen jaar heeft de jeugd raad dit getracht; men organiseerde hiertoe culturele avonden, leiderscur- siissen en verleende medewerking aan de De Ruijterherdenking. Daar do secretaris, de heer H. Hof man, zijn militaire dienstplicht moest vervullen, heeft hij zijn functie neer gelegd. HIJ is opgevolgd door de heer H. Schuys. Het bestuur bleef verder ongewijzigd. Op advies van de jeugd raad werd het subsidiebedrag, dat de icmeente Vlissingen in 1957 beschik bar stelde, als volgt verdeeld: 3121,50 voor het georganiseerde jeugdwerk, 1600.voor het onge organiseerde jeugdwerk en 1225:— voor de Vlissingse Jeugdraad. Het voor het Jeugdwerk bestemde bedrag van 25.000.uit de gelden van het Rampenfonds werd onder de jeugd organisaties verdeeld. Van dit geld hebben diverse jeugdorganisaties ge bruik gemaakt om jeugdhonken in te richten of op te knappen of om ma terialen aan te schaffen, waarvoor de gewone kasmiddelen niet toereikend zijn. Daar de op 28 maart 1957 gehouden culturele avond, die door het Scapi- noballet werd verzorgd, een financi eel tekort opleverde, werd besloten voorlopig dergelijke avonden niet meer te organiseren. In samenwerking met de Stichting Sportbelangen organiseerde de Jeugdraad een jeugddefilé tijdens de De Ruijterherdenking, waaraan alle jeugdorganisaties deelnamen. Het cursuswerk voldeed niet aan de verwachtingen van de Jeugdraad., Van de vijf voorgestelde cursussen kon alleen de cursus „Buitenspelen" onder leiding van mejuffrouw A. Rowuenhorst doorgang vinden; de andere cursussen moesten bij gebrek aan belangstelling of ruimte afgelast worden. Het financieel overzicht vermeldt een voordelig saldo van 1616,03. O.- EN W.-SOUBURG Ned. Chr. Vrouwenbond De Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Sou burg, kwam in vergadering bijeen onder leiding van mevrouw Polder manLijnse. Als spreker trad op de heer Kolk, directeur van ,,Kinder- zorg" te Middelburg. Hij behandel de het onderwerp: „Het verwaarloos de kind". Verder werd besloten een autotocht langs de Belgische kust te maken. Nieuw hoofd van o.I. school verwelkomd Maandagmorgen waren de leerkrach ten en leerlingen van de openbare la gere school te Souburg tezamen ge komen in de gymnastiekzaal van de Pieter Louwerseschool om hun nieu we hoofdonderwijzer, de heer D. Steur, te verwelkomen. De heer Steur, die de plaats zal innemen van wijlen de heer H. K. van Duyven- voorde, was voorheen hoofd van de V.G.L.O.-school te Middelburg. De samenkomst werd geopend door de heer E. Rutters, waarnemend hoofd van de school. Verder werden nog welkomstwoorden gesproken door de burgemeester van Souburg, de heer A. H. S. Stemerding en namens de oudercommissie. Eén der leerlingen declameerde hierna een passend ge dicht. Tot slot bracht de heer Steur dank voor het hartelijke welkom. EIERNOTERING GOES Bericht van handelaren: kippeëieren 9% cent, poeljeëieren 7 cent, eendeëieren 7 cent, ganzeëieren 20 cent. MARKT GOES 3 juni. Aardappelen. Klelaardappelen noteerden heden: Bintje 35 mm opw. 22 —24, Alpha 33 mm opw. 22—24. Prijzen per 100 kg, geleverd aan de aorteerin- rlchtlng, aorteerkoaten voor rekening van koper. De prlja van voederaardappelen bedroeg 1.50-2.50 per 100 kg. Gezien het feit, dat de voorraden practisch zijn ge ruimd. ls dit de laatste notering van aardappelen. Vlaa. Goede kwaliteit gerepeld vlas 16 —24 cent per kg, afwijkende kwaliteit 10 —1# cent. Eieren. De prijs van eieren bedroeg 1,74 per kg. VEILING GOES 3 Juni. Kruisbessen 82—94 per 100 kg. Aanbod 3500 kg, aardbeien I export M, II 69—77, afw. 58—«0 per doosje. VISMIJN VEERE 3 Juni. Exportgarnalen 623 2.93—3,41; schar 194 88—46; bot 60 25—38; wijting 31 21—31; tong 100 1,83—2,26, rog 109 26—42; kreeft 1 0,48; onges. vis 37 22—1.24, vla lever 2 1,01—1,52: paling 3 97—2,99. VEILING BERGEN OP ZOOM 3 juni. Aanvoer 18.500 kg. AA extra 2,05, AAI 1,90. A extra 1,95, AI 1.75. B extra 1,80, BI 1,65, C extra 1,80, Cl 1,45, Dl 1,10, EI 1,10, EU 0,85, FI 1,55, stek 0.50, ondereind 0,12, VEILING KAPELLE-BIEZELDïGE 3 juni. Kruisbessen 8397. Aanbod van 4600 kg. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: E. J. JoosseKaaisteker, z. Visser—Wulffraat, d.: H. Jansen van Ro- sendaal—Brugma, d.; J. C. Latupeirlssa- Wijnands, d.; E. M. Geleijn—Listing, z G, A. van Ooljen—De Wolf, d.; C. J. van Ginkel—Stoops, d.; L. A. van Belzen- Maas, z.; J S. Riemens—Lenselink, t.\ E. Taniwel—Nanuruw, z,; F. S. van den Berg—Jozlasse, d. Ondertrouwd: C. A. de Bruin, 27 J. en H. van Roon, 23 J.; H. van de Vijver, 32 j. en J. Domisse, 34 j.; W. van Belzen, 25 j. en J. P. de Ridder, 19 J.; J. F. J. van Oevelen, 26 j. en C. M. J. Luykx, 21 jaar. Getrouwd: J. Jozlasse, 24 j. en S. M. A. de Plaa, 22 j.; M. van Sluijs, 24 j. en J. W. Hooftman, 21 j.: J. G. Olijve, 27 j. en P. E. den Besten, 19 jaar. Overleden: A. de Wispelaere, 78 J., we duwe van P. J. Martijn; C. de Kuijper, 62 j., echtgenoot van M. den Boer; L. On- derdijk, 80 j„ echtgenoot van J. Goed hart; J Florusse, 57 j„ echtgenoot van M. H. Csrenko; A. J. Tazelaar, 80 Jaar, echtgenoot van J. J. Sturm. NIEUW- EN ST.-JOOSLAKD. Bevallen: C. Cornellsse—Van Belzen, s. BIGGEKERKE. GRtJPSKERKE. Getrouwd: J. J. Engelvaart, 27 Jaar en A. de Visser, 21 jaar. OOSTKAPELLE. Bevallen: S. Wonder gem—Jobse, z.: E. C. Brouwer—Francke, d. Getrouwd: F. Jobse, 28 Jaar en M. J. Maljers, 21 Jaar; H. Korstanje, 35 jaar en F. Louws, 25 Jaar. Overleden: K. J. Grain d'Orge, 78 Jaar; A. M. Louwerse, 58 j., e. van A. de Vls- VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer in totaal 4533. Weektotaal 8632. Vette koelen en ossen 325. Gebrulksvee 742. Vette kalveren 380. Graskalveren 214. Nuchtere kalveren 1068. Varkens 47. Biggen 54. Paarden 138. Veulens 8. Scha pen of lammeren 89. Weide/zulglamme- ren 1443. Bokken of gelten 31. Prijs ln cents per kg Vette koelen 300-340 278-2*2 258-rt4 Vette kalveren 280—295 250—280 200—250 Slachtpaarden 235 220 200 Prijs ln guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 500 450 300 Nuchtere kalveren $9 60 50 Biggen 60 45 40 Schapen 95 hs 75 Lammeren 100 85 75 Weide/zuigl. 65 50 40 Kalikoeien 1250 looo 850 Melkkoeien 1250 1000 830 Vare koeien 925 780 GS0 Vaarzen 050 825 625 Pinken 650 525 400 Vette koelen: aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen als gisteren. Vette kalveren: aanvoer groter, handel vlot, prijzen vooral niet hoger in prijs. Graskalveren: aanvoer gewoon, handel slepend, prijzen als vorige week. Nuchtere kalveren: aan voer ruimer, handel stug, prijzen terug gaande prijzen. Biggen: aanvoer ruimer, handel stil. prijzen als vonge week. Slachtpaarden: aanvoer groter, handel lui, prijzen met dalende prijzen. Scha pen: aanvoer kort, handel kalm, prijzen vooral niet hoger ln prijs. Lammeren: aanvoer kort. handel kalm, prijzen voor al niet hoger in prijs. Weide/zuiglamme- ren: aanvoer groot, handel zeer kalm, prijzen niet geheel prijshoudend. Kali- koeien aanvoer tamelijk, handel kalm, prijzen vooral niet hoger ln prijs. Melk koeien: aanvoer tamelijk, handel kalm, prijzen vooral niet hoger in prijs. Vate koelen: aanvoer als vorige week. handel stroef, prijzen met moeite «e handhaven. Vaarzen: aanvoer matig, handel kalm, prijzen onveranderd. Pinken, aanvoer matig, handel kalm, prijzen onveran derd. Minimumprijzen voor aardbeien en kruisbessen Voor aardbeien en kruisbessen zijn voor het komende seizoen de volgende minimum- en vérgoedingsprijzen vastgesteld. Zowel voor de aardbeien met als zonder dop geldt een mini mumprijs van 45 cent. Bij eventuele doordraai zal de vergoeding bedragen voor de kwaliteit I en II zonder dop 45 cent, voor de kwaliteit I en II met dop 35 cent. Voor alle kwaliteiten zal een heffing betaald moeten worden van een halve cent, alles per kilo. De minimumprijs voor kruisbessen is vastgesteld op 25 cent. De vergoe- dingsprijs voor de kwaliteit I zal 20 cent bedragen en voor de kwaliteit II zal bij doordraai 16 cent worden uit gekeerd. Voor een afwijkend produkt wordt geen vergoeding gegeven. De heffing voor de groene kruisbessen is vastgesteld op 1 cent per kilo. Divisie-zangkoor Leger des Heils in Yerseke Zaterdagavond werd In de zaal van het Leger des Heils te Yerseke een zanguitvoering gegeven door het divi sie-jeugdkoor, onder leiding van ka pitein C. Nieuwland uit Den Haag. Dit koor, dat bekendheid verkreeg door het optreden voor de televisie, bestond uit ongeveer 35 meisjes tus sen de 17 en 21 jaar. Ook zondag werd medegewerkt aan de samen komsten, welke onder leiding ston den van de divisie-officier van de Zuidnederlandse divisie, brigadier L. Nijman. Zondagmiddag word een korte zangdienst in het bejaardente huis „Vredelust" gehouden, hetgeen door de bewoners op hoge prijs werd gesteld. Collecte De Blauwe week-collecte heeft te Yerseke opgebracht 84.47. KLOETINGE Raad vergadert De gemeenteraad van Kloetinge komt woensdagavond a.s. om zeven uur in openbare zitting bijeen. De agenda vermeldt o.m. de vólgende punten: voorstel tot het aangaan van een geldlening van 000; voorstel tot verlenging van de ontruimingster mijn van de onbewoonbaar verklaar de woning Peperstraat 4 tot 1 sep- tember a.s.; voorstel tot het verle- neu van een subsidie van 100 aan de Oranjevereniging; voorstel tot toe kenning van een subsidie groot f 9R6..12 aan de diaconieën der her vormde gemeenten te Goes en Kloe tinge afd. Gezinszorg HOEDEKENSKERKE Serenade De muziekvereniging „Con Amore" van Hoedekenskerke bracht een sere nade aan mejuffrouw G. de Hullu, die vorige week afscheid nam in verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. De voorzitter van de fanfare sprak mej. de Hullu toe. terwijl hij haar tevens nog feliciteer de met het feit dat zij de gouden eremedaille behorende bij de orde van Orante Nassau heeft ontvangen. Na dat de muziekvereniging nog enige nummers had gespeeld, werd er nog een mars door net dorp gemaakt. Schoolreis prot. chr. school De jaarlijkse schoolreis van de prot. chr. school te Hoedekenskerke ging dit jaar naar Amsterdam. Eerst werd Schiphol bezocht, waarna een rond vaart door de grachten en havens werd gemaakt. De terugtocht werd via 't Gooi gemaakt, waar in Huizen een speeltuin werd bezocht. Tien uur 's avonds konden de ouders de ver moeide, maar zeer voldane kinderen van de bus afhalen. „De Korenhalm" is actief De jongensclub „De Korenhalm" te Hoedekenskerke heeft de laatste tijd getoond nog springlevend te zijn. Het pinksterweekend hebben de jongens onder leiding van de heer J. Lukasse, in kamp „Hedenesse" te Cadzand doorgebracht. Zij vermaakten zich daar kostelijk en brachten het groot ste gedeelte van de tijd door met sportbeoefening. Zaterdag bezochten zij in clubverband de voetbalwed strijd te Kapelle tussen het Amster dams- en het Zeeuws elftal. Benoeming onderwijzeres Bij de protestants christelijke school te Hoedekenskerke is in de vakature, ontstaan door vertrek van mejuf frouw L. de Bakker naar Zierikzee per 1 september a.s., benoemd mejuf frouw A. C. Tonsbeek, thans onder wijzeres te Oosterbeek. KRUININGEN Rijkspolitie Kruiningen heeft nieuwe groepscommandant De opperwachtmeester der rijkspo litie. M. 't Jong, heeft maandag het commando overgenomen van de groep Kruiningen. Do nieuwe groeps commandant. die tot voor kort in Klundert stond, komt in de plaats van adjudant Buskop. KRABBENDIJKE Tocht ouden van dagen Het comité „Ouden van dagen" te Krabbendljke heeft besloten om dit jaar op 19 juni a.s., de traditionele rijtoer met de oudjes te maken. Het reisdoel is het Zeeuws-Vlaamse land. Rijkspostspaarbank Gedurende de maand mei is bij de rijkspostspaarbank te Krabbendijke ingelegd 15.410,62 cn uitbetaald 18.002,47. RAAD WAARDE Gemeente krijgt geen nieuwe busverbinding Tijdens de vergadering van de ge meenteraad van Waarde werd mede gedeeld, dat blijkens een brief van de rijksverkeersinspectie te Mid delburg weinig kans bestaat op een nieuwe busverbinding voor Waar de. De raad besloot om zo mogelijk nog voor of op 1 januari 1961 over te gaan tot invoering van werkclassifi- catie en prestatiebeloning. In af wachting daarvan werd de gemeente werkman een overgangstoelage ver strekt van 3% van zijn jaarwedde te rekenen van 1 april 1958. Men be sloot met de Bank van Nederlandse Gemeenten een geldlening van 18.000 aan te gaan tegen een rente van 5% 's jaars en met een. looptijd van 30 laar. Een nieuwe vlccskeuringsver orde ning en een nieuwe verordening op de heffing van keurlonen voor de kring Kruiningen werden overeen komstig de ontvangen conceptveror dening vastgesteld. Tijdens de rondvraag bracht de heer H. Waterman (vrije lijst) klachten naar voren over de toestand van het terrein rond de nieuwe scholen. B. en W. werden gemachtigd hiervoor de nodige maatregelen te nemen. De heer A Dek (g.n.) vestigde er de aandacht van het gemeentebestuur op, dat er stenen in de toren loszitten welke situatie niet van gevaar ont bloot is. NISSE Jaarvergadering „Ons Genoegen" De muziekvereniging Ons Genoe gen te Nisse hield onder voorzit terschap van de heer P. Westveer haar laarvergadering. De secretaris memoreerde in ziin jaarverslag met grote voldoening dat de vereniging met.de steun van de gemeente nieu we instrumenten heeft gekregen, verder vermeldde dit verslag nog enkele ongunstige feiten, namelijk net bedanken van enkele goede le den en het ongeval van de direc teur. uit het verslag van de pen ningmeester bleek, dat de vereni ging een nadelig kassaldo heeft. Als bestuursleden werden de heren G. Kramer. J. C. Gelok en J. v. d. Does gekozen. Bromfietser aangereden Voor de tweede maal in één week ontstond bil de ingang van het dorn Nisse een verkeersongeval. De bromfietser M. M. uit Middelburg verleende geen voorrang aan een vrachtwagen, bestuurd door v. d. G. u.it Wnk bn Duurstede, die een aan- rudmg niet. meer kon voorkomen. Hoewel achter on de bomfits een kind was gezeten en de bromfiets geheel vernield werd. kwamen er geen Dersoonliike ongelukken voor. KAMPERLAND Ned. Chr. Vrouwenbond Dezer dagen hield de afdeling Kam perland van de Nederlandse Christelij ke Vrouwenbond haar maandelijkse vergadering in Renta, onder leiding van haar presidente, mevrouw Klap- Breel. Als spreekster trad op mej. De Vries uit Goes, die sprak over hut on derwerp: „Onze buren en wij". Verder werd de landdag besproken, die 18 jui a.s. in Middelburg zal wor- den gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3