Goes is ook gunstig gelegen voor industrie-gebied in 't Zuid-Sloe Uifswg Zeeuws Almanak ARBEIDSSITUATIE ZEEUWSE LANDBOUW IS MOEILIJK AMSTERDAMSE AUTODIEVEN IN VLISSINGEN AANGEHOUDEN Chefarine4 Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. WOENSDAG 4 JUNI 1958 ZEELAND MEER EN MEER BIJ HET WESTEN Drs. M. C. Verburg in vergadering van Goese evenementencommissie „Bij «ie ontwikkeling; van de industrialisatie in Zeeland en bij de uitvoering van het Deltaplan komt de gunstige ligging van Goes als centrumstad wel bijzonder tot baar recht. We kunnen dus volmondig „ja" zeggen op de vraag of deze gemeente beantwoordt aan de eisen, welke gesteld worden bij de keuze van kernen rondom een eventueel te stichten industriegebied in het Sloe." Deze uitspraak deed de directeur van het Economisch Tech nologisch Instituut voor Zeeland te Middelburg, drs. M. C. Ver brug, tijdens een dinsdagavond in Goes door do plaatselijke Evenementencommissio be legde bijeenkomst. Drs. Verburg ging in zijn betoog nader in op de toe komstige ontwikkeling van Zeeland in verband met het Deltaplan en de industrialisatie, waarbij hij eveneens aandacht aan de centrumgemeente Goes schonk. Als tweede spreker hield de directeur van gemeentewerken te Goes, de heer J. Oranje, een causerie over de betekenis van Goes als streek- verzorgend centrum in do laatste tientallen Jaren. Ook hij wierp een blik in de toekomst. lijkheid om tien of twintig woningen meer te bouwen. Op grond van de te verwachten ontwikkeling moeten we alles in groter verband zien en beslist niet onderling kibbelen over de toewij zing van een aantal woningen meer of minder, zo besloot hij zijn met grote aandacht gevolgde causerie. Ups en downs Hot verleden van Goes heeft bewe zen, dat tot de twintiger jaren van deze eeuw het verzorgingspeil van Goes gelijke lijn hield met de ontwik keling van de haven, aldus sprak de directeur van gemeentewerken te Na een inleidend woord door de heer I. A. Luteyn namens de Evene mentencommissie te Goes, zette drs. Verburg allereerst de bedrijfsecono mische en sociaal-economische taak van het E.T.I. Zeeland uiteen. Met be trekking tot de ontwikkeling van het zielental in de provincie verklaarde drs. Verburg, dat de bevolking in de laatste twee jaar weer enigszins is toegenomen. In plaatsen als Vlissin- gen en Terneuzen is deze groei het sterkst. Tot circa 1950 was er ook in Goes een bevolkingsaanwas te note ren, maar deze groei was gebonden aan een herindeling van functies bin nen de provincie. Goes hoeft in die ja ren zijn groei te danken gehad aan geheel andere factoren dan thans ge meenten als Vlissingen en Terneuzen, aldus de inleider. Nadat spreker had nagegaan, waarom Zeeland de laatste jaren zo weinig van industrievestigin gen heeft kunnen profiteren, ging hij nader in op de plannen voor de ont wikkeling van de Kanaalzone in Zeeuwsch-Vlaanderen en de Sloeplan- nen. In de Zesde Industrialisatienota wordt ruime aandacht geschonken aan het Sloeplan, hetgeen erop duidt, dat men Zeeland meer en meer tot het „westen" gaat be schouwen. Bii industrievestiging be hoort ook stimulering van de so ciaal-culturele outillage en in dat licht e-ezién zou Goes in aanmerking kunnen komen om deel uit te ma ken van de kernen, die rondom het Sloegebied zouden kunnen komen. Goes heeft een bijzonder gunstige ligging in het grote net van verbin dingen in het Deltagebied en ten opzichte van de ontwikkelingsgebie den in de flanken de haven van Bergen op Zoom en het Sloegebied. Samenvattend wees drs. Verburg er nog op. dat de groei van een gemeen te niet wordt bepaald door de moge- f Advertentlet verdwijnt door PUROL (Advertentie) Van Nelle bestellen Algemene vergadering aandeelhouders Alberts Tijdens de algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Houthandel v./h. G. Alberts Lzn. en Co. te Middelburg, die dinsdagmid dag gehouden is, is besloten een di vidend van 5 op de prioriteitsaan delen uit te keren. Op voorstel van de directie werd op de gewone aan delen geen dividend uitgekeerd. In verband met de in 1957 gedane investeringen achtte de directie het namelijk noodzakelijk een bedrag van 160.000 te bestemmen voor af schrijving op de vaste activa van het bedrijf. Na aftrek van de vereis te storting in de statuaire reserve kon wel een dividend op de priori teitsaandelen, maar geen dividend op de gewone aandelen uitgekeerd wor den. Het resterende bedrag werd daarom op de nieuwe rekening over gebracht. De jaarstukken werden on veranderd goedgekeurd. De belde directeuren, de heren lr. A. A. Brevet en C. M. Ghijsen, die per 31 december a.s. zouden moeten af treden, werden door de vergadering herbenoemd, evenals de twee aftre dende adjunct-directeuren, de heren A. L. G. van Dongen en J. P. van 't Hof. WARMTE EN WEEMOED UITERAARD namen vele zwemlief- hebbers uit Bruinisse maandag toen het zomerzonnetje zo lustig scheen een duik in de Spuikom, dé zwemplaats van Bruinisse. Maar ter wijl men dook en zwom, waren arbei ders van de firma Boltje Zoon zwetend bezig stalen buizen aan te sluiten aan de gereedliggende zui ger. die de Spuikom binnenkort vol zand zal spuiten. Waarschijnlijk zal zulks nog déze week geschieden De Spuikom doorgaans „de gracht" genoemd is namelijk een ideale plaats voor het vervaardigen van zinkstukken enz... Omdat dus de drukte in „de gracht" tot het verleden zal gaan behoren, maakt de heer van den Berge uit Bruinisse een film van de gracht met zijn vele zwem- RAAD De vroede vaderen in de gemeente Sas van Gent hadden gistermorgen ongetwijfeld stuk voor stuk hun irèkker op rond half zeven afge steld. Dat v;as bittere noodzaak, want om kwart voor acht in de prille morgen moesten zij present zijn in de raadsvergadering. Een meedogen loos vroeg tijdstip om te vergaderen naar onze smaak maar die raadsleden in Sas van Gent hadden het er graag voor overonder het motto: „hel werk gaat voor het meisje". Want tid de vergadering mochten ze uit. Allemaal. Jaarlijks maakt de Sasse raad namelijk een uitstapje en dit jaar geviel het zo, dat er ook nog vergaderd moest worden. Vandaar dut vroege uur. Ze gingen na de ver- gadering naar Brussel, jawel, ge raadt het, naar de Expo. Eerst liet kohier voor de hondenbelasting over J9S8 vastgesteld, een lening aange gaan bij de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten en de begroting voor sociale zorg gewijzigd en toen, opgewekt en welgemoed op reis. In de plezierige wetenschap, dat de zaken waren af gedaan er» vlót afgedaan. Daar kunt ge van overtuigd zijn. Wat dat be treft zou het misschien aanbeveling verdienen, indien andere gemeentera den dit Basse voorbeeld zouden na- volgen. De discussies zouden er be slist aanmerkelijk door bekort wor den Trouwens, ook de haven met zijn vele schepen, verschillende oude gebouwen en pittoreske hoekjes van Bruinisse werden op het cel luloid vastgelegd. „Met weemoed", zo schrijft onze correspondent, „zal men later nog eens kijken naar de veranderingen, die het Deltaplan teweeg heeft gebracht". STREEKGENOTEN De heer en mevrouw A. de Koning- Bil te Bruinisse en de heer Chr. Schot Wzn. uit Zierikzee, waren zaterdag morgen in de K.R.O.-etherIn het programma „Moeders wil is wet" ver telden ze iets over het bedrijf dat hen zo zeer te harte gaat, namelijk het mossel bedrijf en de kreeftenvisserij. Velen op Schouwen wisten dat er iets bijzonders in het programma zou ge béuren en zij hebben zaterdagmorgen dan ook extra aandachtig geluisterd en., streekgenoten gehoord. „ZEELANDIA" ZEEUWEN, die hun heil in Den Haag zochten, hebben zich er verenigd in een „Vereniging van Zeeuwen", die „Zeelandia" heet. Die vereniging telt vele, zeer vele leden en geeft zelfs een maandblad uit. Het juni-nummcr, dal zojuist verscheen, bevat vele be richten. verslagen en wetenswaardig heden uit de eigen provincie. De vereniging bloeit, dat is duidelijk; al zit men dan met de moeilijkheid, dat het blad geen redacteur heeft, blijkens een bericht op pagina i In „De Kroon" op het Spui zullen de Haagse Zeeuwen of Zeeuwse Hage naars op 12 juni hun jaarvergadering houden. Op 26 april j.l. maakte men een uitstapje naar de Expo in Brus sel en uit het rubriekje „Wist U dat" blijkt, dat men daar in Den Haag wat betreft Zeeland goéd bij is. SCHUTTER De heer P. van T. te Shiiskil. had zo juist aan een handboogschieting deel genomen, toen h»j in de Zandstraat de bocht niet goed nam en „per fiets" de berm afreed, in de richting van 't Kanaal Temeuzen-Gent. Het had een lelijke val kunnen zijn en de heer P. van T. mag van geluk spreken, dat hij niet gewond werd. Hij haalde niet eens natte voeten! Want een boom brak zijn val en Van T. bleer op de rand liggen; het rijwiel hing in de hoorn. De achtjarige Jnpie de Wit zag dit al lés gebeuren, waarschuwde ijlings haar pa, die de schutter uit ziju benarde positie bevrijdde. Goes, de heer J. Oranje, die na een korte pauze de „toekomstige structu- renbetekenis van Goes" belichtte. De ze spreker was van mening, dat het verzorgingspeil in Goes de laatste tientallen jaren wel wat te wensen heeft overgelaten. We hebben nu een achterstand in te halen, terwijl we te vens voor de toekomstige industrie een verbeterd klimadt moeten schep pen, zo zei hij. Voorts deed de heer Oranje enkele mededelingen over de ontwikkeling van de verschillende stadsgedeelten van Goes. Een van de voorbereidingen om een industrievestiging op te vangen zijn de mogelijkheden in Valckeslot tot het bouwen van een ziekenhui*, eeu be jaardentehuis, een kleuterschool en een christelijke u.l.o. Het geheel krijgt dus een streebverzorgend karakter. Het bijna 7 ha grote „droge" indus triegebied bij de spoorlijn is thans bij na geheel volgebouwd, terwijl het „natte" industriegebied langs het ka naal in totaal «5 ha in <le naaste toekomst bouwrijp gemaakt zal wor den. De eerste fase, omvattende 9 ha, wordt dit laar wellicht uitgevoerd en vergt een investering van 1.2 miljoen gulden. Het resterende deel van 16 ha zal op 2% miljoen gulden komen. Het kanaal, dat thans een diepte heeft van 1.90 tot 2.00 meter zal op een bevaar bare diepte van 2.70 meter worden ge bracht, terwijl de uitgegraven zand grond bestemd zal worden voor opho- gng van het industrieterrein. De neer ranje verklaarde tenslotte, dat Goes z.i. goede kansen heeft als centrum plaats van Zeeland. Een interessante en verhelderende discussie besloot dé ze goed geslaagde bijeenkomst. Deltawet afgekondigd In Staatsblad 246 is afgekondigd de wet van 8 mei j.l. inhoudende de af sluiting van de zeearmen tussen de Westerschelde en de Rotterdamse wa terweg en de versterking van de hoogwaterkering ter beveiliging van het land tegen stormvloeden (Delta wet). (Advertentie) Van Nelle bestellen Minister Algera wil de „verendeputatie" ontvangen Op vrijdag 13 juni des middags om 2 uur Van het distriets-secretariaat van de Algemene Verladers- en Eigen Ver voerdersorganisatie (de E.V.O.) ver namen wij, dat de minister van ver keer en waterstaat, mr, J. Algera^ zich bercitl Verklaard heeft om vrij^ dag 13 juni a.s. des middags om twee uur een delegatie Zeeuwen te ont vangen, die hem dan een petitie zul- len aanbieden inzake de voorgestelde tariefsverhoging van de Wcsterschel- de-veren. Voetballers protesteren tegen veergeldverhoging Het bestuur van de K.N.V.B. Zuid I belegt donderdag a-s. des avonds om zeven uur in het clublokaal van de voetbalver. „Steen" te St.«Jansteen een protestvergadering tegen de voor gestelde tariefsverhoging van de Wes- terschelde-veren. In een sohrijven aan de besturen van de Zeeuws-Vlaamse clubs wijst het bestuur er op, dat de reiskosten der verenigingen belang rijk groter zullen worden door deze verhoging. Tijdens deze vergadering zal aanwezig zijn het hoofdbestuurs lid van de K.N.V.B., de heer Dirk Nijs. Zeeuwse werkloosheidscijfers zijn aanzienlijk gedaald Dr werkloosheid in Zeeland is de af gelopen maand weer aanzienlijk af genomen. In vergelijking met eind aprii daalde het aantal geregistreerde werk lozen van 3713 tol 2335 per 31 mei j.l. Hiervan waren er 1597 (april: 2638) geheel werkloos en 738 (1085) op aan vullende werken werkzaam. (Advertentie) Van Nelle bestellen (Advertentie) Youth for Christ ontving te Goes nieuwe caravan Zeeuwen gaven terug wat in Zeeland verloren ging „De Zeeuwen hebben geofferd om Youth for Christ terug te geven wat in Zeeland verloren ging," aldus de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten, die dinsdagavond op de Markt te Goes de nieuwe openluehtpodium- earavan aan deze stichting overdroeg. Enkele jaren geleden trok Youth for Christ met een grote tent door Neder land; deze tent is in Vlissingen kapot gewaaid. Daar een tent verouderd is, besloot de stichting geen nieuwe aan te schaffen, maar in plaats daarvan een openliichtpodium-caravan. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter van het plaatselijk actie comité te Goes, de heer L. Wassenaar, dat de grote tent inderdaad ook te Goes in gebruik was genomen. Hij hoopte, dat men over enkele jaren niet weer bijeen zou behoeven te ko men om een nieuwe tent of caravan In gebruik te nemen en dat deze cara van geruime tijd dienst zal kunnen doen. De voorzitter van het landelijk comité, de heer L. J. Lasman, dankte de Zeeuwse gevers voor het interieur van de caravan, de filmprojector, de multimonica en de bandrecorder. „De ze caravan zal als een kerk in het midden van het volk staan om van het evangelie te vertellen," aldus de heer Lasman. Vervolgens gaf een van de vaste medewerkers van Youth for Christ, de heer J. van Capelleveen, een korte uiteenzetting over het doel en de werkmethoden van deze stichting, waarna hij de samenzang leidde. De overdrachtsplechtigheid weid beslo ten met een kort evangelisatiewoord door do heer Lasman. De plechtigheid werd opgeluisterd door een koortje. Deze week za! de blauw, grijs en geel gekleurde caravan op verschil lende punten in Goes opgesteld wor den. Hierna'worden Middelburg. Sou burg on Wostkapelle bezocht. Tijdens de Z.L.M.-tentoonstelling is Tholen aan de beurt, waarna de caravan een week naar Zeeuwsch-Vlaanderen zal gaan. Zaterdag wordt de actie in Goes Besloten met een bijeenkomst in de Grote Kerk, waaraan een koor van ruim 1000 zangers zal deelnemen. Samenvoeging van Goes en Kloetinge Beslissing van Ged. Staten Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de gemeentebesturen van Goes en Kloetinge bij schrijven van 20 mei doen weten, dat zij zich op nieuw beraden hebben over de grens wijzigingen tussen deze gemeenten. Dit beraad heeft het college doen be sluiten om de samenvoeging van Goes en Kloetinge tot een nieuwe gemeen te te bevorderen. De desbetreffende ontwerp-regeling bedoeld wordt liet voorontwerp van wet zal te zijner tijd aan de raad van die ge meenten worden toegezonden. Met deze mededeling is de reeds ja ren hangende kwestie van de grens wijziging tussen deze beide Beve- landse gemeenten in een nieuw sta dium gekomen. In februari 1954 de den Gcd. Staten ook voorstellen toe komen, die toen voornamelijk de op heffing van Kloetinge als zelfstandi- fe gemeente behelsden. De kern van ie gemeente zou volgens de toen ge dane voorstellen bij Goes komen, ter wijl de meer agrarische gedeelten van Kloetinge aan de omliggende ge meenten Kattendijke, Kapelle en 's Heer Abtskerke werden toegedacht. Toen de diverse raden zich over deze voorstellen moesten uitspreken, bleek die van Goes voor te zijn. Kloetinge stond geheel afwijzend en deed het tegenvoorstel om in de behoefte van Goes aan bouwgrond te voorzien door 80 ha grond af te staan. De drie an dere buurgemeenten stelden geen prijs op vergroting van hun grond gebied ten koste van Kloetinge. (Advertentie) Van Nelle bestellen Plaatsing carillon in basiliek van Hulst Klokkenmakers uit Aarle-Rixtel zijn begonnen met de plaatsing van het nieuwe carillon in de Hulsterse basi liek. Dit klokkenspel was tijdelijk af gestaan aan het Vaticaans paviljoen op de wereldtentoonstelling. Op 5, 6 en 7 juli zullen nu in Hulst de toren feesten worden gehouden ter gelegen heid van de voltooiing van de door de Polen in 1944 vernielde kerktoren. De plaatsing van het carillon trok veel belangstelling. Collecte De zendings-pinkstercollecte in de hervormde kerk te Driewegen, bracht 95 op. JAARVERSLAG LANDBOUWSCHAP: Herstel vaste kern in voormalige rampgebieden On I januari 1957 waren er op de' 138.151 ha cultuurgrond in Zeeland 6.636 vaste arbeiders werkzuuni, zo blijkt uil eeu overzicht, dat is opge nomen in het dezer dagen versche nen jaarverslag over 1957 van de Gewestelijke Iliuul voor Zeeland van liet Landbouwschap. Het aantal losse arbeiders, dat werkzaamheden op het land verricht bedroeg 1.680, terwijl er volgens de toestand op 1 januari 1957: 568 landarbeiders van 65 jaar en ouder waren. In de door de ramp getroffen districten had een herstel plaats van de vaste kern, maar over het algemeen is de situatie ten aan zien van de vaste kernen verre van rooskleurig. Do arbeidsvoorziening heeft speciaal voor wat betreft de aardappeloogst grote moeilijkheden opgeleverd. Men moest o.m. besluiten tot het in dienst nemeii van 200Belgische arbeiders, die eert hoog weekloon vroegen. De waarde van het behoud van een goe de landarbeider.sstand is In 1957 wel duidelijk naar voren gekomen, aldus het verslag. Do Commissie Fruitteelt kreeg in het afgelopen verslagjaar 238 aanvragen te behandelen om erkenning als be- drijfsgenoot B on uitbreiding van hoomgaarden. De Commissie Groen teteelt behandelde 138 aanvragen met betrekking tot het tecltrecht. Voor de landbouwers, die in ernstige mate schade ondervonden aan hun gewassen door de afscheiding van giftige stoffen door de fabrieken in Sluiskil, werd een bevredigende scha devergoedingsregeling getroffen. (Advertentie) Van Nelle bestellen RECHERCHEUR KWAM HEN TEGEN Lifter kocht de wagen in Middelburg voor f 17,50 Dankzij het snelle optreden van de samenwerkende Middelburgse, Vlis- singse en Amsterdamse politie zijn maandag een 23-Jarlge los-arbeider en een 42-jarlge expediteur uit Amsterdam, die in de hoofdstad van het land een auto hadden gestolen, In Vlissingen aangehouden en vervol gens in Amsterdam in verzekerde bewaring gesteld. Overigens heeft de eigenaar van de gestolen auto, woonachtig In Amsterdam, wel bijzonder veel geluk gehtd. Want drie dagen voordat zijn twee stadgenoten er met zijn wagen vandoor gingen, was de auto ln Maastricht, waar de eige naar voor een zakenreis moest zijn, spoorloos verdwenen, In Luik In België werd de wagen toen teruggevonden. In nog geen week tijd ver dween dus de auto tot tweemaal toe, terwijl de eigenaar hem evenzovele malen terugkreeg. In de nacht van zondag op maandag namen de los-arbeider en de expedi teur, die thans werkloos waren hun kans waar en gingen er in de Apol- lolaan met de wagen vandoor. Maan dagmorgen vroeg reden zij in de buurt van Den Haag, toen zij werden aangehouden door de heer G. J. de R. uit Voorburg, die vroeg of hij een lift kon krijgen naar zijn woonplaats. Dat kon en zo ging het gedrieën ver der naar Voorburg. Onderweg stelden de beide dieven echter aan hun lifter voor of hij misschien de wagen wilde kopen. Maar dat zou dan moeten ge beuren ln Middelburg, waarheen zij op weg waren. De heer De R. had daar wel oren naar. Maar de koopsom van 3800 kon hij niet onmiddellijk 'betalen. Hij had niet meer dan 17,50 op zakDat kwam wel in orde, verklaarden de beide au todieven. In Middelburg werd een contract met gefingeerde adressen getekend, waarbij de heer De R. zich verbond de resterende 3782,50 binnen twee jaar af te betalen. Toen de dieven verdwe nen waren kwam de lieer De R. echter tot de ontdekking, dat één der ruitjes van de auto stuk was, terwijl er voorts geen papieren in de wagen aanwezig waren. Hierdoor wantrouwig geworden stel de hij zich in verbinding met de Mid delburgse politie, die na contact te hebben opgenomen met haar Amster damse collega's, de auto in beslag nam. Onmiddellijk werd het onder zoek ter hand genomen.. Nadat de recherche had ontdekt, dat de dieven waarschijnlijk met de trein naar Vlissingen waren doorgereisd, steldo zij onmiddellijk de Vlissingse recher che op de hoogte van de signalemen ten. (Advertentie) Van Nelle bestellen Kampioensschieting van de Zeeuwse Schuttersbond" Bij de kampioensschietingen van de „Zeeuwse Schuttersbond" te Ovezan de heeft de kampioen op de klep van vorig jaar, de heer C. Raas van „Willem Teil" uit Ovezande zich we ten te handhaven. Dit is een zeldzame prestatie. Kampioen op de vogels Werd de heer J. van Doorn van „Zorgvliet" uit Ellewoutsdijk. De ove rige uitslagen van deze schieting, waaraan door 75 schutters werd deel genomen luiden: 2e klep: Jac. de Baar, „Willem Teil", Ovezande; 3e klep: C. Lous, „Edele Handboog", Oudelandc; 4e klep A. de Jonge-Rijk. „Willem Teil"; lo zijvo gel: P. Stouthamer, „Zorgvliet"; 2e zijvogel: M. Dalebout, „Doel naar Hoger", Wolfaartsdijk; le bovenkal: H. A. Mol, „Willem Teil", Kapelle; 2e bovenkal: H. J. Driediik, „Doel naar Hogor"; le onderkal: C. Re- meijn, „Spes Nostra", Ovazande; 2e onderkal: H. de Jonge. „Zeelandia", Ovezande. In de val In de Scjieldestnd Hepen de beide Amsterdammers in de val. Zij waren daarheen getogen om werk te zoe ken. Een van hen had er namelijk al eerder gewerkt als bouwvakar beider. Zij hadden nog naar zijn kosthuis gezocht, doch de kostbaas bleek inmiddels verhuisd. Doelloos liepen ze toen maandagmiddag tegen half zes in de Walstraut te slente ren. Een oplettende Vlissingse recher- clienr merkte daar het tweetal op en meende dat de mannen wel eens aan de opgegeven signalementen konden beantwoorden. Hij stevpnde op hen af en vroeg hen zich te legimiteren. Toen dat moeilijk bleek, nam hij het tweetal mee naar het politiebureau, waar spoedig duidelijk \yerd dat <le rechercheur een goede greep had go- daan. Onmiddellijk werd de Middelburgse tolitie gewaarschuwd, die met de lif er uit Voorburg èn een Amsterdams rechercheur naar de Scheldestad kwam. De aangehoudenen werden toen met de lifter geconfronteerd, die hen direct herkende. Via Middelburg is daarop het twee tal naar Amsterdam overgebracht. De gestolen auto kon toen ook aan de eigenaar worden teruggegeven. (Advertentie) BETER EN SNELLER Chefarlne ,,i" helpt niet alleen beter, maar bovendien sneller. De 4 geneesmiddelen in één tablet ver- enigd, werken niet alleen beter bij de bestrijding van pijnen en griep. Door de juiste keuze der middelen - elk op zichzelf al beroemd - is bovendien be reikt, dat de geneeskrachtige werking sneller tot stand komt. Chefarine „4" helpt ook dan, wanneer andere midde len falen en doet werkelijk wonderen! VANDAAG Middelburg Electro: „The rose tat- too", I uur, 18 jaar. Vlissingen Alhambra: „De avontu rierster van Beiroet", 7 en 9 uur, 18 jaar; Luxor: „De gevangene van de koning", 8 uur, 14 Jaar; Britannia: Leerllngonuitvoorlng Zeeuwse Mu ziekschool, 7.30 ur. Goe* Grand: „Journalen van konink lijk» bezoeken", 7, 8.15 en 9.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2