PREDIKBEURTEN KON. ONDERSCHEIDING VOOR SCHEIDENDE ONDERWIJZERES WALCHEREN LAGERE TUINBOUWSCHOOL TE KAPELLE HIELD EINDLES GOEDE VERWACHTINGEN VOOR DE ZEEUWSE FRUITOOGST ZATERDAG 31 MEI 1958 PROVINCIALE ZEBUW8B COURANT. IN HOEDEKENSKERKE Mej. G. J. M. de Hullu hartelijk gehuldigd. bare lagere school te Hoedekensker- ke hebben vrijdagavond hun scheiden de onderwijzeres, mej. G. J. M. de Hul lu, een hartelijk afscheid bereid. Zes enveertig jaar heeft mej. De Hullu het onderwijs gediend en bij het af sluiten van deze periode is de waarde ring voor haar werk wel bijzonder tot uitdrukking gekomen. Burgemeester nir. H. J. M. Stieger van Hoedekens- kerke deelde onder een hartelijk ap plaus van de talrijke aanwezigen me de, dat mej. De Hullu onderscheiden was met de eremedaille in goud, ver bonden aan de orde van Oranje Nas sau. Voorts werd de vriendelijke schooljuffrouw hulde gebracht voor haar vele werk, terwijl zij eveneens diverse cadeaus In ontvangst mocht nemen. De afscheidsbijeenkomst, die was be legd in het Verenigingsgebouw, werd geopend door .het hoofd der school, de neer H.-Arends. Als tweede spreker voerde burgemeester Stieger het woord, die er aan herinnerde, dat mej. De Hullu ih mei van het jaar 1912 haar loopbaan bij het onderwijs aan ving. De laatste vijfentwintig jaar heeft de scheidende onderwijzeres de jeugd van Hoedekenskerke de eerste wankele schreden leren zetten op het pad van de wetenschap. De burge- meester-dankte de onderwijzeres voor Culturele verenigingen op Schouwen-Duiveland zullen samenwerken. Alle culturele verenigingen en Nuts- departementen van Schouwen-Duive land kwamen in Noordgouwe bijeen In een vergadering, dië werd bijge woond door vertegenwoordigers van deze verenigingen uit Ouwerkerk, Dreischar, Renessé, Zierikzee, Elker- zee-Schavendijke, Haamstede, Oos- terland en het gehele bestuur van de culturele vereniging", të Noordgouwe. Het doe) van deze vergadering was, om te komen tot een centrale rege ling van de avonden, die in de win ter gegeven worden. Dit om het cul turele ;peïl der avonden op te voe ren eri> de kosten er van te vermin deren. Gedacht wordt, de voorbe reidingen in handen te leggen van 3 actieve personen. Ook werd de mo gelijkheid onder ogen gezien, meer door eigen krachten avonden te laten verzorgen op gebied van toneel enz. De toenemende belangstelling voor 't eiland,'£óVW>l'toeristisch als econo misch en waterstaatkundig doet het nodig lijken, tijdig maatregelen te nemen. Na een zeer geanimeerde discussie, waarbij belangrijke aspecten naar vo ren kwamen, werd besloten, dat Noordgouwe voorlopig als centraal punt zal fungeren. Dedeelnemende verenigingen zullen zo spoedig- mogelijk hun ervaringen over hét sèizoen 1957-1958 en hun winterpfogramma 19581959 bekend maken. Het' bestuur te Noordgouwe zal,dan kunnen nagaan welke avon den"'te combineren zijn. Bovendien zal ook de propaganda voor de ontspanningsavonden uit één punt geregeld worden. In het bijzonder werd duidelijk tij dens deze bijeenkomst, dat de cultu rele; verenigingen de bevolking na aan. het hart liggen, daar ongeveer U deel der bevolking lid dier vereni gingen is. Bij'het sluiten der besprekingen sprak de voorzitter van de C. V. te Noordgouwe er zijn voldoening over uit,"dat zovelen gehoor hadden gege ven'-aan de uitnodiging deze verga dering bij te wonen. Spreker hoopte op een vruchtbare samenwerking. al hetgeen zij voor de jeugd van zijn Eemeente heeft gedaan. 'e inspecteur van het l.o., de heer A. A. Leenhouts te Middelburg, roemde de kwaliteiten van mej. De Hullu als onderwijzeres. ,,U hebt uw taak op school aanvaard als een levenstaak, waarvoor wij U allen dankbaar zijn", aldus de inspecteur. Het hoofd van de school, de heer H. Arendse, liet in het kort de loopbaan van mej. De Hullu de revue passeren, waarna hij er op wees, dat de open bare lagere school van Hoedekensker ke het voortaan met één onderwijs kracht zal moeten doen. Ook de voor zitter van de oudercommissie sprak woorden van dank en gelukwens, ter wijl hij tevens een fraai cadeau (een stoel) aanbood. De zevenjarige Mar ja Jacobusse releveerde in een aardig gedichtje het feit, dat mej. De Hullu bij haar komst in Hoedekenskerke nog alom de Bevelandse klederdracht aantrof bij haar leerlingen. Marja, die bij deze gelegenheid in Bevelands kos tuum was gekleed, overhandigde haar namens de leerlingen een ganglamp. Voor de pauze traden de kinderen voor het voetlicht met zang en voordracht, waarna de heren G. J. van Liere uit Goes, namens het N.O.V., H. van der Veen uit Goes, namens Volksonder wijs en J. Hofstee, ais oud-hoofd van de school, hun gelukwensen aanboden. Wel C.H.U.-zetel in de raad van Nieuwerkerk. Tijdens de verdeling van de zetels voor de gemeenteraad van Nieuwer kerk heeft men een fout gemaakt. Na de officiële telling is gebleken, dat de Staatkundig Gereformeerde Partij, die volgens de eerste gege vens drie zetels verkregen had (het vorig jaar twee), óók nu slechts recht heeft op twee zetels. De C.H.U. die volgens de eerste berekeninlg, géén zetel in de raad kreeg, vorig jaar wél, zal toch vertegenwoordigd zijn. De vergissing bij de zetelver deling werd gemaakt, doordat men bij de zogenaamde derde verdeling ervan was uitgegaan, dat lijsten met een stemmenaantal van minder dan 25 van de kiesdeler niet in aan merking kwamen voor een zetel. Bil de derde verdeling wordt een zetel toegekend aan de partij met het grootste gemiddelde. De zetelverde ling te Nieuwerkerk is thans als volgt: S.G.P. 2 zetels, vorig jaar 2 zetels; P. v. d. A. 2. v.j. 2; V. V. D. 1, v.j. 1; lijst Overbeke 1, v.j. 0; C.H.U. 1, v.j. 1; A.R. 0, v.j. 1. MIDDELBURG Jaargids 1957-1958 van hervormd» gemeente Dë centrale kerkeraad van de her vormde gemeente van Middelburg heeft een jaargids 1958/1959 uitgege ven, bestemd voor hen die zich in Middelburg vestigen, alsmede voor hen die in het kerkelijk leven werk zaam zijn. De gids, die samengesteld is, door de oudscriba van de centrale kerkeraad de heer J. Jonker, bevat op de om slag een foto van de spits van de ln 1664 ingewijde Oostkerk. De gids vangt aan met een uitvoeri ge beschrijving van de monumenten, waarover de hervormde gemeente van Middelburg beschikt, t.w. de Koorkerk, de Nieuwe Kerk, de z.g. Engelse Kerk en de Oostkerk, ver lucht met enige aardige foto's. De beschrijving is van de hand van de heer J. H. Klarenbeek, oud-inwoner van Middelburg. De gids bevat verder alles wat voor de nleuw-ingekomenen en de „wer kers" in de hervormde gemeente belangrijk is om een inzicht te krij gen van de samenstelling van de verschillende kerkelijke besturen, alsmede van de vele kerkelijke acti viteiten ln de ruimste zin: diaconale en diaconessenarbeid, kerkbode, ge zinsverzorging, jeugdwerk, kerkelijk bureau, kerkvoogdij, klnderhonk, kindci-zorg, het open-deur-werk, het rusthuis, de vergadergebouwen, de wijk-gemeenten, de vereniging van Vrijzinnig Hervormden, de Zendings commissie, almede gegevens omtrent catechisaties, hervormde scholen, le- kespelgroep, H. doop, H. Avondmaal en huwelijk, enz. Te Appingedam benoemd Tot hoofd van de chr school te Ap pingedam werd benoemd de heer E. Wester te Middelburg. Mars „Juliana". Do mars door de „vergeten stra ten" van Middelburg, die het tam boers- en pijperskorps „Juliana'' van avond (zaterdag) houdt, begint niet zoals vermeld om acht, maar om negen uur. SINT-LAURENS Uitslag stemming. In de verkiezingsuitslagen is een foutje geslopen in de uitslag van de stemming te St. Laurens voor wat betreft de S.G.P. en Gemeentebe lang. Deze laatste partij verenigde 88 stemmen op zich, terwijl de S.G.P. 133 stemmen verwierf. Beide par tijen kregen 1 zetel. Serooskerke nam afscheid van „zuster Evertsë' ACHT GESLAAGDEN Leerlingenaantal op deze school te klein. In liet leslokaal van de ir. A. W. v. d. Plasschescliool, de lagere tuin bouwschool, te Kapêlle werd vrij dagmiddag de eindles gehouden van een achttal leerlingen, dat met goed gevolg de vierjarige cursus heeft doörlopen. Voordat de rijkstuln- bo'uwconsulent voor Zeeland en West-Noord-Brabant, ir. J. J. van Hennik de diploma's overhandigde, werd er een •vraaggesprek gehouden tussen het hoofd der school, de heer My NieuWètihüizè en de leerlingen over diverse onderwerpen op tuin bouwgebied. Uit dë beantwoording bleek, dat de leerlingen de leerstof goed beheersten, want alle vraag stukken wisten zij op heldere wijze te verklaren of er een oplossing voor aan de hand te doen. De voorzitter van de commissie van toezicht, de heer J. Q. C. Lenshoek uit Kloetinge. sprak een openings woord. waarbij hij onder meer wel kom heette wethouder B. de Jager, ir? J. J. van Hehnik te Goes als- méde verschillende ouders der leer lingen. De eindles werd ditmaal ge houden in de vorm van een vraag gesprek. Vervolgens werden de diploma's uit gereikt. waarbij ir. J. J. van Hen- nik de hoop uitsprak, dat men het niet bij dit onderwijs zal laten, maar ook de fruitteeltschool zal volgen. Opmerkelijk vond spreker, dat het leerlingenaantal uit deze gemeente in verhouding tot de omliggende, gemeenten klein is. Op de grote betekenis van deze school, die hij om zijn gedegen onderwijs als hoogstaand kwali ficeerde, zal ook in deze ge meente gewezen moeten worden, terneer omdat men ook in Kapel- Ie en Blezelinge volop de proble men van en rondom de fruit teelt kent. Nadat hij ook de Z.L.M. dank had gebracht voor de organisatie van de cursussen, feliciteerde hij allen. Namens dc leerlingen sprak de heer P. C. Hermes een dankwoord tot do leraren en bood hen een boeken- bon aan. Korte felicitatietocspraken hielden verder nog burgemeester H. G. van Suylekom en de heer J. Q. C. Lens hoek. De heer Nieuwenhuize, die als laatste spreker het woord voerde, zëidc, dat met 17 leerlingen was begonnen, maar dat door militaire dienst on verhuizing het leerlingen tal tot de helft was gereduceerd. „Het is niet de strenge selectie die mij zo vaak in de schoenen wordt geschoven, die hiervan de oorzaak is", zo besloot hij. Tenslotte feli citeerde ook hij allen en bood ver volgens namens de Z.L.M. aan de twee beste leerlingen, de heren J. E. Roinhoudt, Wolfaartsdijk en C. Gcense. Krabbendijke, een boekwerk aan. Hierna werden er nog enkele films vertoond. De namen der geslaagden zijn: J. E. Reinhoudt (boek), Wolfaartsdijk; C. Geense (boek). Krabbendijke; J. W. Lepoeter, P. C. Hermes en C. Eversdljk, allen Kapelle: C. Hame link en A. Hamelink. Wemeldinge cn L. P. de Nooijer. Souburg. Tijdens een speciale bijeenkomst werd donderdagavond in het gemeen telijk verenigingsgebouw te Seroos kerke (W.) officieel afscheid geno men van de wijkverpleegster, zuster Evertse, die in verband met haar benoeming als districtsverpleegster voor de kankerbestrijding naar Goes vertrekt. De heer Schipper te Sint- Laurens, voorzitter van de christe lijke wijkverpleging afdeling Seroos kerke (W.) en Slnt-Laurens en te vens voorzitter van het huldigings comité, dankte zuster Evertse in zijn openingswoord voor het vele werk, dat zij in de acht jaar, die zij hier werkzaam was, voor de bevolking van Serooskerke (W.), Sint-Laurens en Vrouwenpolder verricht heeft. „Wij vinden net niet prettig, dat U ons gaat verlaten," aldus de heer Schipper, „doch gezien de promotie, die U maakt, zijn wij mét U ver heugd." De heer Schipper deelde ver volgens mede, dat onder de bevolking van de drie gemeenten een inzame ling is gehouden, die het bedrag van 814 opleverde. Als aandenken is hiervoor aangeschaft een groot en klein zilveren couvert, een stofzuiger, een strijkijzer met strijkplank en stoeltje, terwijl het overige bedrag in een enveloppe werd overhandigd. P&kter Boerwinkel uit Sint-Laurens hèrinnerde aan de prettige samen werking, welke hij met zuster Evert se heeft gehad en dacht hierbij spe ciaal aan de oprichting van het con sultatiebureau voor zuigelingen. Hij sprak woorden van dank namens vele moeders en patiënten. Burge meester A .de Kam sprak namens het gemeentebestuur van Seroosker ke en Vrouwenpolder en dankte haar voor het vele goede werk, dat zij voor de bevolking van beide gemeen ten heeft verricht. Dokter Schep van Serooskerke onderstreepte de woor den van dokter Boerwinkel en dank te zuster Evertse voor het vele werk en de goede samenwerking, die in Serooskerke bestond. Zuster Van de Slikke uit Oostkapelle bood namens de patiënten van Oostkapelle en Grijpskerke een bloemstuk aan. De heer J. Janse sprak zijn dank uit namens het bestuur van het Groene Kruis en de patiënten van Vrouwen polder. Zuster Evertse dankte Ont roerd voor alle blijken van hulde, die, zij deze avond ontving, de heer Schipper, de beide doktoren en zus ter Van de Slikke voor de medewer king en de prettige wijze, waarop dit steeds gebeurde. Een speciaal woord van dank richtte zij tot de congierges van het wijkgebouw, de familie Ize- bout en mevrouw Jongepier, voor het vele werk, dat zij steeds voor haar hebben verricht. Hierna dankte zuster Evertse de bevolking van de drie gemeenten voor de aangename wijze, waarop zij altijd is ontvangen en waardoor het mogelijk was haar werk te verrichten. Zij wees erop, dat men als christenmens de plicht heeft de mensheid te dienen. Na af loop van het officiële gedeelte namen vele aanwezigen met een handdruk persoonlijk afscheid. Oriëntatierit „De Zeeuwen" De motor- en autoclub „De Zeeuwen" houdt vandaag dag een oriëntatie-rit door Walcheren over een traject, dat elke deelnemer ook diegene, die nog nooit aan een dergelijke rit deel nam ongetwijfeld naar de finish zal voeren. De wedstrijd wordt vol gens het nieuwste K.M N.V.-reglement gereden met een gemiddelde snelheid van 36 km per uur. De start en finish zijn bij „De Eendracht" te Middel burg, waar ook de prijsuitreiking ge houden wordt. Marktberichten Van de koude grond. Op de veiling te Terneuzen voerde de kweker Th. de Rijk te Kuitaart vrijdag de eerste peulen van de kou- grond aan. Zij brachten 2,61 per kg. op. De kweker G. Poppe te Koewacht voerde de eerste savooie kool van de koude grond aan; deze bracht van 34 tot 37 cent per kg. op. G.A. 30 mei. Lat® aardappelen: Furore, grote 10—13.10. Koopmans Blauwe, grote 11.60— 16.80. Bintjes, grote 32.30. Vroege aardap pelen: Grote 97—1.07. Drielingen 81—1.02, Kriel 68—80. Asperges 1.58—2.76, Aardbei en 66—97. Kasbessen 57. Groenten: Bloem kool 4 per kist 88—1.01, 6 62—1.03, 8 42— 72, 10 32—36, 12 19—25, 15 10—15. Komkom mers A 41—56, B 31-55, C 21—49. Sla A 4-5. Sjalotten kg 13—16, bos 15—22. Ra- menas 5—7. Bospeen 47—82, Rabarber 17— 27. Andijvie 22—39. 8pinazie 8—65. Poste lein 39-64. Prei 16-32. Kroten bos 38-56, Spitskool 50—51. Was peen 81—86. De aan voer van sla bedroeg 45.000 stuks. De aanvoer van bospeen bedroeg 5000 bos Heden werden de eerste vroege aardap pelen van de koude grond door diverse telers aangevoerd. De eerste kasbessen werden aangevoerd door de heer J. L. Dop, Middelburgsestr. 88. Middelburg. De eerste spitskool werd aangevoerd door de heer C. Caljouw, Meiwerfweg 6, Gaplnge. VISMIJN VEERE. 30 mei. Aangevoerd: 934 kg exportgarna len 3.2—3.47; 98 kg schar 17—20; 94 kg bot 16—24; 15 kg wijting 16; 121 kg rog 31- 42; 55 kg tong 2.19—2.55: 2 kg ongesorteer de vis 65; 1 kg griet 66; 118 kg doorge draaide vis. VEILING „ZUID-BEVELAND" GOES. 30 mei. Kropsla A I 5-6%, A II 4%, B I 4. Bloemkool A I 52—72, A U 50-62, B 1 35—47, B II 22—28, afwijkend 10—52. Kom kommers A H 49—50, B I 40—45, C I 35, C II 18, alles per stuk. Spinazie I 25—30, H 12—15, afwijkend 7. Prei 18—21. Andij vie 28—31. Rabarber 5—24. Tomaten B II 140—160. Postelein 47—48. Peulen 240—170. Lamsoren 52—57, alles per kg. Kroten 39, Wortelen 40—60. Radijs 8—10. Sjalotten 2, alles per bos. Aardbeien I export 75—91 per doosje 2 ons, n 68—70, afwijkend 50—58. ASPERGEVEIUNG BERGEN OP ZOOM. 30 mei. Aanvoer 14.000 kg. AA extra 2 40. AA I 2.20. A extra 2.35. A I 2.10. B etxra 2.00. B I 1.75. C extra 1.65. C I 1.50. D 1 1.05. E I 1.25. E II 1.00. F I 1.65. Stek 80. Ondereind 12. AARDBEIEN BLOEIDEN RIJK In tegenstelling tot andere Jaren heeft de Zeeuwse fruitkweker dit voor jaar een betrekkelijk rustige tijd gehad. De fruitvoorraden waren, mede door de grote vraag, goede prijzen en gering aanbod, vlug geruimd. Nog een korte tijd en deze rustige periode zal weer baan maken voor dc oogst tijd. Een tijd, waarin het weer hard werken zal zijn geblazen. Voor Zee land belooft dc perenoogst vrij groot te zijn en beter dan die van vorig Jaar, toen deze tengevolge van de nachtvorstschade maar matig was. Dc appeloogst zal goed zijn, maar zal die van vorig jaar zeker niet over treffen, zij het dan, dat mogelijk enkele rassen hierop een uitzondering zullen maken. Sterke verschillen per bedrijf. Tengevolge van een goede structuur van de grond geven de fruitbomen een goede bladontwikkeling te zien. De bomen staan er dan ook gezond voor. De bloei was dit jaar overvloe dig tot zelfs zeer rijk, met uitzonde ring van enkele rassen als Goudrei- nette die op sommige percelen matig tot zelf8 zeer slecht bloeiden. Opmer kelijk is dit jaar, dat het beeld over de oogstverwachtingen per bedrijf sterk uiteenlopen. Er zijn zelfs be drijven waar per perceel nog een wisselend beeld valt waar te nemen. Alhoewel over de appelen nog niet alles valt te zeggen, omdat vooral bij de late rassen nog rui kan optreden, valt er toch wel een goede oogst te wachten. Early Victoria, Bramley Seedling en Perzikappel geven een goede vruchtzetting te zien, hoewel ook op sommige bedrijven de Per zikappel het laat zitten. Cox Orange Pippin is op het ene bedrijf goed ge zet, op het andere daarentegen weer niet. Dit geld ook voor Jonathan, hoe wel overwegend een redelijke oogst van dit ras verwacht mag worden. De Goudreinette geeft wel een zeer verschillend beeld. De bomen, die vo rig jaar een goede produktie gaven, laten dit jaar verstek gaan. De ove rigen daarentegen hebben rijk ge bloeid en men verwacht ook een goe de oogst. Op sommige percelen geeft de ene boom veel vrucht te zien, ter wijl enkele bomen daaropvolgend praktisch geen vruchten dragen. PEREN. Ook bij de peren waar de vrucht- zetting plaats heeft gevonden, ziet men wisselvallige beelden. Over het geheel staat de Précoce de Trévoux er rijk voor. Hoewel dit ras zeer laat rui te zien geeft, is de verwachting toch wel, dat tot dunning overgegaan (Advertentie) ONDERWIJZERSEXAMEN Do kortste en voordeligste opleiding RESA-HILVERSUM (0ekende Schriftelijke Cursus Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 29 mei: Ad miraal de Ruyter van Cardiff. Vlissingen vertrokken op 30 mei. Ad miraal de Ruyter naar Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 29 mei: Hada van Londen; Borneo van Kingslynn; Albatros van Londen: Astra van Londen; Aaltje van Shoreham-Gent; Bantam van Rotterdam-, Gruno van zee- Gent: Hennlc van Zaandam; DongedUk van Vancouver; Martje van Swansea. Nieuwchavcn van Rotterdam: Nato van Duinkerken; 30 mei: Hilda van zee-Gent; Victory van Londen-Gcnt; Arnhem van Duinkerken. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 29 mei: Mlrfsg N naar Rotterdam; Aar- denfcurgh naar Rotterdam; Triton naar Boulogne: Avontuur naar Isleworth; 30 mei: Tanny naar zee-Gent; Neptunus naar Londen-Gent: Start naar zee-Gent. Walcheren ZONDAG 1 JUNI Ned. Herv. Kerk. Domburg: 10 ds. Richard, 2.30 ds. Theunissen; Rit- them: 10 ds. Van Duyne, 7 jeugd dienst. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. v. d. Wind; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. De Lange; ;gekerke 9.30 ds. Roscam Abbing, Js. de Graaf. Gapinge 2 ds. Kalk man; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wis se; Kleverskerke 10 kand. Odé; Kou- dekerke 10 ds. Durkstra, 2.30 ds. Hoffman, 7 (Vliss.str.) ds. Hoffman, 't Zandt 10 ds. Wagener, 10 u jeusrd- kerk, 7 ds. Durkstra. Meliskerke 2.30 ds. Roscam Abbing. Middelburg (Nieuwe Kerk) 9 ds. v. Woerden, 10.30 ds. Dijckmeester, 7 ds. Aalders, Koorkerk 10 ds. v. Houte, Engelse Kerk 10 ds. v. d. Linde, 5 ds. A. Lange (voor ger. bond). Nieuw- en St.-Joosland 10 ds. v. Haarlem, 7 ds. Oostenrijk (jeugdd.); Souburg 9.30 en 11 ds. Van 't Hof, 7 ds. Dijckmees ter (jeugdd.); Oostkapelle 10 ds. Ri chard, 2.30 ds. Theunissen: Seroos kerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Ri chard; St.-Laurens 10 ds. Kalkman, 7 ds. De Boer; Veere 2 kand. Odé; Vlissingen, St.-Jacobskerk 9.30 ds. Haitjema (jeugdd.), 5 ds. Schokking Johanneskerk 9.30 ds. v. d. Schoot, 7 ds. Van Woerden; Havendorp 10 ds. De Groot; Vrouwenpolder 10 ds. De Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek (2.30 H.D.); Zoutelande 9.30 ds. Hoffman, 2.30 ds. Wagener (H.D.), Eglise VVallonne. Middelburg 11 pasteur Risseeuw. Evangelisatie G.G. Willem Hl-ka zerne 10 en 5 ds. Grisnigt. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10.30 en 2.30 ds. Dondorp; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grijpskerke 10.30 drs. Vlaardingerbroek, 2.30 ds. De Groot; Koudekerke 9.30 en 2.30 drs. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Hee- sen: Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 tls. Mevster (R'dam), 2.30 en 5 ds De Boer. (Noorderkerk) 9.30 ds. De Boer, 5 ds. Meister; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveid: Oostkapel le 11 en 7 ds. De Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Schep: St. Laurens 9 en 2.30 drs. Vlaardingerbroek; Veere 10 en 2 30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5. ds. Homburg; Vrouwenpol der 10 en 2.30 ds. Boot; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Verschoor. Geref. Gent.: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Mid delburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Vlis singen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; West kapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 leesd., 2.30 prof. v. Genderen; Vlissin gen 9.30 en 5 prof. Van Genderen. /er. van Vrijz. Herv. en Remonslr. kring: Vlissingen 10.30 ds. v. d. Wal. Evang. Lutherse Gem.: Middelburg 10.30 ds. Veldman; Vlissingen 9 ds Veldman. Doopsgez. Gem.: Vlissingen geen dienst. Herst. Apostol.Zendingskerk: Vlissin- £en (Kasteelstraat) 10 en 5 leesd. eger des Heils: Middelburg 10 Heil- sk., 4 openb. sk., 7.30 Verlos.sk. o.l.v. sr.-maj. v. d. Vosse; Vlissingen 10 Heilsk. Middelburg G.G.N. Kantinezaal Vel ling 9.30, 2 en 6.30 leesd. zal moeten worden, evenals bij de Oomskinderenpcer. Triumphe de Vienne alsmede Clapp's Favorite Beurré Alex Lucas kan men kwalifi ceren als matig tot goed. Clapp's Fa vorite, Conference en Comtesse de Paris staan er goed voor, al zijn ook bij deze rassen weer bij de diverse kwekers verschillende geluiden te horen. De stoofpeer Saint Remy ver toont overwegend een goede vrucht zetting. Al met al dit jaar een verschil lend beeld, waarbij men over het geheel 'n vrij grote peren- en een goede appeloogst mag verwach ten. Wersenpercelen, voor zover nog aanwezig en pruimen percelen staan er matig tot redelijk voor. KLEIN FRUIT. Indien er zich geen bijzondere omstandigheden meer voordoen, dan kan dit jaar zeker een gTote aardbeienoogst verwacht worden. De aardbeien geven namelijk over het geheel een bijzonder rijke bloei te zien. Vooral de vroege rassen als Regina en Mach. Frü- hernte staan er zeer goed voor. Door de rijke bloei en kleine bloemen is men algemeen van mening, dat de vruchten klein zullen blijven. Een malse bui re gen zal voor dit produkt hard no dig zijn. De frambozen vertonen wel een iets mindere stand, doch ook deze teelt belooft weer veel. De vruchtstengels zijn overwegend korter, terwijl men vooral op natte percelen het afgelopen voorjaar te kampen heeft gehad met zogenaamde „slapers." De rode bessen evenals de zwarte bessen geven per bedrijf een wisse lend beeld te zien. Overwegend schat men de kwantiteit per oppervlakte lager dan vorig jaar. terwijl sommi ge kwekers ten aanzien van de zwar te bessen klagen over rui. De kruis bessen staan er goed voor. De eerste proefzending is al verladen; volgende week kan van dit produkt de eerste aanvoer verwacht worden. Groot zal het kwantum nog wel niet zijn, want op verschillende bedrijven vindt men dit stekelig produkt nog te klein om het al te oogsten. Men schat het totale aanbod in Zeeland van kruisbessen op ongeveer 300 ton. De oogst van glasaardbeien, die de laatste jaren enige uitbreiding heeft ondergaan, doch nog steeds klein in omvang blijft, raakt langzaam ten einde. De prijsvorming was redelijk goed, doch iets minder dan vorig jaar. Naar verwachting zullen omstreeks 10 juni de eerste aardbeien van de koude grond ter veiling komen. De kleïnfruïtsector belooft over het geheel een redelijke tot goede oogst te geven, waarbij echter de weers omstandigheden een belangrijke rol zullen spelen. Muzikale rondwandeling De muziekvereniging Euterpe te Heinkenszand maakte een rondwan doling door het dorp in verband met het behalen van de eerste prijs in de hoogste ere-afdeling op het pinkster concours te Arnemuiden. Voetbalclub opgericht In Borssele is een voetbalclub opge richt. Toegetreden zijn 33 leden. Het voorlopig bestuur wordt gevormd door voorzitter A. Pauwe, secretaris J. de Loof, penningmeester J. Cors- tanje. Op zondag zal niet gevoetbald ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter M. Reijerse, Seisweg 29. tel. 3456; Vlissingen: dokter A. H. van Dijk, Dr. Stavermanstraat 47, tel. 3459; Veere, Serooskerke en Oostkapelle: dok ter P. J. Bom, Dorpsstraat 2, Oostkapel le. tel. 0 1188—276; Westkapelle, Koude kerke en Zoutelande: dokter M Huljghens, De Casembrootstraat 26, tel. 234. Apotheek Middelburg: Hummelen, Markt 69, tel. 2134. Apotheek Vlissingen: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. Officiële publikaties GEMEENTE VLISSINGEN. BEPALING SLUITINGSUUR DER TAPPERIJEN. Dc burgemeester van Vlissingen, gelet op artikel 88 der algemene politieveror dening voor Vlissingen. brengt ter alge mene kennis, dat het sluitingsuur van de tapperijen voor zover voor deze inrich tingen door burgemeester en wethouders een vergunning of een verlof ingevolge dc bepalingen der drankwet is verleend, door hem met ingang van de avond van l Juni a.s. tot en met de avond van 31 augustus a.s. is bepaald op l uur des nachts; dat echter, evenals nu het geval is, de muziek in bovenbedoelde inrichtingen om 23.30 uur moet zijn beëindigd. Vlissingen, 30 mei 1958. GEMEENTE MIDDELBURG. ONTTREKKING OPENBAAR VERKEER B. en W. van Middelburg maken bekend, dat het voornemen bestaat j>lm. 22 m2 openbare gemeentegrond, gelegen aan de Zusterstraat, en deel uitmakende het perceel kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie L no. 376. te onttrek ken aan het openbaar verkeer. De stukken liggen vanaf heden geduren- de 14 dagen ter Inzage ter gemeente secretarie, kamer 14. Gedurende deze pe riode kunnen schriftelijke bezwaren b>j Zaterdagelftal wil revanche Zeeuwen spelen in Kapelle weer tegen Amsterdammers. Vanmiddag: om half vijf treedt het Zeeuwse zaterdagelftal op het sport veld van Kapelle aan tegen het zater dagelftal van Amsterdam. De Zeeu wen hebben nog Iets goed te maken, want vorig jaar verloren zij met 61 van de Amsterdammers. Dat was op 15 juni in Utrecht in de finale-poule om de landelijke zaterdagniiddagbe- ker. Het Zeeuwse eltfal is als volgt sa mengesteld: doel: H. J. v. d. Vrede (Krabbendijke); achter: J. Cornelissé (Terneuzense Boys) en C. J. Schaap (Rillandia); midden: A. Dommisse (Nieuworp), M. de Rijke (Arnemui den) en M. de Visser (Spui); voor: P. Haak A.Z.V.V.), K. Poortvliet (Arnemuiden), I. Haverhoek (Mevo), H. Houtekamer (Wemeldinge) en C. de Kok (Nieuwdorp). Het spreekt vanzelf, dat deze elf, Zeeuwen op re vanche zinnen Beslissingswedstrijd Oostburg—Aardenburg De beslissingswedstrijd Oostburg Aardenburg in de 4e klas H van Zuid I van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond voor degradatie naar de afdeling Zeeland, wordt gespeeld in Breskens op zondag 1 juni a.s. om half drie. Dynamo-atleten willen Zeeuws record breken Op de sintelbaan in Vlissingen houdt de sportvereniging Marathon op zon dag as. weer regionale atletiekwed strijden. Tijdens deze wedstrijden zal een ploeg van „Dynamo" uit Middel burg een aanval doen op het Zeeuws record op de drie maal 3000 meter. Verder staat er bij de heren op het programma 100 meter, 400 meter, 800 meter, 4 keer 100 meter en de Zweed se estafette (400-300-200-100 meter). De dames zullen hun krachten onder meer meten op de 100 meter, de 800 meter en de 4 keer 100 meter. (Advertentie/ Zondagsdienst Taxi's Middelburg: VAN DOESELAAR, lel. 2153. TRIO TAX. tel. 2680.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15