DE HEER L. ONDERDIJK TE MIDDELBURG BEGRAVEN WALCHEREN Ahrend ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN VRIJDAG 30 MEI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GROTE BELANGSTELLING Waardering voor zijn grote rechtschapenheid. Op de algemene begraafplaats te Middelburg is donderdagmiddag on der grote belangstelling het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer L. Onderdijk, die vorige week Katerdag op 80-jarige leeftijd over leed. Dit de woorden, die door verte genwoordigers van verschillende commissies, verenigingen en instan ties aan de groeve gesproken werden, kwam wel duidelijk naar voren de be wondering en waardering voor de grote rechtschapenheid van de heer Onderdijk, die het hem mogelijk mankte met elk mens goed en eerlijk om te gaan en daarbij te werken voor de armste en gebrekkigste mens. De voorzitter van het Algemeen Mid delburgs Ziekenfonds, mr. P. van Em- pel, verklaarde, dat de heer Onder dijk vanaf 1911 de oprichtingsda tum met alle energie en liefde het Ziekenfonds uitgebouwd heeft tot wat het nu is. Die uitbouw is mogelijk ge maakt door zijn grote kennis en zijn organisatorisch inzicht. De heer Van Empel was er van overtuigd, dat men zich de overledene immer zal herinne ren als de man van het Ziekenfonds, die gestreden hééft voor een zo goed mogelijke verzorging van de zieke mens. Voorts was zijn zorg gericht op het welzijn van het personeel van het Algemeen Middelburgs Zieken fonds. „Het valt bijna niet onder woorden te brengen, wat hij betekend heeft als secretaris-penningmeester voor de vereniging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren", aldus sprak de heer J. L. Dregmans, de voorzitter van deze vereniging. Dertig jaar geleden heeft de heer Onderdijk de vereniging hel pen oprichten en vanaf die tijd heeft hij zijn stempel er aan gegeven. Ver der memoreerde de heer Dregmans de prettige wijze, waarop de heer Onderdijk met de bestuursleden om ging. Ook namens het personeel van de vereniging getuigde spreker van de grote dankbaarheid voor de goede zorgen, waarmee de heer Onderdijk dit omringde. Namens de Nederlandse federatie voor ziekenfondsen voerde de heer J. v. d. Bunt uit Amersfoort, secre taris van deze federatie het woord. „In de federatie nam de heer On derdijk een plaats in", aldus de heer Van de Bunt „die niet gemakkelijk vervangen zal kunnen worden". Eenvoudig Mr. A. J. van der Weel, sprekende namens het bestuur der Godshui zen, schetste de heer Onderdijk als een eenvoudig man, iftaar ook als een rijk man. Mr. Van der Weel voerde tevens het woord namens 'de raad van bestuur van de P.Z. E.M., waarvan de heer Onderdijk 80 jaar lang lid was, namens de comniissie van bijstand voor het provinciaal gasbedrijf en namens de eerste gemeenteraad van na de bevrijding. „In zijn functie van wethouder heeft hij een buitengewoon groot aandeel in deze raad gehad", aldus mr. Van der Schoolkorfbalwedstrijden te Middelburg Op het Nadorstterrein organiseerde de Middelburgse korfbalvereniging Swift weer de jaarlijkse schoolkorf balwedstrijden. Do animo onder de diverse scholen was niet zo groot als andere jaren, maar toch werd er met veel elan gespeeld. Er werd deelge nomen door school J met 2 ploegen, o.l.s. 't Zand, de chr. burgerschool, de Marnix8chool en J. H. van Dale- school, elk met 1 ploeg. In deze af deling werd de chr. burgerschool le, voor de Marnixschool en school J. In de 2e afdeling waren ingedeeld de chr. mulo met 2 ploegen, de openbare ulo met 1 ploeg, de geref. mulo met 2 ploegen en de rhbs met 1 ploeg. Hier werd kampioen de chr. mulo I; tweede werd de geref. mulo I en der de de rhbs. Verder speelde de open bare ulo tegen de rhbs uit Vlissin- f;en. De Middelburgers wonnen met iefst 17—2. Collecte De opbrengst van de Blauwe Week- collecte bedroeg te Middelburg 330. SEROOSKERKE (W.l Geslaagd Te Utrecht slaagde de heer J. A. de Ligny uit Serooskerke (W.) voor het examen vakbekwaamheid detailhan del kachel-smidsbedrijf. Scheepvaartberichten Dui- Nar- Vlisslngen aangekomen op 28 mei veland van Garston. Vlisgtngen vertrokken op 28 mei: wal naar Boston. Vllsslngen gepasseerd naar Antwerpen op 28 mei: Teunika van Goole-llans- weert; Egbert Wagenborg van Skutskaer, Triton van Rochester; Aardenburgh van Rotterdam; 2# mei: Lieve Vrouwekerk van Rotterdam; Rio van Londen-Brussel; Aruba van Hull-Hansweert. Mlrfak N van Las Palmas; Diana V van zee-Gent: Denzo van Londen; Lukas M van zee; Spoorslngel van Southampton: Donau van zee. Vllsslngen gepasseerd van Antwerpen op 28 mei: Peporkust naar Amsterdam; Vedette naar Hul); Lean S naar Elles- mcre Port-Gent; Sandenburgh naar Rot terdam; Gratia naar Halmstad; Heiloc naar zee-Terneuzen; Angela naar Tetg- nemouth-Gent; Hast 5 naar Boulogne; Hulst naar Lissabon; 29 mei: Nore naar Amsterdam; Zephyr naar Roterdam; AvordlJU naar Houston; Trompenberg naar Amsterdam; Blesbosch nanr Dram' men; Barendsz. naar Par. Lindekerk naar Hamburg; Adara naar Truro; Fre- ma naar Aalborg; Meeuw naar zee. Weel. „Hij aarzelde geen ogenblik om ondanks zijn reeds gevorderde leeftijd zijn schouders te zetten onder de herbouw van Middelburg". Uit de woorden van aalmoezenier C. Kroon uit VlisBlngen bleek, dat de heer Onderdijk als voorzitter van „de Regionale commissie voor cultureel werk in de arbeiderskam pen" veel betekent! heeft voor de arbeiders, die onder meer werkten aan de drooglegging van Walche ren en aan het herstel na de wa tersnood in 1953. „Met hart en ziel en met warme belangstelling heeft hij dit werk gedaan en het ook landelijk gestimuleerd", aldus zei aalmoezenier Kroon. De heer M. J. van Poelje uit Vlissin- gen vertolkte namens het gewest Zee land van de P.v.d.A. en van de afde ling Middelburg de gevoelens van rouw, maar zeker niet minder van eerbied en dankbaarheid van de so cialistische beweging. „Met de heer Onderdijk is heengegaan de pionier van de socialistische gedachte in Zee land", aldus de heer Van Poelje, die verder memoreerde, dat de heer On derdijk 60 jaar geleden zijn keuze maakte op een tijdstip, dat er moed voor nodig was om die keus te ma ken. „Zijn werk en gedachte zullen blijven voortleven. Bij ons, maar ook bij zijn tegenstanders", besloot de heer Van Poelje zijn toespraak. Een der familieleden dankte voor de belangstelling en de waarderende woorden. Een groot aantal bloemstuk ken getuigde van het medeleven van velen. Kader Zeeuwse bouwvak arbeiders akkoord met CAO Ruim honderd kaderleden van de Al gemene Nederlandse Bouwbedrijfa- bond, afkomstig uit Zeeland en West- Brabant en vertegenwoordigende 54 afdelingen, hebben zich tijdens een donderdag in Goes gehouden vergade ring akkoord verklaard met de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst. In principe hebben het bondsbestuur en het College van Rijksbemiddelaars reeds overeenstemming bereikt over deze C.A.O., welke evenwel tot voor Sisteren nog niet was voorgelegd aan o afdelingsbestuurders. Volgens de nieuwe C.A.O., die zeer waarschijnlijk op 16 juni a.s. van kracht zal worden, gaan de Zeeuwse bouwvakarbeiders belangrijk meer verdienen dan tot nu toe bet geval is. Hierdoor zal tevens een einde komen aan de ongewenste toestand van het uitbetalen van hoge „zwarte lonen". De vergadering van de Zeeuwse en Westbrabantsè kaderleden stond on der leiding van de districtsbestuurder van de bond, de heer J. van der Hout te Vlissingen. De bondsvoorzitter, de heer C. Brandsma te Amsterdam, heeft in deze vergadering een uitvoe- 'rige en gedegen uiteenzetting gegeven, van de gang van zaken bij de tot standkoming van de C.A.O.-bouwbe- drijf. Ook in Axel actie-comité voor vrije veren Te Axel werd evenals in meerdere plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen een actiecomité opgericht dat zal ijveren voor vrije veren. Als officiële doel stelling koos men het verlenen van steun aan instellingen en organisaties langs geordende en legale weg tot 't bevorderen van de instelling van vrije veren. De actie zal o.a. worden ge voerd met biljetten, waarop gedrukt: „Wij eisen vrije veren over de Wes- terschelde." waarmee zij MIDDELBURG Israël-filmavond Zoals bekend bestaat er in Israël een dringende behoefte aan bossen. Zij zijn o.a. noodzakelijk voor de water huishouding van het land en als bar rière tegen zandstormen. Daarom wordt er geijverd voor een „Neder lands woud", te planten bij Jeruza lem. Hiervoor is uiteraard veel geld nodig. Het bestuur van aquarium vereniging „Barbus Conchonius" te Middelburg zal ten bate van deze bomenactie een filmavond geven. Op woensdag 4 juni zullen in de Schouw burg de volgende films over Israël worden vertoond: „Zo was het", do cumentaire over de gebeurtenissen in Israël gedurende de jaren 1948 1951, „Dagen om te herinneren", een kleurenfilm en „Het verhaal van de Lachisch". Het eerste deel van deze film vertelt over de reis van Joden uit Noord-Afrika die van het op vangcentrum In Marseille naar Israël reizen. Tenslotte wordt vertoond .,Land van belofte", een aantal flit sen over .allerlei aspecten van het mo derne Israël. De heer I. L. Palache, directeur van de Collectieve Israël Actie zal een kort inleidend woord spreken. In de pauze zal Israëlische muziek ten gehore worden gebracht. Jubileumklankon „Juliana" „in vergeten straten". „Jubileumklanken in vergeten stra ten". Onder dit motto besluit het tam boers- en pijperskorps ..Juliana" za terdagavond a.s. zijn uitgebreide ju bileumviering met een mars door de smalste straatjes van de Zeeuwse hoofdstad. Er zijn blijkbaar nog vele mensen, die het nogmaals of alsnog willen zien en daarom zullen de mut sen van de tamboers, hoornblazors en pijpers ook zaterdag gotooid zijn met de gekleurde lampje ook tijdens de natl zo'n succes hadden. „Confetti van 1% Volt' delburgse „vergeten straatjes" zal op vrolijken. De route is: Singelstraat, Schuitvlot- straat, Pilpstraat, Molstraat, Dam, Spuistraat, Spanjaardstraat, Balans, St. Jorisstraat, Zuidsingel, Rozema rijnstraat, Bagijnhof, Pluimstraat, Zuidsingel, Koningstraat, Achter het Hofplein, Lambrechtstraat, Penning- hoeksingel. St. Antheunisstraat, Lan- fe Noordstraat, St. Sebastiaanstraat, enninghoek, Simpelhuisstraat, Wijn gaardstraat, Stadhuisstraat, Lange Noordstraat, Markt, Plein 1940, Kor te Geere, Lange Geere, Langeviele, Domburgs Schultvlot, Achterslngol, Winterstraat, Vlisslngsestraat, Gra venstraat, Markt, Lange Delft, Heren straat, Houtkaai, Lonaensekaai, Bier kaai, Bellinkstraat, Korte Delft, Dam, Molstraat, Singelstraat. De mars begint om acht uur. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat aan zijn bu reau inlichtingen zijn te bekomen over in het tijdvak van 21 tot en met 27 mei 1958 als gevonden aangegeven voorwerpen. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald gelieve dan hiervan kennis te geven ten burele van politic. Grote zwarte hond, type jachthond, reu; linker motorwant; witte gymnas tiekschoen; zwarte jas; sleuteltje ge merkt R.C.O.; blauw zwembroekje en handdoek; lichtgroene, parkiet; goud kleurig; halskettinkje waavaart o plaat jes;-witte nylonsjaal; groen spring touw; sleutel; 2 Hessen cognac; kin- derbril licht montuur; 2 sleutels aan touwtje, lipsmodel; blauw poppetje: stemvork; zijden sjaal; regenjas en regenbroek; 3 bankbiljetten; MaleiB leesboekje; linker witte dameshand schoen; grijs plastic portemonnee met inhoud; Angora poes; geelkleurige kindermanteltje; dop van benzinetank van bromfiets. SINT-LAURENS Succes „ONDO" De korfbalclub ONDO te Sint-Laui ons won tijdens het korfbaltoernooi te Souburg drie bekers en een medaille. Geen wonder dat de leden bij thuis komst eerst een triomfrit maakten door het dorp. VLISSINGEN Bijeenkomst katholieke arbeidersvrouwen De katholieke arbeidersvrouwen ver gaderden woensdagavond in het Ariënsgebouw in de Beursstraat te Vlissingen onder leiding van mevr. C. Klnt-Picavet. Na de opening kreeg mevrouw Ruig het woord, die een verslag van de Haarlemse K.A.V. voorlas, waarin de diocesane werk? zaamheden uitvoerig werden be licht. De voorzitster bracht verslag uit van de reis naar Lourdes, waar aan door zeven dames en twee heren werd deelgenomen. Na de pauze voer den enkele leden een Maria-spel op, dat met een warm applaus werd be loond. Vervolgens wekte pastoor Kos- sen, de geestelijk adviseur, de leden op tot een betere beleving van ver schillende kerkelijke plechtigheden; o.m. het veertig-uren gebed. Ten slotte besprak men de excursie naar- een bedrijf in Utrecht op 26 juni aan staande. Lezing voor N.C.V.B. Voor de afdeling Vlissingen van de Ned. Chr. Vrouwen Bond, die onder leiding van mevrouw Holthuisvan den Broek in de Noorderkapel ver gaderde, sprak ds. Sirag uit Vlaar- dingen over „Jehova's getuigen". (Advertentie) Meer plaats aan tafel, metr ruimte om te loper», meer gelegenheid voor uw kinderen om te 6pelen, meer mogelijkheid tot het bergen van uw serviesgoed, uw boeken w;Wi?r, veel minder werk bij het onderhoud. 'Neem er uw gemak van' itgXAhrtnJ, en bekijk uw goed ingerichte woning met plezier. Nieuwe Burg 31, tel. 4351 Middelburg verkoop: 8.30 tot 17.30 uur (ook zaterdags) Noad verloor met ruim verschil van DOSKO. In de 2e klas werden de leiders met duidelijk verschil door DOSKO ge klopt (4-0). Dit betekende voor NOAD de eerste verliespunten en te- venë het verlies van de leiding aan Brouwershaven dat er 1n slaagde in Ellemeet met 42 van Stormvogels te winnen. MEVO behaalde een zwaar bevochte overwinning tegen SVowK terwijl WIK zich door een 3-1 over winning op Die Gouwe zich wat ver der van de laatste plaats wist te ver- wijdren. Brouwershaven 6 NOAD 5 DOSKO 4 Die Gouwe 6 Stormvogels 4 MEVO 4 WIK 5 SVOWK DES 4 11 4 0 1 4 2 0 2 5 2 0 3 5 10 4 3 0 0 3 9 26—15 8 13— 6 6 12— 7 5 20—18 4 15—18 4 5—7 4 10—14 2 9—16 0 4—12 In de 3e klas A kwamen verschil lende 12-tallen in de afgelopen week tweemaal in het veld. Voor Zeemeeuwen H was het een bui tengewoon gunstige week. Eerst Wist het met maar liefst 7-2 de meerdere te blijven over haar naaste concurrent Renesse waar na vervolgens Zwaluwen II met 7-0 aan de zegekar werd gebon den. Renesse wist zich tegen Brouwershaven II te herstellen en won deze wedstrijd met 4-1. Velo- citas II kwam tegen Stormvogels maar net met de hakken over de sloot (1-0). 5 3 0 10 23— 6 10— 7 2 12 5 5—8 2 2 0 13 12- 0 0 2 0 1- Zeemeeuwen II 5 Renesse 4 Velocltas II 5 Burgh III 3 Br. Haven II 3 Stormvogels II 4 Zwaluwen II 2 In de 3e klas B bleef Unitas n door met 5-2 van DES II te winnen aan de leiding. DSS II blijft echter door z'n dubbele overwinning een bedreiging voor de Zierlkzecënaars. MEVO n werd in eigen huis met 5-1 verslagen waarna Die Gouwe II met 5-0 de kous op de kop kreeg. DES II haalde het stoute stukje uit om WIK II in eigen huls met 4-0 te kloppen. Die Gouwe II en Wik II deelden de punt jes eerlijk (1-1). Un" hitas II DSS II Die Gouwe II WIK II DES II MEVO II NOAD H 1 0 4 2 11 5 13 1 4 2 0 2 3 0 0 3 7 13— 3 7 14— 4 5 10— 9 5 9—8 4 9—9 Kantoorhoudsler J. Smit nam afscheid van Oudelande Donderdagmorgen heeft mejuffrouw J. Smit, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, afscheid genomen als kantoorhoudster van de P.T.T. te Oudelande. Bij dit afscheid waren aanwezig de directeur van de P.T.T. te Goes, de heer Verbaken, de districtsdirecteur, de heer Waele, de waarnemend directeur, de heer Klin kenberg, mejuffrouw Kloevekorn, maatschappelijk werkster bij de P. T. T., de burgemeester en de secre taris van Oudelande en verschillen de collega's en oud-collega's van me juffrouw Smit en haar opvolgster ipe- juffrouw Mol. Do heer Waele sprak de hoop uit, dat mejuffrouw Smit nog vele jaren van haar welverdiende pensioen zal mo gen genieten en bood haar een bloem stuk aan. De heer Klinkenberg zei, dat hij nooit veel van Oudelande hoorde, dit was een teken dat alles goed ging. Hier na haalde hij enkele herinneringen op uit de loopbaan van mejuffrouw Smit als kantoorhoudster. Vervolgens dankte burgemeester W. N. van Liere haar namens de bur gerij voor haar hulpvaardigheid en bood haar een lamp, een elektrisch kacheltje en een doos tafelmessen aan. Mejuffrouw Kloevekorn bood mejuffrouw Smit een koekjesschaal aan. Hierna haalde de heer Oosthoek nog enkele herinneringen uit hot verleden op. Do heer A. Smit dankte als oud ste broer voor do goede gaven on wensen tot zijn zuster gericht en sprak de hoop uit, dut z^fzich, nu zij rilet meer actief deelneemt aan de samenleving, niet eenzaam zal gaan voelen en dat haar vrienden haar zullen blijven opzoeken. s-HEER ARENDSKERKE „De Trekleer" naar de Veluwe in do landbouwschool. Besloten were dit jaar een bezoek te brengen aan de Veluwe met als reisdoel Harderwijk. Na een bestuursverkiezing is de sa menstelling van het bestuur als volgt: J. van Sabben. voorzitter, C. v. d. Male, secretaris. M. Kolc, penning meester, A. Wiskerke en P. Smits, le den. De vereniging telt momenteel 32 leden. In de muziektent op de Deeweide te 's Heer Arendskerke gaven de mu ziekverenigingen „Excelsior" van 's Heer Arendskerke en „Ons Genoe gen" uit Kapel le een concert. Beide korpsen stonden onder leiding van de heer D. Burger uit Kapelle. GOES Concert „Euphonia" Aanstaande zaterdag, 31 mei, geeft de harmonie „Euphonia" te Goes, des avonds om 8 uur, haar eerste zomer- concert in de tent op de Grote Markt, onder leiding van haar directeur, de heer A. v. d. Cingel. Het program ma vermeldt naast enkele vrolijke marsen en bekende walsen, o.m. een solo voor trompet. KATTENDIJKE Raad vergadert. De gemeenteraad van Kattendijke komt hedenavond vrijdag om" half acht in openbare vergadering bij een. De agenaa omvat o.m. de volgen de punten: voorstel tot het aangaan van een geldlening van 5000.bij de N.V. Bank voor Nederlandse ge meenten; bespreking benoeming on derwijzers in verband met vacature; bespreking eventuele sluiting van kleuterschool te Kattendijke. Burgerlijke stand GOES. Bevallen: H. C. A. Hopmans—Stoppelaar, d.; J. Priem—De Jonge, z.; A. Th.- M. Steenhard—Schlllemans, d.; J. J. Slabbe- koorn—van der Weele, z.; A. J. M. van 't Westelnde—Van Velthoven, z.; A. Hooglander—Hoefnagel, z.; A. C. M. de Crom—Van Stee. z.; W. A. van ÓoSt—v. d. Linde, d.; C, J. van der Worp—Kesse- laar, c. M. Zwartepoorte—Leljnse. d. Ondertrouwd: P. Bulls, 25 (aar en A. A. Fraanje, 23 Jaar; M. G. W. Borghouts, 24 Jaar en C. A. A. Schrijver, 21 Jaar. Getrouwd: A. Verslelle, 22 Jaar en N. Zandee, 22 Jaar; J. W. Mijnsbergen, 24 Jaar en A. M. v. d. Heil, 21 Jaar; G. J. van Arnhem. 28 Jaar en P. de Boot, 27 Jaar; J. de Rijke. 25 Jaar en J. P. Kesse- laar, 22 Jaar; D. H. Paauwe, 27 jaar en J. CorneliEse, 25 Jaar; M. de Kraker. 24 Jaar en A. Francke, 23 jaar; J. Eikenhout. 22 Jaar en W. Izeboud, 19 Jaar; J. Montaan, 26 Jaar en D. L. M. de Jonge, 26 Jaar. Overleden: T. van de Velde, 67 Jaar, echtg. van A. Schipper; A. Mol, 67 jaar, echtg. van C. A. Mol; P. Kloosterman, 79 Jaar, wedn. van J. Waverijn; M. Koole, <2 Jaar, wed. van L. Thoolnaar: J. Priem, 42 jaar: c. de Kok, 76 jaar. echtg. van J. J. Goelheer. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 29 mei. Aanvoer 10.000 kg. AA extra 2.10. AA I 1.85; A extra 1.95; A 1 1.75; B extra 1.80; B I 1.60; C extra 1.05; C I 1.45; D 1 1.00; E I 1.15; E II 1.00; F I 1.60; atek 0.75; ondereind 0.12. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT. Amsterdam, 29 mei. De stemming op de heden gehouden aardappeltermUnmarkt wat over de gehele Unie kalm. De dag omzet bedroeg 4 contracten, namelijk 2 in Eigenheimers 35,mm kl. voor okt. f 10.80 en 2 ln Bintje-A 35/45 "mm klei voor nov. A 1 17.00. Opening sportterrein te Nieuwerkerk Nleuwerkerk beleeft zaterdag 7 juni aanstaande de officiële opening van het nieuwe sportveld, ter gelegenheid waarvan éen groots opgezette sport middag zal worden gehouden. Het ruime veld is gunstig gelegen achter de openbare school. Clubgebouw met kleeahokjes en buffet zijn voor een deel geschenk van de Rotary-club Middelburg, een bewijs van medele ven met deze. tijdens de watersnood, zo zwaar getroffen gemeente. Het programma voor de openingsdag ziet er voor sportliefhebbers aantrekkelijk uit. De middag zal om twee uur wor den aangevangen met een muzikale wandeling door de gemeente van het muziekgezelschap. Om 2.30 uur zullen het sportveld en het clubgebouw worden geopend. Om 3 uur volgt een volleybalwedstrijd tus sen Nieuwerkerk en Dreischor, verder finales van de die ochtend gehouden atletiekwedstrijden, om 3.45 een voet balwedstrijd tussen S.I.N.O.T.O. en Middelburg en een korfbalwedstrijd tussen D.S.S. en Swift (Middelburg). Tijdens de rust worden de atletiek wedstrijden voortgezet. Om 6 uur ein digt het sportfeest. 's Avonds om half acht wordt een con cert gegeven door muziekvereniging „Con Amore" van Noordgouwe en concerteert de plaatselijke vereniging „Oefening en Uitspanning" op het plein voor „Ons Dorpshuis". Sprookjesmiddag voor de kinderen van de A.N.G.B. In het Schuttershof to Goes werd zaterdagmiddag voor de kinderen van de leden-van de Algemene Neder landse Grafische Bond uit de afdelin gen Goes, Middelburg, Vlissingen, Terneuzen, Zierikzee en Kruiningen een sprookjesmiddag georganiseerd. Het Amsterdams Jeugdtoneel onder leiding van Desiré Loran voerde „De betoverde laarzen" op. De 300 kinde ren genoten zeer van het spel van de artiesten. Naast het foestclljke auto busreisje, dat de kinderen gemaakt hadden om in Goes te komen, werden MARKTBERICHTEN BARNEVELD. Coöperatieve Veluwse eierveiling Barne- vckl—Eedé Weekaanvoer 900.000 stuks. Handel redelijk. Notering: eieren van 41 46 gram f 7.60—8.36, eieren van 48— 50 gr. f 8.71—9.81, idem van 50—60 gr. I 10.12—11.52, idem van 60—63 gr. t 11.61— 11.91, Idem van 63—89 gr. f 12.04—13.14, alles per 100 stuks, Eierveiling SBE. Aanvoer 927.359 stuks. Handel redelijk. Notering: ueren van 44- 43 gr. f 7.92—8.99. idem van 50—60 gr. f 9.85—11.4, idem van 60—63 gr. f 11.50— 11.66. idem van 63—69 gr. f 11.70—12.80: eende-eieren 66—70 gr. f 9.06—9.55, idem Aan 70—76 gr. f 9.67—10.28, alles per 100 stuk?. Eiermarkt. Aanvoer 1.400.000 Handel kalm. Notering: kippe-eieren 60—64 gr. t 11.75—12.25. algemene prijs f 1195 per 100 stuks, kiloprijs f 1.93, basis 61,8 gr. henne-eieren f 7.50—10.50. Prijsnotering Gelders-Overtjselse vereni ging van eierhandelaren, grote eieren f 11.75—12.25. «2—69 gr., kleine eieren fll 00 —11.50, 56—61 gr. henne-eieren f 7.00—9.00, 39—48 gram. VISMIJN VEERE. 29 mei. Aangevoerd: 626 kg exportgarna len 2.61—2.82; 467 kg schar 0.16—0.24; 79 kg bot 18—26: 66 kg tong 1.88—2.33; 158 kg wijting 0.16—017; 63 kg rog 0.29-0.37; 1 kg paling 1.51: 1 kg ongesorteerde vis 1.06; 2 kg visiever 5.11; 45 kg doorgedraai de vis. zij in de pauze onthaald op limonade en na afloop van de voorstelling kreeg ieder kind een bouwplaat van het on langs geopende Kupers-vakantieoord te Amersfoort ten geschenke. Nieuwe dienstregeling busdiensten. In de dienstregeling van de busdien sten voor Zuid-Beveland werden geen ingrijpende wijzigingen aangebracht. Alleen werden op de lijnen Bórsséle— Goes. Ellewout3diik 'DriewegenGoes en Kruiningen/Yerseke N.S.Yerse- keWemelainge de vertrektijden van enkele ritten iets vervroegd, zodat een betere aansluiting op de eerste expres- trein in de richting Rotterdam werd bereikt. Op de dienst Kruiningen Veerhaven Kruiningen Station N.S. bleven de reeds bestaande snelle aansluitingen van en naar de exprestreinen, ten be hoeve van de reizigers naar en van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, gehand haafd. Voor het eiland Noord-Beveland ko men wel belangrijke veranderingen. De dienst Noord-Beveland—Middel burg v.v. zal met ingang van 2 juni a.s. veranderen van een dienst op werkdagen in een marktdienst, die slechts op donderdag zal worden ge reden. Hier staat tegenover, dat er voor Noord-Bevelanci een zondagsdienst komt. die de eilandbewoners in staat zal stellen viermaal per zondag naai en van Goes te reizen. In de maanden juli en augustus zal bij wiize van proef driemaal per dag (zo wel op zondagen als op werkdagen een verbinding naar en van het Kam- perlandse strand woi'den gegeven. Hierdoor ontstaan drie rechtstreekse verbindingen per dag van Goes naar en van dit recreatiegebied. Zowel Kamperland als Colijnsplaat krijgt op werkdagen een extra rit in de avondurgn naar en van Kortgene Veer met aansluiting naar en van Goes. Thans vertrekt de laatste rit van Kamperland om 18.25 en dit wordt 20.25. Voor Colijnsplaat zijn deze tijden 19.30 en 21.30. WAARDS De heer J. B. P. van Houte Lzn. te Waarde slaagde in Den Haag voor het vakdiploma beroepsvervoer. „Arie van de boo!" hield receptie in Zierikzee. Geschenken van „vaste klanten". In hotel „Het wapen van Zeeland" te Zierikzee heeft de heer A. van Loon, „Arie van de boot", de be kende conducteur van de provinciale stoombootdienst Zeeland, die thans op 63-jarige leeftijd na een dienst tijd-van 37 jaar met pensioen gaat, donderdagmiddag een drukbezochte receptie gehouden voor alle reizigers, die regelmatig van de bootdlenst Zie rikzeeKatseveer gebruik maken. Het heeft „Arie" niet aan belang stelling ontbroken. Zeer veel vaste klanten, zoals hij het zelf noemde, hebben hem gecom plimenteerd met zijn afscheid en hij was het meest getroffen door het fraaie geschenk, dat hij aangoboden kreeg namens deze „vaste klanten". Enige tijd geleden was namelijk een klein comité opgericht, door de vaste reizigers van en naar Zierikzee. In dit comité hadden zitting de heren Z. C. Salomé uit Kortgene. M C. Loe- ve uit Goes, C. Bouwer uit Veere en J. de Kok uit Goes. Zij hielden een inzameling en van het bedrag heeft men „Arie" een bijzonder fraaie giet ijzeren schemerlamp aangeboden. Het overschot van deze inzameling werd de heer Van Loo in een gesioten en veloppe overhandigd. De heer Salomé overhandigde de scheidende conduc teur het cadeau in zijn woning. In een korte toespraak wees de heer Salomé o.m. op de grote plichtsbe trachting vah de heer Van Loo. Naast deze geschenken ontving de scheidende nog een barometer van een particuliere firma en talloze do zen sigaren. Het officiële afscheid van „Arie" kreeg wel een bijzonder tintje door het bezoek van de burge meester van Zierikzee, mr. F. Th. Dijekmeester en diens moeder. Mevr. Dijckmeester is wel één van de oud ste, vaste klanten op de dienst Katse veerZierikzee. Het officiële afscheid van „Arie van de Boot" zal zaterdag plaatsvinden, tegelijk met de officiële eerste vaart van de provinciale boot naar de nieu we aanlegplaats „De Val". De heer Van Loo is met zijn gehele familie uitgenodigd deze vaart mee te maken Statenzitting op 1 juli. De Provinciale Staten van Zeeland zullen voor het eerst in nieuwe sa menstelling bijeenkomen op dinsdag L juli aanstaande. Men zal dan over gaan tot verkiezing van Gedeputeerde Staten voor de periode 1958-1902.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15