PÏL00T STORM ontvoerd in de stratosfeer VOOR „VRIJE VEREN" BIJ DE MINISTER OP AUDIËNTIE WALCHEREN ZUID-BEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN NOORD ZEELAND DONDERDAG 29 MEI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 7. NU OOK „WEST" IN COMITÉ Meningen over wensen lopen nog uiteen De protestvergadering, die een „voor lopig comité Zeeuwsch-Vlaanderen eist vrije veren" woensdagavond in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg be legde, heeft een vrij rustig verloop gehad. Er bestond voor deze vergade ring, die werd geleid door de heer H. J. Colsen uit Sluiskil, slechts matige belangstelling. Toch konden tegen het einde van de bijeenkomst zes verte genwoordigers worden aangewezen, die voor West Zeeuwsch-Vlaanderen in een commissie zitting zullen nemen. Deze commissie, waar „Oost" reeds eerder zes vertegenwoordigers in aan wees, zal een audiëntie aanvragen bij de minister van verkeer en water staat, mr. J. Algera. De dus thans twaalf leden tellende commissie, waarin de verschillende takken van 't Zeeuwsvlaamse econo mische leven zijn vertegenwoordigd, zal zich in een a.s. zaterdag te Sluis kil te houden vergadering beraden over de argumenten, die in de minis terskamer naar voren gebracht kun nen worden. Het plan is, op de dag van de audiëntie met enige honderden personen- en vrachtauto's uit Zeeuwsch-Vlaanderen naar Den Haag te rijden om daar in een manifestatie kracht bij te zetten aan de Zeeuws- Vlaamse wensen voor de veergelden, op, de Westerschelde. De voorzitter van deze protestverga dering deelde mede, dat van deze auto's, die onmogelijk alle tegelijk met de veerdiensten kunnen worden overgezet, een deel over Antwerpen zal rijden. Bij de Moerdijk hoopt men de stoet te formeren. Men zou reeds verzekerd zijn van een politie-escorte, zor'deelde "de heer Colsen mee. Ter loops merkte voorzitter Colsen nog op, dat hij de indruk had, dat de nieuwe tarieven per 1 juli a.s. nog niet zullen worden ingevoerd. Het is iu deze protestvergadering niet geheel duidelijk geworden, of men nu voor geheel vrije veren zal pleiten, dan wel voor behoud van de huidige tarieven. De meningen, althans de West-Zeeuwsvlaamse meningen, liepen hierover nog al uiteen. „NIET BIJ BELGIË". De heer Colsen deed andermaal een scherpe aanval op de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaande ren en op het lid van Gedeputeerde Staten, de heer M. J. van Poelje. Met klem wees hij er vervolgens op, dat het niet de bedoeling is, straten op te breken of veerpleinen te bezet ten. De bedoeling van het voorlopig comité is alleen op rustige wijze in D^n Haag protest aan te tekenen. Scheepvaartberïchten vijssfrigen aangekomen op 27 mej:. Ur- nitfló. van Gent; 28 mei« Janny van Hans- vfissingen vertrokken op 27 mei: Urma- Jcrnaar Fowey; 28 mei: Janny naar Lon den. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 27 mei: Tim van Skagen; Linclekerk van Basra; Oranjeborg van zee-Gent; Margaretha van Oosteode-Gent; Nore van Roterdam; 28 mei: Sandenburgh van Rotterdam; Start van Rotterdam-Gent; Nèptuhus van Belfast-Gent: Kora van Rotterdam; Frema van Colchester; Tan- ny van zee-Gent; Flardinga van Ipswich. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 27 mei: Manta naar Rotterdam: Muphrid N' naar Rotterdam; Corsica naar Londen; Tipda naar zee; Ampenan naar Amster dam; .Nassauhaven naar Roterdam: Im port naar Rotterdam; Aegir naar Londen; Néstor naar Rotterdam; Odile R naar Chatham-Gent: Taurus naar Newhaven- Gent; Wulp naar Rotterdam; 28 mei: Ador naar Cprk; Arendskerk naar Rot terdam; Elda naar Londen; Bounty naar Londen; Orion naar Rotterdam. „Wij wensen ook niet", zo vervolgde hij, „dat er op muren geschreven wordt: „Wij wensen bij België te ko men". Wij zijn Nederlanders en wil len door Nederland worden gehol pen". Uit de vergadering kwam nog naar voren, dat de internationale weg van Nederland naar België en Frankrijk in de toekomst, met name na de ver wezenlijking van het Deltaplan over VlissingenBreskens zal lopen. Er zou, aldus deze mening, geen goedko pere en geen kortere bestaan. Als men rekening houdt met dit interna tionale belang zal alleen een vaste oeververbinding de enig juiste oplos sing zijn. Een andere mening was, dat nit de „wegen belastingpot" teveel wordt „versnioezeld"; uit deze pot zou, aldus deze mening, wel het jaar lijkse tekort van de Westerscheldeve- ren kunnen worden betrokken. In de commissie hebben voor „West" zitting genomen de heren A. J. Ris- seeuw, Schoondijke (landbouw); A. Roest, Breskens (horeca en toeris me); Schijf, Terneuzen (beroepsver voer); H. Oosterbaan, Oostburg (aardappel- en strohandel); F. A. Ko- lijn, Oostburg (algemeen) en A. Drost, Middelburg (eigen vervoer ders. Wedvluchten „De Postduif", Lamswaardc. Vlucht op Arras. Uitslag: 1 J. Verras: 2 en 7 C. Reyns; 3 A. d'Hondt; 4 B. v. Leemput; S en 6 A. van Dorsselaer; 8 J. v. d. Kre ken; 9 Th. Seghers; 10 J. Eysacker, allen Lamswaardc. Sociëteit „Rapenburg". Vlucht op Door nik. Uitslag: 1 en 3 J. Wentzler; 2 en 6 R. de Guytenaere; 4 C. Stallaert; 5 en 8 J. Staepels; 7 J. Schelffaut; 9 R. Due- rinck; 10 V. Kool, allen gem. Vogelwaar de. Comb. Boschkapelle—Hengstdijk. Vlucht op Doornik. Uitslag: 1 en 8 J. de Rijk; 2 E. Piessens, beiden Boschkapelle; 3 en 7 E. Beukens, Hengstdijk; 4 J. Remo- rie; 5 F. Warrens, beiden Boschkapelle; 6 E. de Kort, Hengstdijk; 9 A. v. d. Mey- den, Boschkapelle; 10 B. v. Goethem, Hengstdijk. „De Snelle Duif", Terhole Vlucht op Arras. Uitslag: 1, 2, 3, 4, 5 en 10 H. Col sen; 6 P. de Kort; 7, 8 en 9 P. Chrlstl- aans, allen gem. Hontenlsse. Sociëteit „Lamswaarde", Vlucht op Dour- dan. Uitslag: 1 en 2 J. Eysackers; 3 R. Rottier; 4 en 6 A. v. Dorsselaer; 5 en 7 A. Freyser; 8 en 9 D. de Booy; 10 P. de Vree, allen gem. Hontenlsse. „De Vrede", Sas van Gent. Vlucht op Arras. Uitslag: 1 R. Gelrnaerdt; 2 L. Mor- cus; 3 en 5 C. Vermeulen; 4 G. Vermeu len; 8 K. de Bakker; 7 A. Clayssens, 8 J. Renlque; 9 B. Colpaert; 10 P. Fer- mont, allen Sas van Gent. YERSEKE Geslaagd De heer C. F. Stevense te Yerseke slaagde te Den Haag voor het exa men van de belasting der registra tie én successie. Benoeming Met ingang van 1 september a.s. is benoemd tot onderwijzer aan de Christelijke school Kakeldans te Yerseke, do heer G. Tlssink te Axel. Wedvlucht De P.V. „De Noordster" te Yerseke nam deel aan een wedvlucht vanuit St. Quentin met 349 duiven. De eerste 10 prijswinnaars waren: 1. C. A. Elenbaas; 2. Joh. van Es: 3. M. Pekaar Jz.; 4. H. J. Lacor; 5. Joh. van Stee; 6. C. Vermast; 7. J. A. van de Plasse; 8. en 9. M. Mol; 10. M. Pekaar. GOES Wedvluchten De postduivenhoudersverenlging „De Rode Doffer" te Goes hield een wed vlucht van St. Quntln. De uitslag was: 1., 7. en 8. D. Kloosterman; 2. C, Snoep: 3. en 10. M. Tilroe; 4. U. I. van Bemden; 5. A. Heijnsdijk: 6. W. Scheers; 9. I. Schuiling. KRABBENDIJKE Wedvlucht De postduivenhoudersverenlging „De Scheldedulf" te Krabbendijke hield een wedvlucht vanuit St. Ghislaln, met duiven. Uitslag: 1 W. Krljnsen: 2. 3, 4 en 10 C. Clement: 5 Jan Minnaard; G L. Paauwe; 7 J. Altewijn; 8 en 9 H. A Breker. Concerten Zaterdagavond concerteerden in de mu ziektent ie Krabbendijke de muziekge zelschappen uit Rilland, Waarde Krabbendijke. Dit evenement ln ver band met het. concours tc Arnemulden, trok-veel belangstelling. Wedvluchten De postduivenvereniging „Zeelandia" te Middelburg hield een drietal wed vluchten vanuit Pont St. Maxence, St.. Denis en St.-Ghislain, allen Frank rijk. Bij Pont St. Maxence werden de eer ste tien prijzen behaald door: 1., 3 5. en 8. J. Poelman; 2. en 9. P. van Sabben; 4. J. van Bezen; 6. Philipse; 7. en 10 L de Voogd. Bij de vlucht vanuit St. Denis werden de eerste tien prijzen verdiend door: 1., 2., 3., 6. en 10. P. van Sabben; 4. A. Hooftman; 5. en 7. L. de Voogd; 8. B. Biesen; 9. I. v. d. Driest. Bij de vlucht St. Ghislain gingen de tien prijzen naar: 1., 4„ 6., 7. en 9 P. van Sabben; 2„ 5. en 8. C. de Graaf 3 P. Philipse; 10. J. Poelman. VLISSINGEN Te Den Haag slaagde voor het voor lopig diploma scheepswerktuigkundi- ge ae heer W. Roelse te Vlissingen, leerling van de school voor scheeps- werktuigkundigen te Middelburg. NUTSBIBLIO - Het boekenbezit van de Nutsbibliotheek te Vlissingen werd ultgebveid met de volgende werken: Harald Baumgarten, Dokter Solm; dr. v. d. Bergh v. EysLnga, De ziel der menschheid: Richard Bissell, Misslssipi; Tayler ColdweU, Nooit gewon nen nooit verloren, a Rufus b Estella's rivale, c Wonderlijke wegen van het lot; Agatha Christie, Miss Marple en baar 13 problemen; Leonore Caffee, Geloof in de toekomst; Siegfr v. Praag, Seizoenen; Jan H. Eekhout, De zonderlinge avontu ren van meneer Peacock; M. A. M. Renes Boldingli, En nog zingt de leeuwerik; Edgar Maass, Heerser zonder kroon; Thor Heyerdaal, Aku-Aku; Erra v. Apel doorn, Buitelingen; Guus Betlem, Verlo ving bij spotlights; Jan Fabrlclus, Tempo doeloe; Christine Bruckner, Voor de spo ren vervagen; Francoise Sagan, Bonjour Tristesse; idem, Binnen een maand bin nen een jaar. Advertentieoptocht van „Het Fort" Woensdagavond trokken een aantal kinderen tussen de 6 en 13 jaar met fleurige borden, waarop zij de kwa liteit van de waren van verschillen de Vlissingse middenstanders aan- rezen, onder de vrolijke tonen van e harmonie „Sint Caecilia" en de jeugdrumband van „Ons Genoegen" door Vlissingen. Het was de adver tentieoptocht, die de speeltuinvere niging „Het Fort" ter gelegenheid van de bazaar, die de opening van de speeltuin vooraf gaat, had geor ganiseerd. De borden, die de kinde ren droegen, hadden 's middags al dienst gedaan bij de ruilbeurs op de Nieuwe Markt. De organisatoren van de bazaar hebben namelijk hier aan een advertentieverzamelwed- strijd verbonden, die zijn hoogtepunt bereikte in deze ruilbeurs en op tocht. Zaterdagavond om 6 uur zal in de bazaartent op de Nieuwe Markt de uitslag van de verschil lende wedstrijden bekend gemaakt worden. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van de commissaris van politie te Vlissingen zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgen de gevonden voorwerpen: enkele rij wielen en autopeds, haarstrik, zak boekje, kinderschoentje, visnetboei, zwembroekje met baddoek, kinder- portem.onnee, sleutels, handschoe nen, snoer kralen, jongensjas, brillen met en zonder etui, rolfilm, arm bandje, ceintuur, bal, voetbalkous, schuimrubber zadeldek, jongensjasje, brillen, rijwieltas, sjaal, portemon nee, babyschoentje, voetbal, vulpen, rozenkrans, muntbiljet, armband, handschoen, visitetasje, boodschap pentas, speelgoedbeestje en psalm bijbeltje. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Concert „O.N.D.A." De muziekvereniging „O.N.D.A." te Nieuw- en Sint Joosland maakte een rondgang door het dorp gevolgd door een concert op het schoolplein onder leiding van haar directeur, de heer J. Meliefste. Het concert werd door vele belangstellenden aangehoord. SINT-LAURENS Uitslag ringrijden I. P. Rooze, 28 ringen; 2. M. Koole, 26; 3. S. de Visser, 21; 4. J. Wisse, 19; 5. C. van Slooten, 18; 6. C. Abrahamse, 16; 7. F. Wisse, 15; 8. D. Willemse, 14; 9. V. Rooze, 11; 10. C. Marinissen, 11; II. M. Verhage, 8; 12. J. Francke, 4. Afzonderlijke prijzen: 1. P. Rooze; 2. S. de Visser; 3. M. Koole; 4. C. Abra hamse; 5. C. Marinisssen. Prijs burge meester en pollepel, S. de Visser. Collecte De collecte voor de drankbestrijding bracht in Sint Laurens 36,23 op. De^ opbrengst van de collecte voor de drankbestrijding in Serooskerke be droeg 35.03. O.- EN W.-SOUBURG Mars „Vlijt en Volharding" Vanavond zal de muziekvereniging „Vlijt eri Volharding" te Souburg een mars maken door een gedeelte van de gemeente. Dit in verband mot het op het concours te Arnemuiden be haalde succes. Tenslotte zal men bij eenkomen in het muzleklokaal aan de Burchtstraat. De mars begint om 8 uur. Schoolhoofd benoemd In de plaats van de heer Los, die naar elders vertrekt, Is tot hoofd van de School met de Bijbel te Sou burg benoemd de heer M. Contant, thans onderwijzer aan deze school: „De Vrede", Sas van Gent. Vlucht op Doornik. Uitslag: 1 L. Morcus; 2 G. Ver meulen; 3 R. Gelrnaerdt; 4 P. Fermont; 5 M. Houtepen; 6 Th. de Waele; 7 E. Tie- leman; 8 G. Gelrnaerdt; 9 G. Begijn; 10 A. Lampo, allen Sas van Gent. „Zondags Vermaak", St.-Jansteen. Vlucht op Quievrain. Uitslag: 1 C. Schuerman; 2 C. de Kind; 3 A. Sturm; 4. 5, 6 en 7 F. Blomhaert; 8 P. Audenaerdt; 9 L. van Dorsselaer; 10 A. de Backer, allen St.- Jansteen. „De Herleving", Kloosterzande. Vlucht op Arras. Uitslag:. 1 en 8 B. Plasschaert; 2 en 7 P. Matthijssen; 3 E. van Caluwe: 4, 5 en 10 H. Colsen; 6 en 9 P. Duerinck, allen gem. Hontenlsse. „Nieuw Leven", Koewacht. Vlucht op Arras. Uitslag: 1 en 3 F. de Waele; 2 A. Martens; 4 P. Goossens; 5 L. v. Gimste; 6 en 9 A. v. GIJsel; 7 P. van Goethem; 8 A. Matthijs; 10 gebr. Elegeert, allen Koe wacht, Sociëteit Koewacht. Vlucht op Arras. Uitslag: l en 2 A. van Hooye; 3 J. Ver bist; 4, 8 en 10 Petr. de Waele; 5 A. van Gijsel; 8 en 7 L. van Gimste; 9 gebr. Audenaerdt, allen te Koewacht. „Nieuw Leven", Koewacht. Vlucht op Dourdan. Uitslag 1, 2 en 7, A. van Gijsel; 3 R. de Waele; 4 .A. v. Nieuwlande; 5 F. Thoy; fi A. van Hooye; 3 gebr. de Cock; 9 P. de Letter; 10 A. IJsebaert, allen Koewacht. Sociëteit Koewacht. Vlucht op Dour dan. Uitslag: 1 A. Matthijs; 2 F. Thuy; 3 A. van Hooye; 4 A. van Gijsel; 5 L. Belaert; 6 C. Lammens; 7 P. Coe- nen; 8 gebr. Elegeert; 9 R. de Guchténei- re; 10 L. v. Gimste, allen te Koewacht. „Verwachting", Axel. Vlucht op Bre- teull. Uitslag: 1 R. v. Waes, Klooster zande; 2 en 6 A. Blommaert, Axel; 3 en 9 J. Dieleman, Axel; 4 E. Baecke, West- dorpe; 5 J. Wieland; 7 J. Engels; 8 E. v. Dorsselaer; 10 F. Verschueren, allen te Axel. „Eendracht", Terneuzen. Vlucht op Bre- teuil. Uitstag: 1 en 9 J. de Smidt; 2 M. v. d. Akker; 3 A. Houcke; 4 C. v. d. Bulck; 5 en 6 J. Klaassen; 7 gebr. van Kerekvoorde; 8 C. de Rijke; 10 L. de Pooter, allen Terneuzen. „Eendracht Maakt Macht" Terneuzen. Vlucht op St.-Quentin Uitslag: l, 5 en 8 A. v. d. Linden; 2 K. Oppeneer; 3 A. Buyze; 4 D. Deurwaarder; 6, 7 en 9 W. de Vos; 10 P. Verberkmoes, allen Ter neuzen. Wedvlucht van „Nog Sneller" te Bres kens op Breteuil. Hoogste snelheid 1432 m. Uitslag: 1 C. J. v. Opdurp; 2 en 3 P, Buize; 4 P. v. d. Walle; 5 A. v. d. Voorde; 6 E. Pie- terse; 7 A. de Jonge; 8 I. Schippers; 9 J. Jacobs; 10 A. v. d. Voorde. Wedvlucht van E.D.B. V.V. te Sasput op Breteuil. Hoogste snelheid 1522 m. Uit slag: l De Poorter 4; 2 Th. de Smith; 3 G. M. Calon; 4 G. de Wever; 5 A. de Wever; 6 De Poorter 4; 7 De Poorter 3; 8 De Poorter 2; 9 en 10 G. Dobbelaere. Uitslag wedvlucht Zeeuws-Vlaamse Bond van zondag 25 mei vanuit Bre teuil met 131 duiven. Hoogste snelheidi 1489,2 meter. 1. C. van Opdurp tc Breskens; 2. Th. de Smit, Breskens: 3. en 6. P. Buize, Breskens: 4. A. de Putter, Cadzand; 5. W. de Die. Zuïd- zande: 7. Ch. de Poorter, Slijkplaat; 8. P. van der Walle, Breskens: 9. A. de Jonge, Breskens; 10. A. van Gijs, Groede. Verbond voor Veilig Verkeer In „Du Commerce" te Terneuzen hield de afdeling Terneuzen en omge ving van het Verbond voor Veilig Verlceer onder voorzitterschap van Ir. J. F. Denie haar slechts matig bezochte jaarvergadering. In zijn openingswoord wees de heer Denie cr onder meer op, dat ditmaal de ver gadering niet door een aantrekkelijk bijprogramma kon worden omlijst, omdat de laatst gehouden actie de afdeling veel geld heeft gekost. Van de heer G. Goossens was bericht binnengekomen, dat hij om gezond heidsredenen als bestuurslid is afge treden. De heer K. Reinders, korps chef van de Terneuzense gemeente politie, stelde een verkeers-cursus sa men, bestemd voor het onderwijzend personeel, teneinde dit op te leiden voor het geven van verkeersonder- richt aan de schooljeugd. De moei lijkheid hierbij is echter het vinden van een instructeur. De heer Denie merkte tijdens de vergadering nog op, dat het Verbond voor Veilig Ver keer de opleiding voor het school- verkeersexamen heeft moeten over nemen. In de praktijk kwam het ech ter hierop neer, dat de politie, aan wie daarvoor dank werd gebracht, dit bleef doen. Verder werd medegedeeld, dat tot 2 juni a.s. amateurfoto's kunnen wor den Ingezonden voor de landelijke wedstrijd van Veilig Verkeer. Uit het jaarverslag van de heer E. Russchen bleek een te geringe be langstelling van de zijde der leden, terwijl het met de kennis der ver keersregels over het algemeen droe vig gesteld ls. Onder dankzegging aan het gemeentebestuur werd er verder melding van gemaakt, dat het schoolverkeersexamen in samenwer king met de leerkrachten uitstekend is geslaagd. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer C. J. Udo bleek een batig saldo van 448.07. De periodiek aftredende bestuursle den, de heren Russchen en Schel- straete werden bij acclamatie herko zen, waarna tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer A. van Waart. Tot nieuw lid van de kascommissie werd benoemd de heer Dieleman. Bij de rondvraag werd de aandacht ge vestigd op diverse gevaarlijke pun ten in de gemeente. De mededeling werd gedaan, dat de bushalte op de Markt binnen afzienbare tijde in ver band met het dempen van het Vis- sershaventje, zal worden verplaatst. Verder werd verzocht om politietoe zicht bij de Axelsebrug bij het schut ten van schepen omstreeks het mid daguur. NIEUW-NAMEN Biljartdemonstratie Te Nieuw-Namen (gem. Clinge) gaf de bekende biljarter Kees de Ruyter een demonstratie. De heer P. Kegels werd in een partij met voorgift (van 325 car.!) verslagen in twee beurten. De'heer P. Bosman met v.oorgift van :50 car. verloor- een partij van 300 car. in 7 beurten (kader). De heer A. Bleyenbergh won een partij 3- banden (met voorgift van 12 car.) van grootmeester De Ruyter. De ve le aanwezigen genoten van een unie ke demonstratie. KOEWACHT Raad vergadert De raad van Tholen vergadert vrij dagmiddag 30 mei om half drie. Ge sproken zal o.m. worden over het aangaan van een geldlening, de be noeming van onderwijzend personeel: de uitgifte van grond in erfpacht en over een garantie voor het openlucht spel. AXEL Wandelvierdaagse Det afdeling Axel van het Nederlandse Rode Kruis zal een avond-vierdaagse or ganiseren van II tot en met 14 Juli a.s. Voor deze wandelmarsen nestaat reeds nu veel belangstelling. Polio-bestrijding Te Axel werd aan de daarvoor in aanmerking komende kinderen de derde en laatste inenting gegeven in de serie tegen de polio-bestrijding. Gedurende de zomermaanden zullen geen vaccinaties worden toegediend. De kinderen, die geboren zijn in an dere jaren dan 1955 zullen hun der de „prik" in oktober a.s. ontvangen. KLOOSTERZANDE Opening speeltuin Zaterdag 7 juni zal te Kloosterzande de nieuwe speeltuin worden geopend. Deze speeltuin kwam tot stand door particulier initiatief. Er werd een ver eniging opgericht met een voorlopig bestuur waarin zitting hadden de he ren J. Steyns, C. Roctus, C. Schelf hout, kapelaan G. van Nistelrooy. Deze heren bouwden een vereniging op met momenteel 2000 leden, die de benodigde gelden bijeen brachten. De naam van de vereniging werd gezocht in de geschiedenis van Kloosterzande en zodoende werd de speeltuinvereni ging „De Honte" geboren. Door de mannelijke bevolking werd het ter rein opgeknapt, vrachtrijders stellen hun auto's beschikbaar en thans is het zo ver dat men op 7 juni a.s. de poorten kan openen. Schieting Te Koewacht werd een grote schie ting georganiseerd, waaraan niet minder dan 75 schutters deelnamen. De uitslag van de wedstrijd was als volgt: hoogvogel. A. Rottier; zijvo gels: A. v. Overloop: H. Herwegh; kallen: A. Suy (allen te Koewacht). VOGELWAARDE Benoeming onderwijzeres Tot onderwijzeres aan de;- lagere school te Hengstdijk (gem. Vogel waarde), werd per 1 aug. a.s. be noemd mej. J. C. M. Remijn te Os- senisse. ZAAMSLAG De „Hemava"-colIecte bracht f 82.37 op. Uitvoeringen „Crescendo" De r.-k. toneelgroep „Crescendo" geeft op zaterdag 31 mei en zondag 1 Juni a.s. in het parochiehui» een tweetal opvoe ringen van „Liefde en zwarte kunst", een vrolijk spel van John van Druten. De regie heruit bij Herman Bruggen. Examen De heer A. Hamelink, vroeger te Terneu zen, thans werkzaam op de provinciale griffie te Middelburg, slaagde te Rotter dam voor het examen waterschapsadmi nistratie, Eerste hulp in oorlogstijd In het openbaar Petrus Hondiuslyceum te Terneuzen werd in het kader van de or ganisatie bescherming bevolking het exa men afgenomen ter verkrijging van het diploma „Eerste hulp in oorlogstijd". De examencommissie bestond uit de dokto ren H. de Jong, Oostburg; A. C. S. van Breda Vriesman, Terneuzen en Th. Wecft- gelaar, Sluiskil. Het diploma E.H.I.O. werd behaald door de dames P. J. C. Verlinde—Maandag. L. A. L. Lipjes—De Wolf. zuster Bauwens, A. Baert—Luljkcks, E. Paulusse—Van der Hooft; J. van der Hooft—De Jonge; F. Sehelstraete; C. Dlerlx—Seinen; A. de BlaeiJ en door de heren J. C. L. Lam mens, W. van Leeuwen, K. J. Schoonak- ker, K. de Blaeij, J. Dhont, O. Pleters, C. de Smet, A. van Driel en P. Hamelink. Drie kandidaten werden afgewezen. Gemeenteraad De raad van de gemeente Terneuzen komt maandag 9 Juni a.s. in openbare vergadering bijeen. RETRANCHEMENT Collecte De collecte voor de zending bracht in de Nederlands Hervormde Kerk te Retranchement f 48,14 op. Schoolsportwedstrijden De schoolsportwedstrijden te Re tranchement, waaraan 177 leerlingen deelnamen uit Nieuwvliet, Cadzand, Zuidzande en Retranchement, zijn wel enigszins in het water gevallen; Na de atletiek en behendigheidsproe- ven was de regen spelbreker, tenge volge waarvan de slagbalwedstrijden uitgesteld moesten worden. Van de A., B, C, D en E-diploma'? werden er respect. 37, 60, 58, 19 en 3 uitgereikt. De wedstrijden werden bijgewoond door de consulent der lichamelijke opvoeding, de heer S. Klompe uit Goes. ZAAMSLAG Collecten Te Zaamslag werd door een tiental jeugdige collectantjes een collecte ge houden ten bate van „H.E.M.A.V.A." („Hedenesse", „Maranatha" en „Val- kenheide"). De opbrengst bedroeg 62,37. SINT-JANSTEEN „St. Caecilia" Door de KJR.O. werd een H. Mis uit- fezonden vanuit de parochiekerk te t.-Jansteen. Vocale medewerking werd verleend door het gemengd koor „St.-Cecilia" onder leiding van de heer W. Bartz, dat momenteel deel neemt aan een internationaal koör- festival te Cork in Ierland. Advertetitiej Er hoeft maar lata varkeard te vallei es de assrhrasd laait op. Brandend maagzuur oprispend soms tot hoog in de keel, kunt U met Ren- nies blussen, in tijd van een „mum". Een ware uitkomst, zo'n paar Ren- nies bij de hand. Een-voor-een hy giënisch verpakt en in te nemen, zonder dat er een haan naar kraait. Gewoon maar laten smelten op de tong. En nog smakelijk bovendien. 886. „De tocht had verder 'n zeer gunstig verloop en iedereen aan boord van de Exodus n prees het goede inzicht van de commandant. Zonder die hoognodige aan vulling van hot water- en zuurstof tekort, zouden er stellig vele slachtoffers ge vallen zijn in die laats! e etappe naar do nieuwe pla neet. Eindelijk kwam Vale- ron beter in zicht en het duurde niet lang, of men kon met het blote oog het dichte wolkendek ontwaren. In een wijde boog om de planeet cirkelend, werd de snolheid afgeremd en wachtte mon op de radioverbinding met de post van het reeds eerder gearriveerde contingent. Dit contact kwam echter ongewoon laat tot stand. De commandant van het schip begon zich al zorgen te maken en niet ten onrechte, want toen de stem van de post eindelijk uiterst zwak doorkwam, bleek dat. de kolonisten in grote moeilijkheden zaten. De Exodus II kwam juist op tijd om hen te ontzetten uit een langdurige omsingeling door Groene Mannen. Deze oor spronkelijke bewoners van Valéron hadden zich blijkbaar voorgenomen de ongewenste indrin gers ton koste van alles van hun gebied te ver drijven. Hun inferieure wapens waren niet op gewassen tegen die der Titanen, maar hun nu merieke meerdorheid zou de strijd uiteindelijk toch in het nadeel der kolonisten hebben be slist, als de Exodus H niet op het kritieke ogen blik van de belegering gearriveerd was. De aanblik alleen al van het gigantische ruimte schip ontnam zelfs de dappersten der Groene Mannen alle vechtlust. IJlings sloegen zij op de vlucht. Marktberichten VEILING .WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 28 mei. Aardappelen: Koopman» Blauwe, grote 14.90—16.80. Bintjes, grote 14.60. Vroege aardappelen, grote 1.28—1.33, ld. kriel l.oi. Fruit: Aardbeien, doos 61—83. Groenten: Sla A 4—6. id. B 4—5. Spina zie 38—57. Andijvie 31—43. Radijs 6—14. Bospeen 49—64. Postelein 38—56. Rabar ber 19—28. Ramenas 7—9. Boskroten 37— 48. Prei 20—28. Waspeen 71—73. Asper ges 1.06—2.76. Bloemkool, 4 st. p. kist 78—83, idem 6 st. p. kist 55—71, idem 8 st. p. kist 22—56, idem 10 st. p. kist 20— 29, idem 12 st. p. kist 12—17, idem 15 st. p. kist 10—15. Komkommers A 53—55, B 47-49, C 37—40, 27 mei. Aardbeien I exp. 45—55, I 3544, n 1933, afw. 12 per doos van twee ons. Groenten: aardappelen 7—9, kropsla 9, bloemkool 24—26, spinazie 30, uien 12, ra- ha rbpr ia, radijs 11. VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A, TERNEUZEN Per 100 stuks in centen: Sla A H 4—6.10. Per stuk in centen: Bloemkool A II 70, idem B II 40—57, idem C H 17—24. Witte komkommers B 50. Per bos in centen: Selderij 12. Peen II 50—62. Radijs 13—14. Sjalotten 10. Per kg in centen: Andijvie 54—58. Rabarber 22—24. Spinazie, afwij kend 25. Tomaten A 1.80—1.86. Uien II 6.10. Asperges B I 1.60—1.64, B II 1.40— 1.62. C 96—1.20. Glasaardbeien per doos: I 65—66, II 50 ASPERGEVEIL1NG BERGEN OP ZOOM 28 mei. Aanvoer 12.300 kg. AA extra 2.05, AA I 1.80, A extra 1.90, A I 1.75, B extra 1.75, B I 1.55, C extra 1.55, C I 1.30, D I 0.95, E I 1.05, E II 0.95, F I 1.55, stek 0.75. VEILING BERGEN OP ZOOM 28 mei. Andijvie 15—16. Bloemkool 10— 69. Bospeen 16—60. Radijs 5—13. Sla 4— 8. Spinazie 10—31. Rabarber 13—20. Pos- teleln 28—43. SavoJekool 27—35. Waspeen 60—83. Komkommers 27—62. Aardbeien 9—47 per ons. VEILING „ZUin.BEVELAND" GOES 28 mei. Kropsla A I 6—a, A II 5—7. Bloem kool A I 45, A II 32—36, B I 31—32, B II 23—31, afwijkend 12—39. Komkommers A f 52—56, B I 42—46, C I 32—33. Alles p. Stuk. Spinazie 1 37—40, II 13—17. Prei 19 —21. Andijvie 35—40. Sjalotten 6—12. Aardappelen 9—10. Rabarber 17—21. Alles per kg. Wortelen I 50—56. II 41—45. Ra dijs 8—9. Sjalotten 4—5. Alles per bos. Aardbeien I 64—70, II 54—64. afwijkend 39. Alles per doos van 2 ons. VISMIJN VEERE 735 kg exportgarnalen 2.88—2.91. 213 kg schar 22-43. 131 kg bot 16—26. 172 lig Wijting 18—18. 38 kg tong 2.20—2.49. 27 kg rog 30—36. 3 kg ongesorteerde vis 40.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3