SAMSON Belgisch-Nederlands akkoord over een zeesluis in Terneuzen de lekkerste half zware shag Zeeuwse Almanak VenhcuSt in olijfje Uife!22 PUROL TE GROTE SNaHEID OORZAAK VAN ONGEVAL TE KRABBENDIJKE PROPAAN-LUCHTGASBEDRIJF VOOR GEMEENTE ZIERIKZEE Agenda 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. DONDERDAG 29 MEI 1958 SPOOR- EN HAVENTARIEVEN VOLGEN Ook overeenstemming over verbeteringen aan het kanaal Nederland en België hcben een akkoord bereikt over de bouw van een nieuwe zeesluis te Terneuzen. Voorts is overeenstemming bereikt in zake verbeteringen aan het Kanaal van Terneuzen naar Sas van Gent en inzake de verdeling van de kosten der werkzaamheden. De defini tieve technische gegevens zuilen worden vastgelegd in een Belgisch- Nederlandse conventie, waaraan thans wordt gewerkt. Naar wij voorts Van zeer bevoegde zijde uit Den Haag vernemen is dit resultaat bereikt dank zy het persoonlijk contact, dat minister Algera enige tijd geleden met zyn Belgische collega heeft opgenomen. Er is nu besloten tot de bouw van nieuwe sluizen voor zee- en binnenvaart en voorts tot verruiming en rechttrekking van het kanaal naar Gent. De werken zullen worden uitgevoerd ongeveer zoals destijds in het advies over de Nederlands-Belgische waterwegen (het advies Steenberghe- Van Cauwelaert) werd aanbevolen. Op een aantal punten zijn echter kleine Vyzigingen aangebracht. Voorts Is het advies niet gevolgd op het punt van de kostenverdeling. Zo als men zich zal herinneren werd in 1954 door de heren Steenberghe en Van Cauwelaert aanbevolen, dat Ne derland slechts 15 </o van de op Ne derlands gebied uit te voeren werken voor zijn rekening zou nemen. Van dit percentage zal nu worden afge weken in voor Nederland ongunstige zin- Met andere woorden: ons land zal meer betalen dan aanvankelijk in het advies Steenberghe-Van Cauwe laert was voorzien. „Wij hebben hier gemeend de Benelux-geest te moeten betrachten", zei onze zegsman, die er voorts aan toevoegde: „Wij hebben van Nederlandse kant ook in aanmer king genomen, dat het belang van Zeeuwsch-Vlaanderen eveneens is ge diend met betere sluizen en een ver breed kanaal. De Nederlandse rege- Advertent ie) FRAMBESCA wafel 53 ct per 100 CT. MET IS VenkcJt ZWAUTSIT ring houdt heus wel rekening met de Zeeuws-Vlaamse belangen, ook al wordt er de laatste tijd blijkbaar aan getwijfeld Een van de belangrijkste punten uit het advies Steenberghe-Van Cauwe laert met bterekking tot het kanaal Gent-Terneuzen was de aangelegen heid van de spoorweg- en haventarie ven van Terneuzen. De heen Steen berghe en Van Cauwelaert waren het er destijds over eens, dat de Neder landse stations aan de spoorlijn in het havengebied van Terneuzen in het ge not van de (gunstige) Belgische zee haventarieven gesteld zouden moeten worden en dat er in het havengebied van Terneuzen havengelden zouden moeten komen. Over de hoogte van deze havengelden en de vergelijkbaar heid met andere havenrechten, die in België worden geheven, alsmede over het tijdstip, waarop haven- en spoor wegtarieven ingevoerd zouden moeten worden, werd destijds (1954) geen overeenstemming bereikt. Onze zegsman deelde ons nu mede, dat deze aangelegenheid bij het huldig overleg nog niet In een de finitieve vorm aan de orde was ge weest. Er is nog een aantal za ken, die nog nader zullen worden uitgewerkt en geregeld en daarbij zal ook deze zaak aan de orde ko men. Maar men verzekerde ons, dat ook hier het Zeeuws-Vlaamse belang in de overwegingen zal worden betrokken. In dit verband, zo werd ons verzekerd, zullen voorts waarborgen worden gege ven voor het tegengaan van een verdere Verzllting van het kanaal- gebied. „Een belangrijk resultaat' ficeerde de burger zen, mr. P. H. W. F. Tellegen, het nu Muziekfeest van „Euterpe" Heinkenszand op 21 juni Als sluitstuk van de viering van het 65-jarig bestaan organiseert de fan fare „Euterpe" te Heinkenszand op zaterdag 21 juni a.s. een muziek feest. Voor dit muziekfeest, dat te Heinkenszand gehouden zal worden en waaraan verschillende medailles en geldprijzen verbonden zijn, hebben reeds 17 korpsen Ingeschreven. VAN TOT KOEK, KAAS EN TAART... Dat waren de zeer wél eetbare produkten, die men in Yerseke kon verkrijgen, na met succes gegokt te (Advertentie) Van Nelle bestellen STEMBUSGANG Wéér datzelfde gymnastieklokaal, wéér dezelfde gezichten achter de ta fel, wéér die groene, grote spaarpot, 'die stembus" heet en wéér die zorg vuldig afgeschermde lessenaars, met rode patioden aan touwtjes. We ra ken er aan gewend. We weten het nu wel. Pas, in maart nog, de Staten ge kozen en nu, in mei alweer, met de oproeping8kaart in de hand onze rechten opgeëist om de raadsleden te mogen kiezen. Wij, hier in Vlissln- gen en gij, overal in Zeeland, in Goes en Colijnsplaat, in St. Jansteen en Schuddebeurs, in Middelburg en Et. Philipslandin Waterlandkerkje en in Zierikzee. Allemaal met <le oproepingskaart in de hand naar het gymnastieklokaal, of naar l\et dorpshuis, het vereni gingsgebouwtje of het raadhuis. Al lemaal gistermorgen tegen mevrouw uw echtgenote gezegd„O ja, we moeten stemmen vandaag" en alle maal gezocht naar dte oproepings kaart en toen zo tussen neus en lippen door, op weg naar kantoor, fabriek of werkplaats even langs gegaan bij die heren achter die tafel 'in dat zaaltje. Vlug en vaardig, met veel routine, liet hokje uwer keuze roodgemaakt, biljetje weer opgevou wen en in de gleuf geworpen en toen maar weer aan de arbeid-van-alle- dag. ,pSenieuwd wie het wordt" hebt ge misschien nog even gedacht en dat was dan dat. En vandaag weet ge al weer. wat ge gisteren allemaal ontketend hebt en gaarne wensen wij U toe, dat ge allemaal gekregen hebt, v:at ge verlangde. Tot de volgende stembusgang maar weer hebben „op" het rad van avontuur. Dat rad stond op het Kerkplein en velen dongen mee naar koek, kaas en taartNipt altijd won de deelne mer zo een lekkernij. Maar dat gaf niet; want het geld was binnen en dat geld gold een liefdadig doel: het inrichten van een ontspanningslokaal voor ouden van dagen in de openbare lagere school aan de Damstraat. OPGEMERKT, GEMELD. Enige dagen geleden ontdekte de pachter van een mosselperceel even ten zuiden van de haveningang te Yerseke bij zeer laag water een gra naat in dat perceel. Dinsdagmiddag werd deze (Duitse) granaat opge haald door de mijnopruimingsdienst. Eet wapen moet er sedert 19'/0 heb ben gelegen en men mag van verlich ting zuchten, als inen bedenkt, dat al die jaren op het perceel werd ge kord In Sirfanslnnd, zo wordt ons gemeld heeft een heer op tweede pinksterdag ooievaar ongemerkt. Het lang- potige dier verbleef echter slechts één uur in ee« weide aan de Lageweg en verdween toen, met haastige spoed, In zuidoostelijke richting HENGELAAR. De heer P. Boes uit Sluis is een hengelaar met geluk. Want toen hij op eerste pinksterdag deelnam aan een groot zeeheugelconcours In Blankenberge, waar voorts nog 857 sportvissers uit België, Frank rijk en Nederland van de partij waren, behaalde hij de eerste prijs. Dat was te danken aan die ene kabeljauw die knddp die de heer Boes aan zijn aas kon doen happen. Door dit succes bezet de Sluizenaar de tiende prijs in het „kampioenschap hengelen langs de Belgische kust". Advertentie! Van Nelle bestellen bereikte akkoord. Met name was hij verheugd over het feit, dat er klaar blijkelijk ook sprake is van de bouw van een nieuwe sluis voor de binnen vaart. „Dit schept mogelijkheden voor het maken van betere vei bindin gen tussen de oude en de nieuwe stad", aldus mr. Tellegen. die er voorts zijn vreugde over uitsprak, dat de ko mende werken voor Terneuzen en voor een groot deel van Zeeuwsch- Vlaanderen een niet onaanzienlijk ar- beidsreservolr zullen vormen. Toch zag mr. Tellegen nog geen reden tot het aanheffen van een onverdeelde juichtoon: „Zolang de kwestie van de spoorweg- en haventarieven nog niet is opgelost, blijft er voor Terneu zen nog veel te wensen", zo meende hij. Maar de burgemeester was er in ieder geval van overtuigd, dat het nu bereikte akkoord mogelijkheden schept voor de toekomst en dal er een flinke stap in de goede richting is ge daan. Ook bezwaren De voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, ir. C. A. L. Horstman, wees er desgevraagd op, dat de bouw van een nieuwe zeesluis en verbreding van het kanaal voor vele bedrijven in de kanaalzone ook bezwaren meebrengen. Naar zijn me ning zijn uitsluitend de grote indus trieën, zoals het stikstofbedrijf en de spiegelglasfabriek, met deze werken gebaat; andere, kleinere bedrijven vrezen een toename van het zoutge halte in het kanaal na de bouw van een nieuwe zeesluis. Verscheidene in dustrieën (o.m. suiker- en stijfsel-) ondervinden nu al nadelen van de zo genaamde „zouttong" in 't kanaal en ook de cokesfabrlek. waar veel koel water nodig is, heeft het op een gro ter zoutgehalte niet erg begrepen. „Het 1» hier een afwegen van belan gen", aldus ir. Horstman, die via het nu bereikte akkoord wel mogelijkhe den tot een verdere ontplooiing van de kanaalzone zag, alsmede van de ha ven van Terneuzen. maar alleen indien de regering bereid is hier evenals dat in Delfzijl gebeurde tevoren een „industrieel klimaat" te scheppen. Advertentie) Van Nelle bestellen „Delta" een cultureel tijdschrift voor het buitenland Met de voor Nederland typisch he dendaagse titel „Delta" is onlangs het eerste nummer verschenen van een tijdschrift In de Engelse taal, dat een driemaandelijkse uitgave belooft te worden van het Nederlands Insti tuut voor Internationale Culturele Betrekkingen. Op deze nieuwe, eerste uitgave is een aloude zegswijze vèn toepassing en wel die, waarin be toogd wordt, dat een goed begin het halve werk is. Want er is goed ge start. „Delta" kreeg als ondertitel „A re- view of arts, life and thought in the Netherlands" en het wil de landen buiten Europa, waar Engels de voer taal of tweede taal is, in contact brengen met de Nederlandse cultuur. In dit eerste nummer gebeurde dit op een frisse, direct-aansprekende ma nier in een serie artikelen en be schouwingen, die tezamen een rijk geschakeerde staalkaart vormen van wat er in onze lage landen op veler lei gebied leeft. Om een (kleine) greep te doen: Adriaan van der Veen schreef een korte, maar indringende schets over de betekenis van auteur Ferdinand Bordewijk; P. Ph. Jansen zorgde voor een met tekeningen en fraaie foto's geïllustreerd artikel over het Deltaplan; Gerrit Borgers karak teriseerde de dichter Paul van Ostayen, van wie ook enkele gedich ten, in de authentieke, bizarre typo grafische vorm, werden opgenomen; Anton van Duinkerken nam ons volkskarakter onder de loep („Do the Dutch ask to Mutch?") en in dlt eeg- ste „Delta"-nummer vindt men ver der onder meer beschouwingen over Snouck Hurgronje, Willem Pijper én over 150 jaar Rijksmuseum met reprodukties in kleuren. Daarnaast vindt men er een kort overzicht in van de stand van zaken met betrekking tot onze schilder kunst, muziek, ballet, toneel, schrijf- en dichtkunst cn een opgave van re cente uitgaven en gebeurtenissen op cultureel gebied. Er is klaarblijkelijk zeer zorgvuldig gewerkt, aan „alles" is gedacht zonder dat er een teveel ontstond. „Delta" wordt gedrukt bij de Staatsdrukkerij en dit eerste num mer kreeg van Dick Elffers een ty- ïCn bilzonder stijlvolle vorm. men dit niveau kan handha ven, belooft „Delta" een belangwek kende uitgave te worden. Eerste tomaten op veiling Terneuzen aangevoerd Op de veiling te Terneuzon voerde woensdag de kweker J. Vereecken te Kloosterzande de eerste tomaten aan. Deze brachten 1,80 tot 1,86 per kg op. (Advertentie) Van Nelle bestellen Scooter kreeg geen voorrang van auto De scooterberijder F. M. B. uit Mid delburg kwam op het kruispunt Wouwsestraatweg-Parallelweg te Bergen op Zoom te vallen toen hij krachtig moest remmen voor een vrachtauto bestuurd door J. van Z. uit Standdaarbuiten, die geen voor rang verleende. B. liep een verwon ding in het gezicht op en moest per trein naar Middelburg De scooter werd vernield Auto uit Heinkenszand betrokken bij botsing Op de avond van 2e pinksterdag ont stond een aanrijding op het kruis punt nabij het politie te Bergen op Zoom tussen een auto bestuurd door C. C. uit Oud Gastel en een auto be stuurd door D. v. W. uit Heinkens zand. De aanrijding geschiedde door dat C. geen voorrang verleende. Bei de wagens werden flink beschadigd. Een meisje dat in de auto van C. zat liep verwondingen op en werd naar het ziekenhuis vervoerd. (Advertentie) verdwijnt door Oesterverzending in april De export van oesters bedroeg in april 1958 in totaal 821.140 stuks (vorig Jaar 673.031). In Nederland werden in totaal 62.248 stuks verzonden (vorig Jaar 79.792 St.). Naar België gingen 452 120 st. (v.J. 494.031), Engeland 101.000 st. (vj. 79 100), Duitsland 48-170 St. (v.J. 40.900). Frankrijk 17.000 st. (v.J. 52.600) en naar andere landen 3050 st. (v.J. 2104 st.). Bromfietser botste tegen auto Nabij het hotel Bom te Haamstede werd een bromfietser uit Eikerzee aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer L. A. v. d. Z. uit Burgh. De bromfietser reed vanaf de Provinciale weg in de richting van de hervormde kerk en sloeg bij hotel Bom links af. Daar hij vlak achter een auto reed, zag hij de uit tegen overgestelde richting komende auto van V. d. Z. niet. Een botsing was onvermijdelijk. De bromfietser kwam er met enkele schaafwonden af, zijn bromfiets werd zwaar beschadigd. De auto liep lichte schade op. KANTONRECHTER MIDDELBURG Auto reed in bocht naar spoorweg overgang tegen boom: twee doden In de nacht van 7 april tweede paasdag op 8 april J.I. omstreeks kwart over twaalf botste een personenauto met als inzittenden twee paartjes In de bocht, onmiddellijk na de overweg in de rijksweg bij Krabbendijke, tegen een rechts van de weg staande boom. De gevolgen waren ontzettend: de achter in de wagen zlttenden 23-Jarige mej. A. Peters uit Kwadendamme en de 24-jarige P. Timmerman uit Nlsse werden bij dit ongeluk gedood; de bestuurder, de 31-jarige landbouwer W. R. uit Borsseie, werd licht gewond, evenals zijn verloofde, de 24- jarige mej. D. W. alt Grljpskerke. De gerechtelijke nasleep van dit on geluk speelde zich woensdagmiddag af voor de kantonrechter te Mid delburg, mr. J. Moolenburgh. De bestuurder werd ten laste gelegd, dat hij met te rTote snelheid de spoorwegovergang was overgereden, terwijl het hagelde en sneeuwde. Bovendien was de linkerachterband van de auto geheel afgesleten. Die avond hadden de vier jonge men sen in Hansweert de kermis bijge woond. Omstreeks vijf voor twaalf waren zij uit die gemeente vertrok ken om de verloofde van R., die in de inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom werkzaam is, met de auto naar huis te brengen. Het andere paartje reed voor do gezelligheid mee; het zou later naar Hansweert teruggebracht worden om daar de fietsen op te halen. Tijdens een ha gel- en sneeuwbui reed de auto de spoorwegovergang over, slipte on middellijk naar links, toen naar rechts en reed vervolgens tegen een boom. Het achterin de wagen zitten de paartje werd uit de wagen ge slingerd: T. was op slag dood, ter wijl zijn meisje later aan haar ern stige kwetsuren is bezweken. Verdachte erkende het hem ten laste gelegde volmondig. Hij ver- NEDERLANDSE VINDING Indienststelling door burgemeester op 30 mei Burgemeester mr. F. Th. Dijckmees- ter van Zierikzee zal op 30 mei een propaan-luchtgasbedrijf voor zijn gemeente in dienst stellen, dat de tij dens de watersnood vernielde steen koolgasfabriek gaat vervangen. Het zal het eerste geheel geautomatiseer de propaan-luchtgasbedrijf in Europa zijn. Tot aanleg van deze installatie werd besloten in overleg met het gas- instituut in Den Haag. Het gaat hier om een mengapparaat dat propaan met lucht vermengt tot een mengsel met volkomen constante calorische waarde en door welk apparaat de ge hele bestaande gasproduktie-appara- tuur wordt vervangen. Dit apparaat is een Nederlandse vinding, en wel van ingenieur A. Blomsma uit Rijs wijk. Voor de opslag van propaan werden drie stalen tanks met een diameter van 1.80 meter en een lengte van 22 meter elk opgesteld. Deze tanks we gen leeg 16.000 kg per stuk en kun nen samen 72.000 kg vloeibaar pro paan bevatten. Het propaan wordt in vloeibare vorm per tankauto van Pernis aangevoerd en op dit terrein in de tanks ge pompt. Het propaangas wordt nu ge leid naar de propaan-Iuchtmenger. Deze wordt bestuurd vanaf een be dieningspaneel. Op dit paneel bevin den zich, naast 'n aantal meters en kele regeltoestellen en schakelaars, (Advertentie) Van Nelle bestellen Mars en concert „ONDA" De christelijke muziekvereniging „ONDA" te Middelburg zal In ver band met het behalen van een eer ste prijs tijdens het muziekconcours te Arnemuiden vrijdag a.s. om half acht een muzikale wandeling door de stad maken. Vanaf de Concert en Gehoorzaal luidt de route van de ze mars als volgt: Singelstraat, Spanjaardstraat, Balans, Abdij, Koorkerkhof, Onder de Toren, Lan ge Dolft, Lange Noordstraat, Kor te Noordstraat, Molenwater. Vervolgens concerteert ONDA in de muziektent op het Molenwater. Aan vang van dit concert om acht uur. Hot programma luidt als volgt: 1 Koraal: 2 Saint Triphon, mars van A. Neij; 3 Tweede Strauss-walaen potpourri van A. J. Maas; 4 Le Co- te aux Fus, ouverture van A. Thi- ry; 5 Selectie van geestelijke liede ren; 6 Monte Carlo, mars van P. de Rooij; pauze; 7 La Fille du regi ment, mars van P. Aller; 8 Variété sur Martha, ouverture van G. Gade- nus; 9 Maloja, ouverture van F. Schori; 10 Selectie geestelijke lie deren; 11 Honneur aux basses, mars van A. L. Doyen; 11 Koraal. Het geheel staat onder leiding van de heer J. F. C. van Kamer. Het vierde nummer is het concoursnummer. een reeks lichtvenstertjes, die auto matisch opgloeien en waardoor een korte tekst zichtbaar wordt, die pre cies vermeldt hoe de Installatie func tioneert en wat er gebeurt. Per uur produceert deze menger 450 m3 mengsel dat naar de gashouder stroomt. Is de gashouder vol, dan wordt de installatie automatisch uit geschakeld. Bij deze installatie wordt gebruik gemaakt van twee bestaande gashouders, doch men kan volstaan met één zeer kleine gashouder. De installatie werkt zonder bedie nend personeel. Slechts wordt da gelijks de stand van de meters ge controleerd. Bij gebruik van pro- paan-luchtmengsels kunnen be staande leidingnetten, nieters en gehruJkstoestellen (na geringe wijzigingen) worden gebruikt. Er is een aantal plannen gereed voor de bouw van dergelijke be drijven in België, Frankrijk, West- Duitslnnd en Oostenrijk. Installaties, zoals in Zierikzee-opge steld, worden thans in de Nederland se gasindustrie ook gebruikt voor het opvangen van de grote verbruiksple- ken in de wintermaanden. De appa ratuur springt dan automatisch in zodra de aanvoer van afstandsgas on toereikend is, of de gashouders leeg raken. Men voegt het mengsel zon der meer toe aan hot geproduceerde stadsgas. Als bijzonderheid mag nog worden vermeld, dat de installatie te Zierik zee door groepen buitenlandse des kundigen wordt bezocht, die daarbij een bezoek brengen aan Pernis, Scho- nebeek en Zierikzee. Eerste tenten op het nieuwe kampeerterrein te Sluis Het nieuwe kampeerterrein, gelegen op het gemeentelijk sportveld werd tijdens da pinksterdagen voor het eerst gebruikt. De r.-k. welpen en verkenners uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Vlissingen hadden n.l. met 120 deelnemers hier hun kamp opgesla gen. Het college van B. en W. was bij het opslaan der tenten aanwezig. Burgemeester P. F. van Hootegem sprak daarbij de hoop uit, dat nog zeer veel jeugdige kampeerders in de toekomst van het terrein gebruik zullen maken. KERKNIEUWS GEREF. KERKEN ART. 31. Beroepen te Meedum H. J. de Vries te Berkel (Z.-H.), CHRIST. GEREF. KERKEN. Beroepen te Gouda R. Slofstra te Har derwijk. Bedankt voor Ermelo M. VUetstra te Eemdljk; voor Bunschoten M. W. Nleu- wenhuljze te Amsterdam-West. Aangenomen naar Sassenhelm L. 3. den Boer te 's-Gravenhage-West. BAPTISTEN GEMEENTEN. Beroepen te Daarlerveen-Vroomshoop S. Zijlstra te Eindhoven. telde de kantonrechter vanaf de Vlakebrug een constante snelheid gehandhaafd te hebben van rond de 80 km. Even voor de over gang had hij het gas losgelaten, maar reeds even na de laatste rail te hebben gepasseerd, vóel de hij dat de auto naar links weggleed. Hoewel het sneeuwde en hagelde, had hij niet gemerkt, dat het wegdek glad was. Boven dien was hij hier zeer goed be kend, naar hij verklaarde, want hij was de overgang reeds bon derden malen gepasseerd. Aan vervanging toe Voorts verklaarde hil in Hansweert twee flesjes bier te nebben gedron ken. Een bloedonderzoek was zelf op aandringen van verdachte door de doktoren geweigerd, waarover de officier van justitie, mr. T. Lebret. zich hoogst verbaasd toonde. Ook gaf R. toe, dat de bui tenband zo goed als aan vervanging toe was. De opperwachtmeester uit Middel burg, die het technisch onderzoek van dé wpgen gèlefd'hatl, verklaarde tegenover ae kantonrechter, dat met een dergelijke band niet voo* de volle 100 pet. de veiligheid gegaran deerd kan worden, vooral niet op een gladde weg. Bij een normale droge weg zou de opperwachtmees ter een snelheid van 55 h 60 km aanbevelen, met een in deze staat verkerende band. De officier betoogde, dat de stem ming na de kennisviering anders dan gewoon is geweest, waardoor dus uiterste voorzlehtigheid geboden was. Er stond een krachtige wind, aldus mr. Lcbrct. het hagelde en sneeuwde, terwijl hierdoor de weg glad was. Dit alles in aanmerking genomen vond de officier een snel- efd van 80 km voor de combinatie overweg-bocht veel te hard. Mr. Le bret achtte 't ten laste gelegde dan ook bewezen en eiste een boete van f 200 of 30 dagen, alsmede ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Mr. Moolenburgh veroordeeldo verdachte conform (le gevorderdo straf. De boekhouder J. H. uit Yerseke had op 12 maart j.l. op de brom fiets bij het kruispunt Irenestraat geen voorrang verleend aan een an dere bromfietser. Het gevolg was een botsing, die verdachte conform op 25 kwam te staan. De lektri- cien M. J. W. uit Koudekerke had op 9 mei in de Middelburgsestraat met een 6-wlolige vrachtauto gere den zonder dat nij in het bezit was van een vereist rijbewijs. De offi cier eiste een moete van 15, dié de kantonrechter reduceerde tot 12.50. Do metaalbewerker A. M. T. uit Vlissingen, die op 7 mei j.l. over de Paul Krugerstraat fietste zonder 'n goed functionerende bel op zijn voer tuig, moest deze nalatigheid betalen met 5. De vertegenwoordiger G. B. uit Rilland-Bath, die twee dagen later op de rilksweg bekeurd werd, omdat aan zijn bromfiets een goed functionerende rem ontbrak, moest hiervoor 6 betalen. De officier had zelfs 10 gevorderd. Jongetje liep tegen motor Een vierjarig jongetje liep in de Pie- ter Maritsstraat te Bergen op Zoom tegen de motor van C. B. uit Koude kerke. B. wist door krachtig rem men een ernstige aanrijding te voor komen. Het jongetje, zoontje van de familie J. M. uit de Pieter Marits straat, liep toch nog enkele verwon dingen op. (Advertentie) Van Nelle bestellen VANDAAG. Middelburg Electro: „Politie zoader wapens", 7 en 9.16 uur, 14 j. Vlissingen Alhambra: „Brood, liefde en fantasie", 7 en 9 uur, 18 J.; Luxor: „Geintje» met geesten", i uur, al. Oom Grand: „Stalls, de naohteiub- zsngeres", uur, 18 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2