KAPPIE IN „POLITIE ZONDER WAPENS" ONTBREEKT SPANNING NIET méér kracht véérkracht WALCHEREN Waar zijn onze schepen? kiespijn BESTUUR VAN JUBILEREND „JULIANA" HIELD RECEPTIE en hei geheim van Kattekopl WOENSDAG 28 MEI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. FILMS IN ZEELAND Griekse sterren in een Atheens cabaret De films, die vanavond in de Zeeuw se bioscopen worden vertoond, be spraken we verleden week reeds in het Pinksterprogramma. Het zijn „Mi chael Strogoff, de koerier van de tsaar" in Grand (Goes), een film naar het gelijknamige boek van de beroem de schrijver Jules Verne en de sfeer volle Franse rolprent „Porte des Li las", Alhambra (Viissingen) met Ge orges Brassens. Een film die vooral om de laatste do moeite waard is én om het uitstekend acteren van Pierre Brasseur. Luxor (Viissingen) heeft „Geintjes met geesten", de kolderfilm van Ab bott en Costello nog een avond ge prolongeerd, terwijl in Electro (Mid delburg) Norman Wisdom het publiek vermaakt in de komedie „Zoek het maar uit". DONDERDAGCYCLUS De donderdagavond brengt weer re prises van films, die veel succes had den. Allereerst in Electro (Middel burg) een politiefilm. „Politie zonder wapens", is geen produkt vol sensa tie, maar een beheerste thriller, waar in nochtans de spanning niet ont breekt. Een van de films waardoor de Engelse filmindustrie een goede naam heeft verkregen. Jack Hawkins speelt er de hoofdrol in. „Brood, liefde en fantasie" is een van de produkteu uit de serie van drie met Gina Loliobrigida of So phia Loren. De ene keer koos men Gina. de andere keer Sophia, in „Brood, liefde en fantasie" is het „La Lollo", die samen met Vltto- rio de Sica voor pen kleine komedie zorgt. Het verhaal is welbekend Twee vrouwen in een Italiaans dorpje jagen een commandant van de carabinieri na. Beiden zijn bij- Elke j morgen door de Driejarige cursus lagere technische school B. en W. van Viissingen doen aan de gemeenteraad het voorstel om zich uit te spreken voor het instellen van een driejarige cursus aan de gemeen telijke lagere technische school, per 1 september a.s. zonder aardig om te zien. De com mandant vindt Gina tenslotte de aardigste. In „Stella, de nachtclubzangeres" zien we eens minder bekende gezich ten. Geen Amerikaanse, Engelse, Franse of Italiaanse sterren, maar Griekse. Een wilde film over wilde mensen. Stella (Mellna Mercouri) zingt in een Atheens cabaret, begeleid door een typisch Grieks orkest. Ale- ko en Milto zijn verliefd op haar en willen met haar trouwen, maar Stella voel niets voor de gebondenheid van het huwelijk. Noch Aleko, noch Milto neemt daar echer genoegen mee. De film wordt vertoond in Graud (Goes). .Stalen papierbakken v.a. I 4.95 5-delige sorteerrekjes f 12. City, een prima stalen stoel voo en duizenden andere zaken die u regelmatig nodig heeft Ahrend Nieuwe Burg 31 Middelburg tel. 01180-4351 MIDDELBURG Christelijk Historische Vrouwengroep bijeen De Christelijk Historische Vrouwen groep te Middelburg vergaderde on der leiding van mevrouw E. Strubbe- van Veen, die een verslag gaf van de algemene vergadering. Als secreta resse zal optreden mevr. Van de Heu vel als opvolgster van mevrouw Ver boon, die voor deze functie bedankte. Secretaris Algemeen Middelburgs Ziekenfonds. Behalve de functies, die wij reeds in ons blad van dinsdag j.l. vermeldden, was de heer L. Onderdijk, die zater dag te Middelburg overleed, tevens sinds 1911 secretaris van het Alge meen Middelburgs Ziekenfonds. Succes voor „Achilles" op K.N.G.V.-bondsfeest. Tijdens het 31e bondsfeest van het K.N.G.V., dat in Arnhem gehouden is. behaalde de gymnastiekvereniging „Achilles" uit Middelburg in de drie kamp gymnastiek dames-junioren een eerste prijs met 50 van de 60 te beha len punten. De knots- en lintoefening leverde 16,5 punt op, de klassikaal brug 17 en het klassikaal ritmisch springen 16.5. VLISSINGEN Verkeersongevallen te Viissingen. Toen het vijfjarige knaapje Keesje D. in de Rochussenstraat te Viissin gen zaterdagmiddag plotseling uit een woning kwam lopen en de rijweg overstak, passeerde juist een bestel auto, bestuurd door de heer Van O. Het knaapje kreeg een achterwiel over het lichaam. Met een gebroken arm cn een be schadigde borstkas werd het op dok tersadvies naar de ouderlijke woning overgebracht. De autobestuurder treft geen schuld, zo heeft het politie onderzoek uitgewezen. Op de Badhuisstraat botste zondag middag de motorrijder M. uit Rotter dam. tegen de achterzijde van een Duitse auto, die plotseling stopte om voorrang te verlenen. De echtgenote van M., die op de duo was gezeten, viel bij deze manoeuvre van de mo tor, brak een been en bekwam een hersenschudding. Nadat doktershulp was verleend, moest mevrouw M. ter verpleging worden opgenomen in het St.-Josephziekenhuis. Naar hetzelfde ziekenhuis moest zondagavond zeke re M. uit Viissingen worden vervoerd, omdat hij een ernstige hoofdwonde had opgelopen bij een val in de Wal- straat. M. die niet helemaal nuchter meer was, kon het stuur van zijn bromfiets niet houden en was dienten gevolge tegen de trottoirband gere den en gevallen. Aagtedijk 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Aagtekerk 23 te Aden. Aalsdijk 26 van Djeddah n. Belawan. Abbekerk 24 te Rotterdam. Alcor 27 te Las Palmas. Alloth 25 te Rotterdam. Alamak 26 van St.-Vlncent n. Rlo de Janeiro. Alphard 26 te Rio de Janeiro. Amstelbrug 25 te Bremen. Arendskerk 25 te Antwerpen. Astrld Neass 26 te Jacksonville. Bawean 25 v, Houston n. New Orleans. Blitar 24 te Rotterdam. Boskoop 26 te La Union. Bussum 26 te Suez. Camerounkust p. 26 Las Palmas. Cnltex Leiden 2G 35 m. z.z.w Finlstcrre. Caltex The Hague p. 26 Dover Caltex Rotterdam 33 van Rotterdam n. Rastanwea. Cariilo 27 te Charlestan. Cottlca 24 te Dar es Salaam. Alcone 26 van Prto. Alegre n. Rosarlo. Almkerk 26 van Prt. Said n. Genua. Dordrecht 25 van Rotterdam n. Londen. Crania 26 te Bombay. Dalcrdijk 26 van Rotterdam n. Bremen. Delfshaven 25 «o m. n. F. Noronha. Dongedljk 25 325 m. n. Bremen. Eenhoorn 23 van Alexandrlë n. R'dam. Grotekerk 26 te Shanghai. Helena 25 400 m. n.n.o. Baroados Hoogkerk 25 te Amsterdam Ivoorkust 26 van Freetown n. Accra. Kabylia 26 Rotterdam n. Sundsvail. Kelletla 23 van Trinidad n. Curacao Kenia 26 400 m. z.w. Azuren. Kleldrecht 23 te Rotteidam Korenla 26 van Helslngborg n, It dam Kosicla 25 te Rotterdam. Kreeft 25 te Rotterdam. Kyllx 24 te Curasao. Kryptos 27 te Kiel. Maetsuycker verw. 29 te Freemantle. Mataram 27 te Port Sudan. Meltskerk 27 te Hongkong. Merwede 27 van Las Palmas n. Takoradl. Limburg 26 te Singapore. Lissekerk 26 te Muscat. Lindekerk 27 te Antwerpen. Loosdrecbt 25 te Rotterdam Ncass Commander 24 te Famley. Nleuw-Amsterdam 24 te Rotterdam Ooatkerk 24 te Aden. Ouwerkerk 27 te Mslnhang. Ovenjsel 26 van Alexandrië n. Genua. Parkhaven 25 v. Rosario n. B. Aires. Peperkust 25 te Antwerpen. Ridderkerk 26 van Aden n. Colombo. Rita 26 te Pladjoe. Roggeveen verw. 2 te Auckland. Schelpwijk 26 van B. Aires n. Curacao. Scherpendrecht p. 23 Str. Bonifascio. Schle 25 te Amsterdam. Naess Tiger 26 te Suez. Slamat 24 te T). Prlok. Sumatra 23 te Penang. Telamon 26 350 m. N. Haiti. Utrecht 25 van Rotterdam n. N.-Guinea. Vasum p. 26 Oran. Wonosatl 26 25 m. n. Bougie. Zaankerk 23 te Rotterdam. Zeeland 27 te Sanghal. Zuiderkerk 25 van Mombasa n. Aden. Ontvangst door Commandant Maritieme Middelen De commandant Maritieme Middelen Viissingen, kapitein ter zee J. A. Age- link van Rentergem, die zoals be kend de kapitein ter zee N. W. Sluyter in deze functie heeft opge volgd, zal met zijn echtgenote bezoek ontvangen op zaterdag 31 mei aan boord van Hr. Ms. „Florcs" en op zon dag 8 juni in hun huis, Langeviele- singel 46 te Middelburg. RAAD MELISKERKE Grond aangekocht voor vergoeding aan gedupeerde De raad van Meliskerke heeft in de jongste raadsvergadering besloten tot aankoop van twee percelen bouw grond van het burgerlijk armbestuur voor f 2844.Deze buiten de be bouwde kom gelegen grond, groot 1.08 ha zal te zijner tijd dienen als vergoeding voor een gedupeerde bij een toekomstige vaststelling van het uitbreidingsplan. Een nieuwe vlecs- keuringsverordening werd vastge steld. Hierbij is bepaald, dat aangifte van nood- en huisslachtingen ter se cretarie moet worden gedaan, evenals kennisgevingen, dat slachtdieren zijn gestorven. Noodslachtingen moeten worden gehouden in de noodslacht- plaats van Meliskerke. Aan de Ver eniging voor Gereformeerd Schoolon derwijs zal voor de algemene land- bouwcursus een vergoeding van f 1.50 per lesavond worden gegeven ter be strijding van de kosten van een ver warmd en verlicht leslokaal. De nieuwe woningwetwoningen C. Jaspersestraat 14,16. 18 en 20 werden per 15 april 1.1. verhuurd aan J. Bos- schaart, A. Prinsen, C. Davidse en A. de Visser. De woningwetwoning Berg straat 12 is tijdelijk verhuurd aan de heer J. F. Sandeé uit Rijssen, hoofd van de b.l.o.-school van de Vereniging voor Lager Onderwijs op Gerefor meerde Grondslag gedurende de tijd, dat een woning voor hem in aanbouw is. De vergoeding voor het ophalen van huisvuil werd in verband met de verdubbeling van het aantal vuilnis emmers, dat thans ongeveer 80 be draagt, verhoogd van f 750.tot f 850.per jaar. SINT-LAURENS Vergadering N.C.V.B. De afdeling Sint-Laurens van de Nederlandse Christen Vrouwen bond vergaderde onder leiding van mevrouw D. H. Baas-Kemp. In deze bijeenkomst sprak mevrouw J. de Jong-Bikker te Middelburg over: „Waarom, wat en hoe lezen wij?" De volgende vergadering werd vast gesteld op donderdag 26 juni a.s. waar dan als spreker hoopt op te treden ds. H. R. Timmerman, vrij evangelisch predikant te Yerseke. over „De psy chologie van de mode". Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: C. Kailola—Martodlwlrgo, d.; T. James—Groot, z.; P. JoosseSuur- mond, d.; C. Verhage—Aarnoutse, z.; M. Kuiper—Dekker, d.; E. de Kam—De Vis ser, 7..: P. van Belzen—De veij, z. Ondertrouwd: J. Daane, 28 Jaar en E. M. Deïst, 25 Jaar; D. de Boer, 23 Jaar en M. A. F. Antheunlsse, 22 Jaar: M. J. Seijbel, 27 Jaar en G. G. Beekes, 26 Jaar. Getrouwd: M. Bravenboer, 22 Jaar en C. P. Polderman, 21 Jaar; E. Schuurman, 52 Jaar en S. M. Uxem, 43 Jaar; F. P. J. M. Verkuijlen, 25 jaar en J. C. de Bree, 24 jaar; A. SlmpelaBr, 21 Jaar en P. M. Blanker. 22 Jaar. Overleden- A. Gemier, 52 Jaar, e. van M. A. C. van der Graat; A. Kroon, 60 jaar; J. w. Bosschaart, 71 jaar: P. de Kam, 72 Jaar„ e. van M. van Moolen- broek; H. J. J. van der Hooft, 14 jaar. LAATSTE NIEUWS. Treedt Pflimlin af? Van doorgaans betrouwbare zijde In Parijs Is vernomen dat Pflimlin be reid is het ontslag van zijn regering aan te bieden omdat hij in de Na tionale Vergadering niet de absolute meerderheid heeft verkregen wan neer hij de stemmen der communis ten van het aantal voorstemmers aftrekt. Scheepvaartberichten Viissingen aangekomen op 24 mei: Betty van Breskens; Willi Bohmer van Antwer pen; 25 mei: Narwal van New-Castle; Mi- ra van Antwerpen; Arendskerk van Bremen; Frans Bohmer van Antwerpen; Ador van Swansea. Viissingen vertrokken op 24 mei: Antje naar Boston; Carmen naar Hull; Betty naar Kingslynn; 25 mei Willi Bohmer n. Lissabon; Myra naar Schotland; Arends kerk naar Antwerpen; Frans Bohmer n. Londen; 26 mei: Ador naar Antwerpen. Viissingen gepasseerd naar Antwerpen op 24 mei: Aegir van Amsterdam: Hast 5 van Guersnsey; Hulst van Oporto; Tau rus van Zee-Gent; Twente van zee-Gent; Barendsz van Calais; Urmajo van Reque- jada-Gent; 25 mei: Helloo van zee-Ter- neuzen; Odile R van Londen-Gent; Gra tia van zee-Gent; Trompenberg van Le Havre; Manta van Bergen: Elda van Lon den; Marinus V van Hull; Triton van Bremen; Heelsum van Bremen; Ampenan van Marseille; Peperkust van R'dam; Avontuurd van Londen-Gent; Nestor van Hamburg; Vedette van Goole; 26 mei Charlotte van Rouen-Gent; Kleine Beer van Londen; Angeja v. Gent Yarmouth- Gent; Lean S van zee-Gent; Averdijk van Rotterdam; Wulp van Manchester; 27 mei: Bevesier van Liverpool; Nassau- haven van Gothenburg; Keyzer van Lo- rient; Zephyr van Cork-Gent: Adara van Glatson-Docks; Orion van Lattakla. Viissingen gepasseerd van Antwerpen op 24 mei: Lutterkerk n. Hamburg; Borneo naar Kingslynn-Hansweert; Olive naar Londen; Maria Theresia naar Londen- Gent; La Paloma naar zee-Breskens; Gul- neekust naar Lobito; Aruba naar Hull- Hansweert; Kerkedijk naar Rotterdam; Bloemfontein naar Amsterdam; Vitesse naar Londen-Hansweert; Jean E naar Nyborg-Gent; Albatros naar Ipswich- Hansweert; Orestes naar Amsterdam; Li berty naar Hull; Sloterdijk naar New York; XJsel naar Le Havre; 25 mei: Maasnym N naar Belfast; Citadel naar Odense; Brouwersgracht naar Helsinki: Geertruid Mavgaretha naar Casablanca; Alloth naar Rotterdam; Teunika naar Hull; Kleldrecht naar Rotterdam; Astra naar Londen; Henja naar Rotterdam; 26 mei: Triton naar Amsterdam. ZOUTELANDE Ringvergadering Christelijk Jongeren Verbond. In de zaal van „Middendorp" te Zou- telande werd een ringvergadering gehouden van de meisjes van het C.J.V. onder leidipg van de presi dente, mevrouw Bommeljé. Verscheidene volksdansjes werden ingestudeerd onder leiding van me juffrouw Dekker uit Kloetinge. Ook werden enkele canons en liede ren ingestudeerd onder leiding van mejuffrouw J. Flipse. Deze hield ook de dagsluiting. De collecte was bestemd voor de N.O.V.I.B. en bracht 8,83 op. DOMBURG Vergadering Ned. Chr. Vrouwen Bond De afdeling Domburg van de Neder landse Christen Vrouwenbond hield haar maandelijkse vergadering onder leiding van mevrouw Jellema-v. Dijk. Tijdens deze vergadering sprak ds. E. Durkstra van 't Zand over Nieuw- Guinea, toegelicht met een film. Op 24 juni a.s. hoopt de heer E. Wester uit Middelburg te spreken over „Vor men en manieren". werk voor Uw tandarts, maar als eerste hulp een AKKERTir dat helpt direct U kunt uw fijne goed nu zoveel malen wassen, als U wilt Voordelig Castella-aanbod. Nylon jurkjes, fijne wollen jumper- tjes, vederlichte lingerie... het is al lemaal mooi, maar allemaal ook teer. Toch kunt U dit alles ontelbare ma len wassen, zonder dat de kwetsbare weefsels schade lijden. Daarvoor is er Castella Wolwas in de wereld, het speciale wasmiddel, dat zo behoed zaam omgaat met alle tere weefsels. Hoeveel malen uw fijne spulletjes ook in de was gaan, ze komen er weer zo nieuw en fleurig uit, alsof U ze zojuist had gekocht. Zoals altijd geldt ook hierhet is een Castella- produkt... daarom zo goed En U heeft nu de gelegenheid, op een uiterst voordelige manier Castella Wolwas ln huis te halen. Zeer tijde lijk betaalt U voor dit prachtige fij newasmiddel... slechts een kwartje per pak Alle dames, die twee pakken Castel la Gezinswas op Parels bij haar win kelier bestellen, hebben recht op een pak Castella Wolwas tegen de tijde lijk geldende lage prijs van 25 cent. Voor deze actie is in iedere winkel een beperkt aantal pakken Castella Wolwas beschikbaar. Het is dus raadzaam, direct op dit aanbod te reageren, vóór de normale prijs weer van kracht Is 1 WAARDERING VAN VELE ZIJDEN Naast instrumentenfonds nu ook voor uniformen In de benedenzaal van café-restau rant „Wöhler" hield het bestuur van het tamboers- en pijperskorps „Julia na" te Middelburg een receptie ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van het korps. Velen hebben hier het bestuur gelukgewenst en te vens dunk gebracht voor het werk, dat het korps in al die jaren verricht heeft. Namens het gemeentebestuur van de Zeeuwse hoofdstad waren de wethouders L. J. van 't Westende en J. W. Kögeier aanwezig. De heer Van 't Westende noemde het een groot voorrecht om 25 jaar deze muziekbe oefening te mogen stimuleren. De wethouder betoogde, dat het gemeen tebestuur, dit werk, dat steeds een stijgende lijn vertoonde, waardeert. „En ook het publiek waardeert het", aldus de wethouder, waarhij hij doel de op de nationale pijpersdag, die „Juliana" op Hemelvaartsdag organi seerde. Dat het korps op deze wijze veel jon ge mensen bezig houdt, noemde de heer Van 't Westende een grote ver dienste van het bestuur. In een dank woord verklaarde de voorzitter van het korps, de heer Th. Wijtman, dat de steun van het gemeentebestuur een reden voor het bestuur is om nog meer activiteiten aan de dag te leg- teerde vervolgens mej. Marinusse het korps, waarna Bram Wielemaker na mens de band de gelukwensen over bracht. De heer Wijtman wekte de leden op om de groei en bloei van het korps te bewerkstelligen. Ds. W. Dijckmeester, die namens het moderamen van de Herv. Jeugdraad sprak, noemde zijn gelukwens daar om zo zinvol, omdat er een crisis is in het jeugdverenigingsleven. „De jeugd laat zich niet zo gemakkelijk meer vangen met een speldje of uni form", aldus de predikant. „Juliana" slaagt hier echter wel in", zei ds. Dijckmeester, die een dergelijk stijl vol feest tijdens het jubileum een uit zondering noemde. Uniformen Verder wees de predikant er op, dat het korps er in geslaagd is om spelenderwijs een stukje ker kelijke integratie tot stand te brengen, waarvoor men alleen maar dankbaar kan zijn. Als tast baar blijk van medeleven over handigde ds. Dijckmeester een en veloppe met inhoud. De heer Wijt man betoogde hierbij, dat de gel den niet aÜeen meer bestemd zijn voor het instrumentenfonds, maar thans ook voor het uniformfonds. Namens de contactcommissie van de Nederlandse pijperskorpsen waren de heren W. J. Lengton en D. I. Struijk OOSTKAPELLE Examen. Bij de te Barneveld afgenomen exa mens voor het rijksdiploma Pluimvee selecteur slaagde de heer W. den Hol lander te Oostkapelle. De strip Piloot Storm moest wegens plaatsgebrek blijven overstaan. HOOG EN LAAG WATER 29 mei nap nap Viissingen 10.48 1.83 23.08 1.89 Terneuzen 11.15 2.00 23.38 2.06 Hansweert 11.50 2.13 Zierikzee 12.00 1.52 Wemeldinge 12.24 1.73 nap 4.44 5.12 5.42 5.15 5.32 2.04 2.16 1.67 1.95 17.10 17.40 18.11 17.51 1SJ.0 1.64 1.80 1.94 1.40 1.65 28. „Dat moet het kleine In diaantje zijn, dat zijn stam genoten waarschuwt!" sprak doctor Priegl, op de rooksignalen wijzend. „Ze willen niet, dat wij de Verboden Stad Kwetsal- kwartl bereiken. Hè, dat is nou vervelend..." „Deksels nog an toe!" riep Kappie „Nou dat weer! Maar wat zegt hij dan precies?" Doctor Prak staarde een tijdlang naar de rookwolken op de berg. „Het telegram luidt...", antwoordde hij, „als volgt. Dat wil zeggen, ik geef nu een vrije verta ling, omdat het heel moeilijk is om de Plattekoplse seinen letterlijk te vertalen..." „Kerel, schiet toch op! Wat staat er ln stoom geschreven!" drong Kappie ongeduldig aan. „INDRINGERS OP WEG NAAR STAD KWETSALKWARTL. STOP. SLA ZE OP HUN KOP. STOP!" las doctor Prak. Intussen had ook generaal Jeminee, die van Plattekoplse afkomst was, de rookseinen op gemerkt. „HA! BELANGRIJK!" sprak hij tot zijn ge volg. „Die kapitano en zijn troepl naderen Kwetsalkwartl. De plattekopls vinden dat niet goed en zullen hun kopls meppen! Dan kunnen wij ze mooi in de rug aanvallen! Ha, slimme llstl, wit?" En met dat onvriendelijke plannetje, liet hij het marstempo verdubbelen... uit Dordrecht, resp. voorzitter en se cretaris van deze commissie, naar Middelburg gekomen. De heer Struijk roemde eveneens de organisatie van de nationale pijpersdag en stipte voorts aan, dat de Middelburgse loot van de contactcommissie immer goe de relaties met de Nederlandse pij pers onderhoudt. Voor en na deze sprekers kwamen nog vele vertegenwoordigers van ver enigingen op muzikaut en ander ter rein, alsmede talrijke donateurs en oudyleden, het jubilerende bestuur ge lukwensen. Marktberichten AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Klelaardappelen, 35 mm opwaarts. Bin tjes f 18.50—19.50, bevelanders 18.00—20.00, furore t 20.00—22.00. 40 mm opwaarts, gewassen. Eigenheimers f 22.00—25.00. bintjes f 21.00-22.50. Voor export kiel 40 mm opwaarts. Bintjes f 20.00-21.00, alpha f 20.00—21.00. Zandaardappelen. 35 mm opwaarts. Noor derling f 12.00, libertas f 12.00. Voeraardappelen 1.90—2.00, prijzen be rekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, scrap of auto. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer ln totaal 4612. vette koelen en ossen 1150; gebruiksvee 721; vette kalve ren 200; graskalveren 175; nuchtere kal veren 890; varkens 437: biggen 26: paar den 82: veulens 4; schapen of lammeren 153; welde/zuiglammeren 660; bokken of geiten 12. Prijs ln cents "per kg. le kw. 2e kw. 3e.kw. Vette koelen 300—340 28b295 260—275 Vette kalveren 280—300 250—280 200—250 Varkens (1. gew.) 180 J78 174 Slachtpaarden 260 240 210 Prijs in guldens per stuk le 2e 3e 73 63 56 60 45 85 75 950 825 625 650 525 400 korter, handel Schapen Lammeren Weide/zuiglammeren Kalfkoelen Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koelen aanvoer kalm, prijzen eerste kwaliteit onveran derd, tweede en derde kwauteit niet ee- heel prijshoudend, prima's boven note ring; vette kalveren aanvoer minder, han del goed. niet geheel prijshoudend; gras kalveren aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren aanvoer kleiner, handel tamelijk, stij gende prijs; varkens (lev. aew.) aanvoer korter, handel goed, aanvankelijk prijs houdend, afloop lager in prijs; biggen aanvoer matig, handel kalm, prijzen als vorige week; slachtpaarden aanvoer als vorig week. handel stroef, niet hoger in prijs: schapen en lammeren aanvoer groter, handel stug, prijzen lager; welde/ zulglammeren aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen stabiel; kalfkoeien aan voer als vorige week, handel redelijk, prijzen stabiel; melkkoeien aanvoer als vorige week. handel redelijk prijzen sta biel; vare koelen aanvoer korter, han del slepend, prijzen als aorige week; vaarzen en pinken aanvoer kleiner, han del stil, prijzen constant. VEILING „ZUID-BEVELAND" GOES. 27 mei. Kropsla A I 6—11, A II 5—6, B I 7, B II 4(4; Bloemkool A I 51—63, A II 50—60, B I 40—51, B II 32—46. C II 24, af wijkend 20—48. Rabarber 18—19. Spinazie 21—37. Prei 18—19 Sjalotten 14—15. An dijvie 42—46. Lamsoren 43—49. Radijs 8—9. Wortelen I 66, II 48. Sjalotten 11. Aard beien I export 88—90 per doos a 2 ons. II 56—81, afwijkend 52—58 BEURSBERICHT MARKT GOES. 27 mei. Aardappelen, kteiaaidappelen no teerden heden per 100 kg 35 mm op waarts. Geleverd aan de sorteerinrich- ting, sorteerkosten voor rekening van koper. Bintje 18—19. Alpha zelfde prijs. Prijs voederaardappels zelfde als vorige week. 1.50—2.50 per 100 kg. Vlasnoterlr.gen waren voor goede kwali teit gerepeld vlas 16—24 en voor afwij kende kwaliteit 10—16 ct. Eieren noteerden 1.82 per kg. KIER NOTE RING GOES. Beiicht van handelaren: ktppeéleren 11» cent: eendeëieren 8 cent: ganzeeieren 21» cent; poelteëleren 7 cent. VISMIJN VEËRE. 27 mei. Aangevoerd 287 kg exportgarna len 2.81—3.12; 269 kg schar 24—41; 67 kg bot 16—24; 13 kg tong 2.37—2.51; 9 kg rog 28—33; 46 kg wijting 16—27: 34 kg door gedraafde vis. VEILING WALCHEREN. Fruit: aardbeien 57—78; Groenten: sla A 46; idem B 4—5; postelein 37—54; andij vie 33—45; spinazie 29—52; bloemkool 4 JS —75; idem 6 35—71; idem 8 30—51; idem 10 20—29; idem 12 11—12, boskroten 4S—50; bospeen 57—<3; komkommer a 38—54. idem B 30—40: Idem C 211.72: idem D 27.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7