PANTER LEZERS SCHRIJVEN KAPPIE lijmt kond alle hout! ,ARIE VAN DE BOOTGAAT 1 JUNI A.S. MET PENSIOEN en het geheim van Kattekopl CETAFLEX DINSDAG 27 MEI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 11 CONDUCTEUR ZIERIKZEE-KATSEVEER Na diensttijd van 37 jaar bij P.S.D.Z. „Arie van de boot" r.oals men de ge zellige, goedgemutste heer A. van Loo kent, die gedurende 37 jaar op de veerboot ZierikceeKatseveer conducteur en dekknecht is geweest, gaat per 1 Juni a.s. met pensioen. Daarmee zal een vooral bij de „vaste klanten" bijzonder gezien en immer opgewekt mens uit het decorum van de „Oosterscheide" verdwijnen. „Arle" werd nu bijna 65 jaar geleden te IJselmonde geboren, maar reeds op zijn tiende jaar kwam hij met zijn ouders naar Zierikzee. Hier is hij „Zeeuw onder de Zeeuwen" gewor den; hij voelt zich Zeeuw en zal ook, na zijn pensionering Zierikzee niet verlaten. Op 27-jarige leeftijd trad de heer Van Loo in dienst bij de Provin ciale Stoombootdiensten, als stoker- dekknecht. Daarvoor werkte hij als stoker bij de gasfabriek te Zierikzee. Dat was dus opstoomboten, die in de eerste twee jaar, dat de heer Van Loo bij de P.S.D.Z. „meeliep" van 1921 tot 1923 van Zierikzee op Middelburg voeren. Na die tijd is het altijd Zierikzee- Katseveer en omgekeerd geweest voor „Arie van de boot", maar het verveelde hem nimmer. „Iedere keer waren het andere mensen en andere omstandigheden" vertelde hij, „het is een heerlijk vrij leven. Mooi weer, slecht weer, je neemt alles mee". Maar één week heeft de heer Van Loo een ander traject moeten varen. Dat was in de eerste oorlogsweek, van 10 tot 17 mei, toen hij op de Wester- schelde dienst moest doen. Advertentie Van Nelle bestellen Sloterdijks overwegwachter kreeg 1 mnd. voorwaardelijk I)e 59-jarige overwegwachter H. de B., die schuldig is bevonden aan het treinongeluk bij de halte Sloterdijk op 21 december van het vorige jaar, is een dezer dagen door de rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot één maand voorwaardelijk met een proef tijd van een jaar. De officier van ju stitie had drie maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar geëist. Bij dit ongeluk, dat ontstond doordat De B. de spoorbomen opendraaide toen een sneltrein uit Amsterdam na derde, zijn drie inzittenden van een visauto, die door de trein werd gegre pen, om het leven gekomen. De over wegwachter, die zoals de officier het tijdens de rechtzitting uitdrukte „in nerlijk verscheurd is door de gevoe lens van ellende", kan zich van het on geluk niets meer herinneren. Van Loo zag de stoomkracht plaats maken voor de dieselmotor, bij wel ke evolutie hij van stoker-dekknecht conducteur-dekknecht werd. Voordat de trommels met de kaartjes verschenen, liep hij met de „plank", een nogal omvangrijk systeem Merkwaardig is, dat hij de tarieven van 1921 eerste klas 1.50, twee de klas 1.20 heeft zien „kelde ren" tot de 1.en 0.80 van 1958 Arie-van-de-boot heeft zijn werk al tijd met plezier gedaan. Dat was hem aan te zien. Men wist zijn kwinksla gen te waarderen en nimmer had de heer Van Loo enig ongenoegen met een passagier. Hij heeft maar van één ding spijt, Dat „zijn" boot voor zijn afscheid niet meer in de nieuwe veerhaven „De Val" te Zierikzee zal aanleggen. Dat had hij nog eens graag, al was het maar voor een dag of acht, mee gemaakt Donderdagmiddag 29 mei a.s. is er, ter gelegenheid van het af scheid van de heer Van Loo, een receptie in hotel „Het Wapen van Zeeland" te Zierikzee. Advertentie) Van Nelle bestellen 1 (Advertentie) Lef op onze yoorspelling: maakt in de komende m: furore Want dei* nieuwe senoricas heeft inderdaad alles mee! Zijn edele afkomst': een PANTER senoritas! Zijn model? extra fors en toch mair 14 cent. Zijn kwaliteit: U geniet ervan als vin een 31 cents sigaar! In geur en smaak een échte Panter zeer licht van melange! Ja, Panter „FURORE" zal furore maken ook bij UI g$£H „FURORE" Aantrekkelijk verpakt in gtcellofaneerde doot van 10 stuks f. 1.40 In blik van 20 stuks f. 2.60 Korfbalseriewedstrijden van Swift in Middelburg. Naar aanleiding van uw artikel over de korfbalseriewedstrijden van Swift op Hemelvaartsdag in uw blad van vrijdag 16 mei j.l. zou ik gaarne de volgende opmerkingen willen maken. Het wil mij namelijk voorkomen dat de korfbalvereniging Swift te hoog gaat grijpen met de organisatie van haar seriewedstrijden en dat zij niet meer in staat is datgene er van te ma ken wat de deelnemende korfballief hebbers ervan verwachten. Allereerst de indeling van het pro- framma. Hierbij merken wij op, dat afdelingen bestaan uit 6 twaalftal len, 5 afdelingen uit 5 twaalftallen en niet minder aan 11 afdelingen met 4 twaalftallen. In deze laatste afdelin gen speelt dus elke ploeg 3 wedstrij den. Als men daarvoor uit Rotterdam. Leiden en zelfs uit Amersfoort moet komen om in Middelburg 3 wedstrijd jes van 2 x 15 minuten te spelen dan is dit toch wel een beetje sneu. Dit lot treft dan niet alleen die ploegen, wel ke van zover van bulten Zeeland ko men, maar het treft ook al die ande ren, die samen in die betreffende 11 afdelingen spelen, samen omvattende ruim meer dan de helft der deelne- merg. Want wat houdt deelname aan seriewedstrijden eigenlijk in. Komt men bm te spelen of om te kijken Mij dunkt, wij komen om te spelen. Dat vergroting der afdelingen mis schien een tekort aan speelruimte doet ontstaan pleit weer niet voor de orga nisatoren. Als men niet over voldoende accom modatie beschikt moet men niet ver der willen springen dan zijn polsstok lang is. Nu reeds moe6ten door senio ren wedstrijden worden gespeeld op velden met maten verre beneden de toegestane minimum afmetingen (veld 10 54 x 25 meter). Ik heb op deze velden ploegen aan het werk ge- Advertentie) Van Nelle bestellen 27. Het plotseling verschij nen van generaal Jeminee en de menigte geweren, die op hen werden gericht, spoorden nu ook de beide oudheidkundigen tot een overhaaste aftocht aan. Ter wijl de kogels hen om de oren floten, baanden Kapple, de Maat en de twee geleer den zich zenuwachtig een weg door het struikgewas aan de rand van de weg. Eenmaal van de weg af, wa ren ze tamelijk veilig, want de manschappen van de ge neraal hadden veel last van de struiken, die hen het uit zicht en daarmee een raak schot belemmerden. „Rechts af", fluisterde doctor Prak. „Volgens de kaart komen we dan op de weg naar Kwetsalkwartl!" In gebukte houding slopen zij verder, tot zij na enige tijd werkelijk de resten van een oude heerweg bereikten. Van de generaal en zijn vijandig groepje was nog slechts een ver ver wijderd geschreeuw te horen. „Volle kracht, vooruit!" beval Kapple cn hij ging over tot een kloeke marspas, en hij gaf zelf het voorbeeld. Maar na enkele passen merkte hij, dat de Maat was blijven staan en met grote ogen naar de strakke blauwe lucht staarde. „Wat heb je nou weer, aardappel", wilde Kapple weten, „Zie je nu al spoken?" „D-daar... kijk d-daar!" stamelde de Maat. „Dat is niet g-gewoon!" Toen Kapple keek, moest hij toegeven, dat er inderdaad Iets ongewoons was aan de dik ke rookbollen, die met vreemde regelmaat van een bergtop omhoogstegen. „Interessant...!" mompelden de doctoren Priegl en Prak, die het verschijnsel ook had den opgemerkt. „...Een rooksignaal van de Pattekopl-Indianen... ze worden gewaar schuwd, dat wij onderweg zijn naar de Ver boden Stad!" kunstharslijm Ceta-Bever Geslaagd To Rotterdam slaagde voor het politiedi- ploma B de wachtmeester der rijkspoli tie le klas, de heer P. M. Polderman, postcommandant te Borssele. zien als WION 4, Brouwershaven en, Luctor (in totaal 8) met het spelen van een spelletje, dat met korfballen weinig of niets gemeen had. Zet dan hiertussen nog een niet voor zijn taak berekende scheidsrechter, dan behoeft het geen nader betoog hoe gering de propagandistische waarde van derge lijke vertoningen is, om dan nog maar te zwijgen over het genoegen dat de deelnemers aan dergelijke wedstrijden smaken. Dergelijke toestanden mogen toch eigenlijk niet voorkomen als el ders op de terreinen adspirantenploe- gen bezig zijn op velden met normale re afmetingen (veld 6 14.15 16.30). En wat te denken van een indeling van het programma waarbij een ploeg de eerste wedstrijd speelt om 9.35 uur en reeds om 13.00 uur klaar is met het spelen van de wedstrijden, terwijl het hele programma pas om 18.15 uur is afgewerkt. Neen, aan het organiseren van seriewedstrijden kan Swift nog wel het een en ander verbeteren. Het is moeilijk om het allen op zo'n serie dag naar de zin te maken, maar dit gaat toch wel een beetje te ver. Naar mijn mening ligt ook hier een taak voor het Z.K.B.-bestuur, bij het verlenen van toestemming voor serie wedstrijden, regelende voorwaarden te stellen. Ook met de demonstratiewedstrijd Deto IP.S.V. I heeft Swift weinig eer behaald. Het was een slechte wed strijd, die het aanzien nauwelijks waard was, getuige ook de geringe be langstelling voor deze wedstrijd en het feit, dat reeds vroegtijdig de toe schouwers vertrokken. Het is op de series in Middelburg wel eens beter voor mekaar geweest met de organisatie en dé gezelligheid. Voor de goede orde teken ik bij dit artikel aan dat ik dit ingezonden stuk met schrijf namens onze vereniging doch onder eigen persoonlijke verant woordelijkheid. Een teleurgestelde deelnemer, Kruïningen. J. WAVERIJN. Het bestuur van Swift zond ons naar aanleiding van deze opmerkingen het volgende antwoord: Aan de persoonlijke mening van de heer J. W. over de door „Swift" ge organiseerde seriewedstrijden op He melvaartsdag kunnen wij niets ver anderen. Hij spreekt echter in de aan vang van zijn artikel dat „Swift" niet meer in staat is datgene van haar se riewedstrijden te maken wat de deel nemende korfballiefhebbers er van verwachten. Diverse bestuursleden van deelne mende verenigingen hebben echter na afloop hun waardering voor de organi satie betuigd, waaronder de verenigin- fen uit Zuid-Holland en Zelzate. Ook et bestuur van de Z.K.B. sprak waar derend over de organisatie. De twaalftallen waren ingedeeld ln do klas waarvoor de verenigingen zelf hebben ingeschreven. Wanneer dit niet gebeurt, zijn de krachtsverschillen ln een groep te groot. Daarom liep het aantal twaalftallen per afdeling uit- KERKNIEUWS BAPTISTEN GEMEENTEN Beroepen te Almelo: J. Bosma te Arnhem. NED. PROT. BOND Drietal te Ede, Bennekom, Renkum C. Beukman, hervormd, pred. te Fra- neker, D. A. Werner, herv. pred. te Zweelo en N. van de Wall, voorgan ger Vereniging Vrijz. Herv. te Vlis- smgen-Goes. een. Overigens zijn op seriewedstril- den 4 twaalftallen per afdeling nor maal en speeltijden van 2 x 15 min. ook. Inderdaad was veld 10 te klein, ech ter met 54 x 25 maar 70 x 30 meter. Dit is 'n aanmerkelijk verschil. Door dat we niet de volledige beschikking konden krijgen over ons nieuw veld, moesten we voor dit veld met gerin gere afmetingen volstaan. De pro gramma indeling was afhankelijk van de tijden van aankomst van de ver enigingen. Die liepen erg uiteen. Daar om was het onvermijdelijk, dat ver schillende ploegen vroeg en andere laat klaar waren. De scheidsrechters waren voor het merendeel arbiters, die regelmatig voor de Z.K.B. fluiten. Het komt maar zelden voor, dat een scheidsrechter 'n wedstrijd tot ieders tevredenheid leidt, maar ook deze man of dame floot die betreffende wedstrijd voor zijn (haar) genoegen. P.S.V. en DETO speelden beneden hun vorm. Wat kan Swift daaraan doen Gezelligheid maakt Swift niet, maar daar moeten de deelnemers on derling voor zorgen. Over de organisatie nog het volgende: Eén vereniging schreef op het laat ste moment af, andere verenigingen kwamen te laat op het speelveld. Des ondanks zijn de wedstrijden precies op tijd gespeeld. Klokslag 9 uur klonk 't eerste fluitsignaal en klokslag 16.30 uur klonk het laatste belgeluid. In al le bescheidenheid gezegd: „Die orga nisatie was toch zo slecht niet". Het streven van Swift is geweest, om zoveel mogelijk ploegen te laten deelnemen en daarmede de kans te vergroten, dat Zeeuwse twaalftallen eens tegen verenigingen buiten Zee land kunnen uitkomen. Dat kan spel peilverhoging tot gevolg hebben. Dan kan de indeling niet altijd ideaal zijn. Maar wat is belangrijker Wij vinden jammer dat de heer W. alvorens zijn kritiek openbaar tc ma ken, zich niet eerst met ons in ver binding heeft gesteld. Zoals dit nu is geschied, komt het de korfbalsport in het algemeen niet ten goede. Bestuur K.V. SWIFT. (Advertentie) Van Nelle bestellen I FEUILLETON vermiste oovyxw^ door PATRICIA WENTWORTH. 36 Niets bewijst dat zc het wel en even min iets, dat ze het niet gedaan hebben. Gelegenheid hadden ze en mogelijk had één hunner ook een motief. Zover zijn we dus wat vrij dag de 8e betreft. Maar nu komen we tot zaterdag, de 9de dag. waar op Mary Stokes schreeuwend kwam aanrennen en uitriep, dat ze een lijk had gezien. We mogen m.i. nu wel aannemen, dat ze dat inderdaad ge zien heeft, vermoedelijk binnen of even buiten 't Houtvestershuis. Daar had ze een afspraak en waarschijn lijk overviel ze de moordenaar toen hij 't lijk naar de kelder sleepte, waar hij 't wilde begraven. Jullie beiden zult ook wel tot de slotsom zijn gekomen, dat do moordenaar vrijwel zeker niet do man van de afspraak was. Immers, je laat een meisje toch niet ergens komen om Je een lijk te zien verslepen. Dat is één. En dan is er nog iets. De moor denaar wist. dat er een kelder be stond. Die kelder zouden wij niet gevonden hebben, als er niet iets óver gestaan had in een oud boek, dat juffrouw Silver had bemachtigd. De moordenaar echter behoefde er zich 't hoofd niet over.te breken; hij wist, dat de kelder er was. Wij moesten het paneel afbreken om de deur te vinden, maar hij kende het kunstje. En dit bewijst, dat we met iemand uit de buurt of in elk geval met iemand, die zich van plaatselijke bijzonderheden op de hoogte kan stellen, te maken heb ben. Een cn ander zou zowel voor Grant Hathaway als voor Mark Harlow kunnen gelden, want mis schien heeft elke familie hier wel een exemplaar van dat oude boek je." En zich tot Frank wendend, vroeg Lamb: „Weet jij ook, of dit zo is." „Ik geloof", was het antwoord, „dat de oude meneer Hathaway e- een (Advertentie Van Nelle bestellen bezat. Vermoedelijk was het ding hier nogal verspreid." „Juist", knikte Lamb. En toen weer tot Smith: „En nu, wat deden beide heron zaterdag 9 januari tussen half zes en laat ons zeggen half ze ven?" Ietwat aarzelend antwoordde de in specteur: „Ik heb die vraag niet per tinent gesteld, maar wat langs een omweg. Meneer Hathaway zegt, dat hij circa tien minuten over vieren op de fiets uitging naar het dorp en in de Laan even had gesproken met mevrouw Hathaway, die er met haar honden liep." „Met zijn vrouw?" vroeg Lamb, de wenkbrauwen fronsend. „Ja, meneer". ,,'t Lijkt me nogal eigenaardig. Ze leven immers gescheiden. Maar en fin, hij sprak dus even met zijn vrouw en ging toen naar Deeping." „Neen, meneer, hij zegt dat hij van mening veranderde en weer naar huis ging." „H'm nogal vreemd. Ging hij later opnieuw uit?" „Hij beweert van niet, meneer. Zegt dat hij thee heeft gedronken en daarna brieven geschreven en reke ningen behandeld in zijn studeerka mer. Maar natuurlijk kan niemand weten, of hij al dan niet is uitge gaan. De dienstboden zouden hem zeker niet gestoord hebben." „En wat beweert meneer Harlow?" „Zegt, dat hij de thee thuis gebruik te. toen wat piano speelde en daar na een korte wandeling ging ma ken. Op de klok had hij niet geke ken, dus weet hij niet, hoe laat het was. Volgens hem gaat hij meestal 's avonds wandelen. Hij zou zijn uit gegaan dooi- het voorhek, zodat hij niet dicht bij de z.g. Laan was. Hij was niemand tegengekomen." Lamt lichtte zijn zware hand op en liet die toen weer op zijn knie vallen. „Welnu", zei hij, „dat alles laat ons even ver als we te voren waren. Alle bei hadden ze de kans, naar het Hout vestershuis te sluipen zodra het don ker was geworden. Niets bewijst dat ze 't hebben gedaan, niets ook net te- findeel". ven heerste er stilto. Toen zei Frank Abbott, terwijl hij Inspecteur Smith aankeek, met zijn kalme stem: „En die andere vingerafdrukken?" „Welke vingerafdrukken?" vroeg Lamb, zich eensklaps omdraaiend. „Waar ik Smith naar gevraagd heb". „Waar jij naar vroeg! Wat heb jij er mee te maken?" „Alleen om te helpen, behulpzaam te zijn, meneer. Inderdaad „Kom, voor de dag ermee! Wat heb je uitgevoerd?" Frank onderdrukte weer een neiging tot glimlachen. Heimelijk vermaakte hij zich over het feit, zijn chef te zien reageren als een stier op een rode doek, maar hij zette het spelletje rus tig voort. „Iemand dacht, dat die afdrukken misschien van belang waren". (Advertentie) Van Nelle bestellen Daar inspecteur Smith juist de kamer verlaten had, achtte Lamb het onno dig, zich wat te beheersen. Hij werd vuurrood en zei dreigend: „Wat heeft dit alles te betekenen, van wie zijn die vingerafdrukken en wie „dacht" er overjij of juffrouw Silver?" „O, ik niet, meneer". Met de vuist op tafel slaande, riep Lamb uit: „Als ik raad van amateurs nodig heb, zal ik er wel om vragen!" „Geen raad, meneervingeraf drukken". Wéér een vuistslag. „Wiens vingerafdrukken en hoe kreeg ze die?" „Ze "waren van Albert Caddie, de chauffeur van Harlow. Ik geloof, dat ze een enveloppe liet vallen en Caddie die opraapte Nog steeds vertoornd, ofschoon wat kalmer, vroeg Lamb: „Harlow's chauffeur? Waarom. Wat geeft haar aanleiding te denken, dat hij er bij be trokken kan zijn?" Nu z.i. de ergste bui weer over was, begon Frank de stemming van zijn chef met feiten te kalmeren. i „Ziet U, meneer, hij is getrouwd met 1 een vrij wat oudere vrouw en volgens mij is 't nogal een liefhebber. Juf frouw Caddie liep de laatste tijd erg troosteloos rond. Ik had er misschien zélf aan moeten denken, maar zoiets is juist wat voor Maudieze haalt i zelfs wat uit het geklets bij de thee. 't Is waar, dat ik het was, die mijn tante ertoe bracht, een paar van de grootste babbelkousen op de thee te vragen en ze schijnen nogal wat over de Caddies te hebben geroddeld". Juist op dit ogenblik kwam inspecteur Smith vlug weer binnen. „Ze zijn zoëven ontwikkeld", riep hij uit. „Zie eens hier, meneer". Frank stond op en liep om de tafel lieen, waarna hij zich met zijn chef en inspecteur Smith over een stel uiterst duidelijke vingerafdrukken heenboog. Lamb vergeleek ze nauwkeurig met de afdrukken uit het Houtvestershuis. Allen zagen het duidelijk. (Advertentie) het natuurlijke haarglansmiddd geeft Uw haar een briljante schittering!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 9