Communistisch China streeft naar vorming nieuwe intellectuele klasse 5 r r 3" d PILOOT STURM ontvoerd in de stratosfeer TURKSE PARACHUTISTE ZWAAR GEWOND OP EELDE'S VLIEGVELD Hoofdpijn :r X FRANSE REBELLIE SLOEG OVER NAAR CORSICA schrijven EVEN NADENKEN Vand aag. k s ft! 7 84 uit de ETHER s P R O V i N C I A LR ZEEUWSE COURANT. DINSDAG 27 MET 1958 NA VRIJE KRITIEK EN ZUIVERINGSACTIE: Ter vervanging van de huidige waarop regime niet kan bogen COMMUNISTISCH CHINA is teruggekomen op de enigszins „liberale" binnenlandse politiek, die het enige tijd heeft gevoerd. Er is daarmede weer een eind gekomen min de storm van kritiek op het regeringsbeleid, die door Mao tse Toeng met lede ogen werd aangezien, of, daarover is men het niet eens, juist door hem werd uitgelokt. Tijdens de zuiverings actie, die op de „liberalere" periode volgde, hebben de intellectuelen aan de lijve ondervonden hoe gering het vertrouwen van de regering in hen nu is. Tenslotte heeft Peking „besloten", dat er een nieuw soort Chi nezen zal moeten komen, dat behalve intellectueel ook door en door com munistisch zal moeten zijn. Iets dat tot nu toe niet samen scheen te willen gaan. De nieuwe politiek, die in septem ber van vorig jaar te Tsingtao, waar Mao tse Toeng met vakantie verbleef, na de liberale periode werd vastge steld, doet zich, zo schrijft „Le Monde", vandaag de dag goed voe len. In grote lijnen is ze door Mao zelf opgesteld. Een van de be langwekkendste besluiten, daar in Tsingtao aan de kust van de Gele zee genomen, was dat tot het schep pen van zo'n nieuwe intellectuele klasse. Het regiem heeft daartoe het oog laten vallen op do arbeiders stand. Men wil zo spoedig mogelijk de huidige intellectuelen vervangen. Want al vormden zij officieel geen speciale klasse, het regiem noemt hen nu „de erfgenamen van de bour geoisie". En de bourgeoisie, zo wordt in het rapport van de zuiveringsactie gezegd, de bourgeoisie en vooral de intellectuelen vormen de voornaam ste kracht in de staat, die het prole tariaat tart. Dat is een geheel nieuwe stelling van de Chinese communisten, want tot nu toe heeft men altijd met de grootste nadruk verklaard, dat de bourgeoisie volkomen in het proleta riaat wasopgegaan. En nu blijkt plotseling, dat men zich daarin deer lijk heeft vergist. Even nadrukkelijk heeft men de vrije wereld altijd verzekerd, dat van een kracht tegen het proletariaat in communistische China nooit sprake is geweest. Ook hierin heeft men zich dus vergist. Vooral in de kringen der intel lectuelen heeft de invloed van rechtse elementen grote uitwer king gehad, zo gaat het rapport verder. En met deze bekentenis heeft men voor goed een eind gemaakt aan de legende, dat de ^intellectuelen allen aanhangers zouden zijn van de Marxistische leer. Het rapport beschuldigd met name verschillende onderwijsin stellingen, de pers, de wetenschap, literaire en artistieke organisaties, en openbare instellingen er van broeinesten van verzet te zijn. Maar de sterkste bolwerken der rechtse elementen verschuilen zich in de democratische partijen, zo luidt een volgende uitspraak. Hiermee erkent men, dat de be roemde politiek van samenwerking tussen communistische en niet-com- munistische partijen een volkomen mislukking is geworden, ook al wordt dat in het rapport niet met zo veel woorden De aanvallen van rechts hebben, aldus het rapport nog steeds, ge toond, dat de meerderheid van de bourgeoisie en de bourgeois-intellec- tuelen geweigerd heeft de leiding van het proletariaat en de communis tische partij te aanvaarden. En daarom moeten er anderen ln hun plaats komen, die de leiding wel kunnen accepteren of die geen weerstand durven bieden. MET TEGENZIN. Zolang de verguisde intellectuelen echter nog niet kunnen worden ge mist, zal het regime nog gebruik van hen blijven maken, zij het dan met tegenzin. Het is de werkende stand, zo ze^t het rapport, die van nu af aan zijn eigen technici, leraren, ge leerden, journalisten, schrijvers en kunstenaars zal moeten voortbren gen. Deze zware taak, die de partij op zich heeft genomen, zal men sy stematisch en geleidelijk moeten trachten uit te voeren. Over de maatregelen, die geno men dienen te worden is het rap port uiterst vaag. In elk geval zullen fundamentele wijzigingen worden aangebracht in de politie ke opbouw van de diverse cultu rele instellingen. De „democrati sche" partijen zullen van al te rechtse elementen worden bevrijd. Wat het lot van die rechtse ele menten zal zijn, daarover weidt het rapport niet uit. Het heeft ze al vast verdeeld in drie catego rieën, al naar gelang de kracht van hun weerstand. De gematigde categorie denkt men wel weer voor zich te kunnen winnen. De beide anderen zullen wel „verlo ren" zijn. Piper Cup verongelukt bij oefenvlucht. Het heeft de organisatoren van de pinkstcrvliegfeesten op Eelde, de Noordnederlandse Aero-club Avio- Eelde, dit jaar niet zo heel erg mee gezeten. Het weer was niet ideaal en bij de voorbereidingen zaterdag ver ongelukte reeds een Tiger Moth bij een oefenvlucht. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Gisteren is een Turkse parachutiste ernstig gewond. Overigens waren er 20.000 bezoekers en het programma verliep uitstekend tot de allerlaatste minuten toen als hoogtepunt een massasprong plaats zou vinden door vrouwelijke leden der Turkse parachutistenclub. Negen da mes. vergezeld van drie heren, zouden in twee sprongen boven het vliegveld aan parachutes neerkomen, onderwijl met vlaggetjes zwaaiend. Maar bij de A. M. Dwinger, keerde na een tocht boven het Gooi terug, toen de stuur- knuppel van het vliegtuig losraakte, waardoor het toestel onbestuurbaar werd. Het stortte neer in het struik gewas vlak langs de weg naar het vliegveld. Vele zondagswandelaars ontsnapten aan een ernstig gevaar, ook een vader met drie kinderen, die enkele meters van de plaats waar het toestel terecht kwam, langs de weg zat. Doordat de snelheid van het vliegtuigje werd af- •emd in het hoge struikgewas, ont- am ook de vlieger aan ernstig let- De heer Dwinger, een gebrevet teerd vlieger, kreeg een shock en een diepe vleeswond aan een der benen en kon, na Jn het nabij gelegen mnrine- kamp te zijn verbonden, naar hnis worden vervoerd. Het toestel werd ge heel vernield. Koningin Juliana en prinses Wilhelmina in kerkdag-dienst. Gisteren hebben koningin Juliana en prinses Wilhelmina in de ochtend uren de Kerkdag van de Nederlands Hervormde Kerk, die tegelijkertiid in tien andere gemeenten werd gehou den, in Apeldoorn meegemaakt. De dienst in de Grote Kerk te Apeldoorn stond onder leiding van de hofpredi- kant ds. J. F. Berkel. Ter gelegen heid van deze kerkdag heeft prinses Wilhelmina zich in een brief tot alle deelnemers gewend. Zij wees er in deze brief onder meer op dat de pro blemen waarmee de mens van nu heeft te worstelen, alleen oplossing kunnen vinden indien geleefd en ge handeld wordt ln de geest van Chris tus' liefde. Bezitter over nieuwe schadeposten voor ministerie van oorlog Verlies van vier miljoen aan trotylfabriek? (Van onze Haagse redactie) In een der ochtendbladen is onder de kop „Directoraat Materieel Land macht zorgt voor nieuw verlies van 4 miljoen" een verhaal gepubliceerd, waarin wordt geconstateerd dat 4 mil joen gulden moet worden bijgeschre ven op de schadepost van het Direc toraat Materieel Landmacht. Onder verantwoordelijkheid van de minister van defensie en de staatssecretaris van oorlog zijn in de jaren 19531956 ruim 7 miljoen gulden voorgeschoten bij de bouw- en aanloopkosten van een nieuwe trotylfabriek in Ossen- d recht. Deze fabriek is inmiddels failliet ver klaard. Als gevolg daarvan zou het rijk een verlies lijden van 4 miljoen. Deze zaak, die thans opnieuw in de openbaarheid komt, is reeds emd 1956 bij het vooronderzoek op de begroting van 1957 behandeld. Minster Staf had toen reeds toege zegd er op te zullen toezien dat de door het rijk vereiste garanties zou den worden nagekomen. Dit blijkt desondanks tot een belangrijke scha depost te hebben geleid. De legervoor- lichtingsdienst was echter niet ge machtigd in dit stadium mededelingen te verstrekken, omdat de commissie- Koersen uit de Tweede Kamer het be leid van het Directoraat Materieel Landmacht aan een onderzoek onder werpt. Evenmin wilde de legcrvoorllch- tingsdienst iets zeggen over d« kwestie van 150.000 paar leger schoenen, waarvan de constructie, volgens oen ander ochtendblad, sa menstelling en kwaliteit te wensen zouden overlaten. sprong van de eerste zes deed zich een ongeluk voor zodat de tweede groep al niet meer sprong. De Turkse para chutistenclub liet namelijk geen zoge naamde marker springen om te bepa len hoe de windkracht was en waar de sprong het beste kon geschieden, Men baseerde zich op de gegevens die men ontvangen had van de leden van de Eerste Nederlandse Parachutisten club, die eerder in de middag een feil loze sprong deden. Maar de windkracht was toegeno men en de Turkse dames waren klein van stuk en licht in gewicht. Daardoor dreef er één nogal af en belandde op het gazon midden tus sen het publiek. Ze kwam overi gens ongedeerd terecht. Een tweede kwam in aanraking met een vleugel van een Canberra straal - boinmenwerper die midden op hel terrein stond. Ze werd over de vleugel heengetrokken, kwam op de lan dingsbaan terecht en werd over het beton van de baan gesleurd. Ernstig gewond werd het slachtoffer, de 20- Jarige mejuffrouw Aytac Tekirdaglio- glu door de G.G.D. naar het Acade misch Ziekenhuis te Groningen over gebracht. De parachutiste had reeds 12 sprongen achter de rug, maar deze sprong werd haar noodlottig. Vliegtuigje neergestort bij Hilversum Zondagmiddag omstreeks drie uur is een sportvliegtuig van de Nationale Luchtvaartschool vlak voor de toe gangspoort van het vliegveld Hilver sum neergestort. Het vliegtuigje, de Piper Cub PH UCM was een uur te- vore De A en nog bergen v/erK Advertentie Zitten k er-voor een huisvrouw niet bi). Met werk inoet 'doorgaan. Daarom bij opkomende pijnen: 2 'ASPRO'i de pijn verdwijnt. Zorg dat U altijd 'ASPRO' bij de hand hebt. Ook zenuwpijn, lusteloosheid, moeheid of dat gevoel van rillerigheid verdwijnen snel en zeker door 'ASPRO' Wont 'ASPRO' doet meer.ASPRO" maakt dat L prettiger voelt, fit! U kunt het werk weer a ïhetd of dat fg) en zeker p, 2 'ASPRO-*.-en U&ntuJeeh fitj. pta/remmt JiUlHAUNG OP VLRZOLK~ tnt oiW Imanémt (208 m./ wtfep romfatmw/w I0.4S i .Qs Haagse vrouw bij brand omgekomen. Zondagochtend omstreeks drie uur is in een hofje aan de Prinsengracht in Den Haag de 76-jarige vrouw J. L. Sandifort, tijdens een binnenbrand om het leven gekomen. De vrouw, die als zonderling bekend stond, had een grote verzameling oud papier in huis, die waarschijnlijk in aanraking is gekomen met een brandende kaars. De uitslaande brand is door de brandweer met twee waterstralen bestreden. De belendende woonruim ten bleven onbeschadigd, doch het pand van het slachtoffer (no. 212) is van binnen geheel door het vuur verteerd. C.H.U. viert op 9 juli 50-jarig bestaan Op 9 juli a.s. hoopt de Christelijk- Historische Unie haar vijftigjarig bestaan te vieren. Ter voorbereiding van deze viering heeft zich een comité gevormd, wel ke comité is samengesteld uit de he ren mr. dr. G. Kolff te Geldermal- sen, voorzitter; jhr. mr. L. E. de Geer van Oudegein te Vreeswijk, se- cretaris-penniugmeester; mevr. mr. T. GrootenVan Boven te .Amster dam; C. J. van Mastrigt te Zeist en drs. D. F. van der Mei te Rijswijk (Z.H.) Het „comité 50 jaar C.H.U." stelt zich tevëhs ten doel gelden in te za melen voor een jubileumfonds, dat ten goede zal komen aan het we tenschappelijk- politieke werk van de „jhr. nir. A. F. de Savornin Lohmanstichting", alsmede aan de algemene voorlichting, waaronder tevens valt de versterking van de chr.-hist. pers. De viering begint woensdag 9 juli a.s. des morgens elf uur met een wijdingsdienst in de Domkerk te Utrecht. In deze dienst zal voorgaan dr. P. A. Eldercnbosch, Ned. herv. predikant te Amersfoort. Dos mid dags vindt 'n feestelijke bijeenkomst plaats ln de schouwburgzaal te Utrecht. In deze bijeenkomst zal het woord worden gevoerd door mr. W. F. Schokking en prof. dr. G. C. van Niftrik, beiden te Amsterdam. De héér H. W. Tilanus hoopt in de ze vergadering het voorzitterschap over te dragen aan zijn opvolger, die dan inmiddels zal zijn gekozen. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK AiVWWAWVWAVWAAW 2\oren, yen en.... Op het maandagavond-programma stond onze pinkstertelevisie in het te ken van leentje buur. Een aaneenscha keling van films en filmpjes en Euro visie uitzendingen van sportgebeurte nissen, zonder dat er één uit ons land op bet scherm kwam. De, aan Marian Anderson's Aziatische toernee gewijde hoofdfilm was het hoogtepunt. Zij was uitermate knap van compositie en had ais documen taire een ongekend goed ritme en was bijzonder menselijk en ontroerend. Het Internationaal jeugdvoetbaltoer- nooi uit Augsburg was een sportuit- zending zonder „kraak of smaak" Bui ten de schuld van alle medewerkenden overigens, want hij vond plaats tij dens een hittegolf. Om met Jan de Troye te spreken: „een vredig partij tje voetbal om zo bij in slaap te val len." De zondag Eurovisie sportcocktail was wat de keuze betreft slecht sa mengesteld. Technisch zat het alle maal uitstekend in elkaar, alleen kreeg men door het vele „mixen" van de wedstrijden, steeds flarden van bepaalde programma's te zien, En wat een blamage, dat men zich ter afwis seling van deze sport, eenvoudigweg bediende van een pure K.L.M^propa- gandafilm. Naar Gods bestek Dat de N.C.R.V. op een der pinkster dagen een spel op het scherm brengt, dat in overeenstemming is met de e sportvlieger, de heer (Slot van pag. 1) te maken om te tonen, dat zij de re publikeinse vrijheid steunen. De ac tie zal op verschillende wijze tot uiting komen, zoals vergaderingen in de middagpauze, betogingen na af loop van het werk en enkele symbo lische stakingen van vijf of tien mi nuten. In een communiqué van generaal Sa- lans hoofdkwartier is aan hoge func tionarissen en politieke persoonlijk heden verzocht „te vermijden op het ogenblik naar het Franse moeder land te gaan". In de huidige omstan digheden was het hun plicht op hun post te blijven. De conservatieven in de Franse Na tionale Vergadering besloten maan dag president Coty te verzoeken de leiders van alle niet-communistische partijen bijeen te roepen om te be raadslagen over de vorming van een regering onder leiding van generaal De Gaulle, die daar zelf bij tegen woordig zou moeten zijn. De Gaulle naar Parijs Een lid van Pflimlins staf, Diebolt, had een bespreking van een half uur met generaal De Galle in diens land huis te Colombey Les Deux Egllses. Nadien werd maandagavond gemeld dat genpraal De Gaulle op weg was naar Parijs. Drie conservatieve ministers, Garet van wederopbouw, Boscary-Monsser- vin van landbouw en Ribeyre van in dustrie en handel hadden een bespre king met president Coty. Abdesselam, een lid van het comité voor openbaar welzijn voor geheel Algerije, vertrok maandag van het vliegveld Orly naar Algiers. Hij was twee dagen van tevoren naar Parijs gekomen om president Coty een boodschap van generaal Salan, waar- Ïeen regering onder De Gaulle aangedrongen, te brengen. ...viert de Franse componist Louis E. Durey zijn 70-ste ver- H jaardag. ...viert de Amerikaanse bankier jj| Gene Tunney, oud-wereldkam- pioen zwaargewicht boksen, j§ zijn 60-ste verjaardag. Tunney verloor van de 68 gevechten, die y hij leverde, er slechts één en y en won er 52, de overige 15 fjj H bleven onbeslist. Hij verdiende j= met deze reeks wedstrijden I 2.390.445 dollar. iliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiF 1 e 9 10 L 12 Ti m is V 19 20 WTt\ 4» es e* geest van pinksteren, is zeker aan vaardbaar. Ds. Jan de Wit, die al meer goede stukken op zijn naam heeft, schreef het lekenspel „Naar Gods bestek", dat gebaseerd is op het godsdienstige pinksterfeest. Veel valt over de inhoud dus niet te zeggen. De taal was mooi en dichterlijk, ai valt een vergelijking met de bekende lekenspelen van Martinus Nijhof in: het nadeel van die van ds De Wit uit. Kijk en luitter De televisiekijkers kunnen vanavond na het journaal de eerste aflevering zien van een serie van zeven films van de Nord-West-Deutsche Rund funk: pacten, plannen en problemen. Een Duits filmteam onderzocht de elementen, waarop de westelijke ver dediging is gebouwd en projecteerde haar indrukken tegen het algemene verlangen naar vrede. Rudiger Proske en Max Rehbein reisden om de film te maken een afstand af, twee en een half maal de omtrek van de aarde. Van half tien tot half elf een uur lang een uitzending van het concert, dat Benny Goodman, de Amerikaanse jazzmusicus, geeft op de Expo. De K.R.O. brengt tot zeer veel genoe gen uiteraard van de operaliefhebbers een volledige studio-uitvoering van Mozarts „die Zauberflöte", onder di rectie van de jonge Nederlandse diri gent Bernard Haitink. De A.V.R.O. doet het allemaal wat luchtiger met succesliedjes uit „Da's geen kunst", en „Snip en Snap". Voor de muziekliefhebbers een goede raadluister eens naar de tweede uit zending van George van Rcnesse, in het kader van zijn inleidingen in de wereld der muzikale fantasie. Gemoe delijk pratend en intussen Improvi serend Iaat de heer Van Rene«se als het ware boren, hoe een muziekwerk tot stand komt. Zijn praatje van de vorige week kreeg stormachtige bij val. Horizontaal: 1 plaats a. veelom streden kanaal, 4 betaalmiddel, 7 iemand, die bloed afstaat, 9 lengte maat, 11 voordeel, 12 Westerlengte, afk., 13 avondkleding, 15 welgesteld, 16 kleine hoeeveelh. vloeistof, 17 God (Lat.), 18 varken, 20 element, afk., 21 veren. v. landen, afk., 23 nummer, afk., 24 inhoudsmaat, 26 dikke brei, 27 paard. Verticaal: 1 hemellichaam, 2 en dergelijke, afk., 3 nog een hemelli chaam, 4 schadelijk Insect, 5 woon plaats van Abraham, 6 vertaler, 8 vriespunt, 10 van lood gemaakt, 12 overleden, 14 Nederl. radio-omroep, afk., 15 elasticiteit, 17 versnapering, 19 tijdsdelen. 21 nachtvogel, 22 ljzerh. grond, 24 bep. onderwijs, afk., 25 element, afk. □u SFSLo 1 I-I H blS n HOOG EN LAAG WATER 28 mei nap nap nap ap Vlissingen 9.42 1.67 22.04 1.65 3.36 1.78 16.07 1.50 Terneuzen 10.08 1.85 22.33 1.82 4.00 1.94 36.32 1.66 Hansweert 10.38 1.98 22.56 1.95 4.26 2.08 17.01 1.80 Zierikzee 10.43 1.44 23.07 1.19 4.03 1.62 16.45 1.32 Wemeldinge 11.07 1.63 23.37 1.39 4.23 1.87 17.07 1.54 885. „Je begrijpt, dat zelfs met de hoog-gespecialiseer- de apparaten en machines van de Titanen er nogal een en ander kwam kijken om voor die duizenden emigran ten voldoende vers water aan boord te brengen en oe nodige zuurstof in te nemen Aan de rand van een gro te binnenzee werd een ing* wikkelde installatie opgc richt waarmee in de kortst mogelijke tijd aan de be hoeften kon worden voldaan Vanwege de vele. dikwijl- agressieve, reuzen-reptielen mocht niemand zonder per missie de Exodus II veria ten De verkennings-patrouil- les dienden terdege op hun hoede te zijn voor sommige vraatzuchtige exemplaren en meermalen moesten de mannen gebruik ma ken van hun destructors. Nergens werd enig spoor van ook maar het begin van menselijk leven aangetroffen en de hevige atmosferische storingen maakten het verblijft op Thallarnu niet bepaald tot een genoegen. De aardkorst was nog in voortdurende beroering en het speet niemand, toen men tenslotet de ongastvrije pla neet verlaten kon. De laatste etappe van de grote reis was begonnen". WOENSDAG 28 MEI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00—2.M NCRV. NCRV: 7.00 N\V3. 7.10 Gewijde muziek. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8 30 Lichte muz. 8.00 Voor de zieken. 0.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Metropole-orkest, 12.10 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Kamerorkest, koor en solist. 12.37 Middagpauzedienst. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Concertorkest. 13.50 Arabella, opera (2e en 3e bedrijf). 15.30 Fllhharm. sexentet. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Leger des Heilskwartler. 18.15 Spectrum van het chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.23 A cappella meis jeskoor. 18.45 Nieuws. 18.55 Voetbalwed strijd Noorwegen—Nederland. <19.45—20.00 Radiokrant). 20.45 Verkiezingsuitslagen. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.15 Zaaisportultsl. 23.20 —2.00 Verkiezingsuitslagen en gram. HILVERSUM It. 238 1007 kc/s. T.Ofl VARA 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 10.30 VPRO. 20.00—2.00 VARA. VARA: 7,00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8 00 Nieuws, s 18 Gram. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram VPRO: 10.00 Boekbe spreking. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Amus. muziek. 12.30 Land- en tulnbouw- meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammonden gelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstclllngsagenda. 13.20 Dansmuz. 13.45 Gram. 14 00 Idem. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Volksliedjes en -dansen. 16.15 Voor de zieken. 17 00 Hammondorgelspel. 17 20 Dansmuz. 17.50 Regeringsuitzending: Rijksdelen overzee: Wonderlgke dieren in Suriname's oerwoud, door C. Butner. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Metropole ork. 18,50 Act. 19.00 Voor de Jeugd. 19 10 Een nieuw begin na veertig jaar, klankb. VPRO: 19.30 voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Tussen de regels door. caus. 20,15 Verkiezingsuitslagen en gram. 23 00 Nieuws. 23.15 Verkiezingsuitslagen en gram. 23.50 Socialistisch nieuws In Espe ranto. 24.00—2.00 Verkiezingsuitslagen en gram. TELEVISIEPROGRAMMA. VARA: 17.00—17.45 Voor de kinderen. NTS: Eurovisie: 17 55 Sportrep. 19 45 Pau ze. 20.00 Weekjoum. 20.30 De Magisch* dans, film. 21.45—plm. 23.00 Verkiezings- uitsl. Generaal Bernard Schriever, hoofd van de afdeling ballistische projectie len van de Amerikaanse luchtmacht, heeft verklaard dat zijn afdeling bij het ruimte-onderzoek al gebruik heeft gemaakt van muizen. De proe ven maakten een onderdeel uit van de operatie „A.B.L.E.". Alle raketten, die in verband met deze operatie in de komende maanden zullen worden afgeschoten, zullen in de neuskegel een muis meenemen, aldus de gene raal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 8