EUTERPE, HEINKENSZAND WON CONCOURS TE ARNEMUIDEN WALCHEREN ZUID-BEVELAND NOORD-ZEELAND AUTO RAMDE TUINHEK EN BOTSTE TEGEN EEN HUIS ZEEUWSCH-VLAANDEREN KERKDAGEN VAN HERV. KERK IN KLOETINGE EN MIDDELBURG Agenda DINSDAG 27 MEI 1958 PROVINCIALE ZEEUW BE COURANT. B „ARNE'S GENOEGEN60 JAAR Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de muziekvereniging „Arne's Genoegen" is tweede Pinksterdag te Arnemuiden de 36st« mu- zlekwedstrijd van de Bond van Harmonie- en Fanfare-verenigingen in Zeeland gehouden. De wisselbeker, die vorig jaar door „Excelsior" uit Kloetinge werd gewonnen, kwam in het trotse bezit van „Euterpe" uit Heinkenszand, dat zich in de hoogste ere-afdeling fanfare met „Epami- nondas" van G. de Roeck met 182 punten van de 210 te behalen punten naar een fraaie eerste prijs blies. Opmerkelijk is wel, dat de winnaar van vorig Jaar „Excelsior" en „Euterpe" in de heer J. den Toonder dezelfde dirigent hebben. Muziek wedstrijd „Zeeuwse Bond" harmonie en fanfare. Niet minder dan 25 korpsen speel den, in dit concours in een tent op een terrein nabij de Singel voor een dui zendkoppig publiek: er waren alleen aan betalenae bezoekers reeds ruim 2000 luisterende kijkers. De jury, bestaande uit de heren Marinus Adam, Haarlem, Henk Jak- ma, Hilversum en Wim Steyn. Zaan dam. was van oordeel dat de presta ties van de Zeeuwse korpsen in ver gelijking met vorig jaar stabiel zijn gebleven. Arnemuiden was deze dag mu- ziekdorp; menig korps trok door de straten, vaak onder grote belang stelling. Het jubilerende „Arne's Ge noegen" zorgde voor een perfecte organisatie. rs Morgens waren vertegenwoordi gers van de deelnemende korpsen op net gemeentehuis officieel ontvangen door het gemeentebestuur. Hier spra ken de burgemeester van Arnemui den, de heer J. H. van der Helde, de heer J. Burger uit Wemeldinge, voor zitter van de „Zeeuwse Bond" die zich beiden in een felicitatie tot het bestuur van „Arne's Genoegen" richt ten; de voorzitter van „Arne's Ge noegen", de heer F. M. Geluk en de heer M. Adam, namens de jury. De voorzitter van „Onda" uit Nieuw- en St.-Joosland, dokter P. J. Brons, bood de Jubilerende vereniging een mars naar keuze aan. Ook sprak nog de heer F. Glerum, de voorzitter van „Mozart" uit Yerseke, die namens de bij de bond aangesloten verenigingen een felicitatie uitsprak. Waarderingen De deelnemende korpsen werden in hun afdelingen de volgende punten en prijzen toegekend: Hoogste ere-afdeling fanfare: „Euterpe", Heinkenszand 182 p. Ie pr. (wisselbeker): „Excelsior", Kloetinge 169 p. Ie pr.: „Vlijt en Volharding", Souburg 168 p. Ie pr. Afdeling uitmuntendheid fanfare: ,O.K. K.", Westkapelle 161 p. 2e pr.; „Excelsior" Middelburg 159 p. 2e pr. Eerste afdeling fanfare: „Ons Genoegen", Kapelle 183 p. Ie pr.; „Oefening en Uit spanning", Kattendljke 180 p. Ie pr.: .Ex celsior". 's-Heer Arendskerke 169 p. ie pr.; „Ons Genoegen", Kamperland 158 Officiële publikaties SPREEKUUR BURGEMEESTER VLISSINGEN. Het spreekuur van de burgemeester Vllssingen op woensdag 28 mei g i.v.m. de stemming niet door. p. 2e pr.; „E.M.M.", Serooskerke (W.) 151 p. 2e pr.; „ONDA", Nieuw- en St. Joosland 149 p. 2e pr. Tweede afdeling fanfare: „ONDA", Rit- them 170 p. Ie pr.; „Vooruit", Waarde 168 p. Ie pr.; „Rillandla", Rilland 158 p. 2e pr.; „Arne's Genoegen", Arnemuiden 156 p. 2e pr. Derde afdeling fanfare: ,ONDA", Middel burg 175 p. le pr.; „Advendo", Wol- phaartsdljk 157 p. 2e pr.; „Concordia", Krabbendijke 150 p. 2e pr. Ere-afdeling harmonie: „Wllhelmlna", Colijnsplaat 147 p. 2e pr. Afdeling uitmuntendheid harmonie: Kon. Muziekver. Kortgene 179 p. le pr.; „Voorwaarts", Koudekerke 168 p. le pr.; „Sint Caectlla", Vllssingen 180 p. 2e pr. Eerste afdeling harmonie: „Mozart", Yerseke 169 p. le pr.: „Excelsior", Kats 165 p. 2e pr.; „E.M.M.", Krulnlngen 142 p. 3e pr. „Hervormd-gereformeerd, één?". De hervormde mannenvereniglng „In dienst der kerk" en de gereformeerde mannenvereniglng op Walcheren zul len op de avona van vrijdag 30 mei om acht uur in de Bogardzaal te Middel burg een bijeenkomst houden, waarop ds. P. Homburg en ds. Y. v. d. Schoot zullen spreken over „Hervormd-gere formeerd, één?". Onder grote belangstelling is tweede pinksterdag de S6ste muziekioedstrijd gehouden van de Bond, van Harmo nie- en Fanfare-verenigingen in Zee land. „Onda" uit Middelburg opent hier het concours, dat op een terrein bij de Singel werd gehouden. (Foto P.Z.C.). Muzikale wandelingen van „Achilles" en „Excelsior". In een vergadering van de dagelijk se besturen van de gymnastiekvere niging „Achilles" en de muziekvere niging „Achilles" en de muziekvereni ging „Excelsior" te Middelburg is be sloten deze zomer weer enkele muzi kale wandelingen door de stad te ma ken, zo mogelijk op bepaalde plaatsen met een afwisseling. De voorlopige data van deze mar sen zijn als volgt vastgesteld: op 5 juni a.s.; op 24 juni a.s., waarbij de ouden van dagen na hun uitstapje af gehaald worden; 6 juli a.s. na afloop van de bondswandeltochten van het K.N.G.V.; 26 juli a.s., waarbij de wan- tochten te Nijmegen afgehaald wor den en tenslotte op 13 september a.s., welke mars besloten wordt met een taptoe. Programma concerten op het Molenwater. Het programma voor de Molen waterconcerten, die de Middelburgse muziekkorpsen deze zomer weer ge ven, is als volgt vastgesteld: 30 mei: O.N.D.A; 6 juni: Middelburgs Mu ziekkorps; 13 juni: Muziekkorps van het Leger des Heils; 20 juni: Middel burgs Muziekkorps; 27 juni: Excel sior; 4 juli; Middelburgs Muziek korps; 11 juli: Middelburgs Muziek korps; 18 juli: O.N.D.A.; 25 juli: Ex celsior; 15 augustus: Middelburgs Muziekkorps: 22 augustus: O.N.D.A.; 29 augustus: Middelburgs Muziek korps; 5 september: Muziekkorps van het Leger des Heils; 12 septem ber: Excelsior; 19 en 26 september: Muziekkorps. VLISSINGEN Afscheid bij „De Schelde". Vrijdagmiddag werd in de schilders werkplaats van de Kon. Mij. „De Schelde", tijdens een korte bijeen komst afscheid genomen van de he ren Th. C. P. de Meulder en J. Izeboud die na een diensttijd van resp. 43 en 19 jaren, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, de maat schappij gingen verlaten. Beide jubilarissen en hun echtgenoten werden toegesproken door de be drijfsleider van de schildersafdeling, de heer De Bert, die het grote vak manschap van de scheidenden, als mede hun kameraadschap en plichts besef prees en ten voorbeeld stelde. De spreker memoreerde in het bij zonder de belangrijke verdiensten op sociaal en maatschappelijk terrein van dhr. De Meulder, die gedurende 23 jaar zitting had in de Arbeiders vertegenwoordiging en de laatste tijd in de kleine commissie van de On dernemingsraad. Als zodanig ver richtte hij veel sociaal werk en behar tigde de belangen zowel van de ar beiders als de maatschappij. De heer De Meulder was ook van de oprichting in 1916 tot 1925 voorzit ter van de K.M.B. „St. Eloij" te Mid delburg, en sinds 1926 actief lid van de Katholieke Metaalbewerkers Bond te Vllssingen, waarbij hij gedurende 11 jaar een bestuursfunctie bekleedde. Namens de collega-schilders sprak de heer D. de Klerk, die tevens namens het personeel en de directie, de heer De Meulder 'n schoorsteenklok en de heer Izeboud een horloge overhandig de. Hun echtgenoten verraste hij met bloemen. Ook de heer A. de Pagter de oud- Opening kantoorgebouw ziekenfonds. Donderdag 12 juni om 14.30 uur wordt het nieuwe kantoorgebouw van het Algemeen Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland aan de Beatrixlaan te Goes geopend. Na de opening en de bezichtiging houdt het bestuur een officiële receptie in hotel „De Korenbeurs." Bromfietsen botsten: twee gewonden. Tijdens het passeren op de 's-Heer Hendrikskinderendijk te Goes Is de 38-jarige bromfietser C. L. uit Vllssin gen tegen andere bromfietsberijder gereden. L. kwam daardoor ten val, en kwam links van de bromfiets tegen een geparkeerd staande auto terecht, waarhij hij een hoofdwonde opliep. De duo-passagier, zijn 15-jarige neef L. W. te Wolphaartsdijk brak een been. Beide slachtoffers werden na in het ziekenhuis te zijn verbonden per zie kenauto naar huis vervoerd. ZIERIKZEE Onthulling gedenksteen te Zierikzee op 30 mei Vrijdag 30 mei a.s. zal te Zierikzee een gedenkplaat onthuld worden in net huis „De witte zwaan" aan het Havenplein. Zoals bekend is dit fraaie huis naast het Vrijpoortje tijdens de watersnoodramp van 1953 geheel ver woest. De herbouw is indertijd moge lijk gemaakt door gelden, die be schikbaar gesteld zijn door de beide kamers van de Franse volksvertegen woordiging. Een aantal Franse ka merleden zal voor de onthulling van de gedenksteen naar Zierikzee ko men. De plechtigheid zal onder meer bijgewoond worden door de heer P. Marcilhancy, president du groupe, amitié France-Pays-Bas du Conseil de la République, de heer P. Gosset, voorzitter van dezelfde groep in de Assemblée National, en de heer Hen ry Ruffin, ambassade raad van de Franse ambassade in Den Haag. Van Nederlandse zijde zullen aanwezig zijn jonkheer mr. M. van der Goes van Naters. lid van de Tweede Kamer en voorzitter van de Ne derlandse groep van de Interparle mentaire Unie, de ondervoorzitter van dezelfde Unie mr. F. J. H. Bachg, tevens lid van de Tweede Kamer; jonkheer mr. C. W. F. Wttewaall van Stoetwegen, lid van de Tweede Kamer; H. A. Korthals, lid van de Tweede Kamer; ir. A. L. Roebroek, lid van de Eerste Kamer; mr. A. ,T. Schouwenaar, lid van de Tweede Ka mer, en mevrouw J. F. Schouwenaar- Franssen, lid van de Eerste Kamer. Bij de onthulling van de gedenksteen zullen verder nog aanwezig zijn mr. A. F. Schepel, griffier van de Twee de Kamer en secretaris van de Ne derlandse groep van de Interparle mentaire Unie, en de architect J. A. Wentink, die het verwoeste huis heeft herbouwd. Het gezelschap zal door het college van B. en W. op het stadhuis te Zierikzee worden ontvangen na aankomst van de pro vinciale boot, die om 16.30 uur bij het „Luitje" arriveert. Het is niet on waarschijnlijk. dat ook de burge meester van St.-Hilaire en mevrouw Uchc bij de onthulling aanwezig zul len zijn. Collecte De collecte der Sakor heeft in Brou wershaven 77,14 opgebracht. RILLAND-BATH Bromfietsberijdster sloeg over de kop. Toen mevrouw W. K. uit Kloetinge zaterdagmiddag nabij de melksalon te Rilland-Bath plotseling moest rem men voor een naderende auto, sloeg zij met haar bromfiets over de kop, waarbij zij verwondingen aan gelaat, armen en benen opliep. Met een juist passerende auto van de rijkspolitie werd zij naar haar woning vervoerd, waarmee aan het pinksFeruitstapje van mevrouw K. en haar echtgenoot een vroegtijdig en wel ongelukkig einde kwam. De bromfiets werd slechts licht beschadigd. ste gepenisoneerde schilder en de heer J. Machgeels richtten zich tot beide scheidenden; de laatste deed dit met een gedicht. Nadat de heren De Meulder en Izeboud hadden bedankt voor de cadeaus en de tot hun gerichte toespraken, na men velen persoonlijk afscheid van hen. MIDDELBURG Afloop verkoping. Notaris J. A. Janse de Jonge te Middelburg heeft publiek verkocht 't huis en tuin aan de Veersesingel 230, groot 2 a 14 ca; in koop toegewezen aan de heer P. Dekker te Middelburg voor 7000; het huis en tuin aan de Segeerssingel 4. groot 3 a 5 ca; in koop toegewezen aan de heer J. C. van Loo te Middelburg voor 4000; het huis en tuin en vrije poort aan de Segeerssingel 130, groot 2 a en 43 ca; in koop toegewezen aan de heer P. A. Dingemanse te Souburg voor 5500. KANTONGERECHT OOSTBURG V erkeersovertreders op het matje. De 18-Jarige A. M. L., scholier te Oostburg, reed op 24 april ji. als be stuurder van een personenauto over de rijksweg onder Oostburg. Ver dachte kon aan een wachtmeester van de rijkspolitie geen rijbewijs to nen, omdat hij dit nog niet had. Een beroep op de omstandigheid dat hij de auto onder toezicht van zijn va der bestuurde, mocht niet baten, om dat de handrem niet op een voor de vader goed bereikbare plaats zat. De kantonrechter mr. H. van den Belt veroordeelde conform de eis van de officier van justitie tot een geldboete van 13 subs. 8 dagen hechtenis. De 23-jarlge chauffeur C. J. B. te Groede hoorde zich na een eis van 20 subs. 4 dagen hechtenis, ver oordelen tot een boete van 15 subs. 3 dagen hechtenis, omdat hij op za terdag 29 juni 1957 met een vracht auto achterwaarts een garage aan de Schuitvlotstraat te Groede was uitgereden, terwijl juist een motor rijder naderde. Gevolg was dat de motorrijder tegen de achterzijde van de vrachtauto botste en later aan de gevolgen is overleden. Bij een vorige behandeling had verdachte ver klaard, dat hij, alvorens uit de garage te rijden, geen verkeer had gezien en de auto in zijn vrijloop de garage uitgereden had. Meestal Is daar iemand bij aanwezig, maar juist die dag niet. Nadat de officier van justi tie mr. Ch. M. Schenkenberg van Mierop zijn eis had uitgesproken, hield mr. H. A. R. de Mul, advocaat te Oostburg, zijn pleidooi, waarop de kantonrechter verdachte veroordeelde tot genoemde geldboete. De 64-jarige landbouwer J. V. te Sluis stond terecht omdat hij op 28 september 1957 als bestuurder van een rijwiel over de Nieuwstraat te Sluis in de verkeerde richting had Burgerlijke stand TEKNEUZEX. Bevallen: C. J. Jonkman—Minnik, tl.; M. M. A. Haers—Van de Veire, d.; E. M. L. Feljen—Kapp, d.; J. L. Klaassen— Nieuwenhuijse, z.; J. Simons—Neels, z. P. Kruljshaar—Prins, d. Ondertrouwd: G. w, Naeije, 37 Jaar en W. S. Faas, S3 jaar; G. C. P. den Hamer, 29 jaar en z. Wierlnga, 25 Jaar; C. de Rijke, 24 jaar en J. Muller, 22 jaar; D. C. van Ham, 21 jaar en M. J. Verhelst, 18 Jaar. Getrouwd: C. Krocké, 37 jaar en B. S. Verpoorte. 22 jaar; J. J. Vasseur, 24 jaar en J. D. N. van Drongelen, 19 Jaar. Overleden: E. Klous, 74 jaar. e. van D. Duurinck: J. A. Geers. 84 jaar. TERNEUZEN Tachtigjarige vrouw zakte op straat ineen. In de Axelsestraat te Terneuzen zakte vrijdagmiddag de 80-jarige mejuffrouw De K., waarschijnlijk tengevolge van een toeval, ineen. Mejuffrouw De K. liep daarbij een hoofdwonde op. Nadat dokter Nijs- ten eerste hulp had verleend werd het slachtoffer naar het Juliana-zie- kenhuis overgebracht. Na daar te zijn verbonden kon zij naar haar woning worden vervoerd. AARDENBURG Beneeming. De heer R. J. van de Hee uit Veenen- daal ls met ingang van 1 juni a.s. be noemd tot tijdelijk hulpcommies bij de I. en A. te Aardenburg. Korfbalwedstrijd. De Aardenburgse korfbalclub speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen de landelijke jeugd organisatie afdeling West Zeeuwsch-Vlaanderen op het ge meentelijk sportterrein te Aardenburg. A.C.C. won na een spannende wedstrijd van L.J.O. (Slot van pag 2) tinge, sprak vervolgens een kort begroetingswoord. Ds. Kloosterman deelde mede, dat H.K.H. prinses Wilhelmina een open brief tot alle deelnemers aan de kerkdagen had gericht, welke brief aan iedere deelnemer werd uitge reikt. Het volgende telegram werd in antwoord op de brief verzonden: „De deelnemers aan de kerkdag, uitgaande van de classis Goes dei- Nederlands Hervormde Kerk op twee de pinksterdag te Kloetinge, danken uwe Koninklijke Hoogheid voor de gezonden boodschap en wensen U een blij en gezegend pinksterfeest." Burgemeester Van der Oije, die vervolgens het woord voerde, ver klaarde dat de medewerking van de gemeente vanzelfsprekend is. De burgerlijke en kerkelijke ge meente dienen elkaar in een dorpsgemeenschap bij te staan. In deze tijden van grote veran deringen op het materiële \lnk, moet ook «le Kerk zich bezinnen op haar taak in deze zich snel wijzigende omstandigheden, aldus de burgemeester. Wij in Zeeland „God met onsWij in Zeeland!" zo luidde de titel vanl de toespraak welke ds. H. M. Strating te Goes hield tijdens de middagbijeenkomst. Deze spreker wees er op, dat men in deze tijd vrijwel niet meer kan spreken van materiële nood. Er is wel nood, maar die heeft zich ver plaatst naar met morele vlak. Ook o.m. oorzaak is van de oorlog, de ramp in 1953, de herverkaveling enz., aldus spreker. Vele veranderingen hebben zich vol trokken of zijn op til het Delta plan, het Sloeplan. de recreatie enz. en dit alles wordt slechts van ma teriële zijde bekeken. Hiertegen moet de kerk protesteren. Gezamenlijk vanuit het geloof dient de gemeente van Christus paraat te zijn. Nadat spreker nog verschillende typisch Zeeuwse problemen had aangestipt, wees hij er op, dat de Kerk niet moet schromen zich op nieuwe pa den te begeven. Dit is haar roeping tegenover het nageslacht, zo zeide ds. Strating, die besloot met op te merken, dat de Kerk gereed moet zijn voor de wereld van straks. Nadat een en ander in de discussie groepen was besproken, volgde zang niet muziek. In de theepauze kwam nog het muziekgezelschap van de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom aan bod, dat toepasselijke mu zieknummers ten gehore bracht. Het hoogtepunt van deze dag was ongetwijfeld de opvoering van het lekespel „Des Heilands tuin" van de bekende Nederlandse dichter Mar- tinus Nijhoff. De lekespelgroep uit Goes onder leiding van wika D. E. Hiensch gaf een boeiende en geslaag de vertolking van dit spel. Dit le kespel van Nijhoff speelt in de op perzaal van de apostel Marcus' huis te Jeruzalem en de opvoerende groep slaagde er goed in de Juiste sfeer te treffen. De sluitingsliturgie van deze geslaagde kerkdag werd in Zeeland is dit het geval, hetgeen verzorgd door ds. F. Don te Xisse. RAAD BRESKENS Bespreking veertarieven zal worden voortgezet Tijdens de raadsvergadering, die de gemeenteraad van Breskens op maandag 2 juni half acht houdt, zal het voorstel inzake de tarieven van de veren over de Wester-Schelde opnieuw worden behandeld, omdat bij een vorige bespreking de stem men staakten. Bij de ingekomen stukken bevindt zich een mededeling van de firma Van der Vis, waarin wordt mede gedeeld dat zij van de proef op de makreelvisserij zal afzien. De bewoners van de Bloemenwijk hebben veel hinder van het druppen van de daken en het overlopen van de kleine gootjes. Om dit euvel af doende te bestrijden, moeten zinken mastgoten aangebracht worden. De kosten worden geraamd op 10.100. Het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft laten weten dat dit bedrag als afzonderlijke post op de exploitatie rekening van deze noodwoningen mag worden ge bracht. B. en W. verzoeken de raad hen hiervoor het nodige krediet te verstrekken, evenals voor het her straten van een aantal voetpaden en brandgangen ten bedrage van 5000. Het zwembad zal dit jaar gelaten worden zoals het momenteel is. Wel stellen B. en W. voor dat het zwem bad tegen het seizoen 1959 grondig zal worden verbeterd. De kosten hiervoor worden geraamd op f 25.000. B. en W. verzoeken de raad hen hiervoor „voorzichtigheidshalve" een krediet van 30.000 te verstrek ken. Met het oog op de autobus routes van de Z.V.T.M. en de S.B.M. zal aan het begin van de Boulevard een abri worden geplaatst. De raad wordt verzocht B. en W. hiervoor een bedrag van 2000 te verstrek ken. De kerkeraad van de hervorm de gemeente te Breskens verzoekt de raad voor het jeugdhuis, dat bin nenkort geopend zal worden, een be drag ter beschikking te stellen voor de aanschaffing van materieel als mede om een subsidie ter dekking van het eventuele exploitatietekort. B. en W., die het initiatief tot de stichting van een jeugdhuis ten zeerste toejuichen, stellen voor aan het eerste verzoek te voldoen en een bedrag van t 1500 be schikbaar te stellen. Wat betreft de subsidie, stellen B. en W. voor af te wachten hoe de ex ploitatie zal uitvallen. VANDAAG Terneuien-Luxor: „Afscheid van de wa penen", 8 uur, 18 J. Oostburg-Ledei theater: „Met zachtheid en geweld", 8 uur. a.l. „Koningin der gereden en voorts, dat hij niet rechts gehouden had, waardoor een botsing was ontstaan met een scooter. Door dat verdachte, die werd bijgestaan door mr. P. C. Adriaanse uit Middel burg. het hem ten laste gelegde ont kende, werd de zaak tot de volgende zitting aangehouden om alsnog twee getuigen te horen. De 35-jarige fabrieksarbeider A. T. S. J. te Sluis had zich op 4 oktober 1957 aardappelen toegeëigend, die aan anderen toebehoorden. Hij had aardappelen, die na de oogst waren achtergebleven op het land, opge raapt. Toestemming van de eigena ren had hij niet verkregen. De offi cier van justitie en de kantonrechter wezen verdachte op het ernstige ka rakter van het gepleegde feit, dat rakter van het gepleegde feit. wat onder de „misdrijven" valt. Eis en vonnis 30 subs. 6 dagen hechtenis. C. P. de Cr., een 4l-jarige land bouwer-vlasser had in zijn woonplaats Aardenburg met rijn jeep geen voor rang verleend aan een voor hem van rechts naderende personenauto, bestuurd door dr. Hage, waardoor beide motorrijtuigen in botsing wa ren gekomen. Eis 35 subs. 7 dagen hechtenis, vonnis 25 subs. 5 (Jagen hechtenis. Aan G. W. D„ expediteur, 37 Jaar en wonende te Schoondijke was ten laste gelegd, dat hij van een pnr- keerstrook, gelegen langs de rijks weg in de kom van ae gemeente Schoondijke. met rijn vrachtauto de rijksweg was opgereden, terwijl daardoor een hem uit Breskens ach teropkomende bestuurder van een personenauto werd gehinderd. MET TE GROTE SNELHEID De bestuurder van de achterop komende personenauto, de garage houder J. J. B. te Breskens stond terecht, omdat hij rijdende met een snelheid van 115 km per uur, al thans met een te grote snelheid ge reden heeft en toen hij voor de vrachtauto van verdachte D. naar links wilde uitwijken met grote snelheid van de rijbaan van de rijksweg is gereden en met de personenauto achtereenvolgens dwars over de aanwezige berm, rijwielpad en voetpad is gereden, een lichtmast totaal heeft afge reden, een ijzeren tuinhek heeft geramd en tenslotte tegen een ge vel van een huis tot stilstand is gekomen. De officier van justitie vorderde tegen D. een boete van 25 subs. 5 dagen hechtenis en tegen B.. die hij grotere schuld verweet, een boete van ƒ100 subs. 20 dagen hechtenis. Nadat de raadslieden, resp. voor D. mr. B. W. M. Drion. advocaat te Bre da en voor B. mr. H. A. R. de Mul, advocaat te Oostburg, hun pleidooi hadden geconcludeerd, bepaalde de kantonrechter dat hij schnffelijk vonnis zal wijzen op donderdag 5 juni a.s. Nieuwvliet heeft nieuw kamneerterrein gekregen. Burgemeester opende „De Pannenschuur". In Nieuwvliet, vijf minuten van de zee, ligt „De Pannenschuur", een nieuw kampeerterrein van alle denk bare comfort voorzien, dat zaterdag ochtend door burgemeester J. C. Eve raars van Nieuwvliet in tegenwoor digheid van vele genodigden en be langstellenden is geopend. „De Pan nenschuur" wordt geëxploiteerd door de familie A. Verplanke, die door do burgemeester in zijn openingstoe spraak werd geprezen om dit Initia tief, waardoor een bescheiden begin is gemaakt met de verwezenlijking van de hartewens van burgemeester Everaars, namelijk van Nieuwvliet en omgeving een bloeiend recreatiegebied te maken. Met een schaar, die hem door de klei ne Aaldert Verplanke op een kussen werd aangeboden, knipte de burge meester het oranje lint door, dat de toegang tot het terrein versperde. Nadat de burgemeester de vlag op het terrein had gehesen, werd het woord gevoerd door de heer G. W. Os kamp, directeur van de Provinciale Zeeuwse Vereniging van Vreemdelin genverkeer. „Nu de veertarieven ver hoogd dreigen te worden, moeten we het onze zomergasten nog gezelliger trachten te maken", zo luidde zijn raad. Vervolgens spraken de heren Hoste en Brakman, respectievelijk voorzitters van de gewestelijke V.V. V.'s en de V.V.V. van Nieuwvliet. Ook zij feliciteerden de familie Ver planke met deze nieuwe recreatiemo gelijkheid. De heer A. Smies, direc teur van de gemeentelijke girodienst van Amsterdam, die zijn pinksterva kantie doorbrengt in een zomerhuis je op het terrein van de heer Ver planke, bood vei-volgens een bord met het opschrift „Kampeer- en caravan terrein „De Pannenschuur" ^n om bij de toegangspoort te plaatsen. Ten slotte kregen de genodigden gelegen heid om onder leiding van de familie Verplanke het terrein te bewonderen. Het terrein biedt plaats aan een groot aantal tenten en de eerste kampeer- liefhebbers waren reeds gearriveed om er de pinksterdagen door te bren gen. Zij vinden er alle gemak, die men zich als kampeerder wensen kan. keurige toiletten, een wasgele genheid en zelfs eenwinkeltje. Kortom een prachtig terrein, dat za terdag de geestdrift opwekte van de genodigden. Twee jongens redden jeugdige drenkeling. De twee en 'n half jarige Ineke d.R. te Vlissingen waagde zich zaterdagmid dag bij de Schuitvaartgracht te dicht aan de waterkant en viel te water. Twee veertienjarige jongens. Svben L. en Jacob K. waren in de buurt en aar zelden geen moment om te hulp te schieten. Door handreiking slaagden rij erin het meisje op het droge te brengen. De kleine kon ongedeerd aan de ouders worden teruggegeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3