PREDIKBEURTEN LAGERE SCHOLIEREN DEDEN WEER VERKEERSEXAMEN WALCHEREN MAANDAG TREKT HERVORMD WALCHEREN NAAR MIDDELBURG ZATERDAG 24 MEI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. IN MIDDELBURG Ruim 120 Walcherse leerlingen namen deel De examencommissie voor de jeugd- verkeersexamens van de vereniging voor Veilig Verkeer voor Middelburg en omstreken is vrijdag weer begon nen met het afnemen der examens voor de scholieren van de 6e klassen der lagere scholen. Het toenemend aantal leerlingen heeft het zelfs nood- Wel samenwerking, geen samengaan met de A.R. Mening op forumavond van C.H.U. Middelburg De C.H.-kIesverenlging te Middelburg belegde een openbare forum-avond in de Bogardzaai, onder leiding van mr. P. van Empel. Tevens hadden in dit forum zitting de beide andere c.h.- raadsleden, de heren A. 5. Kaland en W. P. J. Baars, alsmede de heer G. H. Luijendijk. Bij de vele vragen, die gesteld en beantwoord werden, is wel de meeste aandacht geschonken aan het onderwerp: „De verhouding A.R.C.H. Uit de vergadering werd gevraagd waarom in Middelburg niet met één lijst voor de gemeenteraads verkiezingen was uitgekomen. Mr. P. van Empel zette daarop uit een, hoe in Middelburg een historisch gegToeide samenwerking bestaat, die zeer intensief en ook wel vruchtdra gend is. Verder dan deze samenwer king kan de C.H.U. echter niet gaan. Telkens blijkt weer, dat er werkelijk principiële verschillen bestaan. „Van de 100 keer trekken wij 75 keer één lijn, maar juist die overige keren kunnen wij onze AJt.-broeders niet volgen. De C.H.-fractie onderling neemt dan bijna altijd eenzelfde standpunt in. De bestaande samen werking is het wel het summum van wat mogelijk is", aldus mr. Van Empèl. De heer Kaland ging nog iets con creter in op de principiële verschil len, o.a. naar aanleiding van het re cente verschil ten opzichte van de subsidiëring van het godsdienston derwijs op de openbare lagere scho len. Hier stemde de A.R.-fractle tegen, waar juist met essentiële verschil van het C.H.-zljn in het geding was. Hier uitte zich vooral het geschil Gere formeerd-Hervormd. De heer Baars vond dat Juist dat ker kelijk verschil van doorslaggevende betekenis was voor het verkrijgen van een politieke visie. De C.H.U. is, evenals de Hervormde Kerk. synte- zakelijk gemaakt om het praktisch gedeelte van dit examen twee dagen te houden. Vrijdagmorgen kwamen ruim 120 jongens en meisjes van de lagere scholen in verschillende Wal cherse dorpen naar de Zeeuwse hoofdstad om er hun verkeerskennis in praktijk te brengen, terwijl ook nog een Middelburgse school inge last was. Dat was namelijk de Prin ses Beatrixschool op 't Zand de school voor buitengewoon lager on derwijs die dit jaar voor do eerste maal aan het examen meedeed. De Middelburgse scholen, die ruim 440 leerlingen zullen „afleveren", ko men op vrijdag 6 Juni a.s. aan de beurt. Hierna moet de examen-com missie de prestatie van de „kandida ten" beoordelen, waarna op een nog nader aan te wijzen dag de diploma's op de scholen uitgereikt worden. Reeds 's morgens vroeg was de bri gadier van gemeentepolitie M. Schrier er met een gemeentewerk man op uitgetrokken om de route uit te zetten. Deze route was voor de Walcherse scholieren iets gcmakke- Advertentie) Doe de was de deur uit maar dan naar STOOMWASSERIJ „EDELWE1S" Paul Krugerstraat 248-250 - Vlissingen. Bel even no. 2589 (K 1184) en wij verzorgen gaarne een proefwas. lijker dan voor die uit Middelburg, omdat de laatsten de weg uiteraard beter kennen. Van af negen uur tot half één vertrokken de jongens en meisjes op de fiets één voor één van „post-T" de schouwburg/' waar de heer F. A. van Rosendaal, de taak van starter op zich genomen had. Gewapend met. een „route kaart" begonnen de leerlingen hier aan hun rit door de stad, waar tevens grote witte pijlen hen de weg wezen. Op „strategische" punten in de stad hadden zich rijkspolitie en gemeentepolitie agenten opgesteld om met behulp van een controleur de gedragin gen van de examen-kandidaten in het oog te houden. De finish was eveneens bij de schouwburg, waar verschillende bestuursleden van de vereniging van Veilig Verkeer voor de goede gang van zaken zorgden. tisch, terwill de A.R.P., de Gerefor meerde Kerken volgend, de anti-these niet wil loslaten. Het forum was dan ook unaniem van mening, dat in Middelburg de ch.u., ook bij de raadsverkiezingen, zelfstandig moest optreden. Over de financiële en economische aspecten rondom Middelburg, speci aal in verband met de Euromarkt, het Deltaplan en het Sloeplan, gaf de heer Luijendijk zijn deskundige mening. Met een brede visie en vol doende activiteit, zijn er ook voor Middelburg nog voldoende perspec tieven. Reclame in strijd met landschapsverordening Interessante zaak diende voor kantonrechter Oostburg Voor de kantonrechter te Oostburg stond dezer dagen de 39-jarige naai- machinehaudelaar J. B. uit Oostburg terecht wegens overtreding van de Landschapsverordening Zeeland. Als gebruiker van een gedeelte van een weiland, gelegen aan de rijksweg on der de gemeente Oostburg, had hij daarop twee reclameborden tegen elkaar gemonteerd op een éénassige tweewielige aanhangwagen. De bor den waren zodanig geplaatst dat de opschriften en de afbeelding van een vrouwenfiguur achter een naaimachi ne, van de rijksweg af, zichtbaar waren. Verdachte, het feit op zich zelf er kennende, was van oordeel dat het niet in strijcl was met enige verorde ning. Hij had, alvorens de wagen, waarmede hij ook wel rondrijdt, op het weiland neer te zetten bij be voegde autoriteiten geïnformeerd. Deze zouden hem te kennen hebben gegeven, dat het in orde zou zijn. Niettemin was er proces-verbaal op gemaakt. De officier van justitie was van me ning, dat het feit onder genoemde verordening viel en vorderde dan ook een veroordeling van verdachte tot een boete van 11, subs. 2 d. h. Verdachte wilde blijkbaar de zaak principieel stellen in verband met de mogelijkheid om in hoger beroep te gaan, wilde hij liever een boete van 11 dan van 1. De kantonrechter veroordeelde hem tot een boete van 11, subs. 2 cl. h. Belastinginspecteur L. M. Siliakus verlaat Zierikzee De heer L. M. Siliakus, hoofd van de inspectie der belastingen te Zierik zee en tevens waarnemend hoofd van de inspectie registratie en successie te Zierikzee, is benoemd tot hoofd van de inspectie der belastingen te Tiel. De heer Siliakus kwam op 1. maart 1954 in Zierikzee. Hij is afkomstig uit Rotterdam, waar hij werkzaam was als toegevoegd inspecteur. De heer Siliakus vervulde naast zijn ambtelijke bezigheden nog talrijke bestuursfuncties in plaatselijke ver enigingen. Hij is onder meer lid van de Round Table te Zierikzee, waar van hij in 1957 voorzitter is geweest. Verder is hij reeds drie jaar penning meester van de vereniging Am bachtsschool Schouwen-DuTvcland, bestuurslid van de schaakclub Zie rikzee en lid van de kegelclub Sint Jan te Zierikzee. Ballonwedstrijd voor padvinders-drumband. Op koninginnedag werden er ten bate van de drumband van de padvinders te Middelburg 724 ballonnen gelost. Er kwamen 208 meldingen binnen van gevonden ballonnen. Hiervan wa ren er 30 ln Walcheren en Zeeuwsch- Vlaanderen, 156 in België, 21 in Frankrijk gevonden, terwijl er nog 1 ballon uit de Noordzee werd gevist. De ballonnen van de prijswinnaars hebben een afstand van meer dan 250 km afgelegd. De verstkomende bal lon kwam in de buurt van Grenoble, Zuid-Frankrijk, terecht, dus legde een afstand van ca 700 km af. Uitvoering hervormde school. De leerlingen van de Herv. school aan de Zuidsingel te Middelburg zijn weer tijdens een schooluitvoering voor het voetlicht getreden met een aan trekkelijk programma, bestaande uit muziek, zang en spel. Tot twee maal toe trokken zij een volle Schouw burgzaal, bezet met ouders en ken nissen. Het programma begon met de vertoning van een kleurenfilm „Dwars door Afrika", die in verband met de tijdnood in de tweede uit voering echter niet meer gedraaid kon worden. Het koor onder leiding van de heer Iz. de Lange, een der leerkrachten, zong met begeleiding van blokfluiten en piano op frisse wijze enkele lied jes. Deze school blijkt een bijzonder muzikale te zijn, want een 15-tal leerlingen gaf op allerlei instrumen ten van zijn kunnen blijk. Daar was een accorcleonkwintet, waarin zelfs 't hoofd der school, de heer A. den Boer, zich duchtig „weerde", twee meisjes gaven een trompetnummer ten beste, terwijl een blokfluitgroepje eveneens een hartelijk applaus ont ving. Geslaagd was ook het optreden van een bandje van oud-leerlingen der school. Ongetwijfeld vormde het kabouter- spel. dat de leerlingen van de le en 2e klas ten tonele voerden, het hoog tepunt van de avond, want de jongens en meisjes deden dat op bijzonder aantrekkelijke wijze. Van onze adverteerders Aparte afdeling bruidskleding in bruidshuis „Fiësta" In het bruidshuis „Fiësta" in de Lan ge Delft te Middelburg heeft mevr. Outermans thans naast de afdeling gelegenheidskleding een aparte afde ling voor bruidskleding geopend. De vraag naar deze kleding werd name lijk zo groot, dat mevrouw Outer mans hiervoor een speciale afdeling moest inrichten. Uit een collectie van veertig exclu sieve bruidsjaponnen kunnen de aan staande bruidjes nu direct hun japon kiezen, die gemaakt is op de eigen ateliers. In velerlei kleurschakeringen zijn in deze afdeling de fraaiste bruidsjaponnen te vinden. Ook voor bruidskleding naar maat kunnen de dames hier terecht. O.- EN W.-SOUBURG Ringrijden. Op de nog in vele dorpen op Walche- Jrehoiiden 3e pinksterdag zullen ouburgsc ringrijders onderling hun krachten meten. Deze wedstrij den te paard, waaraan 24 ruiters zullen deelnemen, wordt op het Oran- jgplein gehouden en begint 's mor géns om 8. uur. Pinksterzangdienst. De Open Deur-groep en de Gerefor meerde Evangelisatie Commissie te Souburg houdt le pinksterdag om half acht 's avonds een interkerke lijke pinksterzangdienst in de geref. kerk aan de Kanaalstraat. Sprekers zijn ds. Y. v. d. Schoot, herv. predikant te Vlissingen, en ds. M. Boot, geref. predikant te Gapinge. Medewerking verleent het Gerefor meerde Evangelisatie Zangkoor. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND N.C.V.B. vergaderde. De plaatselijke afdeling van de N.C. V.B. te Nieuw- en Sint-Joosland hield haar maandelijkse vergadering in het verenigingsgebouw. Spreker was de plaatselijke predikant ds. A. v. Haarlem, die het onderwerp „Des Heilands Tuin" behandelde. De volgende vergadering zal op dins dag 24 juni worden gehouden. De avond stond onder leiding van de presidente, mc lemStorm. VLISSINGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS „De Wijnkelder" geopend. In de Walstraat te Vlissingen is donderdag het geheel verbouwde en gemoderniseerde winkelpand her opend, waarin vroeger het kruide- niersbedrijf-annex slijterij van me vrouw Zandee was gevestigd. Thans is hier een handel in wijnen, gedistil leerd, bieren en limonades onderge bracht, die de luisterrijke en toepas selijke naam „De Wijnkelder" kreeg en waarin de heer D. Davidse als filiaalhouder de scepter zwaait. De winkel heeft een fraai inte rieur gekregen, waartoe de nieuwe betimmering, beschildering en vloer bedekking veel bijdragen. Ook in de uitvoering van de verlichting werd een moderne toon aangeslagen. Overzichtelijk zijn de in de winkel betimmering opgenomen rekken, waarin een grote sortering wijnen en gedistilleerd is uitgestald. De winkel maakt een fraaie en keurige Indruk, welk effect bij de opening nog werd verhoogd door de vele bloemstukken, die de filiaalhouder in ontvangst mocht nemen. Raadslid H. van Rooyen voor C.H.-vrouwengroep. De Christelijk Historische Vrouwen groep te Vlissingen hield haar laat ste vergadering in dit seizoen, waar in het gemeenteraadslid, de heer H. van Rooyen als spreker optrad. Le vendig schilderde spreker verschil lende facetten van het werk van de gemeenteraad, o.m. de commissie- en fractievergaderingen als voorbe reiding op de laatste vrijdag van elke maand. Verschillende dames stelden vragen, die de heer v. Rooyen duidelijk be antwoordde. Vervolgens werd een verloting ge houden ten bate van het jubileum fonds „50 jaar C.H.U.", waarna de heer Van Rooyen de zeer en interessante bijeenkomst met bed besloot. SEROOSKERKE (W.) N.C.V.B. bijeen. De afdeling Serooskerke (W.) van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse ver gadering in het verenigingsgebouw onder leiding van de presidente, me vrouw De Dreu. De heer Allewijn uit Goes hield een zeer Interessante be spreking over het onderwerp „Achter het ijzeren gordijn". Marktberichten VISMIJN VEERE 310 kg exportgarnalen 2.10—2.73. 167 kg schar 16—20. 44 kg bot 1617. 49 kg tong 2.05—2.60. 26 kg rog 16—30. 10 kg wijting 16. 2 kg tarbot 1.40. 210 kg doorgedraaide vis. 1 G.A. 23 mei. Aardappelen: Koopmans Blauwe, grote 11.20—14.70. Furore, grote 14.50— 15.20. Vroege aardappelen 91—1.29. Fruit: Aardbeien 78—1.13 per doos. Groenten: Sla A 4—9, idem B 4—7. An dijvie 2042. Spinazie 13—35. Bospeen 34 —60. Postelein 20—33. Rabarber 11—23. Boskroten 3445. Ramenas 24. Radijs 5—10. Asperges 1.25—3.19. Doperwten 1.42. Bloemkool, 3 st. p. kist 90—1.12, 4 st. p. kist 90—1.09, 6 st. p. kist 61—1.02, 8 St. p. kist 40—82, 10 st. p. kist 25—45, 12 St. p. kist 2430. Komkommers A 56—61, idem B 48—57, idem C 33—39, idem D 28—27. Waspeen 31—57. Prel 16—24. Aanvoer bospeen 5000 st. Aanvoer sla 39.000 st. Aanvoer aardbeien 1000 doos jes. Heden werden de eerste doperwten aan gevoerd door de heer L. Wouters, Koop- mans Voetpad 21, Souburg. FEEST OP „TOORENVLIEDT" Prinses Wilhelmina liet zich voorlichten over programma Gisteren werd de voorzitter van de Commissie Kerkdag-Walcheren, ds. Y. v. d. Schoot te Vlissingen, opgeheld door mevrouw Booy-baronesse Van Randwyek. particulier secretaresse van H.K.H. Prinses Wilhelmina, met het verzoek haar zo volledig moge lijk in te lichten over liet program ma van de Kerkdag te Middelburg op 26 mei a.s. Dit is niet het eerste bewijs van de grote belangstelling van do Prinses voor de Kerkdagen. Zij publiceerde namelijk ook een „Open Brief", die i alle deelnemers zal worden uit gereikt. Dat de Prinses in het bijzonder ge ïnteresseerd is voor wat er in Zeeland gebeurt, l>ehoeft niemand te venvon- dcren, die even terugdenkt aan de rampdagen in 1953. Hef «as ook in Zeeland dat zij voor het eerst weer voet zette op vaderlandse bodem in 1944. De Kerkdag-Walcheron te Mkklel- burgt vangt op Tweede Pinksterdag aan met een beiaard-concert van Th. C. Ferwerda: improvisatie van het Kekdag-liecl. Om half tien begint in de Nieuwe Kerk de gezins-zangdienst. De kleintjes tot zes jaar worden bij aankomst, door vriendelijke dames opgewacht en naar het bekende kleu terhuis van zuster H. Dop gebracht, waar ze met elkaar een prettige dag- zullen hebben. Verder nemen allen deel aan de Gezins-zangdienst, en wandelen daarna via de Markt (waar gezongen wordt) naar het landgoed „Toorenvliedt", waar de lunch geza menlijk wordt gebruikt. Jongens en meisjes ondernemen hier na een spannende speurtocht, waar van het doel is: een bepaalde zaal waar genoten zal worden van het be kende poppentheater van de heer en mevrouw Popma uit Souburg. In het openluchttheater zal inmiddels ds. F. H. Landsman, secretaris van de generale synode, een korte „hage- preek" houden over het onderwerp „God met ons", dat daarna in discus siegroepen wordt besproken, onder leiding van de Walcherse predikan ten. Jongeren van 16 jaar en ouder vormen een eigen discussiegroep, waaraan ook een twintigtal Belgische protestantse jongeren deelnemen; gasten van de Vlis3ingse Hervorm de Jeugdraad gedurende het Pink sterweckend. Tijdens do thee komen de discussie- leiders samen met ds. Landsman, die daarna een samenvatting geeft van het besprokene, waarin uiteraard concrete richtlijnen worden verwerkt voor het leven der Kerk. Direct daarop volgt als afsluiting van dit fumiliefeest om halfvier, de opvoering van het lekespel „De jon gen met de kar", van Christopher Fry, door de kerkkoor-lekespelers on der regie van Jan Lemaire. Maken de weersomstandigheden een verblijf op „Toorenvliedt" onmoge lijk, dan wordt dit op de Tweede Pinksterdag 's morgens bekend ge maakt door het uitsteken van vlag gen op de Lange Jan. Het feest wordt dan gehouden in en om de Nieuwe Kerk. ZATERDAG 24 MEI. Adventisten. Vlissingen 9.15 ds. Smit, 10.15 bijbelstudie; Middelburg 10 bij belstudie, 11 ds. Smit. Interkerkelijk Avondgebed. Middel burg (Koorkerk) 7.308. ZONDAG 25 MEI 1958. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verweii: Biggekerke 9.30 en 2 ds. R. Abbing: Domburg 10 ds. v. Vliet, 7 ds. v. Vliet; Gapin ge 9 ds. de Boer, 2 ds. v.d. Linde; Grijpskerke 10 ds. Wisse; Klevers- kerke 10 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Hoffman (H.D.), 2.30 ds. Durkstra, 7 Vliss. straat ds. Durkstra; 't Zandt 10 ds. Durkstra, 10.15 leugdk., 7 ds. Hoffman; Meliskerke 2.30 ds. Kwast; Middelburg Nieuwe kerk 9 ds. Dijck- meester, 10.30 ds. v. d. Linde, 7 ds. Aalders; Engelse kerk 10 geen jeugd kerk- Koorkerk 10 ds. v. Hou- te; Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. v. Haarlem; Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema. 7.30 zangd.; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 en 2.30 ds. van 't Hof; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Kalkman; Veere 10 ds. Aalders, 7 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kloosterman, 5 ds. de Groot; Johanneskerk 9.30 ds. Kwast, 7 ds. Kloosterman; Havendorp 10 ds. v. d. Schoot; Vrouwenpolder 11 en 7 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 en 2-30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Wagener. Evang. op G.G. Vlissingen (kazerne Willem Hl) 10 en 5 de heer v. d. Kolf. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10.30 ds. Dondorp (H.A.), 2.30 ds. van Til; Gapinge 9.30 ds. v. d. Wal, 2 ds. Boot; Grijpskerke 10 en 2.30 drs. Vlaardingerbroek; Koudekerke 10 en 2.30 drs. Elshout; Meliskerke 9.30 ds. van Heesen, 2.30 ds. Dondorp; Middelburg Hofpleinkerk 10 drs. Schut. 2.30 ds. Homburg, 5 ds. Bre- derveld; Noorderkerk 10 ds. v. Til, 5 drs. Schut; Concertzaal 10 ds. de Boer; Lutherse kerk. 7.15 ds. de Boer; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 9 en 2 ds. de Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; St. Laurens 10.30 ds. de Groot, 7.30 ds. Bouw- knegt; Veere 10 en 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 drs. Ver schoor; Vrouwenpolder 10 ds. Boot, Uitslagen Middelburgse lawntennisclub. De uitslagen van de zondag door M.L.T.C. gespeelde tenniscompetitie- wedstrijden luidden: 2de klas Zuid afd. I: C.V. I—M.L.T.C. I 80. G. B. OuwerlingA. Drost 6-3, 6-4; A. DrentW. Sandberg 6-2, 6-1; mevr. L. Rijntiesmevr. J. Wol- thers 6-0, 6-1; .mej. C. Rijntiesmevr. J. de Jager 6-0, 6-2; mevr. L. Rijnties en A: Drentmevr. J. de Jager en A. Drost 6-0, 6-3; mej. C. Rijnties eh G. B. Ouwerlingmevr. J. Wolthers cn W. Sandberg 6-0, 6-3; G, B. Ouwerling en A. DrentA. Drost en W. Sand berg 6-4, 6-2; mevr. L. Rijnties en mej. C. Rijntiesmevr. J. dë Jager en mevr. J. Wolthers 6-0, 6-1. 4de klas Zuid afd. I: Goesse Sla Raak—M.L.T.C. IH: 6—2. J. R. Barth L. Rivière 7-5, 6-2; F. VroomM. Kunst 6-1, 1-6, 0-6; mej. L. Mol— mevr. M. Visch 6-4, 1-6, 6-4; mej. H. Henderikxmej. M. Wolthers 6-2, 6- 4; mej. M. v. Burg en J. R. Barth mevr. M. Visch en L. Rivière 5-7, 6-4, 8-6; mej. H. Henderikx en G. P. v. d. Loomej. Th. Sandberg en M. Kunst 6-1, 6-4; J. R. Barth en G. P. v. d. Loo L. Rivière en M. Kunst 6-4, 4-6, 6-3; mej. L. Mol en mej. M. v. Burgmevr. M. Visch en mej. Th. Sandberg 3-6, 7-9. 4de klas Zuid afd. n: M.L.T.C. H— Olympia I 44. A. J. Haag—E. van Duuren 6-2, 7-5; W. DwarsL. van Geer 2-6, 6-8; mevr. W. Koesmevr. H. Fraser 6-1, 6-4; mej. L. Wolthers mevr. M. Hemminga 7-5, 3-6, 7-9; mevr. W. Koers en A. J. Haagmevr. L. van Duuren en A. van Duuren 4-6, 6-4, 6-3; mej. L. Wolthers en W. Dwarsmevr. H. Fraser en L. van Geer 3-6, 6-3, 5-7; A. J. Haag en W. DwarsA. van Duuren en E. van Duuren 6-4, 6-1; mevr. W. Koers en mej. L. Wolthersmevr. L. van Duu ren en mevr. M. Hemminga 2-6, 4-6. 5de klas Zuid afd. Hl: M.L.T.C. IV De Schelde Hl 8—0. J. J. Verburg Chr. Hament 6-0, 6-0; W. Scheltens— R. Schermer 6-0, 6-1; mej. M. Fukken mej. L. Kolff 6-0, 6-2; mej. M. Kor netmej. T. Ventevogel 6-0, 6-1; mej. M. Fukken en L. Parentmej. L. Kolff en R. Schermer 6-2, 6-1; mej. J. Dekker en W. Scheltensmej. T. Ven tevogel en A. Lodder 6-2. 6-0: L. Pa- rent en J. J. Verburg— Chr. Hament en A. Lodder 6-0, 6-1; mej. M. Kornet en mej. J. Dekkermej. T. Ventevo gel en my". L. Kolff 6-0, 2-6, 8-6. 5de klas Zuid afd. IV: T.C. Kruimn* gen—M.L.T.C. V 44. P. M. Polder manH. Krijger 6-1, 7-5; C. Goede- febuureJ. Parent 3-6, 3-6: mevr. J. oldermanmej. T. Steutel 8-6, 6-1; mevr. C. Kolemevr. G. Liezenga 3- 6, 4-6; mevr. J. Polderman en J. M. Poldermanmej. G. v. d. Berg en H. Krijger 6-1, 6-3; mej. M. de Jager en H. Poldermanmevr. G. Liezenga en G. Kranen 2-6, 4-6; C. Goedegebuure en P. M. PoldermanG. Kranen en J. Parent 3-6, 3-6; mevr. J. Polderman en mevr. C. Kolemej. T. Steutel en mej. G. v. d. Berg 4-6, 6-4, 6-2. Officiële publikaties VLISSINGEN GEMEENTERAADSVERGADERING De burgemeester van Vlissingen, brengt ter openbare kennis, dat op vrijdag 30 mei 1958 des namiddags te 2 uur een openbare vergadering van de gemeente raad zal worden gehouden. Vlissingen, 20 mei 1958. Verkeersexamen. De schooljeugd van Borssele heeft te Ovezande het verkeersexamen af gelegd. Van de zesde klas van de bij zonder lagere school werden drie leerlingen afgewezen. Van de vijfde, zesde en zevende klas van de open bare lagere school werden elf leer lingen afgewezen. 2.30 drs. Verschoor; Westkapelle 9 ds. Dondorp, 2.30 ds. van Heesen. Geref. Gein. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesdienst; Oostkapelle 11 en 4 lees- dienst; Vlissingen 9.30. 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees dienst: Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 ds. v. d. Molen. Ver. v. Vrljz. Herv. en Rem. kring. Middelburg 10 ds. van Houte; Mis singen 10.30 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Gem. Middelburg 9 dienst; Vlissingen 10.30 dienst. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herat. A post. Zendingsgem. Vlissin gen (Bakkersgang). 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger de» Heils. Middelburg 10 Heil- samenk., 4 openl. samenk., 7.30 ver- Iossingssamenk. o.l.v. serg.-majoor v. d. Vosse; Vlissingen 10 Heilsamenk. G.G.N. Arnemuiden 9.30, 2 en 6 lees dienst. 26 MEI, 2e PINKSTERDAG. Ned. Herv. Kerk. Arnemuiden 10 ds. VerweiJ; Middelburg Nieuwe kerk 9.30 ds. Durkstra; Vlissingen Johan neskerk 9.30 ds. de Groot. Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 pasteur Risseeuw. Evang. o»> G.G. Vlissingen (Willem III kazerne) 10 de heer v. d. Kolf. Geref. Gem. Oostkapelle 10 leesd.; Zoutelande 10 leesdienst. Chr. Gref. Kerk. Middelburg geen dienst. Leger des Heils. Westkapelle 31 openl. samenk.; Domburg 3 openl. samenk. G.G.N. Arnemuiden 9.30 leesd. 3 geen dienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN le PINKSTERDAG Middelburg: dokter J. Z. S. Pel, Rouaan- se Kaai 11, tel. 2535. Vlissingen: dokter J. W. F. Clercx, Paul Krugerstraat 240, tel. 3933. Westkapelle, Koudekerke en Zoutelande: dokter L. Sloos, Koudeker ke, Middelburgsestraat l, tel. 01185—231. Serooskerke, Veere en Oostkapelle: dok ter G. Schep, Dorpsstraat 48, Serooskerke, telefoon 01189—212. Apotbeek Middelburg: Nonhebei, Lange Delft 133, telefoon 2025, Apotheek Vlissingen: J. H. Tan—Meijer, Singel 60, telefoon 2025. 2e PINKSTERDAG Middelburg: Als le pinksterdag. Vlissin gen: dokter H. C. A. Detmar, Badhuis straat 25, tel. 2233. Westkapelle, Koude kerke en Zoutelande: Ais le pinkster dag. Serooskerke, Veere en Oostkapelle: Als le Pinksterdag. Apotbeek Middelburg: Als le pinkster dag. Apotheek Vlissingen: Als le pinksterdag. Nagekomen advertenties. Heden is na een lang durige ziekte onver wachts van ons heen gegaan, onze lieve man en zorgzame vader, be huwd- en grootvader LEIN MINDERHOUD, op de le&ftijd van 57 jaar. Vlissingen L. MINDERHOUD— BEEKMAN. S. W. BOUCHERIE— MINDERHOUD. C. BOUCHERIE. ELLY. Vlissingen, 23 mei 1958. Beckerstraat 6. De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 27 mei a.s. Ver trek Beckerstraat 6 des namiddags 2 uur. Liever geen bezoek. Heden is van ons heen gegaan, onze geliefde broeder, zwager en oom LEIN MINDERHOUD, op de leeftijd van 57 jaar. Fam. MINDERHOUD. Fam. BEEKMAN. Vlissingen, 23 mei 1958. Heden overleed, zacht en kalm, onze innig ge liefde vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, me juffrouw DIRKJE BLAZINA VERBURG (geboren VAN DER MAAS), in de ouderdom van 80 jaar. Wissenkerlté: D. VERBURG. Kamperland: L. P. KARELSE VERBURG. A. P. KARELSE. Kiein- en achter kleinkinderen. Wissenkerke. 23 mei 1958. Dorpsdijk 100. De hegrafenis zal plaatshebben te Wis senkerke op dinsdag 27 mei a.s. des namid dags 2 uur. Advertentie Zondagsdienst Taxi's Middelburg: T. C. WALCHEREN, tel. S21ID. VAN DOESELAAR, tel. 2138.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15