H. C.A. VAREL TE RITTHEM VEERTIG JAAR ONDERWIJZER WALCHEREN PLEIDOOI VOOR VERGUNNING BOUW SORTEERINRICHTING GROTE B.B.-0EFENING MET BOMAANVAL OP VLISSINGEN VRIJDAG 23 MEI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 6 l SCHIER ONVERGETELIJKE DAG ZO OMSTREEKS een uur of acht lokten gisteravond vrolijke klanken, voortgebracht door de harmonie „OA.DA." de inwoners van Ritthem naar de Zuid-Wateringstraat, waar drukte heerste voor het huls van de heer H. C. A. Varel, die rijn veertigjarig jubileum vierde als onderwijzer. Op 22 mei 1918 begon de heer Varel r.ijn loopbaan in Westkapelle; vier jaar later kwam hij te Ritthem als onderwijzer aan de christelijke school, waar de jubilaris thans nog les geeft. Niet voor niets dus dat „O.N.D.A." een sere nade bracht en dat er, even later, In het verenigingsgebouw een feestelijke bijeenkomst werd belegd, waarop vele vriendelijke woorden werden ge sproken - en mooie cadeaus aan de jubilaris werden overhandigd. Serenade, toespraken en enige geschenken 's Middags hadden de schoolkinderen hun jubilerende onderwijzer een vul pen geschonken; de kinderen zelf werden gul getrakteerd. Tussen de „bedrijven" van de serenade door, sprak 's avonds de voorzitter van de muziekvereniging „O.N.D.A.", de heer C. Cevaal, enige hartelijke woorden tot de jubilaris. In het verenigingsge bouw voerde later de heer A. Breel, voorzitter van het schoolbestuur, het woord. Hij bood de heer Varel, mede namens het gemeentebestuur, een ra diotafel en een enveloppe met inhoud aan. Namens de oud-leerlingen in Rit them sprak vervolgens de neer C. A. Koppejan, die de onderwijzer 'n fraaie stoel schonk, waarvoor de jubilaris ontroerd dankte. Het tijdelijk hoofd van de christelijke school, de heer P. Tillema, sprak nog een kort woord, gevolgd door burgemeester P. Daniël- se, die de onderwijzersloopbaan van de jubilaris schetste en hem roemde om zijn activiteiten, onder meer in het burgerlijk armbestuur. De heer Varel ts voorts reeds 38 jaar organist van de Ned. lierv. kerk. Ds. I. P. C. van 't Hof be sloot de rij van sprekers en ook hij bracht de jubilaris dank en zwaai de hem lof toe. Zó is deze dag voor de heer H. C. A. Varel tot een schier onvergetelijke geworden. Aagtekerke gaat geldlening met domaniale mijnen aan. De raad van Aagtekerke kwam on der leiding van de waarnemend voor zitter, de heer J. Melse, bijeen. Bur gemeester J. Geuze, hoewel aan de beterende hand, was nog niet in staat de vergadering te leiden. Na de beëdiging van het nieuwe raadslid, de heer J. Moens Mzn., werd besloten een kasgeldlening met de Domaniale mijnmaatschappij tot een bedrag van 50.000 aan te gaan. Tot lid van de adviescommissie woonruimtewet werd de heer P. Wis se Szn. gekozen. Een verzoek van de gereformeerde gemeente-school om een bijdrage in de kosten van een tijdelijk vakonderwijzeres werd in gewilligd. Een verzoek van de Cen trale katholieke militaire tehuizen om subsidie werd afgewezen. Het verzoek van de plaatselijke afdeling van de Z.R.V., Zeeuwse Ringriiders Vereni ging, om een eenmalige bijdrage voor de op 14 juni a.s. te houden eerste klas-wedstrijden te Aagteker ke, werd met 4 tegen 2 stemmen verworpen. VROUWENPOLDER Ned. Chr. Vrouwen Bond bijeen. De afdeling Vrouwenpolder van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond hield onder leiding van mevrouw De Kamde Feyter haar maandelijkse vergadering. Op deze bijeenkomst sprak dokter P. C. Kraan uit Vlis- singen over het onderwerp „De in vloed van het godsdienstig- en gees telijk leven in ziekte en gezondheid". Verschillende dames gaven zich deze avond op voor deelname aan de land dag te Middelburg. Officiële publikaties MIDDELBURG. GEMEENTE MIDDELBURG. Sluiting kantoren en ophalen huisvuil. Op dinsdag 27 mei 1958 (3e pinksterdag) zullen de kantoren gesloten zijn, voor zo ver de dienst dit toelaat. De burgerlijke stand is geopend van 9 tot 9 30 uur v.m. Het huisvuil van de „wijk" van dinsdag 21 mei a.s. zal worden opgehaald op woensdag 28 mei a.s. VLISSINGEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. De burgemeester van Vilssingen, brengt ter openbare kennis, dot op vrijdag 30 mei 1958 des namiddags te 2,20 uur een openbare vergadering van de gemeente raad zal worden gehouden. Vilssingen, 20 mei 1958. VERKIEZING GEMEENTERAAD. De burgemeester van Vilssingen maakt bekend dat de oproeplngskaarten voor de verkiezing van de leden van de ge meenteraad op 28 mei a s., alle zijn ver zonden. ZIJ die nog geen oproeplngskaart hebben ontvangen, kunnen zich vervoe gen ter gemeentesecretarie, derde afde- deling. Vlissingen, 23 mei 1BS8. Tijdens een huldigingsbijeenkomst te Ritthem werd de heer H. C. A. Varel (links) ondermeer namens het ge meente- en het schoolbestuur een ge schenk aangeboden, ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum als onder wijzer. (Foto P.Z.C.) Marktberichten VEILINGEN EN MARKTEN BARNEVELD. Coöperatieve Veluwse eierveiing Bar- neveld-Ede: aanvoer ongeveer 900.000 stuks. Handel kalm. Prijzen eieren van 4247 gram 8.01—9.39; 47 57 gram 9?74—12.24; 57—60 gram 12 34—12.61; 60—63 gram 12.68 "12.89; 63—68 gram 13.01— 13.74; eendeëieren 6772 gram 9.9510.10, alles per 100 stuks. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 985.128 stuks. Handel kalm. Prijzen eieren van 4147 gram 7.75 9.21; 47—58 gram 9.55—12.24; 58—60 gram 12.36—12.45; 60—63 ram 12.4012.74; 6368 gram 12.81—13.62; eendeëieren 56—64 f*am 8.607.20; 6470 gram 9.4610.06; 70—73 gram 10.11— 10.24. Alles per 100 stuks. EIERMARKT. Aanvoer 1.500.000 stuks telling. Han del kalm. Prijzen kippeëieren van 6064 gram 12.7513.25; algeme ne prijs 13 per 100 stuks. Kiloprijs 2.10, basis 61,8 gram. Henneëieren 8—11. Prijsnotering Gelders Overijselse ver eniging van eirhandelaren. Grote eie ren 12.75—13.25, 62—68 gram, Kleine eieren 12—12.50, 56—61 fram; henneëieren 7.5010, 38 8 gram. VISMIJN VEERE 848 kg exportgarnalen 2.01—2.55. 210 kg schar 38—51. 165 kg bot 22—34. 64 kg tong 2.12—2.79. 63 kg rog 47-54. 112 kg wijting 37—45. 2 kg visiever 2.12. 11 kg ongesor teerde vis 55—51. 8 kg griet 1.11—1.75. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM 22 mei. Aanvoer 12.500 kg. AA extra 2.45, AA I 2-25, A extra 2.45, A I 2.25, B extra 2 20, B I 2.05, C extra 1.90, C I 1.80, D I 1.15, E I 1.20, E II 1.10, F I 1.95, Etek 0.85, ondereind 0.12. GRAANMARKT SINT-MAARTENSDIJK 23 mei. Tarwe 27—29. Gerst 23—27. Haver 24—27. Kleine erwten 30—36. Schokkers 45—70. Bruine bonen 45—70. Koolzaad 30— 40. Maanzaad 1.15—1.80. MIDDELBURG EHBO-diploma in bezit van 29 kandidaten Voor het verkrijgen van het E.H.B.O, diploma namen te Middelburg 34 kan didaten deel. 't examen werd afgeno men door dokter Van Gelderen. De cursisten zijn opgeleid door dokter Frumau en het kaderlld, de heer Uijl, beiden te Middelburg, met assistentie van de bestuursleden, de dames Gle- rum en Boogaard. 46 kandidaten slaagden en 5 niet. De namen der geslaagden zijn: De dames A. J. Ludlkhuize, S. v. d. WerfBruinaard, J. de KlerkSmit, L. C. van Opbergen, J. J. de Roo, E. Koster, A. C. van Leeuwen, J. J. in 't Anker, Th. J. Roegiers, A. Baijens, J. L. Nietshoven, B. L. Theisen, C. Eeckhardt, J. Ludikhuizen, J. L. Bos, A. P. de Jong, F. Moerdijk, A. de Leeuwen, P. do Vos, G. Tolhoek, H. Leijnse, J. Zwemer, P. Walraven, A. Meinema. allen te Middelburg; de da mes J. W. de Kam en W. J. Wattel, beiden te Sint-Laurens. Verder de heren J. R. Geljsels te Vils singen en M. J. Besuljen en M. Quist te Koudekerke. Gevonden voorwerpen. De commissaris van politie te Mid delburg maakt bekend dat aan zijn bureau Inlichtingen zijn te bekomen over in het tijdvak van 14 tot en met 21 mei j.l. als gevonden aangegeven voorwerpen. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald gelie ve dan hiervan kennis te geven ten burele van politie. Aangegeven zijn: wijnrood angora kapje, rode damesportemonnee met inhoud, grijze vulpen, bruine porte monnee met ritssluiting, herenrijwiel sportmodel, tasje met gereedschap, bruine kinderportemonnee, twee muntbiljetten, grijze ballpoint, speel bal, veelkleurige sjaal, bruine porte monnee met inhoud (buitenlands geld), sleutel, twee kleine sleuteltjes aan ring, schildersstopmeB, zilveren hangertje, wit kinderhandschoentje, gekleurde boodschappentas, gazon knipsehaar, goudkleurige armband, rode portemonnee inh. 0.10, sok sleutel, rood plastic portemonnee met inhoud, rode portemonnee inh. Bel gische franc, witte strik en voet steun van rijwielzitje, twee meter lange roeiriem waaraan twee haken, speelgoed kinderwagentje en baby badje, beige regenjas, wit wollen kin derwantje, jongensjasje, linker bruine herenschoen, pakje inh. groen naai- zakje, kokos deurmat, fototoestel In een bruine tas, boek. geluksvogel, zil veren kleurenpotiood. Kapoentjesweg wordt aan het verkeer onttrokken De aannemers W. F. Christiaansen en B. Stegink hebben de gemeente Vlissingen verzocht hen grond te ver kopen ten oosten van de Kapoentjes- weg voor uitbreiding van en opslag- ruirnto voor hun bedrijven. B. en W. van Vlissingen delen ae raad echter mee, dat dit verzoek alleen ingewil ligd kan worden als een gedeelte van de Kapoentjesweg komt te vervallen en dit laatste is slechts mogelijk in dien de Koopmansweg geschikt ge maakt wordt voor tweerichtingsver keer. Beide wegen mogen thans slechts in één richting bereden wor den, de Kapoentjesweg in noordelijke richting en de Koopmansweg in zui delijke richting. Voor de raadsvergadering van vrij dag 30 mei stellen B. en W. van Vilssingen de raad dan ook voor het zuidelijk gedeelte van de Kapoentjes weg ter lengte van ongeveer 210 me ter aan het openhaar verkeer te ont trekken, aan B. en W. een crediet te verstrekken voor de verbetering van de Koopmansweg en andere wer- Jten en aan de heren Christiaansen en Stegink te Vlissingen grond te ver kopen. Plezierige avond van de Stichting '40'45. Évenals vorig jaar heeft de afde ling Vlissingen van de Stichting '40- -'45 een aantal dames, wier mannen tijdens de Tweede Wereldoorlog om kwamen, een korte vakantie in de Scheldestad bezorgd. Vorige week waren dames uit Groningen te gast, deze week dames uit Zuid-Holland. Dinsdagavond werd hen een avondje aangeboden in „Britannia". Nadat de voorzitter van de afd. Vlissingen, de heer J. Blankenburgh, een openings- en welkomstwoord had uitgesproken volgde er een gevarieerd program ma, verzorgd door diverse amateur- artisten uit Vlissingen en omstreken. Zo traden o.a. op de zingende zuster De Smet uit het St. Josephzieken- huis en zuster De Vim uit „Der Boe* de", die haar liedjes zélf op de gi taar begeleidde. Dr. A. Staverman-brigade hield jaarvergadering. De Vlissingse reddingsbrigade „Dr. A. Staverman Brigade" hield haar jaarvergadering in hotel Dekker. In zijn openingswoord wees de waarne mend voorzitter, mr. H. van Andel, er op dat ondanks de kou het zwem- seizoen alweer geopend is. Vervolgens overhandigde de heer Van Andel het Van Bel-schild aan het lid, mejuf frouw L. Brasser, die in het afgelo pen jaar het trouwst de oefeningen bijwoonde en de leiding het best ge hoorzaamde. Uit het verslag van de secretaris, de heer G. de Rooy, bleek, dat de brigade 55 leden telt. Op 8 oktober 1957 is de naam van de bri gade veranderd in „Dr. A. Staverman Brigade". De brigade heeft in het af gelopen jaar zijn medewerking ver leend aan de kanaalzwemwedstrijden en het De Ruyterfeest. De penning meester, de heer A. E. van Eek, ver melde in zijn jaarverslag dat de ver eniging over een batig saldo beschikt. Het programma voor het aanstaande seizoen vermeldt onder meer oefenin gen met de vletten en een demonstra tie in de Koopmanshaven. Op het strand bij Dishoek zullen tijdens be zoeken van schoolkinderen weer stranddiensten ingesteld worden. Bij de Scheldebekerwedstrijden, die dit jaar op 30 augustus zullen worden gehouden, zal de brigade met 23 leden present zijn. Eventueel zullen er ook nog zwemmers uit Middelburg ko men. Verder zullen de leden in de ge legenheid worden gesteld zich aan een keuring te onderwerpen. De waarne mend voorzitter, mr. H. van Andel, werd met algemene stemmen tot Voorzitter gekozen, in de plaats van ir. G. Broersma, die naar Israël is vertrokken. Houten noodscholen voor r.-k. u.l.o. B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor, op verzoek van het r.-k. kerk- en schoolbestuur, de vrijgeko men twee houten noodscholen aan de Van der Helstlaan, met ingang van 1 juni a.s. in bruikleen te geven voor de r-k. uloschool. Deze school, die per 1 September 1957 startte, werd voor lopig ondergebracht in een lokaal en de hal van de St. Pctrusschool aan de Adriaen Coortelaan. Met ingang van het nieuwe schooljaar zal deze school opnieuw een uitbreiding ondergaan, zodat daarvoor in afwachting van een nieuw schoolgebouw, opnieuw lokaal- ruimtè nodig is. Gevonden voorwerpen. Op het bureau van politie te Vlis singen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende voorwerpen: rubber bal, diverse sleutels, portefeuille met inhoud, emmer, diverse handschoe nen, oorhei, kerkboekje, portemonnee, fietstas met inhoud, rubber laars, enige rijwielen en steps, muntbiljet, trouwring, houten beeldje, plastic bal, Engelse muntbiljetten, diverse hand schoenen. kinderjasje, zakmesje, boe ken, jongenspetje, stofbril, Zeeuwse broche, damespolshorloge, armband, portemonnee met Inhoud, turnschoen, pakje met nhoud, bril en een bougie. wie later bij u thuis komt zal opkijken. Mooi wonen en gemakkelijk wonen blijken één begrip te zijn voor wie een modern* meubel kiest. 'dwz echt modern: sierlijk, sterk en bovenal praktisch. ,12 RAAD OOSTKAPEL1E Parkeerterrein bij de „lage duintjes". De raad van Oostkapelle besloot in zijn jongste vergadering tot garan dering van een door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te verstrek ken lening aan de heer J. Wattel. Een verzoek om subsidie voor 1959 van de Centrale van Katholieke Militaire Tehuizen wees de raad af. De voor zitter deelde mede, dat Gedeputeerde Staten geen toestemming verlenen tot plaatsing van een aanplakbord bij „Zonneveld". Het bord zal nu wor den geplaatst aan het begin van de Duinweg. B. en W. van Middelburg hebben toestemming verleend om bij de zogenaamde „lage duintjes" een parkeerplaats aan te leggen, waar 25 a 30 auto's een plaatsje zullen kunnen vinden. Dit terrein besloot de raad te laten egaliseren. Op het ver zoek van de Vereniging tot Instand houding van een Christelijke Be waarschool te Oostkapelle om een voorschot op de uitkering over 1958 per lokaal en per kleuter, werd gun stig beschikt. Aan de firma De Pagter en Van Sluijs te Domburg zal een perceel bouwgrond aan de Torenstraat wor den verkocht voor de bouw van een dubbel woonhuis. Van de diaconie der Nederlands hervormde gemeente zal men een stuk grond kopen voor uitbreiding van de algemene begraaf plaats. Een drietal verzoeken om een premie voor w.c.-verbetering werd in gewilligd. Voor de verbetering van het sanitair en de verlichting zal aan het bestuur van de bijzondere school op verzoek een krediet van 2235,— verleend worden. KOUDEKERKE Zomerfeest Lammerenburg. De vereniging Culturele belangen Lammerenburg te Koudekerke hield haar jaarlijkse zomerfeest op haar terrein aan de Zuidbeekse weg. Ter wijl een twintigtal ringrijders om de ringen streden, deden de kinderen enkele spelletjes. De adspiranten van K.V.L. wonnen hun eerste wedstrijd tegen Vedo-B met 1—0. 's Avonds werden volksspelen gehouden, die veel hilariteit verwekten. Ondanks 't gure weer viel de belangstelling voor de wedstrijden erg mee. De beker van de V.C.B. Lammeren burg voor het ringrijden werd ge wonnen door de heer L. de Pagter met 7 van de 8 ringen, de medaille door de heer M. Vos en de pollepel door de heer W. Koole. Na de uit reiking van de prijzen door de voorzitter van de vereniging, de heer Slagboom, volgde een stoelendans te paard, die de heer J. de Witte won. De uitslag van het ringrijden luidt als volgt: 1 L. de Pagter 16 ringen; 2 W. Koole 13; 3 J. de Witte 13; 4 J. Koole 13; 5 D. Vos 11; 6 M. Vos 11; 7 A. Kluijfhout 10; 8 J. Vos 10; 9 Jac. Vos 9; 10 L. Jobse 9; 11 Brasser 9; 12 R. Geljon 8; 13 H. de Lange 8; 14 J. de Looff 7; 15 A. Francke 7; 16 J. Baart 6; 17 C. de Looff 5; 18 L. W. Kodde 5: 19 T. Vos 4; 20 L. Vos 2. CONCERT „VOORWAARTS". De harmonie „Voorwaarts" te Kou dekerke geeft zaterdagavond van acht tot tien uur een concert op het Dorpsplein. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND MUZIKALE RONDGANG. De muziekvereniging „ONDA" te Nieuw- en Sint Joosland zal zaterdag avond een rondgang maken door het dorp gevolgd door een concert op het Kerkplein, dit met het oog op de deel name op 2e pinksterdag aan het mu ziekconcours te Arnemuiden. RAAD KORTGENE Plannen worden opnieuw bestudeerd Donderdagmiddag vergaderde de ge meenteraad van Kortgene onder voor zitterschap van burgemeester A. A. Schuit Een ogenschijnlijk vrij onbe langrijke agenda gaf toch aanleiding tot vrij langdurige debatten. De ver gadering was nauwelijks een kwartier begonnen, toen deze, mede op voor stel van de voorzitter, werd ge schorst. Reden hiertoe was de de monstratie op een landbouwbedrijf te Kortgene met de nieuwe Nederlandse Kolibri-lielikopter, die sproeiwerk verricht. De heer M. van der Weele (c.h.u.) hield een pleidooi voor inwilliging van een verzoek van een Colijnsplaatse aardappelhandelaar om een sorteer- inrichting te mogen bouwen aan de haven. B. en W. hadden na uitvoerig onderzoek gemeend dit verzoek te moeten afwijzen, omdat zij het ha venplateau daartoe niet geschikt ach ten. De bietenaanvoer in het najaar zou hiervan hinder kunnen ondervin den, terwijl men bovendien vreest voor verkeersmoeilijkheden. De heer Van der Weele wees er op, dat er mo menteel meer aardappelen dan bieten worden verladen, wanneer, zoals hij voorzag, binnenkort de bieten mecha nisch zullen worden geladen, zal er van hinder helemaal geen sprake meer zijn. Hoewel de zaken enigszins anders lagen, meende de> heer Van der Weele toch even te moeten memo reren, dat de Coöperatie te Kortgene wél vergunning kreeg om te bouwen. Dit lag volgens de voorzitter heel an ders. Men zal de hele kwestie echter opnieuw bestuderen en trachten in de volgende vergadering met defini tieve plannen te komen. De burgemeesterskamer en secretarie worden op het ogenblik opgebroken, omdat men tracht de oorzaak op te sporen van een onwelriekende lucht, die het verblijf in deze vertrekken soms onmogelijk maakt. De oorzaak blijkt te liggen in totaal doorgeroeste buizen van de riolering nog een gevolg van de ramp. Verder ontdekte men geheel kapotte kabels enz. De heer J Breure Nzn. (s.g.p.) en A. Wellerrian (p.v.d.a.) waren het er niet mee eens, dat deze herstelwerkzaam heden niet worden uitgevoerd door die ambachtslieden, die hierop jaarlijks per toerbeurt recht hebben. In de praktijk komt het er op neer, dat zij slechts kleine onderhoudswerken mo gen verrichten, terwijl de karweien waaraan wat valt te verdienen, zoals in het onderhavige geval, aan een an der worden opgedragen, aldus was 't oordeel van deze leden. De voorzitter merkte op, dat de firma die het ge meentehuis heeft gebouwd, ook de herstelwerkzaamheden verricht. Men hoopt de kosten van deze reparaties vergoed te krijgen. Met de N.V. Éank voor Nederlandse Gemeenten werd een tweetal geldle ningen aangegaan. Een tot een be drag van '1000.en de ander tot 4000.De eerste tegen 5% pro cent, de tweede tegen 5 procent ren te. De politieverordening werd zoda nig gewijzigd, dat er een ophokver- bod voor duiven ls ingesteld van 1 april tot 15 juni. Verder ontstond nog een debat over de onlangs ingevoerde rioolbelasting. Men was het er niet over eens of alle kadastrale percelen aangeslagen moe ten worden. Wel was men unaniem van mening, dat men, om consequent te blijven, een algemene gedragslijn OP 31 MEI A.S. Vier vliegtuigen werpen „bommen" op R.H.B.S. Do Vlissingse B.B. houdt zaterdag 31 mei a.s. een grootscheepse ge combineerde oefening. Verondersteld wordt, dat vier „vijandelijke" vlieg tuigen die ook werkelijk boven Vlissingen zullen verschijnen! hun hommenlasl afwerpen op de R.H.B, S. cn omgeving. Doordat er ook overigens geheel onschuldige „plofjes" zullen worden veroorzaakt, krijgt de oefening, die ongetwijfeld veel belangstelling zal trokken, wel een zeer realistisch karakter. Om circa drie uur werpen de vlieg tuigen hun „bommenlast" af; de R. H.B.S. en de omliggende huizen raken in brand vele panden stor ten in en er vallen veel slachtoffers. Het „rampgebied" beslaat de Nieu we Markt, de Rochussenstraat, de Dr. Ottestraat, de Dr. Staverman- straat en omgeving. Het aantal zwaargewonden, zo zal bij deze oe fening worden aangenomen, bedraagt zelfs circa vijftig. De Vlissingse B.B. verkeert echter in staat van pa raatheid: door het inslaan van de bommen komt het gehele B.B.-appa- raat in werking, terwijl ook een eenheid van de gemeentelijke brand weer aan de oefening deelneemt. De Bonedijkestraatschool zal als verzamelplaats van de gewonden fungeren. Daar zetelt de genees kundige afdeling van de B.B., waarover drie doktoren de scep ter zullen zwaaien. Bij gunstige weersomstandighe den zal de speelplaats van de school in do Bonedijkestraat als verzamelplaats worden Ingericht. Alle deelnemende blokploegen, die dc Willem Hl kazerne tot verzamel plaats hebben, krijgen op het ter rein van de ramp ieder een bepaald febied toegewezen. Ook de red- ings- en de geneeskundige dienst hebben de Willem ni kazerne tot verzamelplaats. De commandowagen, die op het terrein van de ramp aan wezig zal zijn, zal door middel van vier portofoons met de verschillen de B.B.-onderdclon ln verbinding staan. Na afloop van de oefening zal tij dens een bijeenkomst in het Sehelde- kwartier onder meer het woord wor den gevoerd door de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff. dient te volgen. Men zal zich over de ze belasting nog eens beraden. Bij de rondvraag werd er op gewezen dat de plantsoentjes niet bestemd zijn voor voetbalvelden voor de jeugd. Verzocht werd hierop nauwlettender te doen toezien. AAGTEKERKE Ned. Chr. Vrouwen Bond bijeen. De afdeling Aagtekerke van de Ned. Chr. Vrouwen Bond hield haar maandelijkse vergadering onder lei ding van de presidente mevrouw Wil- lemse. Op deze avond sprak de nieu we gewestelijk presidente, mevrouw Homburg over het onderwerp „De macht van de vrouw". WESTKAPELLE Concert O.K.K. Zaterdag 24 mei a.s. om 8 uur 's avonds geeft de muziekvereniging „O.K.K." te Westkapelle een concert. Uitgevoerd wordt onder meer de „Normandië Symphonie Ode" van Henry Geel. Deze ode verplaatst de luisteraars naar een periode van de laatste wereldoorlog n.l. de landing in Normandië. Het eerste deel heet „Vre de en oorlog"; in het tweede deel klinkt een ontroerende klacht over de ellende en de vreselijke verliezen, die de invasie met zich meebracht. Het derde deel, „Liberation", begint met het bekende klopsignaal van Radio- Oranje, uit Beethovens vijfde sympho nie. Verder vermeldt het programma de wals „Wiener Burger", de „West kapelle potpourri" van P. de Rooij en „Judese" uit het oratorium „Mors et Vita" van Gounod. Aan dit concert zal ook de jeugddrum band zijn medewerking verlenen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 21 mei: Bety van Goole; Avontuur van Brussel. Vlissingen vertrokken 21 mei: Betty naar Hansweert; 22 mei Avontuur naar Lon den. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 21 mei: Gruno van zee: Citadel van zee- Brussel: Appingedam van Rotterdam; Maasdam van Montreal; Meeuw van Portland; Henja van zee; 22 mei: Oceaan van Hamburg; Lutterkerk van Rotter dam: Capri Cornus van Swansea; Hoop op Zegen van Swansea: Guineekust van Amsterdam: Astra van Londen; Aspera van Amsterdam, Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 21 mei: Corsica naar Felixstone; Vrede naar Ayre; Capri naar Liverpool; Towa naar Rotterdam: Ubbergen naar Goole; Leuve- haven naar Rotterdam; Rien Teekman naar Zweden; Oosterburgh mar Rotter dam: 22 mei: Wijmers naar Basrah; JUia naar zee. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: M. J. Berendsen—Brugge, d.: J. K. Kamerbeek—Janssen, d.; A. C. C. H. Emmen—Van Heukelom, d.; E. Fut— Meijer, r c. J. de Groot—Van Eek, z.; A. J. v. d. Loo—v. d. Schoor 2 z.; H. den Dikken—De Geus, z.; G van Laecke— Van Leunen, z.; P. VinkeMinderhoud, d.: B. M. v. d. Kreeke—Pustjens, z.; J. J. Oldeman—Ruijtenburg, z. Ondertrouwd: H. C. Kuijt, 23 J. en F. A. Albrecht, 21 J.; p. de Pagter, 23 j. en M. C. E. du Pont, 21 J.; W. Gravee, 25 j. en E. van Dobschütz, 22 J.; J. Schets, 24 J. en E. van Breukelen, 21 J. Getrouwd: W. J. Louwerse, 28 J. en B. van Breemen. 41 J.; R. J. A. M. Maes, 28 j. en G. A. Mlhl, 23 J.; C. W. Euwe, 28 J. en C. L. Poppe, 24 J. Overleden: G. Sitsen, 79 j.; M. J. KOle, 67 j., e. v. C. M. Groenenberg: L. Dekker, 67 J., wed. v. M. Brouwer; A. c. Laer- noes, 81 j., e. v. E. M. Lodder. ZUID-BEVELAND KAPSLIE Verkoopactie „Handels belangen" gaat niet doof. De Goese middenstandsvereniging Handelsbelangen" zal op 30 mei a.s. niet starten met een grote verkoop- actie, zoals aanvankelijk in de be doeling lag. Er was een onvoldoend aantal middenstanders, dat aan deze actie wilde deelnemen. Dit betekent geenszins, dat „Handelsbelangen" dit jaar geen activiteiten zal ontplooien, want reeds worden plannen gemaakt voor een actie in het najaar. KLOETINGE Concert in de muziektent. Zaterdag 24 mei a s. geven de mu ziekverenigingen „Euterpe" en „Ex celsior" uit Kloetinge in de muziek tent aan de Kerklaan te Heinkens- zand een concert. Het programma vermeldt onder meer het muziekstuk voor het a.s. pinksterconcours. Het concert begint om 7.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3