v uw rnmm MARINE-OEFENING „KIKVORS" OP DE KUST VAN WALCHEREN STUDIECOMMISSIE VOOR HULPBEHOEVENDE GEMEENTEN Waar zijn onze schepen? Huidgenezing RU ROL INSTRUCTEUR NIET IN STAAT OM TIJDIG IN TE GRIJPEN Onze kleintjes DRUKKER! Voor JAPONNEN 10 BROVJNOIALB ZBBUKBB COURANT. DONDERDAG 22 MEI 1958 VLIEGER „GEDROPT" W aarschuwin gssysteem werd beproefd Op Walcheren Is dinsdag door de Ko ninklijke Marine een oefening gehou den, waarbij het waarschuwings systeem inzake het rapporteren van gesignaleerde kikvorsmannen en „ge dropte" commando's werd beproefd. De oefening had. naar men ons van Marinezijde meedeelde, een alleszins geslaagd verloop. Enkele in kikvors- pakken en vliegerkleding gestoken militairen van de zeemacht, die aan de kust „aan wal werden gezet", wer den Spoedig ontdekt, waarna hun aanwezigheid aan de politie ter plaatse werd gemeld, dio tot arresta tie overging. Na een eerste onderzoek werden de „arrestanten" aan de Koninklijke Marechaussee overgedragen en voorts werden de militaire autoriteiten ge waarschuwd. De Koninklijke Mare chaussee heeft daarna het verdere onderzoek en transport van de „ar restanten" verzorgd. De oefening bestond uit het „laten aanspoelen" van twee kikvorsman nen, één op het strand van Zou- telande en één te Westkapelle en het „droppen" van een vlieger in de bossen van Oostkapelle. Kikvors- mannen en-vlieger werden omstreeks twee uur gesignaleerd. „Gesignaleerd" tussen twee flinke haakjes, want de burgers, die zo be drijvig de respectievelijke dorpen binnenholden, om van hun buitenissi ge ontdekking mededeling te doen, traden als figuranten in dit Marlne- oefeningsspol op. Het waren militai ren in burger, die, zodra de „aange spoelde" kikvorsman op het strand de gewenste houding had aangeno men, gezwind de duinen overwipten om, zoals In Zoutelande, een E.H.B. O.'cr te waarschuwen.. In Oostkapelle was het burgemeester F. G. Sprenger, die de „vlieger" per soonlijk in arrest stelde. Het verschijnen van de kikvors mannen in Westkapelle en Zoute lande verwekte wel enige conster natie, want de aangespoolden ble ken in het bezit te zijn van een in een buitengewoon vreemde taal getypt briefje, met letters, die het meest naar het Russisch neigden. De gearresteerde kikvorsmannen ge droegen zich als dodelijk vermoeid, spraken geen stom woord en schud den alleen een beetje met het hoofd. „Russen", mompelde men en dit werd spoedig algemeen aangenomen. Haagse heer' Het grootste tumult ontstond wel in Zoutelande, waar de EJH.B.O.'er C. Van Sorge, door een hijgend het dorp binnenhollende „Haagse heer", die in Vlissingen „enige kamers bewoonde" van een bizarre ontdekking op het strand op de hoogte werd gesteld. De Haagse heer was er totaal van ondersteboven... Zo was dus de heer Van Sorge in Zoutelande de eerste niet-ln-het-spel- betrokkenen die met de aangespoelde kikvorsman in contact kwam. De man-in-rubber lag op de rug, met de voeten in het water, compleet aange spoeld Het kijkglas in het pak ontbrak. Van Sorge constateerde: polsslag nor maal... Hij trok het rubber jasje van de man uit en zowaar... daar rolde hetin zulk een vreemde taal ge stelde briefje uit... Tegelijkertijd ontdekte Van Sorge, dat de trui, die de man onder het pak droeg, kukdroog was. En dat met het kapotte kijkglas... „Hier klopt iets niet", dacht de E.R.B.O.'er: hij zou gelijk krijgen. Eer het echter zover was, zouden er nog meer vreemde en tegenstrijdige dingen gebeuren. Dok ter Frima uit Zoutelande werd ontbo den en ook deze moest met verwon dering aanzien, hoe de man met een normale polsslag maar „doodver moeid", door twee mensen onder steund de duinen overgeholpen moest worden. Zo strompelde de natgespoel- de het nood-gemeentehuis binnen, waar men hem een potlood gaf om naam en herkomst te laten schrijven. Maar de man begreep het niet. Men probeerde het met Engels, Duits en Frans zonder resultaat. Slechts één woord liet hij vallen en een om stander beweerde met nadruk, dat het Russisch geweest was... Voor de rest schudde ae man met zijn hoofd. „Show" dacht Van Sorge toen en hij kon de indruk, dat de man „zomaar" op het strand was gaan liggen, niet meer van zich afzetten. Dokter Frima constateerde, dat de kikvorsman lichamelijk volkomen in orde was; tegen vervoer per auto van de rijkspolitie naar de kazerne ln Westkapelle bestond geen enkel be zwaar. Hier heeft dé Koninklijke Marechaus see zich over de „arrestanten" ont fermd; de Marine wist er later wel weg mee... Zo spoedde het mirakel van de aan gespoelde kikvorsman aan de Wal- cherse kust alleen in het gebied van de groep Westkapelle van de rijkspolitie zich naar het einde. Met spionage of andere vormen van vijandelijke infiltratie had het ver schijnen van de vlieger en de kik vorsmannen dus niets te maken. Ruim 660 arbeiders op „aanvullende werken" Op 12 mei j.L waren op Aanvullende- Werkgelegenheldsobjecten 664 perso nen uit Zeeland werkzaam, waarvan er 119 elders ln de Peel o.a. wa ren gehuisvest. In het gewest Goes waren er 161 te werkgesteld, in het gewest Middel burg 181, in het gewest Terneuzen 157 en in het gewest Zierikzee 46. Bij de herverkavclingswerkzaamhe- den te Ellewoutsdijk waren 226 man geplaatst, afkomstig uit Zuid- en Noord-Beveland en uit Walcheren, bij de herverkavelingswerken op Wal cheren waren er voorts 60, uitsluitend afkomstig uit Walcheren en bij die werken te Poortvliet waren 46 werk lozen, afkomstig van het eiland Tho- !en, te werk gesteld. Koninklijke onderscheiding voor de heer J. F. Vermeule. Tijdens een bijeenkomst van het college van burgemeester en wethou ders en het gemeentepersoneel op het gemeentehuis te Krabbendijke heeft burgemeester L. Cnossen aan de heer J. F. Vermeule de eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau, in brons, uitgereikt in verband met het feit dat de heer Vermeule gedurende 40 jaar in dienst der ge meente Krabbendijke als gemeente werkman is werkzaam geweest. Witte tanden - frisse adem met COLGATE! HERVORMDE CLASSIS GOES Vragen rondom de doop De classis Goes van de Ned. Herv. Kerk, die woensdag in „De Prins van Oranje" te Goes in vergadering bij eenkwam, heeft uitvoerig van ge dachten gewisseld over diverse voor de kerken belangrijke aangelegenhe den. Naar aanleiding van het korte verslag van de classïsvcrgadering op 30 april ontstond een discussie over de hulpbehoevende gemeenten en de gemeenten, die dit dreigen te worden. Besloten werd deze kwestie grondig in studie te nemen. Daartoe werd een zal verzamelen en rangschikken en mogelijk met voorstellen zal komen. Een voorstel van de kerkeraad van Wilhelminadorp om de biddag te ver vroegen kon geen meerderheid in de vergadering verkrijgen. De kerke raad van '8-Gravenpolder zou graag een classicaal kerkblad hebben in- plaats van de vier regionale bladen, Classis Walcheren Herv. Kerk vergadert 28 mei. De Classis-Walcheren van de Ned. Hervormde Kerk komt op woensdag 28 mei a.s. te Middelburg bijeen. Het morgengebed, te houden in de Engel se kerk, zal worden geleid door ds. J. F. Wagener van Zoutelande. In de ze vergadering zal een nieuwe praeses moeten worden gekozen, alsmede een assessor met zijn plaatsvervangers. Thans fungeren ds. E. Durkstra van 't Zand en ds.J. F. Wagener van Zoutelande resp'. als praeses en als assessor. In verband met de ontslag neming als ouderling door de heer J. Jonker te Middelburg, zal een afge vaardigde (tertlus) ter Generale Sy node moeten worden gekozen. Ook in de vacature ds. F. Don (Middelburg) en de a.s. vacature ds. C. Otte (Vee- re) ter Prov. Kerkvergadering, zal moeten worden voorzien. De classis zal de wijziging van ver schillende ordinantiën in behandeling nemen. Die over „De vrouw in het ambt" zal worden ingeleid door ds. Verweij te Arnemuiden en door ds. Y. van der Schoot te Vlissingen. Ds. Wa gener zal de overige inleiden. Collecte De collecte voor de SAKOR bracht te Oudelande 28,38 op. die er nu zijn. Er moet meer gele genheid zijn kerkelijke voorlichting te geven in artikelen, die aangelegen heden van classicale aard behandelen. Hoewel in dit voorstel vele wensen waren geformuleerd, stuitte het op praktische bezwaren. Op voorstel van de kerkeraad van Wolfaartsdijk zal zoveel als mogelijk is, gestreefd wor den de woensdag als catechisatiedag voor de claösls te bestemmen. Alle wijzigingen in de kerkorde, die door de generale synode voorlopig zijn aanvaard, werden door de classicale vergadering overgenomen. Nadat ou derling J. Glas een verslag had gege ven van de laatste werkzaamheden van de generale synode en ds. S. J. M. Hulsbergen te Hoedekenskerke, rapport had uitgebracht van de Pro vinciale kerkvergadering van Zee land, gaf ds. A. de Haan te Hans- weert een overzicht van de stand van zaken in de classicale jeugdraad. Ds. J. H. Kluiver te 's-Gravenpolder ver telde een en ander over de classicale zendingscommissie. Naar aanleiding hiervan werd aangedrongen op meer direct contact met Biak, het zen- dingsveld dat aan de classis Goes is toegewezen. Tot ouderling-lld van het breed moderamen der classicale ver- Huidiuïver'neid Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder Bondsreis Plattelands vrouwen in Zeeland De vier dagen durende bondsreis van de Bond van Nederlandse Platte landsvrouwen voert dit jaar naar Zee land. Circa dertig vrouwen uit geheel Nederland zijn dinsdag op de eer ste dag van het bezoek in onze provincie aangekomen. Nadat het gezelschap om kwart over twee aan het station van Ber gen op Zoom was verwelkomd, reisde men per bus verder naar Rilland- Bath. Onder leiding van het hoofd bestuurslid, mevrouw L. N. Huijsman- Griep te Rilland', werd een rondrit gemaakt door de Bathpolders. Nadat de maaltijd in de landbouwhuishoud- school te Kruiningen was gebruikt, begaven de dames zich naar Yerseke, waar mevrouw Huijsman in zaal No- let een causerie hield over de Zeeuwse folklore. De secretaresse van de afde ling Zeeland, me;. A. v. d. Leeden te Goes, vertoonde dia's over de folklore. Voorts werd de bekende „Mossel film" gedraaid. Woensdag bezochten de dames de oesterputten en het kreeftenpark van Yerseke Vervolgens vertrok men naar 'Axel. In Hulst werden de Oudheids kamer en de Basiliek bezocht, waar na naar Cadzand in West Zecuwsch- yiaanderen werd gereden. Op de derde dag van het bezoek staat Walcheren in het middelpunt der belangstelling. O.m. bezoekt men die dag Vlissingen, Westkapelle. Mid delburg en Veere. Via Goes zal men dezelfde dag nog naar Schouwen- Duiveland reizen. Het bezoek van de dertig plattelandsvrouwen wordt be sloten met een rondrit over het eiland Jn de morgenuren van vrijdag 23 mei. Via St. Philipsland zal het gezelschap tenslotte weer naar het punt van uit gang, Bergen op Zoom, terugkeren. Êe collecte voor de Kinderbescher- ing bracht te Rltthem 23,74 op. Wij verzoeken de lezers opnieuw op te geven voor welke schepen zij belangstelling hebben. Binnen kor te tijd zal deze rubriek opnieuw worden samengesteld. Opgaven te richten tot Redactie P.Z.C., Wal- straat 58—60, Vlissingen. In de lin kerbovenhoek s.vp. „Scheep vaartrubriek" vermelden. Aagtekerk 21 te Prt Sudan. Aaisdljk 20 te Djeddah. Abbekerk 18 te Hamburg. Alcor 20 te Rotterdam. Aldabl 19 te Ilheus. Aldoramm 19 165 m. o.n.o. Sokotra. Alioth 18 v. Las Palmas n, Antwerpen. Alamak 19 188 m. n.n.o. Kp. Flnlstere. Alphard 20 v.n. Norfolk n. New York. Amstelbrug 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Amsteldljk 17 te Havana. Amstelstad 21 te Bandar Shapur. Annenkerk 17 v. Dairen n. Shanghai. Arendskerk 20 te Hamburg. Bawean p. 19 Miami. Bakangan 17 v. Singapore n. Hongkong. Boskoop 16 te La Unian. Bussem p, 19 Kuria Murla ell. Camerounkust 21 te Freetown. Callisto p. 19 Antlcostl. Caltex Leiden p. 20 Kreta'. Calamares 9 van Prt Cortez n. Mobile. Caltex The Hague p. 20 Kp. Bon. Caltex Rotterdam p. 19 KJ. Roca. Carillo 20 te Puerto Cortez. Cartago 20 te New Orleans. Gorilla 19 80 m. z. v. Obbia. Camitia 18 1020 m. n.o. Guadeloupe. Almkerk 20 te Aden. Amstelkroon 19 310 m. z.o. St.-Helena. Ariadne 19 te Amsterdam. Andijk 17 te Vera Cruz. Dordrecht verw. 24 te Rotterdam. Cleodora 19 te Singapore. Crania 19 930 m. z.w. Pitcairn. Dalerdijk 20 te Rotterdam. Delfland p. 19 Kp. Frio. Diemerdljk 17 v. Portland n. Vancouver. Dongedljk 19 350 m. n.o Ma Mona. Eenhoorn 18 te Alexandria. Esso Amsterdam 19 220 m. n.o. San Luis. Grotekerk 18 van Bangkok n. Hongkong. Garoet 20 v. Bremen n. New Orleans. Helena 21 te Port of Spain. Heemskerk 20 te Las Palmas. Hoogkerk 19 te Antwerpen. Ivoorkust 19 480 m. n.o. Madeira. Kalydon 19 210 m. w. Ouessant. Kara 20 300 m. z.w. Bombay. Kellla verw. 3-6 te Miri. Kabylla 19 te Stockholm. Kelletia 20 te Trinidad. Kenia 20 v. Rotterdam n. Curagao. Khasiella 19 loo m. n.o. Curacao* i V»ldrecht II te Bremen. Koslcia p. 20 Fayal. Korovlna 20 te Curagao. Kreeft 20 150 m. z. Las Palmas. Maasdam 20 te Southampton. Loenerkerk 20 rede van Kuweit. Mariekerk 19 250 m. n.o. Prt. Darwln. Mataram 20 te Beirouth, Merwede 19 v. Hamburg n. Las Palmas. Maetsuycker 18 v. Singapore n. Tandjong Manl. Marietje Bohmer verw. 28 te Rotterdam. Lemalre 19 31 m. w.t.z. Prt Swettenham. Lemsterkerk 21 te Antwerpen. Lindekerk 19 90 m. w.n.w. Malta. Loosdrecht 19 te Hamburg. Limburg 20 te Pladjoe. Maashaven 20 v. Prto. Alegre n. Bahla Blanca. Merwe Lloyd 20 te Chalna. Munttoren p. 19 Kp. Dagata. Mijdrecht 19 150 m. n.w. Minicoy. Neass Commander p. 20 Gibraltar. Nleuw-Amsterdam 19 390 m. o.t.n. Kaap Race. Nleuw-Holland 19 v. Melbourne n. Sydney. Ondina verw. 28 te Nigata. Oostkerk 18 dw. v. Kaap Dondra. Oranje-I^ssau 19 990 m. z.w. Fayal. Ouwerkerk 18 110 m. w. v. Luzon. Overljsel 20 v. Aden n. Prt Sudan. Peperkust 20 te Antwerpen. Joh. Willem Frlso 19 250 m. o.z.o. Santiago. Ridderkerk 21 te Port Said. Rljnkerk 17 te Durban. Schelpwijk 19 200 m, z.o. Salvador. Scherpendrecht 19 60 m. z.o. Bonifacio. Schie 20 te Amsterdam. Omala 21 te Cardon. Rempang 20 v. Amsterdam n. Bremen. Neass Tlger 20 100 m. z.w. Kurla Murla eil. Oldekerk 10 te Lourenco Marques. Slledrecht 19 v. Prt Said n. Lands End. Senegalkust 19 v. Dakar n. Le Havre. Slamat 20 te Singapore. Sloterdijk 19 te Bremen. Steenwijk 21 te Philadelphia. Stad Rotterdam 19 100 m. z.z.w. Ouessant. Stella Prima 18 te Lelth. Straat Lombok verw. 22 te Melbourne. Sumatra 19 300 m. w. Colombo. Telamon 21 te New York. Teucer 20 te New Port. Tibia 19 1100 m. w.z.w. Gibraltar. Tjlmenteng 20 te Shanghai. Vasum 21 v. Rotterdam n. Mena al Ahmadl. Vlvipara 20 v. Cuez n. Mena al Ahmadl. Wltmarsum 18 te Savannah. Wonosari 19 380 m. z. Kp. Race. Zulderkerk 18 te Tanga. Zonnewijk 19 500 m. n.o. Macapa. Zuiderkruis 19 600 m. n.n o. St.-Helena. •Noordzee 18 te Ronebyham. gadering werd gekozen de heer D. Lodder te Driewegen; tot diaken-lid H. J. Meijaard te Wemeldinge. Voorts werden vijf leden van de commissie van opzicht benoemd. Naar aanleiding van verschillende vragen rondom de doop is de classi cale vergadering in een vijftal dis cussiegroepen uiteengegaan. Deze vragen zullen worden opgezonden aan de commissie uit de generale synode, die zich momenteel met de doopkwes- tie bezig houdt. De vergadering stond onder leiding van ds. A. Postma te Kamperland. OFFICIER VAN JUSTITIE VAN OORDEEL Kantonrechter Middelburg achtte toezicht echter wel voldoende De officier van justitie bij het kantongerecht te Middelburg, mr. Ph. M. Schenkenbérg van Mierop, heeft tijdens de zitting van woensdag een boete van 11 geëist tegen de Vlissingse winkelier H. van K. Deze ver dachte had op TA februari in de Paul Krugerstaat te Vlissingen zijn auto bestuurd zonder geldig rijbewijs. Hoewel een rijinstructeur rechts naast de bestuurder zat en hoewel de handrem tassen beide inzittenden beves tigd was, kwam de officier tot de overtuiging, dat de instructeur niet In staat was om de besturing over te nemen, wat betreft stuur, koppe ling, voetrem. „Hij kon niet tijdig ingrijpen", aldus de officier, „behalve wat betreft de handrem". Dit vond mr. Schenkenberg van Mierop echter niet voldoende én daar ln vele gevallen op een dergelijke wijze een eigen moto bestaard wordt, eiste de officier een principiële boete van 11. De kantonrechter, mr. T. W. Atte- ma, achtte het toezicht echter wel voldoende om te kunnen Ingrijpen en sprak de winkelier vrij. Tijdens de behandeling van deze zaak bleek, dat verdachte geslaagd was voor zijn rij bewijs, maar dit nog niet in zijn be zit had. Daarom was hem een rij vaardigheidsbewijs verstrekt. De wa gen reed ongeveer met een snelheid van 40 km. Op die dag was er met de auto een aanrijding gebeurd, maar hieraan had Van K. echter geen schuld. De officier had nog aange stipt, dat de instructeur volgens de wet een zodanige plaats moest inne men. dat hij voldoende kan ingrijpen. De televisiemonteur 8. de R. uit Ter- neuzen had tijdens het keren van zijn bestelauto in Hoedekenskerke een botsing veroorzaakt met een perso nenauto. Deze onvoorzichtigheid kwam hem op 30*— te staan, het geen conform de eis was. De land bouwer M. B. van I. uit Heinkenszand had op 1 maart J.l. zijn knecht op een tractor laten rijden, die niet voor zien was van een spiegel. Conform de eis veroordeelde mr. Attema hem tot een boete van 15. De chauffeur C. de S. uit Goes was ten laste gelegd, dat hij tijdens een busrit van 's-Heerenhoek naar Hein kenszand niet voldoende naar rechts was uitgeweken om twee personen auto's gelegenheid te geven te passe ren. Tijdens een vorige zitting had de chauffeur verklaard, dat hij wel ge merkt had, dat er „Iets" achter hem zat, maar dat hij met uitwijken ge wacht had tot zich een gunstiger ge legenheid zou voordoen. De weg was volgens de chauffeur te smal. Deze overtreding gebeurde op de 12e november van het vorige jaar. De firmant A. v. d. E. uit Borssele reed toen met een personenauto over de weg naar Heinkenszand, achter een personenauto, bestuurd door de landbouwer C. A. N. uit Borssele, die op zijn beurt weer achter de bus reed. Verscheidene malen had N. reeds getracht de bus te passeren. Toen dit niet luk te ging hij weer achter dit voer tuig rijden. Na 3 km Daarna trachtte Van den E. de bus te passeren, hetgeen hem eerst na drie kilometer gelukte, bijna tot Heinkenszand. Volgens de beide ge tuigen had de buschauffeur gemak kelijk naar rechts kunnen uitwijken. De officier eiste een boete van 40, die de kantonrechter reduceerde tot 25*-. De leerling-machinist A. A. B. de H. uit Vlissingen had op 27 maart over het trottoir van de Boulevard Bankert gefietst. „Dat doen al mijn collega's", vertelde De H. Mr. Attema meende daar eens een einde aan te moeten maken en veroordeelde De H. tot een boete van 4.conform de eis van de officier. „Geef dat maar aan uw mede-leerlingen door", adviseerde de kantonrechter de scholier. De aannemer J. C. uit Middelburg reed op 17 maart met zijn personen auto over de Paul Krugerstraat te Vlissingen, terwijl dit voertuig niet was voorzien van een zichtbaar ken tekenbewijs. De officier eiste een boe te van 3.waarvan de kanton rechter nog ƒ1.afdeed. De aannemer J. O. uit Middelburg bestuurde op 3 april een personen auto met aanhanger over de Poelen- daelesingel te Middelburg, zonder dat die aanhangwagen van een duidelijk kentekensbewijs voorzien was, ter wijl er voorts gevaar ontstond, dat de lading van de aanhangwagen op de weg zou vallen. Voor het eerste feit vroeg de officier een boete van 5.die de kantonrechter conform overnam, terwijl voor het tweede feit een boete van 20.gevorderd werd. Deze boete bracht de kanton rechter in zijn vdnnis terug tot 17. Heden overleed, na een tragisch ongeval, onze beste vriend A. POPPE, op de bloeionde leeftijd van 26 jaar. Zijn vrienden. Oostkapelle, 20 mei '58 Heden overleed, zacht en kalm, na een gedul dig gedragen lijden, onze innig geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, de heer C. J. DEN HOLLANDER, echtgenoot van J. ZONNEVIJLLE, in de ouderdom van bijna 66 jaar. Uit aller naam, Wed. C. DEN HOLLANDER- ZONNEVULLE kinderen en kleinkinderen. Schoondijke, 21 mei '58 Heden is van ons heen gegaan, mijn innig ge liefde man, onze lieve vader, behuwd- en grootvader CORNEL1S JOHANNIS VAN WILLIGEN in de ouderdom van 70 jaar. C.KVAN WILLIGEN DE JONGE A. J. S. G. SNOEP- VAN WILLIGEN A. M. SNOEP ANJA en CARIENTJE J. FILIUS- VAN WILLIGEN P. J. FILIUS KEES, PETER en SJAAK Rotterdam: J. E. VAN WILLIGEN K. M.VAN WILLIGEN DE KOEIJER KARIN Yerseke, 19 irei 1958. De teraardebestelling :*al D.V. plaatsvinden op heden donderdag 22 mei om 1 uur op de algeme ne begraafplaats te Yerseke. BIEDT ZICH AAN Heden overleed, na een langdurige ziekte, onze geliefde schoonzuster en tante TANNETJE MAAS weduwe van G. ZACHARIASSE, in de ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam, J. DE BREE. Zoutelande, 20 mei 1958. Aangeboden: 2 geroutineerde nieuwbouwschilders. Br. lett. R 35. bur. P.Z.C., Vlissingen. TE KOOP GEVRAAGD Alleenstaande vrouw zoekt werk voor hele of halve dagen per week. Br. no. 442, bur. P.Z. C.. Middelburg. T« koop gevraagd: gitaar, ol te rullen voor banjo. Br. lett. S 36, bur. P.Z.C., Vlissingen. Voor Vlissingen, Breskens en omgeving kunt U sterfgeval len opgeven bij de heer 3. SONNEVIJLLE, Prinses Ju- lianastr. 27. telef. 831. Bres kens en de heer 3. M. LA- MEIJN, CUJverstraat 58, telef. 0 1184—3343, Vlissingen. Te koop gevraagd; gehele of ged. inboedels, kelder- en zol deropruimingen. C. VAN HA LEN, Gravenstr 94. Middel burg, telefoon 3976. Te koop gevraagd: gebruikte meubelen, antiek, curiosa en rariteiten. C. MOMMAAS, Slijkstraat 29. Vliss. tel. 3677. Juffrouw met veel vrije tijd zoekt werk. Br. no. 439, bur. P.Z.C.. Middelburg. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na iet overlijden van onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader WILLEBOORD GABRIÊLSE, betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, J. GABRIÊLSE. Westkapelle, 22 mei 1958. TE HUUR PERSONEEL Te huur: kampeertenten 2-, 4- en B-pers„ luchtbedden, enz. ROOSE. Buys Ballotstr. 4 A. Kloetinge, Telefoon 2934. Gevraagd: net meisje van 8— 2 uur. J DE PAGTER, Zand weg 26. Rltthem. Huisnaaister gevraagd 1 x per maand voor verstelwerk en eenvoudige kinderkleding. Br. no. 440, bur. P.Z.C., M'burg. Gestoffeerde kamer te huur. - Wijngaardstraat 34, Goes- Te huur: pakhuis met zolder Hobeinsteeg 4 A. Glaclsstraat 15, Vlissingen. Gevraagd: dienstmeisje boven de 16 laar van 9—12.30 uur. s Zondags vrij. Aanmelden na 6 uur K. VAN SLUIS, Koude- kerksfweg 146. Middelburg. Te huur: stenen zomerhuisje op Walcheren, plm. 5 pers. Vrij tot 12 Juli en van 26 Jull- 9 aug. Br. no. 443. bur. P.Z.C.. Terstond gevraagd op dorp. zelfst. herenkapper. Adres te bevragen: bur. P Z.C., M'burg. Voor de bewijzen van mede leven, welke wij mochten ontvangen, na het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder MARIA JOZIASSE- ADRIAAN SE weduwe van C. JOZIASSE, zeggen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Namens de familie, W. A. JOZIASSE. Middelburg, mei 1958. 3reestraat^ 53. Te huur: vanaf heden nog vrij t.m. l okt., gemeub, 4-. 0- en 10-pers. kampeerwagens, st. aan de kust bij Zoutelande. Te bevr.: WILLEMSE's won - kantoor, tel. 3294. Middelburg. Hulp in de huishouding gevr. v.d.e.n. in doktersgezin (geen praktijk aan huis) Mevr DE LAVALETTE, Terbregsclaan 34. Rotterdam, tel. 1800—88439. WIE RUILT TE HUUR GEVRAAGD Wie ruilt mijn Kaptein Moby- lette, i.g.st, voor damessport- fiets? Adr. v. d. Vennestraat 14, Vlissingen. Juffrouw zoekt ongem. ztt- slaapkamer te Middelburg. Br no. 441, bur. P.Z.C., M'burg. LESSEN WONINGRUIL 10 rijlessen 60 minuten voor f 47.50 door gediplomeerde In structeur in nieuwe Opel Re- kord. Theorie, halen en bren gen gratis. Erkende B E.A.- Bondsautorijschooi „ADRI HA- MEETEMAN", Ravestellnplein 19. Vlissingen. Telefoon 3558. Gevraagd: van 19 Juli—2 aug., huls aan zee voor 5 volw. en 3 kind. Ook gen. te rullen voor bovenwon. met 5 sl.pl. ln on middellijke omg. van park „Sonsbeek". J. ROELOFSE, St. Peterlaan 57, Arnhem. VELDE Leer goed en veilig autorijden bij auto- en motorrijschool PARENT, Vrljburgstr. 14, Sou burg, tel. 0 1183—461, Erk. en gedlolomeerd F N O P. KOST EN INWONING Gevraagd: kosthuis door heei (N.h.), onverschillig waar, met huiselijk verkeer Br. no. A 159. bur. P.Z.C., Goes. Dc enige rijschool die door twee bonden erkend en gedlpi. Is, F.N O.P. en B.E.A. Autorij school VAN ZWEEDEN, tel. 370 Domburg. Gratis gehaald en thuisgebracht. Zowel hele grote als kleine maten. Enorme sortering. /amescon^ectle

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 16