BRESKENS KOOPT GRONDEN VOOR UITBREIDINGSPLAN WALCHEREN MARKTBERICHTEN DINSDAG 20 MEI 1958 PROVINCIALE ZEEUW BE COURANT. 1 GEMEENTERAAD VERGADERDE Voorstel aanvaard na stemming. Na langdurige discussies heeft de raad van Breskens de voorstellen van B. en W. om over te gaan tot de aan koop van alle grond in het uitbrei dingsplan goedgekeurd. Dit geschied de eerst na stemming, waarbij tegen stemden de heren E. Seuss (vrije lijst). Th. P. Cambier (vrije lijst), M. p. Meeusen (prot. chr. lijst) en C. D. de Feijter (prot. chr. lijst). Vóór stemden de heren P. J. Nootebaart (p.v.d.a.), A. J. Vermeulen (p.v.d.a.), W. O. van der Hooft (p.v.d.a.), I. J. de Joiigo (p.v.d.a.), J. van Haneghem (prot. chr. lijst) en F. G. M. Goelhals (k.v.p.)Mevrouw M. M. Niermans- Gossije was wegens ziekte niet aan- B. en W. hadden onderhandeld met de eigenaar van het grootste deel van de grond, mr. M. J. H. de Bruijn van Me lis- en Mariekerke. Uit die onderhan delingen is gebleken, dat de heer De Bruijn wellicht geneigd is de grond te verkopen, wanneer alleswordt gekocht en wanneer de prijs wordt vastge steld door een arbitragecommissie van drie personen, waarvan één aan te wijzen door de eigenaar, één door de gemeente en één door deze twee laatstgenoemde leden van de commis sie. B. en W. stelden de raad voor dit te aanvaarden en op dezelfde manier te handelen bij het aankopen van de overige grond. De heer De Bruijn van Melis- en Mariekerke houdt zich daar bij het recht voor eventueel tegen het uitbreidingsplan in beroep te gaan. De hoer Seuss baseerde zijn tegen stand op financiële gronden. „YVaar moeten we het geld vandaan ha len?", zo vroeg hij en hij waar schuwde tegen de gedachte, dat het rijk wel zal bijdragen. Veel meer voelde de heer Seuss voor partiële onteigening. „Wat moeten we met 30 ha in eens doen, wan neer we toch niet kunnen bouwen". De heer Seuss zag liever aanschaf fing van grond voor do meest ur gente doeleinden, zoals de bouw van woningen en de aanleg van een sportterrein, voor zover dit in de naaste toekomst kan worden ver wezenlijkt. Do heer Cambier was het roerend met de heer Seuss eens. Hij verklaarde in dertijd vóór het uitbreidingsplan te Benoemingen in de Middelburgse raad De gemeenteraad van Middelburg heeft tijdens de maandagmiddag on der voorzitterschap van burgemees ter mr. Joh. de Widt gehouden ver gadering een „nodigverklarlng" afge geven voor 'n zogenaamde vormings klas, die de Zeeuwse C.B.TJJ. aan de christelijke landbouwhuishoudschool te Middelburg wil verbinden. Wethou der J. W. Kögeler stipte hierbij aan, dat ook de Industrie- en Huishoud school reeds een dergelijke bevoegd heid bezit. De cursus wordt echter nog niet gegeven, omdat het aantal leer lingen B3 gering is. De heer L. Onderdijk werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van het bestuur der Godshuizen. Burgemeester De Widt getuigde van zijn grote waardering voor het werk, dat de heer Onderdijk nog tot op zeer hoge leeftijd voor de Godshuizen ver richt heeft gedurende meer dan 26 jaar. Voorts werden nieuwe vertegenwoor digers benoemd in vacatures, die wa ren ontstaan door het ontslag nemen van de heer I. van Loo. Als lid van de commissie van bijstand in het be heer van gemeentewerken, werd be noemd de neer J. J. Jonker (p.v.d.a.), die aan het begin van de vergadering als nieuw raadslid geïnstalleerd was in de plaats van de heer Van Loo. Ook werd de heer Jonker benoemd als ver tegenwoordiger in de commissie van toezicht op de avondschool voor nij verheidsonderwijs en als lid van de commissie van beheer voor de Middel- burg-Vlissingse rijweg. De heer L. J. Breel (p.v.d.a.) werd benoemd als vertegenwoordiger in het bestuur der Ambachtsschool, en de heer P. H. Geers (p.v.d.a.) als bestuurslid van de stichting „Goed Wonen". Met het oog op de melkverstrekking op de scholen vroeg de heer M. A. L. Hubregtse (p.v.d.a.) in do rond vraag naar de voedingstoestand van de schooljeugd. Hierover kon de heer Kögeler echter geen mededelingen doen, daar het verslag over 1957 nog niet ontvangen was. Op een andere vraag van ae heer Hubregtse ver klaarde de burgemeester, dat de kwestie van het geven van een voor schot op de salarisverhoging voor de lagere ambtenaren spoedig in B. en wT behandeld zal worden. Op een vraag van de heer B. A. Hes- sellnk (v.v.d.), verklaarde wethouder Kögeler. dat Middelburg wat betreft kasgeldleningen momenteel „op flu weel" zit. Burgerlijke stand BURGERLIKE STAND MIDDELBURG Bevallen: A. Meeusen—Ue Kraker, z.; A. de Kam—Holbers. d.; D. Geuze—Hen- drlkse, z.l W. L. Geschiere—Geschiere, z.; M. Cal jouw—van Varlk, d.: D. Cornu —de Nooljer, cl.A. Rahatta—Slhasale, z. Ondertrouwd: A. Joosse, 28 j. en C. C. Wissel. 22 J.; A. J. Vader, 33 j. en S. van Sluis, 34 J.; J. C. W. Jeroense, 23 j. en J. van der Klooster. 22 J.; M. van Sluijs. 24 J. en J. W. Hooftinan, 20 j. Overleden: J. Boogaard, 72 e.v. N. Matthljsse; M. C. van der Ende. 67 J., e.v. C. J. de Koning; \V. Hubrechsen, 72 j., wed. v. M. P. uyttendaele; J. Zuijdweg, 55 e.v. J. J. de Vlieger: T. C. Goed hart, 79 J., wed. v. J. van Knapen. SOUBURG Bevallen: S. J. A. Kunz—van Zijl, d.; C. C. Jozlasse— Ovaa, z.; W. Hlllebrand— van Duljn, d.; D. Behr—Nleuwenhulse, z. Ondertrouwd: A. de Visser, 28 j. en J. van Keulen, 22 j. Getrouwd: H. O. Jessurum, 22 j. en J. Volkert, 20 j J. F. Lambrechts, 26 1. en L. E. Aspeslagh, 21 j. Overleden: J. A. Orlebeke, 77 j., e.v. J. ColJJn; J. Marijs, 77 j., e.v. L. J. Bosdjjk. hebben gestemd uit angst voor even tuele structuurverandering van be paalde grond. De heer De Feijter oor deelde aankoop van alle grond onver antwoord. Partiële aankoop leek hem voordeliger, In antwoord op zijn in formatie naar de resultaten van de commissie, die hiernaar een onderzoek heeft ingesteld, antwoordde de wet houder, dat men in Rotterdam tot de conclusie is gekomen dat partiële ont eigening langgr zal duren en veel meer kosten. De heer Seuss bleef bij de mening dat de grond in exploitatie te duur zou worden met als gevolg hulzen, die leeg blijven staan door te hoge huren of te hoge koopprijs. De heer Van der Hooft verklaarde er van overtuigd te zijn, dat partiële onteige ning de ontwikkeling van Breskens zou afremmen, hetgeen voor de ge meente catastrofaal zou zijn. Nadat de burgemeester had betoogd, dat al gehele onteigening ook wordt voorge staan door de minister, door Gedepu teerde Staten en door de landbouw zelf, werd het vöorstel na stemming aanvaard. Zilveren jubileum van „De Klavervelden". In de grote zaal van de jeugdherberg „De Klavervelden" te Bergen op Zoom werd het vijfentwintigjarig jubileum van <Jeze jeugdherberg gevierd. In zijn welkomstwoord memoreerde de voor zitter van het plaatselijk bestuur, dr. J. W. Boehmer, de eerste pogingen om een jeugdherberg op te richten, die na enkele mislukkingen leidden tot de opening in 1933. Vervolgens gaf spreker een overzicht over de afgelopen 25 jaar. Hierna sprak drs. P. H. Hogeweg uit Am sterdam, namens het hoofdbestuur van de N.J.H.C., over het doel van het jeugdherbergwerk, dat de ieugd'van alle landen met elkaar in contact brengt. De heer Hogeweg huldigde daarna de jeugdherberglelder, de heer P. Ratsma, die 25 jaar aan hot bestuur verbonden is. Hij overhandigde hem als herinnering een boekenbon. Hier na spraken nog de heer Zandvoort, namens de Nederlandse Reisvereni- flng, de heer P. Ratsma en de Jeugd- erbergvader, de heer V. de Lecq. 's Avonds gebruikten de trekkers, gasten en het bestuur een gezamen lijke maaltijd. Collecte In de Ned. hervormde kerk te Brui- nisse gehouden wederopbouwcollecte bracht 255,85 op. MIDDELBURG Jaarvergadering „Achilles". Tijdens do Jaarvergadering van de Middelburgse gymnastiekvereniging „Achilles", die in 't Nederlands Kof fiehuis gehouden is, word het werk programma vastgesteld. Onder meer zal „Achilles" deelnemen aan do K.N.G.V.-bondsfeesten met pinkste ren, zullen weer de avondvierdaagse wandeltochten en de K.N.G.V.-bonds- wandeltochten (op 5 juli a.s.) geor ganiseerd worden, evenals de herfst- wnndeltochtcn in oktober, terwijl voorts zal worden meegewerkt aan het adspirantenfeest te Rllland-Bath op 12 juli it.s. Voor belangstellenden zal getracht worden om op de laatste dag van de Nijmeegse vierdaagse, waaraan ook een ploeg van 7 man van „Achllles" zal deelnemen, een bus naar Nijme gen te laten rijden. Voorts werden mededelingen gedaan over de muzi kale wandelingen, die de signaal-af deling tezamen mét „Excelsior" zal geven. Met algemene stemmen werd een voorstel van het bestuur aange nomen om met ingang van 1 juni a.s. de contributie voor de leden en ad- spiranten mot 10 cent per maand te verhogen. De uitgebreide verslagen van de se cretaris en de penningmeester wer den zonder aanmerkingen goedge keurd. Tot leden van de kascommis- sie werden gekozen de heren J. Ver- hage, H. Florusse en J. de Leeuw. Do begroting voor 1958 werd even eens goedgekeurd. De aftredende be stuursleden, de heren J. A. Bai^ Jaarvergadering Boerenleenbank J. Arnoldus, P. Koomamen J. Nieu- wenburg werden bij acclamatie her kozen. In zijn openingswoord bracht voor zitter C. J. Nieuwenburg onder meer dank aan de verschillende hulpleiders (sters) van de gymnastiek-, signaal- en wandelafdeling, en in het bijzon- dor aan de directeur-secretaris J. A. Bal en penningmeester J. Arnoludus, voor de vele door hen verrichtte werkzaamheden. Autotocht. De buurtvereniging „Over de Seis- brug" te Middelburg, hield zaterdag middag een autotocht voor de kinde ren van haar leden. Met particuliere auto's en een autobus werd gereden naar de speeltuin in Bergen op Zoom en de Wouwse Plantage. Circa 100 kinderen hebben ondanks het „zonlo- ze" weer volop genoten. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Middelburg van de N. C. V. B. hield haar 36e jaarvergadering In de Bogardzaal onder leiding van mevrouw R. Blaauw-Mulder. Deze vergadering, tevens een huis houdelijke, was goed bezocht. Na het openingswoord volgden de jaarver slagen, afgewisseld door zang van 't koortje onder leiding van mevrouw E, Strubbe-Van Veen. Hierna volgde een pauze, waarin een traktatie werd aangeboden. Daarna, volgde declamatie van mej. A. Ie Cointre en tot slot werd een toneel stukje opgevoerd door enkele leden, genaamd: „Crinolientje". Mevrouw Verboon-Van Dorp sprak een slot woord. Wedvlucht De uitslag van een wedvlucht, gehou den door de postduivenhoudersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg van Qule- vrain over een afstand van 121 km (los 12.30 uur, le duif 14.05 uur, laatste duif 14.14 uur) luidt: l., 7. en 9. Jac. Jonk heer, 2. E. v. Vlaanderen, 3. en 5. M. Jaspers, 4. H. v. d. Voorde, 6. B. Meul- meester, 8. A. v. Schalk, 10. C. Daane. VLISS1NGEN Uitvoering „Crescendo". Vorige week gaf de accordeonvereni ging- „Crescendo" onder leiding van de heer W. Meulmeester in het Con certgebouw te Vlissingcn een uitvoe ring. In zijrt openingswoord wees de voorzitter van Crescendo, de heer D. Roose, er op, dat om het contact tus sen de verschillende muziekverenigin gen in Vlissingcn te bevorderen aan deze avond een drietal verenigingen hun medewerking verleenden. Achter eenvolgens traden de accordeonver eniging „Crescendo", de mandoline vereniging „Tovido" en het vijftig le den tellende „Vlissingse Jeugdorkest" onder leiding van do hoer Meulmees ter op. De toneelgroep van mevrouw Voorneman bracht een episode uit het plantersleven In het oude Nederland;-- Indië voor het voetlicht Opmerkelijk was hierbij het spel van de heer J. Haase, die o m. een tweetal krontjong- liedjes ten gehore bracht. De avond werd besloten met een bal onder lei ding van het kwartet Jan Groene- woud. SEROOSKERKE (W.) Sportvereniging vierde het tienjarig bestaan De sportvereniging „Serooskerke" vierde haar tienjarig bestaan met een tweetal feestavonden in het vereni gingsgebouw, die onder leiding stond van do voorzitter, de heer van Ha- veren. Voor de junioren en adspiran- ton werd een filmavond gehouden af gewisseld met een gratis verloting en een zangwedstrijd. Voor de senio ren was er een cabaretavond die verzorgd werd door het Fako Ster Cabaret uit Vlissingen onder -leiding van de heer Frits Koster. Deze amateurs brachten een goed programma, dat bij alle aanwezigen zeer in de smaak Viel. Zowel het ac cordeonduo, mondaccordeonkwartet alsmede het solistische optreden Van enkele sterren stonden op goed peil; terwijl bij de diverse schetsen de zaal daverde van het lachen om de dol komische situaties. Een en ander werd op vlotte wijze door de confe rencier aangekondigd. Bij de aanvang van deze avond werden de heren P. Boone, J. de Keijzer en F. Wille- boordso gehuldigd met het feit, dat zij 10 jaar een bestuursfunctie ver vuld hebben. De heer Jan Willeboord- se bood namens het eerste elftal'de heren P. Boone en F. Willeboordse bloemen aan voor het vele werk, door hen voor de voetbalafdeling verricht. ZOUTELANDE De Coöperatieve Boerenleenbank te' Zoutelande heeft onder voorzitter schap van de heer P. Visser in „Mid dendorp" zijn jaarvergadering ge houden. Daar de ontvanger van deze bank ook zitting houdt te Meliskerke werd de naam op deze vergadering gewijzigd in Coöperatieve Boeren leenbank „Zoutefande-Meliskerke". De heren W. de Buck te Meliskerke en A. Francke te Zoutelande werden in het bestuur gekozen. De heer De Visser werd als bestuurslid herkozen. De balans per 31 december 1957 ver meldt een bedrag in activa en pas siva van 1.184.342,43. De verlies- en winstrekening over 1957 geeft een winst aan van ƒ1885,70. OOSTKAPELLE Raad komt bijeen. De raad van Oostkapelle komt van daag (dinsdag) in vergadering bij een. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: voorstel tot ver koop van bouwterrein aan de Toren straat; voorstel tot aankoop van een perceel grond voor uitbreiding van de begraafplaats; bespreking van het rapport zuiveringsinstallatie en be spreking herziening uitbreidings plannen Duinweg en dorp. WESTKAPELLE De Emmabloemcollecte bracht te West- kapelle 90,55 op. VROUWENPOLDER Hervormde jeugdclub De hervormde jeugdclub te Vrou wenpolder gaf onder leiding van de heer D. J. de Boer een uitvoering. Na de opening en het gezamenlijk zin gen werd het toneelstuk „Bloemen" opgevoerd. Hierna traden de „Mexi- cano's" op. Hoewel twee leden een oudere rol moesten spelen werd het toneelstuk „Verloren spel" van J. H. HoeveLandstra op uitstekende wij ze opgevoerd. Vooral Pim Duvekot speelde zijn rol goed. Aan deze avond was een verloting verbonden met als hoofdprijs een fototoestel. Wielrijdster viel In de Axelsestraat te Terneuzen kwam de wielrijdster mevrouw J. de W.Van A. bij het passeren op het rijwielpad van een groep scholieren in botsing met een hunner, zekere P. A. van M. uit Axel, die niet naar rechts uitweek. De dame kwam te vallen, met als gevolg enkele ont vellingen en enige schade aan haar kleding. Met bromfiets gevallen De 52-jarige C. de R. uit Bruinisse is vrijdagavond, toen hij op een brom fiets van zijn werk kwam, nabij de Oude Dijk gevallen. De twee colle ga's, die hem vergezelden, reden voor De R., zodat zij niets van het onge val bemerkten. Later op de avond werd het slachtoffer gevonden. Met een zware hersenschudding werd hij in het ziekenhuis te Zierikzee opge nomen. ZUID-BEVELAND Bloemen- en vogel tentoonstelling belooft succes te worden. De van 11 tot en met 20 septem ber a.s. in zalen Krijger te houden fecombineerde tentoonstelling door e Mij. voor Tuinbouw en Plantkun de, afdeling Goes en de „Vogel vrienden" belooft mooier en grootser te worden dan de vorige. Dit bleek tijdens de dezer dagen onder voor zitterschap van de heer W. G. M. de Valk gehouden vergadering van de tentoonstellingscommissie. Beide ver enigingen hebben reeds vele activi teiten ontplooid. De „Vogelvrienden" zullen een uitgebreide verzameling volières tentoonstellen en zijn van plan als speciale attractie een tro pische tuin met vogels en bloemen te exposeren. Hiervoor is kontakt op genomen met de Dierentuin te Ant werpen. De Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde heeft evenmin stilgeze ten. Ditmaal zullen de leden hun wedstrijd-dahlia's tentoonstellen daarnaast heeft een bekende kristal- fabriek toegezegd de tentoonstelling te zullen opluisteren met een fraaie kollektie vazen, waarvoor mej. de Groot het bindwerk zal verzorgen. Een pottenfabriek zal siervazen in zenden, terwijl vermoedelijk een pot- tendraaier gedurende twee dagen de monstraties zal geven. Voorts be staat er kans, dat het bloemisterij vak zal komen met een uitgelezen kollektie Aalsmeerse bloemen. Ook nu wordt verwacht, dat de fruitfee de tentoonstelling met een bezoek zal vereren. Besprekingen worden nog gevoerd met een paar muziek gezelschappen. Openbare forumavond P. v. d. A. De afdeling Goes van de Partij van de Arbeid belegt aanstaande donder dag in de „Prins van Oranje" een openbare forumavond, waar de P.v.d.A.-wethouder en -raadsleden van de gemeente Goes hun visie zul len geven op het gemeentelijk be stuursbeleid. Forumvoorzitter is bur gemeester A. Schipper van Kruinin- gen. Geslaagd instuifweekend op Hedenesse Een kern van de instuif jon geren dei- Hervormde Jeugdraad te Goes is het afgelopen Weekeinde op het vor mingscentrum „Hedenesse" geweest. Zaterdagavond heeft men zich bezig gehouden met het vergelijken van de stijl van leven en cultuur uit de Mid deleeuwen en van de Renaissance. Voorts werd een filmstrook vertoond. Wika Best hield de dagsluiting. Zon dagmorgen werd de kampdienst ge heel door de jongeren zelf opge bouwd. Na bijbelstudie verzorgde één groep do liturgie, twee andere groepen het vertalen en uitbeelden van het gelezen verhaal in onze tijd. Wika Wasterval en wika Hiensch hielden in gespreksvorm de preek, waarin allerlei opmerkingen naar aanleiding van de vragen bij de bijbel studie, verwerkt waren. Door deze dienst wisten alle jongeren zich inten sief bij de dienst betrokken. Zondagmiddag werd een buitenspel beoefend en plannen gemaakt voor de sluitingsavond op zaterdag 7 juni en voor het nieuwe seizoen. Tevens werden in de instuifcommissie geko zen mejuffrouw Hannie Baan en de heer Bram Moelker. Wika Hiensch sloot het weekend, waarbij hij constateerde, dat naast alle ontspanning en inspanning het weekend de jongeren de vraag ge bracht heeft „Wat verwacht jij van het leven?" naar de vraag „Wat ver wacht God van ons leven?" Voldaan werd zondagavond de fietstocht naar Goes aanvaard. Collecte De te Sint-Annaland gehouden bus- sencollecte ten bate van de S.A.- K.O.R. (Samenwerkende Kinderbe- schermings Organisaties) heeft 32 opgebracht. VEILING TERNEUZEN. Sla A II 8-15.60, B 5.10-9.10. Bloem kool A II 58-61, B II 37, C II 47. Witte komkommers B 38. Selderij 7—8. Peen II 48—72. Radijs 5—10. Sjalotten 8—10. Rabarber 16—20. Spinazie 8-50—32. Uien II 8—10. Asperges B I 1.62—1.70. B II 1*7—0lael4rOój7(en en en en en eni 1.10—1.72, afw. 54—66. Glasaardbeien per doos I 70—80, II 01. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 19 mei. Klei-aardappelen, 35 mm opw. Eigenheimers 18—20, Bintjes 18—19, Be velanders 17—20, Furore 20—22. Prijzen ln guldens. 40 mm opw., gewassen: Eigenheimers 22—25, Bintjes 21—22.50. Voor export klei 40 mm opw.: BlntJ< 19—20, Alpha 19—20. Zandaardappelen, 35 mm opw.: Noor derling 12,- Llbertas 12. Voer-aardapelen, 1.50—2.prijzen be rekend per 100 kg en op de handels- voorwaarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wagon, schip ol auto. GRAANBEURS ROTTERDAM Binnenlandse granen ochtendbeurs (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Voedergranen - prijshoudend Zomergerst naar kwaliteit van 27 tot 29,50 met extra daarboven. Haver, naar kleur en droogte 28.50 tot 29,50, extra blanke daarboven. Rogge, ln de doorsnee kwaliteit circa 22,26, bakrogge ca 23,50. Peulvruchten vast, in de prima soorten goed gevraagd tegen hogere prijzen. Min dere soorten zonder attentie. Schokkers op ca 70,—, Bruine bonen ca 70, alles boerenschoon. Volgende week geen ochtendbeurB. VISMIJN VEERE 651 kg exportgarnalen 279—313. 214 kg schar 46—58. 90 kg bot 21—36. 45 kg tong 101—275. 87 kg rog 38—48. 37 kg Wijting 37—50. 7 kg ongesorteerde vis 39. 2 kg visiever 17—460. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 19 mei. Aardappelen. Bintjes, grote 14.70 —15.10. Koopmans Blauwe, grote 12.30— 14.00. Bevelanders, grote 6.60—15.70. Vroe ge aardappelen, grote 1.32, idem kriel 73—85. Fruit, Aardbeien 70—91 per doos. Groenten. Sla A 7—12, Idem B 5—8, Idem C 4—5. Boskroten 42—44. Bospeen 61—85. Prei 22—36. Rabarber 7—14. Postelein 38— 49. Spinazie 2046. Ramenas 8—9. Radijs 5—13. Andijvie 42—72. Bloemkool 8 per ittst 82—87, idem 4 p. kist «2-82, idem 6 p. klist 52—77, idem 8 p. kist 28—59, idem 10 p. kist 21—42, Idem 12 p. kist 10—29. Komkommers A 4457, idém B 40—50. Idem C 31—37, idem D 24, Idem per kg 62. VEILING GOES 19 mei. Groenmi. Kropsla A I 19—21, A II 14, B I 33, B II 8—11. Bloemkool A I 83—74, A H 38—72, B II 35—52, afwijkend 11—51. Rabarber 8.50—15. Radijs 9—14. Spi nazie 1617. Prei 29. Wortelen 83. Aard beien per doos exp. 91—98, idem H 74— 81, idem afwijkend 59—64. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING" 19 mei. Aardbeien I exp. 79—98, I 72—75, II 5770, alles per doos van twee ons. Groenten. Aardappelen 612—7%. Kropsla 1415. Rabarber i','211. Bloemkool 14- 49. Spinazie. 30—34. Radijs 9^2. VEILING BERGEN OP ZOOM. 19 mei. Andijvie 28—34. Bloemkool 11- 92. Rode kool 20—21. Bospeen 37—71. Prei 14—19. Radijs 10—16. Sla 4—16. Stoof- sla 10—14. Spinazie 7.50—14. Rabarber 6 —18. Raapstelen 4—6. Postelein 41—55. Komkommers 47—63. Aardbeien 2247 per onsa 3—5 cent per stuk. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM 19 mei 1958. Aanvoer 15.000 kg. AA extra 2.50, AA I 2.30, A extra 2.35. A I 2.25, B extra 2.20. B I 1.80. C extra 1.60, C I 1.40, D I 1.15, E I 1.30, E II 1.05, F I 1.70, stek r.65, ondereind 0.12. Ruim tweehonderd wandelaars verlieten Zierikzee Do organisatoren van tic wandel tocht door Schouwen hebben de acht tiende tocht over een afstand van 25 kilometer geheel door Duiveland la ten lopen. Ruim tweehonderd wande laars verlieten Zierikzee, om vla „De Val", Ouwerkerk en Nieuwerkerk binnendoor terug te keren. Een harde wind en in de namiddag enige re gen veronaangenaamden de tocht, docli dit is voor geen enkele deelne mer nunleiding geweest, uit te val len. In totaal'werd door 237 wandelaars aan de tocht deelgenomen. De 25 kilometer werd door 102 wandelaars voor het eerst gelopen. Voor de twee de keer werd deelgenomen door 70 personen, voor de derde keer door 33, voor de vierde keer door 11, voor de vijfde keer door 10, voor de zesde keer door 4, voor de zeven keer.door 1 en voor de achtste keer door 6. De ulo kwam met 31 deelnemers aan de start, „Rust Roest" met 28, „Kon. Zeelandia" met 17, „Brou wershaven" met 15, „Mr. Bakker- groep" met 15, het Lyceum met 12, terwijl 120 personen als indi vidueel wandelaar deelnamen. Voor de achtste maal werd deel genomen door de dames A. E. Korsten te Zierikzee en J. F. M. van de Stolpe te Ouwerkerk en door de heren J. Bloem en Chr. Schot te Zierikzee, Joh. J. Geleyn- se te Renesse en L. van 't Leven te Stellendam. Opmerkelijk was het grote aan tal blaren, dat de Rode Kruis-colonne uit Zierikzee tijdens de rust te Nieu werkerk kreeg te verzorgen. Op de foto een groep deelnemers van de gymnastiekvereniging „Rust Roest" aan het begin van de 25 kilo meter lange tocht, terwijl men de nieuwe aanlegplaats van 'de Provin ciale boot aan „De Val" passeert. (Foto P.Z.C.) VEEMARKT ROTTERDAM 19 mei. Aanvoer ln totaal 2081. Vette koelén en ossen 1330; Varkens 751. Vette koelen (prijs ln cents per kg) le kw. 300340, 2e kW. 280-300, 3e kw 260-300. Varkens (!ev. gew.) le kw. 190. 2e kw. 179, 3e kw. 176. Vette koelen: Aanvoer Iets minder, han del redelijk, prijzen goed prijshoudend, prima's boven notering; Varkens (lev. gew.): aanvoer korter, handel tamelijk, prijzen Iets stijver in prijs, zware var kens niet hoger ln prijs. VLASMARKT ROTTERDAM 19 mei. Waterroot vlas: lage soorten van 1,15 tot 1,30, middensoorten tot 1,55, best vlas tot 2,—. Dauwroot vlas: lage soorten van 0,90 tot 1,10, middensoorten tot 1,35, best vlas tot 1,70. Breekvlas: van 0,70 tot 1,10 naar ge lang van kwaliteit en bewerking. Ge zwingelde lokken: van 0.40 tot 0,70. De produktle was kleiner dan ln voor gaande weken, roten en het wieden van de nieuwe oogst komen voor zwingelen zodat slechts enkele partijen werden aangeboden. Voor de goede midden soorten blijft voldoende vraag om het aanbod wekelijks op te nemen, overige soorten minder gevraagd, de prijzen ble ven vrijwel onveranderd. In dauwroot- vlas blijven de omzetten gering, de beste partijen worden regelmatig verkocht, middensoorten weinig belangstelling, de prijzen bleven als vorige week. Het aan bod van breekvlas verminderde, voor goede partijen blijft de meeste vraag doch het aanbod werd niet geheel opge nomen, de noteringen zijn Iets lsger. Ge zwingelde lokken blijven gunstig ln de maxkt, de produktle wordt wekelijks ver kocht, prijzen voor de meeste soorten onveranderd, enkele midden kwaliteiten wat lager. De nieuwe oogst maakt goede opgang, de eerste berichten zijn gunstig doch voor een verdere groei ls zacht weer nodig aangezien de oogst dit jaar laat uitgezaaid werd. Nagekomen advertenties. De heer en mevrouw JAMES—GROOT geven met blijdschap ken nis van de geboorte van hun zoon MICH1EL ALBERT Middelburg, 19 mei 1958. Pc^lendaeleweg 5. Tijdelijk adres: Gasthuis. Heden werd door een noodlottig ongeval plot seling uit ons midden weggerukt, ons lieve zoontje en broertje HENK JAN JOHANNES VAN DER HOOFT, op de Jeugdige leeftijd van 14 jaar. Zijn diepbedroefde ouders en zusje: P. VAN DER HOOFT A. M. VAN DER HOOFT—ROSKAM MARIAN NEKE Middelburg, 18 mei '58 Segeersstraat 28 De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 21 mei 1958, vertrek 2 uur van Se geersstraat 28. Heden nam de Here plotseling van ons weg, ons lieve kleinzoontje HENK, op de Jeugdige leeftijd van 14 jaar. Zijn diepbedroefde grootouders: J. ROSKAM P. ROSKAM— BARENTSEN Sterke de Here ons in deze weg van beproe ving. Middelburg, 18 mei '58 Poelendaeleweg 28 Heden overleed door een noodlottig ongeval, ons geliefd neefje HENKIE VAN DER HOOFT, op de leeftijd van 14 jaar. De diepbedroefde familie: K. J1LLEBA VAN DER HOOFT F. JILLEBA L. VAN BIEMEN VAN DER HOOFT D. VAN BIEMEN Vlissingen, 18 mei '58 Heden overleed onze zeer geachte patroon P. DE KAM Szn., in de ouderdom van bij na 73 jaar. Het personeel: A. MARANUS. ST. ROELSE. JOH. MAAS. P. JANSEN VAN ROOZENDAAL. Oostkapelle, 19 mei 1958. Wegens sterfgeval woensdag 21 mei a-s. de gehele dag GESLOTEN. FIRMA J. ROSKAM ZN. SEGEERSSTRAAT 28 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3