„JUBA" Lekkerste shag in Nederland LAGERE VEERTARIEVEN VOOR DE ZEEUWS-VLAMINGEN VERLOVINGSRINGEN „DERINGENSMID" WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Agenda HOOFDPLAAT ZAG EN HOORDE TIEN MUZIEKKORPSEN KAMPEN Z.L.M.-LEERKRACHTENDAG TE SCHOONDIJKÈ GESLAAGD VAN DE REE bim-bam klok VRIJDAG 16 MEI 1958 PROVINCIALE ZEEUWBE COURANT. VERZOEK N.V.V.-BESTUURDERSBOND: Adres aan Gedeputeerde en Provinciale Staten Met algemene stemmen besloten woensdagavond tijdens een in ,,'s Lands Welvaren" te Terneuzen ge houden vergadering de besturen der Zeeuws-Vlaamse Bestuurdersbonden van het N.V.V. tot het richten van een adres aan Gedeputeerde- en Pro vinciale Staten van Zeeland naar aanleiding van het bestaande voorne men om de veertarieven over de Wes- terschelde drastisch te verhogen. In dit adres wordt voorgesteld om Jn ernstige overweging te willen ne men om voor de Zeeuws-Vlaamse bevolking de voorgestelde tarieven voor personen, rijwielen met of zon der hulpmotor, motorrijwielen en personenauto's met tenminste 50 pro cent te verlagen en verder om een bijzonder tarief vast te stellen voor reisbussen met kinderen en ouden van dagen uit Zeeuwsch-Vlaanderen, dat belangrijk lager komt te liggen dan het nu voorgestelde. De bestuurdersbonden, die 4000 leden vertegenwoordigen, hetgeen met de gezinsleden mede, 20 procent van de Zeeuws-Vlaamse bevolking be tekent, spreken verder hun grote te leurstelling uit, dat het provinciaal bestuur blijkens publikaties niet bij machte is gebleken, de vrije veren over de Westerschelde te handhaven, waardoor de bevolking in een positie wordt gebracht, die is te vergelij ken met die van voor 1945. Verder wordt betoogd, dat indien de voorgestelde veertarieven ge realiseerd zouden worden het so ciale- en culturele leven van de Zeeuws-Vlaamse bevolking bijzon der zou worden benadeeld en dat in het bijzonder de verhoging van het tarief voor het personenver voer een belangrijke lastenverzwa ring voor de bevolking inhoudt. Rekening houdende met het feit, dat gezien de mede-verantwoorde lijkheid voor het loon- en prijsbe leid in het land, geen verdere las tenverzwaring, speciaal voor de werknemersgezinnen kan worden geaccepteerd, komen de bestuur dersbonden tot eerder genoemde voorstellen aan de Staten. De druk bezochte vergadering, die ook werd bijgewoond door de heren Paul de Vries uit Amsterdam en C. Hoek uit Goes, respectievelijk hoofd bestuurslid en districtsbestuurder van het N.V.V.stond onder leiding van de heer J. Hamelink. Bij de aanvang der bijeenkomst gaf de secretaris de heer P. J. Huybrecht een toelichting op het adres, waarbij hij onder meer zijn teleurstelling er over uitsprak, dat niet de meningen van de vakbeweging werd gevraagd over deze tarievenverhoging. Ook de heer C. Hoek gaf enige toe lichting en hij kwam daarbij tot de conclusie, dat „neen" zeggen in de huidige situatie in feite negatief zou zijn. Wel moet getracht worden om de lasten voor de bevolking te ver minderen. Bij de daarop volgende discussie gingen enkele stemmen op voor de geheel vrije veren en zelfs voor het laten bijpassen der tekorten van de veren door gelden afkomstig van bruggen en tunnels, terwijl verder de regering werd beschuldigd van het breken van het in 1945 gegeven woord. De heer Paul de Vries verklaarde hierna begrip te hebben voor de si tuatie, doch de stelling „woordbreuk" achtte hij niet sterk, daar men moet begrijpen, dat de destijds gegeven vrije veren ee ntegemoetkoming wa ren in verband met de verwoesting van West Zeeuwsch-Vlaanderen. Als enige werkelijk afdoende oplos sing zag de heer De Vries, die het in grote trekken met het adres eens kon zijn, een toekomstige tunnel of brug. De heer Hoek wees er tenslotte nog op, dat men Gedeputeerde Staten, aan wie de teleurstellende maatregelen werden opgelegd een mate van vrij heid van handelen dient te geven, teneinde in de huidige positie te kun nen onderhandelen en daarbij de voorgestelde verlagingen in overwe ging te nemen. Nadat de heer Huybrecht tenslotte nog had medegedeeld, dat uit de in gewonnen informaties is gebleken, dat, indien gedeputeerde staten hier toe niet bereid zouden zijn, de rege ring, die in feite de veren over de Westerschelde reeds exploiteert, de tariefsverhoging zonder meer zal doorvoeren, werd met algemene stemmen het adres goedgekeurd. strijd Succes in de tegen de botersmokkel Aan de Nederlands-Belgische grens te Sint-Anna ter Muiden werd een smokkelauto aangehouden, die ver moedelijk op weg was om een vracht je boter te halen. Nadat de chauffeur, de Belg M. uit Den Hoorn, aangehou den was, bleek het dezelfde auto te zijn, die enige weken geleden in Aar denburg in beslaggenomen werd met 900 kg boter. De auto werd in een garage in Aardenburg in bewaring gegeven, waaruit deze later was ver dwenen. Bij onderzoek bleek, dat M. deze auto daar had ontvreemd. De man is thans gearresteerd. Inscriptie klaar terwijl U wacht. St.-Pieterstraat 11 Middelburg Herdenking gevallenen te Kapelle op 17 mei Evenals voorbaande jaren zullen ook dit jaar de Franse militairen, die in de meidagen van 1940 in ons land zijn gesneuveld weer worden her dacht. Deze plechtige herdenking zal geschieden op zaterdag 17 mei op.de centrale Franse militaire begraaf plaats te Kapelle. De herdenking zal door ongeveer tweehonderd genodig den worden bijgewoond, onder wie de Franse minister voor de oudstrijders de Franse ambassadeur in ons land en een grote delegatie oudstrijders van het 271 R.I. Nadat het gezel schap zich om tien uur bij de be graafplaats verzameld zal hebben, zal om kwart over tien de plechtige herdenking gehouden worden, waar bij door diverse autoriteiten aan de voet van het monument kransen zul len worden gelerd. Om elf uur zal er verder no0- een ontvangst zijn ten gemeentehuize. SEROOSKERKE (W.). Bevallen M, W. C. Stroo—Meljers, z.; G. de Visser—Cornelisse, d. Ondertrouwd: J. Melse en M. Geerse. Overleden: w. Jobse, 81 j., echtgenoot van P. den Hollander. Wedvlucht Uitslag wedvlucht p.v. „De Tele graaf" te Middelburg van Mons over 118 km; in concours 224 duiven: M. Korstanje 1, 27, 35; C. Daane 2, 5, 25, 31, S. Kodde 3, 40, 53; M. Walraven 4, 30; J. Jonkheer 6, 8, 10, 21, 36; D. Hoogesteger 7. 41; L. v. d. Roost 9, 17, 20; J. Poortvliet 11; M. Jasperse 12, 19, 42, 44, 48; H. v. d. Voorde 13, 47, 52, 56; J. Huyssoon 14, 50, 55; P. Krijger 15, 33; A. Sturm 16; J. de Ridder 18, 22, 32, 46; H. Leyten 23; R. Dirven 24; P. Pijnen 26, 37; E. v. Vlaanderen 28, 39, 51; A. v. Schaik 29, 34, 40; P. Brand 43; A. de Bue 45; B. Meulmeester 54. Verdwenen smokkelauto opnieuw in beslag genomen De gemotoriseerde Belgische kom miezen uit Eeklo hebben opnieuw een zware smokkelauto bemachtigd. De "auto hield zich op verdachte wijze in de grensstrook bij Maldegem op. Na een vergeefse sommatie om te stop pen hebben de kommiezen de ach tervolging ingezet. Bij het dorp Kleit ramde de douanenauto de smokkel auto, die in een sloot terecht kwam. De chauffeur slaagde erin te ont snappen. Belgische kommiezen be trapten bij Sint Laurens twee fiet sers, die 50 kg boter vervoerden. De smokkelaars wierpen de boter weg en wisten te vluchten. C. Koek overleden. De heer C. Koch, kanselier bij het consulaat van Nederland te Gent, is donderdag op 65-jarige leeftijd overleden. De heer Koch is 1 maart 1893 te Terneuzen geboren en hij stond sedert 1947 in dienst van het consulaat. Onder de schuilnaam Garland Koch schreef hij een roman. Wedvluchten. „De Eendracht", Terneuzen. Vlucht op Doornik. Uitslag: 1 en 9 M. de Roo; 2. gebr. De Bakker; 3 en 6 C. de Rijke; 4. J. v. d. Veen; 5. A. Faas; 7 en 10 J. de Smidt; 8. C. v. d. Bulck (allen Terneuzen). „De Verwachting", Axel. Vlucht op Breteuil. Uitslag: 1 en 7 R. v. d. Veke (Zaamslag); 2 C. Tieleman; 3 en 4 Th. Borghstijn; 5 R. v. Wie- meersch; 6 J. Sijs; 8 J. v. Hoorn; 9 C. v. Acker; 10 M. Butler (allen te Axel). „Eendracht Maakt Macht", Terneu zen. Vlucht op Mons (B.). Uitslag: 1 en 6 K. Oppeneer; 2 P. Verberk- moes; 3 E. Oppeneer; 4. J. Dhaeze; 5 W. de Vos; 7 A. Scheele; 8 D. de Smet; 9 en 10 D. Deurwaarder (allen Temeuzen). „Eendracht", Temeuzen. Vlucht op Breteuil. Uitslag: 1 en 2 H. Koch; 3 en 7 gebr. De Bakker; 4 en 6 M. de Roo; 5 J. de Kraker; 8 A. Houcke; 9 A Faas; 10 C. v. d. Bulck (allen te Terneuzen). ,,De Getrouwe Duif" te Cadzand hield een wedvlucht, uit Breteuil met 120 duiven. De snelheid eerste duif be droeg 1560 meter per minuut. Uitslag: 1, 2, 7 en 9 A. Duininck. 3 en 4 A. de Putter, 5 J. Vasseur, 6 M. Lekens, 8 I Porrey. 10 W. van Acker. De duivenhoudersvereniging „Hoop" te Biervliet organiseerde op 11 mei 1958 een wedvlucht op Breteuil. De uitslag hiervan luidt als volgt: 1 J. van Ee; 2 A. du Puij; 3 R. Blomme, 4 M. Deveneijns; 5 Ch. van Vooren; 6 M. Deveneijns; 7 J. Boei je; 8 J. Mangnus; 9 j. Boei je; 10 J. Boei je; 11 J. van der Linde; 12 J. van Ee; 13 p. Boekhout; 14 J. van Ee; 15 G. van de Veire. AXEL Gevonden voorwerpen. Eij de rijkspolitie te Axel zijn inlich tingen te bekomen omtrent een ge vonden muntbiljet. VANDAAG. Terneuzen Luxor: „Een grote liefde..' een grote hartstocht", 8 uur, 18 j. Ds E. Beukema te Nieuwdorp ter aarde besteld Onder grote belangstelling is dins dagmiddag het stoffelijk overschot van. ds. E. Beukema, emeritus predi kant van de Geref. kerk, op de be graafplaats te Nieuwdorp teraarde- besteld. Aan de groeve sprak ds. J. E. Booij te Yerseke, namens de clas sis Goes van de Geref. kerk. Hij wees er op, dat het werk van ds. Beukema in wijde kring werd ge waardeerd. Niet alleen in zijn ge meente was hij een zeer geziene fi guur, doch ook de collega's van de classis droegen hem een warm hart toe, aldus deze predikant. Een zoon van de overledene, ds. R. Beukema, geref. predikant te IJmuiden, dank te voor de belangstelling en voor het' medeleven. De plaatselijk geref. pre dikant van Nieuwdorp, ds. A. F. Goe dendorp las vervolgens de geloofs belijdenis en bad het Onze Vader. Tevoren was in de Geref. kerk een rouwdienst gehouden, waarin ds. Goedendorp voorging. Hij preekte naar aanleiding van Matth. 25 vers 21: „Zijn Heer zeide tot hem: Wel gedaan gij goede en getrouwe slaaf. Over weinig zijt gij getrouw weest, over veel zal ik U stellen, in tot het feest Uw's Heren". ONDER APPELBLOESEMS Schoondijkse harmonie won beker en wimpel ONDER DE BLOESEMS van appel bomen heeft Hoofdplaat gistermid dag tien harmonie- en fanfarekorp sen horen en zien kampenVoor de twaalfde maal twaalfmaal in twaalf jaar heeft deze plezierige, vriendschappelijke kamp, het bonds- concours, belegd door de Bond van Muziekverenigingen in Zeeuwsch- Vlaanderen, een menigte muzieklief hebbers op de been gebracht. Niet al leen uit Hoofdplaat, doch ook uit an dere plaatsen van Zeeuwsch-Vlaan deren. Dat het concours dit jaar in Hoofd- Elaat plaatsvond, vindt zijn oorzaak het feit, dat de plaatselijke fan fare „Oefening baart kunst" thans vijfenzeventig jaar bestaat. Dit jubi leum had niet „muzikaler" gevierd kunnen worden Omstreeks één uur werden de be stuursleden van de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, de Zeeuws- Vlaamse bond. de juryleden, de voor zitters en directeuren van de deelne mende korpsen door het gemeente bestuur verwelkomd. Burgemeester J. F. C. Timmermans vreugdevolle toespraak werd gevolgd door een speechje van de heer E. J. van Om- me, namens de koninklijke federatie. Namens het bondsbestuur in Zeeuwsch-Vlaanderen voegden de he ren L. Bekaert uit Watervliet en P. A. Ocké (voorzitter) uit Hoek daar nog enige waarderendé woorden aan toe. Vervolgens gingen de muziekkorp sen in optocht naar de weide, waar, vooral later op de middag, toen het concours al enige tijd in volle gang was, een schier duizendkoppige me nigte de verrichtingen van de mu zikanten volgde. Aanvankelijk zouden er elf korp sen meedingen naar de wimpel, maar de fanfare „De Echo" uit Wilhelminadorp liet verstek gaan, zodat nog „slechts" tien verenigin gen optraden. De jury, bestaande uit de heren v. d. Hemel uit Hil versum, Van Mever uit Rotterdam en Osi uit 's-Hcrtogenbosch had een zware taak. 's Avonds, nadat de uitslag be kend was gemaakt en de heer E. J. van Omme aan de Schoondijkse har monie „Oefening Kweekt Kunst" de beker en de wimpel had Uitgereikt, heerste er in Hoofdplaat nog een feestelijke stemming. Het avondconcert, dat toen werd gegeven, was in goede handen, na melijk van de winnende harmonie „Oefening Kweekt Kunst". De uit slag luidt als volgt: Terneuzen, harmonie 4e afdeling 46 punten 2e prijs; St. Kruis, fanfare 3( afdeling 8è punten 2e prijs; Hoofd plaat, fanfare 3e afdeling 95 punten ,2e prijs; Aardenburg, fanfare 2ë af- VOOR LANDBOUWHUISHOUDONDERWIJS Interessante onderwerpen besproken EEN PLAN, dat diverse directrices van Zeeuwse landbouwhuishoudscho- len hadden opgevat, heeft tot ge volg gehad dat de leerkrachten aan deze scholen, die woensdag voor de vierde maal „congresseerden" in Schoondijkè, met huiswerk naar hun woonplaats terugkeerden Vele leerkrachten bij landbouwhuis- houdscholen „tussen Zwin en Zijpe" hadden er 'n tocht naar de Schoon dijkse landbouwhuishoudschool voor over gehad, om deze, door de Z. L. M. belegde, leerkrachtendag bij te wonen. Het plan van de directrices werd tegen het eind van de morgen uit eengezet door de heer H. A. Hüsken uit Raalte, leraar pedagogiek en adviseur bij het nijverheidsonderwijs in ons land. De aanwezige leer krachten kregen vier taken op, na melijk 1. inventarisatie van het ken nen en kunnen van de leerlingen; 2. het opstellen van leerstofobjecten met een dienende functie van leer krachten ten opzichte van elkaar; 3. het vervaardigen van een werk stuk voor het V(oortgezet) Alge meen) V(ormend) O(nderwijs) en deling 84 punten 2e prijs; Nieuwvliet fanfare 2e afdeling 93 punten 2e prijs Groede, fanfare le afdeling 100 pun ten le prijs; Zuidzande, fanfare le afdeling 104 punten le prijs; Zaam slag, harmonie Uitmuntend 82 pun ten 2e prijs; Terneuzen, harmonie ere-afdeling 88 punten 2e prijs; Schoondijkè, harmonie vaandelafde ling 108 punten le prijs met lof, een wimpel en beker. Ambtsjubileum bij de belastingdienst In aanwezigheid van een groot aantal ambtenaren, werkzaam bij de belas ting dienst te Middelburg, werd dins dagmorgen in de personcelszaal van de inspectie de hoofdassistent-dienst- geleider bij 's rijksbelastingen, J. G. Cozijnsen, gehuldigd in verband met zijn 40-jarig ambtsjubileum. De jubilaris, die op 13 mei 1918 zijn loopbaan bij de belastingdienst begon als soldaat-kommies liep alle in die tak van dienst bestaande rangen door, waarna hij op 1 januari 1954 zijn werk bekroond zag met de be noeming tot hoofdassistent. Als eerste spreker voerde het woord het hoofd van dienst, de heer A. A. Vermeulen, die de jubilaris schetste als een ambtenaar waarvoor veel waardering bestaat. Zijn £rote acti viteit en de aangename wijze waarop hij een ieder tegemoet treedt zijn hieraan niet vreemd. De speech werd gevolgd door de aanbieding van de door het ministerie beschikbaar stelde gratificatie. Van de ambtena ren mocht de jubilaris enkele gé- schenken in ontvangst nemen. Me vrouw Cozijnsen werden bloemen aangeboden. Verder werd nog het woord gevoerd door de hoofdassistent-chef-dienstge- leider J. H. Drioel namens de ambte naren van de actieve dienst; de assis tent le klasse J. A. Dhont namens de ambtenaren van het stationnement dir. bel. te Middelburg; de ontvanger dir. bel. inv. en acc., G. A. Romijn, namens de ambtenaren van het ont vangkantoor; de commies-secretaris, A. K. Louws, namens de ambtenaren van de inspectie. De commies-titulair J. C. de Dreu, sprak een persoonlijk woord; de controleur A. D. Grims wenste de jubilaris geluk in de vorm van een gedicht in Zeeuws dialect. Alle sprekers getuigden van veel waardering voor de persoon van de jubilaris, die tenslotte dank bracht voor de vele goede woorden en de geschenken. Overweg bij Biezelinge automatisch beveiligd. In de dinsdagavond gehouden raads vergadering te Kapelle heeft burge meester H. G. van Suylekom mede gedeeld. dat er van de Nederlandse Spoorwegen bericht is ontvangen, dat, wanneer een woning beschik baar is, ook het wachtposthuis aan de spooroverweg te Biezelinge ge sloopt zal worden. Verder kon hij nog mededelen, dat vermoedelijk nog deze zomer de spoorwegovergang te Biezelinge een automatische beveili ging zal krijgen. vanaf 49,50 NIEUWSTRAAT 14 t.o. hotel IEKNEUZEN - TELEF. 2284 ,Des Pays Bas". het samenstellen van een project voor leerkrachten der scholen teza men. 1 In groepen verdeeld bijv. Noord-, Midden- en Zuid-Zeeland) zullen de leerkrachten over deze op drachten confereren en tegen het eind van het jaar zal men zien, wat er „uit de bus" gekomen is. Voordat de heer Hüsken dit alles uiteenzette, had de heer M. de Regt, vice-yoorzitter van de commissie voor het landbouwhuishoudonderwijs bij de Z. L. M. voorzitter B. H. G. ter Haar Romeny was afwezig een kort openings- en welkomst woord gesproken. Vervolgens had mejuffrouw Gr. G. Smit. inspectrice bij het nijverheidsonderwijs gespro ken over „Onze bijdrage tot de vor ming van de leerlingen" en belicht te daarbij vele facetten van het on derwijs. Spreekster toonde zich zeer tegen de dwang en de spanning, die bijv. optreden wanneer men aan elk kind dezelfde eisen stelt. „Wan neer het kind presteert wat in zijn vermogen ligt, is dat een tien waard. Maar ook de cijfers betekenen een zekere dwang." Na deze interessan te causerie sprak de heer Hüsken over hetzelfde onderwerp en over „Methode en leerstof van het Vavo." Nadat spreker een korte historische beschouwing van het onderwijs had gegeven, duidde hij de middelen aan, waarmee het onderwijs aan zijn taak kan voldoen. Die tdak bestaat o.m. uit de „verheffing" van het platte land. Uitvoerig bleef spr. stilstaan bij de parallel tussen het huishouden en de school: de moeder dient haar kind een „deel opvoeding" mee te geven en de school ook. Spr. zou de leerstof in drie punten willen verdelen: I. leerstof waarbij men dienend optreedt ten opzichte van andere leerkrachten; 2. een grote hoeveelheid leerstof, die als geheel kan worden behandeld een „project", dat over de gehele school van alle leerkrachten in alle vakken belangstelling krijgt en waarmee men dan bij voorbeeld drie weken lang inten sief bezig is en 3. detail-werkstuk ken, taken, die volbracht dienen te worden zonder medewerking van de teamgenoten-leerkrachten. Tijdens de koffiemaaltijd sprak de burgemeester F. A. van Rosevelt nog een waarderend woord. Na de lunch werden enkele filmstroken vertoond, die bij de lessen kunnen worden ge bruikt. De heer B. Groeneveld van het Werkcentrum voor leketoneel en creatief spel te Amsterdam hield een bijzonder interessante inleiding over het schoolfeest en hoe men dat op hoger niveau kan brengen. Vïce-voor- zitter De Regt sloot de uiterst leer zame en ook plezierige bijeenkomst met een dankwoord. Marktberichten AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT. 13 mei. Totale dagomzet op de vandaag gehouden aardappeltermijnmarkt: 16 contracten. Bij de pootaardappelen wer den in Voran-b 35-45 mm zand 10 con tracten gedaan voor nov. k i 13.20 bij goed prijshoudende stemming en in eer- steling-E 35-50 mm klei 5 contracten, ook voor nov., a f 18.50 (nauwelijks prijshou dend). Bij de consumptie-aardappelen ging een contract om voor bintje 35 mm klei voor aug, a f 11.60. Hier was de stemming kalm. MARKTBERICHTEN BARNEVELD. Coöperatie Veluwse eierveiling Barne- veld—Ede. Weekaanvoer circa 900.000 st-, handel kalm. prijzen: eieren van 4245 gr. f 8.46—9.06, 45—50 gr. f 9.32—11.09, 50— 54 gr. f 11.51—12.20, 55—80 gr. f 12.43—12.91, 60—63 gr. f 13.01—13.30, 63—68 gr. f 13.36— 13.94, alles per 100 stuks. Barneveldse eierveiling S.B.E. Aanvoer 918.560 stuks, handel kalm. Eieren van 41—48 gr. f 8.45—10.10, van 58—80 gram f 12.72—12.83, 60—63 gr. f 12.89—13.04, 63— 68 gr. 12.91—13.75. eende-eieren 57—67 gr. f 8.07—9.80, idem G8—74 gr. f 10.01- 10.20, alles per 100 stuks. Eiermarkt, aanvoer 1.100.000 stuks tel ling, handel kalm met redelijke afloop. Prijzen kippe-eieren 6064 gr. f 13.00— 13.50, algemene prijs: f 13.25 per stuks, kiloprijs f 2 14. basis 61,8 gr. hen- ne-eieren 8.50—12.00. Prijsnotering Gelders-Overijsselse ver eniging van eierhandelaren. Grote eieren 13.00—13.50, gewicht 62—68 gr., kleine eieren f 12.2512.75, gewicht 56—61 gr., henne-eieren 7.50—11, gewicht 3848 gram. VEILING GOES. 14 mei. Jonathan huishoud 1 117—118, idem II 114, fabriek 111—113. Aardbeien I exp. per doos 94102, II per doos 57- afw. per doos 42—71. Groenten: kropsla A I 19—21, A II 14— 17, BI 10, B afw. 5—13; bloemkool AI 47- 5fi, All 25—43, BI 30. Bil 19—25, afw. 11— 31; rabarber 4—9, radijs 7—12; spinazie 10—16 lamsoren 38—39; rammenas 16; prei 16: peen 9—10; wortelen 84; aardappelen 6—9. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE, Aardbeien I exp. 65—81, II 21—55, I 50 per doos van twee ons. Appelen: Winston K 82. fabr. 58. Groenten: bloemkool A I 29—52, A II 16 —31, A afw. 9.5, B I 12—15, B II 11—18, B afw. 5—6. C I 5.5, stek 1,5—9,5. Aardap pelen 5-5—12, kropsla afw. 12, spinazie 11. VEILING TERNEUZEN. 14 mei. Sla A IX 14.10—20.50: B n 3.90— 12.80: bloemkool A II 53—60; B II 30-48; C II 12—19; A afw. 17—54; B afw. 17—24; C afw 10; selderij 11—14: peen 66—73; ra dijs 5—6: eerstelingen III 91: prei A II 3u—14; rabarber 11—17; spinazie I 16—24; II 8,5—9: asperges' B I 122—160; B II 56— 156; B afw. 5482; glasaardbelen per doos 75—85. in drie smaken De Kon. Tabakfabriek J. A. C. van Rossem - al van oudsher de experts voor pijptabak - blijken ook op het gebied van de SHAG tot verrassende successen in kwaliteit, geur en smaak te komen. Het is dan ook gebaseerd op de supe rieure klasse van haar drie voornaam ste shagmerken (in 3 smaken!) Ma trozen shag (licht). Duo shag (half zwaar) en Rotterdam shag (zwaar) dat de Firma aan het publiek de volgen de unieke garantie kan bieden. GARANTIE „Mocht om de een of andere reden het gekochte pakje u minder goed toeschijnen dan wat u anders rookt, dan ontvangt u - indien u het pas aangebroken pakje (met opgave van naam, adres en reden) opzendt aan Van Rossem's „Tabakfabriek. Boezem singel 33 - 37, Rotterdam - per om megaande uw geld retour". licht MATROZEN SHAG lichte goudgele Virginia 95 cl gegarandeerd ongeverfd half 2 zwaar DUO SHAG in handige plastic tipper 95 ct. zwaar ROTTERDAM SHAG het bekende merk voor de liefhebber 85 ct. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOiM. 16 mei. Prijsklasse 0 18 ct.; idem I 17 ct.; idem II 16 ct.; idem III 15 ct.; idem IV 14 ct.; Idem V 13 ct.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15