KAPPIE NIEUWS UIT DE KERKEN GRONDEN TE OUD-VOSSEMEER WORDEN OPNIEUW VERPACHT WALCHEREN MARKTBERICHTEN en het qeheim van Kattekol DINSDAG 13 MEI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 5 STICHTING „WEEZEN EN ARMENBESLOOT: Gunstig besluit voor 144 landarbeiders Het bestuur van de stichting „Wee zen en armen" te Oud-Vossemeer heeft besloten het grondbezit van de stichting, ongeveer zestig hectaren, niet meer te verkopen. De grond zal opnieuw naar de in de provincie Zee land geldende pachtprijs worden verpacht. Met deze beslissing van „Weezen en Armen" is een einde ge komen aan de moeilijkheden, die er waren gerezen tussen het bestuur van de stichting en een groot aantal landarbeiders, die vele tientallen ja ren achtereen de grond hadden ge pacht. Uit de verkoop van de opbrengst van deze grond hadden de landarbei ders een ruime bijverdienste. Toen het bestuur van „Weezen en Armen" enige tijd geleden besloot de gron den te verkopen, stelde zij haar pach ters niet van dit voornemen op de hoogte. Langs een omweg werd dit in Oud-Vossemeer bekend. Op zeer Van onze adverteerders Veertigjarig zakenjubileum fa. Bogaert Deze maand herdenkt de naai machinehandel Bogaert het feit, dat veertig jaar geleden de heer E. Bo gaert in zijn eenmanszaak te Clinge de eerste naaimachine verkocht. Dat deze zaak in de loop van die 40 jaren sterk is uitgegroeid blijkt wel uit het feit, dat er nu 5 zaken zijn in Zeeland, waar onder de naam „Bogaert" deze naaimachinehandel nog bestaat. Ook op het gebied van het vervoer en de service heeft zich in de loop van de 40 jaar wel een grote verandering voltrokken. Zo bracht de vader van de 5 broers, die nu de zaken drijven, zijn verkochte naaimachines rond op de fiets, ter wijl men nu de beschikking heeft over een 7-tal grotere en kleinere be stelwagens. Direct na 1944 begon de omvang van het bedrijf sterk uit te breiden en langzamerhand maar zeker wer den in andere gemeenten nevenzaken gesticht, o.a. in Oostburg, Middel burg, Hulst en Sas van Gent. In verband met het jubileum heeft de fa. Bogaert een autobus omgeto verd in een fraaie show-wagen, waarmede gedurende het jubileum jaar in verschillende Zeeuwse ge meenten een standplaats zal worden ingenomen. Naast belangstelling uit eigen land voor deze eerste show-wagen op dit gebied in Nederland, krijgt de heer Bogaert zelfs ook al uit het buiten land verschillende verzoeken om in lichtingen over deze show-wagen. korte termijn werd toen een protest actie gevoerd door een commissie be staande uit leden van drie verschil lende organisaties en vertegenwoor digers van de ongeorganiseerde pach ters. Op maandag 37 april j.l. werd door deze commissie een druk bezochte openbare vergadering gehouden in café „Ambt" te Oud- Vossemeer, waarop gelegenheid bestond een bezwaarschrift te te kenen. Van de 144 pachters plaat sten er 134 hun handtekening on der het bezwaarschrift, dat op 7 mei naar de pachtkamer te Zie- rikzee werd gezonden. Het bestuur van de stichting „Wee zen en Armen" had toen nog niet ge reageerd op het verzoek van de pro testcommissie om vóór of op 6 mei te laten weten of de verkoop van de grond al of niet zou doorgaan. Drie dagen na de door de landarbei ders gestelde termijn ontving de voorzitter van de commissie, de heer J. Priem, bericht, dat men had be sloten de gronden niet te verkopen, maar weer normaal te verpachten. Inmiddels is aan de pachtkamer in Zierikzee verzocht het ingestuurde bezwaarschrift niet meer in behan deling te nemen. Scheepvaart door Kanaal gedurende april In de maand april 1958 passeerden er in totaal door het Kanaal van Zuid- Beveland 6831 schepen, welke een in houd hadden van 3.206.630 ton. Daar van waren 3419 schepen van 2.138.656 ton geladen en 2512 schepen van 1.067.974 ton waren ledig. Bij deze schepen waren 3910 geladen motor schepen van 1.713.719 ton en 2187 le dige van 822.298 ton en 323 geladen sleepschcpen van 202.692 ton. Verder passeerden er 484 sleepboten en 182 coasters van welke laatste er 86 ge laden waren en 96 ledig. Tot de Rijnvaart behoorden er 833 geladen motorschepen van 453.208 ton en 96 ledige van 89.036 ton en 132 ge laden sleepschepen van 177.841 ton en 15 ledige van 19.494 ton naar België en 533 geladen motorschepen van 351.269 ton en 210 ledige van 88.009 ton en 81 geladen sleepschepen van 106.691 ton en 4 ledige van 4587 ton van België. In totaal passeerden er 2472 geladen motorschepen van 1.064.705 ton en 578 ledige van 192.024 ton en 196 geladen sleepschepen van 235.246 ton en 70 ledige van 66.798 ton naar België en 1438 geladen mo torschepen van 649.913 ton en 1609 ledige van 630.274 ton en 127 geladen sleepschepen van 151.900 ton en 124 ledige van 135.894 ton van België. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 4559 Nederlandse, 1393 Belgische, 343 Duitse. 253 Franse, 271 Zwitserse, 6 Luxemburgse, 3 Engelse en 3 Oostenrijkse. Bij vergelijking zien we dat er in april 19 schepen meer gepasseerd zijn dan in maart, doch de inhoud was 60.285 ton minder. LAATSTE NIEUWS. Nog geen beslissing inzake K.L.M.-conflict De bemiddellngscommissie inzake het geschil tussen de K.L.M. en de vereniging van vliegers heeft van maandagmiddag van 4 uur tot dins dagmorgen 02.15 uur in het gebouw van de katholieke arbeidersbond te Utrecht opnieuw met de partijen ver gaderd. Hoewel het aanvankelijk de bedoe ling was op deze 'bijeenkomst de overeenkomst inzake het bindend ad vies te ondertekenen, is de bemidde lingscommissie gebleken, dat voort zetting van haar bemiddeling moge lijk en gewenst is. Het overleg heeft nog niet tot een definitief resultaat geleid. Een be slissing kan binnen enkele dagen worden verwacht. Veere zegt deelneming aan Zeeuwse muziekschool op Raad kwam bijeen Met de stem van de heer J. A. A. Mol (vrije lijst) tegen heeft de raad van Vecre het meerderheids voorstel van het college van B. en W. aangeno men, tot opzegging van deelname aan de gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Muziekschool, met ingang van 1 september 1958. Burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael, die de minderheid van het college uit maakte, wees op het culturele ver lies en betreurde dit besluit ten zeer ste. De raad besloot vervolgens het gebouw de Campveerse Toren voor een tijdvak van 6 jaar inplaats van 3 jaar aan de heer H. A. Cranen- burgh te .verhuren, opdat hij meer rechtszekerheid zal hebben voor de toekomst. Tot regentes van het Godshuis, ter voorziening in de vacature ontstaan wegens vertrek van mevrouw D. de Graaf-Kampman, werd benoemd me vrouw C. Poppevan der Velde. Het voorstel tot inwilliging van het ver zoek van de vereniging voor kleuter onderwijs te Veere om gelden be schikbaar te stellen voor de aan schaf van nieuw meubilair en ont wikkelingsmateriaal, benevens schoolbehoeften, werd aangehouden tot na een nader onderzoek. Het ver zoek van de heer H. A. van Cranen- burgh om toekenning van een sub sidie in de kosten van de restauratie van het aan hem in eigendom toe behorende pand Kade 143 werd met algemene stemmen aangenomen. Het voorstel om te besluiten tot aanleg van riolering te Zandijk werd aange houden. Bij de rondvraag informeer de de heer P. Houterman (c.h.) naar de beplanting op de Markt. De voor zitter lichtte dit uitvoerig toe en wees er nogmaals op, dat deze ver arming van het stadsschoon van Veere door de heggen één meter te rug te brengen bij hem geen genade kon vinden, temeer daar er een een richtingsverkeer op de Markt is. Op verzoek van de raad zullen B. en W. hier nader op terug komen. De heer J. A. A. Mol informeerde nog naar de vorderingen van het te bouwen verenigingsgebouw en de restauratie van het huis voor liet hoofd van de openbare lagere school. MIDDELBURG Wijziging verordening van begrafenisrechten. Volgens de „verordening op de hef fing en invordering van begrafenis rechten" is een hoger recht verschul digd bij het begraven na één uur des middags, hoewel het meermalen voor komt, dat familieleden eerst met de trein van omstreeks één uur in Mid delburg kunnen arriveren. Om aan deze praktische moeilijkheid tegemoet te komen stellen B. en W. van de Zeeuwse hoofdstad de raad voor om de tijd voor het begraven tegen nor maal tarief met een uur te verlengen. Nieuwe raadsvertegenwoordigers. Daar de heer I. van Loo ontslag heeft genomen uit diverse commissies en besturen stellen B. en W. van Mid delburg voor om over te gaan tot aan wijzing van een nieuwe vertegenwoor diger van de hoofdstedelijke raad in de commissie van toezicht op de avondschool voor nijverheidsonder wijs, in de commissie van bijstand in het beheer van gemeentewerken, in de commissie van beheer voor de Mid- delburg-Vlissingse rijweg, in het be stuur van de stichting „Goed Wonen" en in het bestuur van de vereniging „De Ambachtsschool". De heer L. Onderdijk uit bestuur der Godshuizen De" heer L. Onderdijk te Middel burg heeft B. en W, van de Zeeuw se hoofdstad verzocht hem met in gang van 1 juli a.s. eervol ontslag te verlenen als lid van het bestuur.der Godshuizen. B. en W. stelden de raad voor dit verzoek in te willigen en de heer Onderdijk dank te zeggen voor zijn belangeloze arbeid, die hij gedu rende ruim 26 jaar voor de Gods huizen verrichtte. Eerste Molenwaterconcert van Middelburgs muziekkorps Het Middelburgs Muziekkorps geeft as. vrijdag om acht uur het eerste Molenwaterconcert van dit seizoen. Het korps, dat onder leiding staat van dirigent Piet de Rooij, zal het volgende programma uitvoeren: 1. Imperial Echoes, mars van A. Safroni; 2. La dame blanche, ouver ture van BoildieuJ. Morks; 3. Wi- derkehr, tubasola door de heer De Leeuw, Hartmann, arr. G. Mol: 4. Die Czardasfürstin, selectie Kalmam- Melleman; 5. Unter Afrikanischer Himmel, intermezzo van L. Jessel; pauze: 6. Territorial, mars van H. L. Blankenberg; 7. Berceuse de Jocelyn van Godard; -8. Die lustige Brudes, wals van Hollstedt; 9. Fout en fla- maht, Christol; 10. Le Fringuant van F. Rousseau. VLISSINGEN Vlissingse firma wil zes woningen bouwen. Voor de bouw van een blok van zes woningen heeft de firma Verstelle en Verhage uit Vlissingen een perceel bouwgrond, gelegen aan de Lipper- heystraat te Middelburg, te koop ge vraagd. B. en W. van Middelburg stel len de raad voor hiertoe te besluiten. ZUID RI-VELAND Tweede Kamerlid sprak te Wolfaartsdijk. In verband met de a.s. gemeente raadsverkiezingen hield de Prot. Chr. Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid vrijdagavond een openbare vergadering in T.A.V.E.N.U. te Wol- faartsdilk, waarvoor een matige be langstelling was. Spreker was het Tweede Kamerlid J. H. Scheps, die het onderwerp „Wij protestant-chris- telijken in de Partij van de Arbeid" behandelde. Met enkele aanwezigen ontspon zich hierover nog een debat. De avond werd geopend en gesloten door de voorzitter van de afdeling Wolfaartsdilk van de Partij van de Arbeid, de neer C. Almekinders. Jaarverslag van Vlissingse Bestuurdersbond. Heden, dinsdag, komt de Vlissingse Bestuurdersbond in jaarvergadering bijeen in de zaal van de A.N.M.B. Op deze vergadering zal mede aan wezig zijn de heer Paul de Vries, hoofdbestuurder van het N.V.V. Het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Bliek, bevat' een opsomming van de werkzaamheden van de Vlis singse Bestuurdersbond, in het afge lopen boekjaar verricht. Hieruit blijkt dat het ledental met 112 personen is vooruitgegaan en gekomen is tot een totaal van 4259, verdeeld over de volgende organisaties: Metaalbedrijfsbond Vlissingen 1549; idem Souburg 285; Bouwvakbond Vlissingen 451; id. Souburg 119; id. Westkapelle 152. ABVA (ambtena ren) 849, NBV (vervoerspersoneel) 282. Mcreurius (kantoorpersoneel) 179. ANAB (agrariërs) gemengd 46; id. Westkapelle 16; id. Koudekerke 12; id. Souburg en Ritthem 14. ABV G (voedings- en genotmiddelen) 35. ANGB (grafici) 55. ABC 48. ANMB H. 25. ABTK Eendracht 18. Ned. Po litie Bond 20. Vrouwenbond N.V.V. 61. Jeugdgroep Jonge' Strijd 43. Het Bureau voor Arbeidsrecht be handelde 32 zaken. Een bedrag van 3.145,18 kwam daardoor ten goede aan de aanvragers. Het N.V.V.-t.b.c. fonds keerde aan extra-voeding, reis- en kleedgeld een bedrag van 5'.763,25 uit. Het finan cieel verslag van de penningmeester, de heer C. J. Mommaas, sluit met een eindcijfer van 7.039,96. Oud-leerlingen huldigden mejuffrouw Van der Harst Vele oud-leerlingen van de Juliana- school te Souburg hebben met de ouders zaterdagmiddag mejuffrouw C. v. d. Harst hun gelukwensen aan geboden met haar 65-ste verjaardag en de haar verleende koninklijke on derscheiding. Mejuffrouw Van der Harst ontving vele bloemen en ge schenken; terwijl in de loop van deze middag vele 'oude herinneringen werden opgehaald, 's Avonds heeft men met het bestuur en genodigden een feestavond je gehouden. O.- EN W.-SOUBURG Voorjaarsringsamenkomst ring Walcheren C.J.V.F. Zaterdagmiddag hield de jeugdring Walcheren van het Meisjesverbond C. J.V.F. haar jaarlijkse voorjaarsring samenkomst in Souburg. Met handen arbeid en spel werd de middag door gebracht. De club uit Westkapelle won een opdrachtenwedstrijd, en kwam hierdoor in het bezit van een wisselbeker. Na een blnnen-kampvuur met ver haal sprak mevrouw L. Hornstra Tichelman enige afscheidswoorden tot de presidente, mejuffrouw M. A. Teunissen, die naar Groningen ver trekt. Haar werd dank gebracht voor de stimulerende werkkracht en lei ding, die zij steeds in de ring ten toon spreidde. Namens alle clubs werd mej. Teunissen een aandenken overhandigd. Mevrouw M. M. de Wolf-Mol uit Biggekerke werd als nieuwe presidente verwelkomd. Verplaatsbare muziektent zaterdag a.s. in gebruik Zaterdagavond a.s. wordt te Sou burg de nieuwe, door de gemeente aangekochte, verplaatsbare muziek tent officieel in gebruik genomen. Dit gebeurt op het Zeclandiaplein, waar burgemeester A. H. S. Sterner- ding te half acht deze voor het Sou- burgse muziekleven zo belangrijke aanwinst zal „openen". Onmiddellijk hierna geeft de mu ziekvereniging „Vlijt en Volharding" uit Souburg een concert. Daarna tre den achtereenvolgens op het dames koor „Con Amore", de zangvereni ging „U.D.I.", het Souburgs Mannen koor en de zangvereniging „Soli Deo Gloria." Het programma voor het concert van „Vlijt en Volharding" luidt als volgt: Mars Lorraine, L. Ganne; Ima ges d'Eté, Jos. Moerenhout (con coursnummer 1958 Koogste ere-afde- ling fanfare); Show boat operette, Millema; Ouverture Dichter und Bau er, Fr. v. Suppé. Jaarvergadering Vrijzinnig Hervormden. Vrijdagavond hield de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Vlissin gen een druk bezochte jaarvergade ring in het Vrijzinnig Protestants Cen trum. Het jaarverslag 1957 maakte gewag van een ledenaanwas, groter dan enig jaar tevoren. Met de Remon strantse Kring Midden-Zeeland ze tel te Vlissingen wordt een hechte samenwerking onderhouden, naar bui ten o.m. blijkende uit de gemeen schappelijke godsdienstoefeningen. In het jaarverslag vond de voorzit ter, de heer J; L. Verhagen, aanlei ding ds. en mevrouw Van de Wall Groenier hartelijk dank te bren gen voor alles wat beiden, in hun thans precies 5-jarige arbeid in Vlissingen voor het vrijziinnig-pro- testantisme en de Vereniging in het bijzonder hebben verricht. Die arbeid vindt óók waardering aan niet-vrijzinnige zijde, waarvoor spr. verwees naar het gastlidmaat- schap van ds. Van de Wall van de classis Middelburg van de Ned. Herv. Kerk, de deelname van de predikant aan het werk van de Ring Walcheren van herv. predi kanten, diens medewerking aan het interkerkelijk avondgebed, de in terkerkelijke diensten in het Te huis voor Bejaarden en thans óók het werk in „Bethesda". De rekening 1957 werd vastgesteld met een batig slot van f 120.05. ont staan dank zij enkele bijzondere ba ten. De begroting 1958 daarentegen vertoont een tekort van f 852.28, nop j te verhogen met een hogere post vo- kerkhuur dan geraamd en eventuele tegenvallers op subsidies. Het aftredende bestuurslid, mevrouw N. W. de BertÉvertse, die mm; I- dels het secretariaat van de heer G I P. Jongepier heeft overgenomen, werd bij acclamatie herbenoemd. Naar de jaarvergadering van de landelijke Vereniging van Vrijz. Herv. op 2 en 3 juli te Assen werd aangewezen de heer De Jonge. De voorzitter deed mededelingen over de stand van de bouwplan nen: de bouwcommissie zal wor den uitgebreid met enkele door het bestuur aan te wijzen leden bui ten het bestuur. Ds. Van de Wall gaf een overzicht van de verhouding tot de hervormde gemeente en memoreerde het kerke lijk gesprek en de daaruit voortgeko men suggesties van bestuurswege aan de kerkeraad, welke in studie zijn ge nomen. Na sluiting van de vergadering hield ds. Van de Wall een causerie over „De briefwisseling van dr. J. J. Buskes en dr. A. de Wilde over rechtzinnig heid en vrijzinnigheid", opgenomen in het blad van de generale synode van de Ned. herv. kerk „Woord en Dienst", welke publxkatle vooral in het rechtzinnige kamp nogal deining heeft veroorzaakt. Op de met grote aandacht gevolgde, geenszins eenvoudige inleiding, volgde nog een geanimeerde nabespreking. Ds. Waardenburg naar Rheden Ds. G. A. Waardenburg, Ned. herv. predikant te Emmer-Compascuum, tevoren in Nieuw- en St.-Joosland, zal op 8 juni a.s. zij'n intrede doen bij de hervormde gemeente van Rheden (Gld.). Ds. E. Beukema overleden Te Nieuwdorp is op 73-jarige leef tijd overleden, de emeritus predikant der Geref. Kerken, ds. E. Beukema, aldaar. Ds. Beukema aanvaardde in 1911 ln Schettens (Fr.) het predikambt, waarna hij in 1916 naar Drachtster- compagnie en in 1920 naar Metsla- wier vertrok. 1 april 1928 deed ds. Beukema zijn intrede te Nieuwdorp, welke gemeente hij tot 1 december 1951, dat is tot zijn emeritaat, dien de. De begrafenis zal heden plaats hebben. NED. HERV. KERK Beroepen te Hoogeveen J. Koele te Nijkerk. NED. PROT. BOND Drietal te Rotterdam: R. Boeke her vormd predikant te Hoogepein, W. C. Smit idem te Edam-en D. S. Werner idem te Reenoo. Benoemd tot geestelijk verzorger te Oud-Bei jerland J. Laforet Laforet, rem. geref. --cd!,:ant te Rotterdam. Oi 'V. G. Boon emeritus hervormd '-~nt te Vaassen heeft tegen 1 —her a.s. ontslag genomen als ver van de stichting Opper- "i de Nederl. Prot. bond. "'STEN GEMEENTEN, n te Reede-exloermond J. us kand. te Zwolle. Officiële pubiikaties VLISSINGEN". HINDERWET. VERGUNNING VERLEEND. B. en w. van Vlissingen, gelet op art. 12 der hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 6 mei 1958 aan het automobielbedrijf „De Toe komst" N.v. te Vlissingen onder de daar bij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot het oprichten van een ga ragebedrijf waarin 3 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 6 p.k. ge bezigd zullen worden, aismede een ben- zine-pompinstallatie door plaatsing van twee tanks met een inhoud van 6000 en 12.000 liter en twee aftappompen elk aan gedreven door een elektromotor met een vermogen van 0.3 p.k. op het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen. sectie A no. 4698 ged., plaatselijk gemerkt Dr. Stavermanstraat no. 37. Vlissingen, 9 mei 1958. VLISSINGEN. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op woensdag 14 mei gaat niet door. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen, ochtendbeurs (of- ficiëuze notering per 100 kg franco Rot terdam. Tarwe, nu vrijwel geruimd, zo dat tot do nieuwe oogst geen notering wordt opgemaakt. Voedergranen vast. Behave rogge. Zo- mergerst naar kwaliteit van f 27—29.50 met extra daarboven. Haver: naar kleur en droogte van f 28.50 —29.50, extra blanke daarboven. Rogge: flauw Jn de doorsnee kwaliteit f 22.25; bakrogge ca. f 24.00. Peulvruchten vast, Groene erwten tot circa f 34.00. Schokkers op ca. t 69.00; Bruine bonen ca f 69.00 alles boeren- schoon. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 2285. Vette koeien en ossen 1367; varkens 918. Vette koeien le kw. 300—340, 2e kw. 275 —295, 3e kw. 260275: varkens (lev. gew.) le kw. 179, 2e kw. 177, 3e kw. 174. beiden in cents per kg. Vette koeien aanvoer ruim, handel kalm. prijzen le kwal. onveranderd, 2e en 3e kwal. niet geheel prijshoudend; pri ma's boven notering; varkens (lev. gew.) aanvoer groot, handel tamelijk, gemid deld niet geheel prijshoudend, prima's boven notering, afloop traag. VEILING GOES 12 mei. Groenten: kropsla AI 19—23, All 14. BI 12. BH 7, afw. 8—15. bloemkool All '9—55, BH 23—29. Cl 15—18, afw. 14—37. rabarber 4—7, radijs 7—9. prei 11, spinazie '—13, andijvie 16, aardbeien per stuk 12, ardbeien per doos I exp. 127, I 113, XI 04—120. VISMIJN VEERE 12 mei. Exportgarnalen 703 kg 2,73—2.91, schor 209 kg 0.48—0.59, bot 104 kg 0,31— 0,50, tong 61 kg 2,15—2,50, rog 70 kg 0,34— 0.49. weitlng 7 kg 0.43—0,55, ongesorteer de vis 20 kg 0.41—0,69, visiever 4 kg 6,98— 7,99. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Kleiaardappelen, 35 mm opwaarts. Eigen heimers f 18.00—20.00; bintjes f 16.50—18.00; bevelanders f 17.00—20.00; furore f 20.00— 21.00; meerlanders f 15.50—16.50. 40 mm opwaarts, gewassen, eigenheimers f 18.50 —24.50: bintjes i 20.00—22.00. Voor export klei 40 mm opwaarts, geen handel. Voor export 35 mm opwaarts, geen handel. Zandaardappelen 53 mm opwaarts Noor derling f 11.00—13.00; libertas f 11.00— 13.00. Voeraardappelen f 1.50—2.00, prijzen berekend per 100 kg en op de handels- voorwaarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op ws= gon, schip of auto. VEILING BERGEN OP ZOOM 12 meL Aspergeveiling, aanvoer 8500 kg. AA extra 2,65, AA I 2,20, A extra 2.20, AI 2,00, B extra 1,80, BI 1,45, C extra 1,15, Cl 1,10, Dl 0,80 EI 1.20, EH 1,10, FI 1,50, stek 0,55, ondereind 0,12. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE 12 mei. Aardbeien Deutsch Evern I exp 100-126. X 72-96, H 54-78. Glasa I exp. 177, Mach Frühernte I exp. 113 per doos van twee ons. Groenten: rabarber l—l«i, radijs 8—9, spinazie 11, prei afw. 14. bloemkool AI 29-51, All 21-36, A afw. 11, BH 12—18, stek 551&, aardappelen II 10—11. VEILING MIDDELBURG 12 mei. Aardappels, furore grote 17,10; fruit: aardbeien 981,19 per doos; groen ten: sla A 16—23, B 7—13, C 5—8, spinazie 17, andijvie 12—50, bospeen 57—79. boskroten 46—49, postelein 45—69, radijs 5—16, rabarber 9—15, prei 10—20, stoofsla 10—11, winterbloemkool 2 p. kist 56—61, 3 p. kist 42—58, 4 p. kist 32—52, 6 p. kist 24—46, 8 p. kist 18—34, 10 p. kist 6—22, 12 p. kist 415, 15 p. kist 410. komkommers A 45—56, B 37—49, C 26—36. 17. „Ziet", sprak doctor Prak, op het waarschu wingsbord wijzend, „dit is het bewijs, dat mijn stelling juist is. De Plattekopls zijn van liet Paaseiland naar hier gekomen. De pijl wijst UIT de richting van het diland, IN de richting van hun gebied!" „O. maar dat bewijst niets, collega!" wierp doctor Priegl tegen „Of liever: het bewijst het tegenovergestelde! Het bordje is al heel oud; dat kan een kind zien. Het is hier gezet, VOORDAT de Plattekopls van hier naai het Paaseiland trokken!" „Van het Paaseiland naai hier, man!" riep doctor Prak driftig wordend. „Van hier naar het Paaseiland, domoor!" weerlegde doctor Priegl. „V&n het Paaseiland!" schreeuwde doc tor Prak „Nietes!" riep zijn collega „Deksels!" riep Kappie, die het begon te ver velen. „Is het nou uit? Gaan we vérder, ja of nee?" „Ja!" riepen de geleerden in koor. „Dan zullen we eens zien wie net bij het rechte eind heeft!" De Maat had het bewogen toneeltje met flauwe belangstelling gadegeslagen. „Al lemaal ellende, en narigheid", mompelde hij dof. „Dat akelige bordje staat er toch zeker niet voor niets? Daar kan niets goeds van komen! Je zult zien, er hangt ons nog heel wat boven het hoofd, zowaar als ik Tjeerd Duizendschoon heetEn al spoedig zou blijken, wat hem precies boven het hoofd hing... Nutsspaarbank Middelburg over april 1958. Uit het maandoverzicht van april 1958 van de Nutsspaarbank te Mid delburg blijkt, dat het tegoed bij het begin van deze maand 12.878.985,17 bedroeg. Ingelegd werd een bedrag van 396.591,31, terugbetaald werd 499.120,82, zodat er een nadelig ver schil ontstond van 102.529,51. Het tegoed aan het einde van april be droeg derhalve 12.776.455,66. Het aantal rekeningen daalde van 13.948 tot 13.926. Aan het kantoor te Mid delburg werd in deze periode inge legd een bedrag van 303.261,25, terwijl er 388.139,17 terugbetaald werd. hetgeen een nadelig saldo ten gevolge had van 84.877,92. Daar het tegoed bij het begin van de maand 10^43.538,50 bedroeg, was dit der halve gedaald tot 10.758.660,58 aan het einde der maand. Het aantal re keningen daalde met 11 tot 12.087. Op het bijkantoor te Oostburg be droeg het tegoed bij het begin van april 2.021.071,87. Ingelegd werd in het tijdvak 93.037,66 terwijl er 110.481,65 terugbetaald werd, zodat er een nadelig verschil ontstond van 17.443,99. Het tegoed bij het einde der maand bedroeg dus 2.003.627,88 Het aantal rekeningen daalde van 1814 tot 1803. Tijdens de zitdag in Oostkapelle werd ingelegd 5422,74, terwijl er 1225 terugbetaald werd. Er kwa men 2 nieuwe rekeningen bij. Op het agentschap te Kruiningen werd in gelegd 292,40 en terugbetaald 500, hetgeen een nadelig verschil tenge volge had van 207,60. Het tegoed daalde derhalve van 14.374,80 tot 14.167,20. Het aantal rekeningen bleef 36. Het tegoed van het schoolsparen be droeg aan het begin van de periode 68.173,91. Ingelegd werd 1826,78 en terugbetaald 1674,15, zodat hier een voordelig saldo te zien was van 152,63. Het tegoed bij het einde der maand was dus 68.362,54. Het aan tal rekeningen daalde van 1651 tot 1638. In Middelburg werden 7 en in Oostburg 3 babyboekjes afgeeeven met 'n totale bijstorting van 124. In omloop waren aan het einde der maand 1394 spaarbusjes met een ge spaard bedrag van 2678,64. Gewest Zeeland van de P.C.W.G. vergaderde Het Gewest Zeeland van de Prot. Chr. Werkgemeenschap (P.C.W.G.) in de P. v. d! A. hield een vergade ring in „De Prins van Oranje" te Goes De leiding berustte bij de voor zitter, het lid der Tweede Kamer drs. Th. J. Westerhout. die in het bijzon der de afgevaardigden van de nieuwe afdeling „Noord-Beveland" welkom heette. Behoudens Tholen en West- Zeeuwsch-Vlaanderen waren alle ray ons vertegenwoordigd. De voorzitter gaf een overzicht van de propaganda-vergaderingen in deze provincie. Aangezien dit onderwerp thans in vele Zeeuwse gemeenten aan de orde is. werd een bespreking ge houden over „het godsdienstonder wijs op de openbare lagere school". Hierbij bleek, dat de gedragslijn wel ke de raad van Vlissingen in deze heeft gevolgd sterk aanbeveling ver dient. Vervolgens werd uitvoerig over de a.s. raadsverkiezing en de te voeren propaganda gesproken. Nadat de toe stand van de verschillende afdelingen onder de loep was genomen, werd het programma voor 1958-1959 vastge steld Besloten werd om, zo mogelijk op 4 oktober a.s. een vergadering voor de leden ln deze provincie te houden, te Goes, waarbij als onder werp gedacht werd aan „het vraag stuk van de atoom-oorlog." Het da gelijks bestuur werd gemachtigd, een contact-blad voor de aangesloten Zeeuwse leden, uit te geven. De pen ningmeester. wethouder Schipper van Kloetinge, gaf een overzicht over de financiën. De voorzitter deelde tenslotte mede dat op 17 mei a.s. te Utrecht, een bespreking in discussie-groepen ge houden wordt over de te Hilversum door de heren dr. W. Verkade. mr. N. Stuf kens, ds. Hugenholtz (voor dr. Buskes) drs. Franssen en Fedde Schurer gehouden inleidingen pro en contra de atoombewapening. Verschillende Zeeuwse afdelingen be sloten zich op dit congres te doen vertegenwoordigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3