Frisse initiatieven voor vierde „Zomershow" in Vlissingen AMSTLEVEN levensverzekering Zeeuwse Almanak JAARVERSLAG OVER 1957 VAN DE „STICHTING VEERE" BLOEIENDE BOOMGAARDEN OP ZUID-BEVELAND MINIATUUR"-POP MODEL VOOR „ZEEUWSE" Z0MRZEGEL Agenda a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. DINSDAG 13 MEI 1958 MEER FESTIVITEITEN BINNENSHUIS Attractief amusementsprogramma en een aantrekkelijke koopactie Voor de vierde maal sinds 1955 zal in Vlissingen een „zomershow" wor den gehouden met het vierledige doel de aandacht te vestigen op deze gemeente als koop-, woon-, industrie- en toeristenstad. De organisatoren bestaande uit vertegenwoordigers van de drie middenstands-organisaties, het grootwinkelbedrijf en de plaatselijke V.V.V., hebben voor dit seizoen een programma samengesteld, dat getuigt van frisse Initiatieven en dat weer op een ander niveau zal liggen, dan in de voorgaande jaren het ge val was. Het accent, dat voorheen vooral op „openlucht-festiviteiten" lag, is nu meer verschoven naar amusement „binnenshuis." Daartoe verkreeg men de medewerking van de directie van „Britannia." Zo omvat het programma een drie tal feestavonden, waar o.m. aan zul len medewerken de orkesten van Ma- lando, Annie de Reuver en de Down Town Jazz Band; een culturele avond met Enny Mols de Leeuwe en zo mo gelijk met Georgette Hagedoorn en Godfried Bomans en een concert avond met medewerking; van het fan fare-orkest van de Genie (in ceremo nieel tenue), met na afloop bal op de (dansmuziek)-tonen van „The Glosters." De voorlopige data voor deze evenementen zijn achtereenvol gens 9, 23 en 30 juli en 6 en 13 au gustus. Al deze avonden worden ge geven in „Britannia", tegen sterk {rereduceerde prijzen. Het orkest Ma- ando en de Down Town Jazz Band zullen na afloop van het programma tevens de dansmuziek voor de ook op die avonden te houden bals ver zorgen. Daarnaast zullen er nog drie openluchtbals worden gegeven en het geheel zal worden besloten met een vuurwerk op de avond van de 23e augustus. Sport en folklore Intussen de festiviteiten lopen van 5 juli tot en met 23 augustus zal de middelbare schooljeugd van Zeeland gelegenheid krijgen deel te nemen aan een wielerwedstrijd over een parcours van 40 km, onder de naam „Tour de l'éeole", te houden op 13 of 19 juli. Er zal gestreden wor den in ploegen van zeven man, 's avonds van 7 tot 9 uur. Voorts wordt ook dit jaar weer een zevenhandbal- tournooi gehouden zo mogelijk met de eindwedstrijden in het Bella- mypark en zullen de ringrijderijen (ten dele in Walcherse dracht) op de Steenen Beer evenmin op het pro gramma ontbreken. De kermis duurt tijdens deze zomershow van 21 tot 26 juli. In totaal biedt Vlissingen zijn gas ten en inwoners het komend seizoen rond twintig avonden ontspanning, (Advertentie) MOTORRACES ETTEN Hemelvaartsdag 15 mei Senioren en Junioren zodat er bepaald wel „iets te doen" zal zijn. Op het ogenblik wordt nog onderhandeld over de komst naar Vlissingen van een Deens of een Ca nadees orkest, te recruteren uit de deelnemers aan het internationaal muziekfestival in Kerkrade. Koopactie In het bijzonder ten gerieve van het „kopend publiek" is er ook dit seizoen weer een koopactie georgani seerd, waar aantrekkelijke prijzen aan verbonden zijn en wel in de vorm van reizen voor één of twee personen. Het motto van deze actie, die duurt van 7 juni tot en met 5 juli, is dan ook „Win de reis van uw dromen" en zo zal de eerste prijs bestaan uit 'n „droomreis" van zeven dagen voor twee personen naar Zwitserland, met nog kijkjes in Italië en Oostenrijk. Een tweede prijs geeft recht op een zesdaagse reis (voor 2 personen) naar Zwitserland en voorts zijn er prijzen voor vijf dagen Zwtarte Woud, vier dagen Duitsland (Ahr- dal), drie dagen. Luxemburg en en kelehonderden prijzen voor een tocht naar de Expo ln Brussel, inclusief en treebewijs. De data voor deze reizen zullen de winnaars zelf kunneij bepa len. De prijzen zullen van week tot week telkens op een donderdag via de P.Z.C. en bulletins bij het V. V. V.-kantoor bekend worden ge maakt. De voorwaarden Om te kunnen mededingen dient men zegels te plakken op bij de deelne mende winkeliers verkrijgbare prijs vraagformulieren. Er moet geplakt worden tot een bedrag van 50. (bij elke aankoop tot een gulden krijgt men een zegel van 1, vervolgens dient men de op de for mulieren afgedrukte vragen (betrek king hebbend op reizen) te beant woorden en tot slot moet er een slag zin gemaakt worden op Vlissingen als woon-, koop-, industrie- of toe ristenstad. Het hele werkstuk kan dan geop poneerd worden in een brievenbus, die daartoe zal worden aangebracht bij het kantoor van de V.V.V. in de Coosje Buskenstraat en men kan zo veel „werkstukken" inleveren als men wil, mits uiteraard telkenmale voor 50,aan zegels is geplakt. De „Zomershow 1958" belooft weer „voor elck wat wils" te bieden met een programma „de snelst groeiende stad van Zeeland" waardig. Want zó zien de organisatoren Vlissingen en met hun actie willen zij met mede werking van do gemeente en vermoe delijk ook dit jaar weer van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" nog eens extra de aandacht vestigen op de mo gelijkheden, die Vlissingen op velerlei terrein biedt. Bestuur blijft waakzaam voor ,,Hart van Veere". Uit liet jaarveerslag over 1957 van de „Stichting Veere" blijkt, dat op het Marktplein vier fraaie iepen gerooid moesten worden. Bij het schrijven van het verslag was het reeds duidelijk, dat de camouflerende taak van deze bomen voor de minder fraaie bebou wing belangrijk was. In ingezonden stukken wordt het wel en wee van het Enerzijds wordt uitsluitend aan liet moderne verkeer gedacht, anderzijds aan een fraaie beplanting. De ge meenteraad heeft echter nog geen en kele beslissing genomen. Het bestuur der stichting is echter waakzaam en zal, voor zover dit in haar vermogen ligt, streven voor het behoud van het VAN ifVlf1 TOT cS.ifoe VARKENS-V ARIA ER VALLEN VANDAAG drie var kens te vermelden. In de eerste plaats is er het varken van de weduwe B. en Zn., dat niet minder dan 22 biggen wierp. „Een grote zeldzaamheid", zo schrijft men ons. De Bond van Oud-Militairen 14 r.i. hield in hotel „Centraal" te Terneuzen een kaartwedstrijd, waarvoor flinke belangstelling be stond. Uiteraard! Want hier werd „de big van het regiment" ver loot". De eerste prijs bij deze wed strijd was namelijk een levende big. De heer A. van 't Westeinde won die big Ook de muziekvereniging „Harmo nie" te Biervliet hield zaterdag een verloting, een „bliksem-loterij", zoals men zei. De opbrengst was voor de aanschaf van kleding voor de leden van de drumband. De eerste én enige prijs was een vet varken, dat men zaterdagmiddag, voorafgegaan door een reclame makende geluidswagen, op een kar PAPOEA'S Sinds de zitting van de Eerste Ka mer, waarin vorige week het ontwerp Delta-wet aan de orde kwam, speelt ons alsmaar een zinsnede door het hoofd, gebezigd door een der sena toren. ,JIet lijkt er af en toe vjel op alsof er Papoea's in Zeeland zouden wonen, die nu eindelijk eens in aan raking komen met verlichte Hollan ders. Maar zo is het niet" zo sprak het Kamerlid. Hij toonde vervolgens met enkele voorbeelden aan, dat er in Zeeland inderdaad een heel andere bevolkingsgroep dan die der Papoea's woont Ge zult begrijpen, dat er een pak van ongekend grote omvang van ons hart is gevallen. Eindelijk is het eens in het openbaar gezegd en nog wel door een senator. Voor allen die nog getwijfeld mochten heben, moet het nu wel duidelijk zijn: er wonen géén Papoea's in Zeeland. Toegegeven, hier en daar wordt nog wel met pijl en boog geschoten door de zogenaam de handboogschieters maar daar blijft het toch vrijvjel bij. Voor het overige is de beschaving nu al weer geruime tijd ook tot Zeelazid doorge drongen. Er is bijna overal elektrisch licht, er zijn bioscopen en Hilversum I en II vjorden heel goed ontvangen. Holland kan wat dat betreft gerust Mijn door de straten van Biervliet had kunnen ziem rijden... En het is wel licht dat varken geweest, dat voor de schitterende brulo-opbrengst van ruim zevenhonderd gulden heeft gezorgd.... PLANTJES KWEKEN. EEN FUCHSIA, een coleüs en een zgn. vlijtig Liesje voerden de leerlin gen van de o.l. school te Retranche- ment vrijdag mee naar huis. De ouder commissie had deze planten voor hen aangeschaft; de kinderen mogen ze verzorgen en in september worden de resultaten tentoongesteld. Ook gezinnen, die geen kinderen op de school hebben, zullen in de gele genheid worden gesteld, aa-n de ten toonstelling mee te doen. VERHEUGEND VOOR GASTEN... VAN BEVOEGDE zijde werd verno men, dat na bespreking met het mi nisterie van sociale zaken en volksge zondheid, met rijkswaterstaat is over eengekomen, dat de bunkers en der gelijke. op en langs het strand van Westenschouwen, voor het merendeel I opgenomen op de lijst van urgentie 1 van rijkswaterstaat, door deze dienst zullen worden opgeruimd. Verheu gend voor de badgasten.... LESSEN. DE gym-afdeling van de sportvereni ging „Duiveland" te Oosterland heeft, door het vertrek van haar gymnastiek leraar, de lessen moeten stopzetten. Deze week echter worden deze lessen weer hervat, want de heer Steijn, die zich enige tijd geleden in Oosterland heeft gevestigd, zal in hei vervolg als leraar optreden. ZEER VEREREND. „Last hut not Least", een bericht over de muziekvereniging „Sem per Gaudéte" te Clinge. Zoals be kend, heeft de vereniging reeds diverse malen cn met succes voor de Belgische radio geconcer teerd. Nu is er op 20 augustus op de EXPO '58 in Brussel een zoge- naamde „Nederlandse dag". „Sem- per Gaudéte" is uitgenodigd deze Nederlandse dag met haar pittige klanken op te luisteren. De Neder landse koninklijke familie zal die dag óók op de EXPO zijn. stadssehoon van dit voor Veere zo be langrijke middelpunt. Op de Kade werd de oude schutting bij de Campveerse toren afgebroken en vervangen door een muurtje van oude stenen, hetgeen het aanzien ter plaats belangrijk verhoogd heeft. Voorts werd een bijdrage verstrekt voor de carillonbespellng. Voor 't jaar 1958 werd nog geen subsidie toege zegd. De restauratie-subsidies van het rijk worden niet of in een verre toe komst toegekend. De onderhandelin gen over een eventuele bijdrage aan de vereniging „Hendrick de Keyser" voor restauratie van het pand A 153 aan de Markt naar het reeds geres taureerde pand A 152, moesten om deze reden worden afgebroken. Ook de restauratie van het huis „De Één hoorn" in de Kapellestraat ondervüjdt vertraging. Voorlopige besprekingen wer> ln het verslagjaar gevoerd met de eigenaar van net huis A 170 in de Oudestraat. De 17e eeuwse fraaie deur behoeft nodig herstelling verder verval te voorkomen. Het bestuurslid M. J. J. van Beveren heeft op zich genomen een nader voorstel in te dienen. Aan de stichting „H. W. van Loon" tot restauratie van het huis Kade A 62 werd nog geen definitieve toezeg ging gedaan voor het verlenen van een bijdrage. Door de zeer slechte staat van het pand zijn de kosten van 1 stel zeer hoog. Hoewel men verwa financiële steun te ontvangen, meent het bestuur voorlopig een afwachten de houding te moeten aannemen. Een fraai sierhek uit 1776, dat vroeger be hoorde tot het thans gerestaureerde „De Swaen", is in zwaar beschadigde toestand nog aanwezig. In overleg met de eigenaars van „De Swaen" zal getracht worden het fraaie hek te her stellen. Nu het vaststaat, dat er geen sluis in de afsluitdam zal komen wordt door het gemeentebestuur overwogen stadshaven geschikt te maken voor jachthaven. Ter bestudering van deze belangrijke aangelegenheid werd een adviescommissie ingesteld, waarin drie bestuursleden en twee contribu anten van de stichting zitting hebbên. Vormingsklas aan de chr. landbouwhuishoudschool. Het bestuur van de Zeeuwse C.B. T.B. te Goes heeft het gemeentebe stuur van Middelburg meegdeéld, dat het in de bedoeling ligt om aan de christelijke landbouwhuishoudschool te Middelburg een zogenaamde vor mingsklas te verbinden. Deze cursus dient te worden gezien als een voorbe reiding voor de opleiding tot kinder verzorgster, huishoudkundige voor in richtingen, lerares bij het huishoud- onderwijs, diëtiste, verpleegster en maatschappelijk werkster. De duur van deze opleiding in de vormingsklas is één jaar. Een dergelijke opleiding bestaat in- Middelburg nog met. Tot op heden moeten de'te Middelburg woonachtige meisjes een vormingsklas te Goes of te Vlissingen volgen. B. en W. stellen de gemeenteraad daarom voor de voor deze vormingsklas gevraagde „nodig- verklaring" af te geven. Onderwijsbenoeming Met Ingang van 1 september is de heer P. M. Jonkheer te Yerseke, thans ln militaire dienst, benoemd tot onder wijzer te Haarlem. Advertentie Grondverkoop voor bouw christelijke kweekschool. B. en W. van Middelburg stellen de raad voor om over te gaan tot ver koop van grond, gelegen aan de Sloe- straathoek Oosterscheldestraat (in de Stromenwijk) aan de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van een Christelijke Kweekschool voor Zeeland te Middelburg. Reeds in december 1955 besloot de raad tot verkoop van ongeveer 17.300 vierkante meter grond, gelegen aan de Evertsenstraat aan deze vereni ging. In verband met de gewijzigde plannen verzoekt de vereniging thans te" mogen kopen 5830 vierkante meter grond aan de Sloestraathoek Oos terscheldestraat, te bestemmen voor schoolbouw, alsmede 5*40 vierkante meter grond, te bestemmen voor par keerterrein. Circo Espanol: boeiend en elegant optreden Circo Espanol, dat op de Nieuwe Markt te Vlissingen een reeks voor stellingen geeft, heeft een goede combinatie gevonden tussen klassie ke en moderne circuskunst. Er wordt niet alleen de nodige aandacht be steed aan dressuur, maar ook aan show. Over het algemeen was het een boeiend en elegant optreden van Spaanse, Portugese en ook Neder landse artiesten. Sensationeel was het begin: een charmante dame, senorita Manuela, presenteerde een aantal leeuwen. Het werk dat deze leeuwen verrichtten was goed, maar niet direct opvallend. De drie Conrados leverden vlotte acrobatiek op galopperende paarden en dat ondanks hun nog jeugdige leeftijd. Iets meer had men mogen ver wachten van senor Rudolf. Zijn ras paarden deden het slordig, waardoor !e glans van zijn nummer verdween. Het optreden van senorita Zulma als ballerina te paard was enigszins stroef en gaf nelaas geen goed beeld ma te oaard enigszins van een zuiver klassiek optreden. Van beter gehalte was senorita Va- lesca, die moderne en klassieke ho geschool liet zien, een nummer dat zeer te waarderen was. Het Spaanse element van dit cir cus ervaarde men jn het optreden van Heare Dia. Zij zóngen en dansten een flamengo met charme en met temperament. Het zou wel aan te bevelen zijn, dat niet alleen een uit leg wordt gegeven in het Spaans voor de weinigen die deze taal mach tig zijn, maar dat ook iri het Neder lands iets wordt verteld over deze Andalusische artisticiteit. Carmencita en Josette, hoewel nog kinderen, waren uitstekend op dreef als koorddanseres en als antipodiste. Een vlotte en niet van spanning ontblote rodeoshow gaven de Arman- dos. De paarden draafden door de giste, de messen vlogen langs een charmante dame, lasso's suisden en geweerschoten knalden. De Arman- dos toonden een grote bedrevenheid in deze Mexicaanse cowboyspelen. Voordat de Portugese en Spaanse troep iets lieten zien van hun ge- liefkoosde stierengevecht traden zij op als rumoerige en krijsende In dianen. Het trapezewerk was voortreffe lijk: senorita Isabella's optreden was spectaculair. Zij zorgde voor span ning, zoals ook de twee Asturias dat deden in de nok van het circus. (Slot van oag 11 nen constateren dat beide stre ken gelijkwaardig zijn. Deze uit spraak deed Kapelle's burgemees ter H. G. van Suijlekom, die voorts van oordeel was, dat de belangstelling met sprongen om hoog is gegaan. Met name staat K^pelle in de belangstelling van de Fransen, wier in de meidagen van 1940 in Nederland gesneuvel de militairen hier een laatste rustplaats hebben gevonden. Bloe8emrit Ook wanneer men ziet, dat de bloe- semrit van de L.J.G., zaterdag j.l. ruim 200 deelnemers en mede-passa giers een genoeglijke middag heeft verschaft, blijkt eens temeer de gro te belangstelling voor de bloeiende bongerds, aldus de burgemeester. De mannen van de rijkspolitie ln de Bevelandse fruitcentra zijn uitste kend op de hoogte van de drukte op de anders zo stille binnenwegen. Ver scheidene van hen verklaarden ons, dat ook zij een toenemende belang stelling voor deze streek hebben ge constateerd. Opvallend noemde een van hen de geringe snelheid waar mede tal van automobilisten rijden: vaak niet harder dan 20 a 25 km per uur. Op deze wijze valt er be slist veel te genieten! De vrouw van éen hotelhouder had reeds vrij veel Duitsers, Fransen en Zwitsers logies verschaft. Het was haar niet bekend of die speciaal voor de bloeiende boomgaarden kwamen, want in ver- Bisamrat gevonden Op de rijksweg te Biezelinge heeft de heer S. een doodgereden rat aan getroffen, die bij nader onderzoek een bisamrat bleek te zijn. De Plan- tenziektenkundige Dienst te Goes werd op de hoogte gebracht. Daar het juist in de paartijd van bisam- ratten is, acht men het niet onmoge lijk dat er zich in de buurt een twee de exemplaar ophoudt. W. F. Coumou overleden Te Heemstede overleed plotseling juist één dag na de herdenking van zijn 50-jarig huwelijk de heer W. F. Coumou, oud-hoofd der chr. school te Kamperland. yy band met de Wereldexpositie in Brus sel verblijven er wel meer toeristen voor kortere of langere tijd in Zee land. Hoe het echter ook zij, bloeiend Zuid-Beveland komt meer en meer in trek bij de toeristen. Wel heeft het weer de laatste dagenf niet bepaald meegewerkt, maar toch heeft dit ve len ér niet van weerhouden de reis naar het Zeeuwse fruïtdorado te on dernemen. Met name op zondag 4 mei heerste er een ongewone drukte van auto's, motoren, bromfietsen en fietsen op de kronkelende wegen rondom Kapelle, Wemeldinge, Goes, 's Gravenpolder, Schore en Krabben- dijke. Momenteel beginnen de pere bomen hun witte bloesems te verlie zen, maar de appelbomen bloeien nog in volle luister. Groeiende interesse voor Shetlandse pony in Zeeland. Plannen tot oprichting provinciale fokvereniging. Evenals het voorgaande jaar, heb ben enkele Zeeuwse ponyhouders we derom het plan opgevat gezamenlijk een goedgekeurde hengst te huren. Aanvankelijk stuitte men hierbij op de moeilijkheid, dat er in geheel Zee land geen enkele goedgekeurde hengst aanwezig was. Hiervoor moest dus een oplossing gevonden worden, temeer nu er reeds verschillende merries in het Stamboek of Hulpboek zijn opgenomen. Door bemiddeling van het Ned. Shetlandponystamboek is kortgeleden gehuurd de vijfjarige vosbonte pony- hengst „Kolumbus van de Kraak", eigendom van de heer J. Lokers, Ze venbergen en gestationeerd op de hof stede „Lindezorg" van de heer J. A. Boot te Rilland. Voor iedere ponyhou der in Zeeland Is het daardoor moge lijk geworden zijn merrie te laten dekken door een stamboekhengat. De mogelijkheid om zijn pony en kele weken tegen een redelijke ver goeding te weiden op „Lindezorg" is aanwezig. Het dekgeld zal omgesla gen worden over het totaal aantal dekkingen. Ongetwijfeld zal deze aanwinst de basis verstevigen voor een betere en geregelde fokkerij, met meer kans op een beter fokprodukt. Gestreefd wordt om te komen tot oprichting van een provinciale fok vereniging van Shetlandponyhoudcrs in Zeeland. Tot op heden werden de belangen van de Zeeuwse ponyhouders zoveel mogelijk verzorgd door enkele initiatiefnemers. Jaarlijks muziekconcours donderdag in Hoofdplaat Ter ere van jubileum „Oefening baart kunst". De traditie getrouw houdt de bond van muziekverenigingen in Zeeuwsch- Vlaanderen op Hemelvaartsdag haar jaarlijks muziekconcours. Dit jaar is Hoofdplaat de gemeente, waar het twaalfde bondsconcours wordt geor ganiseerd. Elf fanfare- en harmonicgezelschap- pen zullen, overeenkomstig de regle menten en bepalingen van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van harmonie en fanfaregezelschappen, door dc daarvoor aangewezen jury worden beoordeeld. Hoofdpluat dankt dit concours aan het feit, dat de muziekvereniging „Oefening baart Kunst" aldaar dit jaar zijn 75-jarig bestaan herdenkt. Een gebeurtenis, waarmede zowel de gemeente als de vereniging kunnen worden gelukgewenst. Men hoopt dan ook dat het concours zal worden wat men er van verwacht. Een bijzonderheid is de deelname van het Terneuzense jeugdorkest. Ten slotte kan nog worden vermeld, dat de vereniging welke het beste resul taat behaalt op dit concours het slot- concert zal verzorgen. Om één uur 's middags worden de juryleden, de afgevaardigden van de Kon. Nederlandse Federatie, het be stuur van de Bond van Muziekver enigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen én de besturen en dirigenten van de deelnemende verenigingen door het gemeentebestuur van Hoofdplaat ont vangen, waarna om twee uur het concours aanvangt. Men verwacht vele muziekminnende Zeeuwsch-Vla- mingen op dit concours. 'Sb-'-A' i CDcHar uRAAF A V l D D L LB V Rjy. ENKELE DAGEN ge leden bezorgde de post bode in het kantoortje van „Miniatuur Wal cheren" te Middelburg een brief, in fraai hand schrift geadresseerd aan administrateur L. van der Graaf. Tezelf dertijd ontving hoofd inspecteur van politie C. J. Malipaard even eens een brief, van het zelfde fraaie hand schrift voorzien. Beide brieven waren gefran keerd met drie zomer- postzegels van 4 cent (plus 4 cent port), waarop een meisje in Middelburgs boerenkos tuum was afgebeeld te gen een blauwe achter grond, terwijl in dc lin- kerrand de naam Wal cheren prijkte. De schrijver van bei de brieven was de Haar lemse graficus P. Wet- selaar, die vorig jaar de opdracht ontvangen had om een ontwerp te ma ken voor een serie zo- merpostzegels, waarop speciaal de aandacht Zee- werd gevestigd land. Zoals bekend mai worden verondersteld, is aan elke provincie een serie van de zomer- zegcls 1958 gewijd. In zijn schrijven bracht de heer Wetselaar de twee Middelburgse ingezete nen dank voor de hulp, die zij hem geboden hadden om een geschikt onderwerp te vinden. Op zijn speurtocht naar dit onderwerp be landde de Haarlemse graficus namelijk mid den zomer 1957 in Mid delburg, waar hij „aan klopte" bij het politie bureau en ontvangen werd door de heer Mali- paard. Misschien wist de hoofdinspecteur wel een geschikt onderwerp vroeg hij. De heer Mali- paard dacht onmiddel lijk aan „Miniatuur", waaraan dit seizoen na melijk een poppentcn- toonstelling verbonden was. Vergezeld door ad judant J. van Almkerk bracht de heer Mali- paard de graficus naar het kleine eilandje in het hart van de stad, waar de heer Van der Graaf zich onmiddellijk bereid verklaarde aan de opdracht mee te wer ken. In de galerij, waar de poppen in de diverse Zeeuwse klederdrach ten te pronk staan, toog de heer Wetselaar aan het werk. Hij maakte verschillende foto's en schetsen en ook tijdens een wandeling door Middelburg, waarbij hij vergezeld werd door de heer Van Almkerk, kreeg de graficus i gelegenheid om. de aige inspiratie te ver garen. „Als het zover is, schrijf ik U wel," be loofde Wetselaar de drie heren, nadat hij 'af scheid genomen had. Dat gebeurde dan vorige week. Met een bijzondere brief werden de beide politiefunctio narissen en de admini strateur hartelijk be dankt voor hun mede werking. Een bijzonde re brief, omdat de enve loppe speciaal gewijd was „aan de eerste dag van uitgifte". Ook het stempel, met dc beelte nis van een Zeeuwse boerin in het midden, was speciaal voor de eerste dag uitgegeven. Stellig iets van bijzon dere betekenis voor de postzegelverzame laars. Het meisje op de postzegel draagt het kostuum van het Mid delburgse Ambacht. (Advertentie) Intrede te Tholen en Oud-Vossemeer Ds. J. van Doorn, zal 16 met a.s. afscheid nemen van de Chr. Geref. Kerk te Ermelo en op 22 mei a.s. zijn intrede doen bij de Chr. Geref. Ge meente van Tholen en Oud-Vosse meer. VANDAAG Middelburg - Electro: „Baby Doll", 8 u., 18 Jaar. Abdij-gebouwen: „Twee eeuwen pers ln Zeeland", 10-12.30 en 13.30-18 u. Vlissingen Alhambra: „De knapste meisjes moeten sterven", 7 en 9 uur, 14 Jaar. Luxor: „De halt-doden van Mora- Tau, 8 uur, 18 Jaar. Willem III-kazerne: „Expositie .Week van de fotografie". Goes Grand: „De spookkoets", 8 uur, u i»»-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2