zware shag Chr. zangverenigingen hielden een concours Douwe Egberts Zeeuwse Almanak in handige plastic tabakszak! UITSTEL GREVELINGENDAM ZOU VERTRAGEND WERKEN GEPENSIONEERDEN BODEN DIRECTIE GESCHENK AAN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. MAANDAG 12 MEI 1958 RING ZEELAND IN KRUININGEN BIJEEN Goede prestaties geleverd Vete honderden zangers en zangeressen uit Zeeland hebben zaterdag middag en -avond in „Ons Dorpshuis" te Kruiningen hun stem doen horen tijdens het jaarlijkse zangconcours van de Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumverenigingen van de Ring Zeeland. Het is een gezellige dag ge worden voor de leden van de twintig verschillende verenigingen. Niet alleen werden over het algemeen goede resultaten bereikt op zang-technisch ge bied, maar ook de ongedwongen sfeer en de sportieve rivaliteit tussen de verenigingen droegen ertoe bij, dat het een geslaagde dag werd. Tegen drie uur arriveerden uit vrij wel alle delen van de provincie de deelnemers aan het concours in Krui- ningeh. In een geheel gevulde zaal van „Ons Dorpshuis" sprak de voorzitter van de Ring, de heer P. v. d. Wiele te Goes een openingswoord, waarin hij in het bijzonder wethouder P. H. A. Polderman als afgevaardigde van het Kruiningse gemeentebestuur wel kom heette. De voorzitter herinnerde er voorts aan, dat de concoursen van de Bond tot nu toe in zalen te Middel burg en Goes of in de buitenlucht wer den gehouden. Hij toonde zich daarom ten zeerste verheugd, dat thans een kleinere gemeente een voor dit doel geschikte zaal had aangeboden. Dank zij het enthousiasme van de vereni ging in Kruiningen, kon thans in deze gemeente een concours worden geor ganiseerd, aldus de voorzitter. Vervolgens traden de twintig deelnemende koren met hun zang nummers voor het voetlicht. Tot ruim acht uur weerklonken de stemmen van mannen en vrouwen, jongens en meisjes door de ruime zaal, waarbij de toehoorders veel hebben genoten. Over het algemeen werden goede prestaties geleverd, zo luidde het oordeel van de jury leden, de heren A. de Braai te Arn hem en H. de Wolf te Rotterdam. In vergelijking met andere provin cies kan Zeeland de toets der kri tiek ongetwijfeld doorstaan. Welis waar liepen de prestaties vrij veel uiteen, maar dit was voor een deel gevolg van een geringe bezetting bij de verschillende koren. De prijzen Nadat de jury de prijzen had toe gekend feliciteerde de voorzitter de koren „Soli Deo Gloria" te Oost- en West-Souburg (directeur de heer J. Suurmond) en het Ned. herv. kerk koor te Kloetinge (directeur de heer J. Ruissen), die.resp. in de ere- en eer ste afdeling het hoogste aantal pun ten, beide namelijk 247, behaalden. De prijzen weiden als volgt toege kend: Kinderkoren: le prijs jeugdkoor „Zulderstemmen", Oost- en West- Souburg, 244 punten, le prijs jeugd koor „De jonge zangers". Nieuw- en St.-Joosland, 236 p.; 2e prijs kinder koor „Van knop tot bloem", Nieuwer- ker, 204 p.; 2e prijs kinderkoor „De kleine lofstem", Zierikzee, 203 p. Derde afdeling: le prijs „Jubilate Deo", Kruiningen, 230 p.; 2e prijs „De Heer is onze banier", Waterlandkerk- ie, 218 p.; 2e prijs Herv. kerkkoor, Co- lijnsplaat, 212 p.; 2e prijs „De Lof- stem", Lewedorp, 202 p. Tweede afdeling: le prijs „Ons Lied", Ritthem, 226 p.; 2e pr ijs „Sur- sum Corda". Scharendijke, 198 p.; 2e prijs „Kunst naar Kracht", Ovezan- de-Driewegen, 196 p.; 2e prijs „Soli Deo Gloria", Borssele, 196 p.; 3e prijs „Halleluja", Grijpskerke. 160 p. Eerste afdeling: le prijs Ned. herv. kerkkoor, Kloetinge, 247 p.; le prijs „Jubilate Deo", Goes, 227 p.; le prijs Nieuwlands Dameskoor, 225 p.; 2e prijs „Sursum Corda", Oostkapelle, 216 p.; „Ons Genoegen", Heinkens- zand, 214 p. Ere-afdeling: le prijs „Soli Deo Glo ria", Oost- en W.-Souburg, 247 p.; le prijs „Eén in geest en'streven Se- rooskerké (W.),"225 p. Tijdens het zaterdag in Kruiningen gehouden concours van de Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumver enigingen Ring Zeeland traden ook vier kinderkoren op. Op de foto: het kinderkoor ,J)e kleine Lofstem" te Zierikzee directeur de heer Joh. Schoulsdat tweede werd in zijn categorie. (Foto P.Z.C.) Advertentie Nü extra lekker roken van de pittigste Zware Shag, altijd soepel en vers tot de laatste draad! in handige plastic tabakszak! Overeenstemming over Kanaal Gent-Terneuzen Over het kanaal Terneuzen-Gent is tussen België en Nederland volledige overeenstemming verkregen, zo deelt minister Algera in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de Waterstaatbegroting '58 mede. De bespreking die de minister eind februari j.l. in Gent heeft gevoerd over de verbetering van het kanaal waren slechts van procedurele en oriënterende aard. Sindsdien is het overleg over deze aangelegenheid tussen de door beide regeringen aan gewezen onderhandelaars voortgezet. 'p 23 april 1.1. vond in Den Haag een espreking plaats tussen enerzijds de Ministers Hof tra en Algera en ander zijds hun Belgische ambtgenoten. Deze bespreking had een bevredigend verloop. Auto in Goes raakte klem op „onbewaakte" Trein moest stoppen Op de onbewaakte overweg aan de Zuidvlietstraat te Goes is vrijdag avond omstreeks twintig voor elf de personenauto van De B. uit Kwaden- damme bekneld geraakt tussen de rails. Door tijdig ingrijpen van de politie kon een ongeluk voorkomen worden. De trein uit Vlissingen die om 10.47 in Goes moest arriveren, werd tijdig tot stilstand gebracht. Spoedig nadat de auto tussen de rails was vastgelopen, werd de politie telefonisch gewaarschuwd door be woners uit de buurt. Toen de agen ten bij de bewuste spoorwegovergang arriveerden, naderde In de verte de trein. Een der agenten ging de trein met een rood licht tegemoet, welk sein door de bestuurder werd gezien. Op ongeveer 50 60 meter van de plaats, waar de personentrein tussen de rails stond, kwam de passagiers- trein tot stilstand. Met verenigde krachten heen men vervolgens de auto van zijn gevaarlijke plaats ver wijderd. De trein had 7 minuten ver traging. Particuliere Synode Geref. Kerken in Zeeland De particuliere synode 1958 van de Geref. Kerken in Zeeland zal ge houden worden op woensdag 4 juni a s., aanvang 9 uur, in de gerefor meerde Westerkerk te Goes. P.Z.C.-personeel bijeen op jubileum-feestavond Ter afsluiting van de jubileumviering bij het 200-jarig bestaan der Provin ciale Zeeuwse Courant bood de di rectie van de P.Z.C. haar medewer kers zaterdag in „Britannia" te Vlis singen een feestavond aan. In een kort openingswoord dankte de heer F. B. den Boer het personeel namens de directyï voor het geschenk, dat ter gelegenheid van het jubileum werd aangeboden. Zoals bekend bestond dit uit een door mevrouw Liesbeth MesserHeybroek uit Vlissingen ver vaardigde beeldengroep „Kranten lezers" die werd aangebracht in de hal van het P.Z.C.-gebouw te Middel burg. Hierna kwam de Anova Cabaret Re vue „Humor is troef" voor het voet licht, met als medewerkenden o.a. Jan de Cler als conférencier, het showorkest „The Topliners", de goo chelaar Balsamo, „The Skating Stars", met een rolschaatsshow", de humorist Swen Smeele, Carla met haar sprekende poppen en met Tonny Schifferstein als pianist. In een vlot tempo brachten deze kleinkunste naars een afwisselend programma ten tonele, waarin vooral „Carla" en Swen Smeele voor amusante hoogte punten zorgden. Na de opvoering van deze cabaret-re vue bleven de talrijke aanwezigen nog geruime tijd in een gezellige sfeer bijeen, terwijl het orkest „The Orpheans" uit Goes voor dansmuziek zorgde. Het „bal na" werd geleid door de heer W. M. J. Meeuse. VAN TOT BEKRONING Kon reeds onlangs worden gemeld, dat de heer E. Bleijenberg uit Sluis kil met een in Terneuzen aangebracht decoratief paneel een eerste prijs ver wierf in de jaarlijkse schildersprijs vraag van de studieclub „Van d'Ee tot Hontenisse", thans werd dit werk stuk op de landelijke expositie te Groningen met een tweede prijs be kroond. BEJAARDENTOCHT De bejaarden van Wissenkerke en Geersdijk hebben een autotocht langs de bloeiende boomgaarden van Zuid- Beveland gemaakt. In Yerseke werd de maaltijd gebruikt: in Borssele wer- VERSTROOID Men behoeft geen professor te zijn om verstrooid te handelen. De man in Haarlem, die ons een briefkaartje schreef met het verzoek om toezen ding van een jubileumkrant, is het althans niet. Maar verstrooid was hij wel, toen hij schreef: „Voor admini stratiekosten plak ik f 0,50 bij" en vervolgens aan het plakken ging. Hij plakte de 50-centszegel namelijk keu rig naast de „normale" postzegels en hét dure zegeltje werd dan ook prompt afgestempeld. Een meevaller voor de P.T.T. Die krant is de man niettemin toegezonden, want wie in het jubileumveen zit, kijkt niet op een turfje den tijdens een zeer genoeglijk opont houd bloeiende perken bezichtigd. De aankomst in Wissenkerke werd een complete „blijde incomste": het mu ziekgezelschap „Apollo" opende de au tostoet, die door het dorp trok. DUINWEG GE-ASFALTEERD De Duinweg in Burgh heeft een heus wegdek gekregen. Er is een asfaltlaag aangebracht, een werk, dat thans geheel is voltooid. De „modderballettoestand" behoort thans tot het verleden BAZAAR Te Sluiskil zal, ten behoeve van het jeugdgebouw „De Ark", geduren de drie dagen een bazaar worden ge houden, die op pinksterzaterdag, de tweede en de „derde" pinksterdag ge opend zal zijn. Het is niet uitgeslo ten, dat deze bazaar in de leegstaan de christelijke school zal worden ge houden. GOUDEN HUWELIJKEN Twee gouden bruiloften worden er deze weck in Zeeuwsch-Vlaanderen gevierd. Vandaag, maandag, viert het echtpaar II. J. Colsende Caluwé te Sluiskil dit feest; woensdag 14 mei a.s. gedenken te Sas van Gent de heer L. Colpaert en mevrouw A. M. ColpaertMobach de dag, dat zij vijftig jaar geleden te Terneuzen in het huwelijksbootje stapten. Veertig jaar gehuwd was vrijdag het echtpaar B. AarnoudseHeij- boer te Oud-Vossemccr. Het feest werd onder grote belangstelling gevierd MINISTER ALGERA: Tekort aan technici bij Rijkswaterstaat Het voorziene tempo van uitvoe ring der dammen in net Haringvliet en het Volkerak is zodanig, dat het niet meer voor versnelling in aan merking komt. De aanwezigheid van de Grevelingendam is voorwaarde voor het met goede uitslag tot stand brengen van de afsluitingen van het Brouwershavense Gat en van de Oosterschelde. Met uitstel van de aanleg van de Grevelingendam tot na afsluiting van het Haringvliet en Volkerak, zou gedurende een reeks van jaren de uitvoering van het Del taplan beperkt blijven tot de aanleg van de Grevelingendam, die slechts een hulpwerk bij de afsluiting van de grote zeegaten is. Deze periode zou dus een vertraging in ae vol tooiing van het gehele plan bete kenen. Violist Fritz Altmann concerteerde in Tholen Voor het eerst in Nederland De zaal was geheel gevuld en ve len moesten genoegen nemen met een staanplaats toen vorige week de vio list Fritz Altmann, als concertmees ter verbonden aan de Beriijn.se radio, in het verenigingsgebouw te Tholen zijn eerste concert in Nederland gaf, begeleid door pianist Jan de Kroon uit Bergen op Zoom. Na oen openings- en welkomst woord door de heer Meerman, die in het bijzonder de burgemeester van Tholen, mr. A. J. van der Hoeven, verwelkomde speelde de violist alleen het Chansonne aus der Solosonate in D-moll van Johan Sebastian Bach. Hierna werden nog verschillende stukken met de pianist uitgevoerd. De aanwezigen luisterden ademloos; de ovatie aan het einde van het con cert getuigde van de waardering voor de techniek en het gevoelige spel van de instrumentalisten. Hen werd een bos tulpen aangeboden, evenals me juffrouw Berger, die deze avond had georganiseerd. Altmann, die in Tho len ook vele jongeren onder de be koring van zijn spel had gebracht, is thans weer terug naar zijn woon plaats, Berlijn. Dit deelde minister Algera in zijn memorie van antwoord over de Wa terstaatsbegroting aan de Eerste Ka mer mede, op vragen van vele leden die blijken te twijfelen aan de nood zaak reeds thans een aanvang te maken met de Grevelingeldam. Zij menen dat de daarvoor aan gevraagde fondsen met vrucht zou den kunnen worden gebruikt om de aanleg van de dammen in het Ha ringvliet en Volkerak te bespoedi gen. Ten aanzien van de vraag of de Rijkswaterstaat over voldoende tech nici beschikt deelt de minister mede, dat er voor de voorbereiding en de uitvoering der werken inderdaad een tekort is aan ingenieurs en middel bare technici. De omvang en de aard der wer ken, welke moeten worden voorbe reid en uitgevoerd vergen, wil men teleurstelling voorkomen, zorgvul dige voorbereiding en zorgvuldige uitvoering. De behoefte aan perso neel heeft zich sinds het instellen van de personeelsstop in de dienst steeds duidelijker afgetekend. Minister Al gera beraadt zich over de maatrege len, die genomen zullen moeten wor den. Tewaterlating van „Eva Winter" zaterdag a.s. Eerder werd gemeld, dat het 2500 ton metende motorschip „Eva Win- ther", dat voor rekening van de A.S. Vcstjysk Dampskibs Selskab te Es- bjerg op de werf van de Terneuzense Scheepsbouw Maatschappij wordt ge bouwd, jl. zaterdag te water zou wor den gelaten. De tewaterlating is ech ter vastgesteld op zaterdag 17 mei a.s., eveneens te 12.15 uur. Waarnemend burgemeester van Serooskerke benoemd De burgemeester van Vrouwenpolder, de heer A. de Kam, is met ingang van 15 mei a.s. belast met de waar neming van het burgemeestersambt voor de Walcherse gemeente Seroos kerke. Zoals bekend bestaat in Se rooskerke sinds geruime tijd een va cature en naar het zich laat aanzien, zal in verband met de voorgenomen samenvoeging van gemeenten op Walcheren geen nieuwe burgemeester benoemd worden. A/^A^^^Al^V^AA/VWvVS/^/^AVlA^AAAA(^AAAA*WVWV^^^^^^\^ Zaterdagmorgen is door de Middelburgse gepensioneerden van ons bedrijf aan de directie een tekening aangeboden van de Middelburgse kunstschilder L. Heymans als geschenk voor het tweehonderdjarig bestaan van de Middelburgse, later Provinciale Zeeuwse Courant. Deze tekening zwart krijt op oud-Hollands papier stelt voor de Kuiperspoort te Mid delburg, een gebouw dat voor de Middelburgse typografen 'n bijzondere betekenis heeft. Hier was namelijk voor de opkomst van de vakbonden het vergaderlokaal van de ty- pografenvereniging harmonie- en Vriendschap" gevestigd en hier ook werd steeds de be faamde feestdag van zetters en drukkers gevierd, namelijk hoppermaandag." Het geschenk werd zaterdag morgen aangeboden door een deputatie onder leiding van de heer C. Suurmond. Deze hield 'n korte toespraak, waar in hij onder meer wees op de grote verbondenheid van per soneel en bedrijf in wélke ver bondenheid ook de gepensio neerden zich opgenomen weten. Namens de directie werd het geschenk aanvaard door de heer F. B. den Boer, die zich bijzonder erkentelijk toonde voor deze onverwachte geste. Wegdek bij Ovezande zal worden verbeterd B. en W. stellen voor 50.000 bij te dragen De gemeenteraad van Ovezande ver gadert woensdag a.s. De agenda ver meldt o.m. een ontwerp, toegezonden door Gedeputeerde Staten van Zee land, voor de verbetering van het wegdek Ovezande-'s Heerenhoek. Deze wegverbeterlng, die zal worden uitgevoerd door de provincie, omvat een gedeelte van de weg ter lengte van 1048 meter. Aangezien dit ge deelte ligt in hcrverkavelingsgebied zal ook door de hervcrkavelingscom- missie een gedeelte worden uitge voerd. B. en W. stellen voor. overeen komstig het verzoek van G S., een be drag van rond de 50.000 vobr dit werk te voteren. Federatie van Goese woningbouwverenigingen De vier Goese woningbouwvereni gingen hebben dezer dagen besloten over te gaan tot oprichting van een federatie van Goese woningbouw verenigingen. Daartoe was onder lei ding van de federatie Zeeland in de „Korenbeurs" een vergadering be legd, welke stond onder leiding van de voorzitter der Zeeuwse federatie de heer A. C. van de Velde te Vlis singen. Zeeuwse automobilist in België veroordeeld De Gentse rechtbank veroordeelde dezer dagen de Terneuzense automo bilist J. C. tot vierduizend fr. boete wegens het veroorzaken van een ern stig verkeersongeval op 5 augustus van vorig jaar, in de omgeving van de nieuwe brug te Adegem (B.). De auto van C. botste daar tegen de wa gen van de Engelse fgmilie Biggs. Naast C. zelf, werden daarbij ook de Engelse bestuurder, zijn echtgenote en hun zoontje ernstig gewond. De rechtbank wees aan Biggs een schadevergoeding van 228.518 fr. en voorschotten tot een som van 70.000 fr. toe. Een Engelse deskundige werd benoemd, die de slachtoffers medisch /al onderzoeken of deze al dan niet letsel van blijvende aard hebben op gelopen. VAANDAAG. Middelburg Electro: „Serenade", 8 uur, 14 J. Vlissingen Alhambra: „Hyena's van de grote weg", 7 en 9 uur, 18 j.; Luxor: „Bonjour Trlstesse", 8 uur, 18 j.; Nieuwe Markt: „Clrco Espanol", Goes Grand: „De wildernis der sa menleving", 8 uur, 18 j.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2