Buitenlandse circusbedrijven zullen Nederlandse combinatie vormen Veldhandbal RIK VAN L00Y VOOR VIJFDE MAAL ETAPPE-WINNAAR STEMMEN UIT DE KERKEN en senr ij ven PROVINCIALE ZE EU WJ E COURANT. ZATERDAG 10 MEI 1958 DIT NAJAAR WIL MEN PROEFDRAAIEN „Show gebaseerd op schoonheid en niet op kooidierenkunstjes (Van een speciale verslaggever.) Enige grote buitenlandse circusbedrijven willen onder de vlag van een Nederlandse N.V., een eircuseombinatie vormen van Europees formaat. Het is de bedoeling reeds dit najaar in Nederland proef t« draaien. Waarschijnlijk zal dat gebeuren in Rotterdam in de Ahoy-hallen, omdat dit bet enige vaste gebouw in Nederland is, waar een dergelijke grote onderneming ondergebracht kan worden, en waar tevens aan een paar duizend toeschouwers plaats kan worden geboden. „Eigenlijk is het al een heel oud plan", vertelde ons de heer Jan A. C. Kersten (54) uit Den Haag, die samen met de heer Jean Mikkenie moge lijk de directie in handen krijgt. „Wanneer Frans Mikkenie nog had ge leefd, zou het pian al tot uitvoering zijn gekomen. In hem en in Carl Strassburger heeft Nederland twee eminente circusmensen van allure bezeten. Helaas zijn beiden overleden. En thans zit het circusbedrijf in ons land in een impasse, waar we zo.nder haast revolutionair ingrijpen niet meer uitkomen „We hebben nu nog vijf circussen J gebaseerd is op schoonheid en dus Ze reizen elk jaar opnieuw de provinciesteden langs. Niet meer dan vijfendertig Nederlandse gemeenten komen voor een bezoek in aanmer king. Ieder jaar deze gemeenten met, een circus bezoeken is roofbouw. Vergeet niet, de belangstelling voor het circusbedrijf is tanend. Niet al leen in Nederland, maar in heel Eu ropa. Het circus heeft zich zelf over leefd. Vroeger was de komst van een circus een gebeurtonis waar in wijde omtrek over gesproken werd. De to tale bedrijvigheid eromheen impo neerde de mensen; de vaak interna tionale sfeer vond men boeiend. Die tijd is vooi'bij. De ontwikkelingsmo gelijkheden zijn groter geworden, en de mens van tegenwoordig laat, zich niet zo gemakkelijk meer imponeren. Met leeuwen en tijgers in kooien heeft de moderne jeugd, (gelukkig) zelfs medelijden. Maar. zult U na tuurlijk zeggen, wanneer de omstan digheden dan zo bijzonder ongunstig zijn. waarom dan toch zoiets op dit ogenblik te beginnen? Wel vergeet niet, deze hele onder neming is een buitenlandse opzet. Voor buitenlandse bedrijven is het haast onmogelijk Nederland te be reizen. Er worden vanwege het mi nisterie van Sociale Zaken in prin cipe alleen arbeidsvergunningen af gegeven, als er een uitwisseling is, wanneer er dus een Nederlands cir cusbedrijf gaat optreden in het land van herkomst van het bezoekende circus. Theoretisch is dit een gezon de regeling. In de praktijk betekent het, dat het gesjacher wordt in ar beidsvergunningen. Onze Nederland se circusbedrijfjes kunnen de vrije buitenlandse concurrentie niet aan. En wat gebeurt er nu? Het buiten landse bedrijf, dat toch naar Neder land wil komen, wordt op grond van de „Uitwisselingsclausule" gedwon gen een Nederlands bedrijfje te „mainteneren", een bepaalde vergoe ding te geven om het Nederlandse optreden in het huitenland financieel verantwoord te doen zijn. Dit is na tuurlijk een zeer onaangename si tuatie. Daarom hebben enkele grote buitenlandse circus-directeuren nu besloten gezamenlijk een groot bedrijf op te zetten, dat geheel Europa zal bereizen en er een Nederlandse onderneming van te maken. Dat Nederlandse cachet zal een gemakkelijker verkeer in de Beneluxlanden mogelijk ma ken en het voortdurend gesukkel met de arbeidsvergunningen teniet doen. Frans Mikkenie heeft van een der gelijke onderneming altijd gedroomd. Het zou een Europese Barnum en Baily hebben moeten worden. Na zijn dood in 1954 is het plan blijven rus ten. Nu is het weer opgevat. De be doeling is er een circus van te ma ken. waar niet wordt opgetreden met een paar paarden, of een paar beren of leeuwen Nee, het wordt een soort massa-regie, net als nu circus Alt- hoff. waar men op eenmaal zestig paarden, of veertig paarden en 24 kamelen, of zestien olifanten in de piste ziet in de kleurigste aankleding. Het moet een harmonieus samenspel worden tussen mensen en dieren, dat Deze Grendelpoort ontsluit de hele wereld, die u in één dag van Valkenburg uit kunt bereizen. Dagtochten naar de Wereldtentoonstelling* in Brussel bieden een unieke en voordelige kans om dit evenement mee te maken. Valkenburg- Houthem Gratis inlichtingen mei W. J. 5-pak niet op het kunstjes vertonende roof dier, dat gedwongen is zijn leven te slijten in een kooi van 1.80 x 1.20 m, waavvoor we ons als moderne mensen alleen ixtoar kunnen schamen. Alleen huisdieren paarden, kamelen en ook olifanten reken ik er onder, omdat hun een be perkte vrijheid is toegestaan mogen in de show voorkomen. Geen kooidieren. Zelfs geen apen. Het zal zo'n grote en „rijke" on derneming moeten zijn, dat het stadsleven er weer net als vroe ger door beheerst zal worden, wanneer het circus verschijnt. De ze moderne verschijningsvorm zal de nieuwe koers moeten zijn, wil het circusbedrijf nog toekomst hebben. Een circus dat zijn rijk dom en de echte schoonheid niet kan demonstreren, heeft geen re den van bestaan meer". De heer Kersten heeft goede re denen om zo te praten. Hoewel hij een puur ambtelijke loopbaan volgde hoofdcommies aan het Departe ment van Sociale Zaken is hij door toevallige omstandigheden in de circuswereld terecht gekomen. Hij heeft met Mikkenie een goed deel van Europa bereisd, en was geruime tijd perschef bij het Duitse circus Althoff en tournee-leider bij Strass burger. Hij heeft gezien, dat de Ne derlandse circusbedrijven veel on gunstiger werkten dan de buiten landse. waardoor het voor deze Ne derlandse bedrijven ten enenmale onmogelijk is geweest zo groot te worden als de buitenlandse. Duitsland bijvoorbeeld, heeft spe ciale spoortarieven voor circussen en kermisbedrijven. welke nog geen 30 zijn van de Nederlandse. Dan be talen de bedrijven in Nederland 20 vermakelijkheidsbelasting, 1% auteursrechten, 4 omzetbelasting en ongev. f 250 per dag aan staan- In Duitsland is de vermakelijkheids belasting 08 en bedraagt het staangeld 050 mark. Daarnaast wordt er door de bezoekers 28 markt voor een plaats betaald, ter wijl een entreeprijs van f 5 de hoogste prijs is, die in Nederland ge vraagd kan worden. Omdat het Nederlandse circusbe drijf ten achter is gebleven bij de buitenlandse, zal het thans ook niet kunnen meespelen in de grote Euro pese combinatie, die gevormd is en waarvan alleen de belangenverhou- ding nog nauwkeurig geregeld moet worden. Zeeuws elftal tegen Middlesex Wanderers Doordat de K.N.V.B. zijn aanvanke lijk gegeven toezegging om het Zui delijk amateurelftal als tegenpartij van de Engelse Middlesex Wande rers te laten optreden te elfder ure niet gestand kan doen, ziet het be stuur van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. zich plotseling voor het feit geplaatst op korte termijn naar een andere tegenstander te moeten uitzien. Men heeft de oplossing ge vonden door het Zeeuws elftal tegen de Engelsen in het veld te brengen. Het komt ons voor, dat door deze „noodoplossing" het vertegenwoor digend Zeeuws elftal een ongedachte gelegenheid wordt geboden zich te meten met deze uitstekende Engelse voetballers. Gezien het spel dat de Zeeuwen des tijds tegen een voorlopig Nederlands amateurelftal wisten te ontplooien, zal ook het publiek door deze nood gedwongen wijziging ongetwijfeld aan zijn trek komen. Zoals bekend wordt de wedstrijd gespeeld om vijf uur op het gemeentelijk sportterrein te Vlissingen als afsluiting van de op die dag te houden juniorenwedstrij- den. In de distr. Ie klas van de veldhand- balcompetitie staat een belangrijke ontmoeting op het programma en wel de wedstrijd VoltEMM bij de heren EMM moet winnen wil het zijn klei ne kans op het kampioenschap behou den. Marathon krijgt bezoek van Taxandria en Tonido van Geel blauw. Volt I—EMM I (1); Marathon— Taxandria (1); TonidoGeel blauw (1); Longa—EBHV (2); Distr. 2e klas heren: Marathon IIOlympus (2); Befair Volt II (2); Tonido IISios (2). In de dames distr. Ie klas gaat Zee land Sport ongeslagen naar het kam pioenschap toe, hieraan behoeven we niet te twijfelen, deze damesploeg is zeker een klas beter dan haar zuster- ploegen. We verwachten voor zondag a.s. Zeeland Sp.-Longa (1); Marathon Were di (1); TonidoGeel blauw (2); EBHV7Soa (1); Hontenisse Were di (2). In de heren afd. Ie klas kan Hellas zich zondag ongetwijfeld kampioen van deze klas noemen daar geen te enstanders in deze klas nog gevaar lijk kunnen worden. Volharding blijft goed volgen maar kan het aantal punteji wat Hellas heeft niet meer benaderen of het moest zijn dat Hellas alles verliest. Hellas—Sios II (1); EMM II—Mara thon III (1); Tonido IIIVolharding (2). Dames le klas: Marathon IIHellas (2). Dames 2e klas: De MeeuwenODI (1). Dames jun. afd. A: In deze afdeling kan Tonido de kam- pioensvlag hijsen, door een overwin ning op Sios. MarathonHellas (1); TonidoSios (1). Heren junioren: TonidoSios (1). Jongens adsp.: MarathonHellas (2) BELGISCHE SUCCESSEN Huissoon mocht toch weer starten. Kik van Lqo.y is niet te stuiten In de Ronde van Spanje. Vrijdag flitste de slanke Belgische coureur tc Soria voor de vijfde keer in zeven dagen tijds ais eerste over de eindstreep en hij heeft daarmee precies de helft van het aantal gereden etappes op zijn naam gebracht. De zege was belangrijk voor Van Looy, want door de bonificatie liep hij in het algemeen klassement weer één minuut uit op zijn voornaamste concurrent, de Fransman Jean Sta- blinski. Huissoon, Geldermans en Kersten, die donderdag in Madrid na het sluiten van de controle waren binnengeko men, mochten vrijdag toch starten. De zes Nederlandse renners, die nog aan de ronde deelnemen, bleven van daag allen in de strijd. De verschil len werden echter iets groter. Piet de Jongh kreeg, zeer onfor tuinlijk, tien kilometer voor de finish een lekke band, juist op het moment, waarop de lusteloosheid werd doorbroken. Bellenaars liet Huissoon en Geldermans ter assi stentie bij hem achter het drie tal arriveerde dan ook met een achterstand van bijna vier minu ten. De maatregel van de ploegleider was overigens begrijpelijk, want Piet de Jongh had vandaag evenals Huis soon en Geldermans ernstig last van ingewandstoornissen. Pellenaars betwijfelt zelfs of zij zaterdag de zware bergetappe naar Vitoria kun nen volbrengen. De uitslag was: 1. Van Loov (Belg.), 225 km in 6.18.50; 2. Luyten (Belg.), z.t.; 3. Gil bert Desmet (Belg.), z.t.; 4. Botella (Sp.), z.t.; 5. Couvreur (Belg.), z.t.; 6. Iturat (Sp.), z.t.; 23. Van Est (Ned.), 6.17.12; 41. Stolker (Ned.), 6.18.04; 51. Kersten (Ned.), 6.18.45; 56. Geldermans (Ned.), 6.20.30; 57. Huissoon (Ned.), z.t.; 58. De Jongh (Ned.), z.t. Het algemeen klassement na de tiende etappe is: 1. Van Looy (Belg.), 60.13.43; 2. Stablinski (Fr.), 60.14.47; 3. Manza- neque (Sp.). 60.18.08; 4. Fornara (It.) 60.19.31; 5. Couvreur (Belg), 60.21.23; 29. Stolker (Ned.). 61.21.18; 30. De Jongh (Ned.), 61.21.51; 33. Van Est (Ned 61.26.10; 46 Kersten (Ned.L 01.57.12; 57. Huissoon (Néd.), 62.16.59; 58. Geldermans (Nedj, 62.24.25. Aan de ronde nemen nog zestig ren ners deel. (Slot van pag. 3) moderamen kent ook die zijn waarlijk niet gering. „Wanneer we zo als moderamen ko men, worden we nog wel eens wel kom geheten als synode". „We zijn blij dat de sjrnode nu ook eens bij ons komt". Het eerste wat het modera men van de synode ons heeft willen afleren is, zo te spreken. „De synode is er alleen wanneer ze bijeen komt". Wanneer ze niet tezamen komt, dan is zij er ook niet. Dan zijn er alleen maar wat afgevaardigden uit de clas ses die, als ze bijeen worden geroe- Êen, wederom een synode vormen, let was dan ook met alle recht toen de praeses van de synode uitriep op een classicale veigadering. „De syno de, dat zijn jullie, jullie bepalen wat er in de kerk omgaat". Daarom is het van groot belang wje er wordt afge vaardigd. „Zorg er voor dat er een vent gaat die weet te zeggen wat er in de classis leeft en die omgekeerd in staat is in zijn classis te zeggen waarom de synode een beslissing al dan niet heeft genomen". Het tweede wat het moderamen heeft willen inprenten aan de clas sicale vergaderingen en aan de prov kerkvergadering is, dat er veel meer nadruk moet vallen op het classicale en provinciale ker- kewerk. Een synode kan eigenlijk niet veel doen. Ze kan leiding ge ven in het algemeen. Ze heeft een apparaat en een breed moderamen dat de lopende zaken afdoet die hem zijn opgedragen en ze heeft raden van bijstand om allerlei za ken voor te bereiden. „Als deze er niet waren, kreeg de synode geen voet van de grond". Maar het ei genlijke werk van de kerk zal moeten gebeuren in de kerkpro vincies, de classes en gemeenten. Iedere provincie heeft weer zijn eigen karakter en daarmee moet rekening worden gehouden. Op Woudschoten of waar dan ook de synode vergadert, kan men ten slotte niet weten en doen wat er in iedere provincie en classis nodig is. Er wordt wel eens een vergelijking gemaakt met de provinciale synodes ale er waren onder de Republiek. Het was toen een gebeurtenis wan neer die samenkwamen. We kunnen echter niet zo maar verge lijken, want de situafie is nu een geheel andere dan een paar eeuwen geleden. „Vroeger hadden de meerde re vergaderingen veel meer zeggen schap-. Toen trok men zich niet veel aan van de autonomie van de plaatselijke gemeen te." Ze grepen m de gemeenten in op een wijze die nu niet meer mo gelijk is. Aan de andere kant is de taak van de meerdere vergaderin gen veel groter geworden. Er zijn nu een zeker aantal terreinen van het leven, die bij het werk van de kerk betrokken worden, wat vroe ger niet het geval was- Het zelfbe schikkingsrecht van de gemeente, zoals wij dat nu kennen, komt de kerk in haar geheel niet altijd ten goede. Het derde dat bij het bezoek van het moderamen van de gen. synode naar voren is gekomen en dat een heleboel vraagstukken omvat, zou den we kunnen samenvatten in het algemene woord „gemeentevor ming". Op welke wijze wordt een Semeente tot een levende gemeente, ie bereid is tot dienst in deze we reld. Dil is het 'belangrijkste en te vens het moeilijkste vraagstuk. Ten slotte is een kerk niet wat haar sy node of provinciale kerkvergaderin gen of classimlc vergaderingen of kerkeraden zijn, maar wat haar le den zijn- Wanneer de praeses van da synode hierop alle nadruk heeft gelegd, dan heeft hij groot gelijk. Maar aangezien de Provinciale Kerkvergadering van Zeeland met die gemeentevorming bezig is, ho- fien we daarover later nog wel eens ets te vermelden. H. Achtste Benelux-ronde op 6 en 7 juni a.s. Start te Bergen op Zoom; finish te Breskens. De achtste Benelux-ronde, georgani seerd door de M.A.C. „Scheldegou- wen", wordt dit jaar gehouden op vrijdag 6 en zaterdag 7 juni a.s. Het traject van dit toer-evenement voor motorrijders, scooterrijders en auto mobilisten voert door de mooiste ge deelten van de Beneluxlanden. De Bemiddelde snelheid is 36 km per uur ie start is in Bergen op Zoom om 12 uur des middags, waarna in Bres kens gefinisht wordt tussen 2 en 4 uur de volgende middag. Gedurende de nacht is er voldoende neutralisa- tietijd. De mogelijkheid is opengesteld voor de deelnemers aan deze peneiuxronde 1958 om gratis deel te nemen aan een gezelligheidsrit over Walcheren, die in aansluiting op de finish wordt gehouden. Botwinnik heroverde wereldtitel schaken. Het wereldkampioenschap schaken is heroverd door Michael Botwinnik. De 23e partij tussen de titelhouder Vassily Smyslov en zijn uitdager Mi chael Botwinnik is in remise geëin digd. Hierdoor kwam de stand op 12'/» te gen 10' j in het voordeel van Bot winnik. De partij, waurin Smyslov met wit speelde, werd donderdagavond op de 41e zet afgebroken. Beide schakers kwamen remise overeen nog voor de partij werd voortgezet. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK oren, jien Europese avond De 27-jarige Italiaanse mej. Martha Senate, de jongste deelneemster aan de Europa-quiz, „Kent U West-Euro- ta?" is winnares geworden van :40.000 Belgische francs, ofwel 18.000 harde Nederlandse guldens. Dat was het spannende en verrassen de resultaat van een keiharde quiz, met gepeperde vragen, waarin de Hollandse mej. R. L. Tissing als laatste deelneemster met slechts 2 Bunten eindigde. e quiz was bijzonder royaal opge zet, met een uitgelezen schare van deskundige en een charmante jury waarvan de Nederlandse prof. Brug- mans voorzitter was. Voor Neder land was de uitslag ongetwijfeld een teleurstellend resultaat, maar de sportieve strijd, de goede prestatie en de boeiende televisieregie maak ten deze gehele uitzending tot een groot succes. De Franse vertegen woordiger werd tweede, niet hetzelf de aantal punten (45) als mej Benate ijd. De Luxemburger werd derde, een Duitse dame vierde eu België en Nederland sloten de rij. De gehele avond stond trouwens in het teken van de achtste verjaardag van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Men zag het filmpje „Het gaat om 150 miljoen" en de film zonder commentaar... „staal"- Voor de radio Ook de radio stond in het teken van Europa. In een programa „Europese ontmoetingen" gaven schrijvers en eleerden van klein Europa Indruk ken weer over eikaars landen. Ze waren door het betrokken land uitge nodigd een bezoek te komen brengen briefkaart" te verzenden. Zo "sprak een Duitser over België, een Fransman over Duitsland, een Nederlander over Lu xemburg, een Luxemburger over Frankrijk en een. Italiaan over Ne derland. Onze Nederlandse bijdrage waar voor Godfried Bomans zorgde was wat nuchter: de voor- en nadelen van een klein land te zijn. Grappig was de boutade van Bomaps over de Europese school in Luxem burg, die zijn praatje wat meer diep te gaf dan die van zijn collega's. Bijbelse musical drie vrienden-predikanten Jan Wit, Ted Logeman en Guillaume v. d. Graft hebben een musical geschre ven, die gebaseerd is op een drietal gelijkenissen uit de Bijbel. De musi cal, die tot titel heeft „Het Is een oud huis", behandelt de barmhartige Samaritaan, de verloren zoon en de onrechtvaardige rentmeester. Aan deze musical werken mee Sonja Oostcrman, Ted Logeman, Jolin de Freese, Wim Verstoep, Herbert Joeks Bert van der Linden en Ype Schaaf. Henk van Dijk zit aan de piano, Jan Blok bespeelt de gitaar en Theo Dis- sevelt de bas. De regie is in handen van Jan de Wit. Na afloop van de musical heeft een discussie plaats over dit experiment. De uitzending heeft plaats tweede pinksterdag, 25 mei om 6 uur des avonds. Llit de ether geplukt Niet alleen Wim Sonneveld, maar oph Connie Stuart (die lange tijd deel uitmaakte van zijn cabaretgezel schap) gaat optreden voor de Engel se televisie. Ze krijgt een belangrijke rol in een musical. Bovendien zal Connie Stuart in enkele programma's een aantal nummers op de Britse schermen brengen, die ze met veel succes op de Nederlandse planken 'f bliek. Kijk en luister Mies Bouwman zal vanavond haar quiz „Van je familie moet je 't heb ben" weer leiden. Na haar komt Jan Wolfslag op de beeldbuis, die samen met Eppo Doeve de kijkers binnen leidt in de wereld van de fotografie. In de weekend-show zal voorts de uitslag hekend worden gemaakt van de foto-actie „Win een auto met een foto". Juiia de Gruyter, die haar vijftigjarig toneeljubileum viert zal anekdotes vertellen uit haar loopbaan Herman Emijiink zal zingen en vier Engelse meisjes zullen laten horen hoe close-harmony uit lieve mondjes klinkt. Voor de radio is Dorus aan bod om de luisteraars een uur lang bezig te houden. Dit als afscheid van de mi crofoon, want binnenkort schakelt Dorus Manders weer over naar de t.v. Morgenmiddag op het scherm een reportage en een kerkdienst uit het protestantse paviljoen op dë Expo. Voor de radio een groots opgezet klankbeeld over Zeeland, een concert (operafragmenten) door het Prome nadeorkest. Aan te bevelen is Ben Levi's platen- praatje met de Franse slag. Een kwartiertje grammofoonplaten gewijd aan Moederdag en de zingende vleu gel voor liefhebbers van melodieuze pretentieloze muziekjes. In de'mid daguren nog een speciaal Moederdag programma voor de K.R.O. De minnaars van het hoorspel kun nen hun hart ophalen aan het vierde deel van „De Engelsteeg" en het eerste deel van „En de muren vielen om", een luisterspel van Peggy van Kerckhoven, gebaseerd op de gelijk namige roman van Henriëtte Roo- senburg, een in Amerika werkzame Nederlandse journaliste, «lie tijdens de oorlog een aandeel had in het ver zet. Ze werd ter dood veroordeeld, maar ontliep haar terechtstelling. In 1945 keerde ze na een gevaarlijke reis door het overwonnen Duitsland terug naar ons land. Deze reis is het onderwerp van haar bock. pmmp WW—If jmMMI heeft gebracht. Uiteraard zulfen deze worden bewerkt vopr het Britse pu- IIEMON8TR. BROEDERSCHAP Beroepen te Haarlem: mej. dr. J. J. Klink te De Bilt-Leeuwarden; te Hoogeveen: H. R. Postma, jeugd- predikant te Rotterdam. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Westkapelle-Zoute- lande J. B. Bel te Krabbendijke. KERKNIEUWS Dr. J. Chr. Kromsigt overleden. In de ouderdom van ruim 85 jaar is te Zeist overleden dr. J. Chr. Krom sigt, emeritus-predikant der Ned, Herv. Kerk, die tal van jaren een vooraanstaande plaats in de confes sionele vereniging van deze kerk heeft ingenomen. Dr. Kromsigt werd geboren te Kort- gene. Hij studeerde aan de rijksuni versiteit te Utrecht en werd in 1898 bevestigd als predikant te Gelselaar- In 1904 promoveerde hij qan de Utrechtse universiteit cum lnude tot doctor in de theologie op een proef schrift, getiteld „Wilhelmus Schor- tinghuis". In 1905 vertrok hij naar Wageningen in 1908 naar Oostwold in Groningen, in 1928 naar zijn laatste gemeente Rinsumageest (Fr.). In 1933 ging hij met emeritaat en ves tigde zich in Zeist. Ds. Hugenholtz 70 jaar Ds. J. B. Th. Hugenholtz van Zeist, emeritus predikant van de Neder lands Hervormde Kerk, wordt woens dag 14 mei zeventig jaar. Ds. Hugen holtz werd op 14 mei 1888 in de pas torie van Kattendijke geboren. Zijn vader was later nog predikant in Axel. Hij bezocht het gymnasium te Doetinchem en de rijksuniversiteit te Utrecht. In 1913 werd ds. Hugenholtz door zijn vader te Vledder (olassiB Meppel) in het ambt bevestigd.- Na dien heeft de jarige in vele gemeen- tep dienst gedaan. Ds. H. C. Voorneveld 25 jaar predikant Woensdag 14 mei zal het vijfen twintig jaar geleden zijn, dat ds. H. C. Voorneveld van Pernis werd bevestigd als predikant in de Gere formeerde Kerken in Nederland. Ds. Voorneveld, die op 22 februari te Utrecht werd geboren heeft van 17 maart 1940 tot 25 augustus 1946 de Geref. Kerk van Haamstede gediend. UIT DE ETHER ZONDAG 11 MEI. HILVERSUM I. 402 m 716 kc/s. 8.00 NCRV. 8.30 IKOR. 9.30 KRO. 17.00 Con vent van kerken. 18.30 NCRV 19.45—24.0» KRO. NCRV: 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gr. IKOR: 8.30 Zangdienst. KRO: 9 30 Nws. 9.45 Kamermuz. 10.10 Kamerork. 10.55 Hoogmis. 12.30 Gram. 12.40 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.10 De Wadders, hoorspel met muz. 13.20 Kamerork. en soliste. 14.15 Moeder dag-programma. 15.00 Promenade-ork. en sol. 15.40 Zeeuws halfuur. 16.10 Sport. 16.30 Vespers. Convent van kerken. 17.00 Doopsgezinde kerkdienst. NCRV: 18.30 Vocaal ens. en sol. 19.00 Nws. uit de ker ken. 19.05 Gewijde muz. 19.25 Tot ziens in Jeruzalem, gesprek. KRO: 19 45 Nws. 20.00 Bonjour Caroline, blijspel m. muz. 20-30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Cabaret. 21.30 U bent to.ch ook van de partij7 caus. 21.30 En de muren viei?ri om, hoorspel. 22.30 Gram. 22.35 Uit het boek der boeken. 22.45 Avondgehéd erf lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 .Brabants orkest. HILVERSUM II. 298 m 1007 ko/s. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 12.0» AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.0»-: 24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nws. en postdulvenber. 8.18 Gevar. progr. 9.45 Geestelijke leven> toe spraak. VPRO: 10.00 Voor de iéugrt. IKOR: 10.30 Ned. hervormde kerkdienst. 11.30 Vragenbeantw. AVRO: 12.00'Lichte' muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Lichte-mi(zt 13 00 Nws. en SOS-ber. 13.07 De toestand in de wereld, caus. 13.17 Meded. of gr. 13.20 Gevar. programma voor de mili tairen. 14.00 Boekbespr. 14.20 Strijkkwart. 15.05 Toneelbeschouwing. 15.20 Pianöfe» cital. 16.00 Dansmuz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Gesprekken met luisteraars, caus. 17.15 Boekbespr. VARA: 17.30 Voor de kinderen. 17.50 Nws. en sportuilsl. en sportjour-n. 18.30 Cabaretprogramma. 19.00 Discussie. 19 30 Zigeunerork. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 De Engel- steeg, hoorspel. 21.10 Gram. 21.25 Cabjvr retprogramma. 21.55 Koorzang. 22.is 'Aoti 22.30 Gram. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Met de Franse slag. TELEVISIEPROGRAMMA. IKOR: 16.00—17.15 Kerkd in het paViV joen van de protestantse kerkeh op dé Wereldtentoonstelling te Brussel. MAANDAG 12 MEI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.(Mf —24.00 NCRV. NCRV: 7 00 Nws. 7.10 Gewijde m(\$)- 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 NWs. 8.15 Sportuitsl. 8.25 GFam. 'J.OO Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9 40 Raak dé roos. 10.20 Gram. 10.30 Theologische etherleer gang. 11.15 Gram. 11.35 Gevar. progr. 12 25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Lichte muz 12.53 Gram. of act. 13 00 Nws 13 15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14 05 Schoolradio. 14.35 Gram. 14.A Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Amiis. muz. 16.00 Bijbellezing. 16,30 Planorecital'. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Vppr de jeugd. 17.30 Grani. 17 40 Beur^sb^r. T? ij Regeringsultz.; Rijksdelen overzee:' Gre pen uit Suriname's geschiedenis, door W. van Dijk. 18,00 Orgelspel. 18.30 Sport- praatje. 18.40 Eng. les. 19 on Nws- en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 School- zang. 19.35 Volk en Staat, caus. 19.50 Gr. 2000 Radiokrant. 20.20 Koorzang. 20 40 Voltooide symphonie, hoorspel. 21.40 Or- kestconc. 22.05 Boekbespr. 22.15 Orgel- conc. 22 45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Gram. 23M0—24 00 Evangelisatie-uitz. in de Poolse taal. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 —24.00 AVRO. AVRO: 7 00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Grarp. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.10 De Groenteman. 9 15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gr. 11.00 Kamerork. cn soliste. 1145 Voordr. 12.00 Twee piano's. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Voor het platteland. 12.43 Dansmuz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-ork. en solist. 13 55 Beursber. 14.00 Voor de vrouw. 14.45 Viool, fagot en clavecimbel. 15.15 Hu manisme en opvoeding, caus. 1530 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Voor de pad vinders. 17.25 Sportmozalëk. 17.35 Voor de jeugd. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nws, 18.15 Regeringsultz.. Nederland en de Wereld: Achter de schermen van de Verenigcje Naties, door drs. J. Meyer, directeur in ternationale organisaties bij het Minis terie van Buitenlandse Zaken. 18.25 Lich te muz. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Strijkkwart. 19.25 Muzikale caus. 19 45 Instr. trio. 20.00 Nws. 20 05 Gevar. pro gramma, 23.00 Nws. 23.15 Koersen te New York. 23.16 Act. of gram. 23.30—24.00 Frontloge. TELEVISIEPROGRAMMA. KRO: 20.00 Expo 58, rep. 20,45 Jpurn. en weeroverz. 21.05 Open doekjes. 21.25 Zang en gitaar. 21.52 Epiloog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 4