KAPPIE DAAN DE GROOT - 20 MIN. ACHTER LEIDERS - STAPTE AF C"N Van en voor de boekenplank en het geheim van Katteko! KLAM ETHER 12 PROVINCIALE ZEEUWSE C O R 4 N T. VRIJDAG 9 MEI 1958 HUISSOON TE LAAT BINNEN Rik van Looy nu eerste in algemeen klassement. De volgerskaravaan van de Ronde van Spanje kreeg donderdagmiddag een schok te verwerken. Halverwege de negende etappe tijdens de be stijging van de Los Leones 'n col van de eerste categorie stapte de lei der in de algemene rangschikking Daan de Groot van zijn fiets en staak te de strijd. Op het moment, dat hij afstapte had hij 20 min. achterstand op de koploper. De slopende hitte en de grote krachtsinspanningen in de laatste dagen hadden teveel van hem gevergd. Ook de leider van de Itali aanse equipe, Gastone Nencini, en diens ploeggenoot Pellegrini gaven op. Voetbal RESERVE EERSTE KLAS Vlissingen nGoes II (1); PSV IH Middelburg II (3); Willem II III Brabantia II (1); Helmondia '55 III—Zeeland Sport II (2); WSC II— NAC lil (2). RESERVE TWEEDE KLAS B Alliance IIMiddelburg III (1); Corn. Boys HAxel II (3); Honte- nisse IIRCS n (1). Korfbal In het korfbalprogramma voor zater dag a.s. kunnen de koplopers Togo I en Elto I in de eerste klas verder uit lopen indien ze respectievelijk winnen van Scampolo I en Vios I. Mogelijk is Elto de klap van vorige week nog niet geheel te boven waardoor, bij een eventuele nederlaag van Elto I, Togo I weer alleen aan de leiding zou ko men. Swift II zal om in de running te blijven van Volharding moeten win nen. EERSTE KLAS Volharding I—Swift n (2); Elto I— Vios I (1); Togo I Scampolo I (1). TWEEDE KLAS A Swift IH—Top I (1); BKC I— Vites se (2); Tjoba IIVopo I (1); Swift IH—Swift IV (op 15-5) (1). TWEEDE KLAS B Togo HEendracht (1); Luctor I De Poel (1); Volharding IIZeelan- dial (2). DERDE KLAS A Animo II—KVL (1); Swift VI—On- do (2). DERDE KLAS B WKV—Blauw Wit (2): SSS—VZOD I (1); Kats—Olympia n (1). DERDE KLAS D Vedo IH—AKC (2). AVONDKLAS Zuidwesters H—Swift V (13-5) (1). ADSPIRAXTEN COMPETITIE Afd. A: Animo AVitesse; Volhar ding—Swift A; Elto A—Swift B. Afd. B: Swift vlugAnimo C. Afd. C: ZeelandiaVios; Tjoba A De Poel; OlympiaLuctor A; Togo AScampolo A. Afd. D: Swift kwiekDos '55; Noad Zuidwesters B. Afd. E: Swift rap—Vedo B. Afd. F: Tjoba BLuctor B; SSS Blauw Wit. PÜPILLENCOMPETITIE OndoSwift nik. A.D.O. verloor van Middlesborough. ADO heeft donderdagavond in Den Haag voor 10.000 toeschouwers een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen de Engelse tweede divisieclub Middlesborough. De Britten wonnen met 3-2, na een 3-1 voorsprong bij de rust. Den Engelsen opende na 3 minuten de score voor ADO. Daarna kwamen treffers van Scott (2x) en Peacock. Rijnvis tenslotte bepaalde tien minuten na rust de eindscore op i-2. Soldaat uit Haamstede voor krijgsraad te velde. Bedreiging en belediging „Ik peins er niet over, doe het zelf maar! Snotneus, als ik je later nog eens tegenkom zal ik een mes door je lijf steken!" Dat men een dergelijke conversatie ook in de kazerne niet ongestraft kan voeren ervoer woens dagmorgen de dienstplichtig soldaat J. U. B. uit Haamstede, die met deze krachtige mondvol niet minder dan drie delicten op zijn naam bracht: weigering van een dienstbevel, be dreiging én belediging, in dit geval van een sergeant die hij op deze ma nier onthaalde. De sergeant liet het daar niet bij met gevolg dat B. voor de krijgsraad te velde west reken schap had af te leggen van zijn uit val. B. was met drie kameraden aange wezen om na af loon van de dienst een aantal zware tenten te versjouwen. Twee hunner maakten zich echter uit de voeten en zochten een goed heen komen !n de kamnbioscoop B. en zijn „slapie" gmgen toen uit nrotest op hun krib liggen. Een sergeant w'lde de twee alsnog aan het werk zetten maar daar verzette B. zich krachtig tegen. „De tenten waren veel te zwaar om met twee man te sjouwen" vertelde hij de krijgsraad. Zijn vriend zei niets doch 'had de sergeant laten pra ten. De raadsman van B. mr. P. van t Hoff Stolk wond de rol van deze lachende derde we'nig fraai. „Geef mij dan nog maar het ruwe optreden van B.. chc kwam tenminste voor zijn mening uit" zei hij. Hij kon zich dan ook niet verenigen met de eis van de auditeur militair, die zes weken mi litaire detentie met aftrek had gevor derd. De anderen hebben zich toch ook aan de dienst onttrokken en mijn cliënt wordt hier de dupe van. pleitte hij. De krijgsraad had hier wel oren naar. totdat b''-'aagde zich liet ont vallen. dat de twee bioscoopbezoekers na hun terugkeer alsnog de tenten hadden versjouwd en bovendien het portie van de „saboteurs" voor hun rekening hadden genomen. Het plei dooi van de raadsman kwam daartoe min of meer als een boemerang op beklaagde terecht. Het vonnis van de krijgsraad luidde dan ook vier weken militaire detentie m a. wegens het niet opvolgen van een bevel, be lediging en bedreiging. Rik van Looy is nu, na zijn vierde etappe-triomf, leider in de algemene rangschikking met een voorsprong van vier seconden op nummer twee. De Nederlandse ploeg in de Ron de van Spanje is donderdag sterk gedecimeerd. Daan de Groot, Van der Piuym en Grameer gaven op, Huissoon, Geldermans en Kersten kwamen in Madrid aan nadat de controle reeds was gesloten. Stolker, Van Est en De Jongh staan resp. 30ste, 44ste en 50ste. De grote slag begon na 80 km. Rik van Looy en zijn ploeggenoot Cou- vreur demarreerden enkele keren fel het peloton werd daardoor in vele kleine groepjes gesplitst en liepen tenslotte gezamenlijk uit. Deze aan val kwam vooral hard aan voor Fran- qoIs Mahé en onze landgenoot Daan de Groot, die vrijwel onmiddellijk een achterstand kregen. Daan de Groot had na 97 km reeds 44 minuten en 45 seconden moeten prijsgeven. Op de eerste uitlopers van de Los Leones zette Bahamontes de tegen aanval in. Hij passeerde Rik van Looy, die inmiddels iets was terugge vallen, maar kon Couvreur toch niet voor de top inhalen. Tijdens de afdaling er werden snelheden van 100 km per uur geno teerd werden de verschillen weg gewerkt. Er vormde zich een kwali tatief sterke kopgroep, waarin o.m. Michel Stolker zat. Maar deze situ atie bleef niet lang. Want tijdens de bestijging van de Navacverrade 1860 meter) na 209 km gingen de klimmers uiteraard weer aan de haal. De uitslag van de negende etappe was 1. Van Looy (Belg.) 241 km in 7.12.52; 2. Bottella (Sp.) z.t.; 3. Sua- rez (Sp.) z.t.; 4. Fornara (It.) z.t.; 5. Campillo (Sp.) z.t. SmysloT—Bolwinnik (23e partij) afgebroken. De 23ste partij uit de tweekamp om het wereldkampioenschap tussen ti telhouder Smyslov en Botwinnik, die donderdag te Moskou gespeeld werd, is na de 40ste zet afgebroken. Smys lov (wit) gaf zijn 41ste zet onder couvert af. De partij wordt (heden) vrijdag voortgezet. Feyenoord versloeg Red Boys (Luxemburg): 14. In het kader van het toernooi om de vriendschapsbeker speelde Feyenoord donderdagavond in de Luxemburgse plaats Differdange een wedstrijd te gen Red Boys. De Rotterdammers wonnen met 4-1, na 'n 2-1 voorsprong bij de rust, en bereikten door dit re sultaat de finale, waarin zij uitko men tegen Anderlecht. De eindstand in deze groep werd: Feyenoord 4 3 0 16 14- 4 Beerschot 4 3 0 1 6 13- 6 Red Boys 4 0 0 4 0 4-21 Manchester United won met 2—1 van Milan. De eerste wedstrijd tussen Manches ter United en F.C. Milan, voor de halve finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker donderdag avond te Manchester gespeeld, heeft een 2-1 zege voor de Engelse ploeg opgeleverd. De ruststand was 1-1. FORTUNO VERSLOEG BOLTON WANDERERS (CUP-WINNAAR). Het duel tussen de houder van de Nederlandse voetbalbeker en winnaar van de Engelse cup-fial, Bolton Wan derers, is geëindigd in een verrassen de 20 zege van de Nederlandse ploeg. Bij de rust had Fortuna '54 met 10 de leiding. Advertentie) Een dagelijkse puzzle: ■wat eten we vandaag Natuurlijk Een kaasgerecht! (Een,originele en zo lekkere oplossing van Uw probleem 100 gr. kaas (vraag naar, jonge, Goudse kaas!) 8 sneetjes oud brood GEBAKKEN H"am KAAS-BOTERHAMMEN De sneetjes brood met een gedeelte van de boter smeren. Op 4 boter hammen een flinke plak kaas leg gen en daarop de 4 onbelegde sneet jes. De dubbele boterhammen in de koekepan met de rest van de boter aan beide zjjden snel lichtbruin bakken. Doe nog meer met kaas „Hollandse jongen" uit Breskens ging passagieren. Zonder verlof de kazerne verlaten „Voor U staat een echte Hollandse jongen, die weinig gevoel voor disci- iline heeft maar die het toch zo avaad niet meent". Dat zei woens dagmorgen de raadsman van de jeug dige dienstplichtige H. A. F. uit Bres kens, mr. P. van 't Hoff Stolk tot de president van de Haagse krijgsraad. F. stond voor de krijgsraad te velde west terecht omdat hij de kazerne had verlaten en in Geertruidenberg ..as gaan passagieren, hoewel een commandant dat verboden had. Pas diep in de nacht was F. daarin teruggekeerd. F. wist als varensge zel op de grote vaart wat uitgaan was en het militaire leven droeg hij geen warm hart toe. Het Hoog Mili tair Gerechtshof in Den Haag had hem al eens veroordeeld, omdat hij. toen hij weer eens te veel gedronken had, op de openbare weg de orde had verstoord en zich met kracht de poli tie van het lijf had trachten te hou den. De auditeur militair vond dat het nu maar uit moest zijn met het wilde le ven. dat F. in dienst probeerde voort te zetten. „Een beetje discipline kan ook een Hollandse jongen geen kwaad" meende hij, al wilde hij reke ning houden met het feit dat F. het niet zo kwaad bedoelde, vorderde hij twee maanden militaire detentie met aftrek en verlaging tot soldaat. „Het is allemaal een gevolg van een misverstand" voerde de raadsman, aan. F. zal spoedig afzwaaien en dan gaat hij weer naar zee. Het zou ccn triest slot van zijn militaire loopbaan zijn als hij nog zo'n zware straf kreeg opgelegd. Het vrije leven dat F. gewoon was in aanmerking ne mend vroeg hij de krijgsraad het uit- gaansavondje niet al te zwaar toe te rekenen en pleitte hij voor een voor waardelijke of een gecombineerde straf. Na raadkamer veroordeelde de krijgsraad F. tot vier weken militaire detentie m.a. en verlaging in rang tot soldaat. v.j misch effect. Maar alles welbe schouwd: hoewel „Onder het melk woud" het stempel van de genialiteit draagt, is het toch een wat hybridisch produkt gebleven. Veel toegankelijker, dit tussen haakjes, dan Thomas' poë zie, maar ook veel „gewoner", in alle betekenissen van het woord. Wat niet wegneemt, dat de literatuurliefheb ber die op de hoogte wil blijven, ver plicht is, kennis te nemen van dit ty- pisch-moderne werk. Het is de ver dienste van Hugo Claus dat men dit nu met evenveel vrucht in de eigen taal kan doen als in het Engels. Uit gave De Bezige Bij, Amsterdam. H. W. „Onder het Melkwoud" van Dylan Thomas Het is werkelijk geen kleine opgave om Dylan Thomas' stemmenspel „On der het melkwoud" in het Nederlands te vertalen. Hugo Claus heeft het aan gedurfd en aangekund; zyn vertaling s van zeer hoog gehalte, een werke lijke Nederlandse herschepping. Be halve bij het woord „haringmeeuwen" (maar dat stoort in de tekst totaal niet) heeft men nergens de indruk met een vertaling te doen te hebben, en dat is de hoogste lof die men een vertaler toe kan zwaaien. Wat „Onder het melkwoud" zelf be treft: het is een merkwaardig letter kundig produkt. Dylan Thomas schreef het als hoorspel voor de B.B.C. Voor wie het medium „radio" volko men afwijst, zoals uw recensent bijv., is het dus in zijn oorspronkelijk be doelde vorm nooit te genieten, Het lijkt ons overigens niet uitgesloten dat het als „leesspel" het allerbeste vol doet: het is typisch het werk van een dichter, en deze dichterlijke evocaties laat men het beste, zonder medium, op zich inwerken. Pas .dan proeft men het werk, naar wij vermoeden, in alle finesses. Dylan Thomas geeft in dit stuk een levendige doorsnee van een klein Welsh stadje in een lentenacht en -dag. Door middel van dromen en levensfragmenten Iaat hij ons door dringen in het leven van talrijke men sen aie „onder het melkwoud" wonen: we betrappen hen op hun geheimste bezigheden, wensen en driften. Tho mas bereikt daarmee een buitenge woon boeiend, soms luguber, soms ko- DE WAARHEID OMTRENT NO-IRON Lang niet alle overhemden, die no-iron heten, kunnen zonder strijken volstaanKerko „Espres so" shirts, de nieuwe, sneeuw witte little or no-iron poplin over hemden zijn echter volkómen no-ironZe hoeven inderdddd niet te worden gestreken. Wilt u ze echter nóg beter dan best hebben - strijkt u ze dan heel even, heel licht, heel gemakkelijk. Een werkje, dat u doet voor uw plezier Kerko „Espresso" shirts: slechts f 13.50. (Door een misverstand zijn de bij de strips behorende teksten verwisseld. De bij onderstaande Kappie-plaatje» behorende tekst werd afgedrukt op pag. 23, terwijl men de tekst, van de strip „Piloot Storm" hieronder vindt) „Tumult in toga" De Haagse advocaat mr. P. Mout verzorgde de vertaling van een boek, geschreven door een Engelse confrère „Brothers in law" en niemand minder dan de strafpleiter mr. Frangois Pau wels schreef daarvoor een inleiding, waarin hij zelfs gewaagt van een „kos telijk boek in een voortreffelijke ver taling". Deze lofprijzing maait de re censent het gras voor de voeten weg, gesteld althans dat hij het er mee eens is. Welnu, dat laatste is wel het geval, al zal toch moeten worden aan getekend, dat het hier bepaald niet gaat om een werk dat de Nobelprijs verdient, doch om een boek in het genre dat het blijkbaar in elk land het goed doet, het genre namelijk waarin net leven van doktoren, advocaten enz. al dan niet „kostelijk" wordt be schreven. Is men daarvan een liefheb ber, dan zal men dit „Tumult in to ga" van Henry Cecil gaarne ter hand nemen. De uitgeversmaatschappij Stok, Den Haag, maakt dit ter hand nemen bovendien gemakkelijk, door dat zij voor een fraaie uitgave zorg droeg. Heersers zonder kroon De romance van koningin Caroline Mathilde van Denemarken met haar lijfarts dr. Struensee heeft enkele eeuwen geleden stof geleverd voor vele korte verhalen. Edgar Maass heeft er een roman van gemaakt, die bepaald ontroerend Is en waarin tafrelen voorkomen, wel ke van diepe menselijkheid en van wijsheid getuigen. Het achttiende-eeuwse hofleven wordt getekend in zijn wuftheid en daarnaast de armoede van het volk. Struensee, die opgeklommen is tot mi nister. probeert iets voor dat volk te doen, maar hij krijgt de hofkringen tegen zich en zijn lot is spoedig be zegeld. Er is van dit vlot leesbare boek een film gemaakt en een serie fraaie op namen uit deze film werden als il lustratie opgenomen. Het werk ver scheen in de Cultuurserie bij de Zuid hollandse Uitgevers Mij. te 's-Graven- hage. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK ^{orew, yiew cm.... scArijvett Uitstekende atoom documentaire Onze T.V.-organisaties koketteren nogal erg met hun kennelijk vrij uit gebreid arsenaal Walt Dlsney-docu- mentaires. Zo was onze eerste gedach te gisteravond: „Hè, al weer een Dis ney. Dat wordt teveel van zelfs dit goede". Nu dan, deze Disney werd de hoofdschotel van het door de N.C.R.V. verzorgde programma. Onder de ti tel „Onze vriend, het atoom", werd een bar moeilijke materie op verba zingwekkend eenvoudige wijze ver klaard en aangetoond. Aan de hele do cumentaire lag een fabel uit „Duizend en één nacht" ten grondslag: de vis ser, die een stevig gesloten kruik uit zee opvist, hem ontkurkt en dan de geest van de reuzenkracht, de vrij heid geeft. Stapje voor stapje wordt dan de ontdekking van het atoom, de splitsing daarvan en de vreedzame toepassing gevolgd. Een kettingreac tie wordt zeer verhelderend gedemon streerd door honderdenmuizeval- len, waarop elk twee ping-pong ballen liggen. Men werpt een balletje op zo'n val en zie, alles komt in beweging: enkele vallen klappen dicht, de vrijge komen balletjes laten andere vallen dichtspringen. Een compliment voor deze documentaire; hij behoort tot de beste, die de T.V. hier ooit heeft uit gezonden. „Artisjok" (negende aflevering) had ditmaal wel wat veel de klemtoon gelegd op de laatste vier letters van de naam. Jelle de Vries maakte er de vorige maal een veel fleuriger geheel van. Het kwam nu wat moeilijk op gang en zelfs onze Corry Brokken kon er geen glans en sfeer aan geven. Het N.T.S.-journaal tenslotte droeg gisteravond precies een week zijn nieuwe jasje: een andere aankondi ging met klokken en een kernachtige opening door alleen maar een gong slag. Bovendien was de balans tussen binnen- en buitenland gisteren wat plezieriger dan gebruikelijk: van de veertien berichten kwamen er zes uit Nederland. Houden zo! Ook de nieuwe presentatie is een verbetering. Vader Doorsnee naar Wiever. Volgende week zaterdag komt de K.R.O.-televisie met een nieuwe afle vering van „Een wereld als Wiever". Naar men ons van K.R.O.-zijde ver zekerde, is dit niet het laatste deel van dit bijzonder sterk bekritiseerde Welke kever is dal? Bij de uitgeverij W. J. Thieme N.V. te Zutphen verscheen de tweede druk van „Welke kever is dat?" door P. v. d. Wiel. Voor deze tweede druk heeft dit zeer foed" h* ie van een bekwame keverkenner geen enkele wijziging ondergaan. Men kan feite lijk geen betere aanbeveling denken voor een werkje als dit, dat toch on der de ogen komt van collega-kenners die een ontdekte fout meestal snel aan de schrijver doorgeven. V. d. Wiel heeft het blijkbaar niet slechts met kennis, maar ook zorgvuldig ge schreven. Wij kunnen dit werkje, dat ons over de eerste moeilijkheden van de keververzamelaar wil heenhelpen dan ook van harte aanbevelen. Het ziet er niet alleen aardig uit, het is ook betrouwbaar en... onmisbaar. Automatisering en geldjagerij Friedrich Pollock schreef een boek over de gevolgen van de „Automa- tlon" en H. Nijhoff verzorgde bij Pa ris. Amsterdam een vertaling daar van. In dit werk worden diverse fa cetten van de steeds verdergaande automatisering besproken, waarbij evenwel de schrijver niet tot een eigen oordeel komt, doch uitvoerig die van anderen citeert. Deze beperking heeft de auteur zich overigens zelf opge legd: hij zag voor alles als zijn taak het geven van inzicht in de stof, opdat de lezer een eigen oordeel mogelijk zou zijn( I ■- J~" ""an de uitgev kreeg, is Robert L. Een boek, dat van de uitgever een ?elnke verzorging kreeg, is Robert L. rleilbroners „The quest for wealth", door dr. A. Alberts in het Nederlands vertaald onder de titel „De wereld jaagt naar geld". Het Is het verhaal van mensen, die door de eeuwen heen hebben gejaagd naar geld, een histo rie van Kleine en grote mannen, die door de schrijver op een bevattelijke wijze wordt verteld. Beide werken vormen voor de ge ïnteresseerde lezer, die zich niet in de vakliteratuur wil verdiepen, populaire lectuur van het goede soort. De boe ken zijn sober, maar degelijk uitgege ven door Paris. 874. „Weet je zeker, dat deze Aardman, Storm, over de vereiste moed en tech nische bekwaamheid be schikt om ons plan ten uit voer te brengen?" vroeg Val Marian. Shor Nun glim lachte en gaf Arend een knipoogje. „Daar ben Ik van overtuigd. Bovendien beschikt hij over een fysie ke kracht, waar zelfs een „groene man" jaloers op mag zijn! Op Thallarna werkte hij als testpiloot van de modernste straal vliegtuigen en als over en kele dagen mijn gerepa reerde schotel binnenkomt, zult je kunnen zien, welke snelle vorderingen daar de laatste jaren in de lucht vaart gemaakt zijn". „Mm", gromde Eldred, „dat ziet er naar uit dat wij binnen afzienbare tijd be halve een Zorin-probleem ook nog een kwes tie Thallarna krijgen!" „Kom, kom, niet zo somber. Het zal toch nog minstens een halve eeuw duren, voordat men daar aan ruimte vaart toe is", meende Val Marian. Piloot Storm had al die tijd geduldig zitten luisteren, maar nu ging hij wat rechterop zit ten. „Ik wil niet nieuwsgierig lijken, maar ik zou nu toch wel graag willen weten, waar Ik aan toe ben". „Natuurlijk, je hebt gelijk Storm", stemde Val Marian in. „Het wordt tijd, dat we ter zake komen". Hij stond op en begon door het vertrek heen en vveer te lopen. Arend moest denken aan zijn geschiedenisleraar op school, en daarom knipperde hij even met zijn ogen, toen Val Marian sprak: „Om een duidelijk beeld van de huidige situatie te krijgen, zal ik je toch eerst een en ander over de geschiede nis van Valeron moeten vertellen. programma. Er zal zeker nog een vierde uitzending volgen. Vooreerst wil men eens zien, hoe de derde af levering volgende week uitvalt. Men heeft de hele opzet danig gewijzigd. Cees Laseur (die zo graag eens in „Hommeles" van Annie Schmidt zou logeren) werkt er aan mee, evenals Jan Blaaser. Inmiddels respect voor de programmaleiding, die er nog van tracht te maken wat er van te ma ken is. Kijk en luister. De televisie staat vanavond in het teken der Europese samenwerking. Drie films laten de kijker kennis ne men van een vakantietocht door Scan dinavië, van het werk van de Euro pese Gemeenschap voor Kolen en Staal en van het werk in een staalfa briek. Na een korte pauze volgt de finale uit Brussel van de quiz, die de E.G.K.S. organiseert. Nederland zal worden vertegenwoordigd door mej. R. L. Tissing, die onlangs de natio nale finale won. De N.C.R.V. verzorgt in samenwer king met de Norddeutscher Rundfunk een première van Dimitry, een opera in vier bedrijven van Antonin Dvorsjak. De V.P.R.O. zendt een programma uit van radio Luxemburg, waarin ra diomedewerkers van de Europese lan den iets vertellen over eikaars land. De V.A.R.A. laat het gesproken woord ook al triomferen in „Leert uw landgenoten kennen", een nieuw klankbeeld van Gabri de VVagt (over het doofstommenonderwijs) en het buitenlands overzicht. Daar tussenin de radio jazz club. l:IT DE ZATERDAG 10 MEI. HILVERSUM I. 402 m 748 kc/S. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewij de muz. 7 45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.25 Hoogmis. 10.55 XVaterst. 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Metropole ork. en solist. (12.30—12.33 Land- tuinbouwmeded.). 12 55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Platennleuws. 13.30 Dansmuz. 14.00 Dit ls leven, caus. 14.15 Gram. 14.20 En gelse les. 14.40 Boekbespr. 14.50 Gram. 14.55 Amateursprogramma. 15.15 Kron. van letteren en kunsten. 15.50 Amateurs programma. 16.00 Voor de Jeugd. 16 50 Gregoriaanse zang. 17 20 Sportpraatie. 17.30 Dansmuz. 17,45 Lichte muziek. 18.00 Journalistiek weekoverz. IR.10 Gram. 18.IS Parlementair overz. IR 25 Lichte muz. IR 45 Hegerlngsuitz Atlantisch al lerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Het Nationaal Maria Con gres. caus. 19 20 Omr. ork. en solist. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.40 Gevar. program ma. 22.10 Lichte muz. 22.35 WIJ luiden de zondag ln. Aansluitend: avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperan to. 23.22—24.00 Nouveauté's. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7 10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Voor de vrouw. KRO: Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding VARA: 10.20 Politiek ca baret. 10.50 Buitenl. week verz. 11.05 Zi- geunerork. 11.35 Klarinet en plano. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Amus. muz. 13.45 Sport- praatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Gram. 15.00 Boekbespr. 15.20 Koorzang. 15.40 Van de wieg tot het graf. caus. 15 55 Ra dio Phllh ork. 16.35 Is de maat vol. caus. 16.45 Lichte muz 17.10 Amateurs programma. 17 30 Weekjourn. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19 30 Passepartout, caus. 19 40 Caus. over Albert Schweitzer. 19.55 Deze week. caus VARA: 20.00 Nws. 20.05 Waar gaan wij heen. 20.13 Gevar. progr. 21 30 Socialistisch comm. 21,45 Gevar. pro gramma. 22 45 Nws. 23.00 De straat ln de mist, hoorspel. 23.35—24.00 Lichte muziek. TELEVISIEPROGRAMMA. KRO 17 oo—17.30 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ. en.<iyeeroverzlcht. AVRO. 20 20 Quizprogramma. 21.05 Het sprookje van de foto. 21.25—22.30 Week endshow. Advertentie j

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 8