Ontwikkeling van de Sloehaven ^2 tv lm\m Almanak SCHEIDENDE ONDERWIJZERES ONTVING GOUDEN MEDAILLE JAAR 1957 BELANGRIJK VOOR ZUIVELFABRIEK „WALCHEREN" Agenda 2 P R O VIN C.I ALE ZEEUWSE COURANT. VRIJDAG 9 MEI 1958 ANTWOORD AAN EERSTE KAMERLID Mr. H. van Riel bekritiseerde beschouwing van drs. M. C. Verburg Het artikel, dat de heer Snip en Ik In Economtsch-Statistische Berichten van 2 april j.I. hebben geplaatst over de economische waardebepaling van havenprojecten is door de senator, tevens lid van Gedeputeerde Staten ge kenschetst als onwetenschappelijk. Het is merkwaardig, dat deze karak terisering niet langs wetenschappelijke weg tot stand is gekomen, maar op emotioneel-politiekc wijze. Gevraagd mag worden of de geachte senator aldus de juiste weg heeft bewandeld. Wanneer onze studie fout zou zijn, ware het dan niet beter geweest indien onze opponent de in het gewraakte artikel aangevoerde argumentatie zou hebben aangevallen om desnoods het kwaad met „wortel en tak" uit te roeien Nu heeft hij zijn toevlucht ge nomen tot een ironiserende en raillerende discussiemethode, waarmee hij wel de lachers op zijn hand kreeg, doch die In feite onzakelijk is. Maar goed, de heer Van Riel heeft zich laten gaan en deed daarbij dui delijk uitkomen, dat hij enige vrees heeft voor de decentralisatie van onze economie, een decentralisatie die dit jaar eindelijk eens werkelijk schijnt te worden aangepakt. Hij is blijkbaar ondanks verzekeringen van het te gendeel toch niet helemaal gesteld op de ontwikkeling van de Sloehaven, welk project de rijkswaterstaat thans heeft gelanceerd. Het dunkt ons, dat in het over leg tussen de drie Deltaprovincies een verborgen breuk aan het dag licht is gekomen, overigens niet door ons artikel dat slechts één aspect wilde benaderen maar door de nu gebleken vooringeno- mendheid van Zuidhollandse zijde. Wij hebben duidelijk gesteld dat de redenering voor het Sloe, voor Bergen op Zoom en voor Terneuzen geldt. Dit betekent, dat wij vele Ha- ringvliettaken over deze plaatsen kunnen verdelen. Wat zich in Rotter dam kan ontwikkelen kan ook aan het Haringvliet tot stand komen; wat zich in Antwerpen of Gent beide o.m. Rijnhavens kan ontwikkelen, kan ook in de genoemde Westerschel- dehavens gebeuren. Dit is een schaal vergroting, waarbinnen de Rotter damse visie een provincialistisch ka rakter krijgt. Met „wetenschappelijk" heeft dit niets te maken. De Rijkswa terstaat die heeft aangegeven dat het totale Sloeplan 1700 na kan beslaan equivalent van het Haringvliet- plan! is derhalve evenmin onwe tenschappelijk geweest. Wij gingen daarop niet verder In, omdat wij alleen de investeringskos ten aan de orde stelden en niet de Advertentie Van Nelle bestellen ilingsmogelijk- n wij de agglo- ontwikkelingsmogelijkheden. De aan val van de heer Van Riel richt zich op het laatste en is dus stellig een slag in de lucht. Minister Algera heeft fijntjes geantwoord, dat de gedach ten van de heer Van Riel al In een eindstadium zijn gekomen. Onze be rekeningen daarentegen markeren juist de weg naar dit stadium. Wat de ontwikkelinj heden betreft, zouden meratievoordelen van Rotterdam hebben onderschat: vele hulpdien sten e.d. zijn dichtbij en dat moet worden afgetrokken van het Sloe plan, zo meent de heer Van Riel. Wij echter hebben alleen gesteld: de investeringen zijn 750 miljoen hoger aan het Haringvliet en daar aan betaalt héél Nederland mee. Maar moet nu het bedrijfsleven deze agglomeratievoordelen ca deau krijgen Dat zou een politiek zijn die Rotterdam en de Randstad nog verder kunstmatig tot uitbrei ding prikkelen. Met andere woor den: besteed een deel van de ex- tra-investeringen aan de Wester- scheldehavens en de overheid is goedoper uit, terwijl dan geen on nodige cadeautjes met belasting geld worden gedaan. Drs. L, H. Klaassen en wijlen dr. Y. C. van den Berg van het Nederlands Eco nomisch Instituut hebben het even „onwetenschappelijk" gesteld. Zij werden door ons geciteerd. Jammer, zegt de heer Van Riel, zo'n zwakke argumentatie voor zo'n goe de zaak. Dat klinkt ietwat onoprecht. Even verder „bewijst" hij namelijk, dat de zaak niet goed is, omdat er geen argumenten voor zouden zijn. Hij heeft in feite gezegd, dat een kwade zaak door ons nog zo sterk mogelijk is bepleit. Hij heeft derhalve niet ons, maar het Sloeproject in ge breke gesteld Toevallig hadden wij over deze VAN in TOT AUTOBEZITTERS, OPGELET! IN DAT MOOIE, nieuwe bejaar dentehuis aan de Koudekerkseweg te Vlissingen wonen momenteel zo on geveer honderdzestig ouden van da gen. Dat bejaardentehuis heeft de ge meente Vlissingen echter nogal wat geld gekost; onverwacht veel, zodat men zich genoodzaakt zag de subsi die voor recreatie van de bewoners in te trekken. Die bewoners zouden tegen het eind van de maand juni 'n klein uitstapje maken. Voor een bus is geen geld... maar men heeft iets anders bedacht. Wanneer er in Vlissingen en omstreken en nog véél verder autobezit ters zijn, die bereid zijn de bewo ners van het Vlissingse bejaardente huis met hun auto's naar het doei dat overigens nog niet bekend Is van hun uitstapje én terug te voe ren, zouden die oudjes hen daar dank baar voor zijn. Men wordt beleefd verzocht zich dan te wenden tot de directrice van het tehuis. ROEIWEDSTRIJDEN MET ALS INZET het kampioen schap van Nederland 1958 zullen op zaterdag 10 mei a.s. van tien tot vijf uur in het verversingskanaal na bij Houtrust in Den Haag voor de elf de maal de nationale sloepenwed strijden worden geroeid, die telken- jare worden georganiseerd door de stichting Algemeen Haags Comité. Behalve scholen uit o.m. Den Haag en Groningen neemt een ploeg van de De Ruyterschool uit Vlissingen aan deze wedstrijden deel. OVER ASFALT.. IN HET FRAAIE HAAGSE hotel „De Witte Brug" wordt op zes juni een bijeenkomst gehouden van de GIN A Ergens in Zeeuwsch-Vlaanderen moet een jongedame wonen, die per soonlijk gesproken heeft met mejuf frouw Gina Lollobrigula, zo verze kerde men ons. Jawel, met „La Lollode filmster. Dr Zeeuws- Vlaamse verwierf zich dit bijna on voorstelbare voorrecht via een prijs vraag in een damesweekblad. Ze leeft nu gewoon verder. Ge zult het nauwelijks geloven, maar na Gina persoonlijk gesproken te hebben, leeft dat meisje in Zeeuwsch-Vlaanderen gewoon verder. Alsof er helemaal niets gebeurd zou zijn. Alsof ze niet een van de groot ste voorrechten genoten zou hebben, die er in deze opwindende eeuw maar te genieten zijn. Het schijnt zelfs zo te zijn, dat het meisje inderdaad ook gesproken heeft. Persoonlijk zouden wij in de directe nabijheid van Gina geen woord kunnen uitbrengen. En ons na de ontmoeting voor de rest van dit leven terugtrekken. Een ho ger hoogtepunt in dit bestaan immers niet denkbaar zijn. Gina Vereniging voor Bitumineuze Wer ken, ter gelegenheid van het dertig jarig bestaan van deze vereniging. Tijdens deze bijeenkomst zal o.a. het woord worden gevoerd door ir. J. H. van der Burgt, hoofdingenieur-direc teur van de rijkswaterstaat, directie Zeeland, over „Twintig jaar asfalt in de waterbouwkunde". HUWELIJKEN DIAMANT is het huwelijk van het echtpaar F. G. de Bokx-de Smit, ver blijvende in het rusthuis „Schelde- oord" te Terneuzen. Op 12 mei is het zover... MEER DAN GOUD is dat van het echtpaar De Vos-Naeije uit de Gentsestraat te Biervliet, dat zes tig jaar geleden werd gesloten Het feest was maandag ...de Gent sestraat vlagde....burgemeester A. P. Kostense en echtgenote bevon den zich onder de velen die kwa men feliciteren... de buurtvereni ging van de Gentsestraat en de Schoollaan boden een enveloppe met inhoud aan... de Koninklijke Harmonie Biervliet bracht een se renade... het wAs feest, inderdaad. HANDWERKEN BIJ DE LANDELIJKE handwerk- wedstrijd van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen in Den Haag behaalden mevrouw C. v. d. Weele- Hanse en mevrouw P. de Moor-Pro voost, beiden uit Brouwershaven, ieder een tweede prijs, mejuffrouw Pro voost uit deze vriendelijke Schouw- se gemeente kreeg een eervolle ver melding. DORPSBEELD. DE OUDE kllnkerbestrating van de rooms-katholieke kerk te Bier vliet werd onlangs opgebroken. In de plaats hiervoor werd een prachtig tegelplein gelegd. Aan weerszijden van dit plein werd een strook voor beplanting opengelaten. ZWARTGEBLAKERD. ZWARTGEBLAKERD was de keuken van een woning in IJzendlj- ke waar de heer en mevrouw T. wo nen. Een pan met vet voor frites vat te vlam en mevrouw T., juist even om een boodschap, kon aanvankelijk haar huis niet binnen: zij had haar sleutel vergeten. Toen men er ech ter ,.in" kwam kon men de scha de beperken tot een zwartgeblaker de keuken... GOUDEN ECHTPAAR Woensdag-vierde het echtpaar Bogte- Mareels te Biervliet zijn gouden bruiloft. Beide echtelieden, respectie velijk 75 en 71 jaar oud, werden in Biervliet geboren. Zij genieten een goede gezondheid. De heer Bogtc was tot voor kort nog als landarbeider werkzaam. Natuurlijk ontbrak het hen op deze feestelijke dag niet aan belangstelling. Onder de velen, die het krasse echtpaar kwamen felicite ren bevonden zich ook burgemeester A. P. Kostense en diens echtgenote, 's Avonds bracht de muziekvereni ging het gouden bruidspaar een klin kende serenade. IIII|IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIM |e Tijdens het deze week in de 1 Eerste Kamer gehouden Delta- M ildebat heeft mr. H. van Riel uit nDen Haag ernstige kritiek uit- Hgeoefend op een artikel in Eco- =nomisch Statistische Berich- ^ten, geschreven door drs. M. C. sVerburg in samenwerking met ir. J. G. Snip, beiden lid van de Werkgroep Deltazaken -Zee- gland. g Doordat ln de Kamer werd gafgezien van replieken, werd gdeze aangelegenheid slechts g §|van één zijde belicht. Op ons g gverzoek geeft thans één der g auteurs zijn visie op deze aan- g ^gelegenheid. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiii zaak contact met prof. Tinbergen, die ons tot deze studie heeft geïnspi reerd. Zijn opvatting luidde, dat de aanval mis was, omdat wij slechts de kostenzijde van de belans behan delden en de heer Van Riel de op brengstzijde. Een andere autoriteit, die volop meewerkt aan het Sloeplan, zei: het artikel was kennélijk een schop tegen het Rotterdamse been. Volgens de heer Van Riel zou sprei ding van havens en industrie onze kostenfactor voor de Europese markt te hoog opvoeren. Maar wat kost een verdere ontwikkeling van de. Rand stad ons Funderingen op veen, on dergrondse spoorwegen, wegkruisin- gen op twee niveaus, duur gemeente lijk beheer, dure recreatiegebieden, ontoegankelijke en dus te saneren binnensteden, satellietsteden uit het niets enz. De schatkist draait er voor Als men maar niet denkt, dat hét fiscale klimaat daar beter van wordt over produktiekosten ge sproken Tenslotte: wij hebben mensen te kort in Zeeland. Rotterdam trouwens ook; het rekent op Brabanders. De heer Van Riel zegt. Brabanders gaan niet naar Zeeland, zij zullen hun eigen industrie bevolken. Maar als er geen havens aan de Schelde (o.a. Bergen op Zoom) komen, lukt hun dat nooit. Wij hebben de stellige indruk, dat Brabantse autoriteiten de eigen men sen gaarne beneden de Moerdijk wil len houden. Uit gesprekken met lei ders van de Katholieke Arbeidersbe weging, weten wij dat zij bereiebzijn de .aandacht van hun mensen ook op Vlissingen en Terneuzen te vestigen. Dat is wat anders dan de speculatie van de heer Van Riel op interné te genstellingen tussen N.-Brabant en Zeeland. Onze conclusie. De kansen zijn voor ons duidelijk gu/istig. Wij mogen on ze steden en dorpen, onze midden stand ambachten en winkels onze vervoersondernemingen, het in tellect dat graag in Zeeland wil blij ven met deze kansen gelukwensen. Het aantal mensen, dat de buitenge westen verder tot ontwikkeling wit zien komen, groeit. Alle politieke par tijen zijn van dezelfde gedachte, zo dat er geen partijnolitiek in het ge ding is. Er zijn echter in elke partij: enkele belangrijke uitzonderingen. Dat één exponent, heeft gesproken heeft onze ogen geopend. Zoals ieder, die ironiseert had hij „de lachers op zijn hand". De vraag wie het laatst lacht wordt evenwel op andere wijze beantwoord. Drs. M. C. VERBURG. Advertentie) Van Nelle bestellen Assistent-socioloog bij Stichting Zeeland benoemd. Bil de Stichting Zeeland voor Maat-' schappelijk en Cultureel Werk is tot assistent-socioloog benoemd drs. J. S. Rienks uit Bussum. De heer Rienks ontving zijn opleiding aan de ge meentelijke universiteit .te Bussum., Hij zal op 1 juni a.s. in dienst treden. Men zal zich herinneren, dat Provin ciale Staten in januari jl. gelden vo teerden voor de aanstelling van een tweede socioloog bij de Stichting Zee land in verband met de noodzakelijke uitbreiding der werkzaamheden het kader der Deltawerken. Burgemeester J. D. Jansen (rechts) verrichtte donderdagavond de officië le opening van de Gramito II" te 's Gravenpolder, waarna hij met de gedelegeerde van de Kon. Ned. Mid denstandsbond voor Zeeland, mr. D. Kluiver (midden) en de voorzitter van de plaatselijke middenstandsver eniging, de heer M. de Witte (links) een rondgang over de tentoonstelling maakte. (Foto P.Z C' G.M. den Herder gaat met pensioen. Administrateur van Gasthuis te Goes. De administrateur van het ziekenhuis „Oostwal" te Goes, de heer G. M. den Herder, gaat met ingang van I juni a.s. met pensioen in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Meer dan 23 jaar heeft de heer Den Herder de administratie van dit zie kenhuis gevoerd, eerst geheel alleen en later met een staf van vier man personeel. De heer Den Herder werd in 1813 in Goes geboren, waar hij de toenmalige in Goes gevestigde opleiding voor on derwijzer volgde. In 1913 vertrok hij naar zijn eerste standplaats Nieu- werkerk aan de IJsel. Het volgende jaar werd hii in Gouda benoemd en in 1915 stond hij als tijdelijk onder wijzer voor de klas in Wemeldinge. In 1916 volgde zijn benoeming tot tij delijk onderwijzer aan de openbare lagere school A aan de Beestenmarkt te Goes, maar een jaar later keerde hij het onderwijs voorgoed de rug toe. De heer Den Herder ging in de zaak bij zijn vader, die een grossierderij had. In 1935 aanvaardde hij een be noeming tot administrateur van het ziekenhuis Oostwal. De scheidende administrateur heeft voorts in het verenigingsleven ver schillende functies bekleed. Geduren de een tiental jaren was hij penning meester van de middenstandsvereni ging „Handelsbelangen" te Goes, ter wijl hij ook ruim 32 jaar lid van de vrijwillige brandweer is geweest. Van Nelle bestellen Kustvaarder op Vlissingse havendam aan de grond. De Nederlandse kustvaarder „Castor" uit Groningen is gisteravond op de oostelijke havendam van de buiten haven te Vlissingen gelopen. Het schip (199 br. reg. ton) was met een lading aardappelen op weg van Hans- weert naar Londen. Het schip is in de afgelopen nacht omstreeks half drie op eigen kracht vlot gekomen. Geslaagd De heer R. de Koster te Heinkens- zand slaagde te Breda voor gemeen te-administratie I. IS NOG TO HÉÉRLIJK JONG, ZO ÉCHT BEN BLAD VAN DtZK TUD Dit is^het^geheim waarom 41 wat jong is en rich jong voelt onweerstaanbaar aangetrokken wordt door dit fleurige met zijn hartverwarmende gezelligheid. komende weken een. extr* MARGRIET met b.nr rerro.ende mboadl Allien MARGRIET k.n »ót..I bieden.w.nt-MARORIKT m v.rrewet het groot.te bUd enn NederUo*. AFSCHEID TE SOUBURG Mej. Van der Harst diende chr. onderwijs 43 jaar Mejuffrouw C. van der Harst uit Vlissingen, die het christelijk onder wijs te Souburg gedurende 43 jaar als onderwijzeres heeft gediend, is bij haar officiële afscheid donder dagmorgen in het verenigingsgebouw „Rehoboth" onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Mej. Van der Harst, die de pensioenge rechtigde leeftijd heeft bereikt, zal tot het einde van dit schooljaar in functie blijven. De versierselen van deze onderscheiding werden haar in tegenwoordigheid van alle 278 kin deren van de Julianaschool, door burgemeester A. H. S. Stemerding op de borst gespeld. De kinderen brachten de scheiden de onderwijzeres een zang- en bloe menhulde en boden haar tevens een geschenk aan, in de vorm van een vijfdelig verlichtingsarmatuur. Ook van diverse andere zijden mocht mej. Van der Harst bloemen en geschen ken in ontvangst nemen. In zijn toespraak zei burgemeester Stemerding o.m.: „Wij weten dat het voor U altijd een feest was, de kin deren te onderwijzen. Nu wordt U (Advertentie) Van Nelle bestellen JAARVERGADERING TE MIDDELBURG Bijna 17 miljoen kg melk verwerkt Voor de coöperatieve melkinrichting en zuivelfabriek „Walcheren" te Middelburg is 1957 een belangrijk jaar geweest, omdat datgene werke lijkheid werd dat altijd de winst en het doel van de vereniging geweest is, namelijk de vereniging van alle VValcberse melkveehouders in één zuiveleooperatie. Teneinde daartoe te geraken werd een overeenkomst gesloten met de Kon. N.V. Hollandia te Vlaardingen, die onder meer in Vlissingen en in Goes een zuivelfa briek exploiteerde. Ook de boeren stand zal 1957 niet licht vergeten. De vele en langdurige regens in het na- Van Nelle bestellen jaar maakten het in meerdere delen van ons land noodzakelijk het vee vroegtijdig op stal te zetten. Ook de zul volprijzen brokkelden meer en meer af. Deze gegevens zijn ontleend aan het jaarverslag over 1957, dat tijdens de algemene vergadering, die onder vorzitterschap van de heer S. monse en in de sociëteit „De Verge noeging" te Middelburg gehouden is, aan de orde kwam. Tijdens deze ver gadering waren 91 leden aanwezig. Uit het jaarverslag blijkt voorts, dat 16.850.947 kg melk verwerkt werden met een gemiddeld vetgehalte van 3.815 procent, waarvoor met inbe grip van de toeslagen uit Zulvelfonds en bijpassing garantieprijs 5.146.883 gulden uitbetaald werd. Bijgekocht werden 3.196.322 kg melk, 81.387 kg boter en 10.000 kg verstuivingspoe der. Geproduceerd werden 231.530 kg boter en 87.225 kg melkpoeder. Een der melkveehouders leverde 2672 kg room. Bij de boterkeuringen van de B.Z. B. waar regelmatig iedere 14 da gen moet worden ingezonden, werd wederom een zilveren me daille behaald. Alle boter en melkpoeder mocht van het ex- portmerk worden voorzien. Van de boter, die in de koelhuizen was opgeslagen, werd de volle 100 procent in de exportklas ge plaatst. In 1957 werd als gevolg van de rui me kaspositie 40 procent vun het le- denkapitaal aan de leden uitbetaald. Het aantal leden bedraagt thans 839, terwijl er nog 78 melkleveranciers zijn, die geen lid zijn, maar hun melk op 3-jarig contract leveren. De ba- lanswaarae der gebouwen en inven taris bedraagt f 294.300, nadat dit jaar 68.800 was afgeschreven. De reserverekening is bijna 206.000. Aan onkosten werd betaald 870.988, waarvan de voornaamste posten zijn: salarissen en sociale lasten 239.759, brandstoffen, gas, water en elektri citeit 116.786 en melkaanvoerkos- ten 189.778. De rekening en ver antwoording over 1957 werden zon der hoofdelijke stemming goedge keurd. De directeur der zuivelfabriek, de lieer M. A. van Varik Jzn, stond voorts uitvoerig stil bij de huidige regelingen, teneinde de ingewikkel de prijsregelingen ook voor de min der ingewijden beter begrijpelijk te maken emeritusDat betekent „uitge diend" en dat klinkt niet zo leuk. Want U bent nog dezelfde als toen U 64 was, ja toen U 24 wasAls men 65 wordt mej. Van der Harst vierde gisteren deze verjaardag moet men weg. Dat is een wet, daar hebben we ons in te schikken. Er is echter een groot gebrek aan onderwijs krachten. Toch moeten zij, die nog flink zijn, weg bij 65 jaar. Dat klopt eigenlijk nie." Burgemeester Stemerding vond dit temeer onjuist, omdat het pensioen fonds met een tekort van vier mil jard worsteltDe heer Stemer ding vervolgde: ,Gij laat een herinne ring achter in de school. Wij zullen met waardering en dankbaarheid aan uw werk terugdenken. U hebt niet alleen generaties met het geven van onderwijs gediend, U hebt de kinde ren ook opgevoed'. Tevoren was de huldigingsbijeen komst geopend door de voorzitter van de vereniging Christelijk Volks onderwijs te Souburg, de heer W. Sinke. Deze stipte aan, dat mej. Van der Harst het onderwijs gedurende al die Jaren uit liefde heeft gediend; Ja ren, waarin zij de Julianaschool zag groeien. „Uw werk zij ons een voor beeld", besloot de heer Sinke. Hij bood de scheidende onderwijze res een tas aan. Na burgemester Stemerding spra ken nog de heer C. W. de Visser, als voorzitter van de Contactcommissie en als oud-leerling; de heer C. Koo- man namens de collega's van de Christelijke Kweekschool uit Middel burg deze dankte mej. Van der Harst voor de wijze, waarop zij heeft meegewerkt aan de vorming van de kwekelingen ds. Tj. Haitjema, namens de hervormde gemeente van Souburg en de heer J. Deij, hoofd van de Julianaschool. De heer Deij i e kinderen een bracht spreker de gelukwensen van het personeel van de Julianaschool over, namens welke .groep" de heer Deij tenslotte nog een tweetal fraaie geschenken overhandigde. Raad voor de Scheepvaart Kapitein van de „Corale" werd straf opgelegd. De 26-jarige kapitein T. T. uit Utrecht van liet in.s. „Corale", dat op 5 november van het vorige jaar op de rede van Vlissingen in aan varing is gekomen met het Russi sche s.s. „Nikolai Bauman", is door de raad voor de scheepvaart gestraft met het ontnemen van de bevoegd heid om als kapitein te varen op zee schepen voor de tijd van twee weken. De „Corale" is na de aanvaring ge zonken. De raad is van oordeel dat geen van beide schepen volgens de ver plichtingen hebben gehandeld, maar dat de schuld van de „Corale" het grootst is. „Op de brug van dit schip is niet de normale oplettendheid ge toond, die verwacht mag worden op een schip, dat tussen vele andere vaart. Men had gedurende de drie vier minuten voor de aanvaring niet alleen naar bakboord moeten blijven letten op de scheepvaart, spe ciaal op het varende Russische schip aan stuurboord. De „Corale" Is niet tijdig uitgeweken", zo zegt de raad. (Advertentie) Van .Nelle bestellen Middelburg: Electro: „Serenade" 7 en 9.15 uur, 14 jaar. Schouwburg: .Blan ke slavinnen", 8 uur, 18 jaar. Vlissingen Alhambra: „Hyena's van de grote weg", 7 en 9 uur. 18 jaar. Luxor: „Bonjour Trlstesse", 8 uur, 18 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2