GOESE HERVORMDE GEMEENTE NAM AFSCHEID VAN DS. ODÉ WALCHEREN ZUID-BEVELAND EXPOSITIE VAN MIDDENSTAND VAN 's-GRAVENPOLDER OPEN VRIJDAG 9 MEI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 7 HARTELIJKE HULDIGING Televisietoestel aangeboden De hervormde gemeente van Goes heeft de vorige maand met emeritaat gegane predikant, ds. A. W. M. Odé, een hartelijk afscheid bereid. Tiental len gemeenteleden hebben donderdag avond van de gelegenheid gebruik ge maakt afscheid te nemen van deze nestor der Goese hervormde predi kanten. Later op de avond was er in de christelijke kleuterschool aan de Blekerstraat een bijeenkomst met de leden van de kerkeraad, verschil lende besturen en commissies, waarin ds. Odé zitting heeft gehad, alsmede tal van andere belangstellenden. Ds. Odé en zijn echtgenote mochten als blijk van waardering voor het vele en goede werk dat zij in de gemeente hebben verricht, een televisietoestel in ontvangst nemen. In de besloten kring sprak de voor zitter van de kerkeraad, ds. W. Coen- raad, na het zingen van gezang 132 vers 1 en 2, een kort begroetings woord. Verheugd toonde de predikant zich over de grote belangstelling van de zijde der gemeenteleden. In een geestig speechje richtte de oudste van de beide Goese hervormde predikanten, ds. C. Metselaar, zich vervolgens tot ds. Odé. die hij dank en hulae bracht voor zijn collegialiteit en vriendschap. „Het was goed om Burgerlijke stand RITTHEM. Getrouwd: C. J. Flipse, 26 j. en J. G. Hamelink, 21 j. L. Walraven, 28 J. en S. Maas, 21 j. SINT-LAURENS. Bevallen: S. KooleHuibregtse, z. W. Gnequierre—Gillissen, d. Getrouwd: C. P. Meljers, 22 J. en T. A. van Doorn, 21 J. NW- EN ST. JOOSLAND. Bevallen: M. Lous—Joosse, z. .T. Joos- ze—Antheunisse, z. Getrouwd: W. Joosse, 26 j. en G, van Eenennaam, 20 j. S. C. Dees, 24 j. en C. M. PleJJte, 23 J. Overleden: J. Baas, 3S J. M. Goverse, 84 J., weduwe van J. Mesu. DOMBURG. Bevallen: 1*. Passenler—Jongepler, z. C. van Zweeden—Francke, z. Ondertrouwd: J. J. Sturm, 23 J. en A. Louw», 22 J. Getrouwd:, C. Provoost, 19 j. en E. Minderhout, 16 j. ARNEMU1DEN. Bevallen: N. J. van de Ketterij—Goet- heer, d. C. van Belzen—Van Belzen, z. w. Marteljn—Schravemade, d. N. Dlele- man—Wisse, z. Getrouwd: K. van Belzen, 21 J. en M. van Hemert, 21 J. G. van Belzen, 30 J. en T. van Belzen, 19 J. J. G. de Voogd, 27 J. en N. van Belzen, 22 J. w. van de Ketterij, 24 J. en T. Meerman, 20 J. J. van Belzen, 22 J. en A. Meerman, 20 j. OOST- EN WEST-SOUBURG Bevallen C. A. Wubben-van Roon z; R. Barentsen-de Koning z; I. Kuljper- v. d. Star d; P. DIJkhulzen-Tilroe z; A. J. Bakker-de Visser z.; A. G. v. d. Pcljl- Oppeneer d. Getrouwd: A. Coppejans 21 Jaar en N. Wisse 21 Jaar. OOSTKAPELLE Bevallen: S. Jobse-Louwerse z; D. Rle- mens-Dekker d; C. Vos-Louwerse d; E. Brand-De Feijter z. Getrouwd: L. Traas 33 jaar en L. Francke 34 Jaar. VEERE Bevallen: M. L. Meljers-Sturm z. Getrouwd: P. Matthijsse 37 jaar en C. J. de Punder 28 jaar. Overleden: M. S. Oosterling 49 Jaar echtgenote van J. c. van de Sande. AAGTEKERKE Bevallen: J. Maljaars-Melse z; J. de Vlsser-Poppe z. Getrouwd: C. de Voogd 24 Jaar en M. Vos 23 Jaar; A. de Visser 24 jaar en A. Verhage 23 Jaar: P. Blrza 24 jaar en C. Moena 21 jaar. OUDELANDE Bevallen: M. A. Qlnten-Schouwenaar d. Getrouwd: P. K. Nagtzaam 32 Jaar en A. M. Drljdljk 31 Jaar. ELLEWOUTSDIJK Bevallen: L. G. Reiff-Nagelkerken z; H. J. Baart-Koole d. Getrouwd: R. Nutterts 44 jaar en J. M. Oele 30 jaar. RILLAND BATH. Bevallen: c. Engelaar—Van den Boom, d,; A. M. Pauwels—Neve, d.; K, T. de Goffau—Van Iwaarden, d.; E. A, Hack— De Feijter, z. Getrouwd: J. T. W. van den Branden, 24 J. en J. T. G. J. Langenberg, 23 j.; C. J. Schaap, 25 J. en J. J. van Hoorn, 23 j. De collecte voor de gezamenlijke mi litaire fondsen bracht te Krabbcndij- ke 41.77 op. De collecten in dc Nederlands her vormde kerk te Driewegen-Ovezande voor de Kerkedag te Kloetinge bracht 39.15 op. Dc Emmabloemcollecte heeft Koudekerke f 89,36 opgebracht. De Emmabloem-collecte bracht Blggckerke 27.09 op. Marktberichten VISMIJN VEERE. Aangevoerd: 688 kg exportgarnalen 226 —248; 36 kg schar 19—34; 324 kg bot 16— 26: 130 kg tong 178—215; 68 kg rog 39—46: 16 kg wijting 35—36: 1 kg griep 1.33: 31 kg doorgedraaide vis. GRAANMARKT ST.-MAARTENSD1.JK 8 mei. Tarwe 28—29. Gerst 23—28. Haver 25—28. Kleine erwten 30—37. Schokkers 45—60. Bruine bonen 45—70. Koolzaad 38— 40. Maanzaad lis180. aan Uw zijde de belangen van deze gemeente te dienen", zo zeide hij. Namens wijk I de vroegere wijk van ds Odé met circa 2500 3000 Ïemeenteleden voerde wethouder J. van Melle het woord, die er aan herinnerde, dat de scheidende predi kant een moeilijke, doch ook geluk kige tijd in Goes heeft gehad. Hij dankte ds. Odé voor al hetgeen hij in de afgelopen twintig jaar voor de ge meenteleden en hun gezinnen beeft gedaan. „Niets was U ooit teveel; altijd stond U klaar om een troos tend woord te spreken tot degenen die het moeilijk hadden", alus de heer Van Melle. Namens de kerkelijke hervormde gemeente van Goes, de kerkeraad en de kerkvoogdij bood hij ds. Odé een televisietoestel aan. Als laatste sprak de voorzitter van do hervormde schoolvereniging, de heer C. van Zweden, woorden van dank tot ds. Odé. Hij verklaarde, dat het schoolbestuur de herinne ring levendig houdt aan oud-voor zitter ds. Odé, die anderhalf jaar geleden de voorzittershamer neer legde. Tenslotte sprak ds. Odé een dank woord. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van gezang 270 vers 1. CADZAND Nummering kandidatenlijsten De nummering van de kandidaten lijsten voor de gemeenteraadsverkie zingen te Cadzand is als volgt: num mer 1 Partij van de Arbeid I. v. Houte; 2 Lijst B. Steenhart; 3 Lijst J. Kools; 4 Lijst I. de Hullu. Postzegelclub vergaderde Tijdens de maandelijkse bijeen komst van de postzegelclub „Het land van Cadzand", hield de voor zitter, de heer J. de Best uit Oost burg een causerie over Israël en de filatelistische uitgaven van dat land Eerst besprak hij aan de hand van een aantal diapositieven en daarna, ook door middel van een filmstrook, de verzamelmogelijkheden. Ook van de zijde der Oostburgse jeugdver- zamelaars bleek grote belangstelling te bestaan. De heren J. de Best en H. Bouwer zullen de vereniging op de jaarvergadering van Filatelica vertegenwoordigen. VOGELWAARDE Succes met wedvlucht Tijdens wedstrijden, georganiseerd door de plaatselijke duivensociëteit te Boschkapelle (gem. Vogelwaarde), boekte de plaatselijke duiven-„crack" de heer J. Bogaert zijn eerste succes in dit seizoen. Met zijn in serie vlie gende duiven in een wedstrijd naar Arras Wist hij beslag te leggen op een extra-prijs, een herenrijwiel. Een hoopgevend begin voor het nog maar pas begonnen seizoen. VLISSINGEN Jaarvergadering Stichting Diaconessenarbeid Vlissingen De Stichting Diaconessenarbeid Vlissingen, afdeling van het Oranje- Groene Kruis, hield gisteravond haar jaarvergadering ln de Noorderkapel. De voorzitter, ds. J. Kwast, opende met schriftlezing en gebed, en sprak in zijn welkomstwoord zijn blijdschap uit over de grote opkomst. „Wij wil len het werk voor het Oranje-Groene Kruis verrichten in opdracht van Christus, de Barmhartige Samari taan". De waarnemend secretaris, de heer A. Leenhouts, bracht het jaarverslag uit. De beide wijkzusters legden in 1957 totaal 11.028 bezoeken af, te we ten 10.722 voor wijkverpleging, 238 voor t.b.c.-bestrijding, 39 voor reu mabestrijding en 29 voor prenatale zorg. Het aantal afgegeven verple- gingsartikelen bedroeg 792. Op 1 januari 1957 waren 1573 gezinnen In geschreven, op 31 december bedroeg dit aantal 1744. De financiële toestand was bevredi gend. Het aantal verplegingsartikelen kon worden aangevuld. In de verhou ding tot de andere kruisverenigingen kwam geen verandering. Een verzoek aan het bestuur om ingeschakeld te worden in de werkzaamheden op het consultatiebureau voor zuigelingen werd afgewezen. Het oprichten van een eigen consultatiebureau blijkt hierdoor zeer noodzakelijk, aldus ein digt de secretaris het jaarverslag. Het financieel verslag gaf in ont vangsten een bedrag aan van 24.626,84, in uitgaven 20.747,98, batig saldo 3878,86. Hieronder is ech ter begrepen een door het rijk nog toegestane subsidie over 1955 van 5537, zodat er feitelijk nog een na delig saldo bestaat. In dit verband wees de voorzitter er op, dat de toe stand financieel nog niet rooskleurig is. Uit de vergadering werd voorge steld, de contributie te verhogen, doch de voorzitter meende, dat dit, indien mogelijk, in overleg met andere kruisverenigingen zal moeten ge schieden. De begroting voor 1958 werd vast gesteld in ontvangsten en uitgaven op 19.050. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren ds. J. Kwast en B. Verhey. In de vacature van mevr. L. van Dammele Feber werd ge kozen mevr. HolthuisVan den Broek en in die van de heer W. de Wolf, de heer G. M. Prins. Na afdoening der huishoudelijke zaken werd vertoond de film over „Reumabestrijding", ingeleid door zuster G. M. Kloet, districtsverpleeg ster van de stichting Reumabestrij ding in Zeeland. Jaarvergadering E.H.B.O. De afdeling Vlissingen van de Ko ninklijke Nederlandse vereniging voor E.H.B.O. hield onder voorzitter schap van de heer J. J. de Kok haar 22ste jaarvergadering. In zijn openingswoord heette de voorzitter het erelid en de oud-voorzitter de heer C. Vader hartelijk welkom. Uit het jaarverslag van ae secretaris, de heer J, Vader, bleek, dat de vereniging in het afgelopen jaar veel naar buiten was opgetreden. De strandpost op liet badsliund was regelmatig bezet; ter wijl bij de viering van de „De Ruy- terfeesten" het bestuur en de leden veel werk hebben verzet. Op 31 de cember 1957 bedroeg het aantal le den 141. De aftredende bestuursleden, de heren M. J. C. Huissoon en J. van Ekeren, werden bij acclamatie her benoemd. In dc vacature van de hoer J. Vader, die wegens vertrek uit Vlissingen niet herkiesbaar was, werd mejufl.ouw M. A. Kloeg gekozen. De voorzitter dankte vervolgens de heer Vader voor het werk, dat hij voor dc vereniging verricht hoeft, en bood hem al aan denken een boek aan. In dc kascontrolccommissic werden de heren S. dc Jong en J. A. Geldof be noemd. On voorstel van het bestuur werd een diplomacommissie ingesteld, waarin namens het bestuur de heer W. L. Hirdes zitting heeft; als lid werden benoemd mevrouw v d. Heijden-Kindt en de heer N. Kerkho- ve. Hierna volgde de bespreking van de agenda voor de districtsvergade ring, die op 9 mei te Goes wordt ge houden. Als afgevaardigde werden benoemd mevrouw Mallie-v. d. Grijp en de heren J. J. de Kok en J. Mar ti jn. De voorzitter deelde verder nog mede, dat nu reeds enige aanvragen voor huloverlening bij te organiseren wedstr'iden zijn binnengekomen. Gevonden voorwerpen Aan het Vlissingse politiebureau zijn de volgende gevonden voorwer pen gedeponeerd of aangegeven: en kele rijwielen en autopeds, heren en dameshandschoenen, bruine kin derschoenen, kinderzonnebril, regen pijp, C.J.M.V.-speldje, alpinomuts, zwarte fuwelen ceintuur, blauwe want, dop van benzinetank, gym- nasetiekschoenen, muntbiljet, strand- broek, speldje „St. Cecilia", gehaak te dameshandschoenen, houten pijp, draagmedaille, kinderportemonnee, herenschoen, map met studieboeken, zonnebril, kinderschoentje, lange huissleutel, badhanddoek met zwem broek, lipsslcutel, afsluiter van fo- toteoestel, damespolshorloge, arm- and, pet, vulpen, een paar voetbal schoenen, herenhoed, regenjas, zwarte gymbroek. MELISKERKE Propaganda-avond „Door de Eeuwen Trouw" De stichting „Door de Eeuwen Trouw" hiela in „Ons Huis" te Me- liskerke een propaganda-avond. Na het openingswoord van burgemeester G. A. A. Adelaar sprak de secretaris penningmeester van de stichting, de heer G. Buiten, over „Het probleem van Ambon, het recht en de trouw van de Ambonezen". De redering had de Ambonezen naar Nieuw-Guinea moeten laten eaan, aldus de heer Bui ten. De heer Lilioalv kamnleider van het Ambonezen-woonoord te Souburg sprak vervoleens over het onrecht, dat het volk der Zuid-Molukken is aangedaan. Hierna werden lichtbeel den over de Zuid-Molukken vertoond. Deze bijeenkomst, waaraan de zang vereniging „Con Amore" haar mede werking verleende, werd gesloten door ds. M. E. van Heeren. Pastoor F. S. Wolff nam afscheid van Lewedorp. Pastoor F. S. Wolff van Lewedorp lieeft donderdagavond afscheid geno men van zijn parochie in verband met zijn benoeming in Kruisland. Verte genwoordigers van diverse verenigin gen en organisaties en leden van de parochie boden de heer Wolff een mooie afscheidsavond aan in de zaal van de heer Van den Dries. De voorzitter van het kerkbestuur, de heer J. de Jonge, sprak een wel komstwoord waarna hij zich tot pas toor Wolff richtte. De heer De Jonge memoreerde wat in de afgelopen acht en een half jaar, die de pastoor in Le wedorp doorbracht, is gebeurd. Als blijk van waardering werd de pastoor vervolgens de opbrengst van een inza meling in de gemeente aangeboden, namelijk 519,79. Vervolgens werd de pastoor toege sproken door de voorzitter van het Êarochieel armbestuur de heer C. de laar, door de heren J. Boonman na mens de N.C.B. en het schoolbestuur, N. Nagelkerke namens de midden standsvereniging „De Hanze", P. Ars namens de plaatselijke Kajottersbe- weging en namens het districtsbe- stuur der KA..J., waarvan de heer Wolff vele jaren districtsaalmoezenier is geweest in het dekenaat Middel burg, J. Uytterhoeve namens het zangkoor, hoofdonderwijzer Pleters namens het onderwijzend personeel en de leerlingen, A. C. de Kooning na mens de K.A.B., V. Verdonk namens de K.V.P., C. Vermeulen namens de Katholieke Actie, J. de Kooning na mens voetbalvereniging „Lebo" en burgemeester D. M. Vermet van 's-Heer Arendskerke namens het ge meentebestuur. Allen dankten de pas toor voor de wijze, waarop hij ieders belangen behartigde. Tot slot maakten allen van de gele genheid gebruik om persoonlijk af scheid te nemen van de pastoor. Nieuwste aanwinsten openbare leeszaal. In de openbare leeszaal en biblio theek te Middelburg zijn de volgende nieuwe aanwinsten te verkrijgen: Dekker, Het andere; Eehout, De zon derlinge avonturen van meneer Pea cock; Ferwerda-Van den Berg, Nie mand is alleen; Graaf f, De, De man uit de boerenhemel; Pronk, De geld schieter en De zoon en zijn moeder; Risseeuw, Anneke Jans; Romyn, De weg, die wij gaan; Spiekman, 't Gaat mis met Christa; Verburg, Groeten uit Zuid-Afrika; Zandstra, Het sim pele geluk; Abrahams, Mijn volk roept om vrijheid!; Baroja, De on rust van Shanti Andia; Byrd, Onster felijke koningin; Chilton, Sprong in het heelal; de rode planeet; Gheor- ghiu, Pilatus aan de Donau; Heyer, De weerspannige weduwe; Huël, Een vruchtboom is Jozef; Kastner, Klein grensverkeer; Maass, Heerser zonder kroon; Monsarrat, De geschiedenis van Esther Costello; Sagan, Binnen een maand, binnen een jaar: Shute. Gebed voor een vrouw; Steggerda, Elke dag is nieuw; Wiseman, Het of fer; Goudge, The white witch; Ben- ser, Wij fotograferen in kleur; For rest, Interpol; Hendriks, Nederland se synoniemen; Jager, Uw wil ge schiede; Jungk, De toekomst is reeds begonnen; Oorschot, Adrie van, en G. van Oorschot, Spelenderwijs. GOES Vrouw in Goes kwam onder achterwielen van auto Tengevolge van een val van haar fiets kwam de weduwe C. M. te Goes woensdagmiddag omstreeks 3 uur met haar rijwiel onder de achter wielen van een auto, bestuurd door H. van G. uit Den Bosch. Met in wendige kneuzingen werd de vrouw naar het ziekenhuis Oost wal overge bracht. Het ongeluk gebeurde toen mevrouw M. tijdens het nemen van de bocht BeestenmarktNieuwstraat met de trappers van haar fiets het trottoir raakte. Aanwinsten Openbare leeszaal en bibliotheek Het boekenbezit van de openbare leeszaal en bibliotheek te Goes is aangevuld met de volgende werken: Ammers-Küller, van. Drie gouden dochters; Bromfield, Vreemd gebeu ren; Carlier, De zondagsslepers; Gent, van. Spionnen in het web; Groothedde, Licht zonder schaduw; Hackett, De golven beukten en Reu zen van karton; Horst, van der, Be halve jij en ik; Huijsman-Griep, Zeeuwse vertelseltjes; Konsalik, Dok ter van Stalingrad; Maurier, du, De tragische carrière van Lawrence Vane, pianiste; Mons, Een meisje verdwijnt en De vreemde gebeurte nissen op Huguemont; Mulisch, De versierde mens; Pritzke, Dokter on der de Bedoeïnen; Rasmussen, De hemel beware ons; Rees, van: Lucky Joseph; Sandstrom, De vroedvrouw van Pont-Clery; Vaszary, Monpti; Weeks, Kloppen en op antwoord wachten; White, Het geheim van zuster Ann; Waterink, Brieven aan jonge mensen; Lisieux, Mijn roeping is de liefde; Romein-Verschoor, Spe len met de tijd; Klatter, De wondere wereld van Nijl tot Eufraat; Geers, Van het barokke leven; Wouters. De Indianen vroeger en nu; Brom, Oor woud zonder genade; Knorr, Dwars door de Sahara; Snijders en Beyers. Jeugd, school en beroep; Compton, Verbijsterende krachten; Cocteau, Thomas l'imposteur; Green. Mont- Cinère; Proust, Jean Santeuil, 3 din.; Greene. The third man. and The fal len Idol; Schaper, Die letzte Welt. KRUININGEN Zangconcours Zaterdag a.s. zal in het dorpshuis te Kruiningen een zangconcours wor den gehouden van de bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen. Hieraan nemen achttien koren deel. De heer A. de Braai uit Arnhem is het enige jurylid. KLOETINGE Eindles E.H.B.O.-cursus De E.H.B.O.-afdeling te Kloetinge organiseerde tijdens de afgelopen winter een cursus, die werd gegeven door dokter K. H. Wouda en zuster M. Bossert. In het wijkgebouw van het Groene Kruis werd een eindles gegeven, waarbij dokter C. Griep uit Goes een examen afnam. De heer Griep wenste na afloop de geslaag den geluk, waarna de heer H. van Dalen namens de afdeling de cursus leiders bedankte. Ook de heer L. de Neef sprak woorden van dank tot de laatsten en overhandigde namens de cursisten zuster Bossert en dokter Wouda een klein geschenk als aan denken. De geslaagden zijn de da mes M. H. van de Linde, A. M. Ma- tena, E. Beye, J. P. la Grand, J. D. Beenhakker, P. Dalebout-de Bruine, L. de Neef en de heren L. de Neef, C. Daniëlse en J. E. Stadwijk. LEWEDORP Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „De Postduif" te Lewedorp hield een wed vlucht vanuit Noyon. Afstand 220 km. Snelheid le duif 1178 meter per minuut. De uitslag was als volgt: 1, 9 en 20 P. Vermeulen; 2 en 12 J. Rijk; 3 Ad. Driedijk; 4 en 5 C. Her mes; 6, 10 en 17 J. Buise; 7, 8, 14. 16 en 19 P. v. 't Westeinde; 11, 13 en 15 P. Pieters, 18 M. Koever. Aantal dui ven 85. WILHELMINADORP Bromfietser botste bij Goes tegen onbekend wielrijdster De bromfietser L. M. H. te Wil- helminadorp is dinsdagavond op het fietspad nabij het voetbalveld te Goes in botsing gekomen met een tot nu toe onbekend gebleven wiel rijdster. De man werd met vrij ern stige wonden in het ziekenhuis Oost- wal opgenomen. Het licht van het rijwiel van dc wielrijdster was uit gegaan en de bromfietser had dit niet opgemerkt. KRABBENDIJKE Expositie van email Door de stichting onderwijstentoon stellingen in samenwerking met de Koninklijke fabrieken Diepenbroek en Reigers N.V. Ulft werd in een lokaal van de gereformeerde school te Krab- bendijke een tentoonstelling gehouden van de emaillc-industrie voor alle schoolkinderen, die druk werd be zocht door de leerlingen met hun on derwijzers. Burgemeester J. D. Jansen sprak openingsrede uit. Donderdagavond heeft de burgemees ter van 's Gravenpolder, de heer J. D. Jansen, de „Gramlto II", de tweede door de afdeling 's Gravenpolder van de Koninklijke Nederlandse Midden standsbond georganiseerde tentoon stelling, officieel geopend. De heer Jansen deed dit met een toespraak, waarin hij memoreerde, dat de mid denstanders van 's Gravenpolder het na drie jaar wederom hebben ge waagd een tentoonstelling in te rich ten. Burgemeester Jansen toonde zich over dit initiatief zeer verheugd. Hij zeide, dat de middenstanders met de tijd moeten meegaan, niettegenstaan de dat de gemeente, waarin zij wo nen, klein is. Door deze initiatieven, DE „GRAMITO IV' HEINKENSZAND Badhuis Heinkenszand In het gemeentelijk badhuis te Heinkenszand werden in de maand april 667 baden genomen. Lezing voor N.C.V.B. De afdeling Heinkenszand van de Ned. Chr. Vrouwen Bond vergaderde onder leiding van mevr. W. Amesz- Franken in „Maranatha". Na de ge bruikelijke opening sprak mejuffr. Zwiep uit Kapelle over „De vrouw in de geschiedenis". Na de pauze werden vragen, die naar aanleiding van deze causerie waren gerezen, door de spreekster beantwoord. Tij dens deze vergadering werd tevens de nieuwe tweede presidente, mevrouw Heiner welkom geheten. „Jonge Kerk" bijeen De „Jonge Kerk" van Heinkenszand kwam onder voorzitterschap van ds. G. J. Amesz in de consistorie van de Nederlands hervormde kerk bijeen. In discussiegroepen werd het onder werp van deze bijeenkomst, naar aan leiding van Mattheus 28 1620, be handeld. Enige nieuwe leden werden tijdens deze samenkomst begroet. YERSEKE Uitslag openbare verkoping Notaris J. C. Kram heeft in hotel No- let te Yerseke èen verkoping van woonhuizen gehouden ten verzoeke van de erven Zuijdweg. Koop I: huis met tuin aan de Kerkhoekstraat, groot 2 90 c,a. Hoogste inschrijver en koper de heer A. Hollestelle voor 5555. Koop It en Hl huis met timmer manswerkplaats aan de Schotte, ko per de heer C. Paauwe te Kapelle- Biezelinge voor 3625. Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „De Noordster" te Yerseke hield een wed vlucht vanuit Vilvoorde, waaraan werd deelgenomen met 314 duiven. De uitslag was: 1 en 9 Joh. van Stee; 2 Jac. van Stee; 3 en 10 Joh. van Es; 4 en 6 E. Vermast;. 5 E. Th. Koete wij; 7 C. Vermast; 8 P. van Stee. KAPELLE C.J.M.V. vergadert samen met meisjesvereniging De C.J.M.V. „Obadja" en de meisjes vereniging „Tabitha" te Kapelle zul len voortaan eenmaal per veertien dagen een gecombineerde vergadering houden. De oorzaak van dit gecom bineerd vergaderen is gelegen in het feit, dat er bij de meisjesvereniging geen voldoende leiding meer is, om iedere week apart bijeen te komen. Wedvlucht Door de postduivenhoudersvereni ging „Oost West, Thuis Best" te Ka pelle werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Noyon. Er werd gevlogen met 138 oude duiven en de snelheid van de eerst aankomende duif bedroeg 1210,14 meter per mi nuut. De afstand van de vlucht be droeg 223 km. De uitslagen zijn: 1. P. I .Butler; 2. M. Pieterse; 3. J. C. Niisse: 4. en 7. P. D. de Boe; 5. G. Feleus; 6. J. H. C. Poleij; 8. M. J. Nelisse; 9. J. de Schipper; 10. B. Ridderhof. Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant der rijks politie te Kapelle zijn inlichtingen te bekomen over de volgende ge vonden voorwerpen: een fiets, een paar kousen en een aktetas inhou dende een paar handschoenen en een tekening. Bovendien is een hond ge vonden. KATTENDIJKE Ouderavond o.l. school Maandagavond werd te Kattendijke een ouderavond van de openbare la gere school gehouden. Eerst werd het werk van de schoolkinderen in de school bezichtigd, waarbij de ouders in de gelegenheid waren vragen te stellen aan het onderwijzend perso neel. Na de bezichtiging trok men naar het Blokhuis te Kattendijke, waar de heer W. M. Louwerse, hoofd van de school, een woord van welkom sprak en een overzicht gaf van de werkzaamheden, het leerlingaantal enz. Na de pauze werden er door leer lingen van de hoogste klassen toneel stukjes opgevoerd. Onder leiding van meester Zweedijk werden enkele nummertjes blokfluitspel door de leerlingen ten gehore gebracht. De aftredende leden van de oudercom missie, de heren J. Willemstein en A. Geluk werden bij acclamatie herko zen. Tot slot van de avond werd een film vertoond getiteld „het dorp", waarin het dorpsleven van de vroege morgen tot de late avond in beeld werd gebracht. Badhuis in april Gedurende de maand april werden in het gemeentelijk badhuis te Katten dijke 622 baden verstrekt. aldus de heer Jansen, kunnen deze zaken uitgroeien tot meer dan een „gewone" dorpszaak. „Mensen met initiatief, zijn goede burgers", zo be sloot hij, „ik wens de middenstanders toe, dat deze twee dagen zeer succes vol zullen zijn". Voordat hij de ten toonstelling voor geopend verklaarde, bracht hij dank aan de fa. Gebrs. Mol, die de ruimte een groot lood- sencomplex voor de inrichting van deze tentoonstelling beschikbaar stel de. Een dankwoord tot de gebr. Mol sprak ook de heer M. de Witte, voor zitter van de afdeling 's Gravenpolder van de K.N.M.B., die de burgemees ter had ingeleid. De gedelegeerde voor Zeeland van de KN.M.B., inr. D. Kluiver, bracht de gelukwensen van de afdeling Zeeland over en wenste de middenstanders van 's Graven polder geluk met de opzet van de ze tentoonstelling. Hij constateerde, dat 's Gravenpolder zich door dit initiatief tot de beste afdelingen van de K.N.M.B. mag re kenen. Ook bracht hij nog geluk wensen over van de landelijke voor zitter van de K.N.M.B., de heer P. G. van der Weele. Voorts spraken bij deze officiële ope ning nog de heer Joh. Mol. die na mens de fa. Gebr. Mol de middenstan ders op het terrein van de firma wel kom heette; de heer O. Tissing, oud voorzitter van de afdeling 's Graven polder der K.N.M.B. deze hoopte, dat het record van de „Gramito I", 1400 bezoekers, zal worden gebroken en de heer C. J. Huissoon, die als voorzitter van „Handelsbelangen" uit Kapelle feliciteerde. NISSE Groene Kruis vergaderde Deze week kwam het plaatselijke Groene Kruis te Nisse in haar jaar vergadering bijeen. Deze vergadering werd geleid en geopend door voorzit ter J. Slabbekoorde. De secretaris bracht een verslag uit over het jaar 1957. Met het verslag van de pen ningmeester bleek dat er een batig saldo was. Tot leden belast met het nazien van de rekening werden be noemd de heren G. Kramer en C. Ot- te Czn. De aftredende bestuursleden de heren J. Slabbekoorn en Iz. Jan sen werden herkozen. Het salaris van de bode J. Jansen zal met 25 wor den verhoogd. In de rondvraag wer den door enkele aanwezigen nog vra gen gedaan, die door de voorzitter werdén beantwoord. 's-HEER ARENDSKERKE Jonge Kerk bijeen De afdeling 's Heer Arendskerke van de „Jonge Kerk" hield onder voorzit terschap van de heer M. J. Geuze een vergadering in de consistorie-kamer. Op deze bijeenkomst sprak ds. F. J. Veltman van Colijnsplaat over het drama „Brand" van de Noorse schrij ver Hendrik Ibsen. Spreker zette in het kort de inhoud van het spel uit een en gaf daarna kritische opmer kingen ten aanzien van de levensbe schouwing, die in dit werk tot uiting komt. In het bijzonder kwam hierbij de vraag ter sprake in hoeverre de tegenwoordige mens zijn offer brengt als gelovige m.a.w. welke is de af stand tussen leven en leer. In de dis cussie kwamen nog enkele andere fa cetten van het toneelwerk naar voren. De heer G. Steenaard hield een dag sluiting. BORSSELE Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „De Scheldevliegers" tc Borssele or ganiseerde een wedvluc-htt vanuit Vil voorde, afst. 75 km. Uitslag 1, 5 en 9 gebr. Priester, 2, 3. 8. 11. 13. 19 en 22 M. Welleman; 4 en 7 F. Wal- hout; 6 P. Maat; 10, 15 cn 23 J. Duyn- kerke: 12, 16. 20, 24 cn 25 P. Deur- loo; 14 en 17 L. Janse; 18 J. Doene; 21 A. Rijk. ZEELAND SIRJANSLAND Uitwijkende auto reed te Sirjansland paal omver. Te Sirjansland heeft zich donder dagmiddag een auto-ongeluk voorge daan, waarbij alleen materiële scha de is ontstaan. Vanuit de richting Dreischor naderde omstreeks drie uur een personenauto, bestuurd door de heer A. van A. uit Noordgouwe. het dorpsplein. Vanaf dit plein wilde een bestuurder van een tractor met aan hangwagen. de heer W. van der M. uit Oosterland, in de richting Drei schor rijden. Van der M. zag de auto niet naderen en verleende geen voor rang. De chauffeur van de auto. die een aanrijding wilde voorkomen, week naar rechts uit en reed een paal van het bovengrondse elektriciteits net omver. De auto werd hierdoor aanzienlijk beschadigd Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. OUD-VOSSEMÊEP Oriëntatierit Het bestuur van de afdeling Oud- Vossemeer van de Bond voor Veilig Verkeer organiseert op zaterdag 17 mei a.s. een or'ënt">Merit, waaraan alle inwoners, oo liot-leden, kun nen deelnemen zijn twee par- coursen uitgezet unelijk 45 km voor auto's en nmtt bromfietsen De start om drie uu: Rijstenbil; de steeds met een minuut tussenruimte vertrekken. STAVENISSE Beplanting De Nederlandse Heide Maatschappij heeft te Stavenisse de Nieuwe Zuid- moerseweg, de Kerkweg en de weg door de Nieuwe Annapolder beplant. 29 km voor erstu deelnemer anal café J. L. volgende zullen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 23