BANISH BANISH Kamers van Koophandel bespraken nieuwe veertarieven Westerschelde Vijfenveertig jaar bij het onderwijs. GEEN CONCURRENTIESTRIJD MET ROTTERDAM OVER SL0E verdrijft roos MAX FACTOR'S Ds. S. P. de Roos benoemd te Rotterdam. DUITS OORLOGSSLACHTOFFER STAL GELD IN VLISSINGEN VERONTWAARDIGING OVER AFSCHAFFING VRIJE VEREN Veertigjarige Zeeuwse C.B.T.B. gaf jubileumboek uil. Veearts in Heinkenszand heeft ongewone inwoning. VRIJDAG 9 MEI 1958 PROVINCIALE ZEEUW 8 E COUR AN T4 S (Slot van pag. 1) grote veerboot, waartegenover de heffing van een redelijk veer tarief zou moeten staan. Dit redelijk tarief zou eerst aan vaard kunnen worden na de nodige verbetering van de veerdiensten, waardoor een overtocht zonder op onthoud gewaarborgd zou zijn. Ook wei-a met nadruk verzocht het beheer over de veerdiensten zodanig te reorganiseren, dat aan het pro vinciaal bestuur van Zeeland grotere zeggenschap zou worden verleend. Wachttijden De heer Horstmann constateerde, dat van een vlotte overtocht thans nog niet kan worden gesproken. Wel is op de twee grote veren het aantal achtergebleven auto's in 1957 terug gelopen ten opzichte van 1956 (Vlis- singenBreskens van 8 op 6% en PerkpolderKruiningen van 30 op 17%). De ingebruikneming van de nieuwe grote boot zal op het veer Vlissingen Breskens ongetwijfeld verruiming geven. Daarna kan een der grote boten van het veer Vlissingen—Breskens dienst doen op het vèer KruiningenPerk polder, zodat ook daar verruiming ontstaat. Spreker vreesde echter, dat ook wan neer de minister na het aanvaar den van de verhoging der veerta rieven toestemming zou geven voor de bouw van een tweede nieuwe boot, die in 1960 gereed zou zijn, toch nog lange wachttijden zullen voor komen. De reductie De minister wil nu per 1 juli a.s. de veertarieven verhogen. Gedeputeerde Staten hebben deze verhoging be sproken met o.a twee vertrouwens mannen van de Kamers van Koop handel. Deze vertrouwensmannen hebben er op aangedrongen voor het verkeer, dat veelvuldig van de veerdiensten gebruik moet maken vaartenboekjes uit te reiken met een belangrijke reductie, Een reductie van 50% op het enkele reis-tarief werd voor auto's noodzakelijk geacht, waarbij in het tarief voor het vervoermiddel tevens de overtocht voor de bestuur der begrepen zou moeten zijn. Voor Mei. G. J. M. de Hullu (Hoedekenskerke) met pensioen. werknemers (het gaat om ongeveer 500 personen) werden maandabon nementen ad. 3 voorgesteld, met fiets 4 of met motorrijwiel 6,50. Het tarief, dat Gedeputeerde Staten thans wilen vaststellen gaat minder ver. De kortingen van het regelmati ge vervoer variëren van 25 tot 40%. 'ot zover het inleidend woord van de voorzitter. Op een vraag van de heer A. J. Gcrmink deelde de voorzitter mede, dat de opbrengst van de nieuwe veer gelden zonder de reductie via vaar- boekjcs enz. op 3,3 miljoen gulden ;eschat kan worden. 5ij een reductie voor het regelmatige (inter-Zeeuwse) verkeer tot gemid deld 40% via de vaarboekjes, zou de opbrengst op 2,8 miljoen geschat kunnen worden. Spreker meent dat er wel ruimte Is voor een reductie tot 50%. Over Antwerpen De heer Horstmann verwachtte wel, dat door de tariefsverhoging het ver voer zal teruglopen. Voor Oost Zeeuwsch-Vlaanaeren zal de omweg over Antwerpen naar Holland iets meer kosten dan via het veer, maar men ontkomt dan aan de wachttij den bij het veer. De heer H. A. Collot d'Ecury bepleit ten de invoering van 20 vaarten-boek jes voor lichte vrachtauto's in plaats van 40 vaarten, zoals Ged. Staten willen. Spreker was voor een alge meen stelsel van boekjes voor 20 overvaarten. De voorzitter achtte het bezwaar niet groot en wees er op, dat de boek jes voor meer dan een auto kunnen worden gebruikt. Personenvervoer In dit verband merkte de heer Ger- mink op, dat de veerboekjes voor het personenvervoer wel gebonden zijn aan de houder en dat men dus voor een gezin van vijf personen ook vijf boekjes moet hebben. Spreker achtte dit onbillijk. Het zal voor de kleine man zeer bezwaarlijk zijn zoveel boekjes aan te schaffen. De héér C. Hoek achtte de nieuwe ta rieven voor personen en fietsen te hoog, waarop de voorzitter ant woordde, dat dit vraagstuk ongetwij feld in de zitting van de Provinciale Staten aan de orde zal komen, waar het meer thuishoort dan in een Ka mer van Koophandel. Wel hebben beide Kamers reeds be toogd, dat bij een verlaging van het Mej. G. J. M. de Hullu te Goes, on derwijzeres aan de openbare lagere school te Hoedekenskerke gaat eind deze maand het onderwijs verlaten. Het is geen gemakkelijke stap ge weest voor deze vriendelijke scnool- juffrouw, want in haar vijfenveertig jarige loopbaan bij het openbaar on derwijs heeft zij zich erg aan de school en „haar" kinderen gehecht. Vandaag 9 mei wordt mej. De Hullu, 65 jaar cn over enkele weken, om precies te zijn op vrijdag 30 mei a.s. neemt ze afscheid van haar leer- lingetjes, hun ouders en liet hoofd der school. Mej. De Hullu werd op 9 mei 1893 te St.-Laurens geboren, waar zij de lagere school bezocht. Op haar twaalf de jaar verhuisde het gezin De Hullu naar Goes. In deze gemeente bezocht de jarige de rijksnormaalschool en op 19 april 1912 behaalde zij haar akte. In de jaren die hierop volgden heeft mej. De Hullu verschillende stand plaatsen gehad: tijdelijk als onderwij zeres in Goes aan de openbare school aan de Beestenmarkt, als volontair op een school in de Ganzestad, waar na tenslotte in 1913 een benoeming in 's-Heer Abtskerke volgde. Meer dan 31 jaar heeft zij in deze gemeente de kinderen van de laagste klassen leren rekenen, lezen, schrijven enz. In 1934 kwam zij als tijdelijk onderwijzeres in Ouddorp op Goeree, maar enkele maanden later stond mej. Dc Hullu alweer in Zeeland voor de klas. Nu was haar standplaats Hoedekensker ke, waar zij tot nu toe aan dc openba re lagere school is verbonden. In de loop der jaren mede door de stich ting van een christelijke school in dit dorp is het aantal leerkrachten aan de school sterk ingekrompen. Momen teel is deze onderwijsinstelling een tweemansschool en na het vertrek van mej. De Hullu komt de hoofdonderwij zer, de heer H. Arendse, er alleen voor te staan. Het spreekt haast vanzelf, dat mej. De Hullu zich in de loop der jaren zeer vele vrienden in Hoedekenskerke heeft gemaakt. Het afscheid op 30 mei a s. zal dan ook beslist met ongemerkt voorbijgaan. tarief voor personenvervoer ook het tarief voor auto's enz. omlaag zou moeten. Op een vraag van de heer Meier lichtte de voorzitter nog toe, dat werknemers-abonnementen slechts verkrijgbaar zijn als de werknemer van het bedrijf gescheiden is door de Westerschelde. Provincie betaalt niet De heer J. H. Roose wilde weten in hoeverre de nieuwe tarieven een po ging zijn om „rond te komen". De heer A. S. de Jonge deelde mede, dat de tekorten op de veerdiensten teruggebracht moeten worden tot 2 miljoen per jaar. Aanvankelijk heeft men gedacht, dat de provincie daar aan 10% zou kunnen bijdragen. Dat kan echter niet en nu weigert de mi nister zeggenschap te geven aan een provincie, die niet in staat is om zelf bij te dragen. Toch is een vlotte ex ploitatie niet mogelijk als de pro vincie niet meer zeggenschap krijgt. Indien de toestand van vóór de oorlog kon worden hersteld zouden er veel minder moeilijkheden zijn. Voor de ooi-log deelde de provincie wel in het tekort. De heer L. J. van 't Westende be pleitte meer reductie voor personen vervoer en de heer W. Baars wilde invoering van eenvoudige knipkaar- ten. De heer J. H. Roose legde er de na druk op, dat in april 1959 als de re sultaten van de nieuwe tarieven met de minister worden besproken, vast gehouden dient te worden aan de va riabele vervoerskosten als basis. In aansluiting hierop uitte de voor zitter de vrees, dat de minister zal willen vasthouden aan een maximale rijksbijdrage van twee miljoen gulden en dat hij zo nodig een nieuwe ta riefsverhoging zal voorstellen. De heer C. F. van der Peyl meende, dat twee miljoen gulden een streef bedrag is en dat het rijk zo nodig wel meer zal geven. De heer H. A. Collot d'Ecury verzocht om frequenter- vaarten op het veer KruiningenPerkpolder, vooral op zaterdagavond. Na een bespreking van de vraag of de vrachtvervoerders de tariefsver hoging op de veren konden doorbe rekenen in de prijzen, besloten de beide Kamers niet op een eventuele doorberekening aan te dringen. De voorzitter formuleerde tenslotte een zevental conclusies van de bespre king, welke conclusie in een brief aan Gedep. Staten vervat zullen worden. KAMER VAN KOOPHANDEL ZEEUWSE EILANDEN Commissie bestudeert beheersvorm. De Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden kwam onder voor zitterschap van de heer C. A. Kam- meraad bijeen te Terneuzen. Behan deld werd de jaarrekening 1957, die na korte discussie werd goedgekeurd. Zij sluit met een batig saldo van 13.000. De heer J. Steutel bsprak het tarief van de busdienst, die ingesteld zal worden tussen Zierikzee en „De Val", als straks de provinciale veerboten gebruik zullen maken van de haven aan de Val. Het bleek, dat het tarief vrij hoog zal moeten zijn in verband met het geringe vervoer. De zaak zal de aandacht van de Kamer hebben. Dc heer C. Hoek informeerde naar de bemoeienis van de Kamer met het Sloeplan. De voorzitter en de heer K. van Everdingen zetten uiteen, dat er nog kort geleden een bespreking met Gedep. Staten is geweest. Aan de orde is thans alleen de uitbreiding Oud-redder Van der Klooster ter aarde besteld. Op de algemene begraafplaats te Colijnsplaat is donderdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer Marinus van der Kloos ter, die zaterdagnacht op 94-jarige leeftijd in het. rusthuis van «de Ned. hervormde diaconie was overleden. Van der Klooster, die o.a. drager was van de De Ruytermedaille, heeft tij dens zijn leven 181 schipbreukelingen gered, wier schip voor de kust van Schouwen in moeilijkheden was ge komen. De teraardebestelling werd o.a. bij gewoond door vertegenwoordigers van de Koninklijke Zuidhollandse Maatschappij tot Redding van Dren kelingen, een deputatie van de ge meenten BurghHaamstede en tal van bewoners van het rusthuis. De kist met het stoffelijk overschot was bedekt met de vlag van de reddings maatschappij. De schippers J. A. Min- neboo van dc reddingsboot uit Veere en W. van Seters van de reddings boot uit Hoek van Holland legden na mens de Koninklijke Z.-H. Mij. tot Redding van Drenkelingen een krans op het graf, terwijl er voorts nog een krans werd gelegd door de deputatie uit BurghHaamstede. Aan de groe ve voerde loco-burgemeester M. den Boer van Haamstede het woord. Hij schetste de overledene als een nobel mens. Een neef van de overledene, de heer H. W. van der Klooster, dank te voor de belangstelling. Tevoren was er in het rusthuis een rouwdienst gehouden, waarin ds. F. J. Veldman, Nederlands hervormd predikant te Colijnsplaat, voorging. COLLECTE De Emmabloem-collecte ten bate van de bestrijding der t.b.c. bracht te Kattenöijke en Wilhelminadorp een bedrag van 88.67 op. van de werf „De Schelde" cn de af sluiting van het Sloe in verband met de verhoging van de dijken. Het is de wens van de regering, dat alleen deze punten thans aan de orde ko men. Op een vraag van de heer J. H. Roose of er nog aan andere belangen wordt gedacht, antwoordde de heer Van Everdingen, dat er in dit opzicht geen bepaald plan voor het Sloe is. Geen besprekingen met andere in dustrieën of fabrieken zijn zover, dat daarvan iets op papier te brengen is. De heer Roose verwees naar de publi- katie van de heren Verburg en Snip over het Sloeplan. Indien voor dit Sloeplan gevochten moet worden, dan dient geheel Zeeland één te zijn. Ook de heer C. F. van der Peyl bepleitte het bundelen van alle krachten, voor al nu in de Eerste Kamer een aanval op het Sloeplan werd gedaan. De heer J. P. Berden is van Berlekom betoogde, dat men het niet moet zoe ken in concurrentie met Rotterdam. Dat zou volkomen verkeerd zijn. Wij moeten proberen een eigen bestaan en een eigen centrum te krijgen. Ook de Kamer dient zich op het standpunt te stellen, dat het niet om concurren tie gaat. De heer C. Hoek ziet evenmin heil in een concurrentiestrijd met Rot terdam. Wel moeten we tegenover de visie van de Randstad Holland on ze eigen visie stellen. Nadat de heer Van Everdingen nog had medegedeeld, dat in opdracht van Gedeputeerde Staten een commissie thans een beheersvorm voor het Sloe bestudeert, sloot de voorzitter de ver gadering. De derdejaars-leerlingen van de land- bouwhuishoudschool Juliana" te Zie rikzee hebben donderdag met zeer veel enthousiasme de fraaie tuin rond de school opgeknapt. Zij deden dit als onderdeel van de openbare les, die voor het eerst na de watersnoodramp van 195S weer werd gehouden. Foto P.Z.C.). Advertentie NIEUWE WETENSCHAPPELIJKE FORMULE REKENT AF MET ROOS EN H00FDJEUKI Roos? Hoofdjeuk? Voor u geen probleem meerl Banish verdrijft beide snel en voorgoed. Wég, die hinderlijke schilfertjes! Banish reinigt en verkwikt de hoofdhuid maakt de porién vrij geeft uw haar levenskrachtige soepelheid. Banish irriteert de huid niet BANISH had succei in 97.3*1 o van ernstige proef- gevallen. anti-roos preparaat van max Factor Hollywood Imp. Marfac N.V.. Hud destr. 5, X'd am Directeur van sociale instelling. Het bestuur van de vereniging „Ons Huis" te Rotterdam, een buurthuis met sterk uitgebouwd sociaal en cul tureel werk, heeft tot directeur be noemd ds. S. P. de Roos, predikant van de Nederlands Hervormde Ge meente te 's Heer Hendrikskinderen. Ds. De Roos, die sinds 1946 aan de gemeente van 's Heer Hendrikskinde ren is verbonden, is tevens muziekle raar aan het Goese lyceum. Zijn be noeming gaat in per 1 september a.s. Gedenkteken te Biervliet wordt deze zomer onthuld. Het comité „Gedenkteken Willem Beukelsz" te Biervliet is bijeen ge weest ter bespreking van de feeste lijkheden, die men bij de onthulling van het standbeeld voor Willem Beu kelsz. wil organiseren. Deze onthul ling zal vermoedelijk in augustus zijn, De vergadering, die onder leiding stond van burgemeester A. P. Kosten- se, besloot de besturen van de diverse plaatselijke verenigingen binnenkort bijeen te roepen om gezamenlijk een voorlopig feestprogramma op te stel len. Nutsbibliotheek in Zeeland. Uit het jaarverslag van de Nutsbi- bliotheken in Nederland blijkt, dat er in Zeeland 10 bibliotheken van het Nut zijn met een boekenbezit van 17.331 exemplaren. De grootste bi bliotheek bevindt zich in Vlissingen, waar 3250 banden staan. In vergelij king met de overige provincies in ons land slaat Zeeland hier een goed fi guur. POLITIERECHTER MIDDELBURG Schoonzuster gaf bruidsfoto met vodden mee. ONGETWIJFELD HEEFT ook de Duitser Wilhelm H. B. in zijn prille jeugdjaren een vrolijk en onbezorgd leventje gehad. B. is thans 32 jaar, maar sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog, toen hij dus een jaar of 14 was, heeft hij het leven gekend als één grote tragedie. Nog niaar pas op de technische school werd hij door Hitier gedwongen dienst te nemen bij de Kriegsmarine, terwijl zijn vader in een concentratiekamp opgesloten werd, omdat deze niet sympathiseerde met het nationaal-so- cialisme. Na de oorlog zwierf B. maanden door Oost-Duitsland, vluchtte via Berlijn naar West-Duitsland, hervatte zijn zwerftocht door Oosten rijk en Frankrijk en kwam zo enige tijd geleden in Nederland terecht. Geen koek en ei Donderdagmiddag stond deze 32- jarige jongeman voor de Middel burgse politierechter. In de Vlis- singse jeugdherberg had hij op 9 april jl. een geldbedrag van 550 weggenomen, omdat hij geen geld had om te leven. Werk kan hij niet krijgen, omdat hij geen woon plaats heeft, en hij krijgt geen woning, omdat hij geen papieren heeft. En papieren krijgt hij niet, omdat hij geen werk heeft Toen hij het geld gestolen had, voer hij met de veerboot over naar Breskens om te trachten zijn geluk in België te beproeven. Bij de grens werd hij aangehouden. De officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, kwam in zijn requisi toir tot de conclusie, dat B. een slacht offer is van de oorlogsomstandighe den. Alles in aanmerking genomen eiste de officier een onvoorwaardelij ke gevangenisstraf van 3 maanden, met aftrek. Mr. Adriaanse, B's raadsman, ging in het kort in op de antecedenten van zijn cliënt, „van wie ik U veel ellende kan vertellen". Hij vroeg de politie rechter daarom uiterste clementie in acht te nemen. Mr. B. S. Sieperda, de politierechter, vonniste conform: 3 maanden met aftrek. Mevrouw S. K.de K. uit Souburg had op 25 maart tijdens het win kelen in de zelfbedieningszaak van de heer K. een zakje met choco- laadjes weggenomen. Zij had al eens eerder dergelijke diefstallen gepleegd, eerst met rollen zuurtjes en later nog eens met bouillon blokjes. „Ik heb de chocolaadjes in mijn zak gestoken en vergeten te betalen", vertelde mevrouw K. Conform de eis van de officier veroordeelde de politierechter haar tot betaling van een boete van 25. Belediging De Souburgse brugwachter A. van M. stond terecht wegens belediging. In zijn vrije tijd werkte hij voor een souvênlrzaak in Vlissingen. Steeds ontving Van M. het geld voor zijn werkstukken maar op een gegeven moment werd de betaling gestaakt. „Ik werd van het kastje naar de muur gestuurd. Veertien dagen lang werd ik aan het lijntje gehouden, maar het geld kreeg ik niet en tot op heden nog niet, vertelde hij. Op 29 maart jl. ging hij er met de eigenaar van de zaak over praten, maar weer kreeg hij nul op het re quest. ,,'t Is hier een flessentrekkerij" riep hij boos uit. Voor deze beledi ging eiste de oficier een boete van 15, die de politierechter reduceerde tot 5. Hoogstwaarschijnlijk zult U wel boos worden, in elk geval toch heel ver wonderd het voorhoofd fronsen, wan neer de voddenboer op een dag voor de deur staat met uw bruidsfoto in de hand, en daarbij verklaart de foto van uw leven gevonden te hebben tussen zijn vodden. De kantoorbedien de W. C. van W. uit Sas van Gent heeft zoiets meegemaakt. Op de vraag waar de voddenman de foto vandaan had, kreeg Van W. als ant woord, dat deze van zijn broer af komstig was. MOTIE TERNEUZEN SE RAAD: Verzoek maatregel niet uit te voeren. De agenda van donderdagavond te Terneuzen gehouden raadsvergade ring leverde weinig belangrijks op, doch uiteindelijk werd deze bijeen komst toch nog belangwekkend door de met algemene stemmen aan genomen motie van de heer R. Hol (p.v.d.a.), waarin naar voren werd gebracht, dat de raad van Terneuzen met diepe verontwaardiging uit de pers had kennis genomen van het voornemen van de minister van ver keer en waterstaat, om per I juli 1958 de vrije veren op de Wester schelde af te schaffen. De raad, aldus deze motie, pro testeert met kracht tegen de voorge nomen maatregel en verzoekt onder verwijzing naar de motieven, neerge legd in zijn ter zake ingediende mo ties van 6 oktober 1949, 19 mei 1952 en 19 maart 1956 deze maatregel niet tot uitvoering te brehgen. De motie besluit met het voorne men deze mededeling ter kennis te brengen van de regering, de leden van de Eerste en Tweede Kamer, de leden van de Provinciale Staten van Zeeland en de gemeenteraden van de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan deze laatste zal tevens worden verzocht aan de motie adhesie te be tuigen. Vóór het aannemen van de motie had onder anderen de heer H. Rib- bens (a.r.) het woord gevoerd en daarbij opgemerkt, dat zijns inziens hier van een achteruitstelling bij ove rig Nederland sprake is. Spreker noemde daarbij onder meer de tun nels te Velzen enz. De voorzitter, mr. P. H. W. F. Tei legen, verklaarde dat men verbaasd en verbijsterd was door het ontnemen van de vrije veren. Hij sprak de hoop uit, dat de gemeenten zich gezamen lijk tot Ged, Staten zullen richten om aan deze regeling te ontkomen. Wet houder M. de Vos (arb.) bekritiseerde de houding van de Kamer van Koop handel in deze, terwijl verscheidene mdere sprekers zich eveneens tegen 1e door de minister voorgenomen naatregel richtten. Daaronder bevon den zich de heren J. A. de Feijter (c.h.), dr. M. H. Kamps (k.v.p.) en F. Dieleman (s.g.p.). De raad besloot verder o.m. tot het benoemen van de heer P. A. Ocké, hoofd van de o.l. school te Hoek tot hoofd van de openbare lagere school A. te Terneuzen en tot onbewoonbaar verklanng van het pand Donze, Vis serstraat 129. Nu wil het geval, dat het tussen de beide broers bepaald geen koek en ei is. Vlak na Van W.'s huwe lijk had hij een foto cadeau ge daan aan zijn broer en zijn eerste reactie was dus: „Dat is de foto, die bij mijn broer in huis hing", 's Avonds toog hij dan ook naar de woning van zijn broer. „Ken je die foto?", vroeg hij aan hem. „Zeker, daar heb ik er ook een van", was het antwoord. „Laat me die dan maar eens zien", vroeg Van W. daarop. De bewuste foto was echter niet aan wezig. De schoonzuster had de foto met de schoonmaak dc deur „uitge daan". „Per ongeluk", zoals zij Van W. vertelde. Dat nam haar zwager natuurlijk niet en geleidelijk liep de ruzie hoog op. Zo hoog, dat Van W. op een gegeven moment een schilderij in glas van de" muur griste en het pardoes op het hoofd van zijn broer in stukken sloeg. Dit schilderij had hij notabene zelf uit Indië voor zijn familieleden mee gebracht. „Ik zie wel dat er In Van W. geen ontzettende woesteling schuilt", aldus de officier, „hij is alleen wat tc ver gegaan". Mr. Van der Dussen eiste een boete van 25 plus betaling van de civiele vordering, groot 55. Mr. Sieperda vonniste conform.- Ledental in 1957 gegroeid. Ter gelegenheid van hot veertig jarig bestaan heeft de Zeeuwse Chris telijke Boeren- en Tuindersbond een speciaal jubileumboek laten verschij nen, waarvoor tal van vooraanstaan de agrariërs in de provincie een bij drage hebben geleverd. De commissa ris aer koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot schreef een voorwoord, waarin hij er op wijst, dat het meer dan ooit noodzaak is voor agrari ërs om zich in een hechte organisatie te verenigen. Onder de titel „Na veertig jaren", staat de voorzitter van de Zeeuwse C.B.T.B., de heer C. de Putter, stil bij het jubileum. De heer S. Baar, secre taris van de C.B.T.B., heeft in een uit voerig artikel een greep gedaan in de geschiedenis van deze organisatie, ter wijl de rijksconsulenten voor de land bouw, de veeteelt en de fruitteelt, eveneens een bijdrage hebben gele verd voor dit aantrekkelijk uitgevoer de jubileumnummer. Ook zijn artikelen opgenomen van eigen medewerkers en verder schreef ir. D. van der Zaken een artikel over de ruil- en herverkaveling in Zeeland. Tot slot belicht de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, het Deltaplan en zijn gevolgen. In dit jubileumnummer is eveneens een verslag opgenomen van de werk zaamheden in 1957. In het algemeen was er sprake van een opgewekt ver enigingsleven. Bijzonder verheugd toont de secretaris zich in zijn jaar verslag over het oprichten van een nieuwe afdeling in St.-Annaland, waardoor men vaste voet kreeg op het eiland Tholcn. Het ledental nam belangrijk toe, namelijk met 105 en bedraagt thans 1265. De gang van za ken aan de van de Zeeuwse C.B.T.B. uitgaande christelijke land- en tuin bouw- en landbouwhuishoudscholcn was in 1957 bevredigend. Ook in 1957 kon wederom een toenemende belang stelling voor het christelijke land bouwonderwijs worden geconstateerd. Teleurstellend noemt het bestuur het, dat de aanvrage voor een christelijke landbouwhuishoudschool te Oostburg nog niet is ingewilligd. Naast een uit voerig overzicht van de werkzaamhe den op sociaal en technisch terrein, bevat het verslag voorts o.m. een te rugblik op de uitkomsten in de ver schillende sectoren van land- en tuin bouw. g Sinds korte tijd heeft de vee- g arts in Heinkenszand. de heer Joh. Klaassen, inwoning... H Overigens wel zeer ongewone H inwoning: een koolmeesje met H durf en praktische zin p heeft zijn nestje gebouwd in de... brievenbus van de heer H Klaassen! Daar zat de Hein- kenszandse veearts eerst wel een beetje mee in. want per ij slot is zo'n bus vrijwel onmis- baar.- Maar het ijverig optre- den van het koolmeesje was s Je zo ontwapenend, dat de familie m Klaassen zich geduldig gc- schikt heeft in deze toch wel gezellige „overlast". Vandaar dan ook, dat er nu in duidelij- H ke letters naast de brievenbus te lezen staat geen post in de gleuf te werpen. Ten eerste p s heeft het inwonend vogeltje H niets te maken met de corres- pondentie van de veearts en ten tweede daar gaat het eigenlijk om zou net voor §f het koolmeesje zelf ook niet p prettig zijn, want inmiddels zit M het diertje al te broeden... ^ll(lllllllllln[!l!!l!IIIIIHIIII!llll!![!ll!l!lllll!l!l!l!!ll|l|ll||||||||[l|[|||||||]||j^

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 21