..LEZERS SCHRIJVEN.. DE KERKEN Tocht met „Kasteel Staverden" telijk was onverge voor ons de maatschappij EEN JAAR DIACONAAL WERK DOOR UTRECHTSE MEISJES „Protest tegen atoombewapening is gedeeltelijk eerbiedwaardig" Waar zijn-onze schepen? j Moederdag Bloemendag I 18 PRO VIN 01 ALE ZEEUWSE COURANT. VRIJDAG 9 MEI 1958 en Een interkerkelijke commissie te Utrecht heeft meisjes en jonge vrouwen van 17 tot 30 jaar, die in Utrecht en omgeving wonen, op geroepen een jaar van hun leven uitsluitend te werken voor het diaconaat. In september van dit jaar wil men in Utrecht beginnen met dit diaconale jaar voor meis jes, in navolging van wat in Duits land reeds sedert enige tijd in en-- kele kerken in praktijk wordt ge bracht. Werk in Kameroen voor Bijbelgenootschap Het hoofdbestuur van het Neder- landsch Bijbelgenootschap besloot in zijn laatste vergadering in te gaan op het verzoek van het Brits en Buitenlands Bijbelgenootschap te Londen om zijn medewerking te tehuizen en inrichtingen voor kin deren en bejaarden, zieken en ge handicapten. Naar het persbureau der Ned. Hervormde Kerk meedeelt moet dit diaconale jaar gezien worden als één der pogingen om het con tact met de gemeente te herstellen en op die manier het gemeente zijn te bevorderen. Bij de voorbe reiding en uitvoering van het dia conale jaar in Utrecht wordt in breed interkerkelijk verband sa mengewerkt. Hervormden, chr. gereformeerden, gereformeerden, evangelisch luthersen, remons tranten, doopgezinden, baptisten en vrij evangelischen nemen er aan deel. In september wordt begonnen met een week bij elkaar te zijn om in onderlinge discussie met de leiding de achtergrond van dit experiment te bespreken en enige training te ontvangen. Ook tijdens het prak tische jaar wordt zoveel mogelijk eenmaal per week bijeengekomen met het oog op verdere voorlich ting. Hierbij wordt van de meisjes ge vraagd dat de definitieve beroeps keuze een jaar wordt uitgesteld, dat het begin van de studie een jaar wordt opgeschort en mis schien een werkkring wordt on derbroken. Om alleen tegen kost en inwoning en een zakgeld zich tijdelijk in te spanden voor de dienst der barmhartigheid. In het bijzonder heeft men op het oog het werk dat gedaan wordt in feven aan de dringend nodige uit- reiding van de arbeid der bijbel- voorziening in Frans Kameroen. Sedert 1955 werkt ds. Mikolasek op Nederlands initiatief aan de bijbelvertaling in de taal der Bami- léké's aldaar. Binnenkort ver schijnt het eerste evangelie in deze vertaling. Met ds. Roulet, verte genwoordiger van het Brits en Buitenlands Bijbelgenootschap in Kameroen, die binnenkort naar Nederland hoopt te komen, zal een eerste bespreking plaatsvinden over de opzet en organisatie van een bijbelhuis en eventuele depots in verschillende plaatsen. De sa menwerking met de aldaar wer kende grote zendingsgenootschap- Ëen, nl. de Mission de Paris en de [issions Board of the Presbyterian Church in the U.S.A. biedt, van wege de bestaande banden, grote mogelijkheden. De hieruit voort vloeiende verantwoordelijkheid zal reeds in 1958 een extra-inspanning van het thuisfront vragen. Het protest, dat op 't ogenblik in de gehele westerse wereld tegen de atoombewapening te voorschijn komt, is gedeeltelijk volstrekt eerbiedwaardig, n.I. voor zover het voort vloeit uit echte zede lijke verontrusting, aldus schrijver dr. O. L. Patijn in Wending. Er is ook veel primi tieve angst bij, het is hier en daar vertroe beld door partijschap en het wordt laat daar geen twijfel over zijn door het communisme aange wakkerd. De moeilijkheid is, dat met name in een land als Duitsland mannen als Niemöller en Heinemann, die in de kerkelijke situatie strijdend tegen con- fessionalisme en christelijk conserva tisme in vele opzich ten gelijk hebben, in hun strijd tegen Ade nauer's buitenlandse politiek naar mijn vaste overtuiging zich vergissen. En in die strijd ook niet meer zakelijk argumente ren. Maar dit alles neemt niet weg, dat het verzet een groot stuk echte zedelijke ernst belichaamt. Misschien mag ik eindigen met 'n vraag aan mijn theologische vrienden. Velen van hen menen, dat het hun taak en roeping is ons te komen waarschuwen, maar wat denken zij daar mede te bereiken, als zij ons raad komen geven die weten schappelijk onvol doende doordacht is? Want onze zedelijke verantwoordelijkheid is veel gecompliceer der dan sommigen van hen denken. Wij hebben als politici nooit iets gehad aan de beweging der zgn. „morele herbewape ning", omdat zij de media van een indivi duele ethiek wil en ten op collectieve si tuaties. Wij hebben evenmin iets aan een zedelijke verontrusting over de huidige bewapening, die de structurele en institutionele kanten van de politieke wer kelijkheid niet. ziet. Wat wij wel nodig hebben, is een pre diking, die tot het hart der situatie spreekt, die zich richt tot de wezenlijke „mi sère et grandeur de l'homme", nu de pro blemen der menselij ke existentie zich door het begin van het atoomtijdperk plotseling zozeer heb ben verscherpt. De mens is dezelfde gebleven, alleen zijn omgeving heeft zich onherkenbaar ver groot. Wat wij nodig hebben is een aan de ze situatie aangepas te pastorale theolo- lie, ten behoeve van de kerkelijke predi king en het gehele kerkelijke leven, en een grondige door denking van de zede lijke implicaties in 't structurele vlak (in een nauwe samenwer king van theologen en leken) ter voorberei ding van de kerkelij ke „raad", zoals die in de vorm van ver klaringen en uitspra ken van kerkelijke organen van tijd tot tijd na zéér zorgvul dige voorbereiding tot uiting zal moeten ko men. In vredes-naam, broe ders theologen, keer terug tot de centrale vragen van de predi king. Wij hebben er meer behoefte aan dan aan bladzijden vol uitroeptekens. Tot wie zouden wij ons moeten wenden, indien de Kerk haar geloofwaardigheid verloor? Want zij, al leen heeft de woor den des eeuwigen le vens. Voorzichtigheid geeft meer veiligheid Let er vandaag eens op, hoe AUTOMOBILISTEN „au tomatisch", zonder er verder bij na te denken, meegaan met een voorrijder, die gaat inhalen. „Kleven" noemt men dat. Ook dat is onvoorzichtig rijden, want tien tegen één, dat ze even later in de verdrukking zullen komen door naderende tegenliggers. Voorzichtigheid geeft meer veiligheid! Aardijk 5 dw. van Puerto Rico. Aagtekerk 7 26 m. o. Gibraltar. Aalsdijk 6 600 m. z.o. Kp. Race. Abbekerk 7 140 nr. z.W. Ouessant. Alcor 6 te Rotterdam; Alderamin 6 74 m. n.w. Prt Said. Alamak 4 te Hamburg. Alphacca 5 v. R. de Janeiro n. New York. Alwaki 7 210 m. n.w. Perlm. Amstelbrug 7 36 m. z.w. Kp. Palo. Amsteldijk 2 te Galveston. Annenkerk 4 te Hsinkang. Bawean 6 te Halifax. Blitar 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Boskoop 6 te Christobal. Bussem 7 120 m, o.z.o. Prt Sudan. Camerounkust 6 te Calabar. Callisto 6 150 m. w. Malln Head. Caltex Leiden 5 te Bareln. Calamares 7 v. New Orleans n. Pr. Cortes Caltex The Hague 6 v. Bahrein n. Suez. Caltex Rotterdam 7 34 m. o. Kuria Murla- eil. Carillo 8 te Prto Cortes. Corllla 6 te Abadan. Alkald 8 te Santo?. Alcyone 7 te Rio de Janeiro Ariadne 7 150 m. n.n.o. Kp. Villano. Almkerk 7 te Dar es Salaam Aêeneas 6 v. Algiers nr. Piraeus Amerskerk 5 540 m. n.o. Ascension Andijk 6 600 m. w. Fayal. Arnedijk 6 900 m. n.o. Bermuda. Dordrecht p. 7 Key West. Congokust 7 155 m. z. Dakar. Dalerdijk 6 215 m. z.w. Bermuda. Dongedijk 6 v. Los Angeles n. Cristobal. Eenhoorn 7 55 m. n.w. Malta. Grotekferk 7 van Prt. Swettenham naar Singapore. Advertentie) (zondag H mei) Haarlem 8 v. Corinto n. Christobal. Heemskerk 8 te Antwerpen. Helena 6 te Cumana. Ivoorkust 7 v. Hamburg n. Antwerpen. Kalydon p. 7 Holtenau. Kara 6 v. Colombo n. Singapore. Kenia 8 te Rotterdam. Kelletla 7 te Liverpool. Kloosterdijk 4 240 m. o. Halifax. Khasiella 6 770 m. n.o. Azoren. Kieidrecht 6 te Hamburg. Korovina verw. 14 te Curagao. Kryptos 7 150 m. z.w. Kreta. Kreeft 7 70 m. z.w. Bathurst. Kylix 6 300 m. w. Lissabon. Meliskerk 6 v. Yokohama n. Takubar. Loenerkerk 7 180 m. n.n.w. Socrata. Lieve Vrouwekerk 7 40 m. z.w. Casquets. Maetsuycker 7 van Fremantle na Geraldton Mataram 7 320 m. w.t.z. Fayal. Kosicla 4 te Curacao Marickerk 4 te Brisbane. Langkoeas 7 te Genua. Lemaire 5 te Port Swettenham Lemsterkerk 7 te Antwerpen Lindekerk 6 280 ml n.o. Kuria Muria Loosdrecht 7 te Rotterdam Lutterkerk 6 van Kopenhagen nr. R'dam Maashaven 6 van Recife nr Santos Merwe Lloyd 5 te Chittagong Montferland 3 te Buenos Aires Munttoren 5 500 ml z.w. Azoren Mijdrecht verw. 24 te Mena al Ahmadi Neass Commander 6 56 ml n.w. Oporto Nieuw-Amsterdam 7 van Southampton nr New York Nieuw Holland 4 te Sydney Ondina 6 300 ml z.w.t.z. Bombay Oosterkerk 6 van Manila nr Singapore Oranje-Nassau 8 te Ciudad Trujillo Ouwerkerk 7 250 ml w. Kp. Comorin Overijsel 7 van Hongkong nr Aden Parkhaven 7 te Bremen Peperkust 7 300 ml z.w. Kp. Vincent John Willem Friso 7 van New Orleans nr Pro Barrios Rijndam 7 550 ml w. Fastnet Roggeveen 7 te Penang Schelpwijk 7 te San Lorenzo Scherpendrecht verw 21 Port de Bouc Schie 7 te Tanger Oldekerk 8 te East London Rempang 7 van Marseille nr Antwerpen Neass Tiger 7 v Suez nr Mena al Ahmadi Rijnkerk 7 te Beira Omala 6 280 ml z.t.o. Salvador Sliedrecht 8 te Bandar Mashur Steenwyk 8 te Rotterdam Slamat 6 te Aden Stad Rotterdam 7 150 ml o. Madeira Stella Prima 7 dw van Malta Straat Lombok 7 240 ml w. A'dam eil. Sumatra 7 te Suez Tara 8 te Bahia Blanca Tawall 3 te Calcutta Telamon 5 v. Port* of Spain nr. Bolivar Talisse 8 van Abadan nr Karachi Tomori 4 te Singapore Utrecht 5 te Bremerhaven Vasum 7 van Banias nr. Rotterdam Vivipara 5 te Eartham Westerdam 5 te New York Willem Ruys 7 van Gibraltar nr. Southampton Witmarsum 7 te Corpus Christi wonogiri p 3 Guam Wonosari 6 v. New Orleans nr Charleston Zaankerk 8 te Casablanca Zeeland 8 te Singapore Zonnewijk 6 40 ml n.o. Algiers Jamlr 6 van Gubal nr Pt Reyeha Tromp 7 dw van Dungeness Midsland 6 van R'dam nr. Grangemouth „DIT IS NAASTENLIEFDE" „Eenenzeventig chronische zieken zijn dankbaar en tevreden" Gaarne wil ik, namens alle pa tiënten, uitdrukking geven aan onze grote dankbaarheid jegens het Rode Kruis en allen die hebben meege werkt, om onze tocht met de „Kasteel Staverden" te doen slagen. Het ligt niet in mijn bedoeling de hele tocht, die door 71 Zeeuwse chronische zie ken werd meegemaakt, de revue te laten passeren, maar in grote lijnen zou ik deze zeven mooie dagen toch nog gaarne even onder de aandacht van de lezers willen brengen. Zo denk ik aan het wederzien van vele oude bekenden bij de inschepingen in Scho- re en in Zijpe. En aan alle jeugd organisaties van het Rode Kruis, aan de bond van plattelandsvrouwen en vele andere vèrenigingen, waarvan afgevaardigden van heinde een verre waren gekomen om ons te verwen nen met bijvoorbeeld fruit, gebak, chocolade en andere versnaperingen. Ik herinner me hoe goed het ons deed toen, nadat om drie uur in Zij pe de laatste patiënt aan boord was gebracht, dokter Stumphius ons door de microfoon mededeelde, dat wij van dat moment af geen patiënten waren, die in een ziekenhuis lagen, maar gasten van het Nederlandse Rode Kruis. Omstreeks vijf uur waren we het einddoel van de eerste dag Wil lemstad. genaderd. Daar zouden wij overnachten, maar in verband met de golfslag en de stevige bries, die EEN VERRASSING op de overhemdenmarkt is het nieuwe Kerko „Espresso" shirt. Eindelijk een shirt, waarbij no-iron inderdaad be tekent: niet of nauwelijks strijken! En een oronized boord, die 16 uur per dag keurig glad blijft zitten „Espresso" shirts kosten slechts f 13.50. op de Lagerwal stond, nam kapitein Miedema van de „Kasteel Staverden" geen risico, vöer dwars het Hollands Diep over en bracht ons veilig in de haven van Numansdorp, waar wij 'n rustiger ligplaats vonden. De tweede dag voeren wij naar Grave, waar we om half zes aan kwamen. Ook daar werden we direct verwend! Onze gedachten gaan uit naar die drie blinde mannen, die zelf zo ernstig door het noodlot waren getroffen en die toch enthousiast voor ons musiceerden, driekwart uur lang. Als we applaudisseerden kon men de dankbaarheid op hun gezich ten aflezen, 's Avonds hadden we een verloting met kostbare prijzen. We lagen die nacht in de binnenhaven; het was een rustige nacht met tame lijk veel regen. De derde dag bracht ons in Rhe- nen, waar we om half zes arriveer den. Het hartelijke welkom ging daar gepaard met hagel en regen, maar de verrassingen, die men ons bracht, waren er niet minder om! Er was eon muziekensemble en iemand van Ouwehands dierenpark gaf ons een mooie map met prentbriefkaar ten. Overdag waren we langs Nijme gen en vele andere plaatsen gevaren. We kwamen ook door rnhem en in de verte hadden we Elten zien lig- fen; ook aanschouwden we de Greh- eberg. Rustig en stil was het daar. De nacht bracht ons weer veel regen. Gouda was het einddoel voor de vierde dag. Om acht uur was de „Kasteel Staverden" uit Rhenen ver trokken We voeren de Lek af tot dicht onder Rotterdam en daarna gingen we zo over de IJsel naar Gou da, waar we omstreeks vijf uur af meerden. Wederom werden we ver wend. Na het officiële welkom bood een „verpleegstertje" van om en na bij acht jaar in het kostuum van een leerling-verpleegster wat snoep goed in cellofaan verpakt aan. Ik herinner me nog goed hoe die kleine lachte wanneer wij haar bedankten met een „Dank U wel zuster." Er waren daar in Gouda ..Two girls", die accordeonmuziek maakten. Het jeugd-Rode Kruis was sterk ver tegenwoordigd en liet zich weer van de beste kant zien, evenals trouwens de Goudse huishoudschool. De leer lingen van deze school brachten zelf gebakken appelflappen, cake en an der gebak, dat zich best liet sma ken. Het plaatselijke Rode Kruis schonk de dames een bekertje en de heren een asbakje bij wijze van sou venir. De harmonievereniging luis terde dit alles op met vrolijke klan ken. De handen van de musici waren verkleumd, maar de heren hadden 't er best voor over, zo vertelden ze ons. De nacht kwam met kou en re gen. De vijfde dag van onze tocht voer de ons naar Moerdijk. Om negen uur hadden we Gouda vaarwel gezegd en voeren we de IJsel weer af. Op de Maas gekomen, bezichtigden we de Rotterdamse havens (jammer dat 't wat diezig was), en na onze weer niet te versmaden middagmaaltijd het eten was overigens altijd „hotel eerste klas" lagen wij omstreeks half vijf in de met vlaggen versierde van de dokter tot de jongste keu kenhulp deze week voor ons heeft gedaan, was ongelooflijk. Zonder overdrijving durf ik te zeggen, dit is liefdewerk op hoog niveau, liefde werk non plus ultra. Wij zijn trots op U allen, wij waren rijk en geluk kig. Jullie hebben de week van veer tien tot en met negentien april 1958 gemaakt voor ons tot een onvergete lijke. Eenenzeventig chronische pa tiënten waren dankbaar en tevreden; God zegene U. J. H. de Dreu, Bloemenlaan 16, Vlissingen. De vroedvrouw Mag ik naar aanleiding van uw be richt „Onderscheiding" in uw blad van 1 mei 1.1. een vraag en een op merking plaatsen? Het Is mij, in Zeeuwsch-Vlaanderen werkzaam geweest zijnde, ook vele jaren als bestuurslid van de Bond van Nederlandse Vroedvrouwen, niet be kend dat er reeds 50 jaar een collega van mij, haar praktijk in Hoofdplaat uitoefent. Toch doet de zinsnede „er gens in H. moest een baby ter wereld worden gebracht", wel denken aan de rechtmatige aanspraak op de titel „vroedvrouw". Concert op de Markt te Middelburg. Zondagmiddag was ik, even als mijn medestadgenoten in de gelegenheid te kunnen genieten van een prachtig gewijd concert, gegeven door het Middelburgs Muziekkorps onder lei ding van dirigent De Rooij. Ik kan niet nalaten om dirigent en leden van het korps hiermede mijn hartelijke dank te betuigen voor het geen ter gelegenheid van deze ge denkdag geboden werd. Onwillekeurig gingen mijn ge< ten uit naar de tijd, toen de heer Morks het korps dirigeerde, en waar wij toen in de gelegenheid waren van dergelijke concerten meermalen te kunnen genieten. Het was voor mij dan ook een groot genoegen dergelijke prachtige muziek op zulk een sublieme wijze uitgevoerd weer te mogen beluiste ren. Alleen vraag ik mij af waarom dit concert op de Markt gegeven? Onze stad heeft toch voor derge lijke gelegenheden zoveel mooiere plekjes Ik denk hierbij aan het Abdijplein, de Dam of het Molenwater? Misschien kan een en ander aan leiding zijn een volgende keer reke ning te houden? Nogmaals veel dank voor dit prach tig concert. Middelburg. Een muziekminnende. v_ haven van Moerdijk. Ook daar was de ontvangst uiterst plezierig. Schoolkinderen trakteerden ons en 's avonds was er weer fanfare-mu- ziek. Eén van de onzen sprak een dankwoord. Even daarna kregen we de gebruikelijke dagsluiting, die," zo als overal, onder leiding stond van een plaatselijke dominee of pastoor. De zesde en laatste dag van onze tocht was de moeilijkste voor ons, omdat we afscheid moesten nemen van onze mede-passagiers. We startten in Moerdijk en waren al omstreeks negen uur in Zijpe. waar we om tien uur van twaalf gasten en twee zusters afscheid had den genomen. We zagen al enkele tranen vloeienTijdens het tra- jekt ZijpeSchore, waar verder iedereen afscheid nam, kreeg ook 't Rode Kruispersoneel het moeilijk. Heel de week waren we als één cto- te familie bij elkaar geweest, heel de week hadden we samen geluisterd naar de muziek, de zang en de toe spraken enz., heel de week was er de gezellige sfeer. De tocht was heel mooi geweest, enorm en fantastisch.... Daarom wensen wij elkander „tot wederziens" toe Wat het Rode Kruispersoneel Er wordt n.I. zowel door de spraak makende gemeente zelfs vroedjuf- frouw en vroedvrouw wordt gezegd en in de literatuur, vreemd omge sprongen met deze mooie betekenis volle titel, vroede wijze vrouw. Is mevrouw R.R. dus vroedvrouw? In elk geval noem ik het een hele prestatie op zo'n hoge leeftijd dit ver antwoordelijk werk nog te kunnen doen Middelburg. Een vroedvrouw. Nooi van de redactie. Mevr. R.R. is geeti vroedvrouw in de wettelijke zin van het woord. Zij is en was het slechts in de taalkundige zin name lijk als vroede (wijze) vrouw. Een ambtenaar van de burgerlijke stand nam haar naam jaren geleden op In de registers van de burgerlijke stand met als beroepsaanduiding „vroed vrouw", en daarmee braehl hij een wettelijk niet geoorloofde maar toch betekenisvolle hulde aan haar kwali teiten als baker. Dodenherdenking in Yerseke In de week van 27 april t.m. 4 mei j.l. waren mijn vrouw en ik op fami liebezoek in Yerseke. Speciaal de 3e mei de dag van de dodenherdenking was ik op 't „Kerkplein" in voornoem de plaats, om 7.45 uur stond ik daar. Mijn verwachting was dat ook hier een „dodenherdenking" zou plaats vinden van 8 uur tot 8.02 uur, maar al wat ik meemaakte was niet van dien aard Alleen veel jongelui waren daar met hier en daar 'n oudere en de een voor de ander was rumoerig en trok zich vain de 2 minuten stilte niets aan. Dit alles heeft mij toch getroffen, te meer daar er toch ook in Yerseke wel iets van de oorlog te merken is ge weest met de daaropvolgende bevrij ding. De vlaggen waren alleen half stok van enkele officiële gebouwen, zoals postkantoor, gemeentehuis en 't huis van de plaatselijke rijkspolitie. Een en ander stond mij erg tegen te meer daar Yerseke zo'n vooruitstre vende gemeente heet te zijn. Moet iets dergelijks zo maar onge merkt blijven, waar toch 't gehele land meedoet? Amsterdam. J. J. W. VERHAAGEN. De heffing van het Landbouwschap. Bij herhaling doen „geruchten" de ronde dat ik de heffing over 1955 voor het Landbouwschap betaald zou heb ben, omdat (zo zegt men dan) de grondverkoop niet is doorgegaan. Mag ik nu, om deze „geruchten" (die zéér hardnekkig blijken te zijn) uit de wereld te helpen, in uw veel gelezen blad uitdrukkelijk verklaren, aat nog steeds de grond mijn eigen dom is en dat ik de heffing nog steeds niet betaald heb en ook niet betalen zal? De redenen waarom ik niet wens te betalen zijn n.I. deze dat ik wens op te komen voor de in de Neder landse grondwet vastgestelde demo cratische rechten en vrijheden waar mede m.i. 't Landbouwschap in strijd is. De wet op de P.B.O. voldoet daar wél aan en deze wet op de P.B.O. geeft ons boeren de mogelijkheid de instelling van een Landbouwschap aan te vragen bij de S.E.R. (Sociaal Econ. Raad) maar deze wet op de P.B.O. stelt uitdrukkelijk niet de eis tot instelling van een Landbouw schap. Zij schept.alléén de mogelijk heid om op democratische wijze zo'n Schap in te stellen, dus alleen wan neer de méérderheid er vóór is! In de pers is een rede weergege ven van de heer Louwes waarin de voorzitter van het Landbouwschap o.a. zegt dat het Landbouwschap een door de boeren gewilde instelling is. Zou de heer Louwes het ook kun nen bewijzen Wie de wet op de pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie bestudeert, komt tot de conclu sie dat het wel zo behoort te zijn! Wij wensen op te treden tegen een o.i. onwettig en ondemocratisch Landbouwschap. En of men nu al zegt dat het Landbouwschap door de boeren gewild en dus wettig is dat laat ons koud, men moet het eerst eens komen bewijzen! Wij wensen onze overheid te gehoorza men, de wet te eerbiedigen, doch deze moet óók door het Landbouw schap nageleefd worden! Als men ons vertelt dat plm. 80 van de boeren vóór een Landbouwschap zijn, dan bevreemdt het ons altijd maar weer, altijd mensen te spreken, die tot die 20 behoren en die er dus tégen zijn. Dit doet ons denken aan oorden waar nog meer dan 80 van de be volking overal vóór is wat de „lei ders" bevelen (b.v. in de landen ach ter het IJzeren Gordijn). Wij beschimpen niemand, omdat daarin onze kracht niet schuilt, maar wij vragen alléén het bewijs dat het Landbouwschap niet in strijd is met de wet op de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie als men ons dit be wijs kan leveren zullen wij de hef fing ongetwijfeld niet alleen moeten maar ook willen betalen omdat wij de wet wensen te eerbiedigen, de wet die in ons democratisch land zich uitdrukkelijk stelt tegen willekeur en dictatuur. Fr. Dekker, "hoekseweg 2 Oostkapelle,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 10