frROSCo 1.25 -.64 -.52 NIEUWS UIT DE KERKEN TU s J J b E T' JUSTITIE ZIET WEINIG HEIL IN HULP VAN PARAGNOSTEN Waar zijn-onze schepen? EVEN NADENKEN a m snelzuiger FEENSTRA Ook voor U is de P.Z.C. een onmisbare schakel MOCCA-BATONS DUIKER GEHAKT van 74 voor 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. DONDERDAG 8 MEI 1958 PROEFSCHRIFT MR. BRINK Hun waarnemingen niet als getui genverklaringen te hanteren De Nederlandse justitie en politie zien weinig heil in de hulp van een para normaal begaafde bij het opsporings werk. Ook de prominente medewer kers van Interpol (de Internationale Criminele Politie Organisatie te Pa rijs) tonen ziek tegenstanders van dit opsporingsmiddel. De opsporingsamb tenaren werden steeds door de pa ragnost teleurgesteld, zowel bij de sporadische gevallen, waarbij het ini tiatief de hulp van een paranormaal begaafde in te roepen uitging van de ambtenaren, als wel in die waarbij de paragnost zijn medewerking verleen de op aandrang van het publiek. Tot deze conclusie komt mr. F. Brink, inspecteur van de gemeente politie te De Bilt in zijn proefschrift „Enige aspecten van de paragnosie in het Nederlandse strafproces". Mr. Brink promoveerde woensdagmiddag aan de rijksuniversiteit te Utrecht tot doctor in de rechtsgeleerdheid. In zijn proefschrift heeft mr. Brink een enquête verwerkt, die hij hield onder autoriteiten van justitie, ge meentepolitie en rijkspolitie. In deze kring van opsporingsambte naren, zo leert de ervaring, wordt sterk getwijfeld aan het bestaan van onder meer het fenomeen „helder ziendheid" en men meent ook nog an dere redenen te kunnen aanvoeren, zoals in het verleden door paragnos ten gepleegde fraude, tendentieuze publikaties, wetenschappelijke onbe kendheid met de paragnosie etc., om aan de paragnost zijn medewerking te moeten onthouden. Tot bevestiging van een gedurende enige jaren verkregen theoretische en praktische kennis heeft mr. Brink in een tijdsverloop van ongeveer een jaar, vier hier te lande te goeder naam en faam bekend staande pa ragnosten op hun vermeende bijzon dere vermogens getest door gebrui kelijk proefnemingen. Deze bestonden o.m. in het bestuderen van de reac ties der proefpersonen aan wie wer den voorgelegd foto's, vingerafdruk ken, brieven, kleding, wapenen etc. Opmerkelijk was het, zo constateert mr. Brink in zijn proefschrift, dat de paragnosten meer geremd werden naarmate het onderzoek nauwkeuri ger werd. Een geremdheid, die, vol gens hem, wellicht tot slechte presta ties leidde. Want het resultaat van de proeven was zeker voor een op sporingsambtenaar van nul en gener lei waarde te noemen. Uit de onder de politie- en justitie- autoriteiten gehouden enquête blijkt dat, hoewel men de waarde er niet van inziet, men geen be zwaar heeft tegen het aanwenden Nagekomen advertenties. In plaats van kaarten. LEENDERT KORSTANJE en WILHELMINA DANIËLSE hebben de eer, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking d.v. zal plaats vinden op vrijdag 9 mei a.s. des namiddags 2 uur te Goes. Goes, 7 mei 1958. Scheldestraat 37. Scheldestraat 75. Gelegenheid tot felicite ren van 3.30 tot 5 uur in het jeugdgebouw van de Vrije Evangelische Gemeente. Toekomstig adres: 8.S. „Colleta"; Waladres: Scheldestraat 37. Goes. Algemene kennisgeving. Heden is in het zie kenhuis „Bethesda", na een kortstondige ziekte, nog onverwachts van ons heengegaan, onze innig geliefde moeder, behuwd- en grootmoe der, Mevrouw ADRIAN A TALMON weduwe van de heer JACOBUS JOHANNES VAN SOELEN in de ouderdom van ruim 71 jaar. Vlissingen P. H. VAN SOELEN D-. VAN SOELEN- SCHOT CARLA en COBI Zuid-Afrika: W. E. SOHIER- VAN SOELEN J. SOHIER ANS Vlissingen H. VAN SOELEN M. S. VAN SOELEN- DE KRAKER SJAAK Vlissingen, 7 mei 1958, Pres. Rooseveltlaan 137. De teraardebestelling zal plaatshebben op za terdag 10 mei a.s., ver trek Pres. Roosevelt laan 137 des nam. om 2 uur. van paragnosten bij een politioneel of justieel onderzoek. Wel wordt ernstig voorbehoud ten dien aan zien gemaakt. Vrijwel alle res pondenten drongen aan op zeer grote voorzichtigheid en wilden hulp slechts in zeer ernstige ge vallen. Het ligt, volgens mr. Brink, voor de hand, dat de wet gever bij het samenstellen van art. 342 strafvordering gedacht heeft aan zintuigelijke waarnemingen en ondervindingen van de getuige en het lijkt, volgens hem, bij de huidige stand van zaken, voorba rig, de mededeling van de parag nost over zijn buitenzintnigelijke waarnemingen-ondervindingen als getuige-verklaring in het straf proces te hanteren. Bank Ned. Gemeenten schrijft lening uit De N.V. Bank voor Nederlandsche gemeenten zal over gaan tot de uit gifte van 100 miljoen gulden 5 pro cent 30-jarige obligaties. Uit het prospectus blijkt, dat de koers van uitgifte 99'2 procent is. De aflossing geschiedt a pari in 20 gelijke jaar lijkse termijnen, aanvangende in 1969. Vervroegde extra-aflossing is gedu rende de eerste tien jaar van de loop tijd niet toegestaan, daarna is zij in de jaren 1968 tot en met 1972 alleen mogelijk tot de koers van 101V2 pro cent en gedurende de verdere loop tijd van de lening de koers van 101 procent. De lening is verdeeld in coupures van 1000 gulden en 500 gulden. Datum van inschrijving woensdag 14 mei 1958 en datum van storting maandag 2 juni 1958. De Rotterdamsche Bank, de Twent- sche Bank, Amsterdamsche Bank, In casso-Bank, Nederlandsche Handel maatschappij en zes andere banken verlenen haar medewerking aan deze uitgifte. De opbrengst der nieuwe lening is bestemd voor de financiering van nieuwe kapitaalsuitgaven en consoli datie van vlottende schulden van ge meenten en eventueel van andere pu bliekrechtelijke of semi-publiekrech- telijke lichamen. Heden overleed nog onverwachts onze lieve zuster en tante ADRIAN A VAN SOELEN geb. TALMON in de ouderdom van 71 jaar. Haar diepbedroefde zusters en broers, neven en nichten. Vlissingen, 7 mei 1958. Daan de Groot leidt nog steeds in Spaanse Ronde. De Fransman -Jean Stablinsky heeft de achtste étappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Hij had een voor sprong van bijna minuten"op het peloton, waarin o.m. Rik van Looy en Daan de Groot zaten. De Belg werd daardoor van de tweede, plaats in de algemene rangschikking verdrongen. De Groot bleef drager van de gele leiderstrui. De uitslag van de 206 km lange rit van Cuenca naar Toledo was: 1. Sta blinsky (Fr.) 6.39.00; 2. Van Gompel (Belg. 6 39.07; 3. Company (Sp.) 6.39.15; 4. Jimenez Quilez (Sp.) z.t.; 5. Azpuru (Sp.) z.t.; 26. Wim van Est 6.42.15; 27. Daan de Groot z.t.; 40. Van der Pluym 6.42.35; 52. Gel dermans 6.43.06; 54. Gramser z.t.; 56. Stolker z.t. 63. Kersten 6.43.18; 64. Huissoon z.t.; 67. De Jongh 6.44.42. Het algemeen klassement na de achtste étappe is: 1. De Groot (Ned.) 2. Stablinsky (Fr.) op 5.15; 3. Van Looy (Belg.) op 6.41; 4. San Emete- rio (Sp.) op 7.07; 5. Manzaneque (Sp.) op 7.47; 22. Van der Pluym; 28. Piet de Jongh; 29. Kersten; 37. Van Est; 38. Stolker; 43. Huissoon; 46. Geldermans; 65. Gramser. Engelands voetbalteam versloeg Portugal. Het Engelse voetbalelftal heeft het Portugese team woensdagavond met 2-1 verslagen. Bij de rust hadden de Engelsen met 1-0 de leiding. De ont moeting werd in het Wembley Sta dion te Londen gespeeld. De Man chester United-spéler Bobby Charl ton zorgde voor beide Engelse doel punten. Duarte scoorde voor Portu gal. Curasao verloor opnieuw. Het elftal van Curagao heeft opnieuw een nederlaag geleden. Dinsdagavond verloor het te Gelsenkirchen voor 4000 toeschouwers met 5-1 van het Duitse amateurelftal, na een 2-0 achterstand bij de rust. Bernadina scoorde in dit vaak aantrekkelijke duel het enige doelpunt voor onze rijksgenoten, die het middenveld be heersten, maar faalden bij de afwer king der aanvallen. Spil van Bromley tijdens wedstrijd gestorven. John Day, de 24-jarige spil van de Engelse amateur-voetbalclub Brom ley, is, toen hij tijdens een wedstrijd een bal tegen de borst kreeg, ineen gezakt en gestorven. Bromley is in Zeeland bekend door de jaarlijkse wedstrijden tegen de V.C. Vlissingen. Schotland en Hongarije gelijk. Op Hampden Park te Glasgow werd woensdagavond een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Schotland en Hon- ganië. De ontmoeting eindigde in een gelijk spel 1-1. De ruststand was 1-0 in het voordeel van Schotland. tionale teams van Zweden en Zwit serland, te Helslngborg gespeeld, is geëindigd in een 3-2 zege voor Zwe den. De ruststand was 2-2. „Dorus" van Tom Manders mag worden nagebootst. De cabaretfïguur „Dorus", een cre atie van Tom Manders, mag in de toekomst opnieuw worden nagebootst door de Amsterdamse amateur-caba retier Fred. M. Perrier. In september van het vorig jaar bepaalde de pre sident van de rechtbank te Amster dam In een kort geding, dat Manders tegen zijn rivaal aanhangig had ge maakt, dat Perrier de Dorus-figuur van Manders niet meer mocht naboot sen op straffe van een dwangsom van 500 per overtreding. Perrier, die met zijn nabootsing van „Dorus" vooral op het Jordaan- festival succes had en in ziekenhui zen en voor ouden van dagen optrad, kwam tegen deze uitspraak in hoger beroep. De civiele kamer van het gerechts hof te Amsterdam heeft gisteren in haar arrest bepaald, dat het vonnis van de rechtbank moet worden ver nietigd en de vordering van Tom Manders (het verbieden van Perriers optreden) moet worden afgewezen. Het hof overweegt in zijn arrest, dat Perrier, die onder de artiesten naam Fred Menger optreedt, de „Do rus" van Manders weliswaar volledig nabootst, maar dat niet voldoende is aangetoond, dat hierbij ook de tek sten van Manders gebruikt worden. Projectielen in Bergen op Zoom gevonden. Op de Balsebaan voorbij de jeugd herberg de Klavervelden te Bergen op Zoom zijn gevaarlijke projectie len gevonden. In afwachting van op ruiming door de hulpverleningsdienst plaatste de politie bij de projectielen waarschuwingsborden. Tussen j.l. zaterdag en woensdag 7 mei is er echter een zeer gevaarlijk projectiel verdwenen. De mogelijk heid moet niet uitgesloten worden geacht dat kinderen dit hebben mee genomen. De commissaris van politie te Ber gen op Zoom verzoekt dan ook drin gend aan alle ouders, opvoeders en onderwijzend personeel de kinderen te vragen of zij mogelijk dit projec tiel in handen hebben gekregen. Het hof erkent het eigen karakter van de echte „Dorus", maar is van mening dat er geen sprake is van overtreding van de auteurswet om dat het hier een pantomime betreft, (Menger maakte bij zijn voorstellin gen gebruik van een bandrecorder waarop de stemmen van bekende ar tiesten waren opgenomen). Het hof acht de nabootsing wel on behoorlijk, omdat Perrier aanhaakt aan de Dorus-figuur van Manders. Ds. IJtsma naar Gereformeerde Kerk Ds. J. Ytsma, tot voor kort predikant bij de vrije evangelische gemeente te Bussum, is met zijn gezin overgegaan naar de Gereformeerde Kérk aldaar. Ds. Ytsma, die oorspronkelijk van gereformeerde huize is, werd in 1923 geboren en in 1949 predikant bij de Vrije Evangelische Gemeente te Apel doorn. Vervolgens was hij werkzaam als zendingspredikant te Samosir. het zendingsveld van de Bond van Vrije Evangelische Gemeenten en in janua ri 1955 werd hij predikant te Bus sum. Kortgeleden legde hij zijn ambt in deze gemeente neer. 4 juni zal ds. Ytsma voor de classis Hilversum der Gereformeerde Kerken collegum doc- tum doen, teneinde in deze kerken te kunnen worden gesteld. Bevestiging en intrede ds. J. van Doorn Ds. J. van Doorn zal vrijdagavond 16 mei a.s. afscheid nemen van de Christelijk Gereformeerde Kerk van Ermelo en donderdag 22 mei a.s. na vooraf te zijn bevestigd door ds. J. Brons van Mijdrecht zijn intrede doen als predikant van de Christelijke Ge reformeerde Kerk van Tholen en Oud-Vossemeer, welke sinds oktober 1955, toen ds. P. v. d. Bijl naar Leer dam vertrok vacant is geweest. De bevestiging en de intrede vinden bei de plaats te Tholen. Ds. van Doorn werd op 17 augustus 1900 uit een landbouwersgezin te Gel ders Veenendaal geboren en was eerst tien jaar werkzaam op de boerderij van zijn vader. In augustus 1922, dus op tweeëntwintig jarige leeftijd, deed hij admissie examen voor de theolo gische school van de Christelijke Gé- reformeerde Kerken te Apeldoorn, waar hij op 2 juli 1930 zijn kandi daatsexamen deed. Op 2 november van datzelfde jaar (1930) werd hij te Ede in het ambt bevestigd. Daar na diende ds. Van Doorn nog de Christelijke Gereformeerde Kerken van Ouderkerk aan den Amstel 1936- 1942; 's-Gravendeel 1942-1945; Urk 1945-1948, vanwaar hij op 4 juli 1948 naar die van Ermelo vertrok. NED. HERV. KERK Beroepen te Ouddorp: J. van der Haar te Waddinxveen; te Hansweert: (toez.) G. C. Vijzelaar, vic. te Utrecht. Beroepen: Te Amsterdam (Willem de Zwijgerkerk-gemeente) P. W. Struyt te Amsterdam (Koepelkerkgemeente) Te Hedel A. Klein Kranenburg te Hil versum; Te Deijl en Enspijk (toez.) G. C. Vijzelaar vic. te Utrecht. Beroepen (toezegging) te Den Briel: ds. L. P. W. Groenveld te Sluis. Beroepen te Mastenbroek D. B. van Blokhorst te Bergschenhoek. Beroepen door de provinciale kerk vergadering van Gelderland voor de Evangelisatie te Barneveld A. de Bruijn te Werkendam; te Woudrichem (toez.) L. Emmerzaal te Slledrecht; te Bovenhar- dlnxveld A. Klein Kranenburg te Hil versum. Aangenomen het beroep der Ge nerale Synode als predikant voor buiten gewone werkzaamheden (arbeid ten dien ste van de verenigde protestanten van» Curagao) H. Stoos kand. te Oegstgeest. Beroepen te Nieuwe Tonge G. van Estrik te Nieuwland. Aangenomen naar Oude- en Nije Hor- ne J. Boekee te Nuis en Nieberg. Aangenomen naar Wissenkerke: W. Koole te Uitwijk, die bedankte voor Nijland (toez.). Bedankt voor Nieuw Lekkerland (wijk Kinderdijk) A. Klein Kranenburg te Hil versum. GEREF. KERKEN Beroepen te Oost- en West-Soubure (tweede pred. plaats) P. A. Bohlmeijer te Wilnis; te Oud-Beijerland W. P. H. Pouwels te Wommels. Beroepen te Oegstgeest H. A. van der Linden te De Bilt. Benoemd tot hulp prediker tc Brussel (voor de evange lisatie) B. Woltjer, kand. te Amster dam. Beroepen te Appingedam (vac. Aj. Janssens) B. Beeren te Beetsterzwaag; te Groningen-West (vac. dr. L. van der Zanden) Th. Spilker te Maassluis. Aangenomen naar Den Burg (op Texel) S de Lange kand. te Rotterdam; naar Loenen aan de Vecht H. J. Bavinck, kand. te Amsterdam-Oost, die bedankte voor Broek onder Akkerwoude, Dalfsen, Dussen, (Harmeien, Hoek en voor Lol- lum. Beroepen te Kampen (vac. J. L. Wie- lenga) G. Brinkman te Schiedam; te Oen kerk J. van den Berg te Ermelo. Bedankt voor Gorredijk H. Babe te j Valthermond. Bedankt voor Woerden, vac. de Bruijn: C. L. Timmers te St Pancras. GEREF. KERKEN ART. 31 Beroepen te Terneuzen: H. Smit, kand. te Utrecht. Beroepen te Musaelkanaal P. Plaats man te Driebergen. EXAMENS De classis Middelburg heeft prépara toir geëxamineerd en beroepbaar ver klaard (naar artikel 8 der kerkenor de, singuliere gaven) de heer H. H. van der Linden te Goes. REMONSTR. BROEDERSCHAP Beroepen te Groningen A. M. van Peskl te Friedrichstadt (Sleeswijk Hol- stein, Dsl). Tweetal te Haarlem J. van der Guchte te Oosterbeek en mei. dr. J. J. Klink te De Bilt. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Barneveld P. van der Bijl te Rhenen. Bedankt voor Giessendam H. Rijksen te Vlaardingen. BAPTISTEN GEMEENTE. Beroepen te Musselkanaal Ph. Linde man te Stavoren, die voor dit beroep be dankte. CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Lisse W. van 't Spijker te Drogeham en dr. W. H. Venema te Eind-; hoven. Tweetal te Ede G. J, Buys te Pa- pendrecht en D. Henstra te Oud-Beljer- land. Tweetal te Nieuwpoort F. Bakker te Hulzen (N.H.) en J. C. van Ravenswaij te Scheveningen. Beroepen te Werkendam H. van Leeuwen te Arnhem. Tweetal te Meppel G. J. Buys te Pa- pendrecht en S. van Zwol! te Kampen. Beroepen te 's-Gravendeel J. M. Visser te Dokkum. Beroepen te Ermelo M. Vlietstra te Eemdijk; te Bunschoten M- W. Nieuwen- huijze te Amsterdam-West. Bedankt voor Aarlanderveen—Nieuw-* koop G. Blom te Meerkerk; voor Klun- dert B. Bijleveld te Noordeloos. Bedankt voor Driebergen D. Slagboom te 's-Gravenzande. Bedankt voor Zaandam M. W. Nieu- wenhuyze te Amsterdam-west. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Beroepen te Terhorn, dr. S. S. Sme ding te Nordhorn-Grijpskerk. Aardijk 5 dw Puorto Rico Aagtekei k 6 van Lissabon nr Marseille Aalsdijk 5 300 ml z.z.o. Kp Race Abbekerk 5 te Gibraltar Aleor 6 te Rotterdam Alloth 6 te Ilheus Alamak 4 te Hamburg Alphard 6 te Rotterdam Alpbacca 5 te Rlo de Janeiro Alwakl 6 280 ml z.o. Suez Amstelbrug 5 van Marseille nr Le Havre Amsteldljk 2 te Galveston. Amstelstad 2 rede v. Bandar Shahpur. Annenkerk 4 te Hsinkang Andtjk 5 260 ml w. Flores Arnedijk 5 700 ml n.w. Azoren Blitar 7 van R'dam nr Hamburg Calamarls 5 te New Orleans Boskoop 6 te Chrlstobal Bussem 5 van Pt. Said nr Ras Tanura Camerounkust 5 120 ml z. Lagos Callisto 5 v. Belfast n. St. Laurens. Caltex Leiden 5 te Bahrein Camltla 5 900 ml n.o.t.o. Martinique Caltex The Hague 6 van Bahrein nr Suez Caltex Rotterdam 5 190 ml o.t.n. Bahrein Carillo 5 te New Orleans Corilla 6 te Abadan Alcyone 7 te Rio de Janeiro Almkerk 7 te Dar es Salaam Aeneas 5 te Algiers Alkaid 4 te Rio de Janeiro Amstelkroon I te Beira Arladne 5 30 ml n.w. Lissabon 2 i - O a 10 Té di 13 Mi ié éo él lé 22 es wi Z 4i 26 ir "Z io '4 Wl 4/ 1 Horizontaal: 1. zanger uit oude tij den; 5. kapot; 9. raamwerk van sta ven; 12. bijwoord; 14. zuivelprodukt; 15. element, afk.; 16. redactie, afk.; 18. voor- in bep. betekenis; 19. vrucht 20. raap; 22. vastzittend deksel; 23. makkelijk te breken; 24. schors; 25. voetreis; 27. knaagdier; 28. muur- inham; 30. bevroren dauw; 31. voeg woord; 32. buitengewone begaafd heid; 34. boksersterm; 35. hoge pun ten; 37. broer van Abel; 38. beharing. Verticaal: 2. slede; 3. zeehond; 4. feestelijke naamgeving; 5. plaats; 6. bijwoord; 7. woonplaats v. Abraham; 8. boom; 10. bedoeling; 11. keuken gereedschap; 13. plaats v. wedstrij den; 15. leerzaam; 17. lust tot drin ken; 19. witte plek a. d. kop: 21. be woner van Letland; 22. toiletartikel; 24. gat; 26. hoon; plagerij; 28. bep. f;as; 29. bont bedr. katoen; 32. niet- sraëliet; 33. lidwoord; 35. uitroep; 36. windrichting. aaniaanna □aan aa Dordrecht 5 van Baton Rouge nr New York Congokust 6 v. Freetown n. R'dam. Crania 4 300 m. z.z.w. St.-Helena. Dalerdijk 3 lio m. n.w. Key West. Delfland 2 te Buenos Aires. Diemerdijk 7 te Los Angeles. Dongedljk 6 v. Los Angeles n. Chrlstobal. Eenhoorn 5 v. Algiers n. Beyrouth. Esso Amsterdam 5 710 m. z.w. Azoren. Grotekerk 6 te Pt. Swettenham. Haarlem 3 te Corlnto. Helena 6 te Cumana. Kalydon 5 v. Amsterdam n. Ornkoldsvik. Kara 6 v. Colombo n. Singapore. Kellia 5 60 m. w.t.z. Albany. Kellitla 7 te Liverpool. Kositia 4 te Curagao. Khasiella 5 180 m. n.w. Finisterre. Kieldrecht 4 te Hamburg. Korovlna 5 200 m. z.w. Wayal. Kryptos 5 v. Pt. Said n. Turka. Kreeft 5 540 m. n. Dakar. Kylix 5 200 m. w. Finisterre. Maetsuycker 7 v. Fremantle n. Gibraltar. Leopoldskerk 2 te Ras Tanura. Kloosterdijk 4 200 m. o. Halifax. Lieve Vrouwekerk 5 40 m. w. Oporto. Loenerkerk 5 dw. van Aden. Mariekerk 4 te Brisbane. Langkoeas 6 te Napels. Lemaire 4 v. Singapore n. Prt. Swettenham. Lemsterkerk 7 v. Rotterdam n. Antwerpen. Lindekerk 5 90 m. n.w. Murkat. Loosdrecht 2 te Hamburg. Lutterkerk 6 v. Kopenhagen n. Aarhus. Maashaven 6 v. Recife n. Santos. Meliskerk 3 v. Kobe n. Nagoya. Merwe Lloyd 5 te Chitagon- Merwede 6 te Londen. Montferland 3 te Buenos Aires. Munttoren 5 500 m. z.w. Flores. Mendrecht 5 v. Shlmutsu n. Mena al Ahmadi. Neass Commander 4 v. Famley n. Perzischegolf, Nieuw-Amsterdam 7 te Le Havre. Nieuw-Holland 4 te Sydney. Ondina 5 360 m. z.z.w. Bombay. Oostkerk 6 v. Manila n. Singapore. Oranje Nassau 6 v. Santiago n. Ciudad Trujillo. Ouwerkerk 5 660 m. w.t.z. Laccadiven. Overijsel 5 te Hongkong. Parkhaven 3 te Santos. Peperkust 5 270 m. z z.w. Las Palmas. Prins Joh. Willem Friso 7 v. Orleans n. Pto. Bavrios. Rijndam 4 200 m. o.n.o. Kp. Race. Rita 5 v. Pulu Bukom n. Carnavan. Roggeveen 7 te Penang. Schelpwijk 4 v. Curagao n. San Lorenzo. Schte 5 115 m. o.n.o. Algiers. Rljnkerk 7 te Belra. Naess Tiger 7 v. Suez n. Mena al Almadi. Rempang 6 te Marseille. Oldekerk 6 te Port Elisabeth, Omala 4 v, Rio de Janeiro n. Curagao. Sliedrecht 5 60 m. n.o. Masira. Sloterdijk 6 te Rotterdam. Sommelsdijk 5 v. Newport n. Philadelphia. Stad Rotterdam p. 6 Las Palmas. Stella Prima 2 300 m. o. v. Malta. Steenwijk verw. 8 te Rotterdam. Sumatra 5 te Alexandrië. Tara 2 te Buenos Aires. Tawall 3 te Calcutta. Telamon 6 te Porto Ordaz. Talisse 6 te Abadan. Tomorl 3 v. Tj. Manl n. Singapore. Utrecht 5 te Bremerhaven. Vasum 6 te Banlas. Vivipara 5 te Eastham. Westerdam 5 te New York. Willem Ruys 5 v. Napels n. Gibraltar. Witmarsum 7 te Corpus Christl. Wonoglrl p. 3 Guam. Wonosari 3 v. Beaumont n. New Orleans. Zaankerk 5 te Algiers. Zonnewijk 5 110 m. o.n.o. Kp. Bougaronl. Zuiderkruis 4 110 m. w. Freetown. Noordzee 3 te Shoreham. Zondag 4 mei overleed te Genua (Italië), na een langdurig lijden, onze lieve broeder, zwager en oom PIETER JOHANNIS DROOGENDIJK, in de ouderdom van ruim 70 jaar. Uit aller naam, J. C. DROOGENDIJK. Stavenisse, 6 mei 1958 GOED GEREEDSCHAP, IS 'T HALVE SCHOONMAAKWERK. Neem daarom een moderne van Scheldestraat, hoek Kasteelstraat. Vele merken uit voorraad leverbaar. Wij repareren alle merken stofzuigers! Gevraagd voor ons magazijn een flinke jongeman die in staat is vlot en accu raat te werken, leeftijd 16- 18 jaar. Aanmelden fa. Louwerse de Priester, tegel- en bouw- stoffenhandel, Vlisslngsesin- gel 16-18, Middelburg. Hiermede vervullen wij de treurige plicht ken nis te geven van het overlijden van onze ge liefde moeder, be huwd- en grootmoeder, MARIA DE PREE, wed. van de heer J. MOELEKER, op de leeftijd van 64 jaar. C. J. MOELEKER. A. B. MOELEKER- FELIUS. JAN J. C. MOELEKER en verloofde. 's-Gravenpolder, 6 mei 1958. Voor uw hartelijk medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde man, vader en grootvader MARINUS PIETER WILTENBURG betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, P. A. WILTENBURG- KESTELOO Middelburg, mei 1958, KI. Vlaanderen 3 c. Hiermede betuig ik mijn' in nige dank aan de zusters Gré en Jo voor de 10 jaren liefderijke verpleging van onze lieve overleden moeder, Wed. J. P. KORT- JONKMAN Ook hartelijk dank aan ds. Kwast en dokter De Greef voor hun langdurige bij stand. Uit aller naam, N. KORT. Vlissingen, mei 1958. ;VOOR .TOP" VOEDING 'voor moederdag luxe doosjes ZOMERFRUIT van Gebr. Pel Leiden (gratis 10 Duikertjes) 250 gram STEREO (gratis 10 Duikertjes) bij aankoop van F. 2.50 aan bood schappen 1 blikje a 200 gram (gratis 10 Duikertjes)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 6