K. sell. vr. dr. C.B.B.B. PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer UITPUTTING IN HET ZICHT VAN DE HAVEN EVEN NADENKEN rn r a (3 8 I s sis J id ,r ZE Z rf i» m ss m MM Uiiliirii au 1*1 C U L U '2> e vermisfe oorY\wq Kunstgebitten PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. DINSDAG 6 MEI 1958 SMYSLOVBOTWINNIK 10—12 Botwinnik in 22e partij zeer kwetsbaar. (Van onze schaakredacteur) Bij een stand van 8-11 met nog vijf par1"5"" dat partijen te spelen was te verwachten K X Smyslov de twintigste partij zou forceren. Hij koos met zwart reeds op de tweede zet een geheel onbe kende en niet al te veilige voortzet ting. Met twee halende pionnen in het centrum kon hij daar niets be ginnen zodat hij probeerde een aan val langs de F-lijn af te dwingen. Met eenvoudige middelen maakte echter wit het veld E6 voor zwart zwak om er een paard te posteren. Zwart kreeg enig tegenspel langs de C-lijn. In deze tegen stelling trok wit merkwaardigerwijs aan het kort ste eind door een drietal zwakke zet ten (26e, 28e en 29e). Het punt E6 speelde toen geen rol meer, maar de C-lijn wel, bovendien liet wit zich geheel onnodig een vrij zwakke ver dubbeling van de E-pion toemeten. In de afgebroken stelling stond zwart beter; evenals in de meeste laatste partijen bezweek Botwinnik dus op onbegrijpelijke wijze in het midden spel. Zou hij zich weer redden in een altijd weer emotielozer eindspel? Een belangrijke vraag, want daar zou nog de enige kans voor Smyslov komen te liggen. Het antwoord viel voor Botwinnik gunstig uit. Hij vond een briljante remise voortzetting, waarvan hij de eerste zet na veertig minuten bedenk tijd achter liet bord had gevon den en de rest in huisvlijt. Smyslov leek er nu het bijltje bij neer te leggen. In de 21e partij bereikte zijn tegenstander na 23 zetten een zeer vlotte remise, zo dat de wereldkampioen voor de opgave stond alle drie de overige partijen te winnen. Iedereen ver wachtte dat hij zou opgeven. Het werd de zoveelste verrassing. Smyslov greep zijn laatste kans. In de partijen 15, 17, 18, 19 en 20 was Botwinnik zeer kwetsbaar gebleken. Zo ook in de 22e partij. Met zwart koos Smyslov de specialiteit van zijn tegenstanderHollands Wit wilde de strijd te eenvoudig houden, hetgeen hij deed met kleur loze zetten. Zwart opende de G-lijn, offerde de kwaliteit en won spoedig daarna. In de negentiende partij heeft Smyslov wel zijn grootste kans gehad In gewonnen stand verloor hij nog. Was het toen anders gelopen dan was de stand nu 11-11 geweest, in plaats van 10-12. Zijn enige kans is nu nog dat Botwinnik aan het eind van zijn krachten lijkt. Met 2-0 de overige partijen winnen is niet hele maal uitgesloten. Van Nelle bestellen 1 SS 6 7 SI 10 SS 1 SS ia 55 SS ii SK '<sX' (Advertentie) Van Nelle bestellen Daan de Groot leidt in Ronde van Spanje. De langste etappe van de Ronde van Spanje, die van Tarragona naar Valencia over 259 km, is voor de ploe gen van België en Nederland zeer succesvol geweest. Rik van Looy be haalde zijn derde ritzege in successie en Daan de Groot slaagde er in met een voorsprong van ruim 7 minuten de eerste plaats van het algemeen klassement in te nemen. Van de zesde etappe luidt het resul taat: 1. Van Looy (B.) 6.28.51; 2. Desmet (B.) z.t.; 3. Verplaetse (B.) 6.28.53; 4. Nencini (It.) m.t.; 5. Brandolini (It.) 6.28.57; 6. De Groot (Ned.) 6.29; 7. Van der Pluym (Ned.) 6.29.04; 8. Quentin (Fr.) 6.35.20; 9. Hoorelbecke (Fr.) z.t.; 10. Sant (It.) 6.36.35. Het algemeen klassement luidt: 1. Daan de Groot (32.54.53); 2. San Emerterio (Sp.) 33.02.00; 3. Van Looy (B.) 33.02.19; 4. Manzaneque (Sp.) 33.03.55; 5. Stabllnskl (Fr.) 33.04.52; 6. Fornara (It.) 33.05.31; 7. Couvreur (B.) 33.07.26; 8. Quentin (Fr.) 33.07.40; 9. Luyten (B.) 33.07.55; 10. Company (Sp.) 33.11.10; 12. Baha- montes (Sp.) 33.13.11; 17. v. d. Pluym (Ned.) 33.20.10; 22. Kersten (Ned.) 33.33.17; 29. Piet de Jongh (Ned.) 33.41.28; 39. Huissoon (Ned.) 33.51.19; 45. Geldermans (Ned.) 33.53.51; 47. Van Est (Ned.) 33.54.29; 49. Stolker (Ned.) 33.54.53; 73. Gramers (Ned.) 34.26.30. Geen t.v.-uitzending van Manchester United-Milaan De N.T.S. deelt mede, dat de uit zending van de voetbalwedstrijd Manchester UnitedMilaan op don derdag 8 mei geen doorgang kan vinden. De K.N.V.B. heeft namelijk de aanvankelijk verleende toestemming voor deze uitzending ingetrokken omdat er op deze avond verschillen de voetbalwedstrijden in Nederland worden gespeeld. Het televisiepro gramma begint op deze avond op ae normale tijd, Bram van Sluis negende in „Vlaamse Ardennen" In de „omloop van de Vlaamse Ardennen" over 220 km heeft de Vllssingse wielrenner Bram van Sluis de negende plaats voor zich opgeëist. Winnaar werd de Belg Se rie) Boesse, voor zijn landgenoten René van Menen en Borra. Zoals be kend legde Van Sluis tijdens een koers te Hoboken, die werd gewon nen door Gerrit Voorting, beslag op de 5e plaats. Bruggenkamp zesde in de ronde van Eysden Jaap Bruggenkamp uit Goes ein digde als zesde in de ronde van Eys den, een internationale wielerwed strijd voor profs over een afstand van 120 km (55 ronden), die door de Belg Van Geneugden in 3 uur, 9 mi nuten en 40 seconden is gewonnen. Bruggenkamp deed er tien seconden langer over. Vlissingen speelt tegen profclub Folkestone Op zaterdag 17 mei wordt te Vlis singen een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de VC Vlissingen en de Engel se profclub uit de 2ae divisie Folke stone. De Engelse club komt met een A- en een B-ploeg naar Zeeland. Vlissin gen speelt tegen de A-ploeg, waarna de B-ploeg op zondag 18 mei te Hulst de strijd aanbindt met het Zeeuwse B-elftal. De wedstrijd te Vlissingen begint 's avonds om kwart voor ze ven. Advertentie) Van Nelle bestellen Dodelijk ongeluk bij wielerronde te Hoorn. Tijdens de jeugdwielerronde, welke gisteren ter gelegenheid van de be vrijdingsdag in Hoorn werd gehou den, is een dodelijk ongeluk gebeurd. De 15-jarige Froukje Russchen uit Blokker stak plotseling de baan over, waardoor ze in botsing kwam met een renner. Zij viel neer en werd met een hersenschudding naar het zieken huis gebracht, waar ze even na aan komst is overleden. Nieuw Nederlands record 100 meter junioren A Tijdens regionale atletiekwedstrij den, die te Rotterdam zijn gehou den, heeft Jaap Noordenbos van Mi nerva het Nederlands record junio ren jongens A verbeterd en gebracht op 10,8 sec. Zowel in de' finale als in de serie heeft Noordenbosch deze tijd laten afdrukken. Het oude re cord was 10,9 sec. sedert 3 juli 1949. Bij de meisjes A-junioren liep Ria Kinwei (Minerva) de 100 meter in 12,8 sec. Men zal bij de K.N.A.U. een aanvraag indienen ter erkenning van deze tijd als Nederlands record. het natuurlijke haarglansmiddel geeft Uw haar een briljante schittering! KERKNIEUWS Ds. J. E. Drost 25 jaar predikant Woensdag 7 mei a.s. zal het vijfen twintig jaar zijn geleden, dat ds. J. E. Drost van Aerdenhout Bloemen - daal) werd bevestigd als predikant in de Nederlands hervormde kerk. Ds. Drost werd op 15 juli 1906 in de hervormde pastorie van Loenen aan de Vecht geboren en studeerde aan de rijksuniversiteit te Utrecht. De jubilaris stond te 's-Heer Abts- kerke in de classis Goes van 1937 1940; te Zaamslag in de classis IJzen- dijke (19401945) en nog twee jaar te Kapelle op Zuid-Beveland, vanwaar hij op 4 november 1947 naar Bloe- mendaal vertrok, waar hij was be roepen als eerste predikant van de in 1946 nieuw gestichte wijkgemeen- te Aerdenhout. Tijdens zijn tienjarige ambtsbedie ning in de provincie Zeeland was ds. Drost enige jaren bestuurslid van de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Tijdens zijn ambtsbediening te 's-Heer Abtskerke werd daar een verenigingsgebouw gesticht. Van Nelle bestellen namelijk 20.00 uur. Onverdiend gelijkspel in B-wedstrijd tegen Britten Het Nederlandse b-hockeyteam heeft zaterdagmiddag een nauwelijks ver diend gelijk spel (11) tegen Enge land b behaald. Ruststand 00. Op het hobbelige veld van clubhuis te Werve in Rijswijk konden beide ploe gen, geen moment tot hockey van klasse komen. De verdedigingen had den weinig moeite de onsamenhan gende aanvalsacties tot staan te brengen en maar zelden moesten de doelverdedigers er aan te pas ko men. Op het middenveld waren de tech nisch beter spelende Engelsen de baas. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK Jtforevi, y&w en.... sclvrijvevi Bevrijdingsfeest Neen, als de bevrijding van ons land alleen maar vreugde heeft ver oorzaakt zoals die gisteren op het T.V.-scherm te aanschouwen was, hoeven we waarachtig niet ieder jaar feest te vieren. Misschien komt het, omdat dit de dertiende herdenking was, want het feestprogramma zoals het aan het brein van Klaas Rol was ontsproten had heel veel ongelukkige ogenblikken. Daar was in de eerste plaats het feit, dat het N.T.S.-jour- naal midden in het programma kwam met gewoon door de weeks nieuws, in plaats van de aangekondigde flit sen van de feesten alom in den lande. Men had dit nieuws beter gewoon aan het verdere programma vooraf kunnen laten gaan. De start van deze „Met vlag en wimpel" was overigens veelbelovend. Mies Bouwman leidde symphatiek en slagvaardig een gelegenheidsquiz, die uitstekend in elkaar zat en dank zij de levendige presentatie echte televisie bracht. Het reportagetje uit Londen liet Frank Philips en Frank Gillard zien in luchtige interviewtjes, wat ook be slist wel interessant was (behoudens een kleine storing in de lijnverbin ding). Maar het daaropvolgende amuse mentsprogramma bleef in vrijwel elk opzicht onder de maat. Jetty Pearl leverde het hoogtepunt we hopen haar regelmatig op het scherm te zien, want ze kwam nu veel te wei nig aan bod „Sweet sixteen" ver raste aangenaam met het mama een lichtpunt in dit overigens nogal sombere feest. Nationaal programma Voor de radio werden de vaderlandse gevoelens rond vier en vijf mei gis teren nog eens getekend in een met zorg tussen ernst en luim uitgebalan ceerd nationaal programma. Er wa ren platendraaiers van allerlei (ra dio) gezindten. De lichte hoofdschotel van de avond „Dertien jaar later en nog gelukkig" toonde de typische radiofout. Vijftien grote namen maken samen nog geen groot programma. Met miste elke feestelijke glans: er was geen tinte lende verbindende tekst. Alleen maar de heel zakelijke omroeper Lex Braamhorst. Kijk en luister laar verder was het maar bar rom melig en te opgelegd lollig. Jelle de Vries overtrof zichzelf. Dat was nog De kort na de oorlog nogal opzien barende Franse film „Les visiteurs du soir" van Marcel Carné is vanavond de hoofdfilm in het N.T.S.-filmpro- gramma. Vooraf twee documentaires over de inktvis en over Vlaardingen, dat zich van vissersplaatsje ontwik kelde tot belangrijke havenplaats. Voor Hilversum II na de gebruikelij ke dinsdagavondrubrieken de sym fonie nr. 3 in c kl. t. op. 24 van Leon Orthel, uitgevoerd door het Radio Pliilharmonisch Orkest o.l.v. Bernard Haitink. In A.V.R.O.'s „Hotcidoradio" is Sa- cha Denisant de gast van de week. Om kwart over tien speelt de be roemde Engelse hoboïste Evelyn Rothwell met aan de piano Pierre Palla. Negen waterpolo-spelers voor Groot-Brittannië Voor de interland waterpolowed- strijd Groot BrittanniëNederland, welke zaterdag 17 mei in Cardiff wordt gespeeld, heeft de nationale coach Frans Kuyper de volgende ne gen spelers aangewezen: Kniest (Neptunus Arnhem), Wa genaar (Meeuwen), Ran (Zian), Lamme (Robben), Muller (Dolfijn), Van Dorp (A.Z. en P.C.), Smol (H.Z. en P.C.), Van der Zwan (D.Z.V.) en Van der Tooien (G.Z.C.). De samen stelling zal pas in Cardiff worden bekendgemaakt. De 20-jarige Gertie Gummels is zon dagavond uitgeroepen tot miss Suriname 1958. Zij zal Suriname vertegenwoordi gen in de „miss Universe'-wedstrljd 1958 te Long Beach in Californië. (Advertentie) (Kale schutting vrasgt dringend Ceta-Bevar Buitenbijts) Horizontaal: 1. wel; 4. snibbig; 6. de Lichtstad; 8. Chin, afstandsmaat; 9. Pers. voornaamwoord; 11. werp- touw; 13. dikke pap; 14. streep; 15. traag, suf; 16. element, afk.; 17. li chaamsdeel; 18. lot, noodlot; 22. plant die linnen levert; 23 sneeuwhut. Verticaal: 2. voorzetsel; 3. nadat; 4. nuttig insekt; 5. vervoeging w.w. zijn; 7. gebied; 8. adreskaartje; 10. gekristall. suiker; 11. sukkel; 12. boom; 18. muzieknoot; 19. aanstaan de, afk.; 20. groente; 21. gewicht. (Advertentie) Van Nelle bestellen 871. Arend fronste de wenkbrauwen. „Geheime Dienst? Wat heb ik daar mee te maken?" wilde hij weten. „Jullie denken toch niet, dat ik wat van atoom bommen afweet?" Shor Nun schudde lachend het hoofd. „Neen, wij hebben jullie atoombommetjes niet nodig, hoor. Maar wacht nu even geduldig af wat Val Marian je te vragen of te vertellen heeft. Ik weet er ook niets vanaf. Let op! We zijn nu onder Shastar". Piloot Storm voelde dat de tunnel omhoogliep en dat de kleine subwagen aanmerke lijk vaart verminderde. De hele rit van het vliegveld tot de stad had nog geen twee minuten geduurd. Er heerste in dit on dergrondse station een geweldige drukte van inkomende en uitgaande treinen en sub-taxis. Natuurlijk trok ook hier Arends verschijning zeer de aandacht, doch daar begon hij al aan te wennen. Blond haar scheen een grote bij zonderheid te zijn op. Valeron. Misschien was dat hier wel net zo zeldzaam als op aarde blauw of groen haar, peinsde hij, terwijl hij naast Shor Nun langs de roltrap omhoog gleed. In ieder geval was het publiek hier dan wel een stuk beter gemanierd. „Thuis" had je in minder dan geen tijd een hele kudde gieche laars en schelders achter je aan. Boven de grond stapten zij weer in een der, blijkbaar voor ieders gebruik, gereedstaande raketwagens en even later kon de man van Sol III zich vergapen aan de prachtige regeling van het verkeer, de brede wegen en de talloze fantastische bouwwerken, die aan alle zijden hoog in de rozzlge lucht verrezen. Voordat Arend wist wat er gebeurde, stuurde Shor Nun hun wagen tegen een der spiraalwegen op, die rond de meeste „wolkenkrabbers" om hoogvoerden. (Advertentie) Van Nelle bestellen KLAMM uit de ETHER WOENSDAG 7 MEI. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 —24.00 NCRV. NCRV: 7.')0 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Waar voor uw geld. 9.35 Waterst. 9.40 Meisjeskoor. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 De laatste dag, Bijbels hoorspel. 12.00 Kamer koor, gambakwint, en solisten. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Musette- muz. 12.50 Vakantierubr. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. 13.30 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.00 Bondsdag. 14.45 Gram. 15.00 Gram. 15.30 Oude muz. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Muzikale caus. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. lt.OO Leger des Heiskwairtier.. 18.15 Spectrum v. h. christelijk organisa tie- en verenigingsleven. 18.30 Koorzang. 18.45 Orgelconc. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Kerksonaties. 19.30 Buitenl. overzicht. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radiophilharm. ork. en solist. 21.15 Naar een rechtsorde van de arbeid. Het rechtvaardig loon, caus. 21.35 Kamerork. 22.10 Cineradio. 22.20 Fanfare- ork. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Zaalsportuitsel. 23.40— 24.00 Platennieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 V PRO. 20.00—24.00 VARA, VARA: 7.00 Nws. 7.170 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 V. d. vrouw. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 12.00 Amus. muz. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.33 Hawalianmuz. 13.00 Nws. 13.15 Ten toonstellingsagenda. 13.20 Amus. muz. 13.45 Wat zijn vliegende schotels, caus. 14.00 Viool, viola da gamba en clave- cimbel. 14.30 V. d. jeugd. 16.30 Gram. 17.15 Pianoduo. 17.35 Gram. 17.50 Rege- ringsuitz.: Emigratierubriek: Het emi gratiepraatje v. H. A. van Luyk. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Hammond-trio. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19.00 V. d. kind. 19.10 Tussen twee werelden, caus. 19 25 VARA- varla. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Operamuz. 21.00 Als de dag begint, horospel. 22.20 Ritm. muz. 22.50 Medische kron. 23-00 Nws. 23.15 Gram. 23.50—24.00 Socialistisch nws. in Espe ranto. TELEVISIEPROGRAMMA. NCRV: 17.00—17.30 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Weekjourn, VARA: 20.30 Ons dagelijks dekor. 21.00 De zesde étage, spel. I FEUILLETON door PATRICIA WKNTWORTH. 20 „Soms wel, als onze eigen kippen niet leggen", antwoordde Monica. „Mevrouw Stokes weet er beter mee om te gaan dan ik. Maar wij ma ken onze eigen boter. Dat wil zeggen: Cecily maakt die. En ze is er wat trots op". „Haar boter is ook heerlijk", ver klaarde juffrouw Silver. „Een ware traktatie. Kopen uw buren ook van de familie Stokes?" Die vraag deed mevrouw Bowse in een hartelijk gelach uitbarsten. En een verklaring van haar vrolijkheid bleef niet lang achterwege. „Ja, Mark Harlow en Grant Ha thaway doen het allebei. Gek, hé, een landeigenaar, die boter moet kopen! Ik vertelde Grant, dat iedereen hem uitlachte, maar hij lachte óók en zei: „Wacht maar tot mijn proeven hun beslag hebben gekregen, dan zult U allemaal zien, wat er op het gebied van melk, room en boter gedaan kan worden". Nu, dat is erg prachtig voor een grapje en ik wens hem alle mogelijk succes; dat doet hier trou wens elke vrouw. Maar nu weet U, wat ik bedoelde, toen ik daareven over knappe jonge mannen sprak. Dacht U soms, dat Mary Stokes met haar boter en eieren in de dorpsstraat komt? Neen, dat zou te veel op wer ken lijken en daarvan moet ze niets hebben! Ze wandelt de Laan af, gaat naar Deepside, the Grange en Ab- botsleigh en als 't haar niet lukt. Grant of Mark toe te lonken, is Al- bert Caddie er altijd nog", zo besloot mevrouw Bowse met een juffrouw Silver pijnlijk in de oren klinkende luide lach. Juffrouw Alvina waagde het, Mary Stokes te verdedigen. „Ik denk dat ze zich hier nogal ver veelt... en tenslotte is 't niet meer dan natuurlijk, dat een meisje graag jonge mannen ziet. Heus, Mabel, ik vind het niet aardig, dat je zo over haar spreekt.,, te meer nu ze zulk een schrik heeft gehad". Zich tot juf frouw Silver wendend, ging ze voort: „Mevrouw Abbott zal u wel hebben verteld, hoe die arme Mary geschrok ken is. Abbott en haar neef dronken juist thee bij me en we zaten gezellig bij elkaar, toen Mary eensklaps kwam aanrennen en vertelde, dat zij een ver moord meisje had gezien". „Ja, dat was wel heel verschrikke lijk", vond de aangesprokene maar mevrouw Bowse noemde het hele ver haal belachelijk. „Ik zei direct tegen Cyril, mijn broer, die Mary Stokes heeft evenmin een vermoord meisje gezien als ik. Ze verveelt zich dodelijk op de boerderij en heeft nu iets be dacht, opdat iedereen over haar zou praten. Let op mijn woorden, 't is al leen maar bluf". Juffrouw Alvina, niet gehéél tot zwijgen gebracht, wees er op, dat het „Bosje van de Dode Man" weinig gun- sti™ bekend stond. „Ik weet niet, of u het verhaal kent," zei ze tot juffrouw Silver, die zich haastte te verzekeren, dat ze 't gaarne zou horen. Waarop beide dames hun stoelen wat dichterbij schoven en de geschiedenis van a tot 7. ophaalden. Frank Abbott zou, als hij er geweest was, hebben geconsta teerd, dat het relaas vrijwel woorde lijk klopte met de historie zoals hij ze had vernomen. Juffrouw Silver luisterde oplettend en toen 't verhaal uit was, wees ze op de noodlottige gevolgen van geloof in tovenarij. „Ik ben bang dat het tot heel wat wreedheden heeft geleid". 1 „Ja zeker", verklaarde juffrouw Al vina. „Mijn lieve vader stelde veel be lang in het onderwerp. Hij heeft een hele reeks verhalen van die soort bij een verzameld en ze opgeschreven. Als u ze wilt zien, ik heb er afschrif ten van. Die had de oude meneer Hath away ook. Hij en mijn vader waren ongeveer van dezelfde leeftijd. De oude meneer, Alvin Hathaway mijn peetvader, want ik heet Alvina was vijfennegentig toen hij stierf". „Alvina, wat een aardige en onge- Goed bericht voor de bezitters van DENTOFIX een nieuw, aangenaam io hygiënisch poeder brengt uit komst voor alle loszittende ot losra- I Kende kunstgebitten. Een weinig DEN- I rOFIX, 's morgens op de plaat ge- l strooid, houdt Uw gebit de gehele dag. onder alle omstandigheden, vast er zeker op zijn plaats. Tevredenheid ge garandeerd. Koopt nog heden een strooibus ln Uw apotheek of drogisterij voor. slechts l 2,35 wone naam", vond juffrouw Silver. De laatste minuten was mevrouw Bowse druk bezig geweest met Moni ca Abbott in te lichten over enige af schuwelijke bijzonderheden, die zich bij het overlijden van de dorpsdronk aard hadden voorgedaan, 't Relaas had zijn hoogtepunt bereikt via me vrouw Stokes, van wie hij toevallig, zij 't in de verte, familie was. Nu ze echter juffrouw Alvina Grey zo geani meerd hoorde praten met de dame uit Londen, achtte mevrouw Bowse het ogenblik gekomen, om de leiding van 't gesprek weer over te nemen. Harte lijk lachend, herhaalde zij luid de naam van haar medebezoekster. „Alvina... ja. 't is zeker ongewoon. Zo, dus op die manier heb je je naam gekregen... ik heb me vaak afge vraagd, hoe je er aan kwam. 't Zal nu wel te laat zijn om er iets aan te doen, maar gelukkig hebben mijn ou ders met mij niet iets van dien aard uitgehaald! Mabel is een goede, een voudige naam". Tot ieders verbazing beet juffrouw Alvina van zich af, niet om haar naam te verdedigen, maar ter wille van „haar lieve vader". Een aanmerking op de naam die hij haar had gegeven, was een aanmerking op hem. Stille woede vervulde haar, een woede, die uit haar ogen straalde en de wangen lichtrose kleurde. Ze had Mabel altijd een afschuwelijke naam gevonden, maar ze zou het nooit hebben gezegd als men haar niet tot het uiterste had getart. Nu zei ze het zo natuurlijk als (Advertentie) Af - De moderne^ stimulans voor de hedendaagse vrouw Bij opofheek en drogi*» strookte met de manieren van een echte dame. „Een naam als de mijne heeft ten minste één goede kant... de mensen horen ze niet dikwijls. De jouwe, lieve Mabel, is helaas zóveel gebruikt en misbruikt, dat ze nu helemaal uit de mode is... je hoort hem nooit meer, zelfs niet in het dorp". Cecily knikte. „Over ons?" „Over jou". O, ze moest niet van die brieven gerept hebben. De knagende pijn, die onder 't orgelspel tijdelijk verdwe nen was, kwam alweer terug. Maar ja, die zou toch zijn teruggekomen. Nu zat er niets anders op dan voort te gaan. Toen hij de hand uitstak en vroeg: „Laat mij ze eens zien", nam zij haar tasje op en opende het. De brieven zaten in een envelop pe, welke ze openscheurde. «Vordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7