KAPPIE DRIE NIEUWE PUTTEN VOOR STIJGEND WATERVERBRUIK WALCHEREN MARKTBERICHTEN en hei geheim van Katiekol DINSDAG 6 MEI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 1 WATERLEIDING „SCHOUWEN-DUIV EL AND" Nog achterstand in administratie. Uit het vérslag: over Hét eerste kwartaal van de N.V. WateHeidl be maal schappij „Schouwen Duivelanu" blijkt, dat in verband met het laat in vallen van de vorst, de maatregelen ter opvoering van dé druk in nluldeit Schouwen aanzienlijke vertraging hebben ondervonden. Niettemin heeft men vóór 10 april iii Noofdvvelle en Kerkwerve de druk toch kunnen op voeren. Rest nu nog alleen Seroosker- ke, waar de drukverhogihg, naaf wordt verwacht, nog dit jaar een feit zal worden. Met het leggen van de zuidleiding langs de provinciale weg door Schouwen Kon nog niet worden begonnen. De verbetering van de alge hele watervoorziening vindt op korte termijn nog niet plaats, omdat de maatschappij de voor de aanleg beno digde geldlening nog niet heeft kun nen sluiten. In het verslag wordt verder meege deeld, dat naar aanleiding van een onderzoek door het rijksinstituut voor drinkwatervoorziening is geadviseerd, er zo spoedig mogelijk drie nieuwe putten bi] te plaatsen in verband met t stijgende Waterverbruik. Verder zal een secundaire waterwinplaats ge sticht moeten worden, op voldoende afstand van dé bestaande winplaats in de duinen van Haamstede. Over het boerderijenplan wordt op gemerkt, dat in februari het eerste aeel van de opdracht Van de herver kaveling is uitgevoerd. Er werden in totaal 146 boerderijen óp het leiding net aangesloten, waarvoor 63% kilo meter hoofd- en dienstleidingen ge legd moesten worden. De uitvoering 1958 is in voorbeeriding. Ten oosten van Zierikzee is een om legging in de „Stenendijk" gereedge komen. Dit werk moest uitgevoerd worden in verband met de nieuwe toe gangsweg naar „De Val", de nieuwe aanlegplaats van de provinciale boot. Bij de administratie van de maat schappij bestaat nog steeds een achterstand in de financiële afwik keling van de leidingaanleg in we deropbouw- en uitbreidingsplan nen. „De magaZijnadminlstratie verloopt thans naar behoren", schrijft ir. J. L. van Sloten verder. Een verdere vereenvoudiging van de artikelensoi'tering is in voorbe» leiding. Vertraging op de Zeeuwse spoorlijn. Goederenwagon blokkeerde spoorbaan in Middelburg. Maandagavond ontstond enige ver traging in het treinverkeer in Zee land, doordat op het traject Middel burgGoes een wagon van dc goede rentrein, die omstreeks 6 uur uit Mid delburg vertrok, even voorbij het sta tion Middelburg door éeh as zakte en het rechtse spoor blokkeerde. Men moest daarna gebruik maken van zo genaamd verkeerd spoor, waardoor in het reizigersverkeer ernstige vertra ging ontstond. De treinen moesten in Goes op elkaar wachten. De sneltrein die om 18.34 uur ln Vlissingen moest arriveren, had drie kwartier vertra ging. De trein, die om 22.10 uur op het eindpunt Vlissingen werd verwacht, was vijfentwintig minuten te laat. De laatste trein arriveerde op tijd. Een oprulmlngsploeg van de Nederlandse Spoorwegen is direct na het ongeval met de opruimingswerkzaamheden begonnen. Het verkeer zou vandaag weer normaal zijn. Zeeuwse vissers bevisten de zee bij Zeebrugge Zeeuwse hengelaars uit Middelburg Biervliet en Tholen, welke laatsten lid zijn van de Strijen-vissers uit Bergen op Zoom, hebben dit week einde deelgenomen aan het 4e inter nationale zeehengelconcours in Heijst-Zeebrugge. Er waren 370 deelnemers, die tezamen een vracht vis van 40 kg aan de haak sloegen, voornamelijk kabeljauw, gul, pot ên kommeraal (grote zeepaling). Van de Zeeuwse deelnemers behaalde de heer Pilaet uit Biervliet te beste pres tatie: hij werd namelijk derde in het klassement met totaal5 gevangen vissen met een gewicht van 1420 gram, hetgeen dit lid van de visclub „De Braakman" 1670 punten ople verde. De 10e prijs was voor de heer P. K tijger van de hengelsportvereni ging Middelburg. Hij ving 3 vissen met een totaalgewicht van 690 gram. zodat hij 840 punten kreeg. De 21e prijs werd gewonnen door de heer J. de Leeuw eveneens lid van de hen gelsportvereniging uit de Zeeuwse hoofdstad. Deze hengelaar sloeg twee vissen aan de haak, die 470 gram wogen, goed voor 570 punten. Bij de verdeling van de Vérenigings- prijzen ging de club uit Biervliet met do 5e prijs naar.huis met 95 punten. De Strijen-vissers behaalden 129 pun ten en kregen daarmee de 7e plaats toegewezen. De eerste individuele prijs was bij na cn op 20 cm na terechtgeko men bij de heer J. Hendrikse uit Mid delburg. Hij kreeg namelijk een knaap van ècn kommeraal men schatte het gewicht op 3% kg aan de haak, die hij echter op 20 cm ver speelde, waarschijnlijk omdat de zoc- paling het tuig doorbeet Zomerdag N.C.L.B. dit jaar in Axel De Nederlandse Christelijke Land- arbeidersbond in de provincie Zee land houdt ook dit Jaar weer haar traditionele zomerdag. Deze „fami liedag" zal op donderdag 26 juni a.s. in het „Centrum" te Axel worden be legd. Hoewel het programma nog niet is samengesteld, staat het 'reeds vast, dat twee hoofdbestuursleden een rede zullen uitspreken. Het investeringsplan Voor de water leidingmaatschappij is nog niet ge reed. Hét bestaande kantoorgebouw is in de laatste maanden weer opge knapt. De grote Wens is echter een geheel nieuw gebouw. ïn het iiiveste- rlngsi-apport is de boüW van een nieuw kantoor pas opgenomen voor Het pompstation „De filinkert" te Haamstede hééft iii het eerste kwar taal 203.117 m3 Water afgeleverd, te gen 194.394 m3 over het zelfde tijdvak Ut 1957. In verband met herverkavellngs- werkzaamheden werden leidingen om gelegd te Brijdorpe, Loperscapelle, Brouwershaven en Elleméet. In Kerk werve werden de leidingen vernieuwd om drukverhoging mógelijk te maken. Nieuwe aansluitingen werdert gé- maakt voor het gemaal „Prommel- sluis", voor de rijkssteiger te Zijpe en voor de steiger aan „De Val". Nieuwe woningen werden aangesloten in het uitbreidingsplan „Malta" te Zierikzee en te Rehesse, Het aantal hoofdbuisreparaties be droeg acht, waarvan vier aan lekke loodverbindingen lh gietijzeren leidin gen te Wijten Waren. In het eerste kwartaal van 1958 is een tekenaar in tijdelijke dienst aan gesteld voor het in kaart brengen van nieuw gelegde leidingen. Hét concept rechtspositieregeling werd met de drie erkende vakbonden besproken. Eeh regeling voor diehstkleding weid eveneens opgesteld. Expo-reclamemarkten in Zeeuwse plaatsen. De Centrale Vereniging voor Markt-, Straat- en Rivierhandel, waarin vrij wel alle marktkooplieden zijn geor ganiseerd, heeft het initiatief geno men om tijdens de Wereldexpositie in Brussel ih het zuidwesten van het land reclamemarkten te houden. De bedoeling is, om de aandacht van de vreemdelingen speciaal te vestigen op de markten ln Zeeland en West- Noord-Brabant. De markten worden gehouden in Goes, Middelburg, Vlissingen, Hulst, Sas van Gent, Sluis, Axel, Terneuzen én Oostburg, alsmede in Rosendaal en in Bergen op Zoom. In vijf van dé belangrijkste marktcentra zal tevens éen startdwerkersconeours worden gehouden, waarvan de finale op 7 augustus te Bergen op Zoom is be paald. In Goes zal deze reclamemarkt op dinsdag 17 juni a.s. wordeh georga niseerd, omdat er dan tevens paar- dfenkeutingen zijn. De kramen van de „vaste" marktkooplieden zullen wor den versierd, terwijl aan de kopers waardebonnen worden uitgereikt. Deze waardebonnen geven tot een bepaald bedrag recht op aankoop van produkten of artikelen bij de marktkooplieden. Göes is tevens een van de vijf plaat- sén waar een standwerkersconcours wordt gehouden. Een jury zal aan de vier beste „pra ters en verkopers" een prijs toeken nen. Dezer dagen zijn de voorberei dende besprekingen gevoerd tussên de chef van net Marktwezen te Goes, de heer J. M. Meijler, en vertegen woordigers van de kooplieden, de Centrale Vereniging en de stand werkers. Voorts heeft de plaatselij ke V.V.V. haar medewerking toege zegd. MIDDELBURG Vrouwenbond P.v.d.A. bijeen De plaatselijke afdeling van de vrouwenbond van de P.v.d.A. hiéld een ledenvergadering ih J(Dé Gouden Poorte" te Middelburg, De vergade ring stond onder leiding van de pre sidente, mevr. Van_ RooBiesen. De heer L. P. van Oorschot Uit Vlis singen, leider der fractie Van dé P.v. d.A. in de Provinciale Staten sprak in deze bijeenkomst over de „Staten verkiezing". De heer Van Oorschot wees er op, dat de P.v.d.A. zowel in 1952 als in 1956, 3 zetels bij de Kamer verkiezin gen heeft gewonnen, Het was wel duidelijk, dat dit resultaat wel „een politieke aardverschuiving" genoemd, zich niet kon herhalen. De heer Van Oorschot gaf vervolgens een over zicht van de omstandigheden, wélke tot de laatste stembus-uitslag hebben geleid. Spr. achtte deze verschuiving van tijdelijke aard en zag met ver trouwen de toekomst tegemoet. Mevr. De Vliegerde Vlieger deed nog enige mededelingen over de fede ratie-Zeeland van de Vrouwenbond; Mevr. Van Loo—van Loo deed dit met betrekking tot de huishoudelijke voorlichting. De presidente deelde mede, dat op 3 juni a.s. de Provin ciale Contactdag zal worden gehou den. VLISSINGEN N.B.V. nam afscheid van tweede voorzitter Tijdens een zaterdagmiddag gehou den vergadering van de afdeling Vils- slngett van de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel heeft de tweede voorzitter van deze afdeling, de heer B. C. Minderhout, afscheid genomen. De heer Minderhout «al Worden opge volgd door de heer J. de Kraker, dié onlangs werd gekozen tot Voorzitter van cle bedrijfsgroep spoorwegen. Namens het hoofdbestuur sprak de heer C. Jahseh in de Wal woorden van dank tot de heer Minderhout, die hij typeerde als een betninnelijk, hartelijk en rustig mens. De heer Minderhout werd in 1921 lid Van de organisatie, waarin hij vanaf 1949 een bestuursfunctie bekleedde. Toen werd de heer Minderhout namelijk bestuurslid van de afdeling Krabben- dijke. Kort daarop overgeplaatst naar Vlissingen vervulde de nu schei dende spoorwegman ook al gauw functies in het bestuur, o.m. als tweede voorzitter en penningmeester. Namens het hoofdbestuur bood de heer Jansen in de Wal een boeken- bon aan, waarna ook de secretaris van de afdeling, de heer R. Eijgelaar, namens het afdelingsbestuur waarde rende woorden tot de aftredende twfeede voorzitter richtte en hem eveneens een boekenbon overhandig de. De agenda werd onder leiding van de heer Minderhout vlot afgewerkt. Op het beleid van het bestuur had de vergadering geen kritiek. Ook de jaarverslagen, waaruit we vorige week reeds het een en ander publi ceerden, konden de goedkeuring van de aanwezigen verkrijgen. De heer Van Gelder gaf uit de vergadering een bondige uiteenzetting van de vor- deringeh, die Zijn gemaakt bij de pogingen om voor het personeel Van de S.H.V. een nieuwe c.a.o. te ver krijgen. De heer Eijgelaar belichtte de pogihgen, die voor een zelfde doel worden ondernomen bij de bergings bedrijven. Vervolgens gaf de heer Jansen in de Wal een interessante uiteenzetting over de loononderhandelingen bij de N.S. Hij wees er daarbij op, dat de aanleiding hiervan onder meer de onderbezetting was bij de spoorwe gen. Hierdoor werden ruim 19.000 gevallen van overschrijdingen van de werktijd officieel genoteerd. Met'nadruk vestigde de heer Jan sen in de Wal de aandacht er op, dat een ontWerp-regellng, döor dé spöor- wegmertsen goedgekeurd, door het college van rijksbemiddelaars onver anderd in de ministerraad werd ge bracht. Daar is deze regeling, aldus de heer Jansen in de Wal zodanig veranderd, dat er van een rechtvaar dige regeling geen sprake meer is. De verhoudingen worden totaal scheef getrokken. Bij de bestuursverkiezing werden de heren R. Eijgelaar, A. J. de Buck en J. de Wijze bij acclamatie her kozen. De heren Van Gelder en Wil- tehburg Werden gekozen in de kas- commissie. Tenslotte verklaarde de secretaris, dat nog kinderen kunnen Worden opgegeven voor het zomer- reisje. Opgave moet echter zo spoe dig mogelijk worden gedaan. Ouders bewonderden nieuwe Koningin Wilhelminaschool Na de officiële opening van de Ko ningin Wilhelminaschool te Vlissin gen zijn tijdens een ouderavond ook de ouders in de gelegenheid gesteld om het nieuwe schoolgebouw te be zichtigen. 's Morgens hadden de kin deren met hun nieuwe school kennis gemaakt, waarna zij werden getrak teerd op limonade. De heer en me vrouw Popma uit Souburg vermaak ten hen met een poppenkastvoorstel ling. De ouderavond stond onder lei ding vah ds. B. F. C. de Groot, voor zitter der schoolvereniging. De heer Holthuis, hoofd der school stelde het onderwijzend personeel aan de ouders voor. Namens de laatsten boód de heer Gillissen een fraai radiotoestel aan. De ouders maakten vervolgens een rondgang door de school, waar bij bleek, dat men grote bewondering had voor het nieuwe gebouw. Ook later maakten vele belangstellenden nog gebruik van de gelegenheid, die hen geboden werd om de school te bezichtigen. Officiële publikaties SPREEKUUR BURGEMEESTER VLISSINGEN. Het spreekuur Van tie burgemeester van Vlissingen op woensdag 7 mei gaftt niét door. Feesten bij opening Oostburgs raadhuis. Sluitstuk van wederopbouw. De bouw van het nieuwe raadhuis te Oostburg vordert en met het oog daarop is een iióitiatiëfcömité ge vormd, dat bij de opening feestelijk heden zal organiseren, Want met het gereedkomen van hët raadhuis 2al tevens de wederopbouwperiode te Oostburg Zijn afgesloten. De commis sie beslaat uit de heren A. C. Beer man, voorzitter; C, H. M. van Zuilen, secretaris, J. Mangnus, adjunct- secretaris ên dê léden A. W. Fierens, A. de Hullu, M. M. Legrand, P. A. Van der Plas en K. J. Pouwér. Men zal tr&chten de gehele gemeente bij de feestviering tê betrekken. Daartoe wordén nti reeds buurtverenigingen belegd, terwijl men ift énkele Wijken reeds druk doende is mét het vervaar digen van Vrolijke versieringen. Het centraal comité houdt zich bezig met het opstellen van programma's vöOf de opening ên de de dag, die daarop volgt. Meh hóópt dat het raadhuis op 4 juli klaar zal zijB. Schip liep op oostelijke havendam te Terneuzen. Maandagavond omstreeks acht uur is bij afgaand water het 3504 ton me tende Liberiaanse vrachtschip „Rolla" uit Monrovia bij hét binnenlopen van de haven van Terneuzen vastgelopen. De „Rolla", die dateert uit 1919 en met een lading erts op wég was naar Terneuzen, voer omhoog op de ooste lijke havendam. De haven van Ter neuzen werd geheel versperd en moest met twee rode lichten voor het scheep vaartverkeer voor gesloten worden verklaard. Op het moment, dat het schip vastliep assisteerden de sleep boten „Leon Letzer" van de firma De Meijer en „Willem" van sleepdienst Willem Muller uit Terneuzen de „Rol la" bij het binnenlopen van de haven. Bij hoog water, kort voör midder nacht is de „Rolla" gedeeltelijk op eigen kfaGht weer vlot gekomen. Hex schip is daarna in de buitenhaven af gemeerd. Gemeente-avortd Geref. Kerk Op de dezer dagen gehouden ge meen tevergadering van leden der geref. kerk te Vlissingen, bezorgde dr. H. H. Merkeleijn de vele aanwe zigen dé grote verrassing door op zijn wirerecorder een toespraak door te geVêh Vón dê oud-predikant dezer ge meente, ds. P. vain der Schaaf uit Perth in Australië. Op boeiende wijze vertelde deze iets van zijn werk in Australië en van de grote uitgestrektheid van zijn arbêidSteftéin, dat groter is dan heel Nederland. Overal wonen groepjes Nederlanders, die bezócht moeten Wordien en aan wie kerkelijke zorg ffloét worden besteed. Ér móeten soms afstanden van 380 km worden afgelegd. Brandje in Vlissingse buitenhaven Toeli ,meh vrijdagavond op een bak- schip van de S.H.V. in de Vlissingse buitenhaven bezig was een stuk plaatijzer uit te branden, kwam een vonkje van het apparaat in een plas olie op de ponton. Een brandje ont stond. waarbij Bog een kleine tank met een restant olie door oververhit ting explodeerde. Alles liep gelukkig nogal goed af. De gevolgen beperk ten zich tót materiële schade. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor, Dé Vlissingse brandweer rukte nog uit om assistentie te Verlenen. Bijbels onderwijs op dè openbare scholen Op uitnodiging van het gemeente bestuur te Vlissingen, werd onder voorzitterschap van de heer W. Pop- pe, wethouder van onderwijs, een be spreking gehóuden met afgevaardig den van verschillende kerken over het geven Van bijbels Onderwijs op de openbare scholen. Ér zal nu getracht wordert een comité te vormen, waarin de onderwijsorganisaties en de ver schillende kerken zitting hebben. SINT-LAÜRÈNS Jubileum schoolhoofd Vorige week Was de heer G, F. Weeda, hoofd van de school met de Bijbei te St. Laurens 40 jaar werk zaam bij het christelijk onderwijs, De jubilaris was na het behalen van de onderwijzersakte eerst drie maan den tijdelijk onderwijzer aan een chr. school in Middelburg. Na het ver- VEILING „WALCHEREN" O.A. MIDDELBURG. 5 mei. Aardapels: Bintje grote B—1R.3Ó. Furore grote 15--17. Koopmans blauwe grote 10,20. Meerlanders grote 12.40. Fruit: Aardbeien B13 pér stuk. Groenten: Wintèrbloemkool per kist 2 St. 69—70, 3 st. 40—68, 4 St. 35—3ft, 6 St. 17—47, 8 St, il—35, 10 St. 6—21, 12 st, 5— 12, 15 st. 5—10, Postelein 66—81. Böspeen 63—83. witlof 05--63. Spinazie 10^-423. Sla A 18-22, B 7-18, C 6—8. Andijvie 20-48. Prei 1832, Rode 16—19. Rabarber 20--37. Radijs 21—28. Aanvoer spinazie 7000 kg. Aanvoer Sla 15-000 stuks, Aanvoer bloem kool 20.000 stuks. VISMIJN VEERB. 5 mei. Aangevoerd 794 kg exportgartia- len 2.91—3.35; 464 kg schar 20—37; 252 kg bot 16—17; 52 kg tong 1.90—2.58; 32 kg rog 28—34; 9 kg ongesorteerde vis 88—37; i kg griet 1.41; 25 kg wijting 86—36; 3 kg schol 40; i70 kg doorgedraaide Vis. vullen van de militaire dienstplicht werd hij benoemd in Zwijftdfëeht, Waar hij 5 jaren werkzaam wa6. Hierop werd hij benoemd tot hoofd van de school met de Bijbel te Öt. Laurens, waar hij 1 januari 1924 in dienst trad. Tijdens de receptie werd de jubila ris toegesproken door de wnd. voor zitter van het schoolbestuur, de hèef J. v. d. Bosse, die de heer Wëêda dank bracht Voor zijn wérk in St. Laurens, in het bijzonder op het ter rein van het onderwijs. Namens het bestuur Van de schoolvereniging bood hij een plaid aan. Namens de oud-leerlingen boden de dames J. Bommeljé en F. v. d. Bosse een klok je aan, waarna een andere oud-leer linge, mej. S. Hillebrand in dicht vorm een kort overzicht gaf van de levensloop van de heer Weeda. Na mens de Vereniging voor Chr. Natio naal Schoolonderwijs sprak de heer J. A. van Bennekom, directeur van de chr. kweekschool te Middelburg, die de heer Weeda roemde als éen goed onderwijzer. Ds. A. Koning te Oud-Vossemeer, oud-voorzitter van 't schoolbestuur, sprak als vriend, voor zitter en vader en haalde nog enkele herinneringen op. Ook burgemeester W. Baas, die met beide wethouders aanwezig was, roemde de goede ver standhouding met het gemeentebe stuur ert bood namens het gemeen tebestuur een bloemstuk aan. Tot slot sprak nog mevr. Koeyers-Büs- traan dié de heer Weeda als móeder dank bracht voor het onderwijs aan de kinderen gegeven. De heer Weeda dankte met enkele woorden aile sprekers. Des morgens was eèh bijeenkomst gehouden met de schoolkinderen en het personeel, waarbij hem namens de leerlingen een stoel en namens het personeel eeh brievenweger was aangeboden. VEERE Geslaagd Oranjefeest Op koninginnedag bliezen te Veere 's morgens enkele trompetters het reveille van de toren, waarna de le den van „Veeres Genoegen" op de toren koraalmuzlek tengehore brach ten. Hierna volgde een carilloncon cert van de heer P. Broerse. Na een zanghulde Van de kinderen voor het stadhuis, die door de burgemeester en wethouders vergezeld van hütt vrouwen en de gemeentesecretaris in ontvangst Werd genomen, begonnen de kinderen met de opsporing van de gedropte oranjewimpels. Het mor genprogramma werd besloten met een muzikale rondwandeling van „Veeres Genoegen". Na het oplaten van 150 ballonne tjes voerden 's middags de schoolkin deren op het grasperk van bij dé openbare lagere schooi een open- luchtganzebordspel op. De traditio nele voetbalwedstrijd van Veèrë I tegen een Ambonees elftal Werd dit jaar weer door de Ambonezen gewon nen, die nu de wissélbeker definitief veroverd hebben. In avonduren speelde „Veeres Genoegen" een mars concert, waarna een lampionnen-op tocht werd gehouden. De dag werd besloten met een groot vreugdevuur aan de Kade. O.- EN W.-SOUBURG Examen De heer P. Mlllenaar te Oost- West-Souburg, slaagde voor het exa men Landmachlnist B (stoombe- drijf), theoretisch gedééltè. Collecte De collecte voor het Hoogeland heeft te Ovezandé il,35 opgebracht. HOOG EN LAAG WATER 16 mei Vlissingen Terheuzen Hansweert Zierikzee Wemeldingé 0.34 1,02 1,26 1,42 2.10 2.12 1.14 1.36 12.58 13.24 13.58 14.11 14.14 6.58 2,08 19.07 1.82 7.25 2.25 19.35 1.99 7.57 2.38 20,08 2.12 7.39 1.72 19.54 1.50 7.51 Ï.97 20.11 1.72 Het vriendelijke uiter lijk van de Kraak werd met spoed veranderd in dat van een grimmig defensiemiddel- tje.Het was een hele oer voor de bemanning, dat het enige kanon van Plnttcpctl aan hun zorgen werd toe vertrouwd En toen het wa pen met grote Vakkundig heid op de voorplecht werd gemonteerd, heerste er dan ook een opgewonden stem ming. „Wat oen kanjer!" riep Okki bewonderend, ter wijl hij in het schietmecha- nlsme peuterde. „Alle dek sels! Wil jij daar met je grij pers wel cons afblijven kwajongen", brulde Kappie „Direct schiet je ons alle maal nog van dè kaart!' „Ik vind het maar sinister, zo'n ding aan boord!" sprak de meester somber. „Dat is technisch niet verantwoord!'" „Ja. hè? Sims terl" riep president Peperin trots, het roes tige metaal liefkozend. „Je zult eens zien, dat maakt indruk op die corrupte Jeminee! Je boort hêm maar gerust de grond in met zijn. „Kortemêtl", hoor capltano! Het kan schieten ook. Vanzelfsprekend!" „Hm, denk maar niet, dat lk dat gauw zal proberen!" bromde Kap pie. „Ik.vertrouw die kachelpijp ja voor geen cent!" Toen was het moment van het vertrek daar. De nieuwe regering van Plattepet! had er een feestelijk tintje aan willen geven, met vlaggen en vrolijke hoempa-muziek. President Antóhio Peperin hield een vlammende rede voering tot zijn landgenoten en riep driewerf „Hoera!" voor de vroemde mogendheid, die zich aan hun zijde had geschaard. En ónder het gejuich van de menigte begon de Kraak langzaam de Rio Platl op te varen AARbAPPELBEURS ROTTERDAM. Kleiaardappelen, 35 min opwaarts; eigen heimers f I8.0O—20.00; bintjes f 18 00— I9.oo; bevelanders f 17.08—20.00; furorfe 21.00— 22.00; meerlanders 15.80—18.50, mm Opwaarts, gewassen, elgenhei- s f 18.50—24.50: bintjes t 20.00—22.S0: Voor export, kiel, 40 mm opwaarts bin tjes f 19.00; alpha f 18 00. voor ekport 35 mm Opwaarts: bintjes f 17.50. Voor zowel de gewassen- als voor de export aardappelen, wel aanbod, maar praktlsöh geen vraag, Zandaardappelen. 35 mm opwaarts. Noordeflihg f 11.0013.00; libertas t li.OO -13.00. Voeraardappelen f 2.00-^3.00, prijzen be rekend per 1Ó0 kg op de handelsvóör- waarden, vastgesteld vóór de Vêrkóop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM, Aanvoer in totaal i99S. Velte koelen en ossen 116S; varkens 827. Vette Koelen le kw. 300—340, 2e kw. 880 —3oo. 8e kw. 260—280; Varkert9 (lev gew.) lè kw. i80, 2e kw. 178. 8e kw. 1Ï8; beiden in cents per kg. Vette koeien aanvoer als vorige wéék, handel gOêd, wat stijver ln prijs, enkèle Prima's boven notering; varkens (lev. gew.) aanvoer aanmerkelijk groter, han del aanvankelijk vlot, afloop traag: ge middeld niet geheel prijshoudend, enige prima's bovêh notering. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen, ochtendbeurs (of ficieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam. TfttWê! rode op Vdchtcondl- tie bij uiterst klein aanbod van f 80.00— 31.00. Voor enkele schuitjes, de prima witte tot f 31.50. Voedergranen. zeer kalm. römergerst naar kwaliteit van f 26.50—29-0® met ex tra daarboven. Haver: naar kleur en droogte van f 28.00—29 00. extra glanke daarboven. Rogge: flauw, ln de doorsnee kwaliteit circa f 22.75. rogge f 24.50. Peulvruchten: groene erwten, met re delijke omzet ca. f 32.50; schokkers op ca. f 67.50 en bruine bonen mits blank circa f 67.50. Alles boerensêhoon. Aanvaring voor haven van Hanswesrt. Frans sleepschip „Comptoir" omhoog gezet. Voor de haven van Hansweert is za terdagavond het Franse sleepschip „Comptoir 24" (1503 brt.), dat gela den met erts op weg was naar Duits land, aangevaren door de kustvaar der „Deni". Op het ogenblik, dat de „Comptoir" wilde binnenvaren, ver liet de „Deni" de haven. Het schip werd evénwel door de stroom meege voerd en stevende recht Op de „Comp toir" af. Een aanvarig kon niet meer worden voorkomen; het sleepschip werd midscheeps geramd, waardoor een groot gat ontstond. Het schip maakte snel water, doch het ijlings toegeschoten bergingsvaartuig „Wal rus", dat in de haven lag, wist de „Comptoir" met zijn pompen drij vende te houden. Maandag is men begonnen de lading erts over te slaan op hét motorschip „Seijssal". LEZERS SCHRIJVEN Een oude vriend Ter gelegenheid van het twêehon- derd-jarig bestaan van de Provincia le Zeeuwse Courant. Ik heb één vriend, tweê eeuwen OUd, Die daaglijks mij bezoekt. Hij heeft mij steeds het nieuws [vertrouwd, Dat door hem werd geboekt. Hij licht mij Vöor, hij geeft fflij Taftd, Ontwikkelt mijn verstand. Hij h(g)eeft zijn kijk op volk en [staat, Van vreemd en eigen land. Uitvoerig Schetst hij Wel en wee Van mijn geboortegrond; De stage strijd van land en zeê, Die nimmer einde vond. Ontspanning biedt hij jong eö grijs, Ën hunior houdt hem fris. Zijn ernstig woord stel ik op prijs, Dat wéeklijks welkom is. Zijn dubbel eeuwfeest viert hij thans, En ik vier't met hem mee. Hem siefé nu den erekrans! Lang leev' de P.Z.C.! M. C. Blankert. Nagekomen 11 d verten ties. Met diepe ontroering vernamen wij Heden het bericht, dat na een langdurig, doch gedul dig gedragen lijden is heengegaan de heer PIETER VEREEKE. Zijn grote toewijding zal steeds in onze her innering blijven voort leven. N.V. Simons' Métaalhandel Vlissingen-Rottérdam VliBBlngen, 5 mei 1958. Met grote bewogenheid vernamen wij, dat na een langdurig en gedul dig gedragen lijden uit dit leven werd wegge nomen onze vriend en collega PIETER VEREEKE. Zijn grote vriendschap, ijver en hulpvaardig heid zijn ons Steeds een lichtend vooroeeld ge weest. Vrienden en collega's van N.V. Simons' Métaalhandel Vlissingen-Rotterdam Vlissingen, 5 mei 1958.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3