Ook Nederlandse rederijen mijden gevaarlijke wateren in Indonesië Kleine hervormde kerk Vlieland is actief onder vakantiegasten KLANKBORD SPOORWEGMANNEN HIELDEN PROTESTBIJEENKOMST ZATERDAG 3 MEI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. S NU LUCHTAANVALLEN VOORTDUREN Soekarno waarschuwt Ver. Staten voor „denkbeeld van tweede Korea" De Stoomvaartmaatschappij Nederland en de Koninklijke Java China Paketvaartlijnen hebben vrijdag medegedeeld, dat zij op dracht hadden gegeven hun schepen buiten de Indonesische wa teren, waar vliegtuigen van de opstandelingen thans aanvallen doen, te houden. De Java China Paketvaartmaatschappij heeft haar schepen opgedragen deze wateren te mijden, doch liet haar plaatselijke vertegenwoordigers in Djakarta en Honkong over, te bepalen welke wateren moesten worden gemeden. De Stoomvaartmaatschappij Neder land verklaarde, een gelijke opdracht te hebben gegeven en de „Nias", die op weg is van Honkong naar Java, te hebben geïnstrueerd Straat Ma kassar te mijden en de route te wij zigen naar de wateren ten westen van Borneo. De Kon. Rotterdamsche Lloyd deel de mede, dat zij de beslissing inzake het mijden van gevaarlijke wateren overliet aan haar algemeen verte genwoordiger in Singapore, W. den Duik. Vrijwilligers Op een bijeenkomst van studenten te Bandoeng heeft de Indonesische president, Soekarno, vrijdagavond de waarschuwing geuit „dat er een derde wereldoorlog zal uitbarsten, wanneer de wereld buiten Indonesië denkt in de richting, dat Indonesië zal worden gemaakt tot een tweede Korea of een tweede Vietnam". „Het zou aldus de president voor ons zeer gemakkelijk zijn als wij, nu wij worden gebombardeerd door buiten landse avonturiers, op onze beurt avonturiers uit het buitenland zou den vragen voor ons te vechten". Soekarno herhaalde de beschuldigin gen, die premier Djoeanda heeft ge uit, dat Amerikaanse en Nationalis- tisch-Chinese staatsburgers de rebel len hulp bieden, en vervolgde: „Als vrijwilligers van een bepaalde kant ons bombarderen, kunnen zij worden bestreden door vrijwilligers van een andere zijde". Soekarno voegde hier- Bouw van drie motor vrachtschepen geannuleerd Van Nievelt, Goudriaan Co.'s Stoomvaartmaatschappij N.V. te Rotterdam heeft de twee jaar geleden gegeven opdracht voor de bouw van drie motorvrachtschepen van 12.000 ton elk, geannuleerd, „Wij zien de toekomst somberder in dan toen wij de opdracht gaven", was het commentaar, dat het A.N.P. desgevraagd van directiezijde werd gegeven. Twee van deze schepen zou den gebouwd worden bij de werf Noord in Alblasserdam, de ander bij de scheepswerf Van Boele in Bolness. Plaquette ter nagedachtenis van mr. Van Heuven Goedhart De weduwe van wijlen mr. G. J. van Heuven Goedhart heeft vrijdag ochtend in het VolkercnpaJels te Ge- nève een plaquette ter nagedachtenis van de in 1956 overleden eerste hoge commissaris van de Verenigde Na ties voor de vluchtelingen onthuld. De plaquette krijgt een plaats in de „hal van de roem" bij het portret van de door mr. Van Heuven Goed hart zo bewonderde Fridtjof Nansen, de hoge commissaris voor vluchtelin gen van de volkenbond, naar wie de door mr. Van Heuven Goedhart inge stelde medaille is genoemd welke tel- kenjare voor grote verdiensten in het werk voor de vluchtelingen wordt verleend. PARKEREN. Aneurin Bevan, heeft moeten ervaren, dat de politie in zijn land geen onderscheid maakt. Toen hij met zijn echtgenote, de afgevaar digde Jenny Lee, heerlijk kip zaten te eten (met wijn) in een Londens restaurant, takelde de politie zijn wagen weg, die in een straat was geparkeerd waarin een parkeerver bod geldt. De politie bracht de wagen later naar de plaats terug, nadat zij er van op de hoogte was gebracht dat Be- van de eigenaar van de wagen was en dat hij haast had om een bijeen komst van het huis van afgevaardig den te gaan bijwonen. Dit was de enige dienst die Bevan van de poli tie bewezen kreeg. Want evenals de andere Britten zal hij worden beboet wegens parkeren op verboden grond en de kosten moeten betalen voor het wegtakelen van de wagen. GESCHIKT VOOR FAKIRS. De kanten heeft verklaard dat de mees- Engelse vereniging van beddenfabri- te Britse hotels bedden hebben „die geschikt zijn voor fakirs". Het mee- rendeel der beschikbare bedden is of te klein, of zo oud dat het onbruik baar is. „De toeristen hechten niet zoveel waarde aan een nacht in een bed waarin koningin Elizabeth de eerste in 1568 geslapen heeft", merkte de voorzitter van de vereniging op. „Wat zij wel willen weten is of John Smith, die in 1958 in dat bed gesla pen heeft, het een prettig bed vond". De fabrikanten vinden dat er maar eens een onderzoek moet worden in gesteld en dat hotels met goede bed den een extra aanbeveling verdienen in de toeristengidsen. aan echter toe, dat zijn gevoelens van sympathie jegens de Verenigde Staten nog dezelfde zijn als zij steeds zijn geweest. In zijn toespraak verklaarde de president nadrukkelijk, dat zijn systeem voor „geleide democra tie" „niets met communisme heeft uit te staan". Soekarno bracht in herinnerig, dat hem na de bekendmaking van dit systeem is aangewreven, dat hij pro-com munistisch gezind zou zijn. Gelei de democratie echter, aldus Soe karno thans, is een werkzame de mocratie, welke dient te worden geleid door „nationale leiders met fevoel voor verantwoordelijkheid, ie worden bijgestaan door tech nisch deskundigen". De militaire woordvoerder van het district Zuid-Sumatra heeft medege deeld, dat luitenant-kolonel Barlian uit Palembang per trein naar het plaatsje Lahat, ongeveer 150 km ten zuidwesten van Palembang, is ver trokken. Nadat hij van de chef-staf. generaal-majoor Nasoetion, verlof had gekregen, verliet hij Palembang, vergezeld door een peloton militai ren. Een onbekende bommenwerper heeft een Indonesisch schip in de haven Kendari in Zuid-Oost-Celebes aange vallen. Bij deze aanval zijn vijf men sen om het leven gekomen en drie entwintig ernstig gewond, zo meldt het Indonesische persbureau Antara. Het aangevallen schip, de 600 ton metende Intata, kreeg slechts lichte schade. Het vliegtuig had ook ge poogd een tweede schip te treffen maar slaagde hier in niet, aldus An tara. Antara meldt nog. dat kende vliegtuigen onlangs ook d pen op Ternate en het vroegere .- leis van de sultan van Ternate heb ben beschoten. (Slot van Dag. 1) zij gezet en wordt een groot deel van het personeel onrecht aangedaan. Men stelt er het spoorwegpersoneel door buiten recht en wet. En dat al les zonder economische noodzaak, want de spoorwegdirectie heeft her haaldelijk de verzekering gegeven, dat de loonvoorstellen geen aanleiding tot tariefsverhoging zouden zijn en dat zij kans ziet de exploitatie slui tend te houden. Repercussies „Repercussies hebben het personeel de das omgedaan", vervolgde de voorzitter van de personeelsraad. „Men heeft blijkbaar geen reke ning gehouden met repercussies naar andere zijde, namelijk die in het spoorwegbedrijf en die zich zouden kunnen uiten in het nadeel van de diensten, die de gemeen schap worden verleend. Schade, die belangrijk meer kan zijn dan het verhoudingsgewijs luttele bedrag, dat met het geheel opvolgen van het advies gemoeid zou zijn, tus sen de 1 en 1% miljoen op een loonsom van 200 miljoen. Men be- grijpe goed, dat ook als men de begrippen staking en lijdelijk ver zet meent te kunnnen wegwuiven, het goed functioneren van het spoorwegbedrijf voor een belang rijk deel afhangt van de ononder broken goodwill en lust om het werk zo goed mogelijk te doen van elk personeelslid individueel. Men zal zich niet moeten verwonderen als zou blijken, dat de bereidheid om het beste te geven, door het re geringsbeleid ernstig zal zijn ge schokt". Resolutie Op dit vlammend protest volgde opnieuw een mededeling, die een groot deel der aanwezigen in een or kaan van stormachtige protesten liet uitbarsten. Er zou geen gelegenheid voor discussie zijn. Dit was een wijs besluit van de leiding der bijeen komst, want een onvoorstelbare chaos zou in deze opgewonden sfeer onvermijdelijk zijn geweest. Nu werd op voorstel Van de heer J. M. Blotn- niers, voorzitter van de Ned. Kath. Bond van Vervoerspersoneel, een re solutie aangenomen, waarin de ver ontwaardiging van het personeel over het begane onrecht wordt uitgespro ken en een dringend beroep op rege ring en volksvertegenwoordiging wordt gedaan om dit onrecht alsnog te herstellen. De aanwezigen spraken daarin te vens hun instemming uit met het be leid van de drie hoofdbesturen, ver oordeelden de beslissingen van Rijks bemiddelaars en gaven tevens als hun mening te kennen, dat de toepassing van deze beslissing „het ontwrichten van op gezag en verantwoordelijk heid gebaseerde verhoudingen in het spoorwegbedrijf tot gevolg heeft en dat dit tot blijvende spanningen on der het personeel zal leiden". De heer Blommers besloot met ge spierde taal: „Als het College van Rijksbemiddelaars deze waanzin nige beslissing heeft genomen, moet het Kabinet ingrijpen. Als het Kabinet dergelijke waanzinnige aanwijzingen geeft, dan zou ik zeggen dat het Kabinet maar moet instappen. De volksvertegenwoor diging immers kan het Kabinet ter verantwoording roepen". Zijn woorden verwierven een donde rend applaus en met even luidruchti ge toejuichingen werd de resolutie aangenomen. Toch bleef er ontevre denheid. Een enkeling waagde zelfs een poging om zonder bestuurders de vergadering voort te zetten, doch deze poging leed schipbreuk op het uitschakelen van de geluidsinstalla tie. Enkele duizenden „spoorjongens" trokken toen met hun spandoeken in arren moede naar het Binnenhof, om daar nogmaals hun wrevel uit te schreeuwen. Bij het ministerie van binnenlandse zaken stonden zij ech ter, zonder het te weten, voor het verkeerde gebouw, want vrijdagmid dag vergadert de ministerraad en kele honderden meters verder op het Binnenhof. De politie wist zonder sabels de orde te handhaven. Op haar verzoek werden de span doeken opgerold en weldra verliep de betoging. Op de terugtocht naar de stations, ging met de nodige ver keersopstoppingen in het stadscen trum gepaard. Vrijdag arriveerde in Den Haag een speciale trein met deelnemers aan de protestvergadering van het spoor wegpersoneel. De spoormannen staan hier voor het gebouw van Kunsten en Wetenschap pen waar de protestvergadering werd gehouden. Civiels procedure tussen twee Elseviers. De opzegging van een contract dat de directie van de Amsterdamse uit geversmaatschappij Elsevier N.V. in juni 1946 had afgesloten met de heer Th. Meddens, eigenaar van Elsevier s.a. te Brussel, is de inzet van een civiele procedure waarbij gisteroch tend in hoger beroep voor het ge rechtshof te Amsterdam langdurige pleidooien zijn gevoerd. Elsevier Brussel had gesteld dat het bewuste contract niet eenzijdig opzegbaar zou zijn. Een vraag die de rechtbank in eerste instantie ontken nend had beantwoord. Daartegen kwam Elsevier Brussel in appèl. De subsididiaire eis, n.l. dat de opzeg gingstermijn van ruim een jaar te kort zou zijn, wees de rechtbank toe. Daartegen ging Elsevier Amsterdam in hoger beroep. Elsevier Amsterdam had het con tract opgezegd, omdat de uitgeverij bezwaar zou hebben tegen de com merciële politiek van de heer Med dens in Brussel. Het gerechtshof zal later arrest wijzen. Orders voor 34 miljoen ton scheepsruimie Ondanks de depressie op de scheeps- vrachtenmarkt hebben de scheepswer ven in de wereld orders voor onge veer 34 miljoen ton bruto register ton scheepsrufmte uit te voeren, aldus het jongste „Bulletin voor de indus trie" van het Engelse ministerie van financiën. Hiervan is ongeveer 6 miljoen brt.. besteld door Engel se reders. Engelse opdrachtgevers hebben de laatste tijd slechts weinig orders geannuleerd, niettegenstaande het grote aantal opgelegde schepen. Wat de huidige depressie op de scheepvrachtenmarkt betreft, wordt er in het bulletin de aandacht op ge vestigd, dat de wereldkoopvaardij- vloot de laatste jaren sterk is ge groeid. Van 1952 tot 1957 steeg de wereldvloot van stoom- en motor schepen van 90 miljoen ton tot 110 miljoen ton en de wereldvloot van tankschepen van 20 miljoen tot 30 miljoen brt. Teylermiljoenen zijn opnieuw in j De zaak van de Teylermiljoenen Is gisteren weer eens voor een gerech telijk college behandeld. Voor het ge rechtshof te Amsterdam zijn de uren lange pleidooien in hoger beroep ge voerd, nadat de rechtbank te Haar lem onlangs de eis had afgewezen van de Amsterdamse fabrikant L. C. We- gerif, die optreedt voor een groep ver meende erfgenamen van de in 1778 te Haarlem overleden zijdekoopman Pie- ter Teyler van der Hulst. Deze erfgenamen noemen zich ver want aan een nicht van de zijdekoop man, Catharina Olthoff aan wie Pie- ter Teyler van der Hulst een legaat zou hebben nagelaten van 100.000 in Friese obligaties. Dit bedrag is in de loop der jaren aangegroeid tot vele miljoenen. De heer Wegerif eist, dat dit legaat hem ter beschikking wordt gesteld. De nalatenschap van Pieter Teyler van der Hulst wordt thans beheerd door de directeuren van de Teyler- stichting te Haarlem. Tegen het afwijzen van de eis door de rechtbank is de heer Wegerif in beroep gekomen. Het hof zal arrest wijzen op 13 juni a.s. „Prins Willem V" zal worden gedicht In Milwaukee, Wisconsin, zijn plan nen gemaakt om de voor de haven gezonken „Prins Willem V" te ber gen, voor het opdoen van ervaring bij de berging van de „Andrea Do- ria". De „Prins Willem V" kwam op 14 oktober 1954 in aanvaring met een tanker. Het schip zonk drie mijl uit de haven van Milwaukee. Alle op varenden werden gered. Namens de „Seaboard Co." ver klaarde de duiker Max. G. Nohl te hopen dat het Nederlandse schip te gen einde juni van dit jaar zal zijn gelicht. De „Prins Willem V" en de „Andrea Doria" zijn in vrijwel de zelfde positie gezonken. Zoals bekend is verloren bij het vergaan van het Italiaanse schip, in juli 1956, na en botsing met de „Stockholm" vijftig personen het le ven. De „Prins Willem V" had een aantal juke-boxes, drukpersen, t.v.- buizen en 40.000 pond tin aan boord. Twee mannen hebben op klaarlich te dag een juwelierswinkel in Bever ly Hills, een woonwijk van Holly wood, overvallen. Zij verdwenen met kostbaarheden ter waarde van 150.000 dollar. STEMMEN UIT DE KERKEN Tijdens de ter gelegenheid van de eerste mei op het eiland Cyprus ge houden optocht, deed zich het ver rassende feit voor, dat de Griekse en Turkse vlaggen broederlijk naast elkaar gedragen werden aan het hoofd van de 20.000 mensen tellende stoet. Kerk telt 350 zielen, maar er komen jaarlijks 30.000 gasten Vandaag gaan we eens naar Vlieland. Wanneer we voor dag en dauw opstaan, kunnen we in Harlingen juist de enige bootverbinding halen die dit eiland met het vasteland verbindt, om ruim twee uur later van boord te gaan op de plaats van onze bestemming. De reis is dus nog heel wat langer dan die van de bekende dominee van Urk, die op Schokland moest preken. Wie terug wil, moet in ieder geval tot de volgende dag wachten. Vlieland is een afgezonderd oord, dat niet veel inwoners kan voeden. Het eiland bestaat bijna geheel uit duinen. Het heeft slechts ruim 600 inwoners, die grotendeels wonen 'in het enige dorp dat hier te vinden is, Oost-Vlieland. In dit dorp steekt er maar één kerktoren boven de huizen uit, die van de Ned. Herv. Kerk. Die naam Oost-Vlieland doet reeds ver onderstellen dat er ook een West-Vlieland is geweest, maar sedert een paar eeuwen is dit grote dorp, dat ruim 3000 inwoners telde, door storm vloeden verdwenen, die heel het westelijk deel van het eiland tot een zand plaat hebben gemaakt langs een rand van duinen. De glorietijd van dit eiland, toen hier een tamelijk grote vissersvloot was en zelfs een kamer van de admiraliteit, is dus reeds lang voorbij. Er is niet meer over dan een schamel stuk land. Dit eiland ontvangt nu per seizoen niet minder dan een 30.000 vakantie gangers. De hervormde gemeente op dit eiland is maar klein. Zij telt slechts 350 zielen. Omdat ze niet meer zelfstandig kon blijven is ze in pastoraal-verband verbonden met West-Terschelling en het is zo gere geld dat er op Vlieland een hulppre diker woont in de hervormde pasto rie. Die hulpprediker, in samenwer king met zijn vrouw en enkele leden van zijn gemeente heeft een activi teit ontplooid onder de vakantiegas ten, die waard is tot aan het zuide lijkste strand van ons land te wor den gekend. Die vakantie-industrie beleeft te genwoordig een gulden tijd. Vooral sinds de oosterburen weer aan onze strand en zijn teruggekeerd en daar mee de vraag naar pension- en woon ruimte toenam, zijn de prijzen nog al opgelopen. Naar de oude oecono- mische wet bepaalt de aanvraag nu eenmaal mee de prijs. In zulke om standigheden is er het gevaar dat de vraag hoeveel men er aan verdienen kan, overheersend wordt. Die hulpprediker van Oost-Vlie land heeft gevoeld dat het on waardig is wanneer zijn gemeen teleden die vakantiegangers al leen zouden zien als objecten waaraan wat te verdienen valt. Natuurlijk staat ook voor die vreemdelingen de kerk open op zondagmorgen en tegen de tijd dat de kerkdienst begint zal ook daar wel de torenklok hen op roepen om zich met de gemeente te voegen onder het Woord des Heren. Dit is tenslotte de beste recreatie die een kerk te bieden heeft. Onder de vakantiegasten van Vlieland zijn er, die in eigen gemeente kerkelijk meeleven en die er voor zorgen dat op de zondagmorgen het kerkje vol is en soms meer dan vol. Daarnaast is er „een grote schare van buiten en randkerkelijken, waaronder zeer veel jeugd". Een kerkelijke gemeen te moet tot alle dienst bereid zijn en vooral wanneer de vraag van de ver diensten zo overwegend wordt is het, pastoraal gezien, alleen reeds daar om noodzakelijk eens een verma nend geluid te laten horen. Dat heeft de hulpprediker van Oost-Vlieland dan ook gedaan. Het is zijn overtui ging geworden dat er vanuit zijn ge meente meerdere dienst aan die dui zenden vakantiegasten moest worden verricht. Zo is hij begonnen voor de tijdelijke bewoners van zijn eiland een bibliotheek op te zetten, waaruit in het seizoen van het vorige jaar een 5500 boeken zijn uitgeleend. Avondstilte Al verder peinzende heeft hij ge dacht dat de kerk niet alleen op zon dagmorgen open moest zijn, maar een hele week en dat er moest wor den beproefd een „avondstilte" op een van de dagen in de week te hou- Vervolg op pag. 8) I Het Wereldgebeuren Cosmopoliticus Zijn taak als secretaris-generaal der Verenigde Naties ziet de Zweed Dag Hammarskjöld als 1 een bij uitstek „dienende". In de vijf jaar, dat hij deze functie nu al ver- i vult, heeft hij niet de indruk de diri- 1 gent te willen uithangen in het met i zovele dissonanten spelende orkest der volkeren. Eerder is hij de des- kundige op het gebied der „muziek"- I instrumenten die bij de diverse leden rondgaat om te informeren wat eraan hapert en om te wijzen op middelen I die bij de „reparatie" van pas kunnen komen. Een van de grootste moeilijk- I heden die hij daarbij ondervindt, is j de mening van elk der deelnemers, 'dat hij zijn eigen partijtje wel blaast I op een manier, die tot een harmo- nisch totaal zou moeten leiden, maar 1 dat de anderen vals spelen. Onge- twijfeld ziet Hammarskjöld het nut ervan in, dat de conflicten die zo ont staan in het openbaar worden „af gereageerd" in de Veiligheidsraad of in de algemene vergadering bijvoor beeld. Maar hij heeft xuet onder stoelen of banken gestoken, dat bij hem de geheime diplomatie toch nog altijd boven alles gaat. In overeen stemming daarmee vertelt hij maar zelden iets concreets aan de journa listen als hij het hoofdkwartier der Verenigde Naties en zijn vrijgezellen- kamer in New York heeft verlaten om zich van de opvattingen, die in bepaalde hoofdsteden over bepaalde conflicten heersen, op de hoogte te stellen. Naar deze gedragsregel han delt hij of hij zich nu als dienaar van de Verenigde Naties bevindt in Pa rijs, in Moskou, in Cairo of waar dan ook... Gaat Hammarskjöld ertoe over, in het openbaar de dolle koe der collectieve hartstochten bij de horens te vatten, dan is dat een bij zondere gebeurtenis en dan zijn er voor hem blijkbaar zeer gewichtige redenen om tot dit ingrijpen over te gaan. Zeer diepe indruk maakte zijn optreden tijdens de Suezcrisis op het eind van 1956, toen Israëli's, Engel sen en Fransen Egypte aanvielen. Op een ogenblik dat het er naar uitzag, dat de Verenigde Naties door het Britse en Franse vetorecht gedwon gen waren tot toekijken, deelde Ham marskjöld mee dat hij zou aftreden indien deze toestand zou voortduren. Van beide westerse grote mogendhe den verwachtte hij respect voor de doeleinden en beginselen van de Ver enigde Naties. Hammarskjölds „ge weldloze" bedreiging had in dit ge val succes... Tot de veelzijdige doeleinden van de Verenigde Naties behoort de handhaving van internationale vrede en veiligheid door vreedzame bijlegg'ng van geschillen en door ge meenschappelijke maatregelen tegen bedreiging van en inbreuken op de vrede. In het licht daarvan is het begrijpe lijk, dat Hammarskjöld een sterke voorstander is van ontwapenings onderhandelingen binnen de volke renorganisatie. Nu alle gepraat over ontwapening tot dusver tot geen enkel resultaat heeft geleid, heeft Hammarskjöld de zer dagen weer eens in het openbaar het woord genomen en wel op het eind van een vergadering, die de Vei ligheidsraad had gehouden over een Amerikaanse resolutie tot instelling van een inspectiestelsel in het gebied van de Noordpool ter voorkoming van een verrassende aanval. Op een pers conferentie heeft hij zijn opvattingen donderdag nog verduidelijkt. Alle leden va nde Veiligheidsraad hadden zich vóór de resolutie uitgesproken, behalve de Rus sische gedelegeerde Sobolew, die het Amerikaanse plan betitelde als een afleidingsmanoeuvre om de wereld te doen vergeten „dat Amerika met zijn uitdagende vluchten in de richting van de Russische grenzen de vrede in gevaar brengt". Hammarskjölds ongewone ingrijpen op het eind van de zitting had ten doel, het Ameri kaanse initiatief welkom te heten, ofschoon hij geen stelling wilde ne men in de discussie over de diverse aspecten ervan. De secretaris-gene raal herinnerde aan het feit. dat hij een paar weken geleden, het eenzij dige besluit van de Russen om hun kernproeven te staken ook had toe- fejuicht omdat het de ontwapenings- ebatten misschien over een dood punt heen zou kunnen brengen. Ge zien de vrees die de gehele wereld heeft bevangen voor de moderne ver nietigingsmiddelen. kunnen de staats lieden niet ongestraft de gelegenheid verzuimen, een bijdrage te leveren tot ontspanning. De regering die een nuttig initiatief neemt zal door alle volkeren als een weldoener worden geprezen. „De wereld verwacht lei derschap om een eind te maken aan de huidige nachtmerrie". Met deze omschrijving van de taak der staatslieden in het steeds kleiner maar ook steeds gevaarlijker wor dende wereldje van vandaag, heeft Hammarskjöld ongetwijfeld de roos getroffen en opnieuw bewezen, een „cosmopoliticus" te zijn in de beste zin des woords. DAG HAMMARSKJÖLD openbare oproep

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 5